Aquamar en Cleijn Duin gaan niet samen verder 7 DUIN BOLLENSTREEK Mysterieus voorwerp blijkt vuilniszak 'Nu komen rustbezinning en gebed op de eerste plaats O.84 1?9 KQBMar-J Neem een proefabonnement BEL 071-5128030 WEKEN VOOR 45,00 6o mille voor Van den Bergh Katwijk - Het Zorgcentrum Willem van den Bergh in Noordwijk heeft 60.000 gulden gekregen van de groenteveiling vereniging Katwijk e.o. Dat be drag is een deel van de op brengst van de laatste peenvei- ling in het Katwijkse veilingge bouw op vrijdag 1 juni. Het be stuur van de groenteveiling kwam op het idee omdat het zorgcentrum tot in de jaren tachtig zelf ook groente ver kocht via de veiling. Lisserbroekse TNV na twee jaar weg usserbroek - De Tijdelijke Noodopvang voor Vreemdelin gen (TNV) in Usserbroek ver dwijnt na twee jaar toch uit het polderdorp. Dat garandeert het Centraal orgaan Opvang Asiel zoekers, dat de opvang regelt. De TNV opent volgende maand haar deuren voor de bewoners. Noordwijk Totaal officieel opgericht noordwijk - Noordwijk Totaal, de fusiepartij van Noordwijks Belang, Verenigd Noordwijk en De Noordwijker, is afgelopen zaterdag officieel opgericht. Voorzitter J. Elvader van Ver enigd Noordwijk is voorzitter van de nieuwe partij, die mo menteel over zeven van de 21 zetels in de raad beschikt. De partij heeft zaterdag meteen een begin gemaakt met de op stelling van het verkiezingspro gramma, waarin volgens de partij de thema's wonen, wer ken en welzijn centraal zullen staan. KNRM haalt man van boord katwijk - Reddingswerkers van de KNRM Katwijk hebben za terdagmiddag een onbekende man van boord gehaald van het zeiljacht Freedom. Die boot was vanuit de haven van Sche- veningen op weg naar Londen. Voor de Katwijkse kust werd een opvarende onwel en sloeg tegen het dek aan. De schipper vond het onverantwoordelijk de man aan boord te houden en riep de hulp van de KNRM in. De reddingsboot Antje bege leidde op hetzelfde moment roeiers uit Katwijk en was in de buurt. De man werd twintig mi nuten later van boord gehaald door bemanningsleden. De op varende, die later werd overge dragen naar de eveneens uitge rukte javazee van de Scheve- ningse KNRM, is voor behande ling opgenomen in een zieken huis in Den Haag. MAAND/ 2 JULI 20 Geen ufo of weerballon in zee gestort door Rob Onderwater katwijk - De Katwijkse bevol king hoeft niets meer te vrezen. Het mysterie over het branden de voorwerp, dat vorige week zaterdag werd waargenomen toen het in zee stortte, is opge lost. Het was geen weerballon, ook geen ufo, maar een doodge wone vuilniszak die vanuit een basketbalveld aan de Hartweg in Katwijk de lucht werd ingescho ten. Dat gebeurde met aan maakblokjes, die normaal ge sproken voor een vuurtje voor de barbecue worden gebruikt. Verantwoordelijk voor deze grap zijn vijf Katwijkse jongens in de leeftijd van 16 tot 19 jaar. De jongens bonden drie vuilnis zakken aan elkaar met draad en bevestigden ze daarop aan een blik, die werd volgestouwd met de zeer brandbare aanmaak blokjes. Dat ontdekten vrijwilli gers van de KNRM dit weekein de. Vorige week rukte de red dingsboot Antje uit, nadat ver schillende mensen een mysteri eus, brandend voorwerp in zee hadden zien vallen. De redding werkers vonden honderd meter uit de kust een plastic vuilniszak met een blik. Een onderzoek, waarbij ook de politie werd be trokken, leverde toen niets op. Vorige week zagen de KNRM- mede werkers tijdens onder houdswerkzaamheden bij de Redschuur weer een mysterieus voorwerp in de lucht vliegen. Dat gebeurde vanuit de naastge legen woonwijk Rijnsoever. De voorwerpen leken verdacht veel op de 'weerballonnen' die eer der waren waargenomen. Twee bemanningsleden sprongen daarop in de auto en reden naar de plek vanwaar de voorwerpen de lucht waren ingeschoten. Op een basketbalveldje aan de Hartweg zagen de mannen vijf jongens. Ze waren in bezit van een camera en een fototoestel. In eerste instantie ontkende het vijftal iets met de voorwer pen te maken te hebben. Maar even later bekenden ze dat ze er een nieuwe hobby op na hiel den. De twee personeelsleden van de KNRM spraken de jongens streng toe en vertelden ze dat ze met hun daad het nodige had den losgemaakt. De Antje was bijvoorbeeld op zaterdagavond laat voor niets uitgerukt. Nadat de jongens plechtig hadden beloofd om geen myste rieuze 'ballonnen' de lucht in de schieten, besloot de KNRM om de zaak verder te laten rusten. Woordvoerder Arie van Dijk: „Naar de politie stappen, von den we als KNRM niet nodig. We hebben stellig de indruk dat de jongens die ballonnen niet meer oplaten." Reddingswerker Willem de Vreugd toont het 'mysterie': een blik met drie aan elkaar gebonden vuiniszakken. Vijf jongens uit Katwijk zijn verantwoordelijk voor de grap. Publiciteitsfoto door Peter Blok katwijk - Zwembad Aquamar en sporthal Cleijn Duin in Katwijk gaan niet samen verder op de huidige plek van het zwembad. Wethouder Van Paridon (WD) van sport wil het zwembad en de sporthal nog tien jaar op hun be staande plek houden. Dat gaat bijna 6,3 miljoen gulden kosten. De komende jaren gaat Katwijk plannen ontwikkelen voor een nieuw zwembad en een nieuwe sporthal, die eventueel op ande re plaatsen in het dorp komen dan nu. Katwijk is hiermee weer terug bij af. De gemeente wilde aanvan kelijk zwembad Aquamar, sport hal Cleijn Duin en zalencen trum Tripodia aan de Piet Hein- laan samenvoegen. Tripodia viel eerder al af, omdat sport en cul tuur op één plek niet goed sa men zouden kunnen gaan. Nu is ook de bundeling van Aqua mar en Cleijn Duin - in ieder ge val voorlopig - van de baan. Het samengaan van Aquamar en Cleijn Duin is, zo blijkt uit een rapport van Sportfondsen- bad Nederland, niet verstandig. Het samenvoegen van het zwembad en de sporthal kost tussen de 15 en de 24 miljoen gulden. Er moet op de huidige plek van het zwembad aan de Piet Heinlaan - volgens de ge meente de beste plek om beide accommodaties samen te voe gen - bovendien te veel rekening worden gehouden met de be staande bebouwing. Dat heeft weer negatieve consequenties voor onder meer de bouwkos ten. Een samengaan van Aquamar en Cleijn Duin biedt niet de ge wenste (exploitatie)voordelen. Her en der zijn er wel wat voor deeltjes te boeken, maar die we gen niet op tegen de noodzake lijke miljoeneninvestering, zo concludeert Sportfondsen. Bo vendien kampt een eventuele gezamenlijke accommodatie jaarlijks met een groter exploita tietekort dan nu het geval is, van ongeveer 300.000 gulden. Dat is een andere reden om een sa mengaan van de sportcom plexen af te blazen. Het is hoog tijd dat Aquamar en Cleijn Duin worden opge knapt. Zo lekt het dak van Aqua mar, brokkelt de badrand steeds verder af en heeft de pompin- stallatie onvoldoende capaciteit voor het binnenbad. Het is vol gens de gemeente noodzakelijk dat het achterstallig onderhoud aan de accommodaties wordt weggewerkt, zodat ze er weer even tegen kunnen. Bovendien moet het zwembad dat wel doen, omdat het niet aan alle huidige strenge provinciale mi lieu- en hygiëne-eisen voldoet. Daardoor dreigde het zwembad zelfs te worden gesloten. Met een opknapbeurt van 2,1 mil joen gulden voldoet het zwem bad weer aan alle eisen. Voor de komende tien jaar is dan 4,2 miljoen gulden nodig om het bad en de sporthal in stand te houden. Over tien jaar moeten er in Katwijk een nieuw zwembad al dan niet in combi natie met een nieuwe sporthal zijn neergezet. Dat is volgens de gemeente nodig omdat de hui dige accommodaties dan 'echt op zijn'(. Voormalige sportschool wordt Baptistencentrum door Margrit Tibboel katwijk - Je kon er ooit prima terecht voor het beoefenen van spectaculaire vechtsporten, het verkrijgen van een mediterrane huidskleur, of een ontspannend bad. Een blauwe maandag stond het zelfs op de nominatie tot bordeel uitgeroepen te wor den. Sinds zaterdag zijn er in het gebouw van de voormalige sportschool aan de Groen van Prinsterenlaan echter bedui dend minder profane activitei ten te bespeuren. Rust, bezin ning en gebed komen nu op de eerste plaats. De Baptistenge meente Katwijk/Rijnsburg heeft er namelijk een nieuw onderko men gevonden. Op de plek waar voorheen de solaria te vinden waren, is nu een imposante kastenwand met 'heilige' boeken en theologische verhandelingen te vinden. De whirlpool werd een tot inkeer uitnodigende gebedsruimte en waar een spoor van zweetdrup pels de plaats van de fitnessap paraten markeerde ligt nu een smetteloos tapijt. Kortom: de Baptistengemeente Katwij k/Rijnsburg heeft 't op 't nieuwe adres goed voor elkaar. Het is zaterdagmiddag half drie. Een paar honderd gemeen teleden en sympathisanten ko men een kijkje nemen in het nieuwe centrum. Langdurig be wonderen van het fraais is er niet bij. Het is warm binnen en op het naburige plein lokken frisdrank en een niet onaanzien lijke hoeveelheid softijs onder de parasols de bezoekers naar buiten. In de Raadszaal geeft domi nee H. Bakker tekst en uitleg over de tot standkoming van het kerkelijk centrum. De voormali ge sportschool heeft in een half jaar tijd een ware metamorfose ondergaan. Dat heeft de Baptis tengemeente een flinke duit ge- Bidden tijdens de inwijding van het nieuwe gebouw van de Baptisten. Foto: Eric Taal kost volgens Bakker. „Zo'n 1,8 miljoen gulden, en die kosten zijn volledig gedekt", klinkt het niet zonder trots. „Een uitzon derlijk gebeuren in een tijd waarin de meeste kerkgenoot schappen noodlijdend zijn en slechts moeizaam de financiële problemen buiten de deur kun nen houden." Bakker: „Bij de Baptisten be slissen de gemeenteleden over dergelijke ingrijpende financiële operaties. Wel is er eerst een haalbaarheidsonderzoek inge steld, maar toen duidelijk werd dat de aankoop van het pand aan de Groen van Prinstererweg te 'behappen' viel, werd er niet geaarzeld." Met de ingebruikname van de voormalige sportschool zijn de Baptisten nu definitief onder dak. Voor de zondagse kerk diensten blijven ze gebruik blij ven maken van de aula van het Andreascollege aan de Louise de Colignylaan. „Daar is wat meer capaciteit dan hier. We kunnen doorgaans tijdens onze kerk diensten rekenen op ruim vier honderd bezoekers en die kun nen hier niet in de kerkzaak" Wie er wel terecht kunnen in het nieuwe centrum zijn de leerlin gen van de bijbelschool, drie jongerengroepen, een senioren contactgroep en een zuster- kring. Ook kleinschalige avond diensten staan op het program ma. Inmiddels is ook Jan van der Plas, die de volgende dag als do minee 'ingezegend 'wordt, aan geschoven in de Raadszaal. Hij heeft het plan geopperd ook re gelmatig buurtbewoners uit te nodigen. „Voor oppas wordt ge zorgd, zodat we ongestoord lek ker kunnen kletsen." Hij wil dit initiatief allerminst bestempelen als 'zieltjeswinnerij'. „We heb ben ook een sociale functie hier. Religie is een essentieel onder deel van het bestaan, maar ook het maatschappelijke aspect in de samenleving heeft aandacht nodig. Kijk maar naar het Leger des Heils, dat is een goed voor beeld." Terwijl de aspirantdominee druk gesticuleert, valt het oog al gauw op de grote tatoeages op zijn onderarmen. Hij heeft niet alleen een fors uitgevallen zwar te panter vlak boven zijn horlo gebandje, maar ook elders een hele reeks gelijksoortige afbeel dingen. „Overblijfselen uit een vorig leven", legt hij grijnzend uit. Een tijdperk waarin de ras echte Katwijker een goede be kende was van de politie. „We gens een groot aantal misstap pen werd ik herhaaldelijk door justitie op het matje geroepen. Dat was een turbulente tijd." Daar heeft hij na zijn bekering in 1986 resoluut een streep on der gezet. ,Aan die tatoeages kun je zien hoe de Heer een le ven ingrijpend kan veranderen. Morgen word ik, in datzelfde Katwijk waar ik eens de beest uithing, dominee." Dan houdt het tweetal het in de Raadszaal voor gezien. De gemeenteleden stromen naar de voorgevel van hun nieuwe on derkomen en de bewoners van de flat in de Thorbeckelaan han gen belangstellend toeziend over de hekken van hun balkon netjes als iets over drieën het lo go van de Baptisten Katwij k/Rijnsburg wordt onthuld. Een kruis, drie menselijke figuren op een waterdruppel met de vorm van een vis, symboliseren vol gens een insider het geloof, het gezinsleven, de reinigende kracht van water en de vis waar mee de eerste christenen zich identificeerden. Dan gaan de predikanten Bakker en Van der Plas met ver nieuwde energie een zojuist ge arriveerde nieuwe groep belang stellenden voor, het centrum in. Wat de toekomst verder in petto heeft voor de Baptistengemeen te Katwijk/Valkenburg? Bakker is voorlopig best tevreden met het nieuwe thuisadres van zijn collega's en de gemeenteleden. „Ooit willen we hier nog wel een eigen kerkzaal aan vast bouwen. Hoewel dat wel erg in de papie ren gaat lopen, komt het er mis schien ooit nog wel van. Wie weet!" Verse zalmmoten Vers op onze visafdeling. Per 100 gram. Met Klantenkaart n 1.99 V/-S» Page keukenpapier Pak 6 rollen. Met Klantenkaart Honig Pannenkoekmix Pak 400 gram. Met Klantenkaart Per kilo f2.10 €0.38 Huggies babydoekjes ongeparfumeerd of vitamine E Navulpak 72 stuks. Met Klantenkaart Ufi f* Ogalo stofhandschoen Per stuk. Met Klantenkaart j{duxl£ OC öcdt SIO 4rcori SOS-Kinderdorpen ...want ieder kind verdient een thuis... Bij oorlogen en (natuurrampen beta len de kinderen de hoogste prijs. Vooral degenen die hun ouders hebben verloren. SOS-Kinderdorpen geeft ze een nieuwe moeder, een huis, broer tjes en zusjes en een opleiding. Overal ter wereld. Steunt u ons werk als Huisvriend voor 5 11,-) per maand? Bel (020) 408 01 90 of stuur de bon in voor meer informatie! SOS-Kinderdorpen Want ieder kind verdient een thuis JA, stuur mij meer infor matie over hel werk van SOS-Kinderdor|>en en hoe ik IluisVrieud kan worden deze advertentie in: Deze bon kunt u ir envelop sturen aan: SOS-Kinderdorpen. Antwoordm A6001, 1060 VB AMSTERDAM

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 12