Fans: 'Say oeh-ah-Van der Sar!' SPORT Voor Dekker is geen berg meer te hoog Bergkamp haalt gram op Wenger Edwin van der Sar binnen een kwartier het mannetje bij aanhang Fulham De prognose Hersenschudding Oude Kamphuis gelsenkirchen - Het is de vraag of verdediger Niels Oude Kamphuis morgen inzetbaar is bij Schalke 04 tijdens het in- haalduel in de Bundesliga tegen Hansa Rostock. De 23-jarige Nederlander, die woensdag in Londen tegen Engeland debu teerde in het Nederlands elftal, liep zaterdag in het duel tegen Leverkusen een hersenschud ding op. „Het is onzeker of hij kan spelen", aldus trainer Huub Stevens. „Het wordt moeilijk." Kadijk/Leenstra heersen op strand scheveningen - Beachvolleybal- sters Rebekka Kadijk en Marrit Leenstra hebben gisteren de Nederlandse titel beachvolley- bal veroverd. Het duo versloeg in de finale het koppel Vera Koenen/Mireille te Winkel (21- 9 18-21 15-9). Het was de eerste nationale titel voor Kadijk zon der haar zusje Debora. De twee waren jarenlang een onafschei delijk koppel, maar na het te leurstellende optreden bij de Olympische Spelen van Sydney - het duo ging in de eerste ron de onderuit - zette Debora een punt achter haar carrière. Gis teren werd zij door de volley - balbond onderscheiden met de zilveren bondsspeld. Edith van Dijk wint wereldcup ohrid - Edith van Dijk heeft za terdag in het Macedonische Ohrid voor de tweede keer in successie de wereldbeker lan- ge-afstandzwemmen gewon nen. De Nederlandse was de snelste in een race over 30 kilo meter en werd daardoor in het algemeen klassement onbereik baar voor haar enige overgeble ven concurrente Kamrau. Van Dijk stelde haar uiteindelijke zege in de wereldbeker op im ponerende wijze veilig. De race van de vrouwen begon tegelij kertijd met die van de mannen. Van Dijk zwom heel lang met de kopgroep van haar manne lijke collega's mee. Uiteindelijk moest ze nog geen twee minu ten toegeven op de Bulgaarse winnaar Stoichev. Spaanse wint Tour opnieuw parijs - De Spaanse wielrenster Joane Somarriba heeft gisteren voor de tweede keer op rij de Ronde van Frankrijk voor vrou wen gewonnen. De Russin Olga Slioussareva won in de sprint de veertiende en laatste etappe. Somarriba eindigde de ronde met meer dan drie minuten voorsprong op de nummer twee, Fabiana Luperini uit Ita lië. De Duitse Judith Amdt werd derde in het klassement. Chan- tal Beltman was de best geklas seerde Nederlandse in de eind stand: 24ste, op 41.56 van de winnares. Baukje Doedee werd 26ste, voor haar landgenotes Yvonne Brunen (37ste) en Ghita Beltman (47ste). maandag 20 AUGUSTUS 2001 BELGiE Tweede speeldag: Westerlo - Aalst 0-1, Standard -GBA 3-0, Antwerp - Genk 3-0, Beveren - Lierse 1-1, St.Truiden - Lommei 4-3, La Louviere - Anderlecht 1-3, RWDM - Charleroi 0-1Lokeren - Brugge 0-1. Stand aan kop: Anderlecht 2-6 Charleroi 2-4 Brugge 2-6 GBA 2-3 Gent 2-6 Genk 2-3 Aalst 2-6 Lommei 2-3 Standard 2-4 Antwerp 2-3 door Henri van der Steen londen - Voor de wedstrijd werd hem gevraagd of dat toch niet een beetje hoog gegrepen was, dromen over kampioen worden. Mohamed Al Fayed, de steenrijke eigenaar van Fulham, knipperde eens met de ogen en zei: „Het is een droom, maar eentje die uit kan komen." De heer Al Fayed is wel een man die dromen uit laat komen. Wie zijn ploeg gisteren op Old Trafford tegen Manches ter United zag voetballen, zal denken dat Fulham inderdaad weieens kan uitgroeien tot titel kandidaat. Bijna was Mohamed Al Fayed de schoonvader van prinses Diana geworden. Die droom werd wreed verstoord door het dodelijke auto-ongeluk van zijn zoon en Lady Di. De bedroefde vader restte zijn werk - het be roemde warenhuis Harrods - en die ene hobby: Fulham Football Club. Hij stak al 288 miljoen gul den in de club, waarmee Ful ham in vijf jaar van de Third Di vision naar de Premier League promoveerde. Zijn laatste aan koop was een spectaculaire: Ed win van der Sar. Voor de niet flauwe som van 25,2 miljoen gulden. De naam Fulham bracht ook Edwin van der Sar niet meteen in extase. Fulham? Alleen oude kenners lieten de dolletjes aan gaande de verrassende transfer van de Oranje-keeper achterwe ge. Fulham is immers een prachtige club, met een prachtig stadion, Craven Cottage. Vanuit zijn doelgebied kan Van der Sar een bal zo de Thames in bok sen. In de hoek van het oude stadion - dat overigens volledig verbouwd wordt - staat een villa, een cottage, waaraan het stadi on de naam ontleent. Hier deed Queen Ann in de zeventiende eeuw een tukje als ze was wezen jagen. De houten stoelen op de houten veranda van de villa ge ven een indrukwekkend uitzicht op het veld. Hier voetbalden George Best, Bobby Moore, Rodney Marsh, Bobby Robson en Jimmy Hay- nes, de eerste Britse voetballer die 100 pond per week ging ver dienen nadat het gebod op het maximum-salaris van 20 per week was opgeheven. De stadi on-manager hoorde tot zijn ver bazing dat Van der Sar de nieuwste ster is op Craven Cot tage. „Omdat we een heel goede keeper hebben, die vorig jaar ook geweldig goed heeft ge speeld, een international van Ierland bovendien." Wilde trainer-coach Jean Tigana inderdaad twee goeie keepers of was Van der Sar ook een presti- ge-object voor president Al Fay- Twee Nederlandse internationals aan het werk bij hun nieuwe club. Doelman Edwin van der Sar viel op met enkele fraaie reddingen voor Fulham. Hij was echter kansloos bij de twee treffers die Ruud van Ni- stelrooy liet aantekenen in zijn competitiedebuut voor Manchester United. Foto: EPA ed? De komst van de lange Hol- wondertje gezien. Zijn ploegge- der Sar zien trainen, geeft ons lander werd alom bijna als een noot Sean Davis: .Alleen al Van een opwindend gevoel." 'Het Kampioenschap van Zürich wordt de sleutelwedstrijd' door Ad Pertijs hamburg - Natuurlijk, met zijn derde plaats in de massaspurt van de (door Zabel gewonnen) Duitse HEW Cyclassics deed lei der Erik Dekker qua punten goede zaken in de strijd om de wereldbeker. Maar vele malen groter was de winst van de ma nier waarop hij gisteren rond de Elbe zijn tricot verdedigde. Dekker durfde - tegen alle wie- lerwetten in - aan te vallen, Dek ker hield overzicht, Dekker kon de druk aan en Dekker vond in de laatste kilometer zelfs de tijd voor een van zijn grappen. In het wiel van Fred Rodriquez, de ploegmaat en sprintvoorberei der van concurrent Vainsteins, riep hij de Amerikaan toe de spurt te beginnen. „In de hoop dat hij zou denken dat ik Vain steins was. Dan zou ik gebakken zitten. Helaas had hij goed om zich heen gekeken." Het tekent het zelfvertrouwen van Dekker dat hij zelfs in de ze nuwenoorlog van de massa spurt de rust heeft voor dergelij ke tactische geintjes. Omdat Ro driguez het uiteraard vertikte voor Dekker de sprint aan te trekken, besloot hij hem op 200 meter voor de finish zelf maar op gang te trekken. „Als je gaat voor de zege, kun je beter iets verder van achter beginnen. Ik wilde echter het risico niet lo pen ingesloten te raken en daar mee alle punten te verspelen." Alleen de specialisten Zabel en Vainsteins kwamen nog over hem heen en lachend pakte hij de derde plaats en de bijbeho rende vijftig punten. Zabel, Vainsteins, Rebellin en Casagrande ziet hij nu als zijn voornaamste overgebleven con currenten voor de wereldbeker. „Het Kampioenschap van Zü rich wordt nu volgende week de sleutelwedstrijd", durft hij op drie klassiekers van het einde al Erik Zabel komt juichend over de streep. Hij klopte Romans Vainsteins (links) en Erik Dekker (rechts), die wel de leiding in het wereldbeker klassement hield. Foto: Reuters te zeggen. De wereldbeker, daar draait bij de Drent bijna alles om sinds hij in de Amstel Gold Race de leiderstrui veroverde. Internationaal werden vraagte kens geplaatst bij het feit of Dekker in wedstrijden als die van Zürich en Lombardije sterk genoeg is mannen als Rebellin achter zich te houden. Temeer omdat winst verhoudingsgewijs heel veel punten oplevert. De drie maal in het routesche ma opgenomen korte maar su- persteile Waseberg was in Ham burg de heuvel waar Dekker de kracht van de Italiaan mocht vrezen. „De eerste keer reed Ull rich er op kop. Het publiek werd gek. Ik dacht: Ik ga gewoon naast hem rijden. Het ging zo gemakkelijk. Ik dacht: Dit kan gewoon niet." Het gaf Dekker zoveel zelfvertrouwen in de koers dat hij in de finale als eer ste vol de heuvel op durfde stor men. „Rebellin loste zelfs uit mijn wiel. Nou daar word je even heel blij van." Tegen alle logica in durfde Dekker daarna zelfs door te rijden met de eni gen die hem enigszins hadden kunnen volgen op de Waseberg: Rebellin en Bettini. „Niet op 100 procent hoor, maar 98." Het trio werd op zeven kilometer voor de streep teruggepakt, maar de Rabokopman had weinig gele den met de uitval. Brutaal ging hij op tweehonderd meter van de finish de spurt aan. „Leon van Bon was weg in de laatste kilometer. Ik was blij dat hij werd teruggepakt, maar ach teraf had ik hem natuurlijk net zo goed de 100 punten kunnen laten." De wereldbeker, weet hij nu, vereist in de koers een ande re manier van denken. „Het legt ook een andere druk op je. Maar bovenal geeft die trui me een enorme kick. Hij geeft me de moraal om door te gaan tot de Ronde van Lombardije, eind ok tober. Je bent met iets concreets bezig." Iets wat tot zijn grote genoegen ook goed blijft gaan. „Zo goed, dat het bijna een keer fout moet gaan. Maar ondertussen is het zelfvertrouwen enorm. Ik heb me nog nooit zo sterk gevoeld. De Jaizïdbel en Waseberg waren Edwin van der Sar verdient na tuurlijk wel wat meer dan John ny Haynes. Een spelersmakelaar die de Engelse markt goed kent, schat hem op 3,7 miljoen gul den per jaar, netto. Geld was echter niet de doorslaggevende factor om ja te zeggen tegen Fulham, vertelt Van der Sar een uur na zijn debuut in de Pre mier League. „Geld speelde mee, maar was niet de belang rijkste factor. Er waren enkele clubs met belangstelling, maar Fulham bleef als enige concreet. Ik wilde op zeker moment een beslissing, ook in verband met het Nederlands elftal." Heel lang had Van der Sar (bijna 31) niet nodig om erachter te komen dat hij niet in zo'n rottig clubje was beland. „Dat wist ik al na gesprekken met de presi dent en de trainer, Jean Tigana, en nadat ik enkele jongens had gesproken die tegen Fulham hebben gespeeld. Het is geen Juve of Ajax, maar Fulham is een voetballende ploeg, waarin ik wel pas. En een ambitieuze ploeg." De naam Tigana doet overal ter wereld belletjes rinkelen. Tigana was de prachtige middenvelder in het gouden Franse elftal van 1984. Het schijnt dat de 51-vou- dige Franse international net zo talentvol is als trainer-coach. Michel Platini, zijn oude voet balmaatje en nu vice-president van de voetbalbond, heeft al ge zegd dat het onvermijdelijk is dat Tigana ooit Frans bonds coach wordt. Voorlopig zit Tiga na echter gebeiteld bij Fulham. Net als Van der Sar. Dat blijkt tijdens de eerste com petitiewedstrijd. Fulham - met enkele geweldige Fransen van wie spits Louis Saha de beste is - speelt prima, United mag de handen dichtknijpen dat het twee goals van Saha van weg poetsen: 3-2. Van der Sar - die nooit eerder op Old Trafford stond - krijgt na een kwartier spel vriend en vijand van de bank met een sublieme redding. Beckham krult de bal naar de verre hoek, Van der Sar is goed en lang genoeg. Bijna elke ande re keeper had de bal uit het net kunnen halen. 'Say oeh-ah-Van der Sar, say oeh-ah-Van der Sar!' galmt het vanuit het vak met Fulham-supporters. Even later werd hij toch geklopt door Beckham, per onhoudbare free kick. Ook de goals van Nistel- rooij waren onhoudbaar. „We hebben een goed voetbal lende ploeg, vandaag hebben we eigenlijk nog te weinig ge voetbald. Ik heb een hoop ple zier. Al kan dat natuurlijk veran deren als je de eerste zes wed strijden verliest." Gezien het veldspel van gisteren is daar echter weinig kans op. DUITSLAND Vierde speeldag. Bayem München - FC St. Pauli 2-0 (2-0). 13. Sforza 1-0, 45. Eiber 2-0 Toeschou wers: 50.000. VfL Wolfsburg - SC Freiburg 1-1 (0-1). 35. Sellimi 0-1, 67. Munteanu 1-1. Toeschou wers: 16.000. 1. FC Nürnberg - VfB Stuttgart 2-4 (1-1). 4 Gariea 0-1, 38. Nikl 1-1, 49 Nikl 2-1, 58. Todt 2-2, 61. Ganea 2-3, 89. Adhe- mar 2-4 Toeschouwers: 40.000. Werder Bremen - 1860 München 1-3 (1-2) 29. Borimirov 0-1, 34. Herzog 1-1 (straf schop), 39. Agostino 1-2, 59. Schroth 1- 3. Toeschouwers: 28.000 Rode kaart: Agostino (1860 München). Hamburger SV - 1. FC Kaiserslautern 2-3 (0-3). 18. Lincoln 0-1, 22. Lincoln 0-2, 28. Strasser 0-3, 56 Hoogma 1-3, 64. Meijer 2-3. Toeschouwers: 45.000. Schalke 04 - Bayer Leverkusen 3-3 (2-0). 9. Hajto 1-0, 40. Böhme 2-0 (strafschop), 58. Ballack 2-1, 73. Kirsten 2-2, 80. Mpenza 3-2, 90. Schneider 3-3 (straf schop). Toeschouwers: 60.204 Hansa Rostock - Borussia Dortmund 0-2 (0-2). 4. Rosicky 0-1, 13. Oliseh 0-2. Toe schouwers: 25.900. 1. FC Köln - Borussia Mönchengladbach 0- 2 (0-0). 47 Korzynietz 0-1, 90 Van Lent 0-2. Toeschouwers: 41.836. Hertha BSC Berlin - Energie Cottbus 2-3 (1-0). 26. Marcelinho 1-0, 56. Da Silva 1- 1, 64. Kobylanski 1-2, 80. Brasilia 1-3, 90. Preetz 2-3. Toeschouwers: 42.791 Stand aan kop: Dortmund 4-12 Leverkusen 4-8 Kaisersl. 4-12 Bayern M. 4-7 E. Cottbus 4-9 Borussia 4-7 ENGELAND Eerste speeldag Middlesbrough - Arsenal 0-4 (0-1). 43 Henry 0-1, 87 Pires 0-2 (strafschop), 89. Bergkamp 0-3. 90. Bergkamp 0-4. Toe schouwers: 31.557. Rode kaart: Parlour (Arsenal). Ehiogu (Middlesbrough) Liverpool - West Ham United 2-1 (1-1). 18. Owen 1-0, 30. Di Canio 1-1 (straf schop), 77 Owen 2-1. Toeschouwers: 43.395. Bijzonderheid: Doelman Wester- veld ontbrak wegens blessure. Charlton Athletic - Everton 1-2 (0-0), Johansson 1-0, 64 Ferguson 1-1 (s| schop), 77. Weir 1-2. Toeschouw 20 451. Derby County - Blackburn Rovers 2-1 45. Ravanelli 1-0, 65 Christie 2-0, Blake 2-1 Toeschouwers: 28.236. Leeds United - Southampton 2-0 (0 67. Bowyer 1-0, 81. Smith 2-0. Toesch wers: 39.715. Leicester City - Bolton Wanderers 0-5 4). 15. Nolan 0-1, Ricketts 0-2, 41 Ni 0-3, 45. Frandsen 0-4, 83. FrandsenG Toeschouwers: 19.987. Sunderland - Ipswich Town 1-0 (1-0). Phillips 1-0 (strafschop). Toeschouw 25.000 Tottenham Hotspur - Aston Villa 0-0.) schouwers: 38.000. Chelsea - Newcastle United 1-1 (1-0) Zenden 1-0, 77. Acuna 1-1. Toesct wers: 40.124. Manchester United - Fulham 3-2 (1-1), Saha 0-1, 35. Beckham 1-1, 48. Sahj 2, 51. Van Nistelrooy 2-2, 53. Van Nil rooy 3-2. Toeschouwers: 67.534. FRANKRIJK Vierde speeldag: Monaco - Paris SG Lyon - Guingamp 3-0, Marseille - Troy 1, Metz - Lens 0-1, Nantes - Basti 2,Rennes - Bordeaux 1-0, Lille - Mon lier 2-1, Sochaux - Lorient 2-2. Stand aan kop: Lens 4-12 Troyes Lyon 4-9 Sochaux Lille 4-8 PSG Auxerre 3-7 Rennes SCHOTLAND Vierde speeldag. Livingston - Celtic 0-0. Rode kaart: B: (Livingston). Toeschouwers: 10.024 Aberdeen - Motherwell 4-2 (2-2). Thornley 1-0, 29. Ready 1-1, 31. Keil 2. 34 Winters 2-2, 55. Mackie 3-2, Zerouali 4-2. Toeschouwers: 10 998. Dundee United - Dunfermline 3-2 (1 13 Mclntyre 1-0, 28. Lilley 2-0, Thomson 2-1 (strafschop), 77. Thor 2-2, 80. Hamilton 3-2 (strafschop), schouwers: 7.260. Hearts - Dundee 3-1 (3-0). 13. Cam 1-0, 14. Wales 2-0, 18. Wales 3-0, Nemsadze 3-1. Toeschouwers: 12.259 Kilmarnock - St. Johnstone 2-1 (2-0), Di Giacomo 1-0, 23. Pizzo 2-0, 90. Fi ner 2-1 Toeschouwers: 6.486 Glasgow Rangers - Hibernian 2-2 (1 19 McManus 0-1, 26 Hughes 1-1, Flo 2-1, 59. Orman 2-2. Toeschoui 45.940. Stand aan kop: Celtic 4-10 Dundee Rangers 4-8 Dunferml. Dundee Utd 4-8 Hearts lonoen/anp - Met een korte invalbeurt maakte Dennis Bergkamp zaterdag zijn trainer Wenger duidelijk dat hij zich wel degelijk wil mengen in de moordende concurrentiestrijd om twee plekken in de aanval van Arsenal. De 32-jarige spits mocht pas na driekwart wed strijd bij Middlesbrough en een 1-0 voorsprong invallen, m.aar had met twee doelpun ten toch nogeen groot aandeel in de uiteindelijk geflatteerde zege: 0-4. Bergkamp kon het niet nalaten om beide treffers uitbundig te vieren. Hij zocht na de doel punten gretig het tribunevak met zijn supporters op en was na het duel ook niet bij de meegereisde aanhang weg te slaan. Trainer Wenger zag van af de zijlijn glimlachend aan dat Bergkamp zich niet had kunnen verzoenen met het se lectiebeleid van de Franse c fenmeester. Bergkamp acht het nog vroeg voor afbouwen. Hij als basisspeler van Arsenal strijd met Manchester Uniti en Liverpool om de landsti aangaan. Bergkamp werd l dens de opening van het a zoen echter geconfrontee met de voorkeur van zijn Fra se oefenmeester voor voetb lende landgenoten. Arsenal speelde tegen Mid lesbrough met vijf Fransf Bergkamp moest lang vanaf zijkant toekijken hoe Wilto en Henry het spitsend vormden. Voor Kanu was niet eens plaats op de bai Van Bronckhorst was slachtoffer van de brede sele tie van Arsenal. De van Gl gow Rangers overgekomen i ternational mocht pas in i 82ste minuut invallen. vroeger beklimmingen waar ik tegenop zag. Ik zeg niet dat ik er nu als eerste boven kom, maar ik ben er ook niet meer bang voor." Volgende week wacht in Zürich de Pfannenstiel. „En wie zegt na vandaag dat ik daar niet kan winnen. Volgende week is ook duidelijk wie het daarna nog tegen hem durft op te nemen. Dekker heeft nu 269 punten, tegenover Zabel 200. De Duitser kan via Parijs- Tours op 300 komen. Mocht de Nederlander die kaap in Zürich ook reeds passeren, dan laat Za bel de rest van de wereldbeker links liggen. Blijven over Vain steins (3de met 186), Rebellin (4de met 144) en Casagrande (8ste met 113). Feyenoord of PSV kampioen, Ajax derde. Op het moment dat u dit onder ogen krijgt is de aftrap van het voetbalseizoen al verricht, maar de weg is nog lang, een bal kan raar rollen en voor conclusies is het te vroeg. Dit weerhoudt Voetbal International er niet van in zijn seizoengids 2001/2002 het amper begonnen voetbaljaar vast na te beschou wen. Dit gebeurt in het openingsarti kel, dat zich aankondigt onder de kop: „Feyenoord of PSV kampioen, Ajax derde. De eerste regel van dit stukje is dus niet mijn gedachtengoed, voor alle duidelijkheid, maar een conclusie van VI. (Ik wijs u hier maar even op, voor het geval u uit liefde voor Ajax al naar mijn adres onder weg was, in gezelschap van uw Rottweiler of baksteen. Niet dat ik iets tegen honden heb, toch heb ik liever niet dat u ze door onze voorruit naar binnen gooit.) Zo gauw het over prognoses gaat, word ik ner veus en ga rare taal uitslaan. Het voorspellen van het verleden, ha, daar ben ik een kei in. Maar de toekomst? Daar waag ik mij niet aan, temeer daar wij in een nette buurt wonen en de ramen net zijn gelapt. Ook VI bukt al bij voorbaat voor elke gewoipen steen, geef ze eens ongelijk. Na de conclusie dat het 'a two horse race' wordt (en Ajax voor spek en bonen meedoet), schudt het blad meteen de ware apen uit de mouw: .Althans, dat voorspellen tien gerenommeerde voetbaljournalisten. Dat woordje 'althans'alleen al. Het zal je maar gezegd worden. Afschuwelijk. Daar weegt, al zou het er honderd keer staan, ge renommeerd niet tegenop. Gerenommeerd, al thans.... (Door zo'n woord als althans blijft van dat hele 'gerenommeerd' niets over). Wie zijn die renommees? Godzijdank behoor ikzelf daar niet toe. Nee, ik ga u niet op de mouw spelden dat ik voor de eer be dankt heb, ik ben niet gevraagd. En daar ben ik VI dankbaar voor. (Drie jaar geleden bevond ik mij a raison van een fles matige wijn als zogenaamd deskundige aan de vooravond van het seizoen in een radiostudio en moest de kampioen voorspellen. Na een vooi een radioprogramma èn voor mijn deskundige status veel te lange stilte, waarin ik mijn ijdellit die mij naar de studio gedreven had vervloekte, zei ik - op fluistertoon, opdat de luisteraars in Amsterdam het niet zouden l\o ren - Feyenoord. Naar later bit een goede gok, maar mijn trots hierover legde het aftegen de duizend doden die ik eertijds storven was in de periode tusst vraag en antivoord.) De collega's jansma (Canal+), Vissers (De Volkskrant), Van di Steen (Brabants Dagblad), Loo man (Sportiveek), Muller (SBS, Reitsma (Studio Sport), Van Echtelt (Utrechts Nieuwsblad), Driessen (De Telegraaf), Borst (freelance) en Derksen (VI) kre gen het verzoek wel en konden om uiteenlopende redenen gee nee tegen zeggen. Ik vind het dapper van ze. Al kun je je af'ragen waaronu collega uit Utrecht FC Utrecht als vierde tipten die uit Brabant juist Willem II Uit clubliefde? (Ook) angst voor ingegooide rui ten? In het belang van de oplagecijfers van hun kranten? Weten ze meer dan wij? Wat ook opvalt, als je alle prognoses bij elkaar optelt, zijn de hoge klasseringen van FC Twente (achtste) en Sparta (buiten de degradatiezone, veertiende). Ónder de kenners bestaat kennelijk veel vertrouwen in de trainerskwaliteiten van John van 't Schip en Frank Rijkaard. Vijf kenners houden het op Feyenoord, evenveel op PSV. De vijf die Feyenoord tippen zien PSV tiveede worden. Andersom ziet van het vijftal d zijn geld op PSV zet één deskundige Ajax vóór Feyenoord eindigen. Derhalve luidt de eindstai van de eredivisie, althans volgens het VI-panel: PSV; 2. Feyenoord: 3. Ajax; 4. Heerenveen; 5. Ro JC; 6. Vitesse; 7. Utrecht; 8. Twente; 9. Willem II 10. RKC; 11. NAC; 12. AZ; 13. NEC; 14. Sparta; Groningen; 16. De Graafschap; 17. Den Bosch; Fortuna. Vraag het mij bij voorkeur niet, maar als u aan dringt, zou ik hoger inzetten op RKC: linkerrijt) In de hoop hiermee niemand beledigd te hebbe wordt u een spannend seizoen gewenst door

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 18