kan flink uitpakken LEIDSE REGIO 'U krijgt een kanjer en die brengen we zelf \V3XIT10Ilcl prtclubs in Oegstgeest vragen om politieke steun =k huis test RANDVERSCHIJNSELEN Bureau zoekt nieuwe topambtenaar Leiderdorp 'De nieuwe burgemeester zien we over vijf jaar wel' - Geld, een rijbewijs, Ji een laptop zijn Tt bij een inbraak in ^anshof in Oegst- ader kwam 's mid- n. Hij sloeg een ruit- iwoner van het huis ifbouwwijk Poelgeest en aangifte van de p maandagmiddag is ïttj wq tie op enting in c ftNÜe politie in Voor- paat de komende twee srée verlichting van Danmers en auto's ga. De eerste twee we- jkhober krijgen be- enilleen een waarschu- t bui verlichting niet in Deie tweede helft van diin november deelt ïgiekeuringen uit. Die :em dertig gulden voor geen vijftig gulden voor lesetser tot zestig gul- ïnfen automobilist. [0(j /iters voor afdeling eei - De kinderafdeling arlderdorpse Rijnland 8' heeft twee compu- 1S gekregen van de ^idse Studentenhuis- ;u5) en de Zusters essen van de Heilige V De computers zijn miit de verkoop van de aaj,Kijk op het Elisa- °üe SLS van het monu- Jnd aan de Leidse 14 heeft laten maken. neiderafdeling gaat 'f'sn oude wens in ver- i-.ige patiënten die lan- plhet ziekenhuis moe- kunnen op de nieu- 1 Ven terecht voor al- n Grieve spelletjes, aai bli dinsdag 2 OKTOBER 2001 Installatie Wilma Verver als nieuwe burgemeester Voorschoten door Jan Preenen voorschoten - Wilma Verver had zichzelf gisteren als nieuwe burgemeester van Voorschoten nauwelijks krachtiger kunnen introduceren. Haar eerste verga dering met de gemeenteraad nam amper drie kwartier in be slag. Een record. Althans in deze gemeente, waar veel bijeenkom sten in de raadzaal uitlopen op marathons. „Zo, we hebben een hoog tempo aangehouden. Als het aan mij ligt, doen we het voortaan altijd zo." In meerdere opzichten was het gistermiddag een buitengewone raadsvergadering. Nadat ze door loco-burgemeester Peter Ver schoor was geïnstalleerd als eer ste vrouwelijke burgemeester van Voorschoten nam de 43-ja rige Verver het initiatief over. Zoals ze dat ook al had gedaan toen het Voorschotense college haar kort na haar benoeming begin september in Harderwijk had opgezocht. „We werden meteen uitgenodigd om mee te eten, maar we moesten wel zelf de tafel dekken", herinnerde ge meentesecretaris Cor Verlooij zich. Gistermiddag was de tafel voor Verver al gedekt en kon zij zo aanschuiven. Als blijk van waar dering zorgde zij zelf voor de wijn voor de -wethouders Ver schoor, Draijer en Carabain die gezamenlijk de taken van de in februari vertrokken burgemees ter Peter Cannegieter (gisteren met zijn vrouw uit Italië overge komen) hebben waargenomen. Fractievoorzitter Claudia Regoor van de PvdA voegde daar na mens de raad nog wat flessen aan toe. Het leidde, zonder dat er een druppel van werd ge dronken, tot openhartigheid, ontspanning en vooral duide lijkheid. Verver: „Toen mij vori ge maand werd gevraagd wat voor een burgemeester ik ben, heb ik naar eer en geweten ge antwoord dat ik dat nog niet wist. Kom over een jaar maar eens terug. Het beste is dat u mij beoordeelt op wat ik doe en hoe ik opereer. Ik realiseer me in elk geval dat dit beeld mede be paald zal worden door de ruim te die ik krijg of in sommige si tuaties misschien zelfs wel zal moeten nemen om aan mijn taak invulling te geven." Ze relativeerde de begrippen 'jong en ambitieus' die haar door politici in Harderwijk als stempels direct na haar benoe ming werden opgedrukt. „Het is juist een van de charmes van deze tijd dat zowel jonge als ou dere mensen kansen krijgen. En ambitieus? Mijn instelling komt niet voort uit lust, wel uit ver antwoordelijkheid of verant woordelijkheidsgevoel. Feit is dat ze weinig tijd nodig heeft gehad om het wethouder schap in te wisselen voor het burgemeesterschap. Of zoals burgemeester Johan de Groot van Harderwijk gistermiddag opmerkte: .Andere wethouders hebben zes of zeven jaar oplei ding nodig gehad. In haar geval waren drie jaar voldoende. Maar wat wil je, Harderwijk is een vis sersplaats. We weten dus wat een stoomcursus inhoudt." Voor degenen die haar nog niet kenden, had De Groot twee ad viezen. „Let goed op haar ge laatsuitdrukking en luister naar haar intonatie. Als de linker mondhoek omlaag gaat, zet ze 'Geen exorbitante verhogingen' zich schrap in haar eigen stok paardjes. Als ze woorden gaat beklemtonen, moet je gewoon doorpraten." Maar hoe ze zich ook manifesteert, in de ogen van De Groot is ze een kanjer. „En die brengen we graag zelf. Van daar dat we hier met het hele college zijn." Die service is echter eenmalig. Wilma Verver: „Mijn instel ling komt niet voort uit lust, wel uit verant woordelijk heid, of ver antwoordelijk heidsgevoel." Foto: Henk Bouwman Zolang ze nog geen nieuwe wo ning heeft gevonden, zal Wilma Verver op eigen gelegenheid op en neer moeten reizen tussen Harderwijk en Voorschoten. rpestuurskamer is gewoon een hoerentent' door Judy Nihof warmond - Dankzij een forse bij drage uit het gemeentefonds kan de gemeente Warmond volgend jaar een aantal zaken regelen die al enige tijd op het wensenlijstje staan. Zo kan Warmond extra ambtenaren aantrekken en de zittende ambtenaren iets extra's geven. De onroerende zaakbelas ting (OZB) hoeft hiervoor niet ex tra omhoog. Burgemeester en wethouders willen volstaan met een aanpas sing van de tarieven aan de in flatie, wat een stijging van onge veer drie procent betekent. Dat blijkt uit de begroting voor het jaar 2002. „We zijn uitermate blij dat we de burger niet hoe ven opzadelen met exorbitante verhogingen", aldus WD-wet- houder Van den Aardweg (fi nanciën). Hoewel de kosten voor afvalver werking aanmerkelijk zijn geste gen, wil het college ook de afval stoffenheffing slechts met het inflatiepercentage laten stijgen. Als de heffing de kosten moest dekken, zou een extra stijging van negen procent noodzakelijk zijn geweest. Het aantrekken van extra amb tenaren is al langer een vurige wens van burgerrleester en wet houders. Gedacht wordt aan een uitbreiding met 5,4 forma tieplaatsen. De extra medewer kers zijn met name nodig om te ecUbert is i loj - Slecht onderhouden sportvelden, ge- cdeedkamers en een tekort aan speel- lu problemen waarmee de Oegstgeestse igingen kampen zijn niet nieuw. De en dat de gemeente minstens 15 mil- i moet uittrekken om de achterstand in Deleid weg te werken. Gisteravond stel- ortclubs de nijpende situatie aan de or- er politieke partijen in Oegstgeest. had één vertegenwoordiger afgevaar- S wensen van ontevreden buitensport- Ier veel commentaar aanhoorde. Nie- d in de kantine van voetbalvereniging toezeggingen aan de clubs. W Oegst- golf/voetbal en korfbalvereniging Fiks politiek uitgenodigd in de hoop meer _e komen over hun bereidheid de ko eien veel geld uit te trekken voor de ver betering van sportaccommodaties. Maar op die vraag kregen ze geen antwoord. De geringe opkomst van de politiek was volgens de fracties te wijten aan de datum. De gemeente raad vergadert donderdag en op de maandag daarvoor houden de partijen hun fractieberaad. Bovendien was de uitnodiging van de sportclubs naar de besturen van de partijen gestuurd. „En dan wil het wel eens gebeuren dat zo'n schrijven de fractie niet bereikt", zei M. Noort van Progres sief Oegstgeest. De sportclubs verdedigden zich door te zeggen dat de uitnodigingen een maand geleden zijn verstuurd. De lage opkomst weerhield de sportbestuurders er niet van een vurig pleidooi te houden voor 'meer betrokkenheid vanuit de raad'. Ze stelden dat Oegstgeest snel meer geld moet uittrekken voor sport en ontspanning en schetsten erbarme lijke omstandigheden. De verenigingen hebben haast en vinden dat de hulp, zoals die in een con- cept-meerjarennota voor sportaccommodaties staat, bij lange na niet toereikend is en veel te laat komt. CDA-wethouder De Ruijter werkt weliswaar hard aan zijn Sport Accommodatie Model, maar de financiële middelen om accommodaties te ver beteren en uit te breiden ontbreken nog. Voorzitter H. Comet van v.v. Oegstgeest klaagde onder meer over de slechte kwaliteit van zijn speelvelden. Om de jeugdleden beter van dienst te kunnen zijn, wil de voetbalclub van het kleine veld een kunstgrasveld maken. „En dat moet snel gebeuren, willen we die kinderen kunnen geven waar zij recht op hebben." Korfbalvereniging Fiks heeft 1,5 miljoen nodig om de boel een beetje op orde te brengen. Voorzitter C. van der Star van UDO-Voetbal ijverde voor re novatie van het clubgebouw. „Onze bestuurska mer is gewoon een hoerentent. Iedereen wipt maar in en uit." (UDO-Voetbal deelt die ruimte met UDO-Golf.) wC loos geweld in New York, ton, Noordwijk en Oegstgeest. der Heieen Steens maakt zich i zorgen over de onveiligheid op straat. Voorschotense ouverture ert dat de in financiële nood varende gemeente niets van Mtomberheid wil weten. tornen vrolijk aanhuppelen :t een handtekeningenlijst. ■C - i, - g,Pm aan te geven hoe erg ze 5tfn. Dat een 16-jarige Katwijker lidwijk is neergestoken door een a nstse jongen. ijl wethouder Heieen Steens la- '%i dat 'niet alle Oegstgeestse tot zoiets in staat zijn'. Dat de leners in het dorp brave scho- n, die geen vlieg kwaad doen. zie maken en nooit vechten. En :h daarom zorgen maken over ddel en gefluister van andere ïn. Hun imago staat op het fen behoefte aan steun in deze len. Hoe moeten ze zich weren Jaadsprekerij? Iteens heeft de afgelopen we- ■naar CNN gekeken. Ze moet indruk zijn van George Bush. 1 dat zinloze geweld in de New shington en Noordwijk. tot be from Oegstgeest, zegt ze bevreesde jongeren uit haar begrijpt wel dat de Oegstgeest- zo inzit over de onveiligheid en het geroddel van anderen. Drden hier immers op aange- ord over de zeldzaamheid van steekpartijen in het dorp. ird over het misplaatste zeif in van deze jongeren. De wet- in Leefbaar Oegstgeest spreekt fren liever aan op hun gevoe- in te gaan op de feiten. Een iorkeur die wel vaker voorkomt partij. igen war on terror, adviseert Tat is gerechtvaardigd als je Qgevallen of uitgejouwd. Vecht iet vechten. Gebruik je vuisten. desnoods een busje traangas ior een leefbaar Oegstgeest. don, een 'petitie tegen zinloos Heieen Steens temidden van een groep Oegstgeestse jongeren, die haar vorige week een 'petitie tegen zinloos geweld' aanbo den. Foto: Hielco Kuipers Concert Er zit nog muziek in Voorschoten. Cyni ci zullen ongetwijfeld zeggen dat het al leen maar sombere klanken zijn die ho ren bij een requiem. De gemeente is immers weer in zulke grote financiële problemen dat de begrotingsvergade ring twee maanden is uitgesteld. Een uitvaart aan het einde van het jaar dus. Maar dat is wel heel zwart-wit gesteld. Enerzijds kan Voorschoten alle be staande plannen gewoon uitvoeren en gaat het erom dat de problemen zich pas voordoen als de gemeente met de ogen dicht alle nieuwe ideeën probeert te verwezenlijken. Zonder maatregelen te nemen. Zeggen burgemeester en wethouders althans. Anderzijds durft Voorschoten wel dege lijk vooruit te kijken. Zonder te sombe ren. Dat blijkt overduidelijk uit de inlei ding van het voorstel van B en W aan de gemeenteraad om tot een structuurvisie Voorschoten te komen. Die prelude ge tuigt van vrolijkheid en een grote mate van zelfverzekerheid. De lezer wordt in gedachten meegevoerd naar een con certzaal. Zeg maar het Cultureel Cen trum, maar dan mooier, groter, gezelli ger en van een veel hoger niveau, zodat de bezoekers al genieten voordat de eerste tonen over hen zijn uitgestrooid. De inleiding is omgedoopt tot een ou verture: „Het vrijwel volledige orkest zit al in de bak, stemt de instrumenten en speelt herkenbare frasen uit het stuk dat komen gaat. Het publiek roeze moest, een laatste muzikant struikelt naar zijn plaats, de dirigent komt op, applaus zwelt aan, de lichten worden gedoofd, verlaat publiek wordt in het halfdonker naar z'n zitplaats gesouf fleerd, maar ze hebben niets gemist.. De ouverture is slechts bedoeld om de aandacht te vragen voor een schouw spel dat nog moet beginnen." De vergelijking wordt gemakkelijk door getrokken: Voorschoten heeft een or kest (projectteam), er is een dirigent in gehuurd (projectmanager) en er zijn enkele gastsolisten (adviseurs) uitgeno digd. Geweldig. Van een saai beleids stuk wordt een fantastisch allegro ge maakt, dat de lezer bij voorbaat in ver voering brengt. Je wilt reserveren, voor aan zitten, meegenieten van zoveel schoons. Het doet er niet meer toe waar de weg heen leidt, de weg zelf is al zo apart. En mocht het voor de zoveelste maal toch weer een doodlopende weg blijken te zijn dan kan de gemeente altijd nog op Mozart terugvallen. Maar dan heb ben de Voorschotenaren in elk geval een tijdje de financiële perikelen verge- Erna Straatsma Jan Preenen komen tot de vorming van een bestuursdienst. Hieronder moe ten personeelszaken, juridische zaken, bestuurszaken, receptie, post, archief en voorlichting gaan vallen. Ook de zittende ambtenaren kunnen iets extra's verwachten. Van den Aardweg: „Met aanvul lende maatregelen kun je zor gen dat mensen langer blijven. Al kun je ze natuurlijk nooit te genhouden als ze weg willen. Om theatervoorstellingen in het nieuwe sociaal cultureel cen trum mogelijk te maken, wil het college 50.000 gulden uittrek ken. „Wij willen de burgers in de gelegenheid stellen dicht bij huis te genieten van dans, caba ret, toneel en kindervoorstellin gen", staat in de begroting te le zen. Ook is ruim 8000 gulden opgenomen voor het geval de subsidies aan vaste gebruikers van het centrum omhoog moe ten. Sommige verenigingen ko men door de verhuizing voor een veel hogere huur te staan. Voor de reparatie van het dak van sporthal De Geest is nog geen geld opzij gezet. In de loop van 2002 moet duidelijk worden welke aanpassingen nodig zijn om de lekkage te verhelpen. Verwacht wordt dat het om een aanzienlijk bedrag gaat, maar een inschatting is volgens de ge meente op dit moment niet te maken. Het college wil 'tezijner- tijd' met een voorstel komen over de dekking. De hockey- en de tennisvereniging gooiden sa men een balletje op. Als de Leidsche en Oegst- geester Hockeyclub nog drie velden van kunstgras kan voorzien, komt in Sportpark Hofbrouckerlaan meer ruimte voor de Oegstgeester Lawn Tennis Qub, die dan kan uitbreiden met zes banen. Vice- voorzitter L. van der Wilk van de tennissers is de wanhoop nabij: „We hebben 250 kinderen en ll7 senioren op de wachtlijst staan: U kunt zich niet voorstellen hoe akelig deze situatie is." De binnensportverenigingen lieten weten een goede sporthal nodig te hebben en de voorzitter van IJsclub Oegstgeest zorgde voor een verrassen de uitsmijter. Met behulp van gestileerde compu terbeelden beantwoordde F. van Rijn de vraag 'waarom Oegstgeest moet warmlopen voor iets kouds'. De regio Leiden heeft een nieuwe over dekte schaatsbaan nodig en Oegstgeest zou daar aan, op basis van haar inwonersaantal, 26.000 gul den per jaar moeten bijdragen. leiderdorp - De gemeente Lei derdorp roept de hulp in van een wervingsbureau voor de in vulling van de vacature van ge meentesecretaris. Dit bureau krijgt de opdracht een ruim aan tal kandidaten voor te dragen. Daarna doet een selectiecom missie, met daarin twee raadsle den, een voordracht van twee kandidaten aan de gemeente raad. De sollicitatieprocedure staat zowel open voor kandida ten van binnen als van buiten de gemeente. Met een voordracht van twee kandidaten wordt een herhaling van de commotie van twee jaar geleden voorkomen. Toen won den de fracties van Groenlinks en BBL zich erover op, dat bur gemeester en wethouders slechts een kandidaat voor de functie van gemeentesecretaris naar voren schoven, terwijl de wet twee kandidaten voor schrijft. „Dit verdient de naam selectieprocedure niet, want de uitkomst staat al vantevoren vast", betoogde Groenlinks- raadslid R. Manshanden. BBL vroeg de toenmalige minister van binnenlandse zaken Peper zelfs om in te grijpen. Uiteindelijk ging de Leiderdorp- se CDA-wethouder A Roest diep door het stof. Hij vond het 'achteraf gezien niet juist', dat hij zich had laten verleiden tot vroegtijdige uitspraken over de procedure. „Kandidaten moeten kunnen rekenen op een vertrou welijke behandeling. Het is niet mijn bedoeling geweest dit ver trouwen of het proces te scha den." De huidige Leiderdorpse ge meentesecretaris N. Rigter gaat per 1 november weg. Zij verruilt de gemeente voor een organisa tieadviesbureau. Rigter heeft vijf jaar voor de gemeente Leider dorp gewerkt. Eerst als adjunct secretaris, vanaf 1999 als ge meentesecretaris. Loco-burgemeester Verschoor feliciteert het echtpaar Weesjes. Foto: Henk Bouwman Voorschotens echtpaar 60 jaar getrouwd voorschoten - Met weemoed denkt Coen Weesjes nog wei eens terug aan de dertig jaar dat hij met zijn vrouw Rie op een woonboot leefde aan de Krim- kade. „Het leven op zo'n boot is fantastisch. Je bent vrij. Ik had moeite om te wennen aan het wonen op de wal." Gisteren haalde Weesjes herin neringen op aan die tijd, die 23 jaar geleden werd afgesloten. Toen verhuisde het echtpaar naar de Oranjekade. Naar een rijtjeshuis. „Ik zou best terugwil len. We hadden een boot met twee verdiepingen, CV en dou che", zegt hij. Maar bij nader in zien komt hij tot de conclusie dat zoiets niet meer kan. Net als zijn vrouw is hij 84 jaar. Gezond en wel, maar toch. Zestig jaar geleden stapten zij in de huwe lijksboot. „Het is geweldig dat we zover zijn gekomen. Laten we het zo maar houden. Hij is allang blij dat ze met de hele familie eind augustus een uurtje zijn gaan varen op de Nieuwkoopse Plassen. Met de vijf kinderen, de twaalf kleinkin deren en de drie achterkleinkin deren. Van heinde en verre wa ren ze gekomen. Tot Ierland en Ghana aan toe. „We hadden toen al het grote feest. Vandaag is de officiële dag." Met weer veel bezoekers, onder wie loco burgemeester Verschoor die la ter op de dag zijn ambtsketen overhandigde aan Wilma Ver ver. „Leuk dat zo'n man toch nog even tijd heeft gevonden om bij ons langs te kopten. Hij heeft het immers verschrikkelijk druk vandaag", zegt Rie Wees- jes-Karssemeijer. Op zijn beurt verbaast Verschoor zich over de vitaliteit van het echtpaar. „Ik maak het niet zo vaak mee dat beiden nog zo gezond zijn." In de ogen van Rie van Wees is dat niet zo opvallend: „We leven nog met alles mee. Politiek en al het nieuws." Zij is geboren in Nieuwer ter Aa bij Vinkeveen. Hij in Eist. Ze hebben na hun huwelijk een tijdje in Groningen gewoond waar hij filiaalchef was bij Albert Heijn. „Maar dat werken met zegeltjes was niet mijn roeping." Daarom zijn ze verhuisd naar het westen, waar hij eerst als etaleur werkte en daarna in t Heen in Katwijk een eigen zaak begon op het gebied van win kelinrichting. Dat ze al die verhalen niet kun nen delen met de nieuwe burge meester vinden ze geen pro bleem. ,Ach, die zien we over vijf jaar wel." (advertentie) Poliklinieken Diaconessenhuis op woensdag 3 oktober gegoten. In verband met de viering van het Leidens Ontzet zijn de poliklinieken, inclusief de ongevallenpolikliniek, de laboratoria en de afdelingen radiologie en fysiotherapie op woensdag 3 oktober aanstaande gesloten. Houtlaan 55 2234 CK Leiden

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 15