Schumi's maken opnieuw de dienst uit SPORT Duel Dokic - Schett zege voor roddelpers Spaanse L beker voor v Zaragoza World Bowl voor Berlin Thunder Sport seks 982 Juichend wordt Michael Schumacher afgevlagd op Magny Cours. Foto: AP Tammer naar tweedeklasser Rotterdam - Tweedeklasser Neptunus uit Rotterdam heeft zich versterkt met Erik Tam mer. De 32-jarige ex-speler van onder meer ADO Den Haag, Sparta, Heerenveen en Excelsi or is na Nico Jalink de tweede oud prof die bij de amateurclub gaat voetballen. Cricketzege dankzij Lefebvre toronto Het Nederlands cric ketteam heeft de openingswed strijd in de ICC Trophy, het WK voor B-landen, gewonnen. De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) werden met 90 runs ver schil verslagen. De VAE had halverwege nog de beste papie ren en gooide Nederland uit voor 144 runs. Luttele overs la ter was de wedstrijd gespeeld en stonden de VAE op 16 voor 7 in een kansloze positie. Met vijf wickets (5/16 in 8) was Lefebvre de grote man. Door de over winning heeft Nederland alvast met één concurrent afgerekend. Gisteravond won Oranje ook van Fiji. De tegenstander ging voor 127 all out. Nederland ging over dat totaal heen voor een verlies van drie wickets. De eer ste drie van de in totaal 24 teams plaatsen zich voor de World Cup in 2003. Duur rondje na hole-in-one cork - De Italiaan Massimo Scarpa sloeg zaterdag een hole- in-one, alleen kreeg hij vervol gens geen auto, snoepreis of vette premie voor deze bijzon dere prestatie. Bij het Iers Open in Cork had de organisatie - in tegenstelling tot veel andere - namelijk geen prijs uitgeloofd voor een dergelijke uitschieter. De hoofdsponsor, een bier brouwer, wilde wel over de brug komen en gaf de 20.000 toeschouwers een gratis pilsje. Scarpa kon slechts nagenieten van zijn wereldslag op de der tiende hole, over 190 meter. Winnaar werd de Brit Colin Montgomerie. Hockeyers spelen gelijk den haag - De Nederlandse hockeyers hebben zondagmid dag in Den Haag de derde oe fenwedstrijd tegen Pakistan ge lijkgespeeld. Evenals donder dag eindigde het duel in 2-2. Voor Oranje scoorden ook nu Teun de Nooijer en Oegstgees- tenaar Taeke Taekema, beide keren uit een strafcomer. Vrij dag verloor de ploeg van coach Joost Bellaart met 0-3. Primeur voor Kameroen Yaounde Kameroen heeft zich als eerste land geplaatst voor het eindtoemooi van het WK voetbal. De 'Ontembare Leeu wen' wonnen gisteravond in Yaounde met 2-0 van Togo. De treffers kwamen op naam van Eto'o en Vivien-Foe. Enkele uren na Kameroen plaatste ook Zuid-Afrika zich, dat genoeg had aan een gelijkspel tegen Burkina Faso: 1-1. Met Hans Vonk van Heerenveen in het doel, had Zuid-Afrika veel moeite met het voormalige Op- per-Volta. Vonk hield zijn ploeg op de been. Uruguay heeft gis teren met 1-0 gewonnen van Brazilië. Het doelpunt viel in de 32ste minuut uit een straf schop, benut door Magallanes. Door het verlies komt Brazilië steeds dieper in de zorgen. De ploeg staat nog vierde, maai- in middels staat Uruguay (vijfde) in punten gelijk. Alleen de eer ste vier ploegen uit Zuid-Ameri- ka plaatsen zich voor het WK. Brouwer opent sterk villamoura - Zeilster Carolijn Brouwer is sterk gestart bij het WK Europe in Villamoura. In lichte omstandigheden won de tweevoudige wereldkampioene die in Voorhout woonde, de eerste race. In de tweede race eindigde de zeilster als tweede. Min de Zille uit België zette, omgekeerd, dezelfde prestaties neer. Beiden gaan derhalve na twee races aan de leiding. Chiel Warners naar WK ried - Onder leiding van Chiel Warners is de Nederlandse ploeg in het Oostenrijkse Ried gepromoveerd naar de superli ga van de Europa Cup meer kamp. Warners, Rick Wasse naar en Jurren Valkenburg ein digden met 23.125 punten als tweede in de eerste liga achter Oostenrijk (23.654). Individueel won Chiel Warners de tien kamp met 8206 punten. Dat was ruim boven de richtpresta- tie van de atletiekunie voor uit zending naar de wereldkampi oenschappen in Edmonton (8150). Wassenaar en Valken burg scoorden respectievelijk 7574 en 7345 punten, reserve Ludrick Berrenstein 7117. Door André Hoogeboom magny cours- De tragiek van de McLaren steekt steeds feller af tegen de heroïek van Ferrari. Ter wijl Michael Schumacher gisteren op weg ging naar de vijftigste Grand Prix-overwinning van zijn loopbaan en de zesde van dit sei zoen, wandelde Mika Hakkinen berustend naar zijn camper. De Finse ex-wereldkampioen had geen meter gereden. Weer niet. Zijn McLaren/Mercedes haperde bij de start en weg was enige teamverband bij de geplaagde ploeg van Ron Dennis. Het was de vierde hapering bij een van zijn bolide's bij de start. Eerder dit seizoen ging het in Spanje, Monaco en Oostenrijk ook al fout. Daardoor werd de Grand Prix van Frankrijk een broeder strijd tussen de Williams BMW van Ralf en de Ferrari van Mi chael Schumacher. Weer, net als vorige week op de Nürburgring. De Schumi's regeren het circus van de Formule 1 met een ijze ren vuist. Ralf won twee Grand Prix's dit jaar, Michael zes. Acht van de tien. Ralf had gisteren op het steriele,, vlakke circuit van Magny Cours geen kans op een verrassing. Hij mocht vertrekken van pole-position en over het al gemeen werd aangenomen dat de Michelinbanden beter zou den zijn. Het is immers het thuiscircuit van de bandenont werper, die veel heeft getest op Magny Cours. Het verschil tussen Ralf en Michael zat hem in het tweede setje banden. Van Ralf was het 'rampzalig', van Michael 'pri ma'. En in de pitstops. Ralf deed ruim tien seconden over de eer ste, Michael ruimt zeven. „Maar", zei Ralf na afloop. „Ook als ik een perfecte stop had ge had, zou ik Michael niet hebben kunnen afstoppen. Hij was ge woon te snel en te sterk." De oudste Schumacher is in middels uitgegroeid tot een fe nomeen in de Formule 1. Dat was hij al, maar nu beginnen de records pas echt binnen hand bereik te komen. Het was de vijftigste overwinning, een mooi gouden jubileum. De 51ste lonkt over veertien dagen in Silversto- ne. Zo veel zeges heeft slechts één coureur in de autosport ooit gehaald. Alain1 -Prdst verzamelde Door Martijn van Beeten londen - Voor niets zat Jelena Dokic zaterdag in de hotellobby te wachten op de auto die haar naar Wimbledon zou brengen. Daar kreeg ze ook nog eens een venijnig artikel uit de tabloid Daily Mirror onder ogen, over haar flamboyante vader Damir. Woest was ze en op The All Eng land Club had ze slechts twintig minuten om te kalmeren voor het duel met de Oostenrijkse Barbara Schett. Ze won wel met 6-3 en 7-5 en stuit vandaag op de Amerikaanse Lindsay Daven port Het duel was een zegen voor de tabloids, die zich twee weken lang uitleven met randzaken. De Daily Mirror bombardeerde Schett bij afwezigheid van Anna Kournikova tot pin-up van het toernooi. 'Babsi against The Beast" kopte de krant pesterig. Alle verhalen over 'The father from hell' Damir Dokic, die zich er ook 51. Hij zei in Frankrijk dat als iemand zijn record mag af nemen, het Michael Schuma cher moet zijn. De oudste Schu macher gaat nog door tot 2004 bij Ferrari. Zelfs het record van de Argentijn Juan Manuel Fan- gio, die in totaal vijf wereldtitels binnenhaalde, is binnen bereik van de Duitser en misschien is dat wel zijn ultieme doel. Gisteren, tijdens het afspelen van de volksliederen, stond Schumacher gezellig te babbe len met zijn broer. Het was een - waarschijnlijk onbewust - sig naal van arrogantie. De supre- vorig jaar ook op Wimbledon misdroeg en voor zes maanden de toegang tot toernooien werd ontzegd, werden opgerakeld. Hij zou er alles aan gaan doen om Schett, de nieuwe seksbom, uit het spel te halen. Flauwekul natuurlijk, maar zijn pas 18-jarige dochter Jelena trok het zich aan. Zij staat pal achter haar vader, is ervan over tuigd dat hij zijn leven heeft ge beterd. Toch wordt het duo nog altijd opgejaagd, bekritiseerd. Ook omdat Jelena, een Joegosla vische die de Australische natio naliteit aannam, zich dit jaar weer tot Joegoslavische liet na turaliseren. Het heeft allemaal niets met tennis te maken, maar Dokic lijkt op de baan onverstoorbaar. Ze moest eergisteren een taxi pakken naar het tennispark, kreeg niet eens de tijd om zich fatsoenlijk op te warmen, maar had verre van een koude start tegen de als 21ste geplaatste matie van Michael is dan ook enorm nu McLaren is weggeval len en broertje Ralf wel aan dringt, maar nog geen echte concurrent is. Bovendien is Fer rari uitermate bedrijfszeker. Ook in de pits worden weinig fouten meer gemaakt, zoals vroeger nog wel eens gebeurde. Michael hield tijdens de persconferentie nog een slag om de arm. Of de strijd om de wereldtitel bij de stand 78-47 al beslist was? „Er zijn nog zeventig punten te ver delen en zoveel sta ik er nog niet voor. Je kunt drie keer uitvallen en dan is de voorsprong weg. Oostenrijkse. Pas bij een 5-2 voorsprong in de tweede set ha perde ze. Schett kwam terug tot tot 5-5. In twee games maakte Dokic een einde aan de poging van het Engelse tabloid om goe de sier te maken met een aan trekkelijke vrouw. Het was zaterdag zo'n dag voor randzaken, want opnieuw bereikten de titelkandidaten rimpelloos de volgende ronde. Opmerkelijk was wel dat Guil- lermo Canas zich bij de laatste zestien schaarde. Het was voor het eerst sinds 22 jaar dat een Argentijn dat klaarspeelde op Wimbledon. Canas was in vier sets de meerdere van de als ze vende geplaatste Rus Yevgeni Kafelnikov, die in Londen nooit verder kwam dan een kwartfina le, in 1995. Vandaag staat de Ar gentijn tegenover de als tiende geplaatste Zweed Thomas Enq- vist. Dat hebben we in het verleden ook wel eens gezien." Maar de concurrentie zwijgt in alle talen. Mist bovendien persoonlijkheid om de oudste Schumacher dwars te kunnen zitten, zoals weer bleek bij de start in Frankrijk. Schumacher kwam langzaam van zijn plaats, Coulthard kwam ernaast, maar toen een rechterbocht naderde en Michael naar binnen stuur de, ging de Schot van het gas. Dat zouden Senna, Villeneuve of Hakkinen, maar ook de Duitser zelf, nooit hebben gedaan. Bo venop dat alles kreeg Coulthard ook nog en tijdstraf van tien se conden, omdat hij te snel in de pits had gereden. Voor het gevecht om de eerste plaats bleven alleen de Schuma chers over. Michael won afgete kend, na bij de start te zijn afge troefd door zijn jongste broer. De langzame pitstop en de ver keerde banden deden de rest. Zonder enige opwinding spoed de de race zich naar het einde. En Jos Verstappen? Hij reed mee in de achterhoede, werd uiteindelijk kleurloos dertiende. Ook bij Arrows is het beste er af sinds de Limburger zijn contract verlengde en motorleverancier Asiatech bekend maakte te ver trekken. Met nog zeven Grand Prix te gaan wordt al reikhal zend uitgezien naar het volgen de seizoen. Want dit jaar veran dert er waarschijnlijk niets meer. Teambaas Tom Walkinshaw zal over veertien dagen op Silvers- tone bekend maken met welke motor de Arrows zal worden uit gerust. Renault en Ford schijnen de beste opties te zijn, maar dat zijn geruchten. Daar zijn er ge noeg van in de Formule 1. Het roddelcircuit is zelfs spannender dan de meeste races. MAANDAG 2 JULI 2001 sevilia/rtr - Real Zaragoza lS, heeft zaterdag de Spaanse ja beker veroverd. In de finale ;e rekende de ploeg af met Celta ,e de Vigo: 3-1. Celta kwam in j,. de zesde minuut via Mosto- e, voi op voorsprong, maar ■-« Aguado (24ste minuut), Ja- |0 rnelli (strafschop in de 38ste) (r en Yordi (90ste) keerden de ia wedstrijd om. Voor Zaragoza was het de vijfde bekerwinst D( in de historie. De voetbalselectie van Ti- je bet heeft zijn eerste interland verloren. De spelers uit de ;Dl Himalaya moesten in Kopen- ,j, hagen hun meerdere in ;c Groenland erkennen: 1-4. vI] Beide landen zijn niet bij de je FIFA aangesloten. China pro- jc beerde te voorkomen dat Ti- e bet, een geannexeerde pro- 51 vincie, met een eigen voet- a( balelftal zou aantreden. Het protest bij de wereldvoetbal- e bond en het dreigen met eco- n( nomische sancties tegen 'e Groenland, Deens grondge- e bied, werd uiteindelijk inge trokken. China deed dat om e zo vlak voor de toewijzing a van de Olympische Spelen e van 20Ö8 de aandacht niet ai onnodig op de Tibetaanse a problematiek te vestigen. c Met Shinji Ono lijkt Feye- e noord een goede slag te heb- e ben geslagen. De Japanse in- a ternational was gisteren de e opvallendste speler in de in- terland tegen Paraguay, in a het kader van de Kirin Cup. Bl Ono bereidde beide treffers ;T( van Yanasigawa voor. Japan ;i won het duel met 2-0. Ono 'K komt na de zomer naar Rot- 1( terdarn. Japan heeft tegen e Joegoslavië een punt nodig om het drielandentoernooi te winnen. 1860 München heeft de eerste wedstrijd in de tweede ronde van de Intertotocom- petitie tegen FK Sartid Sme- derevo met 3-1 gewonnen. De return is zaterdag in Joe goslavië. De uiteindelijke winnaar komt in actie tegen RKC Waalwijk. Doelman Raimond van der Gouw blijft bij Manches ter United. De Tukker zal voor een jaar bijtekenen met de afspraak dat liij daarna in i de technische staf wordt op- 1 genomen, Van der Gouw be- reikte mondeling overeen stemming en zal na de va kantie zijn handtekening zet ten onder de verbintenis. De 38-jarige reserve-doelman van United (achter de Franse international Barthez) twijfel de over een langer verblijf bij de Engelse landskampioen. „Maar komend seizoen is het laatste jaar van manager Alex Ferguson en hij is erop ge brand nog een aantal prijzen te pakken. Ik wil dat graag meemaken. We hebben Ruud van Nistelrooy erbij en ik be greep dat Veron ook zal ko men van Lazio Roma." Van der Gouw gaat komend sei zoen ook training geven aan met name de jeugdkeepers van Manchester, De politie in Sint Peters burg heeft zaterdag bij voet balrellen tweehonderd sup porters gearresteerd. Tijdens de competitiewedstrijd tus sen Zenit Sint Petersburg en Spartak Moskou liep het uit de hand. De aanhangers van Zenit en Spartak leven al ja ren op voet van oorlog en gelden als de meeste geweld dadige van het Russische voetbaL Voetbalvandalisme leidde vorig jaar tot twee do- den. Zaterdag moest Spartak," overigens de leiding in de competitie afstaan aan Krylya Samara. Zenit won de wed strijd namelijk met 2-1. De KNVB heeft ADO Den Haag ook na hoger beroep veroordeeld tot het betalen j van een boete van 10.000 gul- den. ADO is zwaar gestraft omdat aanhangers tijdens het duel met Excelsior, op 4 - september 2000 in het Zui derpark (2-3), de Rotterdam- j se speler Patrick Mtiliga en arbiter Hennie de Graaf bele digden. Voorts werd assis- j tent-scheidsrechter Roze- boom met voorwerpen beko geld. De Deen Mtifiga, die j een Tanzaniaanse vader heeft, werd de gehele tweede helft met oerwoudgeluiden begeleid. Arbiter De Graaf greep niet in, omdat hij meende dat de discrimine rende geluiden na enkele mi nuten waren gestopt De leidsman stopte wel toen zijn grensrechter en hij door de Haagse fans werden bele digd. Mtiliga was na afloop diep bedroefd. „Het is niet de eerste keer in mijn carrière dat ik deze geluiden hoor. In Denemarken, maar ook in Nederland is het mij overko men. Maar niet zo erg als hier," Jelena Dokic retourneert krachtig. Foto: AP Barcelona Dragons in Arena verrassend met 24-17 verslagen amsterdam/anp - American footballclub Berlin Thunder heeft voor het eerst de World Bowl, de hoofdprijs in de NFL Europe, veroverd. In de fina le, zaterdagavond in de Arena, versloeg de Duitse ploeg verrassend het favoriete Barcelona Dragons met 24-17. In de reguliere competitie had Barcelo na twee keer van Berlijn gewonnen. De 30.000 toeschouwers in Amsterdam zagen de Spanjaar den in het derde kwart aan de leiding nemen. In de laatste speelperiode waren de Duitsers echter zeer trefzeker. De veertien punten in dat kwart be tekenden de zege. Quarterback Jonathan Quinn had daarin een grote bijdrage. Met een wonder schone lange pass, die omgezet werd in een touch down, kwam de Berlijnse ploeg voor het eerst aan leiding. Voormalig Barcelona-doelman Angoy, te vens schoonzoon van Johan Cruijff die in de Are na de toss verrichtte, nam negen van de zeventien Spaanse punten voor zijn rekening door drie keer de bal tussen de palen te trappen. Je oog valt er niet op, zoals met je oog soms ge beurt, dat het terloops ergens op valt, het wordt er naartoe getrokken. Gewillig en met alle be schikbare kracht. Je voelt je nog net geen viezerik, toch kijk je al om je heen of iemand ziet wat je doet - de krant le zen, gewoon de krant. Al zou je het willen, aan de aantrekkingskracht van die drie woorden valt niet te ontkomen. Sport. En. Seks. Drie woorden bovenaan de krantenpagina, in krantenjargon een kop geheten: „Sporten seks." Andere koppen van die dag staan ook borg voor enig spektakel, maar lopen minder in het oog. „Door klapband tegen vangrail.Ilse de Lange slikt vlieg in tijdens concert. Wat een koppenmaker in het al gemeen nastreeft is in bondige be woordingen de lading van het ar tikel dekken en dit in zo'n prikke lende stijl dat de kop de lezer uit nodigt het bijbehorend bericht te lezen. Wat bondigheid betreft, was de koppenmaker van het II- se-bericht voor een Engelstalige courant werkzaam geweest, twee woorden hadden volstaan. Fly away. Wat betreft de massage on zer oergevoelens is de klapband- /vangrail-kop geen partij voor de sport/seks-kop. 'Sport en seks' is de ideale kop. Bondig. Zinnenprikkelend. Uit nodigend. Je oog vdlt er niet op. Je oog wordt erin gezogen. Vier keer heb ik de drie woorden na elkaar uitge sproken en dit getimed. De gemiddelde tijd die dit van mij vroeg, bedroeg vierentachtighonderd ste van een seconde. Lezen gaat gelukkig sneller. On-mid-del-lijk besef je waar dit bericht over gaat: over sport, seks, seks en seks. „Oranje-fans hebben hun driften na een zege van het Nederlands elftal nauwelijks onder controle. Vlak na gewonnen wedstrijden tijdens Euro 2000 schoot het aantal verstrekte morning-afterpillen 40 procent boven het gemiddelde, blijkt uit een analyse van de Stichting Farmaceutische Kenge tallen, Hier staak je het lezen, hapt naar adem en denkt met weemoed terug aan de 6-1 tegen Joegoslavië. Arme, arme freelance-telefonische-opiniepeilers, bijna altijd vrouwen, van de kengetallenfabriek. (Je stelt je een geënqueteerde voor die een weder vraag stelt. „Ja, so what? Zes-één mevrouwtje, moet ik mij hier soms voor schamen? Wat deed u zélf, die avond?" Mijn man houdt niet van voetbal.") Terug naar het bericht. Véértig procent! Méér morning-afterpillen1 Sindsdien hoor of lees ik geen sportbericht meer zoals het er staat. Ik heb nog niet gelezen dat on ze boogschutsters in een toernooi in Antalya in de compound-klasse het goud in de wacht hebben gesleept of ik denk in kengetallen. Tussen de -2 en 2 procent schat ik. Het bericht dat Oremans stopt met tennis! Overziet zo'n Oremans wel de gevol gen van haar besluit? De Stichting belt zich al weer suf Vast niet zonder re den. Marianne Timmer met Peter Mueller! Je vraagt je af of de morning-afterin- dustrie hier gelukkig mee is. Helemaal nadat sommige kranten dit bericht verluchtigde met een foto van het duo, waarbij de ontblote D-cups die van de heer Mueller waren, is het een illusie hiervan nog een nieuwe piek in het farmaceutische-kengetallengebeuren te verwachten. Eerste divisie vrijwel geheel op vrijdag- avond! Apothekers in Emmen, Oss, Deventer en Leiden leggen op advies van de SFK kolossale weekend- voorraden aan. Verder weer met lezen: „Na uitschakeling door Italië lag het aantal morning-afterpillen 10 pro cent onder het gemiddelde. Tien procent. Eronder. Omdat Jaap Stam zijn pe nalty de tweede ring inschoot? Wat hebben wij toen eigenlijk gedaan? Even den ken. Gebarbecued, als ik mij niet vergis. Ja, sorry hoor, niets aan te doen, het was nu eenmaal een mooie zomeravond. Was het een keer mooi weer, gedragen we ons daarnaar, is het nog niet goed. Volgens de kenge- tallenmafia. Frank Snoeks

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 18