afeltennis als wapen tegen onzekerheid SPORT jOmpetitie begint met ;rby Forescate-LOHC ar Malchasian leeft voor elke minuut Nieuwe Bax-hoofdman toont zich strijdlustig Roy Heiner: 'Deelname Brouwer is gekkenwerk' BRAIN WORK FitshdE basics unicum vrijdag 7 SEPTEMBER 2001 Hfrtjan van Geen id stormachtige ontwikke- tafettennisser Edgar Mal de laatste vijfjaar door- kan Scylla nog een hoop J televen. De Leidse eredivi- ipent met de Armeniër dit ide het seizoen tegen Ar- Vesta. Malchasian tafel als het even kan dag en a ijn enige wapen tegen ojekere toekomst als asiel die wacht op een ver- us. „Ik leef voor elk uur, minuut", zegt Malcha- aa i zijn zevende heeft Mal- het vaderland niet ge- i3 et zijn vader en zus is hij b lucht. Voor wat blijft on 0I k. De 19-jarige Malchasi- 't een dikke muur om >n gebouwd. Een intiem voeren over zijn and of over zijn leven vJing is geen doen. Laat j, ir over tafeltennis gaan. Ie, nnis is alles voor me. Ik ia niets anders. Ik praat r k over mijn bestaan en n(j et veel van mijn vader- iagp internet kijk ik af en en dan zie ik dat Arme- lfj mooi land is. Alleen het .jg er verschrikkelijk. Ik voel veel meer thuis. In Ne- ben ik volwassen ge- zegt Malchasian ten n 'Mister Scylla', Gerard ïeeft hem min of meer jn hoede genomen. De r is vaak bij hem thuis n, eet wel eens mee. Hij Scylla terecht toen hij Terschelling zat. Het Edgar Malchasian: „Tafeltennis is agressief. Schilderen is een beetje als schaken. Daarvoor moetje rustig zijn." Foto: Henk Bouwman centraal Orgaan opvang Asiel zoekers (COA) plaatste de fami lie over naar Leiden. „Toen hij bij ons kwam, kon hij er nog geen hout van", zegt Bakker. „Hij is er nu drieënhalf jaar en in goed twee jaar bij de jeugd heeft hij zich opgewerkt naar de eredivisie. Dat is heel snel." Bakker omschrijft Malchasian als een vrolijke jongen, die houdt van een geintje. „En hij speelt met iedereen, van jong tot oud. Wie er ook binnenloopt, hij staat klaar en gaat ook meteen aanwijzingen geven. Hij zou best een goede trainer kunnen worden", aldus Bakker. Maar tussen de vrolijke buien door, kan hij ook ineens uit zijn hu meur raken. Dan sluit hij zich af voor de buitenwereld en is hij onbereikbaar. Bakker probeert hem uit zijn isolement te trek ken, maar moet tot nu toe con stateren dat Malchasian zijn harnas niet uittrekt. Bakker: „Ik hoop dat er een moment komt, dat hij alles eruit gooit. Dat zou hem zo helpen, ook met tafel tennis." Malchasians zuster studeert ver pleegkunde, een manier om in Nederland te kunnen blijven. Voor hemzelf is het de sport die hem eventueel een permanente verblijfsvergunning kan opleve ren. Volgens Bakker kan hij op korte termijn doorstoten naar de vaderlandse top. ,Als de bond slim is, selecteren ze hem voor het Nederlands team. Dan kan hij ook met Danny Heister, Trinko Keen en Kalun Yu spe len", zegt Bakker. Malchasian ziet dat ook wel zitten. „Maar ik wil het op eigen kracht bereiken en niet met slijmen." Omdat Malchasian niet naar school gaat, heeft hij alle tijd om te trainen. Even deed hij aan boksen, net als zijn vader, maar tafeltennis is zijn grote liefde ge worden. Wat hij wel van zijn va der heeft overgenomen is zijn talent voor tekenen en schilde ren. „Wie weet kan ik later naar de kunstacademie." Het is zijn tweede vluchtweg uit een rauwe werkelijkheid. .Als ik driftig ben teken ik nooit. Na een wedstrijd kan ik het niet. Tafeltennis is agressief. Schilderen is een beet je als schaken. Daarvoor moet je rustig zijn. Als ik iets teken, wil ik iets moois tekenen. In mijn tekeningen is het altijd mooi weer." 'Niet bang om te snijden in selectie' door Lorna n Leef mans voorhout - De nieuwe coach Frans Bouwman wil Bax ten koste van alles in de eredivisie houden. Als de Voorhoutse zaalvoetbalclub net als vorig jaar na een paar wedstrijden onderaan bungelt: „zal ik niet schromen nieuwe spelers aan te trekken en drastisch te snij den in de huidige groep", al dus een strijdbaar klinkende Bouwman, oud-intemational en ooit deelnemer aan NCRVs mini-voetbalshow. Bax degradeerde afgelopen seizoen uit de eredivisie. Door het overnemen van de licentie van de Volendamse club Suc ces kon het toch via de achter deur een plek in de hoogste af deling behouden. De samen stelling van de selectie veran derde desondanks fors. Tegen over het vertrek van Ruud Rijs wijk (Maasstad), Kees van Ton geren (gestopt) en de broers Hans en Herman van Marwijk (beiden Simeko '82) stond de komst van onder anderen Le on van der Zwet, Jordan van Loon, Maarten Smakman én Bouwman. De trainer heeft de groep in middels een paar keer aan het werk gezien en hij is niet hele maal tevreden. „De eerste offi ciële wedstrijd, om de beker, ging vorige week al direct ver loren. Tegen Paal, een eerste- divisionist. Hoeven we ons daar niet meer druk om te ma ken", schampert Bouwman. „Wat er vorig jaar allemaal is gebeurd, laat ik bewust achter me en ik wil me ook niet ver schuilen achter het feit dat ik pas op een laat tijdstip bij Bax ben gekomen en ik dus niet over een team beschik, dat ik zelf heb samengesteld. De hui dige selectie knjgt vooralsnog het vertrouwen, maar als ik merk dat spelers het niveau niet aankunnen, grijp ik in. Ik deins nergens voor terug." Bouwman zegt dat hij, als Bax net als vorig jaar slecht uit de startblokken schiet (één punt uit de eerste zeven wedstrij den), de boer opgaat om ande re spelers aan te trekken. „Dan ga ik 'shoppen' bij verschillen de zondaghoofdklassers. Ik loop lang genoeg ik het zaal voetbalwereldje rond en heb zo mijn contacten. Ik vind de doelstelling van Bax om zich te handhaven eigenlijk niet goed genoeg. Bax moet in het lin kerrijtje zien te komen en daar wil ik met mijn assistent Wil lem Lardé voor zorgen. Patrick Scheurwater, Mohammed Bougrine en keeper Marijn Mokveld moeten de kar gaan trekken, want ik weet dat die jongens het niveau wel aan kunnen. De rest moet zich be wijzen. Het heeft geen zin om als de nood aan de man is, zo als in het verleden wel gebeur de, oud-gedienden als Hennie Koet, Hans van Leeuwen of Ar thur van Orssagen terug te gaan halen. Als dat moet, dan stop ik er gelijk mee." Vanavond speelt Bax zijn eer ste competitieduel in Volen- dam tegen voormalig lands kampioen Kras Boys. eysters Alecto voorzien hogere klassering dan de coach er Klein 9mpetitie - De landelij- fiycompetitie krijgt op piste regionale niveau di- H flitsende start. Zondag ^Forescate en LOHC de n 22 speelrondes met erlinge treffen. Het duel erste klasse wordt het "I lit een reeks van acht. 1/ promotie vorig seizoen J\l Roomburg als Leidse elen dit jaar liefst vijf re- ploegen in de eerste )e hockeyformatie uit aten en de Leids/ :stse combinatie stuiten tg B ook nog op Room- zi(studenten moeten in A tot begin november alvorens tegen Alecto tje< ngetreden. In de vierde waarin Alkemade, Al- oordwijk en Voorhout lergebracht, geven de ekduels eveneens extra de inning en strijd, jen vorm zullen bij Fo- he n LOHC al in de eerste ap iewedstrijd zichtbaar ij „De lat leg ik dit jaar stelt de Voorschotense le oach Erik Kruysmulder. e :izoen werden we der jaar gaan we voor de 2 of 1. Als coach ga ik wedstrijden van winst doe ik dus ook in de stafclstrijd, of dat nu tegen en 5 of niet. De wedstrijd ge irescate en LOHC is so- lerd6' oen aparte. Daar zit geschiedenis achter, zondag wel op het in de snede gaan, maar atii ik niet. Zo zit ik niet in -elfvertrouwen moet je nieji. Ik wil dan ook best eeiPraak over de uitslag <erescate gaat winnen." tr: tat Kruysmulder lijkt een gedurfde uitspraak te doen, maar weet ook dat hij kan steunen op een tweetal spelers waar elke tegen standers zich aan zal aanpassen. Het duo Joost van der Hout en Gertjan Egberink bezorgt vele bezoekende ploegen de nodige hoofdbrekens. „Ik wil niemand in het team tekort doen", ver volgt Kruysmulder. „Maar Egbe rink is natuurlijk een fenomeen. Hij is veruit landelijk topscorer. Voor het zoveelste jaar alweer. En dan te bedenken dat hij dat maar in driekwart deel van de competitie doet. Hij werkt als tenniscoach. Dus zo gauw dat seizoen bezig is speelt hij geen hockey. Tijdens de Champions Trophy werd hij voor zijn pres taties gehuldigd. Alleen ontbrak een foto van de kampioen, want toen ze die aan het eind van het seizoen kwamen maken, speel de hij tenniscompetitie. Als hij ooit een keuze voor een sport had gemaakt, zou hij daarin waarschijnlijk tot de absolute top behoren. Maar voor Fores- cate is het heel plezierig, dat je over zo'n speler beschikt." „Wel mooi", wil LOHC-coach Peter van der Meer kwijt over het openingsduel in de compe titie tussen Forescate en LOHC. „We kennen Forescate sowieso van vorig jaar. Vorig seizoen zijn we natuurlijk dramatisch van start gegaan. Maar in de tweede helft van de competitie hebben we nauwelijks punten verloren. Die lijn willen we dit jaar door trekken. We kennen Van der Hout en met name Egberink na tuurlijk ook. De laatste heeft een gevreesde scoop en goede cor ner. Maar daar kunnen we ons op instellen. Het is een uitda ging het Forescate moeilijk te maken. We zijn er klaar voor om voor een mooie pot te gaan. Bij Roomburg, de derde van het trio Leidse hockeyteams in de eerste klasse B, is coach Lukas van Schaik duidelijk „We willen niet het sukkeltje van de eerste klasse worden. Dat worden we ook niet, want we zijn beter gaan hockeyen dan vorig sei zoen. Vorig jaar gingen we niet voor de titel, maar waren we er achteraf wel aan toe. We zijn be langrijk versterkt en beschikken nu over prima evenwicht tussen jeugd en routine." De Rotter damse coach doelt met name op de komst van de voormalig hoofdklasser van Venlo, Hans Vemooi. De derby's ziet Van Schaik ook met plezier tege moet. „Erik Kruysmulder ver zorgt bij ons ook trainingen. Dat maakt het extra spannend. Jam mer alleen, dat Alecto en Leidse Studs niet in deze afdeling zit ten. Dan hadden we alles op de fiets kunnen doen." Vrouwen Bij de vrouwen beschikt de Leidse regio niet over een op eenhoping van ploegen, zoals dat bij de mannen het geval is. Het Leiderdorpse Alecto speelt als enige team uit de regio in de overgangsklasse, waarin het vo rig seizoen aan de top mee draaide achter het ongenaakba re Klein Zwitserland. Forescate en LOHC bestrijden elkaar, net als bij de mannen, in de eerste klasse ook rechtstreeks. In de derde klasse kan de Bollenstreek een thuis- en uitderby tussen Catwijck en Noordwijk tege moet zien. De vrouwen van Hi- salis moeten, net als de man nen, in de vierde klasse steeds tegen teams van buiten hun re gio hockeyen. De speelsters van Alecto ver- De hockeycompetitie is klaar voor de start. Archieffoto: Dick Hogewoning schillen met hun coach Maurits Eikenhout van mening over de klassering, die na de winterstop aan het eind van 22 weken to- phockey gerealiseerd zou kun nen worden. „De speelsters denken aan dezelfde positie als vorig seizoen", vertelt Eiken hout. „Ik hoop, dat ze gelijk krij gen, maar ik ben iets voorzichti ger. Dat is me niet in dank afge nomen. We missen dit jaar twee belangrijke steunpilaren. Ma- riëtte Beukers is overgestapt naar de hoofdklasse bij Pinoké en Jolanda Plijter, die regelmatig scoorde, vertrok naar HCKZ. Vooral het vertrek van Beukers is een aderlating. Zij was op alle plaatsen in het team inzetbaar. Die vervang je niet zomaar. Ik vind, dat ik dan ook niet dezelf de prestatie van de groep mag venvachten als vorig jaar. Daar bij gingen we vorig seizoen on gelooflijk goed van start, maar of dat dit jaar weer lukt. Zondag te gen Bloemendaal spelen we op ons nieuwe veld tegen een kam pioenskandidaat. Voor mijn ge voel zijn we weer redelijk op weg, maar dan zal blijken hoe we er echt voorstaan. Voorlopig leg ik de lat ietsje lager. Het mid den van het linkerrijtje vind ik een mooi doel voor Alecto." EINDSTAND LEIDSCH DAGBLAD TENNIS CIRCUIT BI 1. Jeroen Boogmans (Zee en Mark Fleischeuer (Zee en Duin), ■d, Kaaij (Botesa), 17; 4. R Ber- n erenwijk), 17; 5. Tjeerd Star (Zee j. I 6 Marco Visser (Zee en Duin), el Rusman (Zee en Duin), 14; 8. gt (Dekker Tennis), 13; 9. Albert 0.11 Cl: 1 Walter de Roode (Oegst- 31; 2 Julian Vandenbussche is), 28; 3. Remco Fehr (Unicum), md van Ark (Oegstgeester LTC), Pieters (Lisse), 22; 6. Patrick de Koster (Unicum), 20; 7 Peter Langmuur (Kat- wijkse LTV), 18; 8 Robert-Jan Peeters (Zoeter- woudse Tennisclub), 16; 9 C.N. Verweij (Fo rescate), 15; 10. Tim Wolters (Hillegomse T.C.), 15, Heren Enkel Dl. 1. Rutger Goudriaan (Ab- benes), 42; 2. Tom Peerdeman (Forescate). 37; 3. Vincent de Geus (Roomburg), 26; 4. Le on van der Linden (Tean), 21; 5 Frank van Hinsberg (Dekker Tennis), 19; 6. Menno Hoo- geveen (Forescate), 19, 7 Niels Eimers (Lisse) 17; 8. Oscar Wierda (Dekker Tennis), 15; 9 M W. Visser, 13; 10. Ruud Tuithof (Tean). 11 Dames Enkel BI: 1 Heddy Boers (Unicum), 24; 2. Linda Verhoeve (Forescate), 22; 3 In- grid vd Plas (Zee en Duin), 15; 4. Martine Griekspoor (Nieuw Vennep), 9; 5. Barbara vd Gugten (De Rijnkanters), 9, 6. Leonie Mekel (Zee en Duin), 9; 7. Ingrid Kruit (Zee en Duin), 7; 8. N. Koppelle, 3; 9. Mariette Onderwater (Unicum), 3. Dames Enkel Cl 1 Samantha van der Drift (Hillegomse TC), 17; 2 Gwyneth van Rijn (De Boekhorst). 13; 3. Denise van Putten (Bos koop), 11; 4. Iva Polla (Oegstgeester LTC), 10; 5. Lisette Castel (Tean), 10; 6. Krista Sanders (Tean), 9, 7 Sonja Draulans (Oegstgeester LTC), 8; 8. Anouk Sanders (Tean), 6; 9 Tam- mera Canter Visscher (Forescate), 4, 10. Laura Wijsman (de Munnik), 4. Dames Enkel Dl 1 Edith Tijssen (de Munnik) 28, 2. Rajin; Bainathsah (Tean), 20 3 Carlijn Kruijt (Tean), 20, 4 Sharon van Put ten (Boskoop), 13, 5. Jessica Rijksen (Room burg), 8, 6 Sabine Mekel (Forescate), 7. 7 Leonie Guijt (Katwijkse LTV), 7, 8. Anne Ho- gervorst (De Boekhorst). 6. 9 Esther Rijksen (Botesa), 6; Heren Dubbel BI: 1. Jasper de Regt (Dekker Tennis), 10; 2 Jelle Oosterhoff (Tean), 9 3 Paul Roggeveen (Tean), 9; 4. Marco van Trigt (Hillegomse T.C.), 8, 5. Tom Bulters, 8; 6. Albert Robben (Tean), 8; 7 Jeroen Boog mans (Zee en Duin), 8; 8. Marco Visser (Zee en Duin), 7. Heren Dubbel C1-35+ 1 Paul Bakker (Nieu we Sloot). 12; 2. R R Sporken (Lisse), 11; 3 W Roose (Lisse), 9; 4. J.C. Meijers (Lisse), 8; 5. Hans Hinnen (De Boekhorst), 8; 6 J.H Vennik (Hillegomse T C), 8; 7. A. Chevalier (Nieuwe Sloot). 8. 8. Jan Uittenbogaard (De Boekhorst), 5; 9 Charley Asselbergs (Tean), 5; Heren Dubbel D1-35+ 1 Jacob Spijker (Dek ker Tennis), 15; 2 W A Obdam (Lisse), 10; 3 D A. Holswilder (Artesia), 10; 4. Peter Wieman (Overbos), 10; 5 J J de Vries (Tean), 8; 6 J.M. de Graaf (Lisse), 8; 7 Cees Koeleman (Ter Aar), 8, 8 Gerard Vestering (Lisse), 7; 9 A Bangoer, 7; 10. Hans Wansink (Tehado), 7. 11. Cees Zuiderduin (Tehado). 7; 12. C. de Groen, 7, 13. F H Zenden (Lisse). 7; 14. L Onstenk. 7; 15 B. Drenth, 7; Dames Dubbel C1-35+ 1 Kitty van der Zon (KLTV), Hanny Boskamp (Oosthout), Siny Evers (Oosthout), Monique Rijnders (KLTV) 9. 5 Leontine Hins (De Merenwijk), 8; 6. Joke Smith (Artesia), 7; 7. G.J. van der Burg (De Merenwijk), 7; 8. Mevr. E. van Remundt (Arte sia), 5. Dames Dubbel D1-35+ 1 W H Th Lansber gen (Benthuizer T C 14; 2. P R Teepe (de Munnik), 11; 3. R.M. Roggeveen (Benthuizer T.C.). 10; 4. E Zevenhoven-Ouwerkerk (Lan- geraar), 10; 5. M.W.J. Poel (de Munnik), 8; b Emma de Lange (De Leidse Hout). 6; 7 Els van Klaveren (De Leidse Hout), 6. 8. Truus Borst (Hoogmade). 6; 9. Lenie Borst (Hoogma- de). 6; medembuk/anp - Gekkenwerk. Een ander woord kan profzeiler Roy Heiner niet bedenken voor de verrassende deelname van olympisch zeiler Carolijn Brou wer aan de Volvo Ocean Race, de loodzware wedstrijd van ne gen maanden rond de wereld die op 23 september in Sout hampton van start gaat. Heiner behoort tot de deelnemers. „Als ze mijn vriendin was ge weest, had ik 100 procent zeker nee gezegd. Geen twijfel over mogelijk", liet de 40-jarige schipper van de Assa Abloy gis teren in Medemblik weten. La chend: „Maar het is de vraag of ze dan had geluisterd." Brouwer, tweevoudig wereld kampioene in de olympische Europeklasse, kreeg afgelopen zondag zekerheid over haar de buut in de voormalige Whit- bread Round The World Race. De 28-jarige zeilster uit Ommen tekent een contract voor de tweede en vierde etappe in de vierjaarlijkse uithoudingsproef voor mens en materiaal. Brou wer zeilt op de vrouwenboot Nautor Challenge mee van Kaapstad naar Sydney en van Auckland naar Rio de Janeiro. „Alle negen etappes zijn zwaar, maar de tweede en vierde zijn wel heel erg moeilijk'" legt Hei ner uit. „Ik vind het dan nogal wat om op te stappen zonder enige kielbootervaring. Persoon lijk vind ik dat gekkenwerk. Het is gevaarlijk en eigenlijk onver antwoord." Heiner: „Carolijn is een fantasti sche zeilster in de olympische discipline. Maar ik geef het haar te doen om bij een wind van 40 tot 50 knopen naar het voordek te klimmen om de zeilen weg te halen. Dat is een enorme ver antwoordelijkheid, die je ie mand zonder enige ervaring ei genlijk niet mag geven. Heiner loste vier jaar geleden tij dens de zeilrace om de wereld collega-schipper Hans Bous- cholte op de BrunelSunergy af na twee etappes. „Maar ik was niet onvoorbereid op het grote werk. Ik had al drie keer de At lantische Oceaan overgevaren. Ik had daardoor een :^voel en een idee wat er kon gebeuren. De Volvo Ocean Race vereist echt ervaring in het offshore- zeilen. Het is een wedstrijd die je nooit mag onderschatten. iijr VeVdsch_öagfe^ ^ir£u/f 7,001 /^WARM/K" Q_y~l'ARTNERS Verzekeringen, hypotheken en pensioenen Mercedes-Benz L/AM. communicatie bv creatieve communicatie concepten Hoofdstraat 143 2171 BA Sassenheim telefoon 0252 - 210301

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 27