Voorschoten houdt tenue lang schoon SPORT MVKV geeft Alphia lesje afwerken: 3-0 Landskampioen Ter Leede komt niet tot scoren KRV hel geluk: 3 Roodenburg aan kop na gelukkige zef Tweede zege Roodenburg vierde klasse zaterdag - ROO- denburg boekte zijn tweede ze ge, ditmaal met 2-1 op Ariston '80. Chris van Reeden en een curieuze, winnende treffer van Bas Abspoel leverden de Leidse debutant de ongeslagen status op. UVS werd tegen Aarlander- veen in de eerste helft geveld door een strafschop. Na rust kon blauwwit, ondanks vele kansen, de 0 -1 nederlaag niet afwenden. Abbenes kreeg on danks drie treffers van Eric Cui- per op eigen veld met 3-5 klop van Blauw Zwart. Paco Pieter- se, Jofffey Hoogenboom, Ste ven Op der Heide en Michael Remmerswaal (2x) namen de punten mee naar Wassenaar. Blauw Zwart-doelman Dennis Wolters viel uit met een gebro ken middelvinger. Een zwak SVOW verloor verdiend met 1-2 van LSW '70. Na doelpunten van de Leidenaars Niels Knolle- ma en Jeroen Berkhout, verzil verde Antonio Serafino voor SVOW een strafschop. Koudekerk en Kagia hielden elkaar in evenwicht: 2-2. Mark Holswilder en Dennis Bos scoorden voor de thuisclub, Ar- mand Kattenberg en Ivo Vittali voor de bezoekers. Woubrugge boekte een zwaar bevochten 1 - 0 zege op TAW. Randy Bunts- ma was verantwoordelijk voor de enige treffer. Wassenaar ging door onder meer twee strafschoppen met 2-4 onderuit tegen Semper Altius. Ben Duursman en André van Dam hielden de Wassenaarders lang in de race. Debutant KRV start sterk vrouwen, eerste klasse B KRV sleepte de eerste drie punten in de wacht tegen KFC: 1-2. De Katwijkse ploeg kende een sterk begin maar moest snel terrein prijsgeven. Jacqueline Geyte- man bracht verlichting door twee keer te scoren. In de eerst volgende tegenaanval beperkte KFC de schade, maar wist niet verder terug te komen. Na rust gaf het sterk verdedigende KRV geen enkele kans meer weg. Het eveneens gepromoverde RCL verloor de eerste wedstrijd op eigen bodem van AS'80 met 1- 4. Dit resultaat is niet terug te vinden in de stand want het duel werd gestaakt na ongere geldheden. Alkmania had moeite met KFC '71:3-3, Voor Alkmania scoorde Jolande de Ruiter op aangeven van Natasja Sasburg. Debutante Claudia Heiligerberg bracht de rust stand op 1-2. Door een fout van de keeper speelde KFC '71 zich opnieuw terug in de wedstrijd. De ploeg uit Oude Wetering dacht aan de overwinning na de goal van Joyce Zwetsloot, maar in de laatste minuut maakte KFC'71 opnieuw gelijk. Ter Leede 2 scoort er op los vrouwen, eerste klasse C Ter Leede 2 speelde een enerveren de wedstrijd tegen ASC '62: 6-4. De Sassenheimsen waren beter en stonden steeds op voor sprong, maar ASC '62 gaf tegen gas. De 1-0 kwam op naam van Anja van Ginhoven. Via 2-2 liep Ter Leede uit naar 4-2 en 6-4. De resterende goals werden ge maakt door opnieuw Van Gin hoven, Mariska Blankespoor, Kim Stokman, Linda Beuling en Petra Hoogewoning. Lisse-jeugd speelt gelijk jeugdvoetbal, tweede divisie - Het duel tussen Sparta (am) en FC Lisse eindigde in 1-1. Joris Slagboom maakte in de eerste helft het doelpunt voor Lisse. Katwijk verloor van RVC/Rijs- wijk. De wedstrijd eindigde in 3-2 na doelpunten van Jan Groen en Arie Jonker. UVS won met 3-4 van Westlandia. Voor de Leidenaars scoorden Frank Janzsen en Bart van der Mey beiden twee keer. Quick Boys miste een handvol kansen in het treffen met Dordrecht '90: 1-4. De Katwijkers maakten twee eigen doelpunten, Arie Zwaan maakte de enige 'echte' Noordwijk Ai haalt uit: 6-o jeugdvoetbal, derde divisie - Noordwijk won fors van Sport - lust '46: 6-0. Cees Plug, Jester Hoek en Bart Koppers scoorden alledrie twee keer. Na een niet al te beste eerste helft won Voorschoten '97 uiteindelijk met 5-2 van DSO. De goals wer den gemaakt door Geert-Jan Jonk (3x), Shemiel Constantia en Richard Nadji. De wedstrijd tussen ARC en UW eindigde in 2-0. Foussene Issaou en Ben Spanjaard waren de doelpun tenmakers. Alphense Boys klopte HW in een sportieve wedstrijd met 2-1. Niels Lou- rens en Clarence Voorn maak ten de goals. derde klasse zaterdag - De kansen waren in het duel tussen Alphia en MVKV (0-3) op de vingers van een hand te tellen. De Katwijkers maak ten het best gebruik van de mogelijk heden. Johan Fielmig was de aange ver van de 0-1 van Willem Klinken berg. Het doelpunt leverde geen be ter spelbeeld op. Pas toen Dave de Jong Maarten de Mol verving, kwam er weer wat leven in de brouwerij. De Jong scoorde met het hoofd en daar na met de voet. Een grotere dosis inzet leverde Val- ken'68 tegen Leiden een 1-0 zege op. Het duel had doelpuntrijker kunnen zijn als Bouwe Hoek (twee uitsteken de kansen) voor de Valken en de Leidenaren Jan Peter Stahlie (op de paal) en Willem Hartemink (lob over het Valken-doel) wat meer richtings- gevoel hadden getoond. Valkenbur ger Albert ontving wegens natrappen de rode kaart. Toch slaagden elf Lei denaars er niet in de tien Valkenbur gers onder de duim te houden. Op een pass van Wilbert Star maakte Dennis de Ridder de enige treffer van dit pittige duel. Leidenaar Maarten Onvlee ontving in de slotfase nog de rode kaart. De Sleutels en Lugdunum (za) kon den de toeschouwers niet met hoog staand spel bekoren: 1-1. Veel kansen werden verprutst. Het openingsdoel punt van de Vlietbewoners werd ge maakt door Michel van der Broek, op aangeven van Paul Ouwehand. Van der Broek had daarvoor al de paal ge raakt. Na de doelwisseling probeerde Lugdunum met uitvallen de stand gelijk te trekken. Dat lukte lange tijd niet tot Hans van As met het hoofd zijn doeltreffendheid aantoonde. De Sleutels-trainer Eelco Fielemon: „We hebben gewoon twee punten laten Op sportpark de Voscuyl pakte Oegstgeest een gelukkige 2-1 zege op Hazerswoudse Boys. Beide ploegen zochten veelvuldig de aanval. A na twee minuten nam Oegstgeest de lei ding door Jan Paul van der Mey die een mooie aanval koelbloedig af rondde. Een domper voor 'de Boys' maandag lO SEPTEMBER i die telkens op keeper Peter Me maker stuitten. Pas in de 72ste nuut moest Messemaker capitul op een kopstoot van Vriesekoop. Remco Visser zorgde volgens dat Oegstgeest de winst nenhaalde. In samenwerking Van der Mey rommelde Visser naar de zege. In de 'Haarlemse' derde klasse loor het Hillegomse SIZO met van Aalsmeer. De thuisclub sco alledrie treffers uit een comer. Pj n.^ lrr»n QT70 Hnnr FMorhrnpt ió> 0-3 kon SIZO door Elderbroek ietf rugdoen. door Ronno Broekhof voorschoten - Het leerproces van Voorschoten '97 in de eerste klasse is in volle gang. Vorige week kwam Voorschoten er ach ter datje kunt winnen van een op papier betere ploeg. De geel groenen maakten optimaal ge bruik van een matig optreden van titelkandidaat DOTO en won nen met 0-2. Zaterdag ondervond de ploeg van trainer Gerard Désar datje tegen een mindere ploeg makkelijk punten kunt verspelen. Pas toen NSW uit Numansdorp verrassend op 0-1 kwam, bleken de Voorschotenaren veel agres siever te kunnen acteren. Drie minuten later was het 1-1. Voorschoten moet leren van KRV, de voorganger in de eerste klasse. KRV degradeerde in drie jaar tijd twee keer omdat het wedstrijden waarin het beter was niet won. En met de daaruit voortvloeiende druk en stress gaan debutanten nogal eens de mist in. Voorschoten is absoluut 'eerste klasse waardig', maar moet niet denken dat de supre matie die het had in de tweede klasse een niveau hoger kan continueren. Daar leek het te gen NSW verdacht veel op. Te gen DOTO werd nog een gezon de dosis strijdlust, scherpte en felheid getoond. In het duel met de ploeg uit Numansdorp had Voorschoten vaker balbezit, maar passie en scherpte ontbra ken. Puur op basis van techni sche kwaliteiten had Voorscho ten een veldoverwicht, maar de shirts bleven ongekreukt en de broeken schoon. Het kwam alle maal een beetje hautain over. Voorschoten wil graag combina tievoetbal spelen, maar als een aantal schakels daarin niet opti maal functioneren, krijg je een lauw potje te zien. De opbouw van achteruit naar het midden veld ging nog wel al had spel maker Frank Buizer, kort gedekt, een zware middag. Voorin kwa men Mohammed Benfrekane en Marcel de Bruin nauwelijks in het stuk voor. Kansen lagen er vooral aan de linkerkant waar Niels Karremans zich in positie ve zin onderscheidde. Hij stond ook aan de basis van wat de 1-0 had moeten zijn. Halverwege de eerste helft, waarin Voorschoten duidelijk de beter ploeg was, trok Karremans na een gave ac tie voor op de ingekomen Tho mas Borst. Zijn inzet was eigen lijk niet houdbaar, maar de kee per van NSW keerde de bal ge lukkig met zijn scheenbeen. Eer der had Buizer een kans na een steekpass van de sterke Jan Bou we Blankert. Nog een keer Bui zer en De Bruin waren later dicht bij een treffer. In de tweede helft bleef Voor schoten aanvankelijk de betere ploeg. Sporadisch kwam NSW Ronald van Delft toont inzet en glijdt in op een tegenstander van NSW. Foto: Eric Taal aanvallend gevaarlijk door. Het rendement was echter hoog bij de ploeg uit de Hoekse Waard. Bernard Borst en Rene van Delft letten op links één keer niet op en weg was Paulo Snel die zijn achternaam alle eer aandeed. Zijn voorzet werd beheerst afge werkt door Ferdinand Nleng: 0- 1. Met nog tien minuten te gaan, werden plotseling de mouwen opgestroopt. Voorschoten trok agressief ten aanval. Kleine irri taties na felle duels waren het gevolg. Voorschoten overheerste en drie minuten na de opgelo pen achterstand kopte Jan Bou we Blankert een afgeslagen bal over de twijfelende keeper Ar- noud van Velzen. Na afloop wa ren de shirts toch gekreukt en de broeken zwart. Maar dat was alleen van het laatste tien minu ten. Voorschoten '97 - NSW 1-1 (0-0). 81. Nleng 0-1, 84. Blankert 1-1. Toeschou wers: 250 Scheidsrechter. Hertog. Geel: Snijders (NSW), Karremans en De Bruin (V97). Voorschoten '97: Mokveld; Blankert. Jansen, Roodakkers, Borst; Borstboom, Buizer, Van Delft; Benfrekane (57. La- man), De Bruin, Karremans. door Ruud Pattiapon tweede klasse zateri KRV had tegen Die over geluk niet te klagef 3-2 zege werd nameüj de hakken over de sloi* haald. Zeker in de eersti kregen de Hagenaars van kansen, maar ver den die te benutten. Ee trap liet doelman Schouten voor het maal kansloos (0-1) w het hek van de dam Schouten moest kort d opnieuw naar het net. redde hij nog met de maar de stuiterende bal door verdediger Marco Wout in het eigen doeli pen (0-2). Die Haghi (1 lange tijd het beste vav spel, een rode kaart v hands maakte daar een aan. Met de daarop vol(g benutte strafschop van Vooys (1-2) draaide hetfen strijdbeeld. KRV werd sw en André van Dijk had ar voor rust de stand gelijke nen trekken. Zijn kopbsf digde op de paal. Het was Martin van De ir na een stijlvolle solo de, lijkmaker op het bord b 2-2. KRV ging vervolge|e zoek naar de winnend li fer. Die werd in de 70s nuut gevonden door Gieling. In de slotfase KRV nog alle zeilen bijiv om de winst niet uit hn geven. Die Haghe raakt minuten voor tijd de I c Edwin Bamhoom moes i voor het eindsignaal voet op de lijn reddingl gen. Nico van Rijn van Foreholte schermt de bal af van Warmonder Pieter van Rijn. Foto: Taco van der Eb vierde klasse zondag - Door de 1-3 overwinning op Stompwijk '92 nes telde Roodenburg zich samen met Van Nispen bovenaan de ranglijst. De overwinning kwam ietwat geluk kig tot stand. Eerst kwam de Leidse ploeg op achterstand door Martijn Droog waarna Stompwijker Hans van Benten de bal in eigen doel schoot (1-1). Na rust verging het Roodenburg be ter. Onder aanvoering van uitblinker Ernest Assante kregen de Leidenaars meer vat op het spel. Met doelpun ten van Robin Ravensbergen en As sante werd het 1-3 voor de blauw zwarten. „Een gelijkspel had de verhoudingen beter weergegeven" vond UDO -trainer Fred Filippo over de wed strijd tegen UDWS: 1-0. De winnende oefenmeester vond UDWS een tech nisch aardige ploeg, die zeker voor verrassingen kan zorgen, maar tac tisch nog een hoop moet leren. Kan sen werden aan beide kanten ge morst, UDO was uiteindelijk het ge lukkigst. Daan Kramp maakte het enige doelpunt uit een doorgekopte hoekschop. ASC veroverde haar eerste punt (1-1) ten koste van FC Lisse, dat teleurstel de. Door toedoen van Sander de Wolf namen de Oegstgeestenaren zelfs brutaal de leiding. FC Lisse had veel moeite met het een-op-eén-spel van de Oegstgeestenaren ASC. Tot een doelpunt kwam geel-blauw nog wel. Dat duurde tot na de rust: een corner van Gijs Baars vloog direct in het doel. ASC'er Pieter de Roode moest na een onschuldig duel het veld met een ingeklapte long verla ten. Hij moest voor een nacht ter ob- servsatie in het ziekenhuis blijven. Foreholte-trainer Ton Arroyo was na de wedstrijd tegen Warmunda niet aanspreekbaar. Zijn ploeg ging van start als favoriet voor de titel in de vierde klasse, maar staat na twee wedstrijden nog met lege handen. Bart Schuitenmaker opende de score voor de bezoekers, waarna Duncan de Groot Foreholte nog voor rust weer langszij bracht. Na de thee ging het mis bij de Voorhouters. Pieter van Rijn maakte de winnende goal: 1-2. Pal voor tijd kreeg Warmunda- routinier Michel Schouten zijn twee de gele kaart, maar de tijd was voor Foreholte te kort om nog iets aan de stand te veranderen. Ondanks het feit dat Teylingen be houdend aan het duel met titelkan didaat Van Nispen (2-3) begon, kwam het wel aan de leiding. Dat ge beurde pas in de tweede helft. Erwin Vink scoorde uit een rebound. Daar na vielen drie goals van de ploeg uit De Zilk, op naam van Sjors van Ma- ris, Aeito Endema en Fred Meiland uit een penalty. Deze klap kwamen de Sassenheimers niet meer te bo ven. Een doelpunt van Coen Broek- meulen in de slotfase kwam te laat. FC Rijnland boekte een dikverdiende overwinning op SJZ: 3-1. De Leide naars kwamen voor door doelpunten van Martijn Storsbergen en Marco Verplancke. Bij die tweede treffer blunderde SJZ-doelman Patrick Kuyt. Een strafschop van Jan Rietkerken bracht de spanning even terug. Ro nald Mink gooide met zijn doelpunt het duel op slot. In de vierde klasse B liep ROAC voor de tweede achtereenvolgen! tegen een flinke nederlaag o] het vorige week 4-0, gistel verloor het met liefst 5-0 van termeerse DWO, dat naar zwaar heeft 'ingekocht'. De lag halverwege de eerste hel het in twee minuten tijd 2-0 thuisploeg werd. Voor rust met 4-0 al een kansloze zaak den. MMO kon de goede competij niet continueren tegen WSE: Oj danks dat de Hoogmaden. groot veldoverwicht hadden doel van de Waddinxveners vonden. Zelfs een dot van voor Daan Lieverse leverde gewenste resultaat op. Aan de kant was een fout in de ven' en een penalty in de slotfase woordelijk voor het gevoelige voor MMO. It Het duel Kickers '69 - NSV Ie Noordenwas koud begonnen (n ner Ronald Rossdorf keek al e: geloof naar het scorebord, fp minuten hadden de bezoelii twee keer gescoord. Het kwapi meer goed met de Leimuiddc Rogier van der Spek pikte nip zijn doelpuntje mee, maar jr kwam Kickers niet. In de vierde klasse D verloorH gom met 3-0 van Alliance. Dfl vielen na rust. Plaatsgenoot Cfe dia kreeg in de eerste helft te[ zeker vijf grote kansen waai leen Erik Reinbeek er één wistk zilveren. Patrick Buis verdubbj score na de wisseling voord! iets terugdeed: 2-1. Voorbereiding niet optimaal door afwezigheid handvol speelsters vrouwenvoetbal, eredivisie - In de eerste wedstrijd van het seizoen kwam landskampioen Ter Leede op eigen veld niet verder dan 0-0 tegen ODC uit Boxtel. Vorig jaar snoepte ODC ook al punten af van de Sas- senheimse vrouwen, maar het tegenvallende resultaat was dit keer vooral te wijten door een gebrekkige voorbereiding. Trai ner Ronald Vermond moest het daarin stellen zonder een groot deel van zijn selectie. Behalve de gestopte routiniers Jannie Timisela en Marion van der Ploeg miste Vermond ook Pa tricia Keeldar, die in het bui tenland verblijft, het trio Jeanet van der Laan, Cindy Burger en Daphne Koster die op de Uni- versiade in Peking zilver won nen en Esther Scheenaard en Jodie Poldervaart die met Jong Oranje op pad waren. Daarbij was een andere nieuwkomer, Laura van Leeuwen, gebles seerd. „Zoals elk jaar begint de competitie voor ons een aantal weken te vroeg. Met wederom een team in opbouw was dit de eerste wedstrijd die de meiden met elkaar speelden en dat re sulteert in matig samenspel waarin kansen onbenut blij ven." Toch was Ter Leede de betere ploeg. A twee minuten na het beginsignaal miste Saskia Drommel het doel nipt met een afstandsschot en ook Sabi ne van Eijk wist in een solo niet met een goal af te sluiten. In de tweede helft bleef het eenrich tingsverkeer richting het doel van ODC. Ilse Witteman (ex- UDO) raakte de kruising. Ver volgens kroop ODC opnieuw door het oog van de naald toen Sabine van Eijk bij een doel kans zwaar werd gehinderd, zonder gevolgen. Aan de ande re kant voorkwam keepster Lies Kols met een fraaie red ding tien minuten voor tijd een tegentreffer. Ter Leede: Kols, Koster, Burger, Van der Laan, Dijkhuizen, Drommel,Hui- zer, Witteman, Van Nobelen, Noom en Van Eijk. Ter Leede-trainer Ronald Vermond. Archieffoto: Taco van der El

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 20