Louis van Gaal denkt al een klein beetje aan Portugal 'Laat Kuiper maar in de stront zakken' SPORT Michael Jordan is niet bang om af te gaan Ibrahimovic kan post verwachten MW op rand van de afgrond Vincent van der Kooij woedend Sporthal De Bloemerd DINSDAG 2 OKTOBER 2001 j/riesekoop speelt alleen 1,upwedstrijden. p/Roland de Bruin ekoop niet 3eti Hooman s.l )r iowAARD - Op papier ,e%en prachtig affiche, de 1 Viswedstrijd tussen scbe Treffers van ko- °|aterdag. Bij DOV speelt kooman, bij De Tref- Üjlne Vriesekoop. Maar 'Éföioeting tussen de twee ^derlandse tafeltennis- ,0It zit er niet in. Hooman ieit elke week in actie dttfub uit Heerhugo- If-naar Vriesekoop (40) va»en brood in om voor sejrs, uit het Drentse Kla- n%, achter de tafel te ko of; Amsterdamse traint hijen of twee keer in de 'Vis alleen beschikbaar haar club haar nodig e-pr een Europa-Cup- wi o^n Lightning logste klasse De american footbal- Leiden Lightning zijn ^>veerd naar de hoogste )e club, die samen n Zoetermeerse vereni- speelgemeenschap ronnen afgelopen de en beslissend duel msterdam Crusaders, gemeenschap won die i in de extra tijd door :hdown van Wim emann heeft tie bijna rond Bondscoach Gerrie f iann heeft gisteren tien Jwaalf renners voor de nstrijd van het WK wiel en Lissabon geselec- e twee resterende cou- irden volgende week na Idbekerwedstrijd Parijs- mgewezen. De tien die Nederland op zon- ktober tijdens de weg- d vertegenwoordigen :hael Boogerd, Maarten ker, Jan Boven, Erik Steven de Jongh, Kar on, Marc Lotz, Matthé Bart Voskamp en Thor- ineberg. iraaf in Oranje idwin de Graaf van RBC djn debuut in de selectie g Oranje dat vrijdag oe- en Slovenië. Aanvaller if speelde voorheen on- ir voor FC Lisse. Ook er Dirk Kuyt (FC en Noordwijker Mike •ld (NEC) maken deel de selectie. er twee mijl er koploper - Schipper Roy Heiner de Assa Abloy op de plaats in de eerste etap- de Volvo Ocean Race. van de 40-jarige Ne er lag vandaag twee mijl >p de concurrent Tyco. n voeren vanochtend in age tussen Tenerife en inaria. ert ziet |an WK [- Laurent Jalabert heeft ;emeld voor de wereld- ienschappen wielrennen tveg, die van 9 tot en met iber in Lissabon worden len. De Fransman heeft lieblessure. Jalabert nam lissing nadat hij zondag :aliaanse wegwedstrijd ji-Vignola was afgestapt, een nieuwe tegenslag e Franse ploeg nadat eer- Christophe Moreau, Di- qus en Emmanuel Magni- egden. Geen debutanten in selectie Oranje voor interland tegen Andorra door Henri van der Steen Zeist - Een interlandje tegen Andorra lijkt de ideale setting om enkele talentvolle snotneu zen aan Oranje te laten ruiken. Louis van Gaal denkt daar heel anders over. Voor de laatste, qua punten betekenisloze WK-interland, za terdag in Arnhem, riep de bondscoach giste ren alleen bekende namen op. Van Gaal had wel uitstekende argumenten om Theo Janssen (Vitesse) en Rafael van der Vaart (Ajax) niet op te roepen. „Op de eerste plaats heb ik al een selectie met een goede balans tussen jeugd en ervaring, bovendien kunnen Van der Vaart en Janssen zich beter waarma ken bij Jong Oranje. Dat speelt vrijdag een be langrijke interland. Het is veel leerzamer als ze daar de kar trekken." Van der Vaart en Janssen dus niet, Seedorf, Ricksen en Sikora wel. De middenvelder van Inter (25 jaar, 57 caps) was er in februari tegen Turkije voor het laatst bij. Van Gaal: „Seedorf speelt weer regelmatig, hij is erin geslaagd bij Cupèr een basisplaats te veroveren." Ricksen is geselecteerd als verdediger, maar bij de Rangers is hij de man rechts op het vier mansmiddenveld. Van Gaal: „Hij moet in elk geval van achter de bal spelen. Hij kan back spelen en rechts op het middenveld." Ook Vic tor Sikora maakt zijn rentree in de selectie. Ronald de Boer speelde afgelopen weekeinde wel, maar werd niet gekozen. „Voor de wed strijd tegen Andorra heb ik niet zo veel aan De Boer. Als het om een belangrijke wedstrijd was gegaan, had ik hem wel gekozen, nu niet. Ro nald is ook al op leeftijd, dit is toch een kans jongeren spelers een kans te geven." Sikora dus. Maar niet Bouma, Vennegoor of Hesselink, Lurling of Bruggink, die Van Gaal teleurstellen in hun ontwikkeling. „Ik heb soms jonge spelers een kans gegeven uit noodzaak, vanwege blessures bij anderen. Nu kan ik vrijelijk kiezen. Dan kies ik voor jonge spelers die in vorm zijn en de kwaliteiten heb ben. Bouma bijvoorbeeld heeft momenteel die kwaliteiten niet, die heeft nog niet bewezen dat hij het niveau heeft." Sikora kan zaterdag dus waarschijnlijk laten zien of hij het niveau wel heeft. „Sikora is een potentiële vleugelspeler, ik weet niet wat hij kan op dit niveau, dat kunnen we eens zien." Een beetje denkt Van Gaal dus al aan Portugal, waar in 2004 het EK wordt gespeeld. Pikant is het wel als Van Gaal constateert dat Ronald de Boer op leeftijd raakt. Dat zal dan voor zijn broer ook wel gelden. De bonds coach: „Het hangt van Frank zelf af. Bezit hij de kwaliteiten om anderen uit het elftal te houden, dat is de vraag. Als hij beter is, dan speelt-ie. Er is geen speler die ik afschrijf." Een beetje heeft hij al wel iemand afgeschre ven, als diens situatie niet verandert tenmin ste. „Ik heb zitten dubben over Westerveld. Het is wel de laatste keer dat ik hem oproep, als zijn situatie niet verandert. Dat heb ik San- der laten weten. Het kan niet zo zijn dat ik een keeper selecteer die bij zijn club niet speelt." Van Gaal verklaarde verder nog maar eens dat het systeem met buitenspelers niet langer hei lig is. „We hebben domweg te weinig linker en rechterspitsen. Je moet je niet tegen dat proces verzetten door vast te houden aan het systeem. We zullen flexibeler moeten worden. Uit tegen Spanje hebben we al eens gespeeld met een 5-3-2 formatie, ik geloof dat nader hand Wiljan Vloet bij FC Den Bosch en Co Adriaanse dat hebben overgenomen." De vraag of hij net als bij FC Den Bosch de vrije man een boete in het vooruitzicht stelt bij het overschrijden van de middenlijn, beant woordde Van Gaal met oog voor de cultuur van het huis. „Het systeem verandert mis schien, de filosofie niet." De selectie; Van der Sar (Fulhami. Westerveld (Liver pool). Ricksen (Glasgow Rangers). Melchiot (ChelseaI. Hofland (PSV), Van Bronckhorst (ArsenalNuman (Glasgow Rangers), Bosvelt (Feyenoord), Davids Quven- tus). Landzaat (Willem II), Seedorf (Intemazionale). Has- selbaink (Chelsea), Van Hooijdonk (Feyenoord), Zenden (Chelsea), Van Nistelrooy (Manchester United), Sikora (Vitesse), Petta (Celtic). 'Natuurlijk weet ik dat ik geen 25 jaar meer ben. Maar fysiek voel ik dat ik het NBA-niveau nog aankan' washington/rtr - Michael Jor dan is nergens bang voor. Niet voor nederlagen, bijtende kri tiek, fysieke problemen of voor nieuwe NBA-grootheden als Ko be Bryant (Los Angeles Lakers) en Tracy McGrady (Orlando Magic). Aan de vooravond van zijn tweede rentree op het hoog ste basketbalniveau ter wereld is hij nog het minst bang om af te gaan. „Ik vrees de uitdaging niet", zei Jordan (38) gisteren tijdens zijn eerste persconferentie sinds hij vorige week officieel zijn dienst verband bij Washington Wi zards had bekendgemaakt. „Veel mensen denken dat ik mijn naam en reputatie te grab bel ga gooien. Ik sta daar abso luut niet bij stil. Als ik faal, faal ik. Ik grijp mezelf dan bij elkaar en ga verder met mijn leven. Wat er ook gebeurt, niets of nie mand kan mijn zes NBA-titels nog wegnemen." Jordan zei heel goed te beseffen dat hij van de bescheiden Wi zards, die in de laatste dertien jaar geen enkele playoffwed- strijd wonnen, niet al te veel mag verwachten. Zijn nieuwe ploeg zette vorig seizoen slechts negentien wedstrijden in winst om. „Bij de Chicago Bulls was ik ge wend aan winnen en aan domi neren. Dat werd in elke wed strijd verwacht. Bij de Wizards wordt er niets verwacht. Nie mand eist van ons dat we even vijftig wedstrijden gaan winnen. Zelfs dertig is niet aan de orde, naar wat ik hoor in en rond de club. Maar ik weet zeker dat het veel beter kan dan negentien overwinningen en 63 nederla gen." Jordan, die tien keer topscorer was in de NBA, zei dat hij terug keert om later geen spijt te krij gen. „Het jeukt al een tijdje. En ik wil niet mijn verdere leven last blijven houden van die jeuk. Natuurlijk weet ik dat ik geen 25 jaar meer ben. Maar fysiek voel ik dat ik het NBA-niveau nog aankan." Jordan, die als mede-eigenaar van de Wizards is gestopt, kwam een contract voor twee jaar overeen. Vanwege het salaris plafond is er maar een jaarbe drag van 2,5 miljoen voor hem beschikbaar. Een schijntje in vergelijking met het salaris dat hij in zijn laatste seizoen bij de Buil verdiende: ruim 80 miljoen gulden. Zijn eerste jaarsalaris bij de Wizards schenkt Jordan vol ledig aan de slachtoffers en na- bestaanden van de aanslagen in New York en Washington. „Ik doe het niet voor het geld", benadrukte de publiekstrekker. Jordan kampte in de aanloop naar het nieuwe seizoen met tal van blessures: twee gebroken ribben, rugklachten en knielet sel. „Op dit moment ben ik hon- Michael Jordan: „Wat er ook ge beurt, niets of niemand kan mijn zes NBA- titels nog weg nemen." Foto: Reuters derd procent fit. Ik ben hele maal voorbereid op een slopend SCOREBORD PRIJSVRAGEN zeist/gpd - Zlatan Ibrahimovic hoeft niet verbaasd te zijn als hij morgen een brief krijgt uit Zeist. De spits van Ajax deelde zondag in Groningen een, niet door scheidsrechter Jol waargenomen elle boogstoot uit aan tegenstander Melchior Schoen makers. De televisie registreerde de wandaad. Gis teravond bekeek een van de openbaar aanklagers van de KNVB alle voetbalbeelden van het week einde. Dat gebeurt standaard na elke speelronde. Bondscoach Louis van Gaal zal zeker niet ver baasd zijn als Ibrahimovic te horen krijgt dat er een vooronderzoek wordt gestart naar het mo ment waarop hij zijn elleboog keihard tegen het achterhoofd van Schoenmaker stootte. „Wat Ibra himovic deed, kan helemaal niet. Ik was in het stadion, maar ik zag later pas op televisie wat er gebeurde." De bondscoach vertelde een trend te vrezen. Van Gaal ziet, net als vele anderen, steeds meer le vensgevaarlijke, vliegende tackles en priemende ellebogen. ,Ik heb de indruk dat er wat aan de hand is wat niet goed te praten is. Het gaat om ac ties waarbij er geen bal in de buurt is of waarbij er geen moeite wordt gedaan een duel te winnen. Dit is een slechte trend. We moeten er alles aan doen om dit te stoppen." Van Gaal houdt van spelen op het randje, maar ziet tegenwoordig te veel spelers die er moeiteloos overheen gaan. Is hij bereid een ethisch reveil te initiëren? Van Gaal, enigszins gereserveerd. „Dat ethisch re veil is van mijn club, het CDA, maar ik vind dit eerder iets voor de vakbond van coaches, de CBV. Maar ik geef wel mening, zoals nu. Ik zie inder daad heel veel overtredingen die nergens op slaan." Hij noemde als voorbeeld de elleboogstoot die Numan te incasseren kreeg van Jason McAteer in de interland tegen Ierland. En de elleboogstoot van Ibrahimovic. Terugkomende op dat geval ver klaarde Van Gaal nog maar eens voorstander te zijn van het gebruik van videobeelden tijdens de wedstrijden. Van Gaal: „Want Ibrahimovic heeft nu wel gewoon de wedstrijd uitgespeeld!" Lucky day van maandag 1 oktober. 5 - 9 - 13 - 14 - 16 - 32 - 37 - 39 - 40 44 - 46 - 48 - 50 - 51 - 54 - 58 - 64 - 69 - 70 - 80. (onder voorbehoud) Lotto 29 september: Jackpot van 5,5 miljoen, hoofdprijs van 1 mil joen en tweede prijs f 150.000: geen winnaar, derde prijs f 100.000: 1 winnaar, vierde prijs t 1500 17 winnaars, vijfde prijs f 1000. 87 winnaars (onder voorbehoud) Euroloterij 29 september: Zes cijfers goed f 440.742 geen winnaar, laat ste vijf cijfers goed f 11.018,50: 2 winnaars, laatste vier cijfers goed f 1101,80: 15 win naars, laatste drie cijfers goed f 110,10: 125 winnaars, laatste twee cijfers goed f 11 1679 winnaars, laatste cijfer goed f 2,20: 16.350 winnaars (onder voorbehoud) Toto-13, week 39: Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: geen winnaar, derde prijs: 2 winnaars ontvangen elk brutof 14.120,90. (ondervoorbehoud) VOETBAL Portugal Maritimo - G. Vicente 2-1, Sporting - Guima- raes5-0. TENNIS maastricht/gpd - MW heeft bij de rechtbank in Maastricht sur séance van betaling aange vraagd. De voetbalclub verkeert in financiële nood en kan niet langer aan alle schuldeisers te gemoet komen. Als de recht bank MW uitstel verleent, krijgt de club acht weken de tijd om orde op zaken te stellen. Lukt dat niet, dan volgt faillissement. De Maastrichtse eerstedivisio- nist kampt op dit moment met een tekort van drie miljoen gul den, exclusief het tekort dat no dig is om het einde van dit sei zoen te halen. MW heeft reeds de toezegging van twee finan ciers, die elk drie miljoen gulden in de club willen steken, maar dan moet eerst de drie miljoen schuld uit het verleden worden weggewerkt. En daar wringt de schoen, want de reeds gevoerde gesprekken over dat bedrag hebben nog helemaal niets op geleverd. „Het is heel duidelijk", aldus algemeen directeur Wim van Wouw.Als we die drie mil joen gulden niet bij elkaar krij gen, lopen we ook de zes mil joen mis. Dan is het einde be taald voetbal in Maastricht." Moskou. Mannen, 2,4 miljoen gulden. Eerste ronde Santoro (Fra/6) - Blanco (Spa) 6- 2 6-1, Stoliarov (Rus) - Tabara (Tsj) 7-5 6-3, Novak (Tsj) - Ullhrach (Tsj) 6-1 6-0, Hrbaty (Slw) - Voltsjkov (WRu) 6-4 7-5. Tokio. Open Japanse. 2,5 miljoen gulden. Mannen, eerste ronde: Massu (Chi/11) - Kem- pes (Ned) 6-4 6-4, Larsson (Zwe) - Lee (Eng) 6-4 6-2, GOllner (Dui) - Delgado (Eng) 6-4 6-4. Behr (Isr) - Terachi (Jap) 6-2 6-1, Mamnt (VSt) - Thomas (VSt) 6-3 6-2, Fukarek (Tsj) - Daniel Vacek (Tsj) 6-2 7-6, Udomchoke (Tha) - Cowan (Eng) 6-2 4-6 6-3, Byron Black (Zim) - Taino (VSt) 6-4 6-1, Blake (VSt) - Ishii (Jap) 6-3 6-4. Pretzsch (Dui) - Srichaphan (Tha) 6-7 7-6 6-1, Levy (lsr/10) - Iwabuchi (Jap) 6-3 6-3, Kondo (Jap) - Onoda (Jap) 6-4 6-4, Arthurs (Aus) - Zitko (Tsj) 6-2 6-7 6-1, Russell (VSt) - Godwin (ZAf) 6-4 7-6, Heuberger (Zwi) - Calatrava (Spa) 6-3 6-1. Vrouwen, eerste ronde: Dechy (Fra/7) - McQuil- leiderdorp - Het nieuws dat hij niet is geselecteerd voor de we reldkampioenschappen voor es- poirs (renners onder 23 jaar) kwam al hard aan. Maar Vincent van der Kooij ontstak eerder deze week in woede, toen bondscoach Hennie Kuiper weigerde hem daarover tekst en uitleg te geven. Daags tevoren had ex-beroeps renner Nico Verhoeven, die de scepter zwaait over de Rabobank Amateurploeg, vruchteloos om opheldering gevraagd. Ook de Leiderdorper kreeg per telefoon nul op het rekest. „Ik ben com pleet over de rooie gegaan. Kui per kan in de stront zakken." Van der Kooij reed dit seizoen sterk. Hij boekte met het vizier op een profcontract de nodige aansprekende resultaten. Naast korte klasseringen in internatio nale meerdaagse etappekoer sen, onderstreepte de laatste jaars neo-amateur zijn talent op het onderdeel tijdrijden. Mede door zijn vijfde plaats tijdens de Nederlandse titelstrijd op de weg werd hij opgenomen in de EK-selectie. De 14de plek - tweede Nederlander na Arno Wallaard (tiende) - was zijn deel. Aanhoudende goede vorm gaf Van der Kooij hoop op een tic ket voor de mondiale krachtme ting. Maar de keuzeheer besliste an ders. „Nico Verhoeven vertelde me dat ik tot zijn verwondering niet ben opgenomen in de WK- selectie. Mijn ploeggenoot Mart Louwers is aangewezen voor de tijdrit. Logisch; hij won afgelo pen maandag de Grand Prix des Nations, een tijdrit in Frankrijk. Ik werd daar vijfde. Omdat twee Nederlanders voor het wereld kampioenschap tijdrijden mo gen worden ingeschreven, ver wachtte ik toch een uitnodiging voor Portugal. Kuiper heeft ech ter gekozen voor één renner, die overigens ook aan de wegwed strijd deelneemt, en de andere vier wegcoureurs als reserve aangemeld. Hij neemt verder Wallaard, Thijs Al en mijn ploeggenoten Theo Eltink en Pieter Weening mee." „Tegenover Verhoeven kon Kui per niet duidelijk maken waar om hij voor deze jongens heeft gekozen. Hij zou mij een dag la ter bellen. Eerst had ik in ge dachten hem dan de huid vol te schelden, want er staan gewoon drie dubieuze namen bij. Later heb ik met het oog op reserve plaatsen besloten hem gewoon wat vragen voor te leggen. Waarom heb je voor Al gekozen, terwijl hij maar één wegwed strijd, namelijk het NK, heeft ge reden? Kuiper weigerde daarop te antwoorden. „Het is toch normaal dat ik om een motivering vraag als ik een heel seizoen als één van de bes te neo's rondrijd? Kuiper zei geen zin te hebben mij een uit leg te geven en aan anderen ver antwoording af te leggen. Ik heb hem gevraagd waarom hij mij dan in vredesnaam heeft gebeld en of hij soms de pik op me heeft. Dat vond 'ie vervelend, dat ik dat zei. Kuiper kan me nu gestolen worden. Met die man is geen zinnig woord te wisselen. Hij mag dan als wielrenner veel hebben voorgesteld, zijn daden als bondscoach stellen weinig voor. Kuiper kan ook beter geen bedrijf gaan leiden, want dat wordt niets. Eigen mening, dis cussie: uitgesloten." „Dit is voor mij zo'n streep door de rekening. Op een WK kijken ploegleiders van profformaties naar jou als beloftevolle wielren ner. Omdat er voor mij volgend seizoen tussen de beroeps van de Rabo definitief geen plaats is - Jan Raas heeft Roy Sentjens en Ronald Mutsaars laten doorstro men - is dat van groot belang voor mij. Verhoeven heeft me verteld dat ik klaar ben voor een profcontract, maar veel prof- ploegen zijn al rond en kunnen vanwege budgettaire redenen niet tot uitbreiding overgaan." En als een WK-ganger, bijvoor beeld als gevolg van een blessu re, afvalt en Kuiper roept je toch nog op? „Dan weiger ik." lan (Aus) 6-1 6-4, Schwartz (Oos) - De Los Rlos (Par) 6-3 6-2, Sugiyama (Jap/3) - Gubacsi (Hon) 6-4 6-1, Grande (lta/6) - Pismk (Slw) 5- 7 7-6 6-4, Obata (Jap) - Fusai (Ita) 6-3 6-2, Yoon-Jeong (ZKo) - Molik (Aus) 6-4 6-7 7-5, Craybas (VSt) - Saeki (Jap) 0-6 7-6 6-2. Moskou. Vrouwen, 2,8 miljoen gulden. Eerste ronde: Myskina (Rus) - Serna (Spa) 6-2 6-2, Schiavone (Ita) - Petrova (Rus) 6-4 6-2, Bedanova (Tsj) - Torrens Valero (Spa) 6-0 6-3. Grenoble. Challenger, 180.000 gulden. Eerste ronde Salzenstein (VSt) - Siemerink (Ned/6) 7-6 7-6 Tennisranglijsten Mannen. Champions Race: 1 Kuerten (Bra) 755 punten, 2. Agassi (VSt) 683, 3 Hewitt (Aus) 635. 4. Rafter (Aus) 557, 5. Ferrero (Spa) 552, 6 Kafelnikov (Rus) 400. 7 Samp ras (VSt). Grosjean (Fra) 363, 9. Henman (GBr) 352, 10 Federer (Zwi) 324, 37. Schal ken 152 (36). 90. Siemerink 59. 99. Wessels 51 (97). 114 Sluiter 40(112), 124 Kempes 31. 172. Van Lottum 12, 201 Wassen 6 (206). Mannen, entry-lijst: 1 Kuerten 4725, 2. Agas si 4085, 3. Hewitt 3695, 4 Rafter 3065, 5. Ferrero 2990, 6. Kafelnikov 2670, 7. Safin (Rus) 2625, 8. Henman 2200, 9. Grosjean 2190, 10. Sampras 2015, 24. Schalken 1253, 101. Siemerink 425 (104) 102. Sluiter 422 (99). 126. Van Scheppingen 311, 127. Wessels 307. Vrouwen, wereldranglijst: 1 Hingis (Zwi) 5256, 2. Capriati (VSt) 4984, 3. Davenport (VSt) 4345, 4. Venus Williams (VSt) 4333, 5. Cl listers (Bel) 3494. 6 Mauresmo (Fra) 2842, 7. Serena Williams (VSt) 2753. 8 Hemn (Bel) 2742, 9. Seles (VSt) 2414. 10. Tauziat (Fra) 2145. 82. Oremans 453 (80). 104 Noorlan- der 368(111), 132 Hopmans 261. 162. Boo- gert 191 (175) 173 Basting 177 (158) WIELRENNEN Lausanne. UCI-lijst. 1. Zabei (Dui) 2200 punten (2). 2. Rebellm (Ita) 2055 (3). 3. Francesco Casagrande (Ita) 1714 (6), 4 Armstrong (VSt) 1713(1), 5 Si- moiii (Ita) 1644 (5), 6. Sevilla (Spa) 1499 (30). Vamsteins (Let) 1499 (7), 8 Dekker (Ned) 1496 (12). 9 Boogerd (Ned) 1471 (9), 10 Bettim (Ita) 1416 (10). 56. Knaven 661,5 (55), 74. Van Bon 542 (75). ACHTERLIJN Vertegenwoordigers van wel 100 gemeenten bezochten vori ge maand het terrein van UVS. Om eens te kijken hoe mooi dat nieuwe kunstgras is. Als de da mes en heren nog eens op ex cursie gaan, moeten ze eens naar Leiderdorp trekken, naar de nieuwe sporthal De Bloe merd. Want dat is lachen. Pronkstuk in de sporthal is de radiokamer, het speakershok. Op zich is er niks mis mee. al leen heeft het ding de omvang van de radiocabine in Alwy. Alsof je een perstribune met honderd plaatsen naast het ter rein van De Sleutels zet, sky- boxen bij het LFC-terrein bouwt of een beweegbaar dak boven de Kikkerpolder aan brengt. Een en ander heeft tot gevolg dat de neerlaatbare scheidings wand in deze sportaccommo datie niet in het midden hangt, (de radiocabine staat in de weg). Zo heeft Leiderdorp een sporthal, waarvan de wand de hal netjes in delen van drieze- vende en vierzevende verdeelt. Dat verhuurt zo lekker gemak kelijk. Om te zorgen dat het ding toch in twee gelijke delen gesplitst kan worden, zijn i>er- rijdbare schermen aangeschaft. Die zorgen er weer voor dat het toch al krappe berghok, tot de nok is gevuld. De radiokamer is geplaatst met het oog op mogelijke inter lands. Dan is het te hopen dat het een wedstrijd wordt die niet zoveel toeschouwers trekt; een in ter land grieks- romei ns-wor stelen tegen de Faroër-eilanden misschien, een interland sjoe len tegen Andorra. Er kan na melijk nauwelijks iemand ko men kijken. In De Bloemerd' is maar plaats voor 50 toeschou wers. waawan weer de helft niets kan zien. Die zit tegen de rug van de bezoekers op de eer ste rij te kijken. Gelukkig maar dat er niet zo veel toeschouwers op deze in terlands afkomen, ze kunnen toch niet parkeren. Van het te kleine parkeerterrein bij RCL moeten ook de gebruikers van de sporthal en de nieuwe sport school Felter Sport eebmik ma ken. Kortom, er is weereen hoop ge meenschapsgeld gepompt in een nieuwe sportaccommodatie die zo perfect had kunnen zijn, maar het net weer niet is. Als de gemeenteambtenaren op excursie zich nog eivn willen oriënteren op een sporthal die simpel aan de wensen van de gebruikers voldoet, moeten ze even doorrijden naar Leiden, naar de Vijf Meihal. Kunnen ze zien wat 35 jaar vooruitgang in de bouw van sporthallen heeft opgeleverd. De Vijf Meihal dateert van 1968. door Willem Spierdijk

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 19