3 TOP stoot Trigon van de troon Ongeconcentreerd Pen laat dure punten liggen Gemini/K verrast door niveau van tegenstander Het dubbeltje valt de verkeerde kant op voor Scylla SPORT LOHC houdt winnend ritme vast 'Berinnen' Roombi winnen opnieuw S' S maandag 8 OKTOBER door Michel van Cent korfbal - Pernix liet in de strijd om promotie in de tweede klas se dure punten liggen bij Sagit- ta: 13-12 verlies. De Leidenaars hadden moeite hun concentra tie vast te houden en maakten veel plaatsfouten. Zij dicteerden desondanks tot 4-5 het score verloop. Bij 11-8 zette trainer Perry Venema Sanne van Santen en Sjoerd van der Kooij in de aanval. Van der Kooij bracht zijn club tezamen met Rianne van der Berg, Mark Piket en Huig Schoonderwoerd terug tot 12- 12. In de slotminuut werd de knappe inhaalrace toch nog waardeloos doordat de thuis ploeg een strafworp benutte. Tempo lijkt nog niet sterk ge noeg om voor promotie te strij den, afgaande op het duel tegen De Vinken. Suzanne Zeilstra (2) en Marcel Haagsman zorgden voor 2-0 en 3-2, maar deze goe de start kreeg geen vervolg (3-4). De geelhemden maakten name lijk steeds op cruciale momen ten individuele fouten in de ver dediging. Dit resulteerde na rust (5-5) in een achterstand van één tot twee punten. Elmer Veen- man tekende na een klein uur voor 13-12. In de resterende tien minuten ging het toch nog mis: 13-14 verlies. De vrouwen van Fiks kwamen bij ONDO(G) fysieke kracht en lengte tekort, zodat de afvang moeizaam verliep. Dat leek in eerste instantie geen nadelige gevolgen te hebben. Theo Vree ken (3), Saskia van der Does, Ju dith Hogendorf en Henrik Hooi- meijer hielden tot 4-6 een voor sprong in stand. De Oegstgees- tenaren raakten daarna echter de aansluiting kwijt (8-6 rust, 12-8). Vooral de tweede aanval had het moeilijk en scoorde en kel vanaf de stip via Hooimeijer, waardoor de 16-11 nederlaag niet meer te vermijden was. Voor De Danaïden was het be zoek aan Haarlem in meerdere opzichten een tegenvaller. De formatie van Rob van der Stelt moest voortdurend tegen een kleine achterstand knokken (6-4 rust). Bij 7-5 viel Nienke Feen- stra uit met een knieblessure: zij werd vervangen door Suzanne de Roode. Haar ploeggenoten waren door deze tegenslag zó aangeslagen dat het 9-5 werd. Zij herstelden zich echter nog sterk met goals van Sandra Kalt- hoff, Arne Heijman en invaller Martijn van der Meer. In de slot fase werd een vrije doorloop ge mist, zodat teleurstellend met 9- 8 verloren werd. Poulegenoot Crescendo verging het niet beter met een 13-20 ne derlaag tegen Swift(A). De be woners van de Saffierstraat ken den een sterke periode rondom de rust. Jasper de Jong (2), Deb- by Blogg, Nisha Verwey, Wij nand Alberts en Michel Wijnen verkleinden in deze fase de ach terstand van 5-11 tot 11-13. De ze opleving werd afgebroken door een kwartier zonder score, waarin ook een strafworp werd gemist (11-17). Loes Riessen maakte haar debuut in het eer ste. Koploper Velocitas raakte bij Weidevogels het eerste punt kwijt door een 11-11 gelijkspel. De formatie van Ed Mayer mocht met deze deling de han den dichtknijpen, want zij stond via 6-0, tot 10-4 ruim achter. Toch kwam Velocitas sterk te rug. Elsbeth de Mooij, André van Wallinga (2) en invallers Iris Janssen en Arjen Bakker herstel den het evenwicht met 10-10, maar in de tegenaanval werd het direct 11-10. In de slotse conde redde Van Wallinga de ongeslagen status met een af standsschot. Fluks incasseerde tegen Valto de eerste nederlaag van dit sei zoen: 6-7. Dat betekende een slechte generale voor de topper tegen Velocitas. De Noordwij- kers speelden defensit v\oi openden pas na zestijan ten de score (1-2, Alexandra Braun, Inge l! Spaanderman en Oscanoë herstelden de aansluiti Is n na er nog vier minute n." den. De gelijkmaker bl buiten bereik, omdat e keer toe een strafworp f mist. De aanval van Madjoe," r liefst vier gemiste stift veroorloven tegen Thi 12 winst. Het achttal Star kwam pas na rust de leiding. Andrew var*n bode (2), Arenda H ya Miranda Pronk en brachten hun club opLte ze demarrage bleek b n d want de elfde tegentijv pas in blessuretijd. KZ Leiden behaalde jg overwinning op Auro ;on mee het krachtsvers l£je weergegeven werd. N ,ier rens, Ed Dubbeldemaf Kalkman (2), Brenda wen en Mark Zierikz^ den al voor rust een sprong op. Na een val (9-4) werden de weer zorgvuldig opge2i succes. Rik Noordervli I aandacht door als in ff zijn eerste schot te sco n, "j dat Twee derb' bekertoeri korfbal - De twee^B van het toernooi oiriffl trictsbeker bevat BS avond twee derby's,p" en Fiks staan tegerl kaar in Alphen en KI speelt tegen stadsgeil nix. Fluks en Crescenl ten het opnemen tegrj1 (thuis) en Olympiek bekerwedstrijden om 20.00 uur. int ut door Chris Hartman volleybal - Ook in hun tweede competitiewedstrijd lukte het de volleybalsters van Gemini/Kan- geroes niet een set in winst om te zetten. In Spijkenisse verloor het team van trainer/coach Nico Halsema de wedstrijd tegen Spi- vo met 4-0. Spivo geldt niet als een hoog vlieger in de tweede divisie C. In het begin van de voorberei dingsperiode speelde Gemini- /Kangeroes al eens tegen de club. Toen won de equipe uit Voorschoten met 3-0. Dit keer waren de rollen omgedraaid. Spivo passte veel beter dan in het oefenduel en Gemini/Kangeroes speelde on der zijn niveau. „Voor het zelf vertrouwen is het niet goed dat we de eerste twee competitie wedstrijden met 4-0 verliezen", constateerde Halsema. „Ik had juist gehoopt dat we wat punten zouden pakken en vervolgens met de week zouden groeien." Na een desastreus verlopen eer ste set (25-12) herstelde Gemini - Kangeroes zich in de tweede. Die verloor de ploeg krap met 25-23. Ook in het vierde speldeel (25-22) had Gemini/Kangeroes winstkansen. Halsema: „Het komt er straks echt wel een keer uit, de ploeg heeft talent zat." Ook de mannen van Leython moesten genoegen nemen met een nederlaag. De uitwedstrijd tegen DKJO ging met 3-1 verlo ren. DKJO bleek een team dat qua kracht vergelijkbaar is met Leython. John Groen, trainer- /coach van Leython: „DKJO is zeker geen wonderploeg. Het probleem bij ons was dat te veel spelers zich verstopten. De ploeg telt nog te veel meelopers. Ik zit te wachten op het moment dat er twee man opstaan die de kar gaan trekken. Jongens die zeggen: kom maar hier met die bal." Feit is natuurlijk wel dat Leython nog moet wennen aan de tweede divisie. Het spel gaat net even sneller dan in de derde divisie, waardoor een hogere handelingssnelheid vereist is. Dirk Jan Kwestro haalde als eni ge aan Leiderdorpse kant een dikke voldoende. Leython won alleen de derde set (21-25). De eerste episode ging na een grote achterstand met 25-23 verloren. De tweede set eindigde in 25-22, de vierde in 25-20. De mannen van NOVO verloren in de promotieklasse ook hun tweede wedstrijd. In Wateringen was VELO duidelijk sterker dan de Noordwijkers: 4-0 (25-17, 25- 11, 25-11 en 25-17). Cees van de Meent, trainer/coach van NO VO: .Aanvallend en blokkerend was het zeer slecht bij ons. Al leen Dennis Koeman speelde als libero een goede wedstrijd." NOVO opereerde in de vierde set met twee spelverdelers (Tim Oortwijn en Kees Ouwehand). In die reeks zette de ploeg VELO zelfs even op een achterstand (11-15). Verloor NOVO voor de tweede keer met maximale cijfers, de mannen van WO/Aspasia pak ten voor de tweede keer vijf punten. Ze versloegen het be zoekende Zovoc 2 via setstan den van 25-16, 25-8, 25-12 en 25-14 met 4-0. Zovoc kwam er door de goede blokkering van WO/Aspasia aanvallend niet door Peter Klein mannenhockey - Van de Leidse eersteklassers kon alleen LOHC het winnend ritme vasthouden. In Vlaardingen werd Pollux met 0-2 verslagen. Een eindstand die reeds bij de rust was bereikt. „Het had veel meer moeten zijn", vond speler Jan-Wil lem Sepmeijer. „Oswald Mattheussens miste twee strafballen en daarnaast konden we een paar maal zelfs voor open doel de bal er niet in krijgen. Heel slordig dus, maar wel weer drie punten." Niels van de Wall Bake legde het eerste doelpunt in het net. Sander Vinkensteijn scoorde uit een strafcor- ner de tweede treffer. In dezelfde afdeling kwam Forescate in een 'dra matisch slechte wedstrijd', volgens coach Erik Kruijsmulder, niet verder dan een 4-4 gelijkspel. Binnen negen seconden had Reinout Baeten de 0- 1 achter de doelman van Groen Geel liggen. Na dertien minuten zorgde dezelfde speler voor de 0- 2. De voorsprong inspireerde Forescate niet. Na een doelpunt van de Hagenaars sloeg zelfs de complete malaise toe. Groen Geel kwam in de tweede helft met 3-2 en zelfs 4-3 voor. Via Jasper Mulder werd het snel 3-3. Gertjan Egberink redde uit een strafcomer het punt. Roomburg, de derde Leidse club in de eerste klas se. kreeg met 1-4 klop van Dopie. „We hebben te kort op een goed niveau gespeeld", zei coach Lu- kas van Schaik. „Zij begonnen goed en waren ook over de gehele wedstrijd genomen de betere ploeg." De beste periode van Roomburg lag direct na de rust toen Jasper Staal de 1-1 liet aantekenen. Nog tijdens het Leidse overwicht scoorde Dopie de 1-2 en was het gedaan met Roomburg. Na de 5-5 vorige week, kwam Alecto in Uithoorn bij Qui Vive niet verder dan 4-4. De Leiderdorpers lieten daarmee de winst glippen. Alexander Hagen had voor de 0-1 voorsprong gezorgd na een vrije slag van Maarten Memelink. Qui Vive kwam nog wel op een voordelige 2-1 stand, maar al voor rust was Alecto weer naar een 2-3 voorsprong uitgelo pen. Bas Brouwer en Dirk van de Beid scoorden. Toen Richard Soetens 20 minuten voor tijd de 2-4 liet aantekenen, dacht Alecto dat het er al was. Qui Vive was echter nog niet gebroken. In dezelfde afdeling draait Leidse Studs bepaald niet best. Door de 3-1 nederlaag staan de studen ten in de degradatiezone. Pas bij een 3-0 achter stand gaf Tom Bruggink na een fraaie solo de stand een dragelijker aanzien. Catwijck draait na de 6-0 winst op het zwakke Reeuwijk in de top van de derde klasse mee. Wou ter de Mol scoorde de tweede, derde, vierde en zesde treffer. Martijn Houwaart opende de score, Maarten Graaf legde nummer vijf in het net. Alphen was in de streekderby in de vierde klasse met 6-2 duidelijk te sterk voor Voorhout. Toch was de Alphense coach Mark van Heijst niet te vreden. „Je weet, dat je ruim kunt winnen, maar eigenlijk speelden we alleen het eerste kwartier van de eerste en van de tweede helft goed ge noeg." Daniel Schuurink, Thierry Ras op aange ven van Haico Smid en andermaal Schuurink scoorden in de eerste vijftien minuten drie tref fers. Bart Wehkamp deed toen voor Voorhout wat terug. In de tweede helft hetzelfde scoreverloop. Alphense doelpunten van Maurice Boonen (straf comer), Rick Willems en opnieuw Ras. Voor Voor hout scoorde Maarten van Hoorn nog eenmaal. Ook in de vierde klasse ging Noordwijk met 0-7 fors onderuit tegen Forcial. Alkemade kon het prijsschieten van de voormali ge hoofdklassespelers in Aeolus niet voorkomen en scoorde zelf eenmaal via Jan Straathof: 1-16. Ben Blokhuizen zette Hisalis in de eerste helft op een 1-0 voorsprong tegen Magnus. Martijn van Minderhout zorgde voor de 2-1 eindstand. Alphen won met 6-2 van Voorhout. Foto: Eric Taal door Ron Hoogendam tafeltennis - Na de 4-3 neder laag in eigen huis tegen Cosmos lijken de kansen voor Scylla om de kampioensplay-offs te halen zo goed als verkeken. De Leidse ploeg, die in vier duels acht punten bijeen sloeg, zal tegen de zwakkere broeders Kluis (uit) en TTCV (thuis) het maximale rendement moeten halen om Cosmos of Alkemade United nog van de vierde plaats af te houden. Tegen Cosmos, de nummer drie van de eredivisie, viel het dub beltje deze keer voor Scylla de verkeerde kant op. Zo dreef Ge rard Bakker aanvankelijk Angst- gegner Martijn van der Leur in de vijfde game tot wanhoop, maar de scherp spelende Leidse kopman was niet bij machte om een reuzenvoorsprong om te zetten in winst. Ook tegen de Brabantse kopman Davy van Vmckenroye beet Bakker - na een 9-4 voorsprong in de vijfde game - in het stof. Samen brachten Edgar Malchasian en Martin van Rijn (tweemaal) de stand op 3-4 door respectievelijk de gebroeders Paul en Martijn van der Leur te verslaan. Alkemade United had tegen de gradatiekandidaat Kluis, zonder kopman Peter Heister, kans om zich uit te leven: 6-1 winst. Het enige verliespotje in de Veen werd geleden door de te wissel vallige Frank Rengenhart. Na de pauze (4-0) kon het 18-jarige ta lent geen vuist maken tegen noppenspeler Leon Houben. Rengenhart won wel de ope ningspot van Michiel Sijster- mans, zij het met moeite. Jonah Kahn en Merijn de Bruin had den niet al te veel problemen met hun tegenstanders. Met een 6-4 winst op Hotak '68 bevestigen de mannen van Avanti hun titelaspiraties in de eerste divisie. Jaap Schilperoort en Martin Groenewold wonnen ieder knap twee keer, maar moesten het afleggen tegen de dit seizoen nog ongeslagen Toi- ne Janssen. Docos kwam met een 5-5 matig voor de dag tegen degradatie kandidaat Ankerstars. Roy Visser kon slechts bogen op een over winning. Maar Ed van den Berg en Marco Gerritsen waren twee maal aardig bij de les. Ex-Docos speler Dennis Post moest met lege handen terug naar Gronin gen. In de tweede divisie was Pecos met 7-3 te sterk voor De Treffers Friso Reitsma was opnieuw in blakende vorm met winstpartij en op de broers Ron en Rico van Veen en vooral op Fred van Oostenrijk, die nog ongeslagen was. Herman van den Broek zag zijn weinige trainingsarbeid be loond met winst op de broers Van Veen. Tegen Van Oostenrijk dolf Van den Broek in twee games het onderspit. Rijnsoever zit in de derde divi sie in lastig vaarwater, maar hield desondanks de reserves van Scylla mooi op 5-5. Bij de Leidenaars maakte de jonge Si mon Goessens zijn debuut op landelijk niveau. In Katwijk nam de veel te sterke Peter Paul de Vrind Scylla op sleeptouw met drie zeges, terwijl hij een groot aandeel had in de dubbel. Je roen Holten won namens de Katwijkers fraai twee potjes, evenals Armin Ramic. De vrouwen van Pecos blijven fier aan kop in de tweede divisie. In Heerlen bleven zij Furst Kan- toors 3 ruim de baas: 2-8. Iris Sjaardema, die opnieuw drie maal won, vindt dat het succes voor een groot deel te danken is aan de terugkeer van Jeanine Huiden, die net als Miranda Karsdorp twee keer zegevierde. Ook Docos blijft het goed doen in de derde divisie. De Leidsen waren met 7-3 te sterk voor Branderstad 2. In groep drie van dezelfde divisie eindigde het duel tussen De Treffers en PJS in 5-5. aan te pas. WO/Aspasia-coach Martin Broere was sowieso te spreken over zijn team: „We hebben erg goed gespeeld." Het duel tussen de mannen- teams van Gemini/Kangeroes en Castellum, beide gestart met een 4-0 zege, stond bol van de spanning. Uiteindelijk won de Alphense ploeg in Voorschoten met 3-2. Setstanden: 16-25, 25- 23,21-25,25-22 en 8-15. Bij de vrouwen kwam het eerste team van Leython voor het eerst in actie. De derby tegen RW won Leython verdiei Mede door een go eiste het Leiderdorpse j eerste en tweede set op (25-16, 25-17). Vj" begon Leython te wil ging RW beter spelei In de beginopstelling I thon toch weer een groot voor zijn tef (25-15). De vrouwen van NOV( in eigen huis met 0-4 ko. Naarmate de weds derde ging het bergafo NOVO. In de derde en vierde de organisatie aan No kant ver te zoeken. S( 18-25,18-25,11-25 en door Peter Klein vrouwenhockey - „De berin is echt los", luidde het bondige commentaar van Roomburg- coach Felix Zwegers op de twee de overwinning op rij van zijn formatie in de eerste klasse. In Amsterdam werd het taaie AMJV met 0-2 verslagen. „We zijn sterk defensief gestart en heb ben ze eerst maar eens uit laten razen", vervolgde de Leidse coach. „Ze staan bekend om hun felle begin. Toen ze er niet door kwamen, werden ze vrij snel moedeloos en konden we toeslaan." Maaike Spaans scoorde in de eerste helft. Da- niëlle Beukers maakte na een variant op de strafcomer het tweede doelpunt. Forescate won ook. Het op de tweede plaats staande Craeyen- hout hield geen stand tegen de dadendrang van de Voorscho- tense ploeg, die tweemaal scoorde. „Het werd hoog tijd", meldde aanvoerster Dominique Lingemann. „We stonden zo ongeveer op de laatste plaats." Annemiek Taberina opende de score. Haar voorbeeld werd ge volgd door Mascha Kimman, die met een fraaie backhand doel trof. Keepster Ellen Hus- man stopte een strafbal, waar door Craeyenhout de aanslui ting miste. In dezelfde afdeling leed LOHC een blamerende 1-3 nederlaag tegen het nog puntloze Hudito, dat heel handig gebruik maakte van een mindere dag van de verdediging van de Leids/Oegst- geestse ploeg. LOHC kwam na twee minuten door een tip-in van Aafke Pronk uit een vrije slag van Elsemiek Petri nog wel op voorsprong. Maar met Mar lijn Thunnissen op de plek van keepster Piroska de Boer en Ka- telijne de Haan als laatste vrouw op de plek van Charlotte Schol- tes moest LOHC het toch afleg gen tegen Hudito. Het duel tussen de nummer drie en de nummer twee van de overgangsklasse, Alecto en Gooische, kende twee gezichten. In de eerste helft was het een P'a •rif duel zoals vrouwenhi zijn, open en techni verzorgd. In de tweede Alecto minder scherp het Gooische toch nt ruim voor laten gaan. De gelijkopgaande ee nP eindigde in 3-3, waait derdorpse formatie e< 2-3 achterstand bekwa J®' werkte. Antoinette zorgde voor de eerste punten, beide malen vrije slag van Katelijn raai. Een vrije slag van verdeelster lag ook aai van de derde treffer, van Tilburg sloeg raak In het tweede bedr Alecto binnen tien mii I'! achter. De Leiderdorp den niet meer de veert in de 'zespuntenwedst maals terug te slaan. T slotoffensief scborde nog eenmaal. In de tweede klasse sp Leidse Studs opnieuw In Vlaardingen werd 2-2 gehouden. De stonden bij rust nog 0- Alphen kwam in Schi gen Spirit niet verder d 1 gelijkspel. Marloes Heuvel drukte het veldi uit in een doelpunt. Ee glaszuivere treffer van Kapel werd door de zv ding afgekeurd. Tien voor tijd kwam Spirit la Ook Catwijck speelde Abcoude, waar vorig nog simpel van werd gf kwamen de Katwijkset i niet verder dan 2-2. D |pi achterstand werd door van der Horst en inva^, lies Kornet omgezet voorsprong. Vijf mint tijd incasseerde Catw een foutje in de vei toch nog een tegentrefi In dezelfde klasse ginj wijk na een tumultu met 2-1 onderuit bij Marlot Duindam zorg eerste helft nog voor df tende treffer. In de vierde klasse wa met 0-2 de mindere v pen. da/ ele al l door Michel van Gent sassenheim - Voorlopig mag TOP zich de sterkste korfbalclub van de regio noemen. De Sassen- heimse hoofdklasser zette ook de tweede ontmoeting met streek genoot Sporting Trigon om in winst: 17-12. Deze overwinningen waren noodzakelijk om uitzicht te houden op de kampioenspou le, maar zij zullen waardeloos zijn als de resterende duels tegen Nic. en Fortuna niet in winst worden omgezet. Trigon is nu verzekerd van de laatste plaats in de poule. In de eerste wedstrijd behaalde TOP een gemakkelijke 10-18 overwinning op Sporting Trigon dankzij een goede start (1-6). De Sassenheimers konden deze opening niet herhalen: zij na men wel met 2-0 en 4-2 de lei ding, maar raakten vervolgens 6-7 achter. Het was veelzeggend dat hoofdaanvallers Steven Baart en Stanley Lardé in deze periode samen niet verder kwa men dan één treffer. Coach Jen- ne Warrink was dan ook slecht te spreken over deze periode: „De eerste helft was dramatisch. Het tempo was te laag, er was geen overtuiging, er werd niet goed gekeken, het liep voor geen meter. Dit was de slechtste helft van deze competitie. Dat de score tot aan de rust ge lijk opging was deels de verdien ste van Sporting Trigon. De Lei denaars maakten minder plaats fouten dan vorige week en had den beduidend meer afvang. Zij namen ook meer tijd voor hun aanvallen en hadden in Arnoud Lambooy en Maarten van Vliet ook eens goede schutters in huis. Van Vliet bracht zijn ploeg na de pauze nog even op 7-8, maar daarna bleef liefst 25 mi nuten een Leidse treffer uit. Trainer Bram van Geffen was niet verrast door deze gang van zaken: „Dat is logisch voor een ploeg in opbouw, het is vallen en opstaan. Wij hebben het drie kwartier goed gedaan en vervol gens gingen we er mentaal aan onderdoor. De aanval kon geen geduld meer opbrengen en zette de rebound niet goed neer, de bal werd steeds te gretig de diepte ingegooid naar de paal." Bij TOP kregen Baart en Lardé eindelijk hun vizier zuiver met elk twee treffers in krap twee minuten. Zij hadden een be langrijk aandeel in de beslissen de tussenspurt naar 15-8. Johan ter Hofte, ingevallen voor de ge blesseerde Maarten van Vliet, Arnoud Lambooy en Daan Niesing maakten nog wel 15-11, maar in de resterende drie mi nuten viel er niets meer te red den: 17-12 eindstand. TOP - Sporting Trigon 17-12 (7-7). Doelpunten TOP: Jeroen van der Wolf (6). Steven Baart (4). Stanley Lardé (3), Tim van der Horst (2), Judith Kok en Petra van Niekerk. Doelpunten Trigon: Arnoud Lambooy, Maarten van Vliet (4), Barbara Aniba, Johan ter Hofte, Sander de Haas en Daan Niesing. Mascha Nieuwenhuijsen van TOP zoekt naar medespelers, terwijl Brenda Venema Sporting Trigon) toe kijkt. Foto: Eric Taal

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 26