Matser wil krakers snel laten uitzetten 7 DUIN BOLLENSTREEK De 'Jordaan van Sassenheim' heeft geen winkeltoekomst meer I is het maar een tegel in de muur' Kunsi-in-LiJSïfn Geldboete voor WD-raadslid SPRINGTIJ Neem een proefabonnement BEL 071-5128030 „PARTNERS WEKEN VOOR/45,00 in Putten 'ermee IkiRHOUT - PvdA- Ail Hof-van Putten Je gemeenteraadsver- j van maart volgend enig in de gemeente- Noordwijkerhout. Hof taak vanaf 1982 onaf- vervuld. In die perio- •/i in bijna alle com- itting gehad, met uit- g van de commissie fi- 19 "fietspad iportpark 3 t gemeentebestuur is niet van plan om ht en apart fietspad lingen van en naar —Ter Specke, zo schrij- aneester en wethou- e beantwoording van fne beschouwingen, er 1993 hebben we al liet akkoord te gaan borstel vrijliggende 1 richting het sport- #Lliseren om reden van Lpsten." Sindsdien is ■Tburgemeester en «s niets ingrijpends 1 dat de aanleg van gend fietspad zou _4igen. verk mag in rer Katwijk Tuincentrum De |de Rijnstraat mag Farwisseling vuurwerk 1 verkopen. De ge- ;ft het tuincentrum :n vergunning gege- bezwaren van clibewoner H. van der vindt dat de gemeen- jrjin garantie kan ge- ch in de Rijnstraat nufinp zoals in Ensche- rdoen. Van der Does, Dii strijdt tegen vuur- op, is ook bevreesd im ak in het kassencom- ille denkbare gevol- 1 Olorbeeld een explosie Jagj ir NOORDWIJK www.fresco-art. n check de maandaanbieding! door Sjaak Smakman sassenheim - Projectontwikke laar Johan Matser gaat via een kort geding proberen om de kra kers aan de Kerklaan in Sassen heim snel uit de voor sloop be stemde woningen te krijgen. Twee maanden geleden trokken ze tot verbijstering van de ge meente en projectontwikkelaar in een paar leegstaande huizen. De bedoeling was dat de pan den vlak na de zomer gesloopt zouden worden, om de weg vrij te maken voor de aanleg van een tijdelijk parkeerterrein. De huizen stonden in afwachting van de verhuizing van de laatste huurder al meer dan een jaar leeg. Daardoor konden de kra kers niet meteen worden wegge stuurd. De betrokken huurder vertrekt binnenkort: hij heeft met ingang van 8 oktober een ander huis toegewezen gekregen. „Zodra hij weg is, wordt het dak van het huis ontmanteld zodat er geen nieuwe krakers in kunnen. Dan wordt het pand ook definitief ei gendom van ons en overhandi gen we zo snel mogelijk de dag vaarding voor het kort geding. We weten inmiddels aan wie we dat kunnen doen", aldus W. Kroese van Matser. Om de krakers snel uit de hui zen te krijgen, moet de rechter oordelen dat een 'spoedeisend belang' zwaarder weegt dan de woorirechten van de krakers. De advocaten van Matser denken dat het tijdelijke parkeerterrein dat spoedeisende element kan zijn. Volgende week geeft wethouder Wagemakers het startsein voor de bouw van een nieuwe Kon- mar-supermarkt op de plaats van het voormalige Onderdak. De Konmar gaat doorlopen tot aan de Wilhelminalaan, over een parkeerterrein. De super markt krijgt een parkeerdek, maar tijdens de bouw zijn de enige tientallen parkeerplaatsen op het terrein niet beschikbaar. De Kerklaan zou daarvoor soe laas moeten bieden. Daarnaast heeft Matser inmid dels brieven binnengekregen van de Ondernemersvereniging Sassenheim (OVS) en de Albert Heijn (AH). Die beroepen zich op de af spraak dat dit najaar een tijdelijk parkeerterrein zou komen aan de Kerklaan. Beiden hebben Matser inmiddels tot spoed ge maand. De ondernemers heb ben Matser zelfs aansprakelijk gesteld voor eventueel omzet verlies. Dat zou kunnen gebeu ren als klanten het Sassenheim- se centrum bijvoorbeeld in de drukke decembermaand mijden door een gebrek aan parkeer ruimte. Voorts speelt een rol dat de al ingehuurde sloper van de pand jes aan de Kerklaan de werk zaamheden had ingepland. „Als die moet terugkomen, kost dat gewoon extra geld", aldus Kroe se. „Voor ons zijn dat bij elkaar vol doende redenen om spoed ach ter het hele geding te zetten. Als de zaak snel wordt afgehandeld, kunnen we nog voor kerst het parkeerterrein aanleggen." den haag/leiden - Vijfentwintig jaar werkte hij al in de horeca, maar op 3 juni ging Peter Linde boom in de fout. Het Katwijkse WD-raadslid kreeg ruzie met een bezoeker van zijn eigen café aan de Voorstraat en deelde een klap uit. Gisteren legde de politierechter in Den Haag hem daar 1500 gulden boete voor op, plus een voorwaarde lijke gevangenisstraf van twee weken. Daarmee koos de rechter de kant van de verdedi ging, want de officier van justitie had een taakstraf van 40 uur bepleit. Lindebooms advocaat wees op diens blanco strafblad als het om geweldsdelicten gaat. Volgens Lindeboom handelde hij op de be wuste avond impulsief. De man met wie hij eerder op de avond ook al een aanvaring had, tikte hem de bril van het hoofd. In een eerste reactie haalde de politicus uit. De gevolgen waren groot: het slachtoffer raakte een boventand kwijt. Hij vorderde gisteren een bedrag van ruim 4000 gulden aan tandheelkundige kosten. Van de rech ter moet Lindeboom daar iets minder dan de helft van betalen: bijna 1800 gulden. Het overige be drag betreft tandartskosten die nog gemaakt moe ten worden. Het slachtoffer kan die later verhalen als hij een zaak tegen Lindeboom aanspant bij de civiele rechter. Rie van der Zwet, Mary van Ingen, Joop van der Zwet, Nel de Vos en Jaap Oostveen voor de winkel Ingeding. „De middenstand in de Floris Schoutenstraat is een aflopende zaak." Foto: Dick Hogewoning 'Als tante Nel ook stopt, is het einde verhaal' en school positief over monument Stephan - De familie van de Jcen Katwijker (endriksen staat 'heel ■ggenover het idee om Rnd monument te >p De Grent. Vorige m Stephan Hendrik- 1 leven toen hij na een tpen tijdens een ruzie {estoken. Het initiatief nonument komt van ;en van het Northgo Noordwijk, de school itephan naartoe ging. die namens de fami- ksen het woord doet, iuncties aan een blij- enken. „Enerzijds het t kan zo niet langer', een blijvend signaal tegen zin loos geweld", zegt Fakkel. „An derzijds is het ter herinnering aan Stephan zelf, voor de familie en ook voor de medescholieren en vrienden." In een eerste reactie had burge meester Van der Sluijs van Noordwijk laten weten helemaal niets te zien in een monument voor Stephan Hendriksen. „Die reactie was wat kort door de bocht", vindt Fakkel, „Maar hij is al een beetje bijgedraaid." Welke vorm een eventueel mo nument zou moeten krijgen is nog niet duidelijk. Daarover wordt nog overlegd met de rec tor van het Northgo College, L. Jongeling, die het idee vorige week lanceerde. Vrienden en medescholieren hebben aange boden geld in te zamelen voor een blijvend aandenken. „Zoiets heeft tijd nodig om vorm te krijgen", zegt Jongeling. Zij benadrukt dat het idee voor een blijvend aandenken van de leerlingen afkomstig is, en dat zij ook zeker een rol zullen heb ben in de vorm die het krijgt. „Maar onze eerste zorg zijn de leerlingen en hun rouwverwer king. Die kan nog heel lang du ren." Het Northgo College krijgt deskundige hulp bij het begelei den van jongeren die dat nodig hebben. „Leerlingen willen vooral dat het niet vergéten wordt", zegt Jongeling. „Kinde ren gaan hier toch anders mee om dan ouderen, die al vaker met de dood zijn geconfron teerd. Zo'n gebeurtenis tekent ze voor het leven en daar willen ze nu iets mee doen." ,,A1 is het maar een gedenktegel in een muur", zegt Fakkel. „Het is voor de familie iets waar ze nog naartoe kunnen gaan, op de plek waar het is gebeurd." De familie zal volgens hem de plek des onheils zeker niet gaan mij den. „Ze kwamen vroeger ook regelmatig langs. En die plek is nu onlosmakelijk met hun leven verbonden." door Wim van Wanrooy sassenheim - De Floris Schou- tenstraat in Sassenheim, ook wel de 'Jordaan' van het dorp genoemd, oogt wat somber. Het regent er deze dag niet alleen, het toekomstperspectief voor winkeliers 'op de kop van de Hoofdstraat' lijkt zo langzamer hand ook verdwenen. De mid denstand van dit eens zo leven dige winkelstraatje op enige af stand van het 'echte' winkelcen trum, geeft zich beetje voor beetje gewonnen. Niet uit vrije wil. Veel uitbaters willen wel verder, maar worden oud (er), moeten stoppen en - erger - ze vinden geen opvolgers. „Jam mer", maar een keihard gege ven, zeggen en weten ze zelf. Dertig jaar geleden telde het straatje nog een supermarkt, een melkboer, een fietsenwin kel, een schoenenwinkel en -re paratiewerkplaats, een schil dersbedrijf, de manufacturen winkel van de in het dorp alom bekende 'meneer' Oostveen en een bloemenwinkel. Daarvan bestaat alleen de laatste nog. In het pand van de melkboer zit inmiddels een kapperszaak en in het pand van het toenmalige schildersbedrijf Van der Zwet zit de hobbywinkel Ingeding. En die winkel houdt op dit moment opheffingsuitverkoop. Half ok tober geeft Mary van Ingen, die de zaak met materialen voor creatieve geesten in haar eentje runt, er de brui aan. Ze is zeker nog niet oud, maar verkiest nu een baan als decorateur boven het bestieren van haar winkel. „Ik verdien straks in minder tijd meer geld. Ik kan er bovendien meer creativiteit in kwijt en deze winkel vraagt me zeventig uur in de week. Ik heb klanten genoeg, hoor. Ze komen uit de hele re gio. Uit Noordwijk, Voorhout en Lisse, om maar wat te noemen. De markt gaat weliswaar op en neer, maar als de artikelen er zijn, komen ze wel. Hier ver koop ik dingen die bijvoorbeeld in het centrum van Sassenheim niet te vinden zijn." De teloorgang van het winkelbe stand in de straat wordt door de bewoners en de voormalige middenstanders betreurd. Zo ook door Jaap Oostveen (79) die onlangs is gestopt met zijn ma nufacturenwinkel, waar ieder een een rits, een klosje garen, een echt jasschort of een dege lijk gestreepte herenpyama kon halen. De schappen van het piepkleine, maar vroeger altijd volgestouwde winkeltje zijn in middels leeg. „Er zijn drie rede nen om te stoppen. Ik word tachtig jaar, de klanten gaan dood en de euro komt er aan", zegt hij zelf. Oostveen verwacht overigens niet dat alle winkels uit de straat verdwijnen. „Er is een natuurlijk verloop aan de gang. Want wie gaat er hier als ondernemer nu nog naar het centrum? Wie kan dat betalen?" Voorlopig houdt alleen 'tante Nel' de bloemenzaak nog in stand. Het achter de huizen ver scholen verkooppunt zorgt nog voor wat aanloop in de straat. „Als Nel stopt, is het einde ver haal", zegt Joop van der Zwet, de eigenaar van het pand van Ingeding, die zelf als schilder de kwast opgeborgen heeft. „Ik hoop nog drie a vier jaar het In- geding-pand te kunnen verhu ren aan een volgende midden stander." Zijn vrouw Rie is som berder. „Het is hier een aflopen de zaak. Wat moet je hier nu nog gaan verkopen? Een gezond denkend mens ziet het in deze straat niet meer zitten." De straatbewoners klampen zich allemaal nog vast aan Nel, de bloemiste. Door een poortje van - pak 'm beet - 75 tot 85 centimeter breed krijg je toe gang tot de bloemen en planten. „Ik ga nog wel een tijdje door, hoor", zegt Nel, die al 35 jaar de zaak bestiert. „Het is eigenlijk niet zo dat winkels op zich die nen te verdwijnen. Ér zijn ge woon geen opvolgers meer. Al leen daarom worden ze geslo ten. Klanten komen er genoeg", zegt ze, terwijl de klanten haar winkel blijven inlopen. Voor een bloemetje, maar vooral ook voor een praatje. „Als Nel stopt, wordt het een dooie boel", stelt Van der Zwet nog maar eens vast. (advertentie) Hve is weg - snif - en Ben dat we dan ook ^van de heibel om ïesterswoningen af louden zijn. Niet dus. lirgemeesterswoning, louwer naar grote te- 1 jarenlang heeft ver- ":hij avond aan ien drukke dag zijn schuurtje plaatste orden 'zooooo, daar er', waar hij dag en ikbaar was voor Kat- hem nodig hadden, 1 en moet wellicht feloopt. ijk om te zeggen 'je (vie er heeft ge- loelhouwer van s een rustige, be- man, die niet zo- luis uitwoonde of ld met zijn woning raning niet voor is lij maaide altijd keu- in gras, welke burge- »et dat nog? Iniettemin zit Katwijk n probleem. Jos Wïe- iuwe burgemeester, érgens wonen. En hij een flinke entourage iee: vrouw, vier kin- ijfde op komst. Met geluk blijft Jos nog fen in Katwijk, dus moet je qua behui- ming houden met les, zeven en - wie i Katwijk naarstig op Voorhout heeft een nieuwe website. Meestal gebruiken gemeenten die om zichzelf met ronkende tek sten de hemel in te prijzen. Maar Voorhout heeft gekozen voor een andere aanpak, zo bleek toen Paul van Riet deze week met een muisklik de site openstelde. Kunt u het lezen? Bovenin het scherm 'War ning', wat verder naar onderen 'under construction'. Wat een zelfkennis! Wat een eerlijkheid! Wat een website! Foto: Henk Bouwman zoek naar een woning waar een burgemeester en zijn jonge ge zinnetje in alle rust kunnen wo nen. Een huis met, als het even kan, een tuin. In een omgeving zonder al te veel verkeer, dan kunnen de kinderen veilig bui ten spelen. Had Bart van der Plas van de KBM niet een fijn pandje aan de Cantineweg in de aanbieding? E-mail Het heeft een tijdje geduurd, maar Joop van der Reijden heeft een computer op zijn werkplek in het Valkenburgse torentje. Weg met de typema chine, weg met die ouderwetse fax; leve de e-mail! Wie werkt er tegenwoordig niet mee? Joop, 74 jaar en opge groeid in de tijd van de post duif, maakt nu toch eindelijk gebruik van de elektronische post, al is dat niet altijd eenvou dig. De burgemeester verzendt gemeentelijke stukken naar mensen die ze helemaal niet mogen ontvangen (nu maar hopen dat hij de geheime stra tegie om het vliegveld van Val kenburg te behouden niet heeft prijsgegeven). Gelukkig schaamt Joop zich nergens voor, want tijdens de vergade ringen ontvouwt hij zijn wor steling met de pc in geuren en kleuren. Om daarna in schater lachen uit te barsten. Inmiddels kan Joop al aardig overweg met de knoppen. Toen hij tijdens de laatste bijeen komst van de gemeenteraad de begroting op een cd-rom ont ving, stelde hij wethouder Van der Horst de vraag of de tekst in excel' was uitgevoerd. Nadat Van der Horst, de minister Zalm van Valkenburg zeg maar, daarop bevestigend antwoord de, zei Joop: 'Mooi, dan kan ik eigenhandig wijzigingen door voeren'. Die Van der Reijden maken ze in Valkenburg niks meer wijs. Anton Diedrich, Rob Onderwater en Sjaak Smakman Het overnemen van een bedrijf is altijd een gevoelig onderwerp, vooral als dat binnen de familiekring plaatsvindt. Voor de broers Jan en Henk van den Anker was de hulp van Van der Geer en Partners onmisbaar, toen zij het bedrijf van huqfrter overnamen. 0e fiscaal-juridische haken en ogen bij bedrijfsovername vereisen vakkennis en expertise. Deze deskund^heid ii combinatie met de persoonlijke benadering van Van der Geer en Partners resulteerde bij Van den Anker Ijzerhandel Katwijk en Van den Anker Tools in een soepele overgang. En er is een goede basis gelegd om het bedrijf verder uit te bouwen. Samen met Van der Geer en Partners. We kunnen geen gedachten leien, maar we komen in de buurt. www.vandergeerenpartners.nl Nijverheidstraat 6 2222 kV Katwijk _T 071 *09 04 09 _f 071 402 75 van der GEER ]C[ICIEBü2a :i i k :i c i r inerti

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 21