De Kempenaerstraat e.o. ook modecentrum MODE Trendy zonnebril van formaat Trui als teken van ïen nieuwe trend Van der Wiel eye fashion, veelzijdig specialist m t Woensdag 26 september 2001 omotie is vooral gericht t in de schijnwerpers 1 van de gehéle straat én omgeving. Want niet in 'de' De enaerstaat zijn winkels tigd, ook in een stukje sstraat en Terweeweg. vallen allemaal onder Jiersvereniging geest Actief. De vaste van het centrum is ns voorzitter mevrouw n Riel: „Je kunt hier alle chappen doen, je hoeft geest nergens voor uit!" and met deze speciale Modebijlage is vooral het assortiment winkels interessant dat in de modebranche werkzaam is. En ook daarvoor geldt dat in De Kempernaerstraat en directe omgeving alles te krijgen is; voor zowel jong als oud; voor dikkere en dunnere mensen, voor alle maten daar tussen in. Bijna 70 leden telt de winkeliersvereniging. Daarvan zijn er - kapperszaken meegerekend - circa 25 werkzaam in de modebranche. Het aantal zaken op modegebied is de laatste jaren alleen maar toegenomen. Volgens mevrouw Van Riel is het centrum wat dat betreft compleet. „Het huidige bestand is uitgebreid genoeg om aan alle wensen tegemoet te kunnen komen." De winkeliersvereniging voert geregeld overleg met de gemeente. Het is een aanzet om er samen een beetje op toe te zien dat bepaalde branches niet oververtegenwoordigd raken en een diversiteit in het aanbod gewaarborgd blijft. „Maar het blijft uiteindelijk een zaak tussen verhuurder en huurder, tussen koper en verkoper. Wie hier een zaak wil beginnen kan dat in principe altijd als hij iets huurt of koopt", aldus mevrouw Van Riel. Opvallend aan het Winkelgebied is dat er eigenlijk geen 'grote jongens' zitten. Geen C&A, V&D en aanverwante zaken. Dat vindt mevrouw Van Riel ook helemaal niet zo erg. Het gebied wordt gekenmerkt door veel plaatselijke winkeliers, waarvan er slechts een enkeling deel uitmaakt van een grotere, meestal regionale keten. Wie op chique wil, kan in 'de' De Kempenaerstraat en omgeving terecht. Maar ook de sportman en sportvrouw kunnen een complete outfit in het winkelcentrum krijgen. En grote maten alsmede trendy fashion voor jong en heel jong. En wie een modieus kapsel wil heeft in De Kempenaerstraat keuze genoeg: er zijn diverse kapsalons gevestigd. Onderstaand een overzicht van de zaken die zich met mode bezighouden. Passepartout, De Kempenaerstraat 30 Schoenen en Tassen Carel van der Meer, De Kempenaerstraat 4 Carrington Modes, De Kempenaerstraat 34 De Kornuitjes, De Kempenaerstraat 23 Vivante, De kempenaerstraat 59 Vivano Schoenen en Tassen, De Kempenaerstraat 43 Van Alphen Schoenen, De Kempenaerstraat 32 Sporthuis Sunny-Camp, De Kempenaerstraat i-d Herenmodehuis Schulte, De Kempenaerstraat 14 Scalini Damesmode, De Kempenaerstraat 27 Oueens, De Kempenaerstraat 2 Pauw Damesmode, De Kempenaerstraat 1 en 41 Mastrigt Optiek, De Kempenaerstraat 18 Luyckx Eye Fashion, De Kempenaerstraat 115 Leon, De Kempenaerstraat 5 La Ligna, De Kempenaerstraat 28 Jagger Jeans, Terweeweg 62-a Hienkens Mode, De Kempenaerstraat 7 Shapes, Terweeweg 54 Park-side, Terweeweg Manor House, Terweeplein Hairstylist Per van Royen, De Kempenaerstraat 105 De Kempenaerstraat, ook modecentrum. Foto: Hielco Kuipers Andries Plu Coiffures, De Kempenaerstraat 65 Ton Tetteroo Haarmode, De Kempenaerstraat 29 Tom Westen Kapsalon, Terweeweg 54 Haarmode De Groot, De Kempenaerstraat 13. Een warme trui van Scapa.Foto's: GPD Grote zonnebrillen, de zomertrend zet zich voort in de wintermode. De opmars van de trendy zonnebril is niet te stuiten. Ook het komende seizoen verstevigt de zonnebril zijn marktpositie ais mode accessoire. De zonnebrillen zijn groter en ook in het winterseizoen bepalen gekleurde glazen - vooral in pasteltinten - het modebeeld. Natuurlijk gaat het om een bril van een gerenommeerd merk. Het publiek vraagt gericht naar bijvoorbeeld Adidas, Fila, oXido, Gucci La Perla, Sting of Ray-Ban. Men wil voor een goede zonnebril best wat investeren en bij één blijft het meestal niet. De etalage van Van der Wiel eye fashion. Een modelijn van kleinere modellen voor wie niet zoveel opheeft met de grote brillen. Foto's: Peter Lammers. W. Plasmeijer, filiaalhouder en bedrijfsleider van Van der Wiel Eye Fashion aan de Nieuwe Rijn 62 in Leiden stelt vast dat de zomermode van dit jaar bijna naadloos overgaat in de wintermode. Juist vanwege de laagstaande zon' en de wintersport zijn er nu veel mensen die naar een opticien gaan om een modieuze zonnebril te kopen. En - voor wie het nog niet weet - al die moderne zonnebrillen zijn zuiver geslepen op sterkte o. Zeer geschikt dus voor mensen die contactlenzen dragen. Toch is de zonnebril vooral ook accessoire en ontbreekt bijvoorbeeld in de disco niet. Nonchalant in het haar of in de winter in de ritssluiting van het ski-jack gestoken, is de zonnebril een standaarditem van de winteruitrusting. Op brillengebied is de zonnebril een belangrijk issue geworden. De omzet in die branche vertegenwoordigt een belangrijke pijler onder het bestaan van bedrijven als Van der Wiel. Volgens de heer Plasmeijer kunnen die zonnebrillen ook op sterkte worden gemaakt. Pasteltinten zacht geel, blauw, groen en roze zijn erg in. Het gaat bijna altijd om brillen met kunststof glazen, gewoon omdat de kleurmogelijkheden bijna onbeperkt zijn en ze minder kwetsbaar zijn dan glas. Een prijsindicatie is moeilijk te geven, veel zonnebrillen kosten rond de tweehonderd gulden, maar een goede zonnebril is - zelfs met op sterkte geslepen glazen - vanaf zo'n honderd gulden leverbaar. Het ziet er volgens filiaalhouder Plasmeijer naar uit dat de zonnebrillen in de toekomst weer groter worden ofschoon er ook een modelijn van kleinere modellen blijft voor mensen die de andere brillen toch wel erg groot vinden. Op het gebied van contactlenzen is Van der Wiel toonaangevend. Een gediplomeerd contactlensspecialist meet met geavanceerde apparatuur de waarden op waaraan de lenzen moeten voldoen. Of dit nu correctielenzen - al of niet met leesdelen, zonnelenzen of funlenzen zijn, alle lenzen voldoen aan de hoge kwaliteitsnormen die Van der Wiel stelt. De zaak, die meer dan 60 jaar aan de Nieuwe Rijn is gehuisvest, is in de regio trouwens ook bekend als verkoopadres van verrekijkers, telescopen, barometers en loepen, zowel voor beroepsmatig gebruik als voor hobbyisten. Onder die laatste categorie hebben sommigen wel iets over voor goede apparatuur, maar voor 'een kijker betaal je bij ons echt geen astronomisch bedrag'. Van der Wiel is een gerenommeerd adres, maar volgens Plasmeijer staat het vooral bekend vanwege vele zaken die „wij kosteloos verrichten, het betrouwbare behulpzaam zijn en de betrokkenheid bij de klanten. Ja, sommige dingen veranderen, maar de service en het betrouwbare advies aan onze klanten, dat blijft hetzelfde." Van der Wiel eye fashion, Nieuwe Rijn 62, Leiden. Onthaasting, evenwicht en harmonie lAachteld Leistra breide trui is terug van weg geweest. De >pen winters werd hij alleen uit de kast ild voor een sleetocht of een stevige tstocht, maar nu past hij bij elke enheid. io) zelfgebreide trui mag een foutje hebben. Een bos- of strandwandeling, een knapperend haardvuur, een kop hete soep, gezellig kaasfonduen, handwerken, een potje Risk of een goede film op televisie. Met deze ingrediënten gaan we volgens de trendwatchers de komende winterdagen vullen. We willen weer harmonie en evenwicht in ons jachtige leven en onthaasting is daarom dé trend. De zucht naar perfectie die ons blijkbaar lange tijd in de greep heeft gehouden, heeft ons uitgeput en daarom is het tijd om te relaxen en de onvolmaaktheid van het dagelijks bestaan te accepteren, aldus het modevakblad Link. Welk kledingstuk past daar beter bij dan de trui? De gebreide trui is terug van weg geweest en hoe. De afgelopen winters werd hij alleen uit de kast gehaald voor de wintersport of een stevige schaatstocht, maar nu past hij bij elke gelegenheid. Uiteraard thuis, maar ook tijdens een avondje uit en zelfs op kantoor verdringt de trui het jasje-dasje en mantelpak. Casual en comfortabel is deze winter beter dan stijf en formeel. In vaktaal heet gebreid spul bonnetterie. Op dit moment heeft de bonnetterie in de winkels de overhand boven confectie (alles wat niet gebreid is.) Goed nieuws dus voor de bonnetterie-aanbieders. Het merk Poools, bonnetterie voor de' moderne vrouw, werd vorig seizoen in Nederland gelanceerd en blijkt een doorslaand succes. Het is verkrijgbaar bij de zelfstandige detaillist. De truientrend valt uiteen in twee stromingen. De ene stroming is geïnspireerd op de robuuste kleding van de Eskimo's, de Lappen en Europese Alpenfolklore. De truien zijn dik en extreem grofgebreid. Ze zien er zelfgemaakt uit en zijn versierd met folkloristische borduursels of Noorse motieven. De afwerking is heel ruig en de kleuren f zijn natuurlijk. Ook zien we veel nepbont verwerkt in de kragen en de mouwen. Warm en behaaglijk dus met grote capuchons, houtje- touwtjessluitingen, te lange mouwen en diepe zakken. Helemaal nieuw is de verwerking van vervilte materialen zodat de trui er een beetje afgedragen en verwassen uitziet. De andere stroming is de meer nette variant van de trui. Hier voeren dunnere breisels de boventoon die harig en zacht aanvoelen. In de breisels is vaak lycra verwerkt en een lurex of cellofaan draadje door de wol is haast een must. Ook 'multicolour' garen is erg hip. Dessins spelen deze winter een hoofdrol. Vooral de ruit is volop in beeld en verder is ook hier folklore een grote inspiratiebron. De pull-overs hebben vaak een asymmetrische belijning en de grote hangcol is zeer populair. Naast de trui zijn vestjes, twinsets en spencers deze winter erg trendy. Hij lijkt zelfgebr van Turnover. Gebreide mannemode volgens WE.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 29