'Een levende zee is hartstikke gaaf SPORT Tennis was bijzaak op de banen van Unicum unicum Katwijk heeft geen moeite met w Leiden 23* v MASTERS V /^MARWIJK L.I.A.M. brain WORK FitshoE woensdag 12 SEPTEMBER 2001 Roy Heiner voor de start van oceaanrace al op achterstand AMSTEL CUP REGIONAAL Derdeklasser mer 4-0 geklopt door Ron Hoogendam leiden - Hoofdklasser Katwijk kende in de tweede ronde van de Amstel Cup geen pardon met w Leiden. Op de Mors werd de derklasser met een 4-0 verlies opgezadeld. Katwijk werkte het duel overigens met frisse tegen zin af vanwege de dramatische gebeurtenissen in Amerika. Trainer Alfons Groenendijk: „Wat mij betreft had het com plete voetbal gisteravond afge last mogen worden. Zo zit je naar die verschrikkelijke beel den te kijken en een paar uur la ter moet je voetballen. Heel on werkelijk allemaal en eigenlijk te gek voor woorden", aldus de Leiderdorper De wedstrijd zelf bood een aar dig schouwspel. Net als Groe nendijk was ook Leiden-trainer Frank van der Krogt te spreken over de uitvoering. De oranje hemden pakten het bekerduel serieus aan. Met name Patrick Heijmans, Leidenaar in Katwijk- se dienst,, was een toonbeeld van onverzettelijkheid, en hij ontpopte zich als uitblinker. Leiden hield de linies in de eer ste helft goed gesloten, maar kon niet voorkomen dat Marco de Ridder na ruim tien minuten met een goede kopbal de 1-0 aantekende. Na rust probeerde Leiden de aansluitingstreffer te forceren, maar daar kwam de ploeg nooit aan toe. Integen deel, het was, net als tegen Ter Leede, Goeffrey van Loenen die van zich deed spreken. Eerst gaf de Katwijkse aanwinst een fraaie steekpass op Eelke van Dijken die 0-2 maakte. Zeven minuten later, in de 67ste minuut kopte Van Loenen zelf de 0-3 binnen uit een voorzet Chris de Bie. Tien minuten voor tijd werd Van Loenen in het strafschopge bied gevloerd waarna Heijmans vanaf de stip onberispelijk de 0- 4 scoorde. ARC - UDWS 3-0 (2-0). Doelpunten ARC: Martijn Knol, Wouter Ver- heij, Jimmy Blom. Quick Boys -LFC 6-1 (3-0). Doelpunten Quick Boys: René Lievaart (2x), Erwin Beltman, Derek van der Plas, Brian Mussche, Benny van Fruchten Doelpunt LFC Mike Rol. Quick Boys 2 - Noordwijk 0-1 (0-0). Doelpunt Noordwijk: Maurice Bartels. Bijzonderheid: Maurice Bartels raakte q een wilde trap geblesseerd aan zijn bo^-. knie en moest voor behandeling naar het z« kenhuis, waar de wond aan zijn knie w gehecht. MVKV - Ter Leede 1-2(1-1). Doelpunt MVKV: Peter Verburg. Doelpunten Ter Leede. Robin Koers, Fr« Bloemheuvel (pen.). Bijzonderheid Een compleet aantreden Ter Leede maakte twee minuten voor ti|d dt winnende treffer. Rijnsburgse Boys - Warmunda 5-0 (5-0 Doelpunten RBB Mohamed Boulayoun(2ii Alex Redel (2x), Berry Charité. Koudekerk - FC Lisse 0-5 (0-2). Doelpunten FC Lisse: Robbert Hoever, Jerri Linger, Tom Clobus, Juul Emanuelson, fc. mondo Luxenburg. Alphia - WSB 0-5 (0-3). Doelpunten WSB: Mark Ens (2x), Ruud Dut venvoorde (2x), Geert van der Weiden. Valken'68 - UVS 0-4 (0-1). Doelpunten UVS: Marco Akerboom, Michj Turk, Raymond van Es, Steven Kenepa. FC Lisse (zo.) - Voorschoten'97 3-5 (2-2). Doelpunten FC Lisse: Mark Bisschop, Ruud van der Voort, Reik Hoogkamer Doelpunten Voorschoten'97- Wouter vji Dorp (3x), Marcel de Bruin, Mohamed Ber, frekane. ONA - Alphense Boys 3-2 (1-1). Doelpunten Alphense Boys: Martin Fe» man, Faisal Reyngoud. Lugdunum (za)- Haagse Hout 4-2 (0-2). Doelpunten Lugdunum: Boudewijn Kam> hues (3x), Harm de Vos. Oegstgeest- DOSR 3-6 (2-3). Doelpunten Oegstgeest Niels Zandberger, RemcoVissr(2x). Doelpunten DOSR: Edwin van Heek (3ij Vincent Warmerdam, Jasper van der Zw. Marco Kuipers. Alkmania - Oosterheem 7-0 (4-0). Doelpunten Alkmania: Rob Opdam (4( Joeri Bouwmeester (3x). Voorschoten'97 (zo) - Wassenaar 5-0 (2-0) Doelpunten Voorschoten'97: Nikic Raderk (3x), Eric Koek, Robert Toret. Bernardus - ASC 3-1(2-0). Doelpunten Bernardus: Jeroen van Mil (2» Joost de Roo Doelpunt ASC: Bas Wijnhoven. Roodenburg - Van Nispen 2-1 (1-0). Doelpunten Roodenburg: Raymond Stol Wesley Sluyter. Doelpunt Van Nispen Eito Endema. Foreholte - Hazerswoudse Boys 4-2 (3-0). Doelpunten Foreholte: Paul van Noort (2>) Oscar van Duin (2x) Doelpunten Hazerswoudse Boys- Ernst Ja van der Pelt, Raymond van der Laan. MMO- ROAC'79 3-1(0-0). Doelpunten MMO: Justus Burger (2x), Et Borst. Doelpunt R0AC '79: Kees Groen. Bodegraven - Woubrugge uitgesteld nar dinsdag 18 september. Debuut Bruggink bij springruiters 8AARN - Gert-Jan Bruggink de buteert volgend weekeinde met loei in de nationale springrui terequipe. Bondscoach Bert Romp heeft de jeugdige Twen tenaar opgenomen in de selec tie voor de finale van de Na tions Cup, van 20 tot 23 sep tember in Madrid. Nederland, dat zich ternauwernood voor de eindstrijd plaatste, reist in 2en vrij verrassende samenstel ing naar de Spaanse hoofdstad. 3omp koos verder voor Leon Thijssen met Hot Shot, Rob Bras met La Perla en Piet Ray- nakers met Patrick. KZ Leiden en Fluks verder .eiden - KZ Leiden heeft zich en koste van Velocitas ge plaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de dis- rictsbeker. De formatie van Pe er Bierens zegevierde in Lei- Ierdorp met 8-12. KZ ontregel de met geduldig aanvallen het ichterverdedigen van de thuis- ;lub. Dat resulteerde tussen de ïegentiende en zesendertigste ninuut in vijf doelpunten op rij 3-4, 3-9). Het was de beslissen- le doorbraak. Fluks had weinig noeite met SDO (H) en stond ia ruim twintig minuten al op 1-7. De Noordwijkers pakten na ïen korte terugval (5-9 rust) de Iraad weer op en stoomden door naar 6-19. In de tweede onde moeten KZ Leiden en :luks het op 9 oktober opne- nen tegen Pernix en KIOS. Crescendo komt vanavond nog 'oor de beker in actie tegen >EV. Het duel wordt in Leid- ichendam gespeeld. HEB, 1: T. Star - A. Robben 6-4 0-1 afg. L van der Linden J. Boogmans 1-2 N. Eimers M. Visser 0-0 V. de Geus A Robben 0-0 O. Wierda T. Star HEB, 2: N. van der Kaay 7-6 1-1 afg N van der Kaay M. Fleischeuer J. de Regt M. Rusman DEB, 1: H. Boers L. Mekel B van der Gugten DEB, 2: L. Verhoeve I. van der Plas M. Griekspoor HEC, 1: R. van Ark W. de Roode B. Pieters R.J. Peeters HEC, 2: J Vandenbussche R. Fehr P. de Koster P. Langmuur DEC.l: S. van der Drift L. Castel I. Pol la DEC, 2: K. Sanders D. van Putten G. van Rijn HED, 1: M. Hoogeveen - T. Peerdeman 6-2 0-6 6-1 M. Visser 1-2 T. Peerdeman 2-2 M. Hoogeveen 2-2 F. van Hinsbergh 1-0 HED, 2: L. van der Linden - V. de Geus 7-5 6-2, N. Eimers - 0. Wierda 7-6 6-2. DED, 1: E. Tijssen - J. Rijksen 6-1 6-4 M Fleischeuer E. Tijssen 1-2 S. van Putten O-O 1-2 E. Rijksen 04) 0-0 J. Rijksen 1-0 0-0 1-0 DED, 2: R. Rainathsah - L. Guyt 6-2 6-1 R. Rainathsah 2-4 C. Kruit 1-2 0-0 S. Mekel 1-0 0-0 L. Guyt 2-0 0-0 HDC1 35+: W. Roose/K. Vennik - R Spc ken/J. Meijers 6-2 6-1, H. Hinnen/J, Uil 0-0 tenbogaard - P Bakker/A. Chevalier 6-4 6- 0-0 0. 0-0 W Roose/K. Vennik H. Hinnen/J. Uittenbogaard P. Bakker/A. Chevalier 1-2 R. Sporken/J. Meijers 0-0 0-0 DDC1 35+, 1: 1-0 M. Rijnders/K. van der Zon E van Remundt/L. Pennenburg C. Coebergh/R Kalkhoven 1-2 0-0 DDC1 35+, 2: 0-0 S. Evers/J. Smith 1-0 L. Gijzel/M. Brouwer de Koning L. Hins/G. van den Berg 1-2 HDD1 35+, 1: 0-0 W Obdam/A Dol 1-0 D. Holswilder/L. Vermeieren G. Vestering/Vessies 1-2 HDD1 35+, 2: 0-0 P. Wieman/K. Kreukniet C. de Graaf/A. van der Neut F. Zenden/De Clerc DDD1 35+, 1: T. Lansbergen/D. Roggeveen E. de Lange/E. van Klaveren T. Borst/L. Borst DDD135+, 2: P. Teepe/A. Tebarts E. Zevenhoven/B. Hogervorst M. van Goozen/I. Goossen Vanavond, 18.00 uur: HEB: T. Star - A. Robben (afspelen): HEC: W. de Roode - R. van Ark, P de Koster - P Langmuur; HED: L van der Linden - O. Wierda. 18.30 uur: DED: E Tijssen - S. van Pulten, J Rijksen - E Rijksen. 19.30 uur DEB: I. van der Plas - M. Griekspoor; HEB: M. Fleischcuer - N. van der Kaay (afspe len), HEC: B. Pieters - R J. Peeters, HED: F. van Hinsbergh - M. Visser, HDC1 35+: H. Hinncn/I Uittenbogaard - W. Roose/K. Vennik; DDD1 35+: T. Lansbergen/D Roggeveen - E de I jngc'i van Klaveren 21.00 uur DEB: H. Boers - B. van der Gugten; HEB: M. Visser - A. Robben; HEC: I Vandenbus schc - R. Fehr; HED: V de Geus - N. Eimers, HDD1 35+: P Wieman/ K Kreukniet - C ik Graaf/A van der Neut; W Obdam/A. Dol - D. Holswilder/L. Vermeieren 21.30 uur HEB: I de Regt - M. Rusman. (onder voorbehoud) Arnaud Clement. Foto: AFP Geen verrassing bij Fransen Amersfoort - Het Franse Davis- cupteam voor de halve finale tegen Nederland later deze maand in Rotterdam kent geen verrassingen. Captain Guy For get selecteerde Amaud Clé ment, Sébastien Grosjean, Ni colas Escudé en Fabrice San- toro. Cedric Pioline komt mee naar Nederland als reserve. Tjerk Bogtstra handhaafde in zijn definitieve selectie Sjeng Schalken, Paul Haarhuis, Jan Siemerink en Raemon Sluiter. Richard Krajicek is wegens de blessure aan zijn elleboog niet beschikbaar. De halve eind strijd tegen Frankrijk is van 21 tot met 23 september in Rotter dam. Tsjech Simunek stopt loopbaan Praag - Veldrijder Radomir Si munek heeft definitief besloten zijn loopbaan te beëindigen. De 39-jarige Tsjech veroverde als junior (1980), amateur (1983 en 1984) en prof (1991) de wereld titel. Bij het laatste wereldkam pioenschap in febuari in het Tsjechische Tabor kondigde hij al aan niet meer bij een WK te zullen starten. Hij won twee zil veren plakken in 1982 en 1989 bij een wereldtitelstrijd. Hij pakte zeven nationale titels. Frigo halfjaar geschorst rome - De tuchtcommissie van de Italiaanse wielerbond heeft de renners Dario Frigo en Mar co Magnani van Fasso Bartolo voor zes maanden geschorst. Tijdens de Ronde van Italië vond de politie bij een inval verboden middelen bij beide coureurs. Frigo stond op de avond van de inval tweede in 'het algemeen klassement. Zijn ploeg haalde hem meteen uit !de koers en ontsloeg hem. Tij klens een verhoor door de poli tie bekende de 27-jarige cou reur later dope te hebben ge bruikt. Hij verklaarde in de Ronde van Italië een testos- teronproduct te hebben geno- medembuk - Roy Heiner had lie ver zes weken extra voorberei dingstijd gehad, maar de tot Ne derlander genaturaliseerde Zuid- Afrikaan neemt het leven zoals het is. De in Medemblik neerge streken zeiler begint op 23 sep tember aan de Volvo-oceaanrace rond de wereld met als doel vol gend jaar juni op de hoogste tre de van het ereschavot te staan. „De concurrenten hebben meer getraind, maar ik heb geen zin om nu te roepen dat ik meedoe om een etappe te winnen. Hoe goed en lang je voorbereiding ook is geweest, deze race blijft loodzwaar." De veertigjarige Heiner lijkt ruim voor de start van de race - de opvolger van de Whitbrea- drace, die in 1973 zijn première kende en negen jaar later door Conny van Rietschoten werd ge wonnen - al op achterstand ge raakt. Pas vorig jaar november kon hij bekendmaken dat hij voor de uitvoering van zijn pro ject een sponsor had gestrikt. Het Zweedse Assa Abloy (in ons land bekend onder de merk naam Lips) kwam met 30 mil joen over de brug, waarna het bouwen van twee zeeracers kon beginnen. Op dat moment had het favoriete Illbruck-team de crew al rond en de eerste trai ningen achter de rug. „Ik wist vanaf het begin dat de factor tijd een grote tegenstan der zou zijn", aldus Heiner, vijf jaar geleden op de Spelen win naar van het brons in de Finn- jol. „Maar ik ben er niet een mo ment zenuwachtig van gewor den." Roy Heiner had graag meer tijd gehad om de zeilen - in totaal 500m2 - te testen. „We hebben nu een aantal besluiten moeten nemen op basis van on voldoende testmomenten. We hebben ons gevoel moeten laten meespreken. Dat moest wel, als je weet dat de levertijd op een grootzeil zes weken is." Begin juni begon Heiner met twee boten aan een intensief trainingsprogramma. Op 20 au gustus besloot hij voor de nieuwste boot te kiezen. „Er wa ren amper verschillen en dan kies je voor de boot die de min ste zeiluren heeft gemaakt." Op dat moment had Roy Heiner ook zijn elftal bemanningsleden Roy Heiner: „Hoe goed en lang je voorbereiding ook is geweest, deze race blijft loodzwaar." Foto: ANP/Olaf Kraak rond. „Ook laat ja, Illbruck vier de rond die tijd bij wijze van spreken al vakantie met hun perfecte campagne." Heiner kreeg via internet de nodige sol licitaties binnen. „Veel jongens die ik op het oog had, waren al bezet. Ik kon kiezen uit 300 man. Uiteindelijk heeft het team zichzelf geselecteerd en ik zeg je eerlijk dat ik tevreden ben over de kwaliteit van de ploeg", aldus de eigenaar van een zeilacade- mie, die zijn rechterhanden overal vandaan haalde, maar geen geschikte Nederlandse kandidaten aantrof. De eerste serieuze test was de Fastnet-race, vorige maand. Heiner c.s. werden vierde, van de vier. „Op het oog teleurstel lend, maar ik vond dat we per fect hebben kunnen werken. We konden met een lichtere kiel aardig in de buurt van de rest blijven. Als straks de zwaardere kiel er onder zit, denk ik dat er nog meer inzit", aldus Roy Hei ner, die vier jaar geleden in de oceaanrace, als opvolger van Hans Bouscholte op de Brunel- Synergy, indruk maakte met een etappezege. „Dat was een rela tief korte etappe, maar ik kan je verzekeren dat die eigenlijk veel moeilijker zijn dan de langere trajecten. Tactisch en fysiek is zo'n kort stuk waanzinnig zwaar. Niemand aan boord doet in vijf dagen een oog dicht." De komende Volvo-race bevat twee etappes die volgens Heiner te vergelijken zijn met matchra cen, waarmee hij in de Soling veel ervaring heeft opgedaan. „Van La Rochelle naar Gothen burg en dan naar de finish in Kiel zijn zware stukken." Om daar lichamelijk goed tegen be stand te zijn, laat Heiner zichzelf en zijn crew voortdurend on derzoeken door Zweesde artsen. Die hebben vorige week stukjes spierweefsel van de zeilers afge nomen. „Ze bekijken wat zo'n race doet met je lichaam. Je beenkracht bijvoorbeeld gaat sterk achteruit omdat je op een boot weinig loopt. Door ook ons bloed te onderzoeken, kunnen voedingssupplementen worden samengesteld, waardoor we zo sterk mogelijk blijven." Want dat de oceaanrace - over 59.727 kilometer - zwaar wordt, staat als een paal boven water. De elementen teisteren de deel nemers, maar er is bijvoorbeeld ook het gemis van familie en fa voriet voedsel. „Op kosten van de sponsor komen de gezinnen naar alle finishplaatsen en ver der houden we via internet wat contact." Roy Heiner zal verder vooral kip en ijs missen. „Een koelkastje aan boord zou heer lijk zijn geweest, maar dat is nu eenmaal te veel gewicht." Toch gaat hij genieten, dat is ze ker. „Oh ja, volop. Het aller mooiste is natuurlijk het genie ten van het feit dat de boot zo hard gaat als mogelijk is. Maar ik kan ook volop genieten van een mooie zonsondergang. En van een levende zee. Dat is ook echt hartstikke gaaf." De sfeer is wat onwerkelijk, maar de Masters gaan gewoon door leiden - Wel of niet tennissen. Dat was de vraag gisteren tij dens de tweede dag van de Leidsch Dagblad Masters. De verschrikkingen in New York en Washington D.C. hielden de ge moederen uiteraard flink bezig. Waar de meeste toeschouwers en deelnemers zich tussen de partijen door voornamelijk rond de buis schaarden, werd het 'dus' wel spelen. Al kwam daar door de regen dan weer weinig van. Tennis leek gisteren geen bij zaak, tennis was een bijzaak op de banen van Unicum. Zelfs al ging het om de Masters, het af sluitende toernooi van het 23ste Leidsch Dagblad Tennis Circuit. Van een algehele afgelasting was 's middags wel degelijk sprake. Ton de Lange, voorzitter van Unicum, voerde overleg met de organisatie en gaf 's avonds zelf uitleg. „Alle theatervoorstellin gen in het land werden gister avond afgelast en de bezoeken van Maxima en Willem-Alexan- der zijn voor de rest van de week opgeschort. Dan moet je er serieus over nadenken of het juist is om de Masters wel te la ten verspelen. Het mag niet zo zijn dat dat het enige evenement is, dat wel doorgang heeft. Wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen", aldus De Lange. Vincent de Geus verloor verrassend van Leon van der Linden. De als tweede ingeschatte De Geus kreeg van de speler van TEAN in twee sets klop: 7-5 6-2. Foto: Mark Lamers wcVi 's Circö^ De onwerkelijke sfeer die giste ren over de Masters hing, bleef de gehele avond hangen. De Lange wachtte de sentimenten van de lopende dag af en liet in overleg met Henk Hamming, voorzitter van Stichting de Leid- se Masters, spelen. Veel voort gang boekte de Masters gisteren niet. In B kwamen zowel Mark Fleischeuer en Nick van der Kaay als Tjeerd Star en Albert Robben niet tot het beëindigen van hun wedstrijden. Van der Kaay liet zien dat zijn zege op Michael Rusman geen toevals treffer was door de eerste set te gen de zwaar favoriete Flei scheuer te winnen. Het duo speelt vanavond het vervolg van de partij. In D won Rajini Bainathsah haar tweede poule wedstrijd weder om overtuigend. De speelster van TEAN liet nu Leonie Guyt kansloos (6-2 6-1) en mag zich langzaam opmaken voor de kruisfinale. Edith Thijssen (De Munnik) bevestigde haar status als topfavoriete door Jessica Rijksen (Roomburg) voor te blij ven. Bij de mannen verloor Vincent de Geus, een andere Roombur- ger, verrassend van Leon van der Linden. De als tweede inge schatte De Geus kreeg van de speler van TEAN in twee sets klop: 7-5 6-2. In dezelfde poule boekte Niels Eimers (Lisse) zijn eerste zege door Oscar Wierda (Dekker Tennis) in nagenoeg dezelfde cijfers (7-6 6-2) te ver slaan. leidsch Dag/,/a(/ ^elynis Circ^ {J^'ARTNERS Verzekeringen, hypotheker en pensioenen Mercedes Benz communicatie bv creatieve communicatie concepten Hoofdstraat 143 2171 BA Sassenheim telefoon 0252 - 210301 I basics

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 22