Heerenveen geeft voorsprong uit handen SPORT t De Kuip breekt record met toewijzing Gezusters Williams schrijven geschiedenis :ras mag zich in Vuelta uitleven FC Zwolle blijft zonder puntverlies Bas en oranje kunnen wellicht zonder elkaar 'Vijanden' bij Maradona uitgenodigd ner wint is Tour Arenda Grimberg iteren de zesde en laat- r van de Holland La- jr gewonnen. Grimberg na ruim 82 kilometer en in de sprint Petra De Duitse behield lende positie in het ent. Wim van Duiven- Leidse organisator van lement, maakte bekend art volgend jaar op 1 ier in Dronten plaats- ■rder kondigde hij aan ïeer sterke, buitenland en aan de start zullen ien en de etappes overdag in plaats van iege avond starten. ceer winst k/Leenstra Rebekka Kadijk en eenstra hebben bij het hvolleybal in Jesolo rie overwinningen be- >rst won het oranje- an Friedrichsen- i (Duitsland), vervol- Giesnes Maaseide gen) en tenslotte van Dlazzi (Italië). Kadijk en hebben nog één over- nodig om de halve fi- ereiken. »n I in stijl I e - Michael Johnson teren op de Goodwill lijn carrière stijlvol be ls laatste loper van lanse estafetteteam meter won hij zijn ouden plak. ,,Ik begon ji >p en ik wilde afscheid f an de top", zei de 33- e ïerikaan na afloop, was de enige man die de 200 meter als de ir een gouden olympi- daille te haalde. pe zegt tor WK De Australische irlan Thorpe (18) laat j de korte baan in april volgend jaar, aan bijgaan. De grote con- an Pieter van den and wil zich concen- de Pan Pacific kampi- >pen in Yokohama en nebestspelen in Man- üjn landgenoten Geoff sa n Leisel Jones doen in Eveneens niet mee. De ustralische topzwem- n wel naar Moskou. erliest 3* De zaalvoetballers lebben hun eerste nipt verloren. In Vo- -Jindigde het eredivisie- n Kras Boys in 3-2. 6' faorhouters scoorde damse aanwinst Jouad >11 beide goals. zaterdag 8 SEPTEMBER 2001 rveid door Marcel van der Kraan Rotterdam - Met de toewijzing van de UEFA Cup-finale op 8 mei volgend jaar heeft het Fey- enoord-stadion een record ge broken. De Kuip is nu het enige stadion in Europa die al tien keer een eindstrijd heeft mogen organiseren. Daarbij is de EK-fi- nale van Euro 2000 niet eens meegerekend. De keuze van UEFA om Rotter- dam twee jaar na het EK al weer aan te wijzen als finalestad on derstreept de superieure positie die de voetbalstad ook interna tionaal heeft. De UEFA heeft oog voor het verbouwde stadi on en de perfecte grasmat ter wijl Rotterdam altijd vierkant achter elke kandidatuur staat. Jan van Merwijk, directeur van de Kuip, kon gisteren rond het middaguur de champagne ont kurken, toen de KNVB en de UEFA gezamenlijk bekend maakten dat Rotterdam de fi nale had gekregen. „We waren er al bijna drie maanden mee bezig. Niet het stadion maar de nationale voet balbond stelt zich kandidaat voor een Europa Cup-finale. Formeel moet de KNVB de fina le ook organiseren. Nu schrijft een bond zich niet elk jaar in, maar afgelopen seizoen heeft de KNVB weer een gooi gedaan. De bond kijkt daarna met welk stadion men in zee gaat. Na de geweldig positieve kritieken rond de EK-finale wist men dat de Kuip weer een goede kans zou maken", aldus Van Mer wijk. „In principe hadden we ook in gezet op de finale van de Champions League in 2003. Maar we kregen al vroeg signa len dat die finale zou worden toegekend aan een ander land. In Duitsland en Portugal wor den op dit moment grote stadi ons gebouwd voor het EK in 2004 en het WK in 2006. Die stadions krijgen met het organi seren van een CL-fmale kort voor zon groot toernooi een soort proeve van bekwaamheid. De UEFA heeft de zaak toen omgekeerd en kwam, nadat duidelijk was geworden dat wij niet voor de CL-finale in aan merking kwamen, bij de KNVB met de vraag of Nederland inte resse hadden om de UEFA Cup-finale van volgend jaar te doen. Vervolgens zei de KNVB dat Rotterdam naar voren zou worden geschoven." heerenveen/anp - Heerenveen heeft gisteren een zeker lijkende overwinning uit handen gegeven tegen Vitesse. De Friezen waren voortdurend de betere maar ga ven in de slotfase de ï-o voor sprong weg. Van der Schaaf tikte in een onoverzichtelijke situatie de gelijkmaker binnen. Een mi nuut eerder nog had Kreek voor de Arnhemmers een strafschop gemist. Na ruim een half uur kwam Heerenveen op voorsprong. Een schot van Jensen werd van rich ting veranderd, waardoor Van Fessem in het Arnhemse doel kansloos was. Het was Vitesses eerste tegentreffer deze compe titie. Voor zijn doeltreffende uit haal was Jensen een combinatie aangegaan met Allback. De twee waren de uitblinkers van Hee renveen. De thuisploeg was het gevaar lijkst. Bij balbezit was er soms de versnelling, die net iets ex tra's aan het spel gaf. In die fa ses haalden de formatie van De Haan een niveau waaraan Vites se niet kon tippen. De Arnhem mers werden dan ook prompt voorbij gelopen. In principe 'staat' het elftal van De Haan. Is er iemand gebles seerd (zoals momenteel Hans- ma) dan is onmiddellijk de dui delijk wat binnen het elftal daar van de consequentie is. Bij Vi tesse is Koeman nog veel meer zoekende. Dat is te verklaren. Te weinig van zijn spelers halen over een langere periode een constant goed niveau. Dat was al in de problematisch verlopen Sander Westerveld eren op zijn internetsi- 1{j»even Liverpool te wil- en. De doelman deed n gesprek met mana- d Houllier. „Ik ga een ub zoeken, dat is alles wil zeggen", meldde ge international. De ign de Pool Jerzy Dudek ïoord en de 20-jarige dand van Coventry Ci- totaal bedrag van 45 an [ulden hebben Wester- rt bodig gemaakt. Eerder had Houllier nog la- dat Westerveld niet g hoeft. De Fransman dat hij Westerveld een Bolton kwalijk nam. ^verspeelde Liverpool Dudek zal vandaag n tegen Aston Villa. new york/anp - Nooit eerder in de geschiedenis van het prof tennis troffen twee zussen el kaar in de finale van een grand- slamtoernooi. New York heeft de primeur. Verantwoordelijk zijn de gezusters Williams. Titel verdedigster Venus Williams be reikte gisteren ten koste van Jen nifer Capriati de finale van de US Open. Tegenstandster daarin is zus Serena, die de Zwitserse Hingis naar huis stuurde. Capriati begon voortvarend, maar verloor na een 4-2 voor sprong zeven games op rij. Weg eerste set (4-6) en een vooruit zicht (0-3) in de tweede set met weinig perspectief. Het kwam niet meer goed: Venus Williams sloeg zich met een 6-2 setwinst naar de finale van het toernooi dat ze vorig jaar ook al won. Dit jaar veroverde ze de titel op Wimbledon. Tegenstandster Capriati was in Australië en Frankrijk de sterk ste maar moest in New York buigen. „Ze speelde goed", complimenteerde de oudste Williams haar tegenstandster., „Als Jennifer had gewonnen, hadden we hier ook een all- American finale gehad." Nu treffen de winnares van de US Open van 2000 en die van 1999 elkaar in de finale. Serena Williams had niet meer dan vijf tig minuten nodig om in de an dere halve finale te winnen van Hingis. De Zwitserse, nummer 1 van de wereld en eerste ge plaatst, had totaal geen kans te gen de jongste van de Sisters die als tiende was ingeschaald: 6-3 6-2. „Een van de allermooiste da gen", zei Serena Williams jui chend na haar vijfde zege in elf ontmoetingen tegen Martina Hingis. Direct wendde zij zich tot het publiek. „Moedig straks Venus aan", deed ze een op roep, „want dan kunnen wij een nieuwe pagina van de historie schrijven." Dat gaat dus gebeu ren. In een heel ver verleden (1884) gingen de Britse zussen Maud en Lilian Watson de Wil- liams-zusjes voor. Zij bereikten in het amateurtijdperk de finale van Wimbledon. Hingis speelde haar zevende US Open. Zes keer drong zij door tot de halve eindstrijd en in 1997 pakte ze in New York de titel. De Zwitserse, die op 30 september 21 jaar wordt, was nooit eerder zo machteloos als tegen het krachttennis van de 19-jarige Serena. De Amerikaanse toonde een zel den vertoonde macht. Zij sloeg met enorme kracht meer dan tachtig procent van haar eerste opslagen in. Hingis had daar geen antwoord op. „Ik kon haar service niet lezen. Het was steeds maar weer afwachten of ze mijn backhand of mijn fore hand zocht", keek Hingis terug. Williams serveerde de eerste set uit met niet meer dan vier klap pen. Er kwam geen enkele bal terug. „Ik werk hard, ik ben gre tiger dan ooit", sprak de winna res na afloop. Serena Williams gebruikte kracht en niet racisme, waarvan Hingis de zusters meermalen betichtte. Daarbij niet beseffend dat ze mogelijk op extra weer stand kon rekenen. Hoe diep het zat, mocht ze gisteren erva ren. Serena Williams kleineerde haar tot een stuntelende junior. Hingis, inmiddels acht maan den zonder toernooizege, zal spoedig afstand van de topposi tie in het vrouwentennis doen. Zeker als ze zo zwak blijft serve ren. Het Zimbabwaanse koppel Wayne Black/Kevin UUyett, dat eerder Paul Haarhuis en Sjeng Schalken versloegen, heeft het dubbeltoemooi gewonnen. In de finale werden de Amerikanen Don Johnson en Jared Palmer met 7-6 2-6 6-3 verslagen. vorige competitie het geval. Er lijkt een einde gekomen aan het geduld van Koeman met Bob Peeters. De Belgische spits doet zelden iets opvallends en was in het Abe Lenstra-stadion naar de bank verwezen. De trai ner kon het zich veroorloven, daar hij voor het eerst sinds lang de herstelde aanvallers Martel en Sikora wel weer gezamenlijk in de basis kon laten starten. In het doel van Vitesse stond Van Fessem, die daarmee debu teerde als basisspeler in een offi cieel duel bij zijn nieuwe club. Vooralsnog is de van Willem II gekomen speler aangewezen als opvolger van Zoetebier, die de vorige week terugkeerde naar Feyenoord. Aan ritme zal het hem nog ontbreken. De afgelo pen twee jaar stond hij in Til burg niet wekelijks tussen de palen. Kort na de hervatting greep Van Fessem twee keer adequaat in, bij doorbraken van Katwijker Talan en De Nooijer. Hij voor kwam daarmee een vroegtijdige beslissing. Vervolgens kwam Vi tesse toch nog terug, in een slot fase die ronduit sensationeel was. Enkele minuten voor tijd schoot Kreek eerst nog een strafschop naast het doel van Vonk, vervolgens maakte Van der Schaaf na een scrimmage wel gelijk. Heerenveen: Vonk; Bakkati, Klompe, Gerard de Nooijer en Edman; Talan (78. Bak), Radomski en Jensen; Nur- mela, Allback en Lurling. Vitesse: Van Fessem; Comelisse, Ste- fanovic, Kreek en Van Hintum; Van der Schaaf, Sikora en Janssen (46. Diarra); Babangida (62. Peeters), Amoah (75. Van Beukering) en Martel. zwolle/anp - FC Zwolle gaat na vier ronden fier aan kop in de eerste divisie. De ploeg van de buterend trainer Paul Krabbe won gisteravond op eigen veld van Heracles en is nog zonder puntverlies. Zwolle dankte de overwinning aan een vroeg doelpunt van Arjan Bosschaart. De aanvaller maakte na twintig minuten de enige treffer. Het duel der subtoppers tussen ADO Den Haag en Cambuur Leeuwarden eindigde in een 0-0 gelijkspel. Arbiter Koopman had zes gele kaarten nodig om de or de te handhaven. Grote uitzeges boekten Stormvogels Telstar en Haarlem. Telstar won bij Eind hoven met 0-4, Ajax-filiaal Haar lem met 0-3 bij Helmond Sport. RBC versloeg op eigen veld Dor drecht '90 met 3-1. Via Boogers kwamen de Dordtenaren nog wel op voorsprong. Den Ouden en tweemaal Hertog deden de wedstrijd keren. RBC-doelman De Ron stopte in de 80ste mi nuut een strafschop van Boo gers. TOP Oss en Volendam speelden gelijk: 1-1. •De Gouden Gids wordt 1 okto ber de nieuwe hoofdsponsor van de Eerste Divisie. Vanaf die dag heet de competitie de Gou den Gids Divisie. De overeen komst loopt tot 30 juni 2003. Er is niet bekend welk bedrag de nieuwe sponsor de KNVB zal betalen. In 1984 was de Gouden Gids de eerste shirtsponsor van Feyenoord. De Zimbabwanen Wayne Black en Kevin Ullyet zijn uitzinnig na winst in de finale van de open Amerikaanse kampioenschappen. Fo to: RTR/Mike Segar door Vincent Ronnes ostrava - In een opvallend op timistische stemming, maar zonder sterspeler Bas van de Goor, begint het Nederlands volleybalteam vanmiddag in het Tsjechische Osttava tegen Slowakije aan het EK. Het wordt een eerste examenweek voor bondscoach Bert Goed koop. Vraag van de week: kan het Nederlands team zonder Van de Goor? Een zomertje zonder volleybal is de rossige volleyballer in ie der geval goed bevallen. Hij kwam terug van een lange va kantie in Peru zonder te snak ken naar het spelletje dat hij zeven jaar lang praktisch zon der onderbreking beoefende. Ondertussen is hij wel weer met zijn club Treviso met veel plezier aan de voorbereiding op de zware Italiaanse compe titie begonnen. Of hij er vol gend jaar bij het WK in Argen tinië weer bij zal zijn, zal in be langrijke mate afhangen van het verloop van het vandaag begonnen EK. Van de Goor komt alleen terug als hij nog brood ziet in dit team. „Als de ploeg goed presteert is er een sportieve reden om terug te komen", zo liet vanuit Italië weten. „Maar als Nederland faalt, dan is het goed mogelijk dat ik bedank voor het Neder lands team." De bedenkingen van Van de Goor worden hem ook ingege ven door de wetenschap dat coach Bert Goedkoop het net als zijn voorganger Toon Ger- brands moet doen met een te krappe selectie. Als de komen de week bijvoorbeeld Num merdor, Görtzen of Schuil ge blesseerd raken of het anders zins laten afweten, staan er geen gelijkwaardige vervangers klaar. Zolang die tegenslagen uitblijven, blijft de kans op een aardig resultaat reëel. Na Slo wakije vandaag speelt Neder land morgen tegen Tsjechië en maandag tegen Rusland de sleutelwedstrijden van dit kampioenschap. Woensdag en donderdag volgen dan nog Bulgarije en Slovenië. De eer ste twee van deze poule spelen volgend weekend om de me dailles. Het is alweer vier jaar geleden dat Nederland dat deed bij een EK of WK. In het post-olympisch jaar 1997 werd het in eigen huis Europees kampioen. SCOREBORD fA - Lance Armstrong en Jan Ull- !t niet bij als vandaag in Salamanca van start gaat voor een drie weken Maar zonder de nummer itieWee van de Tour belooft de derde ha de van het jaar beduidend span- worden dan de Tour. ir(j topfavorieten omvat minstens vijf die van Robert Heras (US Postal Gilberto Simoni (Lampre), Joseba iraham Olano en Alvaro Gonzalez n tbno (alle drie Once). @1 n de Vuelta vorig jaar voor Kelme. jjd ood de Spanjaard (voor veel geld) 25sten aan bij US Postal. Dat nam lang wikken en wegen in dienst. De voor reserve-kopman Heras was mstrong ondersteunen in de Tour ;rwt>man aantreden in de Vuelta. In de fde Heras zich echter amper in te 171 Armstrong was sterk genoeg om tei in zijn eentje te klaren. In de ioet Heras het nu ook doen zonder 1- Die speelde nog wel even met de Roberto te helpen in Spanje, maar •en is inmiddels gedaan voor Arm- Gilberto Simoni won dit jaar al de Giro. Wel iswaar een door dopingperikelen overscha duwde ronde, maar de prestatie van de Lampre-renner was er niet minder om. In ieder geval krijgt hij meer tegenstand in Spanje dan in eigen land. Once heeft de komende weken liefst drie ijzers in het vuur. Twee van hen (Beloki in de Tour en Olano in de Giro) haalden dit seizoen al het podium in een grote ronde. Op papier beschikt teambaas Manoio Saiz dan ook over de sterkste formatie. Kelme kan daar nog het duo Sevilla-Botero tegenover stellen, maar voor de overige ploegen lijken er alleen dagsuccessen weg gelegd. Teams als CSC Oalabert) en Lotto ontbreken in zijn geheel. Telekom mikt met Zabel en Hondo op de massaspurts. Kopman Jan Ullrich heeft wel iswaar momenteel de vorm om vooraan te rijden in Spanje. „Maar drie grote ronden in een jaar rijden, is normaal een beetje teveel van het goede. In de laatste weken gaat hij tekort komen tegen de mannen die zich dit seizoen meer hebben kunnen sparen", zegt ploegleider Pevenage. Dan nog had hij de gok aangedurfd, ware het niet dat Ullrich zich kansen toedicht voor het komende WK in Lissabon. „Dat betekent voortijdig afstap PRIJSVRAGEN pen en ook dat wilden we niet." Na het (geblesseerd) afhaken van Koos Moerenhout bij Domo, wordt Nederland in Spanje vertegenwoordigd door de zes Rabo- renners Jan Boven, Mare Lotz en de 'jon kies' Karsten Kroon, Addy Engels, Matthe Pronk en Thorwald Veneberg. Laatstge noemde debuteert in een grote ronde. „Na tuurlijk is het belangrijk dat die jonge jon gens ervaring opdoen, maar dat is zeker niet de enige reden dat we ze meenemen", zegt ploegleider Adri van Houwelingen. De eer ste opdracht is volgens hem 'presteren'. Dat moeten de zes Hollanders samen zien te doen met de Zwitsers Beat en Markus Zberg en de Belg Geert Verheyen. „We gaan dus zonder echte specialisten - klimmers, spurters en tijdrijders - naar deze ronde", schetst Van Houwelingen de uitdaging die de ploeg ligt te wachten. De Vuelta speelt zich dit jaar af op het noordoostelijke deel van Spanje. De bergrit ten liggen verstrooid door het schema. De tijdrijders komen vier keer aan hun trekken: tijdens de proloog vandaag in Salamanca, volgende week vrijdag in Torrelavega (de stad van oud-wereldkampioen Freire), de donderdag daarop in Andorra (klimtijdrit op de Arcalis) en op de slotdag in Madrid. Lucky Day. Vrijdag 7 september: 2-4-5 - 6 - 16 - 18 - 20 - 21 - 25 - 27 - 30 - 35 - 36 - 51 - 60 - 71 - 72 - 75 - 79 - 80. (onder voorbehoud) VOETBAL Eredivisie Heerenveen - Vitesse 1-1 (1-0). 33. Jen sen 1-0, 85 Van der Schaaf 1-1 Scheids rechter: Luinge Gele kaart: Van der Schaaf, Janssen (Vitesse). Stand aan kop Vitesse 4-8 Willem II 3-6 FC Twente 3-7 Heerenveen 3-5 Feyenoord 3-6 Ajax 2-4 Eerste divisie TOP - Volendam 1-1, RBC - Dordrecht '90 3-1, Helmond Sport - Haarlem 0-3, FC Zwolle - Heracles 1-0, Eindhoven - Telstar 0-4, ADO Den Haag - Cambuur 0-0. Stand Zwolle 4-12 TOP Oss 4-4 Veendam 3-9 Heracles 3-3 Cambuur 4-8 VW 3-3 Den Haag 3-7 Dordr. 90 4-3 RBC 4-7 Eindhoven 3-2 Excelsior 2-6 GA Eagles 2-1 Telstar 4-6 MW 3-1 Haarlem 3-4 Helmond 4-1 Volendam 4-4 Emmen 1-0 WK kwalificatie. Azië. Groep A: Irak - Iran 1-2 (1-1). Stand: 1. Iran 3-7,2. Bahrein 3 - 5, 3. Saudie-Ara- bië 3-4,4. Irak 4-3,5. Thailand 3 - 2. Groep B: Qatar - China 1-1 (1-0). Stand: 1. China 3 - 7, 2. Qatar 4 - 5, 3. VAE 3- 3, 4. Oezbekistan 2 - 3, 5. Oman 2-1. België: Moeskroen - Charleroi 0-1 BADMINTON Uppsala. Europa Cup, derde wedstrijd: Van Zijderveld (Ned) - Oslo BK 7-0. GOLF Crans-sur-Sierre. European Masters, Euro pese Tour, 3,3 miljoen gulden. Stand na 2de ronde: 1 Gonzalez (Arg) 132 slagen (- 10). 2. Gilford (Eng). Orr (Sch) 133. 4. Scahill (NZe) 134, 5. Hansen (Den), Owen (Eng) 135, 67. Lafeber (Ned) 143 (+1). uitgeschakeld: 135. Muntz (Ned) 150 +8). Herkenbosch. Muermans Estate Challenge Open, Challenge Tour, 250.000 gulden. Stand na 3de ronde: 1. Nouailhac (Fra), Binaghi (Ita) 197 (-13). 3. Edlund (Zwe) 198, 4. Marshall (Eng), Walker (Eng) 199, 7. Derksen (Ned) 201, 53, Steenkamer (Ned) 212 (+2). TENNIS Dubbelspel, finale: Black/Ullyett 1 - Johnson/Palmer (VSt/2) 7-6 2-6 6-3. Vrouwen, halve finale: Serena Williams (VSt/10) - Hingis (Zwi/1) 6-3 6-2. Venus Williams (VSt/4) - Capriati (VSt/2) 6-4 6-2 Vrouwendubbel, halve finale: Rayrnond- /Stubbs (VSt/Aus/1) - Black/Likhovtseva (Zim/Rus/3) 6-3 6-4. Gemengddubbel, finale: Stubbs/Wood- bridge (Aus/Aus/1) - Raymond/Paes (VSt/l- na/2) 6-4 5-7 11-9. WIELRENNEN Holland Ladies Tour. Zesde etappe, start Van Alebeek (Ned) 0.34, 4. Bras (Ned), 5. Rombouts (Ned), 6. Vos (Ned), 7. Kostöl (Noo), 8. Spijkerman (Ned), 9. Bosman (Ned), 10. Van den Brand (Ned). Eind stand: 1 Rossner 16.57.50, 2 Zilioete (Lit) 2.08, 3. Mansveld (Ned) 4.23. 4. Schoke (Dui) 4.33, 5 Grimberg 4.36, 6. Robb (NZI) 4.47, 7. Stensvold (Noo) 4.47. 8. Wichmann (Dui) 6.00, 9. Oerbonaite (Lit) 6.31, 10. Kramp (Ned) 7.19. Ronde van Polen. Vijfde etappe, Kozuchów - Szklarska Poreba: 1. Chmielewski (Pol) 160 km in 4.01.41, 2. Voigt (Dui) 0.03. 3. Baguet (Bel). 4 Caucchioli (Ita), 5. Rumsas (Lit) Klassement: 1. Andriotto (Ita) 24.07.53, 2. Vilcynskas (Ut) 0.31. 3. Chmielewski 0.46, 4. Voigt 0.51, 5. Ba guet 0.55. Ronde van Hessen. Derde etappe. Bad Hersteld - Borken: 1 Garcia Alonso (Spa) 173 km in 4.25.32, 2. Förster (Dui) 0.18, 3. Glomser (Oos). 4 Trumpauskas (Ut), 5. Nikolai (Dui). Klassement: 1 Ullrich (Dui) 12.44.01. 2. Kessler (Dui) 0.38, 3. Sun derland (Aus) 0.40, 4 Blaudzun (Den) 0.43, 5. Werner (Dui). Ronde van de Toekomst. Tweede etappe. Renaze - Orgères-en-Beauce: 1 Jean-Pa- trick Nazon (Fra)249 km in 5.25.21. 2. Cortinovis (Ita) 0.05, 3. Lembo (Fra) 0.43, 4. Kern (Fra) 0.51. 5 Fedrigo (Fra) Klas sement: 1. Nazon 9.58.42. 2. Cortinovis 0.20, 3. Lembo 1.01, 4. Oesov (WRu) 1.11,5. Liboreau (Fra). buenos aires/anp - Diego Mara- dona heeft prominenten zoals Pele, Joao Havelange en Joseph Blatter uitgenodigd va^r zijn af- scheidswedstrijd. Dat is merk waardig, want Maradona had de afgelopen jaren verschillende aanvaringen met FIFA-voorzit- ter Blatter, diens voorganger Havelange en met voetballegen de Pele die samen met Marado na de titel beste speler uit de ge schiedenis kreeg. De afscheidswedstrijd van 'Don Diego' heeft op 10 november plaats in het stadion van Boca Juniors in Buenos Aires. Het na tionale voetbalteam gaat de strijd aan tegen een All Star team. Maradona heeft voor dat elftal uitnodigingen gestuurd naar onder anderen Johan Cruijff, Franz Beckenbauer, Michel Pla- tini en de Britten Bobby Charl ton en Kevin Keegan. Vitesse-verdediger Tim Cornelissen en Anthony Lurling van Heerenveen in afwachting van de dalende bal. Foto: gpd/Catrinus van der Veen

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 41