pebi PSV begint weer met een miskleun SPORT Vitesse tegen Fortuna aanvallend onder de maat Goudmijn voelt ich dubbel gepakt )en Ouden Leidse linksback scoort bij debuut eyenoord wil telers kwijt Omgevingsverbod voor supporters maandag 20 AUGUSTUS 2001 EREDIVISIE I1 swiiK/ANP - RBC heeft bij de ugkeer in de eerste divisie ge it) gespeeld. In Deventer kwam cl1 degradant van vorig seizoen .5 jen Go Ahead Eagles tot 2-2. ,-ee keer maakte de formatie coach Maaskant een achter and goed. Beide keren was J* uweling Den Ouden de doel- intenmaker. De laatste gelijk- aker viel pas tien minuten JU or het einde. Voor de thuis- ib scoorden Zuidam en Van jl um. eerste drie doelpun- i vielen in het eerste kwartier. Ahead Eagles speelde vanaf 50ste minuut met een man nder, na de rode kaart van Tuinen, oracles had de beste start. De neloërs, onder leiding van de i Heerenveen gekomen trai- Gert-Jan Verbeek, versloe- n op eigen veld TOP Oss met Platvoet, Stroeve en Knocks lorden. )0 Den Haag, met de nieuwe aches Israel en Schoenmaker, inbij Dordrecht (2-1). De van IS overgekomen Leidenaar irio van Heiningen en Hu- an zetten de op veel plaatsen eii rsterkte Haagse formatie al t2 el op voorsprong. Routinier 0 ogers maakte er vlak voor tijd 1 geen voor de thuisclub. f endam begon goed door amen te verslaan, 2-1. De -Hollanders, vorig sei- g en nog actief in de nacompe- zagen Leeflang in de twee helft het winnende doelpunt ken. Na ruim een half uur eg De Visser van Emmen de kaart. In de 90ste minuut jd ook nog zijn ploegmaat s van het veld gestuurd. :elsior versloeg de 'nieuwe' b in de eerste divisie, Storm- jels/Telstar. Het werd in Vel- 13-1 voor de Rotterdammers, iliga scoorde twee keer. Vlak w de rust kreeg Supusepa van elsior de rode kaart. Jan Vennegoor of Hesselink zweept PSV op naar gelijkspel terdam/gpd - Feyenoord wil r verkoop van voetballers "..Jele miljoenen terugverdie- op de forse investeringen de club afgelopen zomer op transfermarkt heeft gepleegd. Rotterdamse eredivisieclub momenteel 28 selectiespe- Als iedereen fit is, zullen n spelers op de tribune moe- .j plaatsnemen, de komst van Henk Timmer et duidelijk dat reserve-doel- Malek Malkowski naar een lere club mag uitzien. De vorig seizoen stand-in r zijn landgenoot Jurek Du- kan worden verhuurd. De .{jtralier Stephen Laybutt is al begin november verhuurd de Noorse club Lyn Oslo. maakte gisteren al zijn de- iL Ook voor aanvaller Ra- ilav Samardzic is Feyenoord zoek. de andere spelers zijn die een andere club mogen tien is niet duidelijk. Maar feit dat Feyenoord deze zo- twee nieuwe vleugelverde- ers kocht en op die posities een driedubbele bezetting ft, betekent dat een vertrek een linker- of rechterverde- er Feyenoord weinig pijn zal ga in. 'Ju door Henk van Weert Groningen - Erik Gerets had er vooraf de statistieken nog maar eens op nageslagen. Zijn bange vermoedens werden zaterdag avond opnieuw bevestigd in Gro ningen, waar PSV met 2-2 teleur stellend gelijk speelde. In de da gen na een interland verkeert PSV telkens in een dip. Spelers keren moe terug van landenwed- strijden. Door het reizen is er nauwelijks gelegenheid tot trai nen. In de eerstvolgende compe titiewedstrijd betaalt PSV de tol. Het is het onverbiddelijke lot van een ploeg die bulkt van de internationals. „Je ziet telkens dat de scherpte in de ploeg ont breekt. Het is overigens niks nieuws. Vroeger, toen ik nog speelde, was dat ook al het ge val. Je kunt er niks tegen doen. Licht trainen en afspraken her halen, meer zit er niet in", aldus Gerets. Van de elf spelers die PSV aan de aftrap bracht, hadden er ze ven een interland in de benen. Juist die spelers - Mark van Bommel en Mateja Kezman uit gezonderd - haalden hun ge bruikelijke niveau niet. Met na me Nikiforov en Hofland maak ten een povere indruk. Ook Vo gel, die bovendien last had van zijn luchtwegen, en Rommedahl presteerden onder de maat. De teleurstelling in de PSV-gele- deren over de start van het sei zoen was na afloop goed merk baar. Evenals vorig jaar begon PSV met een miskleun. Op 19 augustus 2000 verloor PSV zijn eerste wedstrijd met 2-0 van De Graafschap. Dat was de enige nederlaag van die jaargang, maar dat verlies heeft PSV wel lang achtervolgd. Feyenoord kon daardoor meteen op voor sprong komen. Pas na de win terstop achterhaalde PSV de Rotterdammers. Die geschiede nis kan zich herhalen. Feye noord faalde niet in zijn ope ningswedstrijd tegen Sparta (5- 0) en leidt de tweestrijd. Al in de eerste minuten was te zien dat PSV zichzelf een moei lijk avondje ging bezorgen. Het tempo lag veel te laag, de ene na de andere pass ging de mist in en de persoonlijke duels werden opvallend vaak door een Gro ninger gewonnen. In de zeven de minuut scoorde FC Gronin gen al. Bouma onderschepte de bal verkeerd, Hugo zond 'm door naar Broerse die fraai raak schoot, 1-0. PSV schrok, maar kwam tot de rust niet tot op merkelijke daden. Dat was overigens ook de ver dienste van FC Groningen, dat PSV met een prima tactiek aan banden legde. Dwight Lodewe- ges liet zijn team constructief verdedigend spelen. FC Gronin gen groef zich niet in, maar bleef in alle linies goed bij de les, zorgde overal voor rugdek king en speelde gepast hard. Ga- bor Torma was de enige voor uitgeschoven pion in dit spelle tje. De Hongaar stuurde als een echte targetman zijn snelle mid denvelders goed aan. Typerend voor dit spel van Groningen was dat de twee doelpunten door middenvelders gescoord wer den. In de 58ste minuut spurtte Hugo vanaf het middenveld over Nikiforov heen. De Brazili aan omspeelde Waterreus han dig, 2-0. Nikiforov kreeg in die situatie geen rugdekking. Dat kon ook moeilijk, doordat PSV na de rust met slechts drie verdedigers ging spelen. Met deze, zeker in die fase, gedurfde ingreep pro beerde Gerets de pressie te ont wikkelen die in de eerste helft uitbleef. Nadat Hugo met een rode kaart wegens hands van het veld gestuurd was, haalde Gerets ook nog Hofland eruit, waardoor er nog maar een echte verdediger bij PSV overbleef, Yuri Nildforov. De ingrepen van Gerets lever den resultaat op, zij het voor PSV toch te weinig. Het herstel na rust was ook te danken aan intimi Groningen-speler Mohammed Allach voorkomt dat de PSV-aanvallers Jan Vennegoor of Hesselink en Mateja Kezman gevaarlijk kunnen wor den. Foto: ANP/Hans Steinmeier invaller Jan Vennegoor of Hes selink. Met zijn energieke optre den nam 'Lange Jan' zijn ploeg op sleeptouw. Er kwam weer pit in de landskampioen. Vennegoor of Hesselink was bij beide PSV-doelpunten betrok ken. In de 58ste minuut keerde Hugo zijn schot in de doelmond met de hand. Kezman benutte de penalty, 2-1. Vier minuten voor tijd kopte Vennegoor of Hesselink zelfde gelijkmaker in. De Tukker was blij met zijn in valbeurt. Dat hij voorlopig derde man voor de aanval is achter Kezman en Bruggink is duide lijk, maar Vennegoor of Hesse link laat zich daardoor niet ont moedigen. „Ik had er echt zin in om hier iets te laten zien. Ik wil de wat losmaken in die tweede helft. Het is een lekkere inval beurt geworden. Ik heb, geloof ik, laten zien dat Kezman en ik wel degelijk samen kunnen spe len. Toen ik dat doelpunt maak te, viel er heel wat van me af. Mijn eerste officiële goal voor PSV. Ja, dat vierde ik heel uit- Anbuur-speler doet aangifte bij politie BS, rSiebe Annema sittard/anp - Het moest een frisse, nieuwe start na een dramatisch verlo pen seizoen worden, maar vooralsnog lijkt de zomerstop Vitesse nog geen goed te hebben gedaan. Evenals in de laatste fase van de vorige competitie was de ploeg van trainer Ronald Koe man aanvallend machteloos. Fortuna Sittard hield op eigen veld bijna pro bleemloos stand: 0-0. Vitesse slaagde er zelden in gevaar te veroorzaken voor het doel van Hesp. Dat had gedeeltelijk te maken met de strijdwijze van de Limburgers, die voor al kozen voor zekerheid. Tijdens de eer ste helft kregen de Arnhemmers slechts een grote kans. Uit een voorzet van Ba- bangida schoot Amoah over. In de tweede helft kreeg de Ghanees even eens de beste mogelijkheid van Vitesse. Zijn inzet, vrij voor Hesp, werd gekeerd door de doelman. Aan de andere kant was Fortuna ge- vaarlijker.In de elfde minuut kopte Ro nald Hamming naast na een goede pass van Emeran. Op slag van rust mocht Fortuna prijsschieten op het doel van Zoetebier. Eerst zag Van Bar- neveld zijn schot smoren in de defen sie. Vervolgens kwam Hamming vrij, maar de spits raakte de bal niet goed. In blessuretijd schoot Emeran nog eens op de Arnhemse sluitpost. De Graafschap - AZ De Graafschap wil tot de middenmoot van de eredivisie behoren, AZ heeft ho gere verwachtingen. Voorlopig is er in Doetinchem meer hoop op het halen van de doelstelling. De Graafschap trapte het seizoen af met een pro bleemloze overwinning op de ploeg uit Alkmaar, 3-0. Al tijdens de rust van De Graafschap - AZ (2-0) durfde trainer Koolhof van de thuisclub het aan zijn uitblinkende spits Van Vossen te wisselen. De voor malige Feyenoorder had last van zijn lies, maar had bij een minder positieve stand kunnen doorspelen. Uiteindelijk werd het zelfs 3-0 en zijn de Achterhoe kers voorlopig de nummer twee van de eredivisie. De Graafschap startte voortvarend. In de zesde minuut speelde Meerdink zich op de rechtervleugel mooi vrij, waarna doelman Moens te laat reageer de op zijn schot. Achttien minuten later profiteerde de thuisclub van een blun der van Buskermolen. De verdediger kopte de bal slecht terug. Schulp kon de bal oppikken en speelde de keeper van AZ uit. Promes maakte vlak voor tijd met een schitterend schot de 3-0. Willem II - NEC Willem II was in de eerste helft opper machtig tegen NEC, dat voorin diep gang en scherpte miste en achterin na- ief verdedigde. Aanwinst Chris Jans- sens, afkomstig van SK Lokeren en een van de weinige aankopen van de Til- burgers, opende de score al na vijf mi nuten met een perfect genomen vrije trap. International Landzaat maakte het tweede doelpunt na 23 minuten, na fraai aangeven van Caluwé. Met bij vla gen uitstekend voetbal werd NEC daar na verder teruggedrongen. Treffer nummer drie van Willem II was van hoog niveau. Abdellaoui maakte na 32 minuten een bekeken driehoekje met Landzaat en Bombarda bekwaam af, 3- 0. Willem II kon het goede spel na de her vatting niet voortzetten. NEC bleek met Tumba, na 34 minuten ingevallen voor Van Rijswijk, voorin beter aanspeel baar. In de 60ste minuut scoorde Wis- gerhof nog de 3-1. Willem II besloot vervolgens de voorsprong met voor zichtig spel te consolideren. FC Den Bosch - Heerenveen Wiljan Vloet kan tevreden zijn over zijn debuut als trainer in het betaald voet bal. De trainer van FC Den Bosch, dat als kampioen van de eerste divisie na een jaar terug is op het hoogste niveau, pakte zaterdagavond in eigen stadion een punt tegen Heerenveen (0-0). Vloet volgde in Den Bosch Jan Poortvliet op. Minder tevreden was trainer De Haan van Heerenveen. De Friezen willen dit seizoen Europees voetbal afdwingen, maar daar was in Den Bosch niets van te merken. De Friezen hadden veel bal bezit, maar speelden in een veel te laag tempo. De thuisploeg hield veel men sen achterin en gokte op een snelle uit val. Die uitbraken kwamen er voor rust nauwelijks. Het enige hoogtepunt in de eerste helft was een individuele actie (warden - Cambuur-speler neth Goudmijn heeft zater- jmorgen aangifte bij de Leeu- 'eel der politie gedaan vtjn mis- deling door Haarlem-speler lier Koordes. Goudmijn werd lagavond in de wedstrijd nbuur-Haarlem geveld door 1 vuistslag van Koordes. „Als 'ts op straat gebeurt, doe je aangifte", aldus Goudmijn. duel Cambuur-Haarlem derhalve niet alleen een itrechtelijk - bij de KNVB - e:., 11 ook een strafrechtelijk ver- V <r Goudmijn kreeg vrijdag- id een rode kaart van cidsrechter Hennie de Graaf, Is Koordes. De middenvel van Haarlem was al na zes- minuten wegens een bles- naar de kant gegaan, maar j ikte, toen de wedstrijd in de p ede helft escaleerde, een j. nt van 25 meter om zijn 2 n te halen op Goudmijn. 1 idmijn voelt zich in alle op- ten slachtoffer. „Lichame- omdat ik aardig toegetakeld Ik had een oogwond die f echt moest worden en stevi- >ijn in mijn hoofd waarvan ik twee dagen na de wedstrijd |g steeds last heb. Bovendien n01 ik een rode kaart gekregen een elleboogstoot, die ik absoluut niet uitgedeeld heb. Daardoor moesten we verder met tien man, waardoor we geen kans meer hadden om een veldoverwicht in een overwin ning te vertalen. Haarlem kon gewoon met elf spelers verder, omdat Koordes al gewisseld was." De wedstrijd, vol met kleine irri taties waartegen scheidsrechter Hennie de Graaf onvoldoende optrad, liep twaalf minuten na de pauze uit de hand. Kenneth Goudmijn en Eric Piket botsten met de hoofden tegen elkaar, waarna Piket bleef liggen en scheidsrechter De Graaf het duel stillegde. Nadat het duel was vervolgd met een scheids rechterbal tuimelden Goudmijn en Piket plotseling opnieuw over elkaar heen. „Ik greep hem van achteren vast, maar een el- leboogje? Kom nou, dat is grote nonsens", zegt Goudmijn. De televisiebeelden geven over dat incident geen duidelijkheid. „We zijn ongelooflijk bena deeld", vindt Goudmijn. „Wij zetten voortaan Regilio Tuur op de bank om een speler in het veld met een hoek op het ge zicht neer te kunnen sabelen. Dan kunnen we daarna ook rus tig met elf man verder spelen. Dat is natuurlijk onzin, maar daarmee wil ik wel aangeven numecen/anp - Supporters van de Nijmeegse voetbalclub NEC kunnen vanaf dit seizoen bij wangedrag niet alleen een stadi onverbod, maar ook een omge vingsverbod opgelegd krijgen. Zij mogen zich dan op speelda gen niet in de wijde omgeving van het Goffertstadion in Nijme gen vertonen. Het omgevings verbod duurt minimaal zes maanden en maximaal twee FC Groningen-PSV 2-2 (1-0). 6. Broerse 1-0. 58. Hugo 2-0, 65 Kezman 2-1 (strafschop), 87. Vennegoor of Hesse link 2-2 Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 12.850. Rode kaart: 65 Hugo (Groningen). Gele kaart: Tuhute- ru. Broerse, Torma (Groningen), Ven negoor of Hesselink (PSV). NAC-FC Utrecht 1-0 (0-0). 73. Salmon 1-0. Scheidsrechter Wegereef. Toe schouwers 13.126. Gele kaart: Mensah (NAC), Van der Ree (FC Utrecht). FC Den Bosch-Heerenveen 0-0. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschou wers 4200. Gele kaart Michels (FC Den Bosch), Venema, Klompe, Edman (Heerenveen). De Graafschap-AZ 3-0 (2-0). 6. Meerd ink 1-0, 24. Schulp 2-0, 88. Promes 3- 0. Scheidsrechter Van Dijk Toeschou wers 10.800. Gele kaart: Meerdink. Schulp (De Graafschap). Bosman, Op dam (AZ). Feyenoord-Sparta 5-0 (2-0). 12. To- masson 1-0, 22. Emerton 2-0, 55. Bos- velt 3-0, 87 Tomasson 4-0, 90. To- masson 5-0. Scheidsrechter Bossen Toeschouwers 43.396. Ajax-Roda JC 1-1 (0-0). 79. Nygaard 0- 1, 84. Van der Vaart 1-1. Scheidsrech ter: Luinge Toeschouwers: 33.116 Ge le kaart: Kalac, Sonkaya (Roda JC). Willem ll-NEC 3-1 (3-0). 5. Janssens 1- 0, 23 Landzaat 2-0, 32. Abdellaoui 3- 0, 60. Wisgerhof 3-1. Scheidsrechter Haverkort. Toeschouwers: 12.754. Gele kaart: Van Nieuwstadt, Mathijsen (Wil lem II), Hesp (NEC). Fortuna Sittard-Vitesse 0-0. Scheids rechter: Van Egmond. Toeschouwers 7000 Gele kaart: Amoah, Janssen (Vi tesse). Topscorers: 1. Tomasson (Feyenoord) 3. Programma morgen: NAC-FC Twente, woensdag: Sparta-FC Utrecht, Roda JC- Feyenoord, PSV-FC Den Bosch, FC Gro- ningen-Willem II. Vitesse-AZ. Fortuna Sittard-De Graafschap. NEC-RKC-Waal- wijk; vrijdag: Heerenveen-NAC: zater dag: Willem ll-PSV. FC Twente-Roda JC. Vitesse-FC Utrecht. AZ-Sparta, De Graaschap-NEC; zondag: Feyenoord- Ajax, RKC Waalwijk-FC Groningen. FC Den Bosch-Fortuna Sittard. bundig. Ik word altijd een beetje gek als ik scoor." FC Groningen: Beukenkamp: Elshot, Schoenmakers, Allach en Johansson; Hugo, Van Gessel en Broerse: Tuhuteru (71. Hardarson), Torma (84. Janssen) en Robben (90. Visser). PSV: Waterreus; Lucius, Nildforov. Hof land (74 Gakhokidze) en Bouma; Rom medahl, Vogel (81. De long), Van Bom mel en Ramzi (46. Vennegoor of Hesse link); Bruggink en Kezman. 0 3 5-0 0 3 3-0 3- 3 1-0 3 1-0 1 2- 2 1 2- 2 1 1- 1 1 1- 1 1 0- 0 1 0- 0 1 0- 0 1 0- 0 0 0- 1 0 0- 1 0 1-3 0 1 0 0-3 0 1 0 0-5 EERSTE DIVISIE van Lurling, maar de aanvaller van Heerenveen schoot de bal uit een moeilijke hoek voorlangs. De tweede helft was een stuk levendi ger dan de eerste. Allback verprutste een grote kans. Heerenveen had nog geluk toen de Zweedse aanwinst Ed man een schot van Van den Eede uit de kruising kopte. NAC - FC Utrecht Op het eerste avondje NAC werd het geduld van de mannen van coach Ten Cate beloond. In Breda werd FC Utrecht, de nummer vijf van vorig sei zoen, verslagen (1-0). FC Utrecht was zaterdagavond in Breda degelijk. Niet meer en niet minder. Kansen kreeg de formatie van Adelaar nauwelijks, hoe wel achterin ook vrijwel niets werd weggegeven. De wedstrijd ging pas le ven nadat Ten Cate halverwege de tweede helft met Hersi een middenvel der had ingebracht die kiest voor risico in plaats van zekerheid. De van Ajax ge huurde jongeling leidde de enige treffer in. Voor de afronding zorgde Salmon, die meteen de held van de avond werd. Stormvogels Telstar-Excelsior 1-3 (1-3). 7. Mtiliga 0-1, 23. Ten Heuvel 1-1 (strafschop), 28. De Meester 1-2, 32. Mtilige 1-3. Scheidsrechter: Suiting Toeschouwers 1603. Rode kaart: 43 Supusepa (Excelsior/2 x geel). Gele kaart Biezen, Ten Heuvel, Smit (Telstar), El Akchaoui, Lopes (Excelsior). Heracles Almelo-TOP/Oss 3-0 (1-0). 2. Platvoet 1-0, 52. Stroeve 2-0, 81. Kocks 3-0. Scheidsrechter: Oskam. Toeschou wers: 4025. Gele kaart: Mike Eveleens (Top/Oss). Go Ahead Eagels-RBC Roosendaal 2-2 (2-1). 3. Zuidam 1-0, 8. Den Ouden 1-1, 12. Van Arum 2-1, 80. Den Ouden 2-2. Scheidsrechter Schenkels. Toeschou wers: 4000. Rode kaart: 50. Van Tuinen (GA Eagles). Gele kaart Schreuder, Re- deker. Van Putten (GA Eagles), Den Ou den, Hertog (RBC). Dordrecht '90-ADO Den Haag 1-2 (0-2). 9 Van Heiningen 0-1, 37. Human 0-2, 73. Boogers 1-2 Scheidsrechter: Vink Toeschouwers 120C Gele kaart Van Heiningen, Verberne (ADO Den Haag), Overkleeft (Dordrecht). Volendam-Emmen 2-1 (1-1). 14. Van Ommeren 1-0, 23. Van Oostrum 1-1, 54. Leeflang 2-1 Scheidsrechter Van Don gen Toeschouwers 2374. Rode kaart 33. De Visser (Emmen). 90. Arts (Em men). Gele kaart: Slor (Emmen). Topscorers: 1. Graef (VW). Mtiliga (Ex celsior). Den Ouden (RBC), Alberda (Veendam) 2. Programma vrijdag: T0P/0ss-MW, AD0 Den Haag-GA Eagles, RBC-Roosendaal- VW, FC Zwolle - Stormvogels Telstar, Veendam-FC Volendam; zaterdag: Hel mond Sport-Cambuur Leeuwarden; zon dag: Haarlem-Dordrecht 90. Amstelcup. dinsdag: FC Omniworld- jaar. Het omgevingsverbod is bedoeld om relschoppers ver uit de buurt van het in een stads park gelegen stadion te houden. In het verleden veroorzaakten supporters met een stadionver bod regelmatig problemen in de omgeving van het stadion, voor al bij het supporterscafé aan de rand van het park. Op dit mo ment hebben 48 NEC-suppor- ters een stadionverbod. Stormvogels Telstar, Noordwijk- Haar- lem. Heracles 1 1 0 0 3 3- 0 Veendam 1 1 0 0 3 4- 2 FC Zwolle 1 1 0 0 3 3- 1 Excelsior 1 1 0 0 3 3- 1 Volendam 1 1 0 0 3 2- 1 ADODenHaag 1 1 0- 0 3 2- 1 RBC 1 0 1 0 1 2- 2 GA Eagles 1 0 1 0 1 2- 2 Cambuur L 1 0 1 0 1 1- 1 Helmond Sp 1 0 1 0 1 1- 1 Eindhoven 1 0 1 0 1 1- 1 Haarlem 1 0 1 0 1 1- 1 Emmen 1 0 0 1 0 1- 2 Dordr '90 1 0 0 1 0 1- 2 VW 1 0 0 1 0 2- 4 Stormv.Telst. 1 0 0 1 0 1- 3 MW 1 0 0 1 0 1- 3 TOP 1 0 0 1 0 0- 3 Kenneth Goudmijn (7) grijpt naar zijn hoofd als hij op de grond valt. De dader, Haarlem-speler Rogier Koordes (tweede van links), kijkt over de schouder van Cambuur-speler Maikel Ferrier naar het slachtof fer. Foto: GPD/Jan de Vries hoe onrechtvaardig het vervolg van de wedstrijd voor ons was." Volgens directeur Herman Juc- kers van Cambuur worden van daag de beelden van het inci dent nog eens in alle rust beke ken, voordat Goudmijn en aan voerder Johan Abma een verkla ring over het gebeurde naar de KNVB Opsturen. „Ik neem aan dat het tot een mondelinge be handeling komt", aldus Juckers. Intern zal er ook met de spelers gesproken worden. „Al vind ik niet dat wij echt over de schreef zijn gegaan", meent Juckers. „De agressie kwam vooral van de Haarlem-spelers. Maar het blijft natuurlijk verwerpelijk dat zoiets op het veld bij een prof wedstrijd kan gebeuren." HFC Haarlem bepaalt vandaag welke maatregelen worden ge nomen tegen Hillegommer Ro gier Koordes. De speler heeft in middels zijn excuses aangebo den, maar die zijn door Goud mijn voorlopig niet aanvaard. Haarlem-voorzitter Aad Goed hart laat in een reactie weten: „Ik was er zelf en bovendien heb ik gisteren diverse keren de beelden terug gedraaid, ook in slow-motion. Gisteren heb ik de kwestie besproken met de trai ners. We betreuren de charge van de tegenpartij die aanlei ding heeft gegeven tot de vecht partij. Ernstiger is dat een speler vanuit de dug-out zich in de menigte mengt. Het eerste is be treurenswaardig, het tweede zéér betreurenswaardig." „Koordes heeft z'n argumenten. Hij heeft gewoon heel impulsief gehandeld. Er zijn verzachtende omstandigheden. Wat die pre cies zijn, hoop ik vandaag in een gesprek van hem te horen. Daarna praten we als bestuur en bepalen de strafmaat, want dat we een disciplinaire maatregel nemen is wel duidelijk. Maar ik wil eerst Rogier zelf spreken." door Janet van Dijk leiden - Een linksback scoort niet zo vaak. Mario van Heinin gen deed het in zijn laatste com petitiewedstrijd voor UVS, Hil versum uit, 0-2. En in zijn eerste competitiewedstrijd voor ADO Den Haag. Dordrecht uit, 1-2. Na negen minuten was het raak voor de deze zomer semi-prof geworden Leidenaar, die de 0-1 op het scorebord zette. „Ik dribbelde op, zag geen af- speelmogelijkheden en hoorde iedereen roepen: Schieten, schieten. Toen schoot ik de bal met een aardige curve over de keeper heen." Het doelpunt was een verrassing, dat hij in de ba sis stond niet. Dat was bijna de hele voorbereidingsperiode al zo. En dat was wel weer onver wacht. „Omdat ik van de ama teurs kom, hoopte ik dat ik bij de selectie zou zitten en dat ik langzaam gebracht zou worden. Maar ik ben de enige linksbeni ge speler die op die plek kan spelen. En ik doe het goed in de ogen van de trainers. Niet dat ik er nu al ben; ik moet nog steeds veel leren", aldus de 25-jarige Van Heiningen, die acht jaar in de jeugd bij Ajax speelde en daarna bij UVS in de hoofdklas se voetbalde. De overstap van het amateur voetbal naar het betaalde voet bal valt vooralsnog niet tegen. Het grootste probleem was de trainingsfrequentie, die werd opgevoerd van drie keer in de week naar zes keer, en tijdens twee weken trainingskamp zelfs naar tien keer in de week. Dat hij pas op zijn 25ste bij de eerstedivisieclub binnenkwam heeft, volgens Van Heiningen ook wel voordelen. „Ik merk wel dat ik bij Ajax in de jeugd en bij UVS in de hoofdklasse het nodi ge heb gezien en geleerd. Ik kijk toch wat realistischer aan tegen mijn kansen. En bij de testwed strijd was iedereen erg stil, ter wijl ik meteen mijn mond open trok, ook in de wedstrijd durfde ik meer te zeggen." „Het is heel leuk, heel gaaf, en heel leerzaam", vindt Van Hei ningen, die de spelersgroep 'leuk' en de club 'eped georgani seerd' noemt. ,.A& je de naam Den Haag hoort dan denk je: asociaal dit, asociaal dat. Maar ik heb het er reuze naar mijn zin." Voorlopig richt de semi-prof zich nog even helemaal op het voetballen. Voor de zomerva kantie heeft hij het ClOS-diplo- ma gehaald. Aanvankelijk wilde hij proberen om bij zijn stage adres. het gehandicaptencen trum De Gading in Leiderdorp, aan het werk te gaan. Maar toen kwam ADO. „Misschien dat ik er later parttime kan gaan wer ken." En om dat realistische te onderstrepen: „Het is nu alle maal fantastisch, maar mis schien is het over een half jaar wel heel anders. Gewoon met beide benen op de grond blijven staan, dan komt alles wel op zijn pootjes terecht."

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 19