7 iuizen aan Bijweglaan in Sassenheim DUIN BOLLENSTREEK Haarlemmermeer daagt Katwijkse slakkenleverancier springtij Neem een proefabonnement BEL 071-5128030 PARTNERS WEKEN VOOR 45,00 nkhorst komt ar Valkenburg kenburg - Landbouwminis- Jrinkhorst brengt maandag- ag tussen half drie en kwart vier een bezoek aan het kenburgse Sunfield Holland, bedrijf dat chrysanten ver- erdert en verhandelt. Bij ïfield, gevestigd aan de Zon- 'eldslaan, werken honderd nsen. bedrijf haalt over dit jaar geschatte omzet van 32 joen gulden. Sunfield heeft [vestigingen in Kenia, Tan- iia en Zuid-Afrika. In Kenia bij het bedrijf een school, winkel en circa 200 wonin- gebouwd voor medewer- zaterdag 25 AUGUSTUS 2001 Gemeente eist in kort geding miljoenen van aannemingscombinatie WIG door Jacob van der Meulen KATWIJK/NIEUW-VENNEP - De Kat- wijkse aannemingscombinatie WIG, leverancier van de partij staalslakken die in Getsewoud, een nieuwbouwwijk van Nieuw- Vennep, het water vervuilde, staat maandag voor de Haarlem se rechtbank. Door de slakken (afval van ge smolten erts) steeg de pH-waar- de in de siervijvers van Getse woud, waardoor er massale vis sterfte ontstond. De gemeente Haarlemmermeer eist in kort geding een voorschot op de mil- joenenschade die ze heeft gele den. Uiteindelijk wil Haarlem mermeer een schadepost van naar schatting 6,3 miljoen gul den op de slakkenleveranciers verhalen. De slakken kostten zeven mil joen gulden, maar de gemeente had nog niet dat volledige be drag afgerekend toen de betalin gen werden stopgezet. De ge meente eist het al betaalde geld terug. De vervanging door Schots graniet kost 8,7 miljoen gulden en de gemeente wil ook het verschil van dat bedrag met de slakken hebben. Ten slotte zijn miljoenen guldens gestoken in de saneringsoperatie en het inrichten van een tijdelijke stort - locatie. De totale schadepost kan nog flink hoger uitvallen wanneer het tijdelijk opslagde pot voor de slakken in Getse- woud-Noord wordt ontruimd. De gemeente wil daar al vrij snel mee beginnen. Naast het kort geding is de gemeente ook een langdurige zogenaamde bo demprocedure begonnen om de WIG aansprakelijk te stellen. De WIG is een gelegenheids combinatie van drie Katwijkse bedrijven. Zij wilden voorlopig ir Wim van Wanrooy iENHEiM - De sloop van de leeg- inde panden aan de Bijweglaan be- maandag. Op de plek van het be spand waar tot enkele maanden ge in de kringloopwinkel in was geves- komen veertien woningen te staan, bedrijf Radix en Veerman uit Woer- bouwt de huizen. In totaal bouwt onderneming 21 woningen aan de veglaan, maar nog niet alle grond is chikbaar. Met de laatste grondeige- aannemingsbedrijf Van Breda, den nog onderhandelingen gevoerd een verplaatsing van het bedrijf rde Industriekade. het laatste blok van zeven wonin- wordt daarom waarschijnlijk pas end jaar begonnen, de Bijweglaan komen woningen variëren in prijs van 700.000 tot 000 gulden. Over een jaar worden «rste huizen opgeleverd. De nieuwe •oners krijgen voor die prijzen een e eengezinswoning met vier woon- n en een carport. Alle woningen zijn liddels verkocht. ix en Veerman was graag in een met de bouw van het totale plan onnen. Maar de al jaren door pro- ontwikkelaar Johan Matser gevoerde lerhandelingen met Van Breda - chten geen schot in de zaak. „We als alles doorgaat, naar een plek hoek van de Industriekade en de erdreef. Maar de financiële kant van zaak met de gemeente moet nog ge- ild worden. Ik heb nog geen con- gezien. Ik verwacht wel dat we er uit komen, maar we zitten hier ze- nog een jaar", zegt directeur A. van da. rcteur F. Veerman zegt daarom twee chillende bouwaanvragen tegelijk te ben ingediend. „We gaan nu eerst e blokken van zeven woningen rzetten op grond die we in 1994 al rorven hebben. Het laatste blok s [t later, als de onderhandelingen Van Breda afgerond zijn." Jarenlang heeft hij zijn erste best gedaan, maar de lek is op. Het is afgelopen, we zien hem in Katwijk ook et meer terug. Weg is weg. jkbaar wilden ze hem daar et meer houden, dat bleek uit alles. heeft hij er van alles aan lan om in Katwijk te kun- blijven. Hij was al heel blij ïhij mocht komen, maar een beetje een bittere bij- ak gaat het afscheid nu wel aard. De Katwijkse bevol- waardeerde hem toch niet ls hij had gewild, vertrek gaat met enigszins e trom. Waarom ook poeha, de Katwijkers je zo links ben laten liggen? En dat na ie moeite, altijd te zien in dorp, altijd makkelijk be- baar, altijd een open deur - op zondag. misschien is het maar be- >m weg te gaan. Laat die tukkers maar fijn in hun sop rkoken. 'erdiénen je gewoon niet, )onald's. kkelijk nee, nee! Het is véél te ge melijk om nu de draak te en met Nia Wagemakers. net projectontwikkelaar Jo- Matser. Dat is echt zó ge- ikelijk, om dat te doen. inge, wat is dat toch lekker ikelijk. ïr het is voor Nia natuurlijk niet eenvoudig, dat gedoe krakers en aanverwant ge- Als eenvoudige WD-wet- der leef je toch in een ander ïldje. Die liberalen staan er aald niet om bekend dat ze kinderen in zo'n verkrot, ia tgetimmerd arbeiderswo- tje laten kamperen. Met een en een afgeleefde matras afel en bed. Nee, die libera- zorgen voor een fraai ge- ibileerd appartement in de 101 se binnenstad (in een goe- njk natuurlijk). Die denken raken hoogstens aan wal- n op kerstavond of de be id- ngscode van hun intemet- ggingsrekening. ;eef toe: die wetgeving, die Alsof hij het al jaren doet, zo neemt Arie van der Lee zijn harington in ontvangst. Fotootje, burgemees ter? Van der Lee die een foto-opportunity in Katwijk geeft, dat is zoveel als een open sollicitatie van de burgemeester van - nu nog - Rijnsburg. Zochten ze in Katwijk niet iemand die met haringtonnetjes over weg kan, die de pers een plaatje geeft en die zich onder het volk mengt? Katwijk, waar wachten we nog op? En dan hebben we straks, na die herindeling, ook geen gezeur over overtollige burgemeesters. Van Wouwe gaat met pensioen, Van der Reijden is toch maar een waarnemer, dit lijkt hét moment. Minister, waar wachten wij nog op? Foto: Dick Hogewoning is natuurlijk ook niet niks. Al die regels uit de grote stad, ter wijl je zelf met wat medepolitici gerieflijk in je knusse villawijkje woont. Zie dat maar eens bij te houden... Alsof het nog niet moeilijk genoeg is om Sassen heim te besturen. Daarom bieden we Nia en eventuele anonieme mede slachtoffers van dergelijke om standigheden, bij deze de hel pende hand. Een korte opfris cursus 'kraken en de wet' (Kat wijkse bijna-ex-burgemeesters mogen stiekem meelezen): Kraken na een jaar leegstand niet reageren op de rechtszaak komende maandag. Justitie heeft inmiddels het strafrechtelijk onderzoek naar de slakkenaffaire afgerond. De komende maand besluit justitie of de zaak ook voor de rechter komt. Het onderzoek heeft zich onder meer gericht op de vraag of de slakken met verkeerde ladings papieren vanuit België naar Ne derland zijn gekomen. Er be staat een verdenking dat de par tij is gesmokkeld. Verder is on derzocht of het keuringsbedrijf Eerland uit Geldermalsen een vals certificaat voor de slakken zou hebben afgegeven. De Raad voor Accreditatie die hierop moet toezien, heeft bevestigd dat Eerland niet bevoegd was certificaten voor staalslakken af te geven. De Sassenheimse Bijweglaan in de huidige staat (links). Het pand waar tot enkele maanden geleden nog de kringloop winkel in was ge vestigd, wordt ko mende week ge sloopt. Foto: Wim Dijk- in totaal worden drie blokken van zeven eengezins woningen gereali seerd. De voorbe reidingen voor de bouw van de eer ste twee blokken begint maandag. Tekening: pr (advertentie) De ene uitzendkracht is de andere niet. Daarom is het onderhouden van persoonlijk contact van groot belang. Zo is het ook met accountants, vindt Rob Mantel, algemeen directeur van Luba Groep, één van de oudste nog zelfstandige uitzendonder nemingen. Tien jaar geleden zocht hij een accountantskantoor dat aan zijn behoefte aan persoonlijk contact en advisering kon voldoen. Van der Geer en Partners behartigt sindsdien de zaken voor Luba Groep. Waarbij objectief advies soms tot ingrijpende interne aanpassingen heeft geleid, zoals het reorganiseren van de administratie. Met een dergelijke betrokken heid kan Rob Mantel zijn organisatie blijvend vorm geven. Samen met Van der Geer en Partners. We kunnen geen gedachten lezen, maar we komen in de buurt. van der GEER www.vandergeerenpartners.nl Nijverheidstraat 6 2222 AV Katwijk _T 071 *09 04 09 F 071 *02 75 8* :ccci :c i i:i i w GCtTT is niet strafbaar. En na twee of drie jaar leegstand, zoals bij voorbeeld aan de Kerklaan, al helemaal niet. Wethouders mogen project ontwikkelaars in de arm ne men. Maar ze moeten wel zorgen dat ze een projectontwikkelaar met kennis van zaken uitzoe ken. Er bestaat geen grondwettelijk recht op parkeren. Wel op wonen. De gemeenteraad heeft het recht een wethouder weg te sturen als deze onvoldoende kennis van zaken heeft. Rechtop De titel van het onderzoek is ronduit intrigerend: 'Viagra ma kes flowers stand up straight.' Vertaald: Viagra laat bloemen rechtop staan.' Serieus. Het is uitgezocht door onderzoekers uit Israël en Au stralië. Brokkel een stukje Viag- rapil in de vaas, en uw bos bloemen blijft gemiddeld een week langer op tafel staan. Fier rechtop. Een nuttig weetje voor al onze bloementelers. Misschien valt er wel het een en ander te ver edelen, ze kunnen zoveel te genwoordig. En de Flora zal nooit meer hetzelfde zijn. Dit werpt trouwens wel een nieuw licht op de discussie om trent het gebruik van proefdie ren. Uw pillen kunnen kenne lijk op de eerste de beste anjer getest worden. Maar navraag bij de Viagra-onderzoekers le verde een nog verrassender in zicht op. 'Als Viagra goed uitwerkt op snijbloemen, dan kan het ook andersom', menen de Ameri kaanse onderzoekers Eric Sion en Rock Hart. 'We hebben zo juist subsidie ontvangen voor een onderzoek naar de uitwer king van het middel Chrysal. We zijn alleen op zoek naar proefparen die mee willen wer ken. Nee, groene vingers hoe ven ze niet te hebben. Wel een sterke maag.' Anton Diedrich, Peter van Egmond en Gerard Baas Leidsch DagbladAKCHIEVEN ANNO 1901 Zaterdag 24 Augustus LEIDEN - De heer J. Rinkes Borger, te 's-Gravenha- ge, directeur der naamlooze vennootschap: Maat schappij tot Exploitatie van Zuivelinrichtingen 'Neerlandia', vraagt den Leidschen gemeenteraad verlof tot het bouwen van een ijshuis op het terrein der 'Leidsche Melkinrichting', (Rijnsburgersingel). Het voornemen bestaat het ijshuis te maken van hout met dubbele wanden, waartusschen zaagsel, en verder volgens de teekeningen. Hij licht zijn verzoek toe door mede te deelem dat voor het bewaren van ijs een gebouw van hout het meest doelmatig is-, dat dit ijshuis bestemd is om te vervangen het bestaande, hetwelk geamoveerd zal worden; dat het bestaande gedekt en bekleed is met riet, terwijl het nieuwe niet bekleed wordt en de be dekking zal bestaan uit pannen; dat het ijshuis ge heel vrij op eigen terrein komt te staan op een aan zienlijken afstand van de naast-gelegen gebouwen; dat het gebruik van ijs voorde uitoefening van de zuivelbereiding absoluut noodzakelijk is. ANNO 1976 LEIDEN - In de Storm Buysingstraat in het Morskwartier is gister avond een zware kraan omgevallen. Niemand raakte gewond. De kraan stond op een trekker met oplegger, die werd be stuurd door een 40-jarige chauffeur van een trans portbedrijf. Doordat het wegdek op enkele plaat sen verzakt was, kantelde de oplegger en gleed de kraan van het laadvlak en viel aan de onbebouwde kant van de straat in de berm. Foto: Archief Leidsch Dagblad Woensdag 25 augustus LEIDEN - Mevrouw Serdijn blijft het komende schooljaar als zevende leerkracht verbonden aan de openbare lagere Marnix van St. Aldegondeschooi in Leiden. Het ministerie heeft vanochtend aan het hoofd van de school, de heer Gaaykema, en wethou der Tesselaar laten weten dat de onderwijzeres in elk geval nog een jaar als extra leerkracht mag blijven op grond van de onevenwichtige klasse-opbouw (de school heeft grote lagere klassen en kleinere hogere klassen) en de zwakke sociale opbouw van de schoolbevolking. LEIDEN - De gemeente Leiden heeft plannen voor de bouw van een nieuw stadskantoor op het terrein van de Stedelijke Gas- en Lichtfabrieken (SLF) aan de Langegracht. Het gebouw, waarin gehuisvest zul len worden de gemeentelijke diensten, die iets met 'wonen' te maken hebben, wordt grotendeels gefi nancierd uit de reserves van de SLF. Deze komen vrij zodra de SLF wordt omgevormd tot een streek- energiebedrijf. Het gaat om een bedrag van tien mil joen gulden, terwijl de totale kosten van het stads kantoor geraamd zijn op dertien miljoen. REGIO - In onderwijskringen in de Leidse regio wordt zo langzamerhand te tijd rijp geaqftf om een onderzoek in te stellen naar het effect vIRde zoge naamde drempel, die ligt tussen mavo-4 en havo-4. Al sinds de invoering van de mammoetwet in 1968 moeten mavo-4 leerlingen die naar het havo willen, namelijk een gemiddeld cijfer hebben van minstens 6,5. Zitten ze daaronder, dan worden ze niet toege laten. Voor vele mavo-leerlingen die dachten dat ze er met hun einddiploma wel zouden komen, is dat een bittere pil. Formeel valt er evenwel weinig aan te doen. De wet zegt namelijk letterlijk: 'Zonder onder zoek kan tot het vierde leerjaar van een school voor havo of tot een afdeling voor havo worden toegelaten de leerling die in het bezit is van het diploma vierja rig mavo'. Kan, dat wil zeggen: het is geen recht. Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen 11a plaatsing een ingevulde cheque (geen oversehrijvingskaart) ter waarde van vijf gulden (voor een exemplaar van 13 bij 18 in zwart wit) op te sturen naar het I cidsch ABfri^^H^ririHÉAHdriaMrchieven, postbus 54, 2300 AB Leiden of door contante beta" aUÉlHMltfriftAi I aan de Rooseveltstraat 82. U ontvangt de foto binnen drie Dagblad, t.a.v. Leidsch

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 17