Strijd om macht bij Veronica MEDIA Big Brother: The Battle levert liefst 40.000 pageviews op Schieten op het netwerk ^he Battle pittige reality-televisie Stompzinnige ranzigheid op SBS 6 TROS Sesjun start seizoen in Tokio ME Dl@ :uwe kans s van igenburg di Carrell !002 van itse buis' ;ener niet imistisch internet Jennifer de Jong als vrouwelijke Menno Buch in programma Link -i Niet langer bankhangen in nieuwe Big Brother-serie 648 maandag lo september 2001 almere/anp - De start zaterdag middag van de derde editie van het realityprogramma Big Bro ther heeft in de eerste uren al 40.000 kijkers op internet ge trokken. Dat maakte producent P. Romer bekend, enkele uien nadat de eerste zes bewoners het huis in Almere hadden be trokken. Het programma is in de eerste week alleen via internet (www- .big-brother.nl) te volgen, maar is vanaf vrijdag ook weer op Yorin te zien. Big Brother: The Battle verschilt wezenlijk van de twee voorgaan de edities. Het BB-huis in Alme re is ingrijpend verbouwd. In wwn deel van het. huis is het „de hel op aarde", volgens Römer. De deelnemers moeten daar op hooi slapen, buiten douchen en naar de wc gaan en zelfs hun dagboekkamer doet middel eeuws aan. Beide groepen kunnen wel met elkaar praten, maar ze zijn ge scheiden door een traliehek. „In het arme gedeelte zitten de be woners letterlijk op water en brood, en vitaminepillen. Achter de tuin hebben we een speciaal battlefield' aangelegd, waar tel kens wordt bepaald wie in het rijke en wie in het arme deel moet vertoeven", legde de pro ducent uit. De deelnemers we ten nooit wanneer en hoeveel battles er worden gehouden. Naast de zes bewoners in Alme re zijn zaterdag nog eens twaalf Nederlandse kandidaten een BB-huis in Zuid-Europa inge gaan. Om de spanning erin te houden komen uit die groep tel kens kandidaten over naar de polderstad. Uiteindelijk maakt de winnaar van BB III kans op een hoofdprijs van 1 miljoen gulden. De redactie van Big Brother heeft geprobeerd ook door de selectie van de kandidaten het programma smeuïger te maken. Zo variëren de kandidaten van een rijke IT-specialist tot een onderwijzer met piercings. De meeste aandacht trok ene Kelly (21), die bekende gek op geld. jongens én meisjes te zijn. Bo vendien is ze een bekende van presentatrice Patty Brard. Internet is een dom, saai en ge ïsoleerd medium. Dat consta teerde het Amerikaanse onder zoeksbureau Forrester enige tijd geleden. Het world wide web zou ten dode opgeschreven zijn. Statische webpagina's bieden exact dezelfde informatie als tra ditionele media. "De online ex perience lijkt nog het meeste op lezen in een stoffige biblio theek", aldus Forrester, die meent dat consumenten het web - nu daar de nieuwigheid vanaf is - links laten liggen en teruggrijpen naar kranten en tv. Volgens de onderzoekers zal in ternet pas echt waarde hebben als het is geëvolueerd tot het zo geheten 'X internet'. Dat zou een medium moeten worden met een interface die nog het meeste lijkt op - schrik niet - de game Doom, waar gebruikers kunnen schieten op producten die ze willen hebben. Laten we ons gelukkig prijzen dat die science fiction alleen nog in de hoofden van onderzoekers bestaat. Internet heeft in zijn huidige vorm ongetwijfeld nog geen kwart van zijn potentie be nut. Maar wat is er dom en saai aan het huidige wereldwijde in formatienetwerk? Het actualiteitenprogramma Nova lanceerde vorige week zijn nieuwe website op www.novat- v.nl, gebaseerd op de door For rester verguisde archieffunctie. Een gedegen (zou Forrester dat saai noemen?) pagina met een hoog naslaggehalte, gebaseerd op het ouderwetse format van een tv-programma (bedoelt For rester dat met geïsoleerd?). Alle vanaf half mei dit jaar uitgezon den items kunnen worden beke ken. Op postzegelformaat, dat wel, ert afhankelijk van de kwali teit en snelheid van de gebruikte internetverbinding niet altijd even scherp. Maar voortaan zijn we niet meer gebonden aan de vaste uitzend tijden om Nova te kunnen raad plegen als alleraardigste bron voor achtergronden bij het nieuws. De site van tel actuali teitenprogramma 2\flRdaag, www.2vandaag.nl, is zo ver nog niet. De webpagina is vooralsnog een veredeld beeldarchief. De onder in beeld weggemoffelde links en toelichtingen bij de diverse items veranderen daar helaas niets aan. Is het dan beter om niet online te zijn. zoals de actualiteitenru briek Netwerk? Onverstandig. De omroepen willen immers multimediale ondernemingen worden. Dan lijkt een tv-only programma wel erg dom, saai en geïsoleerd. Of werkt men achter de schermen aan een X- intemetsite voor Netwerk? Jot- tem! Dan kunnen we schieten! Maar waarop? mandy pijl jm/mediaredactie - ran Willigenburg gaat idio Noord-Holland. Hij eert er vanaf 1 oktober ïoprogramma De Hulp- irengt hij vraag en aan- luisteraars samen. Zo tand bijvoorbeeld een huisraad, en een ander iet aan. Het programma ;lke werkdag van twee tot f uitgezonden, speelt de iai de hoofdrol. Van Wil- jrg begon zijn carrière bij h. Vorig jaar moest hij ji met Koffietijd bij RTL 4. last is hij ook actief in het Radiomaken is de grote fan de presentator. ig/dpa - De Nederlandse ister Rudi Carrell ver- 12002 van de Duitse te- )at meldt Bild am Sonn- i6-jarige presentator, die tijd furore maakt bij de iren, wil zijn contract >n, maar „voor de came- k er daarna niet meer", de krant onze landge- irrell zou zich voortaan chter de schermen wil- i gelden als producent, en programmamaker. en/gpd - Uitgeverscon- igener is minder pessi- over de toekomst van ne-activiteiten dan col- de uitgever van NRC, de Volkskrant, Het Pa- iet Algemeen Dagblad. :eft aangekondigd het uilen zetten in zijn in- iten. De gratis toegan- jites zouden 'kannibali- :rken op de papieren :hi moeten worden terug tot 'teletekstachtige te|'. isweiler, lid van de raad lur van Wegener, on- dat de internationale itlsche ontwikkelingen op van internet tot be- manoeuvreren no- van onze mediaredactie Hilversum - Veronica-bestuurslid Dries Lught heeft zijn taken neer gelegd vanwege een conflict met adviseur Willem Van der Meer de Walcheren. Officieel gaat het om 'onver enigbaarheid van karakters', maar volgens ingewijden zou den de twee allebei azen op de vacante voorzitterspost van de nog immer omroeploze om roeporganisatie. Die post kwam vrij toen voormalig voorzitter Joop van der Reijden per 1 sep tember opstapte. Officieus moest Van der Reijden zijn ta ken al- neerleggen toen deze zo mer de beoogde samenwerking tussen Veronica en SBS 6 in jon- gerennet V8 afketste. Lught stapt uit het bestuur, al is officieel nog niet duidelijk wan neer precies. „Daar wordt nog over gepraat", aldus Lught. Waarnemend voorzitter Jacques Nieland noemt het voorzitter schap van Van der Meer de Wal cheren, die al sinds jaar en dag in verschillende functies bij Ve ronica is betrokken, 'een moge lijkheid. Maar we praten ook met anderen." Volgens Nieland praat Veronica ook nog steeds met mogelijke tv-partners. De omroep is al tij den niet meer op de buis ge weest, sinds de organisatie be sloot uit de Holland Media Groep te stappen, dat nu in plaats van Veronica de zender Yorin exploiteert. SBS drijft jon gerenzender V8 nu met veel succes alleen. Veronica is wel van start gegaan met (experi mentele) uitzendingen op inter net. Het Veronica-bedrijf bestaat verder uit het Veronica Blad, de intemetafdeling en de radio- poot. hilversum/mediaredactie - De eerste uitzending van het nieu we winterseizoen van TROS Ses jun komt donderdagavond 4 ok tober uit Tokio. Het is een registratie van een concert op 2 oktober door een Nederlandse super jazzgroep, dat werd georganiseerd door Wereldomroep Nederland en de grootste Japanse publieke om roep NHK. De Nederlandse jazzband be staat uit pianist Michiel Borst lap, trompettist Erik Vloeimans, gitarist Jesse van Ruller, altsaxo fonist Benjamin Herman, bas sist Frans van der Hoeven en drummer Martijn Vink. Deze top van de jonge vaderlandse jazzmusici is door de Wereld omroep geselecteerd om een week lang de Nederlandse jazz in Japan te promoten. Op 1 oktober wordt het eerste concert in de Nederlandse am bassade in Tokio gegeven, 2 ok tober is er een concert in de NHK-studio dat zowel voor de Japanse radio als televisie wordt opgenomen. TROS-Sesjun producer Dick de Winter en presentator Cees Schrama zijn hierbij aanwezig. Tijdsverschil Het was de bedoeling om het concert in Nederland live uit te zenden, maar dat was door het tijdsverschil niet mogelijk. Het Sesjun-duo vliegt nu direct met de bandopname naar Neder land om uitzending op donder dagavond 23.02 uur via Radio 4 mogelijk te maken. De Wereld omroep-verwacht de tv-opname later uit te zenden. De Nederlandse musici blijven in Japan om op 4, 5 en 6 oktober concerten te geven in Nagasaki. Ook zullen de zes clinics en masterclasses aan conservatoria in Tokio en Nagasaki. Amsterdam - Hoeveel stompzin nigheid kan een tv-kijker verdra gen? Die vraag dringt zich on herroepelijk op bij het bekijken van Link, het nieuwe dagelijkse prime-timeprogramma van SBS 6. Al is dat vroege tijdstip gezien de jonge kijkers misschien niet zo geschikt voor dit programma, waarin vijf liefdesparen in de leeftijd van achttien tot 25 jaar een tv-week lang in groepsver band moeten doorbrengen. De clou van het hele gebeuren: de stelletjes moeten zien te ver bergen wie bij wie hoort. De medekandidaten en kijkers thuis moeten de kandidaten aan el kaar linken. Het stel dat gedu rende het verblijf het minst aan elkaar is gelinkt, wint een be drag van twintigduizend gulden. Maar voor het zover is, hebben de kandidaten en vooral de kij kers thuis heel wat ranzige el lende moeten doorstaan. Want de lol van deze 'levensechte so ap' is de vraag: hoe ver gaan de deelnemers, van wie enkelen duidelijk rijp zijn voor acute lo- botomie en dwangbuis, voor zo'n habbekrats? Dus werden opdrachten bedacht die erop neerkomen dat Astrid, Bianca, Robert, Nico en al die andere op tv-faam beluste gasten, zoveel mogelijk, tegen, op of aan elkaar zitten. Want ook al komt De Daad er, fysiek gesproken, niet van, Link staat toch geheel in het teken van seks. Of beter ge zegd: bijna-seks. Elkaar (bijna) naakt beschilderen, het zwem bad rondzwemmen met een ei en als het tegenzit ook nog een wildvreemde tong in de mond. Elkaar voedsel of voorwerpen via de mond doorgeven, eroti sche massages, en niet te verge ten het dagelijks terugkerende slaapkamer-verdeelspel waarbij de winnaars mogen kiezen met wie ze de nacht willen door brengen in het smalle tweeper soons bed. Alles om de reeds jammerlijk verhitte kandidaten in de verleiding te brengen over de schreef te gaan. De spanning wordt per dag op gebouwd, zo meldt het persbe richt. Vandaar op maandag: Link, op dinsdag: Linker, woensdag: Bloedlink, donder dag: Superlink en vrijdag (de ontknoping) Verlinkt. Ook zo leuk verzonnen: een 'fa ke' koppel probeert het gezel schap, dat resideert in iets dat op een landhuis lijkt, nog eens extra aan te vuren de kijkers waar voor hun geld te geven. Dat is echter amper nodig in het niet door gêne gehinderde ge zelschap waarin de communi catie zich voornamelijk beperkt tot oneliners en wat meer door dachte uitspraken als: „Ik ben niet je vriend. Elke keer dat je me in vertrouwen neemt, trap ik je in de grond", „Je lijkt wel een hoer!", „Ik kies uit met wie ik slaap. Al denk ik dat jij het lek kerste wijf hebt", „Waar zijn de hoeren?" Middels een biechtbord kunnen de deelnemers, die perfect in Jerry Springers deelnemersbe stand zouden passen, hun part ners de misstappen bekennen waar de producenten zo op ho- pen. „Of we ver zullen gaan voor twintigduizend gulden? Dat ligt eraan welke grenzen overschreden zullen worden", filosofeert Astrid, naar eigen zeggen ook nog studente psy chologie, alvast uiterst diepzin nig. En Stephanie laat alvast we ten niets te hebben tegen vreemdgaan. „Behalve als die ander er nog een affaire op na houdt." Presentatrice Jennifer de Jong, ooit bejubeld als één van de presentatrices van Brutale Mei den, praat deze triest verlopen kruising tussen Big Brother en Seks voor de Buch - maar dan zonder seks - met een gemaakte glimlach aan elkaar. Het énige positieve punt van het program ma wil ik u tenslotte niet ont houden: Link duurt maar een half uur. monioue brandt Link, vanaf vanavond, SBS 6, 19.25 uur. Jennifer de Jong, presentatrice van het programma Link, met achter haar een aantal kandidaten. Zo te zien hebben ze er veel zin in. Foto: CPD >en Keijzer >tfl Het beroemdste stulpje taferland is vanaf volgende csfcr op tv te zien: het Big g^iuis in Almere. In het :e|zoen moeten de bewo- ;etn in 'battles'. 'Einde- eifie bank hangen is er bij.' zaterdag presenteer- 'cers, de bewoners én ich op locatie in Alme- :er Paul Römer is van it het programma na eetoenen wel een oppep- hèebruiken. „Big Brother oijinden een rage. Met eites bestaat het gevaar inj maker achteroverleunt r I 'het is wel goed zo', sdfcen wij niet gedaan, o luaties hebben we het afhouden en het minder n jbeterd. Eindeloos op langen is er in ieder ge- ïeerbij." iisprincipes is weinig I. De bewoners heb- >r kteeds geen privacy, bofcloten van de buitenwe- ïogen geen contact op let geliefden, familie en Nieuw is het compleet le huis, bestaande uit een arm gedeelte. „In ;edeelte leef je het le- :n decadente miljo- lt Römer. „En het ar- tlte is de hel op aarde, mie Bijlmerbajes een J lijkt." mi door het huis blijkt dat ?t fcer niet eens zo over- rijke gedeelte ziet er niet verkeerd uit: een Iderij aan de muur, en sauna in de bad- ïrtfen luxe inbouwkeuken 30.|ime woonkamer met leubelen. Oud-be- e. Bianca: 'Wauw, ik had willen doen'. Door een hek wordt dit heiden van het arme een douche en toilet in in slaapgedeelte met en slaapzakken en een met slechts een hou- :n oude stoelen. Idelvan 'battles' wordt ie aan welke kant moet wonen. Volgens producer Römer zijn dit 'heftige opdrach ten op het scherpst van de sne de'. Hij geeft een voorbeeld. „Om vier uur 's nachts gaat het alarm af. Dan hebben de bewo ners twee minuten de tijd om op een speciaal battlefield te ko men. Er ligt hier een berg vlezige botten die de bewoners moeten stelen van een groep hongerige honden." Deze serie verschilt dus nogal van voorgaande seizoenen, maar volgens hoofdredacteur en oermoeder van Big Brother Hu mmie van der Tonnekreek is het ondanks alle veranderingen nog wel steeds haar kindje. „Ik heb mijn baby opgevoed en het is nu een puber geworden. Kijk, Big Brother is een levend con cept. De basis blijft behouden, maai- daaromheen kan je tien tallen varianten maken." Zelf piekert Van der Tonnekreek er niet over om in het huis te gaan zitten. „Omdat ik weet hoe zwaar de battles gaan worden. En ik ben nu eenmaal geen held." Maar wie zijn er wél zo gek om in het huis plaats te nemen? Bij de presentatie valt op dat er nauwelijks gewone mensen als 'effelekkerknuffele'-Ruud tussen zitten, maar types variërend van arrogant tot bizar. Zakenman Gert-Jan: „Ik hoop te kunnen communiceren met de kijker thuis." Leraar Andries: „Ik ben als leider geboren." Danser Al- drico: „Ik ben niet jaloers, ik ben een waterman." Douanier Diana: „Ik kom misschien over als een kattekop, maar zo noem ik mezelf niet." Systeembeheer der Frank: „De arme kant trekt me aan: knus en gezellig." Kelly De opvallendste bewoner is Kel ly. Op het eerste gezicht een blonde 'babe', maar al gauw gonst het de gerucht door de zaal dat zij ooit een hij was. Wat Kelly ook is, ze heeft in ieder ge val ballen: „Ik wil winnen, want ik ben gek op geld en luxe." Patty Brard presenteert Big Bro ther dit jaar. „Ik vind het een ontzettende uitdaging om een keer deel uit te maken van een heel groot project. De aanpas sing in het format vond ik erg interessant, omdat het in de lijn ligt van mijn karakter: bij het ex treme af." De beide kanten van het huis vindt de presentatrice erg her kenbaar. „Ik weet hoe het is om rijk te zijn, maar zeker ook om arm te zijn. En hoe heel Neder land daar vervolgens naar kijkt." Brard zal weinig presentatie technieken overnemen van haar voorgangers Rolf Wouters en Beau van Erven Dorens. „Dat valt bij mij toch niet te regelen. Ik ben nog net geen ongeleid projectiel, maar het scheelt wei nig. Of ik ooit zelf zou willen meedoen? Nooit. Ik heb het alle maal al een keer in mijn leven van dichtbij meegemaakt, dus ik vind het nu wel prettig om het van een afstandje te bezien." Big Brother: The Battle. Vanaf vrijdag 14 september om 20.30 uur bij Yorin. De nieuwe bewoners van het Big Brotherhuis, Diana en Frank, nemen afscheid van hun bekenden. Dit keer moet er gestreden worden om in het rijke deel te blijven met alle luxe vandien. Foto: WFA

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 15