SPORT Winnaar met een ouderwets strijdershart 3i Wilco Zuijderwijk gaat de zoveelste uitdaging aai Mare Helder ondanks 9 niet in toptien DIOK -The Bassets 4* TOO van BEfflfflELEfl Schorsing dreigt voor Atteveld zeist - De aanklager betaald voetbal heeft Raymond Atteveld een schikkingsvoorstel gedaan van vier wedstrijden schorsing waarvan één voorwaardelijk. De speler van ADO Den Haag wordt ervan beschuldigd een elleboogstoot te hebben uitge deeld in het duel met RBC Roo sendaal van afgelopen vrijdag. De Goede op WK woensdag 26 SEPTEMBER rijdt 1 zoETERWouDE - Suzanne de Goede uit Zoeterwoude is gese lecteerd voor de WK-wielren- nen die van 9 tot 14 oktober in Lissabon worden gehouden. De junior doet mee aan de weg wedstrijd en aan de tijdrit. Bij de vrouwen is het nog onzeker of Leontien Zijlaard-Van Moor- sel start bij de rit in lijn. Na de WK-baan wielrennen neemt ze daarover een beslissing. Pahlplatz mag weg bij Twente enschede - Boudewijn Pahlplatz mag per direct transfervrij ver trekken bij FC Twente. De 29- jarige aanvaller komt in En schede niet meer aan spelen toe. Pahlplatz, die ook in het tweede elftal van Twente niet meer wordt opgesteld, kwam vorig jaar over van Heerenveen. Heiner vierde in oceaanrace den haag - Roy Heiner vaart na ruim twee dagen in de Volvo- oceaanrace om de wereld op de vierde positie. De schipper van de Assa Abloy wist gisteren, op weg naar Kaapstad, een plaats op te schuiven. Beste Nederlan der is Dirk de Ridder, die op de Illbruck tweede ligt. De 97 zei lers op de acht boten hadden gisteren te kampen met weinig wind. Koploper Tyco, met schipper Kevin Shoebridge uit Nieuw-Zeeland, en Illbruck ko zen op weg naar de Canarische Eilanden voor de zuidelijke route. Heiner en zijn navigator Mark Rudiger besloten vast te houden aan een meer westelij ke koers. DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wlm van Duivenbod gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-532 E-mail: sportredactie.Id@damiate.hdc.nl murcia/anp/belga - De Tsjechi sche wielrenner Tomas Konec- ny heeft gisteren de zestiende etappe van de Ronde van Span je gewonnen. De coureur van Domo-Farm Frites won de sprint van een kopgroep van ongeveer dertig renners. De Spanjaard David Etxebarria ein- (advertentie) WOENSDAG 26 SEPTEMBER Hedenavond de derby Aanvangstijd 21.00 uur. Kiik eens op www.diok.demon.nl. TOEGANG GRATIS! ledereen is welkom aan de Smaragdlaan 101 te Leiden (tegenover 3 Octoberhal) kampeer-winter ruitersport Rijndijk 4 Hazerswoude-Rijndijk Telefoon: 071-3414909 digde als tweede. In de top van het algemeen klas sement veranderde niets. De beste coureurs van de Vuelta maakten deel uit van het selecte peloton dat in de straten van Murcia om de dagzege spurtte. De Spanjaard Oscar Sevilla be hield de gouden leiderstrui. De overwinning van Konecny kwam onverwacht voor Domo- Farm Frites, meende ook ploeg leider Hendrik Redant. „We wis ten dat het moeilijk zou worden om een rit te winnen in deze ronde", zei hij. „We hebben wel Robbie McEwen voor de massa spurten, maar met Erik Zabel in de buurt loonde dat voorlopig niet Daarom zijn we gelukkig met de overwinning van Konec ny, een jongen met een ouder wets strijdershart, die nog de waarde van inspanningen kent." De overwinning voor Domo- Farm Frites was allerminst onte recht. Toen Jan Boven samen met David Millar, Dariusz Ba- ranowski, Alberto Elli, Angel Vi- cosio, Guido Trend en Robert Hunter een gevaarlijke ontsnap ping had opgezet, aarzelde de Belgische ploeg niet om de mouwen op te stropen. Met de Cresta del Gallo - een bult op ruim tien kilometer van de streep in Murcia - in het voor uitzicht, wilde Domo graag de kaart Virenque trekken. Op die col van de tweede categorie kon de Fransman wellicht een slag slaan. Dat scenario leek uit te komen, want Virenque ging op indruk wekkende wijze in de achtervol ging op koploper Carlos Sastre, die aan de voet van de Cresta del Gallo het voortvluchtige ze vental had ingerekend. In de af daling verspeelde Sastre zijn winstkansen door een bocht te missen en een paar meter naar beneden te vallen. Toen de ren ner van ONCE weer het par koers had bereikt, waren Viren que en zijn metgezel José Rubie- ra allang uit het zicht verdwe nen. Met een kilometer voor de boeg werd het duo echter ingehaald door een klein peloton (circa dertig coureurs) en leken de winstkansen voor Domo te zijn verkeken. Een uiterste krachtin spanning van Konecny bezorg de de Belgische formatie alsnog hun eerste dagsucces in de Vuelta. Voetbalvereniging Docos heeft een nieuwe jeugdtrai ner. Jos Witteman is de opvol ger van Gerard Gilds die is ver trokken naar w Katwijk De Morsclub, die 65 jaar bestaat, houdt op zondag 30 september (10.00 uur) het jaarlijkse Haring en Wittebroodtoernooi niet elf tallen (D-jeugd) van Sparta, Vi tesse, ADO Den Haag, RBC, Haarlem, Excelsior, FC Den Bosch, UVS, Roodenburg, w Leiden, Lugdunum en gastheer Docos Op woensdag 17 okto ber opent derdeklasser Lugdu num een jeugdhonk. Aanvang: 19.00 uur Feo Lustig en Piet Swagers gaan bij De Sleutels de jeugd van training voorzien. Lustig is door een zware blessu re voorlopig uitgeschakeld voor het eerste elftal van de Vlietclub De Voorburgse hoofdklasser Tonegido versloeg in een duel om de Amstel beker de zater- dagtak van Blauw-Zwart met liefst 11-0 Bert Dusbaba (To negido) is terug bij zijn oude club ODB. Hij vond de Voor burgse club sfeerloos. Dusbaba kon terug omdat hij nog geen bindende wedstrijd had ge speeld Ruud Bernards, twee jaar geleden de meest populaire man in Big Brother, is terugge keerd in de wielersport. Ruud is momenteel als soigneur werk zaam bij de juniorenploeg van de Rabobank. Ook Robin (Veen), vorig jaar de gevierde man in Big Brother, rijdt weer rondjes om de kerk Enkele na gekomen wieleruitslagen: Mat- thijs Wassenbuig (Nieuw Ven nep) werd zesde in de Omloop van het Zuiden, Leidenaar Cen- ny Glasbergen achtste in Hoo- gerheide, ex-Leiderdorper Ruud Borst derde in de PWZ Zuiden veldtour en de Katwijkers Maarten van der Plas en Pieter van der Plas zesde en vijftiende in een ATB-wedstrijd in Zoeter- meer Amateur Jordy Vinke verlaat wielerclub De Bollen streek (Lisse) en komt volgend jaar voor Kennemerland (Be verwijk) uit Frans Luiten stelt zich niet meer herkiesbaar als voorzitter van de voetbalafde ling van Stompwijk'92. Zijn op volger staat al klaar: Arnoud Fontein. De sportclub heeft be sloten dat bij de afdeling hand bal de toevoeging Fairplay met ingang van het nieuwe si komt te vervallen. Fairplj de fusiepartner uit Zoetei de Edwin Muntjewerff bij de Leidse korfbalveren 1 De Danaïden af als bestui t technische zaken. Amy H man is de nieuwe kandidi voor die functie Wie op 9 is naar foto's, boeken, tijd schriften en prullaria ovei rennen en voetbal moet o d terdag 6 oktober naar Hoi ,r gaan. De verzamelaarsbe rj heeft plaats in Scholenge De Heemlanden aan de S 48. De beurs is geopend i 10.00 tot 14.00 uur De v h schrijving voor de Beach ir Bike Run, die op zondag k. vember bij het Langeveld (Noordwijk) wordt gehou begonnen. Voor informal atlonvereniging De Bollei streek (0252-524039). De heeft in AKZO Nobel (Sik) it< een nieuwe hoofdsponso 11 Speelgemeenschap Leide g Lighning/Black Angels Z< reer is kampioen gewordi de tweede divisie (tackle)11 burg Steelers werd met Z ri verslagen. Het combinati met coach Koos van Duij Ic in de gelederen, speelt zo g( op neutraal terrein (Rottf tegen Amsterdam Crusac om een plaats in de eerst ID sie Hans Schipper uit VI - mond is vijfde geworden landelijke B-competitie si ren. Erik Jan Spijkerman! bixwoud) won het klassei In Nieuwegein behaalde team van gymnastiek en vereniging Meerburg een de plaats bij het NK jazz- sen in de B-categorie Pi Rietveld van atletiekveri AW'36 (Alphen aan dei kwam met een bronzen le uit Emmen terug. Hij deel aan het Nederlands pioenschap meerkamp v t, junioren Cheerleaders vraagd voor de Amsterd; mirals. Ouder dan 16 jaar 020-4650550 Tafeltenni eniging Avanti (Hazerswt bestaat 40 jaar. Een sport wisseling, een jeugdtoern een open dag met Bettim Vriesekoop als gast staan wintermaanden op het ji umprogramma izz- ■nif Inrb ir\r* I door Ad Pertijs Antwerpen - Het wereldkampioenschap baan- wielrennen begint vandaag in het Antwerpse Sportpaleis. Tot en met zondagavond wordt ge streden om medailles, waarop namens Nederland vooral Leontien van Moorsel en het koppel Slip pens/Stam aanspraak maken. Ook van de partij is wegrenner Wilco Zuijderwijk. Enkele weken gele den nog maar dreigde een sleutelbeenbreuk roet in het eten te gooien. Afzien en doorzetten horen echter bij het wielerleven van de reusachtige Westlander die ook op de baan zijn mannetje wil staan. Kleurrijker en oprechter trouw dan Wilco Zuijder wijk vind je ze niet gemakkelijk in het (amateur) wielerpeloton. De bijna 32-jarige coureur vond op de baan de zoveelste uitdaging in zijn bewogen carrière. „Niet dat ik de weg beu ben, maar na al die jaren is het leuk iets nieuws te ontdekken" Hij was al prof af op zijn 23ste. „Nu ben je dan pas een neo." Volgens Jan Raas had hij zich (samen met tw?e anderen) misdragen in een hotel en ont slag op staande voet was het gevolg. Het verhaal hing van misverstanden aan elkaar, maar zijn naam werd nooit meer echt gezuiverd. Helemaal toen Zuijderwijk betrokken raakte bij andere inci denten. Er zijn er die om minder de handdoek gooien. Niet Wilco Zuijderwijk. Hij ontpopte zich als ama teur juist als één van de oprechtste liefhebbers van de fiets. „Ik ben nooit gefrustreerd geweest, maar na een jaar zag ik in dat het geen zin om te bewijzen dat ik weer prof moest worden. Ik heb de knop omgedraaid en ben puur voor mezelf verder gegaan." Zuijderwijk werd een succesvol en geliefd ama teur voor klassiekers, ontwikkelde zich tot tijdrij- der en pakte drie jaar geleden de baan erbij. De manier waarop dat ging is typerend voor het mis kende talent dat aan hem kleeft. „Ik reed in de cri teriums vaak samen met Peter Pieters in de kop groep. Op een of andere manier maakte dat zo veel indruk op hem dat hij op een gegeven mo ment zei: ik word volgend jaar bondscoach en ik zou jou er graag bij hebben'. Waarom? Ik denk omdat ik het in die rondjes ook kon zonder het grote verzet te gebruiken. Wat Armstrong nu ei genlijk ook laat zien." Met een groot verzet kun je niet uit de voeten op de wielerpiste. „Aan de ene kant is het niet moei lijk om over te stappen van de weg op de baan. Wie hard kan fietsen op de weg, kan dat in princi pe ook op de baan. Zolang je het aankunt om in een enorm hoog beentempo te trappen. Niet ie dereen is daartoe in staat." Zuijderwijk noemt zijn overstap naar de baan een welkome ontdekkingsreis. „Je komt zoveeli dingen tegen, da's gewoon leuk. Neem d tenkoers. Daarin heb ik moeten leren a sturend op te lossen. Remmen is er imra bij op de baan." De loopbaan van Zuijderwijk is er ook een van vallen en opstaan. Vlak voor het V in 1999 brak hij zijn Sleutelbeen en miste 1 telstrijd. Een tijdje geleden brak hij dat slei weer, maar nu is hij tijdig hersteld om mee te doen tijdens de ploegachtervol (mogelijk) de puntenkoers. De oud-prof voelde zich nog nooit te oud! iedere tegenslag opnieuw op de fiets te „Waarom? Ik zit nu pas in de kracht van i ven. Ik vind het jammer dat ze nu weer met die regel dat amateurs die ouder zijn I jaar, afdankt. Alleen daarom al geeft deze port een nieuwe zin aan mijn wielerbestaai Q leiden - Mare Helder is de hoogst beoordeelde speler van de afgelo pen speelronde. De verdediger van w Katwijk kreeg voor zijn optre den in het treffen met Marken een 9. Ondanks dat hoge cijfer is Hel der niet in de toptien terug te vinden. Het spelersklassement wordt nog altijd aangevoerd door Jan Schaap, maar hij kwam tot nu toe slechts één duel in actie. Op de eerste tien plaatsen zijn nog altijd Ter Leede en ARC de vaakst voorkomende clubnamen. Het elftal van Noordwijk kwam zaterdag als beste uit de bus met een gemiddelde van 7,18. Tegenstander FC Lisse kwam niet verder dan 5,85, wat niet vreemd is met zes onvoldoendes in de ploeg. ARC-Ter Leede 3-3. ARC: 7 Balkhoven 7 7 Schaafsma 7 7 Groeneweg 6 6 Gelderblom 7 5 75. Ouald El Hadj - 8 Cabeza 8 Ter Leede: Tuyt 7 Rbii De Jong 5 Schilthuizen 46. P. Bloemh'vel 6 51. Langeveld Van Zeist 8 Kalkema F. Bloemheuvel 6 Campfens Honsbeek 7 Koers Kramer 7 75. Van Beelen CLUBKLASSEMENT Quick Boys-FC Lisse 4-1. Quick Boys: Tuinenburg Van Dam Schoneveld Mussche Van Rijn M. van der Plas 7 Timmermans 6 Ravensbergen 7 Beltman 7 D van der Plas 8 86. Flaton Bekx 46. Van Meggelen 7 79. Petrici Kromhout Van Kins Polman Van Baekel Emanuelson Tan 72. M. Janssen Hoever 6 Schnater 5 Van Wieringen 5 58. Van Leeuwen 6 Linger 5 Leonard 5 46. Luxenburg 7 1. ARC 2. Quick Boys 3. Ter Leede 4. Noordwijk 5 Katwijk 6. FC Lisse -. Rijnsburgse Boys Dag Gemiddeld 6,82 7,00 6,54 7,18 6,92 5,85 6,54 7.02 6,92 6,78 6,73 6,67 6,22 6,22 Noordwijk - Rijnsburgse Boys 2-0. Noordwijk: Korff Regeer Ten Brinke Van Ophuizen P, de Jong 78. van der Niet W.de Jong Reinders Van der Laan Jacobs 78. Herpers De Kort Pitti Leidenaar Mare Helder werd als enige met het cijfer 9 beoordeeld. Archieffoto: Taco van der Eb SPELERSKLASSEMENT 1Jan Schaap (Quick Boys) 9,00 2. Mark Jansen (Ter Leede) 8,00 3. Maurizio Cabeza (ARC) 7,75 Carlo van Zeist (Ter Leede) 7,75 5. Maurice Balkhoven (ARC) 7,50 6. Patrick Kalkema (Ter Leede) 7,33 Peter Timmermans (Quick B.) 7,33 Wouter Verheij (ARC) 7,33 Hegie Roest Koldenhof Kappenburg Van Lochem Slingerland De Roode Rijnsburgse Boys: 7 De Graaf 5 46. De Munck 7 Charité 8 Redel 7 73. Heemskerk 7 Ketting 6 61. Boulayoune VOETBALLER VAN HETJAAR Katwijk-Marken 0-0. Van Duyn Heijmans Noorlander L'Ami Helder Van Leeuwen Hermes Vooijs Van Loenen 6 75 Dubbeldeman - Van Dijken 6 57. Verkuylen 6 De Ridder 7 75. DeBie Naam: Caroline Reedijk Geboren: 16 april 1975, te: Lei den Woonplaats: Leiden Lengte: 1,63 meter. Hobby's: Wandelen en zwem men. Clubs: Philidor Leiden en ik ga nu aan mijn vierde seizoen bij Oegstgeest '80 beginnen. Ik ben overgestapt omdat ik op een hoger niveau wilde scha ken. Oegstgeest '80 speelt in de eerste klasse, het op een na hoogste niveau. Broers/zussen: Twee broers, een schaakt er ook, de ander helemaal niet. Vakantieland: Griekenland. Politiek: PvdA. Geloof: Niet godsdienstig. Ik ben wel bijgelovig in de zin dat ik voor een wedstrijd manier tjes heb. Zo wil ik 's ochtends altijd alles in dezelfde volgorde doen. Favoriete muziek: Pop. Beste boek: Ik heb aardig wat schaakboeken in de kast staan en de stukken over openingen lees ik het liefst. Beroep: Medewerker schade claim bij Zorg Zekerheid. Opleiding: Ik ben meester in de rechten, maar ik doe er zo goed als niets mee. Dat vind ik niet erg, ik ben gaan studeren omdat ik het leuk vond, niet om er per se wat mee te doen. Nu heb ik veel vrije tijd en kan ik me op het schaken richten. Partner: Anne Reedijk, hij zit in mijn team. Hoe ben jij geschaakt: Ach, we kenden elkaar al zo lang. We zijn als het ware naar elkaar toe gegroeid. Hoe is dat, een schaakhuwe lijk: Het is echt niet zo dat we het alleen maar over schaken hebben. Het enige voordeel is Trainers: Sinds kort wo weer damestraining ge| door Jeroen Bosch, een b de naam in de schaakwei Hoogtepunt: In 1988 vierde geworden op he onder dè 13 jaar. Dieptepunt: Ieder keer verloren heb terwijl ik stond. Sterke punt: Ik houd vai vallend spel en ik heb SP|/, ik K« Ci Pi lui «2» Foto: Hielco Kuipers UIT DE DEKKING dat als hij een partij speelt ik weet wat hij denkt en omge keerd. Positie: Ik speel meestal op het achtste bord van de tien, Anne speelt rond bord vier k vijf. een hekel aan schakel roe steeds proberen te ruilen, (fiti Zwakke punt: Het eindsj Favoriete schaker: Als il kiezen tussen Karpov ei parov dan is Karpov vai zijn saaiheid het minst fai Respect voor: Judit omdat ze het zo ver schi de schaakwereld. Favoriete schaakstuk: paard, daar kan je veel sende dingen mee doen. Kampioen in eigen .Eindhoven, onze kornet, genstander, maakt een C< kans op promotie. Degradant in eigen Moeilijk te zeggen, waarsj^ lijk Den Bosch. Eindhoven - Oegstgee) komend weekeinde: M< gelijkspel kunnen we tev zijn. Toekomst club: Handhai de eerste klasse. De hoof se nog niet voor ons Vg'yi legd. Daar spelen club grote sponsors en buitel se profs. Toekomst persoonlijk hoop binnen een jaar of internationaal damesni te worden. Daar moet ik nooien voor gaan aflope ik dat haal, ben ik blij Loman Leefmans Ci Ci

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 22