OHC dankt zege aan coach Forescate SPORT :promoveerd Roomburg opent met knappe winst mpo herstelt zich van perd, ook Pemix wint Vrouwen Catwijck winnen kustderby bij Noordwijk: 0-1 Seizoensrecord 3000 meter voor Kamiel Madse dia verliest met maximale cijfers oriete ploeg van trainer Erik Kruysmulder moet derby met 4-2 aan Leidenaars laten P leC. Verkerk pas in finale onderuit maandag lO SEPTEMBER 2001 eter Klein choten - Het verschil in de yderby tussen Forescate en cat slechts in een enkele Ditmaal geen hoofdrol oalgetter Gertjan Egberink, roor Robbert van Hasselt, or het eerst meespeelde in ls/Oegstgeestse selectie, uwkomer, afkomstig van ster hoofdklasser Schaer- groeide in zijn debuut- ieteen uit tot de grote spel- ir. Door zijn inbreng liep via een 3-0 stand bij de door naar een opmerkelij- i overwinning. el iljant als in de eerste helft Leiden in jaren niet zien luidde het commentaar 1) in trouwe supporter van s die getuige zijn grijze oi als deskundig moest «n ingeschat. Onder aan- 'f g van Van Hasselt dicteer- a combinatie inderdaad het F n doelpunten waren dan et meer dan een kwestie d. De spelbepaler nam in v fdende minuut uit een J de eerste treffer voor d kening, gevolgd door een e strafcorner van Niek ei'il, Oswald Mattheussens it e pal voor rust de drie vol. idoor werd ook nog eens k afbal gemist. pauze kreeg het duel een 11 verhaal. Van Hasselt ver- l door een gele kaart en ;1)d op zijn gezicht voor lan- (djd aan de kant. Prompt ■- Forescate meer grip op het spel. Eerst Olivier Kist en vervolgens nationaal topscorer Gertjan Egberink vonden het doel. Zelfs het gelijkspel kwam binnen handbereik. Kort voor het eindsignaal kreeg de Voor- schotense formatie drie straf- corners op rij te nemen, maar steeds stuitte de bal op een haag van Leidse spelers. Het doelpunt viel zoals gewoonlijk wel aan de andere kant. Een niet reglemen taire stop leverde opnieuw een strafbal voor Van Til op, die van af de stip niet faalde en de zege voor LOHC veilig stelde. „Dit is lekker beginnen voor een coach", zei Peter van der Meer over de 4-2 zege van zijn ploeg. „Ik moet zeggen, dat Forescate mij in de voorbereiding flink ge holpen heeft. Ik heb in mijn voorbespreking alleen de voor beschouwing in het Leidsch Dagblad voorgelezen. De uit spraken van Forescate-coach Erik Kruysmulder waren prikke lend genoeg. En Robbert van Hasselt is natuurlijk een gewel dige aanwinst. Dat zag je toen hij een periode niet in het veld stond. Door hem kunnen we nu meer naar voren hockeyen." „Je moet de lat hoger willen leg gen", merkte Kruysmulder, ge confronteerd met Van der Meers reactie, op.Anders moet je niet eens aan de competitie willen beginnen. Als je als derde eindigt moet je het seizoen erop voor een of enkele plaatsen ho ger willen gaan. We hebben nu wel verloren, maar ik blijf de plekken 1 of 2 als doel voor dit seizoen houden." Landelijk topschutter Gertjan Egberink ziet een poging te scoren stranden. Er ging wel meer mis met Forescate in de seizoensouverture tegen LOHC. Foto: Hielco Kuipers [ter Klein vhockey - Het vorig sei- gepromoveerde Room- in zijn nieuwe omge- eerste klasse, een uitste- ktart gemaakt. De Leide- jlopten op eigen grond na jtand Ring Pass met 2-1. yend waren we de betere I lichtte Roomburg-coach 1 Schaik de eerste over- j toe. „Dat waren we vo- oen in de tweede klasse '[maar in de eerste klasse vooral de doelpunten Ring Pass is een typi sche counterploeg, die de speel stijl ook nog eens heel efficiënt kan aanpassen. We kwamen op die manier na tien minuten met 0-1 achter te staan.',' In de 24ste minuut maakte Bram Schreurs gelijk. Tien minuten na de rust was het Bart Carlier, alweer uit een veldgoal, die de 2-1 aante kende. Het werd nog wel even spannend, doordat Roomburg een strafbal miste. Ook de vele comers hadden geen rende ment. Van Schaik: „Dat kan de komende wedstrijden dus nog beter." Het net als Roomburg gepromo veerde Leidse Studs was kans loos bij Shinty. De nauwelijks nog ingespeelde studenten gin gen in Driebergen met 3-0 ten onder. De ouverture van Alecto was veelbelovend. In Rosmalen werd de plaatselijke hockëyploeg met 5-2 verslagen. Het treffen stond sterk in het teken van de straf corner. De Leiderdorpers kwa men op die manier tweemaal op achterstand en kwamen via re bounds uit comers door Bas Brouwer en Maarten Memelink weer langszij. De 4-2 voor sprong werd ook via corners be reikt Jos Douwma en Dirk van den Beid waren trefzeker. De slottreffer was een veldgoal van opnieuw Douwma. Net als de vijf Leidse eersteklas sers boekten ook de vijf vierde klassers een drie uit vijf winst score. Alkemade draaide zijn thuiswedstrijd tegen Waddinx- veen vanwege de verbouwing van het clubhuis om in een uit- duel en speelde ook daar de te genstander van de mat. Eric Vrieler zorgde voor de 1-0 rust stand, Pim Slot (2x), Peter Blom via een tip-in en Harry Seijkens zorgden voor de 5-0 eindstand. „We wonnen met 3-2 van een van de betere tegenstanders in deze afdeling", meldde de nieu we coach Mark van Heijst van uit Alphen. „En met spel, dat we ook al in de voorbereidingspe riode speelden. Daar ben ik heel gelukkig mee." Voome opende de score, maar de Alphenaren liepen via Haiko Smid (vanaf de cirkel strak in het dak), Geert Frommé en Jeroen Gilles naar 3- 1 uit. In dezelfde afdeling boekte Noordwijk met 9-6 verlies een 'waterpolouitslag' bij Bleiswijk. „Een heel jong team dat er weer voor gaat", zei de thans in Bleis wijk wonende oud-Noordwijker Arthur van der Horst, die voor malig teamgenoot eri routinier Mamix Achterberg tweemaal zag scoren. „Ze maken veel doelpunten, maar verwaarlozen nog hun verdediging." Voor hout hield de schade tegen het sterke Forcial tot 0-3 beperkt. Vorig seizoen was de uitslag vijf maal zo groot. Via twee doelpunten van Alex Westerink en een treffer van Paul van der Velde behaalde Hi- salis een 3-1 overwinning op Hoorn. 'Anticlimax' voor Alecto door Peter Klein vrouwen hockey - Catwijck heeft de kustderby in de derde klasse bij Noordwijk met het kleinst mogelijke verschil in zijn voordeel beslist. In de eer ste helft maakte Sandra van Dijk na een fout op het mid denveld van Noordwijk het enige doelpunt voor de Kat- wijksen. „Verder waren we aan elkaar gewaagd", was de mening van aanvoerder Laura Azier, die met 22 lentes tot de routiniers van de piepjonge Noordwijkse ploeg behoort. „We hebben veel speelsters uit de Al erbij gekregen en dan is het plezie rig te constateren, dat al in de eerste wedstrijd de combina ties goed lopen. De jonkies zullen nog wat steviger de duels moeten aangaan. Dan komt het wel goed." „Noordwijk is duidelijk beter dan vorig seizoen", vertelde Catwijck-aanvoerder Margot Pasmans. „We hadden niette min met een veel groter ver schil kunnen winnen, maar gingen te slordig met de kan sen om. In ieder geval hebben we in onze eerste wedstrijd wel drie punten binnen." „Een goed gevoel, maar toch een beetje anticlimax", vatte coach Maurits Eikenhout de 1- 2 nederlaag samen, die Alecto in de overgangsklasse tegen Bloemendaal leed. ,Als je te gen de titelkandidaat zo speelt, zal ik mijn eerder verkondigde mening over onze rol in deze klasse naar boven moeten bij stellen. Dus wel meedoen om de plaatsen 1 tot en met 3." Tegen de verhouding in open de Antoinette Kuijlaars, die nu al op scherp stond, de score. Nog voor rust kwam Bloemen daal via twee comers van de gevaarlijke Jolijn Abbas op een voordelige marge en stond die in de tweede helft niet meer af. Alecto miste door goed kee perswerk nog wel een strafbal. Coach Sjoerd Breebaart van Forescate was „blij met de 1-1 tegen Huizen. Uiteindelijk spe len zij beter verzorgd hockey. Wij kwamen na tien minuten door Annemiek Taberina op voorsprong en hebben dat tot drie minuten voor tijd kunnen vasthouden." De 1-1 van LOHC tegen Rei gers was volgens coach Mi- chiel Cosijn „juist niet mooi. Ze hadden alleen de eerste tien minuten een veldoverwicht en scoorden toen ook nog. Daar na bleven wij drukken. Maar van de zes comers in de eerste helft benutten we alleen de vierde door Aafke Pronk. In de tweede helft waren we ook veel te slordig." In een andere afdeling van de eerste klasse redde Roomburg het met een 3-1 verlies niet bij Voome. Een dramatische start leverde binnen tien minuten twee tegentreffers op. „Daarna was er gewoon evenwicht", vertelde aanvoerder Anouk Re genbogen. „Maar alleen onze aanwinst Toni Damen maakte nog een doelpunt." „De ontgroeningen waren nog niet helemaal uit ons spel ver dwenen", merkte coach Mi chel Verveld van Leidse Studs op over de 4-2 nederlaag van zijn team in de tweede klasse bij Pijnacker. Jessy van der Boomen en Ivana Esser maak ten het verlies nog dragelijk. Derdeklasser Alphen speelde een doelpuntrijk duel tegen Forcial. „Minder spel dan we vanuit de voorbereiding moch ten verwachten", zei coach Mark Duffhues. „Maar wel lek ker drie punten." Pamela Ka pel en Lonneke Speur teken den voor 2-0. Speur en invaller Jacqueline Kapel maakten een tweede sprintje naar 4-2, waar na Forcial nog eenmaal doel trof voor de 4-3 eindstand. Met „het rommelde in onze achterhoede", geeft coach Mi chel Lenes een logische verkla ring voor de 0-5 nederlaag van Hisalis tegen Evergreen. chel van Gent y L - Tempo heeft zich r' ersteld van de tegenval- art in de veldcompetitie. ïatie van Aat van Rijtho- ie evierde met mime cijfers Pp(IJ):5-12. Het stond na uten al 0-3, maar de har- id verhinderde het uit- van deze voorsprong ist). Marcel Haagsman, fHooijer (2) en Barbara swijk beslisten het duel and in amper twaalf mi- tijd (3-6, 3-11). Vooral meel bleken zij en hun noten sterker te zijn dan e^feenstanders, resulterend j' m onderscheppingen bij St erdedigen. behaalde in het eerste -^n op zijn nieuwe kunst- 'leen 14-11 overwinning '0 t(M). De Leidse verdedi- o< f aanvankelijk te gemak- :hi ije ballen weg in de paal- 'at leidde tot diverse te- 30 èrs en een gelijk opgaan- ivie (7-6 rust). Frans Treur istian Lindhout (2), Elize t en Huig Schoonder- irachten hun club na 7-7 Deze doorbraak ont- net name door langere aties in de aanval en ir verdedigen. Treur was dreef: hij maakte in bei- Ihelften drie doelpunten, de eerste helft bezat De en een overwicht op Ro- da. Aad Tholens (2) en Hjalmar Heijman zorgden na 4-4 voor een maximale 7-4 voorsprong. De Leidenaars gingen na rust (7- 5) vanwege de wind sterk van één kant aanvallen. Dat maakte het spel voorspelbaar en krach teloos, temeer daar het afvangen moeizaam ging. Sandra Kalthoff maakte uit een vrije bal nog 8-8, maar daarna ging het via 8-10 definitief mis: 11-13 verlies. Crescendo had een collectieve offday tegen Haarlem en verloor kansloos met 13-6. De groenwit- ten misten bij 2-0 en 2-1 een strafworp en raakten vervolgens 7-1 achter. Zij waren inmiddels al Nathalie Brouwer kwijtgeraakt met een enkelblessure. Wijnand Alberts, Jasper de Jong en Mi chel Wijnen haalden rondom de rust nog op tot 7-4, maar daarna viel de aanval andermaal stil (12-4). In de slotfase werd tot overmaat van ramp een derde strafworp vergooid. Met geduldig aanvalsspel pro beerde Fluks tegen Weidevogels de invloed van de wind te mini maliseren. De ploeg van Robin Sommeling deed dit bijzonder effectief, want 'na twaalf minu ten was het 5-0. Alexandra Braun, Oscar Verloop (3), Arno van Haarlem (2), Esther Hoek en Inge Spaanderman zorgden voor 10-5 bij rust. Na de paal- wisseling liep het minder vlot, maar de tweede verdediging gaf geen krimp. De zege kwam dan ook nooit in gevaar: 13-9. De aanvallers van Velocitas speelden in de eerste helft tegen SEV door de tegenwind te dicht op elkaar. Elsbeth de Mooij, Marjan Snatersen, Arjen Bakker en André van Wallinga maakten in krap zes minuten 0-4, maar deze marge werd niet uitge bouwd (4-6 rust). De Leiderdor pers zetten in het vervolg hun acties wel ruim op, zodat de score vlot opliep tot 6-15. De Mooij en Bakker werden topsco rers met elk vier treffers. Madjoe kon zijn kampioensas piraties tegen DES nog niet waarmaken. De Rijnsburgers speelden met een nieuwe op stelling, waarbij Michael Star zijn geschorste broer Jos ver ving. Zij speelden gehaast en stonden doorlopend op achter stand (6-5 rust). Het zag er bij 8- 6 en 9-7 zelfs even somber uit, maar Erwin Kellmer (2) en Mar co Ravensbergen brachten bij tijds uitkomst: 9-9 eindstand. Qua spel was KZ Leiden bedui dend beter dan Hespa, alleen kwam dit in de score nauwelijks tot uiting. De aanval speelde nerveus en miste tal van goede kansen. Mark Zierikzee (4) en Maartje van Berkum zetten 1-3 om in 6-4. Invalle'r René Ar- noldus had op 6-5 pech met drie schoten op de rand. Ook de goal van Ed Dubbeldeman bleek onvoldoende, want het werd vlak voor tijd 7-7. Christel van Lunteren van KZ Leiden (links) vecht een grondduel om de bal uit tegen Hespa. Foto: Hielco Kuipers aschaffenburg - Proftennisser Martin Verkerk heeft bij het Challenger-toemooi in het Duit se Aschaffenburg genoegen moeten nemen met de tweede plaats. De Alphenaar was in de eindstrijd met 6-7 en 2-6 niet opgewassen tegen Oosterbuur Simon Greul, die in de kwartfi nale Dennis van Scheppingen had teruggewezen. Verkerk re kende in de kwartfinale wel in twee sets af met de Bulgaar Mi- len Velev en was bij de beste vier nipt beter dan de Zweed Marcus Sarstrand. Verkerk moest in de tweede set van dit duel twee matchpoints tegen wegwerken en zegevierde met 2-6 7-6 6-0. Jolanda Mens uit Voorhout drong samen met Debby Haak door tot de finale van het dub belspel bij het sterk bezette 50.000 dollar Challenger-toer- nooi in het Franse Denain. De Nederlandse combinatie verloor hierin van het koppel Emilie Loit en Iroda Seluyatina met 2-6 en 3-6. KORFBALBEKER De eerste ronde van het bekertoernooi van het district Noord-West wordt deze week afgewerkt. Ve locitas en KZ Leiden staan mor genavond om 19.30 uur tegen over elkaar in Leiderdorp. Fluks gaat dezelfde avond op bezoek bij SDO(H). Crescendo speelt woensdagavond uit tegen SEV. Madjoe en De Danaïden heb ben zich niet ingeschreven voor het toernooi. De overige regio- ploegen komen in een later sta dium in actie. n Hoogendam nnis - Scylla is in de eredivisie slecht be- In het Limburgse Wessem verloor de tafeltennisploeg met de maximale cijfers oned/Westa: 7-0. rrassend was de nederlaag niet, aangezien Ben van de titelkandidaten is. „Het was 'en wennen en vooral de eerste ballen", lerard Bakker jr. „Je kon duidelijk merken 1 meer wedstrijdritme hadden. Ze hebben luropacupduel gespeeld en Daan Sliepen tiel Jansen hebben een trainingsstage van reken in China achter de rug." leen de achterstand in wedstrijdritme Scylla parten. Ook de invoering van het puntentellingssyteem, waarbij de games lunten gaan en er om de twee punten ge wordt van service, was volgens de Leidse i een kwestie van aanpassen: „Normaal kun je bijvoorbeeld bij een 4-1 achterstand in een game de zaak nog rechttrekken, maar nu wordt dat moeilijker." Bakker zelf verloor kansloos (3-0) tegen de Chi nees Liu Giang en Daan Sliepen. Zijn teamgeno ten Martin van Rijn en Edgar Malchasian hadden slechts kansen tegen Michiel Jansen, maar beiden verloren in de vijfde game met respectievelijk 11-8 en 11-6. Bakker, die niet te somber wil zijn, denkt dat zijn ploeg over twee of drie wedstrijden weer punten gaat pakken. In de voorjaarscompetitie opende Scylla met een 6-1 nederlaag tegen Lelystad United maar pakte het in de volgende duels toch knap de punten. Dit seizoen zal het waarschijnlijk niet anders gaan met de Leidse trots, die zich trouwens geen echte zorgen hoeft te maken over degradatie. De eredi visie telt zeven ploegen - Ankerstars trok zich te rug vanwege een incompleet team - en dus degra deert er maar één ploeg. door Wilmar Kortleever leiden - Kamiel Maase heeft het baanseizoen 2001 afgesloten met zijn derde beste Neder landse seizoensprestatie. In Hil versum won hij de 3000 meter van de Arena Games in 7.54,76. Dat was 2,5 seconde sneller dan Limburger Sander Schutgens twee weken geleden. Maase had zich eerder dit sei zoen al verzekerd van de hoog ste plaatsen op de nationale ranglijsten van de vijf en tien ki lometer. Het slechte weer maakte het hem echter nog moeilijk om de 7.57,2 van Schutgens te verbeteren. Laat staan dat zonder enige tegen stand een aanval op het Neder lands record tot de mogelijkhe den behoorde. „Op dit moment had een tijd onder de 7.50 er nog wel ingezeten", aldus Maa se anderhalf uur na de wed strijd. De wind was van kracht zes plotseling teruggevallen naar één a twee. „Maar voor een recordaanval moet ik blijk baar toch een keer een interna tionale wedstrijd opzoeken." In 1999 kwam Maase bij de Gou den Spike met 7.45,44 al dicht bij de stokoude toptijd (7.44,4 van Jos Hermens in 1974). In Hilversum boekte ook Jeroen van Dijke een overwinning. De trainingsgenoot van Maase moest op de 1500 meter zelf veel kopwerk doen en bleef dus ver verwijderd van zijn beste seizoentijd. Van Dijke slaagde er dit jaar niet in om op de me trische mijl zijn persoonlijk re cord te verbeteren, maar liep anderhalve week geleden wel een opzienbarende tijd op de 3000 meter steeple chase. Met 8.41,6 is hij Neerlands nummer twee van het jaar achter natio naal recordhouder (en trai ningsgenoot) Simon Vroemen. Ook nokte Van Dijke op naar de achtste plaats aller tijden. Renate Beunder greep bij de Arena Games onveiwacht naast één van de acht hoofdprijzen van het Nationaal Baancircuit. De pupil van Manfred Sahner bij Leiden Adetiek stond ruim aan de leiding in het klasse ment van het kogelslingeren dat dit jaar was aangewezen als cir cuitnummer. Dat ze met een zeer matige afstand van 48,13 meter verloor van Debby van der Schilt (58,58) was dan ook niet eens zo'n probleem, maar wel dat ze ook nog drie clubge- notes van de Groningse voor moest laten gaan. Van der Schilt had daardoor één puntje meer en ging met de hoofdprijs (ter waarde van 1250 gulden) aan de haal. De aüeten van De Spartaan die bij de Arena Games in actie kwamen waren minder succesvol dan de afge lopen weken. De kersverse na tionaal kampioen tienkamp Rick Wassenaar voltooide met 14,96 op de 110 meter horden. 6,98 meter verspringen en 4,50 meter polsstokhoogspringen nog wel zijn mini-ineerkampje, maar Pieter van Langen sneu velde in een aanval op zijn per soonlijk record 800 meter (1.55,84). Leidenaar Martijn Scheffer was evenmin succes vol. De discuswerper jaagt al het hele seizoen op de vijftig meter, maar kwam opnieuw te kort (47,22 meter).

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 25