Mannen vaker in de winkel MODE Merkkleding vanaf de wieg Watersensatie Benetton Nina Ricci Almay-lakken Kipling Body Performance Gouden sieraden Illusionist 347 Woensdag 26 september 2001 Gerichte aankoop van kleding ii door Marieke van der Vorst Mannen en winkelen. Dat klinkt als vrouwen en auto's. Niet dus. Toch zijn de winkelstraten niet alleen maar gevuld met vrouwen. Steeds meer mannen gaan op hun vrije dag een kijkje nemen in de stad. Vorig jaar hebben we met zijn allen 20,6 miljard uitgegeven aan kleding. Gemiddeld is dat 1287,50 gulden per persoon. In zowel de vrouwen-, kinder- en mannenmode betekent dit een groei van bijna vier procent ten opzichte van 1999. De omzet in de mannenmode groeit minder snel, maar de verwachtingen voor dit jaar zijn positief: de man laat zich steeds vaker zien in de stad. Woordvoerder Eric Schreuder van de Store: „De man gaat zich steeds meer interesseren voor kleding. Ik denk dat dit voor een groot deel komt door een toenemend aantal mannenbladen, modeprogramma's op tv en natuurlijk op aandringen van het vrouwelijk geslacht. Er is wel een duidelijk verschil in winkelgedrag tussen mannen en vrouwen. Vrouwen gaan vaak 'winkel-in' en 'winkel- uit'. Ze weten eigenlijk niet precies wat ze willen, wel dat ze iets willen. Mannen daarentegen weten vaak precies wat ze willen en waar ze het moeten halen." Volgens Tobias Slabbekoorn van Jimmy's Mode is het winkelgedrag van mannen afhankelijk van hun maatschappelijke positie. „Mijn winkel draait om mannen die graag stijlvol door het leven gaan, zowel zakelijk als privé. Net als een mooie auto, de nieuwste mobiele telefoon en een hightech elektronische agenda, is kleding voor hen een manier om zich te onderscheiden van de massa. Daar betalen ze ook graag wat extra's voor", aldus Slabbekoorn. Jimmy's mode verkoopt merken als Armani, Kenzo en Gibaud. „Vrouwen willen graag dat hun man, vriend of zoon en goed uitziet. In winkels uit zich dat in een dominante rol van de vrouw. Op het moment dat ze ziet dat het winkelpersoneel bekwaam is, dan laat ze deze rol los." H De sixties en de seventies zijn de leidraad in de dames-najaarscollectie van United Colours of Benetton. En hoe ziet dat er W dan uit? Trenchcoats en tweed overjassen I onder andere, maar ook mantelpakjes (met Schotse ruit), shetlandtruien en de minirok met lage taille. De mannen doen volgens 1 Benetton vrolijk mee in een stijl die het I merk als nonachalant chique omschrijft, f Ook hier veel tweed overjassen en coltruien. Shabby chique -wat dat ook mag wezen- is het trefwoord bij de Benetton- kindercollectie, onderverdeeld naar vier leeftijdscategorieën. Meer informatie op internet: www.benetton.com Tweedjassen van Benetton, verkrijgbaar in vijf kleurencombinaties (prijs 389 gulden). Foto: GPD Benetton voor de allerkleinsten. De sweater kost 75 gulden, de broek 79 gul den. Foto: GPD Een kleine van top tot teen in Armani door Machteld Leistra Wie wil kan vanaf zijn luiertijd in merkkleding door het leven. Een hemdje van Versace (80 gulden) of kinderschoentjes van Prada (329 gulden), bij Azzuro Kids in de PC Hooftstraat in Amsterdam kijken ze nergens meer van op. „Maar ik denk weieens: waar houdt het op." Ook in Nederland is de trend om het oogappeltje van kop tot teen in design te steken definitief doorgebroken. En niet alleen bij de sterren. Ook de gewone sterveling legt tegenwoordig gemakkelijk tachtig piek neer voor een eenvoudig hemdje van Versace of betaalt grif meer dan driehonderd gulden voor een paar mini- Pradaschoentjes -waar de kleine binnen een mum van tijd weer is uitgegroeid. Bij Azzuro Kids aan de PC Hooftstraat in Amsterdam hangen alle dure merken in de rekken. Vanaf één maand oud kan de kleine daar in design gestoken worden. Daar koopt de beroemde zanger een Polo Ralph Lauren broekje voor zijn zoontje, schaft de televisiepresentatrice zich een Tommy Hilfiger-trappelpakje voor haar dochtertje aan, vindt de zakenman een jurkje van Donna Karan voor zijn kleinkind en steken de voetbalvrouwen hun kleine van kop tot teen in Armani. Eigenaar Edward de Jonge Urbach signaleert inderdaad een trend. „Wij bestaan al elf jaar en verkopen al net zo De Premier Jour badlijn van Nina Ricci. Foto: GPD Dit 'vaste klantje' - let op zijn t-shirtje - past een jas van Woolrich (659 gulden). Foto: GPD) In aanvulling op haar jongste parfum Premier Jour presenteert Nina Ricci een badlijn bestaande uit vier verschillende producten. De geparfumeerde bad-gel, body lotion, zeep en deodorant bevatten allemaal de 'heldere knisperende geurnoten' van het Premier Jour parfum. Ook de verpakking en kleur van de flacons (abrikoos) is in stijl van het frisse parfum. De Perfumed Bath Shower Gel kost 63,91 gulden; de Perfumed Body Lotion 77,13 gulden; de Perfumed Deodorant 60,60 gulden en de Perfumed Soap 27,55 gulden. De badlijn is te koop bij de betere parfumeriezaak en warenhuis. lang merken als Armani, Versace en Baby Dior. Het is dus niet echt een nieuwe trend. Maar ik merk wel dat het nu in een stroomversnelling is gekomen." Dit winterseizoen introduceert Azzuro Kids maar liefst vier nieuwe kinderlijnen in ons land van designermerken: Dolce 8t Gabbana, La Perla, Burberry en Roberto Cavalli. En dan het verschil met 'gewone' kleding. Een hemdje van Versace kost om en nabij de tachtig piek bij Azzuro Kids, bij H&M kost een dergelijk hemdje tien hooguit twintig gulden. Er is nauwelijks verschil zichtbaar. De Jonge Urbach: „Daar noem je nou net een merk waar ik niet helemaal achter sta. Niet alle merken voldoen aan de prijs-, kwaliteitsverhouding. Bij Versace bijvoorbeeld gaat het meer om de status en de naam. Dat is extreem duur voor weinig. De meeste andere merken zijn wel goed. Armani bijvoorbeeld heeft een hele goede kwaliteit en Polo Ralph Lauren ook. Bij de meeste kleding zie je wel duidelijk verschil en betaal je heus niet tien keer zoveel alléén voor de naam. Er is een duidelijk kwaliteitsverschil. Stop het maar eens in de wasmachine. Maar het is zeker niet zo dat duur altijd mooier is. Bij H&M kun je ook hele leuke dingen vinden." Of wordt het toch deze jas van Air Force (289 gulden)? Foto: GPD Body Performance is de naam van een nieuwe lijn verzorgingsproducten van Adidas. Het sportmerk mikt op de 'moderne man en vrouw met een actieve, dynamische lifestyle'. In theorie dus een grote doelgroep. Sommige producten uit de verzorgingslijn zijn specifiek voor de man of de vrouw (deodorant en anti-transpiratieroller), andere (douchegel en bodylotion) zijn 'unisex'. Voor allebei dus. De deodorant en roller kosten 6,59 gulden per stuk. De doucheproducten 5,49 gulden, de bodygel 7,69 gulden. Body Performance van Adidas is vanaf eind oktober te koop bij drogist, supermarkt en warenhuis. De Twister-sneakers. Foto: GPD Kipling, het merk met het aapje, maakt tegenwoordig van alles: van schoolspullen tot brillen. Maar ook nog steeds tassen (waar alles mee begon) en schoenen zoals in de nieuwe Twister-collectie. Schoen en tas - allebei in opvallende kleurcombinaties - zijn op elkaar afgestemd voor een goede combinatie. De Twister-tas kan simpel binnenstebuiten gekeerd worden. De Twister sneakers luisteren naar de naam Contradiction S4 en S3 (prijs 132 gulden) en zijn gemaakt van suede met leren inlegzool en rubberen buitenzooi. Gouden ringen van Mare Lange met kleurige edelstenen (prijs vanaf 925 gulden). Foto: GPD Weg met de bescheidenheid. Sieraden mogen deze herfst en winter groot en opvallend zijn, aldus het (onafhankelijke) Informatiecentrum voor diamant, sieraden en horloges. Zware, lange colliers en kettingen, grote aandachttrekkende ringen en brede armbanden - liefst met kleurige edelstenen - zijn volgens het centrum de belangrijkste trends. Trendy zijn de heupsieraden, een soort overmaats bedelarmbandje vol frutsels en tierelantijnen. Geelgoud zet zijn comeback onverminderd voort, ook bij de horloges die -lange tijd vooral ingetogen- nu weer steeds vaker in goud opduiken. Gelnagels, harsnagels of andere nepplakkers lijken de enige oplossing voor mooie lange nagels. Volgens de makers van een nieuwe serie Almay- lakken is dat verleden tijd. „Wat goed is voor de tanden isook goed voor je nagels." Met dit motto in gedachten introduceren ze een nagelverzorgingslijn met fluoride. De Daily Dose Fluoride is een dagelijkse verzorging voor sterkere nagels, de Grow Healthy is een kuur voor een betere conditie en de Quick Thick voor dikkere nagels. Het assortiment bestaat uit acht verschillende tinten en kost 15,95 gulden per flesje. De nieuwe producten van Almay zijn te koop bij warenhuizen en drogisterijen. De nagelverzorgingslijn van Almay met fluoride. Foto: GPD Je kunt je ogen nauwelijks geloven, aldus Estée Lauder, en daarom noemen ze hun nieuwe mascara Illusionist. Het cosmeticaconcern komt woorden te kort om het revolutionaire karakter van de nieuwe mascara te omschrijven. Vindingen van de NASA zelf ('air gel bolletjes') en uit de vezeltechnologie zijn gecombineerd in een mascara die de de wimpers 'echt omhoog laat krullen' en 'de zwaartekracht tart'. Het bijbehorende borsteltje werd eveneens nieuw ontwikkeld. Deze high-tech mascara ligt vanaf half oktober in de winkel voor een adviesprijs van 48,48 gulden (22 euro). Illusionist laat de wimpers 'echt krullen', zegt Estée Lauder. Foto: GPD make-up van Astor. Foto: GPD lup met de sensatie van water. Zo omschrijft fe by Margaret Astor de nieuwe - elkaar |lende - producten 'Water Sensation Compact' Ster Sensation Fluid Make-up'. Het klinkt bijna (erij: als de make-up met het sponsje wordt raakt, verandert de structuur van vast naar pMflar. De 'vochtinbrengers' die daarbij vrijkomen, q.ïi volgens Astor de hele dag. iSensation Compact bestaat voor vijftig procent Jtfter. Om uitdroging te voorkomen, zijn make-up en sponsje apart en luchtdicht verpakt. De aanvullende Water Sensation Fluid Make-Up werkt oneffenheden in de huid weg en brengt kleur in het gezicht. Het palet bestaat uit vier huidskleuren, van licht tot donker. De Water Sensation Compact kost 24,99 gulden, de Fluid Make-up 16,99 gulden. Beide producten zijn vanaf eind november te koop bij warenhuis en drogist. Voor meer informatie: tel. 023 230 22 59.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 27