MODE Jeans, oud en versleten Zwart bont met jeans Zeepblaadjes Bad Boys Logomania 1* m Longchamp Timberland Mdays MAG sportlaars Dockers 349 Woensdag 26 september 2001 1, iJSW -> f -t=.Av. as T ~A'M Oude modellen van Lee. collectie de Engineered Jeans, de spijkerbroek met gedraaide pijpen die aan zijn vierde seizoen begint. Nieuw is de zogeheten Mid Blue-finish die ook deze jeans een versleten uiterlijk geeft. Voor de mannen is de inspiratie gehaald bij skaters en skateboarders, voor de vrouwen is het net iets verfijnder. Maar ook hier veel slijtplekken op been en bil plus gebleekte vlekken. Ook bij de Red Tab Unisex-collectie (met de 501 als bekendste exponent) is 'gedragen en opgelapt' het trefwoord. G-star kiest in zijn nieuwe collectie voor een mix van zeer uiteenlopende stijlen: van leger tot western, van motorbike tot college-look. Kiezen hoeft niet: alles mag van G-star met de collectie, waar ze de 'oplap-look' een mooie naam gegeven hebben: destroyed repaired. Ook het jeansmerk Dobber heeft motoren als thema genomen. Dat levert ruige jeans op met extra armstukken, doorgestikte naden en dikke 'nekstukken'. Retro sport, het andere thema van Dobber, knipoogt naar sportkleding uit de jaren vijftig en zestig. Diesel en Gsus hebben in hun uitgebreide collectie ook veel jeans. Inde billboards waarmee heel Nederland behangen lijkt, is te zien waar Diesel op mikt: sobere (soms camelkleurige) jeans met een afgedragen uiterlijk. En ook hier: veel corduroy. Gsus kiest met zijn denimlijn G.O.D. - Gsus Original Denim - eigenzinnig voor een collectie waar de stiksels stelselmatig zijn weggelaten. Volgens het merk zorgt dat juist voor een extra accent op het model en de stof zelf. Daarmee komt het merk dicht in de buurt van de oer-jeans: alleen de denimstof en niets meer dan dat. met oude jeans (Richmnond). Dockers dragen veel mannen als ze op Casual Friday eindelijk een dag losjes gekleed op de zaak mogen komen. Maar Dockers wil meer. Het kledingmerk draait de zaken nu om en komt met een smart casual lijn die zo 'verzorgd' is datje er de hele week mee naar kantoor kunt. In de najaarscollectie speelt corduroy (in kleuren als bruin, groen, geel, rood en zwart) een belangrijke rol. Bij de damescollectie van Dockers zijn sexy en vrouwelijk de trefwoorden. Dat varieert van makkelijke khaki-broeken, tweed kostuumbroeken en een glanzende satijnen broek tot (wollen) truien en vesten en sweaters. Dat alles in kleuren als roze, licht blauw, zilvergrijs en natuurlijk wijnrood en paars. Voor meer informatie: tel. 020 563 36 33. jaren kregen de spijkerbroeken en -jasjes stelselmatig al een meer afgedragen uiterlijk. Dit najaar wordt dat alleen maar erger. De jeansmerken Lee en Wrangier maken dankbaar gebruik van hun goedgevulde archief met originele jeansmodellen. Voor een snufje extra authenticiteit laat Lee zijn orginals-collectie (o.a. de Lee Riders 101J met Marilyn Monroe en John F. Kennedy als beroemdste fans) maken op oude weef- en naaimachines in Japan. De kleuren variëren van donkerblauw tot 'heavy used' oftewel zwaar versleten. Ook Wrangier doet in de fabriek zijn uiterste best om de jeans zo oud en afgetrapt mogelijk te laten lijken. De collectie loopt uiteen van zogeheten '1 year used tinted' (zogenaamd 1 jaar oud bruin verkleurd), '3 years used midstone' (3 jaar oud kale plekken op kont en bovenbenen), '5 years used' (5 jaar oud met ingedragen strepen) tot zelfs 'io en 15 years tinted' (10/15 jaar 0L|d draagstrepen en rafels aan naden en zakken). Verkrijgbaar in indigoblauw, gekleurd denim, tintend denim (een extra kleurbad dat door het blauw heen schijnt) en -terug van weggeweest- corduroy. En wat betreft de pijpen: er is voor elk wat wils, van strak tot zeer wijd (58 centimeter!). Levi's koestert in zijn nieuwe Foto's: GPD Fabrikant Longchamp vergelijkt zijn tassen met juweeltjes. En fraai zijn ze, al hangt daar wel een bijbehorend prijskaartje aan. Maar er zullen genoeg vrouwen zijn die graag 460 gulden neertellen voor de opvallende Ecorce- handtas of 630 gulden voor de wat grotere Gallery shoppingtas. De collectie van Longchamp bevat o.a. ook nog reiskoffers, sieraden, riemen en zijden foulards. Voor meer informatie: tel. 024 348 31 65. De Gallery-tas van Longchamp. Foto: GPD Outdoorspecialist Timberland komt met een uitgebreide nieuwe collectie schoenen die ook op asfalt niet misstaat. Voor de dames zijn er onder andere de nieuwe, hoge Drexel 8 (249,95 gulden) en de iets lagere Arista 5 (219,95 gulden) boots of sneakers zoals de kleurige Vaughn (199,95 gulden). Bij de mannen zijn de schoenen meer op het ruigere werk gericht al is dat, zoals bij de Baires-schoen (249,95 gulden) niet altijd te zien. En waarom zouden de allerkleinsten ook niet op Timberlands mogen lopen? Ze zijn er al in baby maatjes zoals de nieuwe Stumpbusters (69,95 gulden). Voor meer informatie: tel. 0347 322 772. Modieuze sneakers van Timberland. Foto: GPD Uit de Doc- kers-dames- collectie: een khaki-broek (159,95 gul den) en zwarte an gora trui (149.95 gul- den). Foto: GPD Jeep - van de gelijknamige dit jaar 60 jaar oud zijn najaarscollectie een gewassen en look meegegeven, eigen zeggen een r>^nk.n. Vérder is de ictie geïnspireerd op loor, militaire activiteiten waar hebben we dat er gehoord- het srikaanse campus-leven iport en vertier. Dat Iteert onder andere in ing met grote jaartallen ontbreekt natuurlijk niet eboortejaar van de amde Jeep) en badges se universiteiten. Er is ook aparte Jeep-lijn voor Kjeren. Uit een grootschalig Europees lingerie-onderzoek onder ruim 1800 vrouwen is gebleken dat zwart voor veel vrouwen de 'krachtigste en meest sexy kleur voor lingerie is'. Ook is gebleken dat de string steeds populairder wordt: één op de drie vrouwen draagt deze mini-onderbroeken. Alldays introduceert naar aanleiding van deze onderzoeken het eerste zwarte inlegkruisje voor strings om zowel in te spelen op de zwarte lingerie als op de populaire string. Alldays Black Tanga is te koop bij supermarkten en drogisterijen (prijs 6,99 gulden). Een opvallende grote M siert de nieuwe 'sportlaarzen' van het trendy schoenenmerk MAG. De laars zelf, met een knipoog naar de autosport, is verkrijgbaar in de kleuren zwart, donkerbruin, bordeaux en wit; de opgestikte M in acht verschillende kleuren, van subtiel beige tot goud. De MAG Sport Mo kost 286 gulden. Voor wie iets minder opvallend wil rondstappen op MAG's zijn er ook nog de MPS bikerboots en de MPS High (in drie verschillende schachthoogtes: enkel, kuit en knie). Voor meer informatie: tel. 0172 503 750. Leafz, een mini-doosje met 50 flinterdunnen zeepblaadjes. Foto: GPD Geen zeepdoos maar een doosje met zeepjes. Droge zeepblaadjes om precies te zijn die helemaal 'opschuimen' als je er je handen mee wast. Makkelijk om mee te nemen en makkelijk in gebruik. Het doosje ligt nog niet in de winkel, maar dat is een kwestie van tijd. Het bedrijf Soap Unlimited International uit Helmond is met diverse winkels en supermarkten in onderhandeling en denkt dat Leafz, zoals het doosje genoemd is, dit najaar te koop is. De adviesprijs voor een doosje met 50 zeepblaadjes is 5,95 gulden. Voorlopig komt Leafz in een donkere en transparante uitvoering op de markt. Op termijn moet het assortiment met nieuwe geuren en kleuren worden uitgebreid. Twee modellen van Dobber. door Hans van Alebeek Oud, versleten, afgedragen, verkleurd en opgelapt. De jeansmode voor dit najaar lijkt zo uit de tweedehands winkel te komen. Opgestikte lappen, vale kleurtjes, stiksels en borduurwerk geven splinternieuwe jeans de indruk dat ze al een lang leven achter de rug hebben. Mixen mag en moet volgens G-star. De vraag is onderhand gerechtvaardigd wat de jeansfabrikanten volgend seizoen gaan doen. Nog verder terug in de tijd kan bijna niet meer. De retro-trend begon enkele jaren geleden met een terugkeer naar de originele en authentieke denimstof en modellen uit de beginperiode van de jeans. De afgelopen Bad Boys is een merk dat vooral stoere vrijetijdskleding maakt, voor jong en oud en sinds kort zelfs ook voor meisjes (de zogeheten Bad Girls-collectie). De najaarscollectie zet die lijn naadloos voort met makkelijke, nonachalante kleding met veel sport- en outdoorinvloeden. De Bad Girls- collectie (voor meisjes van 7 tot 14 jaar) voor deze herfst zit vol vrolijke en sportieve elementen en kent een eigen lijn in accessoires en sieraden. Voor meer informatie: tel. 073 64619 99. Stoere, nonchalante kleding van Bad Boys. Foto: GPD Een aaibare combinatie van Va lentino. Let op de grote corsage. Bont is volgens heel veel couturiers nog steeds het toppunt van aaibare mode en is weer helemaal terug. Op de catwalks zélfs zwart bond, vaak in combinatie met andere stoffen - tot aan jeans toe. Verder vallen de (knie)laars, lange (parel)kettingen, corsages en stiksels op. Op het gebied van accessoires is niks te gek in Milaan en Parijs. Veel tassen - voor hem en haar - met als opvallendste creatie die van Dior: een tas in de vorm van een enorme ghettoblaster. Fotograaf Jeroen Snijders bezocht de belangrijkste internationale modeshows (Milaan en Parijs) voor mannen en vrouwen. Hij deed dat samen met honderden collega fotografen en journalisten die traditiegetrouw deze modespektakels volgen. Want soms lijken het net grote sportwedstrijden: met veel pers en publiek, bekende namen op en om de spotlights en beroemde couturiers die die voor veel geld van het ene naar het andere modehuis overstappen. Want ook hier draait alles om geld, veel geld. Nog steeds omstreden maar op de catwalks volop te zien: bont. In dit geval bij Cavalli. Een combinatie van jeans met bont van Cavalli. Wachten op de catwalk. Ook de man ontkomt niet aan de nieuwe tuttigheid (Westwood). Foto's: GPD/Jeroen Snijders Beperkte oplage: J'adore Logomania. Foto: GPD Voor de verzamelaars komt couturemerk Dior met een gelimiteerde oplage van het parfum J'adore. De versie 2001 van de zogeheten 'verjaardagsflacon' zit in een rank flesje. Apart om de hals hangt, als een afneembaar sieraad, een ring met de beroemde letters Dior eraan vast. Een ketting of riempje erdoorheen en je kunt meedoen met de 'logomania', aldus Dior. De prijs van een fles 'J'adore Logomania' is 116 gulden. Voor meer informatie: tel. 010 453 59 n.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 31