voordeel Spoorwegen boos over herstelplan Netelenbos Radio West straks de ether uitgeblazen omfortabel Zendmast ontregelt startonderbreker Nederlandse actievoerders klaar voor Genua GRATIS LEIDSCH DAGBLAD teuw stadion I Den Haag Staatsloterij introduceert nieuw kansspel Sassenheimse vrouw van auto beroofd Verkeersminister wil directie NS bij slecht beleid kunnen ontslaan Vrouw Milosevic in Nederland Leidsch Dagblad bij Vierdaagse Hillegommer (8) beticht van ontucht met buurtgenootjes Gele trui voor Armstrong nog kwestie van tijd 2 WEKEN ronk rekent og steeds p resultaat takgemak van Ie post kost procenten okersclub kan uiten naar ubsidie peelgoed voor ilV-patiënten in uid-Afrika lag van et paard p Duindigt iatwijkers op oetbalmissie aar Bali linees taatscircus a l Carré itwaaien de eistad - issë Ventura listeren is even ïlangrijk als praten, s je goed kunt isteren, krijg je vaak implimentjes over je mversatie '9 zw 4 NR. 42672 LOSSE NUMMERS 2,25/€1,02 ZATERDAG 2,75/€1,25 Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad donderdag 19 JULI 2001 VRAGEN iaag/gpd/anp - De voet- ib ADO Den Haag ver in 2005 naar een nieuw in, in de oksel van het Clausplein in Ypenburg. lieuwe onderkomen gaat [170 miljoen gulden kosten leeft een capaciteit van toeschouwers. De ont- iling van het 70 hectare gebied gaat naar schatting e miljarden kosten. In het gebied, dat onderdeel uit- ct van de Vinex-wijk Ypen- zijn een recreatiepias, eén anscentrum, een open theater en woningen en 'ren gepland. Ook moet er IS-station komen en is het idoeling dat er een zweef- wordt aangelegd. Rijswijk - De regionale zender Radio West vreest uit de ether te worden gedrukt als de veiling plannen van staatssecretaris De Vries in de huidige vorm door gaan. Radio West zendt in dit deel van Zuid-Holland uit op de frequentie 88,4 mHz. De staats secretaris is van plan om deze frequentie in andere delen van Nederland te veilen aan com merciële omroepen. Radio West vermoedt dat deze zenders een veel groter vermogen krijgen dan zijzelf, waardoor de uitzen dingen van West in grote delen van Zuid-Holland worden weg gedrukt. Directeur B. Bunders van Radio West heeft in een overleg met vertegenwoordigers van het mi nisterie van verkeer en water staat begrepen dat de frequentie 88,4 mHz gebruikt gaat worden door een zender in Roosendaal - die zes keer krachtiger is dan den hjkag/anp - De Staatsloterij begint onder de naam Dayzers een nieuwe loterij. Elke week valt er een hoofdprijs van 500.000 euro (1,1 miljoen gul den) te winnen. Deelnemers aan Dayzers bepalen voor een deel zelf hun lotnummer door hun geluksdatum op te geven. Ook maken ze kans op gratis winke len, tanken of vliegen. De Staatsloterij zegt nog met een aantal bedrijven te praten over hun deelname aan de lote rij. Abonnees van Dayzers krij gen een pasje die ze bij het afre kenen bij bijvoorbeeld een su permarkt moeten laten zien. Ze hebben de kans dan voor niks te mogen winkelen. De trekking van Dayzers heeft elke zaterdag plaats, de eerste keer op 11 augustus. Vanaf van daag liggen de deelname-for mulieren bij de verkooppunten van de Staatsloterij. De Staatslo terij introduceert Dayzers om dat ze nog ruimte ziet in de markt voor kansspelen. Een lot gaat 3,5 euro (7,70 gulden) kos ten. katwijk - Een 35-jarige vrouw uit Sassenheim is gistermiddag onder bedreiging van een vuur wapen van een Volkswagen Golf beroofd, waarmee ze op dat moment een proefrit maakte. Op de ir. G. Tjalmaweg, ter hoogte van de Molentuinweg in Katwijk, reden twee overvallers de vrouw klem. Vervolgens werd ze uit de auto getrokken, waarna haar belagers er met de Golf vandoor gingen. De gewaarschuwde politie was te laat om de overvallers op te pakken. Volgens de vrouw heb ben de mannen haar niet alleen bedreigd, maar is ze ook be schoten. De politie heeft naar bewijsmateriaal daarvan ge zocht, maar dat heeft nog niets opgeleverd. Door de overval en het politie-onderzoek ontstond in de avondspits op de provinci ale weg tussen Leiden en Kat wijk een lange file. (advertentie) Zomeropruiming bij Daalbergen! Maak gebruik van de vele aanbiedingen op onze ruime collectie meubelen! AMSTERDAM: Villa ArenA DEN HAAG: Megastores LEIDERDORP: Meubelplein KATWIJK Ambachtsweg INFO: 071 402 81 51 BAALBERGEN EIGEN STIJL IN de zender van Radio West - en één in Haarlem. De boze regionale radio-om roep heeft staatssecretaris De Vries in een brief laten weten dat 'er geen denken aan is dat Radio West zich voetstoots laat wegblazen van 88,4 mHz'. De omroep heeft inmiddels pre mier Kok, de Tweede Kamer én de provincie Zuid-Holland ge vraagd stappen te ondernemen. Radio West kan een weliswaar een andere frequentie krijgen, maar volgens woordvoerster A. van Gageldonk is dat absoluut geen oplossing. „We hebben de afgelopen 15 jaar publiek aan ons gebonden op onze huidige frequentie. Dat wordt de com merciële zenders zo maar in de schoot geworpen. Bovendien zouden we voor zo'n nieuwe frequentie heel veel moeten in vesteren. Daar is niets voor ge regeld." den haag/anp/gpd - J. Timmer, president-commissaris van de Nederlandse Spoorwegen, heeft gisteren geërgerd gereageerd op het voorstel van minister Nete lenbos van verkeer om de Neder landse Spoorwegen grondig te hervormen. Netelenbos wil de NS-directie kunnen ontslaan als deze er niet in slaagt de presta ties van het bedrijf te verbeteren. Ook wil Netelenbos de greep van de overheid, enig aandeelhouder, op het management weer ver groten. Timmer zei dat de raad van commissarissen zich 'niets laat voorschrijven.' Een woordvoer der van de NS-directie wilde gis teren nog niet inhoudelijk rea geren. Ook de ondernemings raad van NS-reizigers is zeer verrast. OR-voorzitter G. Wold zegt dat de minister en de poli tiek boter op het hoofd hebben. De bewindsvrouwe deed haar voorstel vorige week in een ver- trouwelijke brief aan onder an dere premier Kok. Netelenbos maakt zich grote zorgen over de uitvallende treinen, de arbeids onrust en de gebrekkige moge lijkheden die de overheid heeft om in te grijpen. De directie van de NS moet bin nen een maand een herstelplan presenteren. Dat plan moet nauwkeurig aangeven hoe de NS de verslechterende dienst verlening weer denken te verbe teren. Verder moet de dagelijkse verkeersleiding weer onderdeel worden van de NS. Bij de priva tisering in 1995 is de verkeerslei ding juist op afstand geplaatst. De afgelopen maanden regende het klachten van machinisten en conducteurs dat de communi catie met de verkeersleiding zo slecht was. De Tweede Kamer reageert ver deeld op de plannen. Meest po sitief zijn PvdA en CDA. „Het is heel goed dat de minister zich eindelijk instrumenten verschaft om de directie naar huis te kun nen sturen", zegt PvdA-Kamer- lid Van Gijzel. De WD'er Hof- stra zegt 'niet vrolijk te worden' van de plannen. „Ik zie dit als een proefballonnetje, na de va kantie verwacht ik een beter voorstel." Het weer bij de NS voegen van de verkeersleiding is geen optie, vindt Hofstra. Netelenbos gaat er vanuit dat het ook met het herstelplan nog tot 2005 zal duren voor de NS hun zaakjes weer op orde heb ben. Alle partijen in de Kamer vinden die termijn te lang. emciAi it Yugo§lav SYPt wfmmm schiphol - Mira Markovic, de vrouw van Slob odan Milosevic, werd vanochtend op Schiphol opgewacht door tientallen journalisten uit binnen- en buitenland. Zij daalde de trap af van het toestel van de Joegoslavische lucht vaartmaatschappij JAT. Zij verdween in een zwarte BMW, die vermoedelijk regelrecht naar de gevangenis in Scheveningen reed, waar haar man, ex-president van Joegoslavië, vastzit. Haar schoondochter, die ook werd verwacht, was er niet bij. Wel werd zij bege leid door een van de advocaten van het team dat Milosevic juridisch bijstaat vanuit Belgra do. Markovic heeft van de Nederlandse am bassade in Belgrado een driedaags visum ge kregen. Foto: ANP/Ed Oudenaarden como/efe-belga/anp - Een groep van zo'n 80 Nederlandse actievoerders is zonder pro blemen de Italiaanse grens bij Como gepas seerd. Dat heeft een woordvoerder van Glo- baliseer Verzet vanochtend meegedeeld. De demonstranten zijn in twee bussen op weg naar Genua, waar zij willen betogen te gen de top van de belangrijkste geïndustria liseerde landen en Rusland (G8). De Neder landers verwachten rond het middaguur in de Italiaanse havenstad aan te komen. De Italiaanse havenstad is met draconische vei ligheidsmaatregelen gereed gemaakt voor de economische topconferentie. Het cen trum is afgegrendeld en haven, vliegveld en station zijn vrijwel constant gesloten. Duizenden demonstranten strijken inmid dels in Genua neer om te betogen tegen de politiek van de rijke landen en tegen de macht van grote internationale onderne mingen. Aan de agenda van de top wordt nog ge werkt. De ministers van buitenlandse zaken van de acht landen zijn gisteren in Villa Madama bij Rome bijeengekomen. De con ferentie gaat naar verwachting over de be strijding van de armoede in wereld, de be vordering van de internationale handel, een eventueel compromis over het milieuver- drag van Kyoto, het Midden-Oosten en de Wegenwacht moet steeds vaker gestrande automobilist eindje wegslepen door Carlo Nijveen leiden - Automobilisten worste len met een nieuwe nummer 1 in dé 'Ergernis Top Tien'. Bezit ters van auto's met een elektro nische startonderbreker en een automatische deurvergrendelaar lopen namelijk grote kans de wagen niet meer aan de praat te krijgen als ze parkeren in de buurt van een zendmast. De au tosnufjes kunnen ernstig wor den ontregeld door de signalen van mobiele telefoniemasten. Niet alleen bij zendmasten, ook rond Schiphol en in de buurt van tankstations kunnen wegge bruikers met een modem uitge ruste auto fikse startproblemen krijgen, zegt ANWB-woordvoer- der M. van Tol. „Het probleem zit 'm in een spoeltje in het con tactslot. Als de sleutel in het slot wordt gestoken, ontgrendelt dat spoeltje automatisch de starton derbreker. Maar als de auto staat geparkeerd bij een zend mast, kan het signaal tussen de contactsleutel en het spoeltje d worden gestoord door de ster kere signalen van de mast." Bij Schiphol - met veel zend- mastverkeer - en bij tanksta tions met overkappingen die het contactslotsignaal onderbreken, kan dat probleem eveneens de kop op steken, aldus Van Tol. Ook al moet de Wegenwacht re gelmatig uitrukken om dergelijk malheur te verhelpen, de ANWB vindt het nog te vroeg om aan te dringen op maatregelen. „Ach", zegt Van Tol. „Als je de auto niet kunt starten, moet je je door de Wegenwacht gewoon een stukje bij de zendmast vandaan laten slepen. Dan rijdt-ie wel weer. En anders is er altijd wel een vrien delijke medeweggebruiker met een startkabel in de buurt die een handje wil helpen." Automobiliste Gerda de Jongh- de Vries (67) bekijkt het zend mastprobleem inmiddels iets minder luchthartig. Ze kreeg haar auto de afgelopen drie we ken al twee keer niet aan de praat nadat ze de wagen had ge parkeerd in de buurt van een KPN-zendmast in Bennebroek. Voor het laten wegslepen van haar wagen door een garage houder was ze de eerste keer 240 gulden kwijt. Bij het laatste 'pech langs de weg'-geval schoot de Wegenwacht haar uit eindelijk te hulp. (advertentie) Spectaculaire Opruimprijzen met kortingen tot wel 50%! Kom snel langs, want op is op. Met de auto: A4, afslag Leiderdorp (afslag 6). Parkeren is gratis. Informatie nummer: 071-5416585. meubelplein leiderdorp KIJKEN KUN JE OVERAL, SLAGEN DOE JE BIJ MEUBELPLEIN LEIDERDORP. Nijmegen - De Katwijkse brand weer is dezer dagen enigszins onderbezet Liefst negen man uit het korps van vijftig heeft zich - voor het eerst - inge schreven voor de Vierdaagse van Nijmegen. Wat nu als er brand uitbreekt in Katwijk? „Dan doen onze collega's ge woon hun werk. De dienst heeft een oplossing gevonden voor de onderbezetting", zegt Dirk Spaargaren. Hij wil best verklap pen dat het zwaar is, ondanks de vele trainingskilometers. De weergoden waren gisteren de honderden regiogenoten die dit jaar de Vierdaagse van Nij megen lopen, niet goed gezind. Velen kwamen even schuilen onder de parasols, die het Leidsch Dagblad had opgezet. Er werd veel gepraat over blaren en andere ontberingen. Een weerslag van de gesprekken is te vinden op de Vierdaagse-pagina in het regiokatem van deze krant. Ouders verwijten politie laksheid door Carlo Nijveen hillegom - Een 31-jarige be woonster van de Hillegomse Weeresteinbuurt beschuldigt instelling van een internationaal fonds voor de bestrijding van ziektes zoals aids, malaria en tbc. De voorzitter van de Europese Com missie Prodi zal in Genua een Europese bij drage van ruim 260 miljoen gulden voor dat fonds bekendmaken. De leiders komen vandaag in Italië aan en de G7-top begint formeel op vrijdag. De Russische president Poetin schuift zaterdag aan. Pagina buitenland: Shakespeariaans drama in belegerde vesting Genua chamrousse/anp - Hij is de beste klimmer en de beste tijdrijder in deze Tour. Dus een verrassing was het niet dat Lance Armstrong gisteren de klimtijdrit naar Cham- rousse won. Na elf ritten lijkt de Tour al van de grootste spanning ont daan. Het is slechts af wachten wanneer de Amerikaan de gele trui overneemt van de Frans man Francois Simon. Natuurlijk houdt Arm strong allerlei slagen om de arm en wekt het geen verbazing dat Jan Ullrich aankondigt in de Pyrene eën zo mogelijk de aanval te kiezen. Maar de Duitser verloor in de elfde rit op nieuw een minuut. Geen idee waar hij zijn achter stand van inmiddels 3.33 minuten zal moeten goed maken. Armstrong had zich in de voorbereiding nadrukke lijk met de klimtijdrit be ziggehouden. Hij belegde in Grenoble een trainings kamp met zijn ploeggeno ten Hamilton, Rubiera en Heras. „Ik ben hier vier, vijf keer naar boven gere den. Precies weet ik het niet meer, soms deden we alleen de eerste negen ki lometer van de klim." Voor verrassingen kwam hij niet te staan. Het weer, bij de start van de eerste renner nog druilerig, klaarde op. Hij kwam zelfs in een beter ritme dan de dag ervoor, toen hij naar eigen zeggen niet het juis te tandwiel ('ik miste de 22') had laten monteren. Armstrong gaat de Pyrene eën in met de wetenschap dat de concurrentie ver wacht dat zijn ploeg de koers zal controleren. „Ie dereen kijkt naar ons, ook al hebben we de gele trui nog niet in ons bezit." Het is misschien zijn enige zorg. De US Postals maken tot dusverre een niet be paald frisse indruk. „We hebben veel pech gehad, maar ik voorzie dat het be ter zal gaan. Dat zag ik aan de koppies tijdens het di ner." Pagina Tour de France: Pyreneeën bieden Ullrich laatste kans een achtjarig buurtgenootje van ontucht met haar twee zoons. De jongen zou de kleuters - res pectievelijk vier en vijf jaar oud - de afgelopen maanden diverse keren seksueel hebben mis bruikt. Daarbij zou hij hen ook herhaaldelijk hebben bedreigd. Vanwege de jeugdige leeftijd van de jongen kan tegen hem offici eel geen aangifte worden ge daan. De politie en de jeugd hulpverlening doen inmiddels wel onderzoek naar de ver meende ontuchtzaak. Behalve de 31-jarige moeder be schuldigt ook een aantal andere buurtbewoners de achtjarige Hillegommer ervan hun kinde ren seksueel te hebben mis bruikt. De jongen zou ook met deze kleuters diverse ontuchtige handelingen hebben gepleegd. De ouders zeggen al vanaf vorig jaar november tevergeefs te hebben geprobeerd de politie in te schakelen. Zo trok een aantal ouders eerder deze week naar het hoofdbureau van politie Hollands Midden in Leiderdorp. De tegen de jonge Hillegommer geuite beschuldigingen werden tot nu toe zowel door de Hille gomse politie als door de zeden politie van het korps Hollands Midden niet serieus genomen, zo zeggen althans de buurtbe woners. In de buurt heerst in middels grote onrust. 1 Ja, ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. Naam: I Voorletters: m/v Adres: I Postcode: Plaats: Telefoonnummer: (i.v.m. controle bezorging) I Na de eerste twee weken betaal Ik mijn abonnement: - Per kwartaal automatisch I Per kwartaal acceptgiro Bank/giro nr: Handtekening I I I Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 staatslot met jackpot cadeau. Leidsch Dagblad DB WERELD OM JE NEEN. Stuur deze bon In een envelop, zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonnee service, Antwoordnummer 10050, 2300 VB Lelden. Bellen kan ook: 071- 5128 030 of abonneren vla: I www.leldschdagblad.nl i i I 712141 400114 maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 1