Rijnwoude: Het Anker moet kerkgebouw blijven RIJN VEENSTREEK Vosseschans moet zijn leerlingen in Het Kompas onderbrengen uurtsuper hoeft geen waarborgsom meer Geen ontslagen bij fusie verpleeghuizen 'Michaël is definitief een Van der Staaij geworden' SUMMER fmtrl-v l! 5 M 1 1 fc l I (DHulshoff Kerkbestuur kan uittreedsom niet betalen Zwemmen in De Hazelaar tomobiliste te water in Alphen Iff if !~Z tiandicapte uw beroofd en aan den run - Een 25- gehandicapte vrouw in en am den Rijn is woens- chtend omstreeks 9.30 uur it Dijkslootpad beroofd laar portemonnee en mo- telefoon. De vrouw die in olstoel zit, werd nabij de el bij winkelcentrum de nhof bedreigd met een voorwerp. meneweg eiijk dicht rswoude-dorp - In ver- met asfalteringswerk- iheden is de Gemeneweg n de rotonde Nil en de ing met de Vierheemskin- ïweg/Galgweg van 9 tot en 11 juli afgesloten. De af- f ng is alleen tussen 20 en 6 rktkooplieden »ren euro al in 1 n aan den run - Op de dagmarkt in het centrum dphen aan den Rijn is tot ind van het jaar een daal- en euro waard. De markt lieden voeren met ingang iorgen de nieuwe Europe- r inteenheid al in. Het gaat im zogenoemde markteu- ie klanten voor een daal- ,50 gulden) kunnen ko de bank op de markt. 2I, ïarkteuro's (maximaal vijf ant) kunnen ze weer op a' irkt tegen een waarde van j julden besteden. Deze ac- d eft elke laatste zaterdag e maand plaats totdat de euro's komen. VRIJDAG 29 juni 2001 I "lissen opent «iwe raadszaal IR - Commissaris van de gin Franssen komt don- gavond 6 september naar ar om de vernieuwde zaal officieel te openen. ;ttimt op uitnodiging van meester Epskamp die gevraagd heeft op deze ;r 'koers te geven aan de i re positie van Ter Aar'. „Ik lij", zei Epskamp gister- 1. „Zijn komst geeft eer en aan de dingen waarmee zig zijn." De raadszaal de komende maanden inke opknapbeurt. Schooldirecteur vreest voor 'scharrelkinderen binnen een zwalkend Ter Aars beleid' door Marieta Kroft ter aar - Woede, verdeeldheid, schorsingen en een afwezigheid van vier van de dertien raadsleden. De sfeer in de gemeenteraads vergadering van Ter Aar leek gisteravond weer even als vanouds, al waren het dit keer geen bestuurlijke problemen die centraal stonden. Woede was er bij schooldirecteur Reu- rings van de katholieke basisschool De Vos seschans. Met zeven stemmen voor (Ge meentebelang en drie van de vier CDA'ers) en slechts twee stemmen van PAK en CDA- 'er Persoons tegen het collegevoorstel moet Reurings voor zijn lokalentekort aankloppen bij openbare basisschool Het Kompas. Voorafgaand aan de discussie deed Reu rings nog een klemmend beroep op de raad om een groep leerlingen niet op een derde plaats onder te brengen. Een dependance is immers ook al op een andere plek, in de buurt van Het Kompas, geplaatst. „Het is pedagogisch en didactisch niet verantwoord om naar een andere locatie te gaan", zei Reurings. „Bovendien zou Het Kompas er ook doodongelukkig mee zijn. Zij moeten in dat geval hun handenarbeidzaal afstaan." Reurings vreesde bij steun voor het college voorstel, voor 'scharrelkinderen van een zwalkend Ter Aars onderwijsbeleid'. Voor De Vosseschans zou het om het ze ventiende lokaal gaan. Uit prognoses blijkt dat de school zeker de komende zes jaar die zeventien lokalen en enkele jaren zelfs acht tien lokalen nodig heeft. CDA-raadslid Persoons vond dat de ge meente zo snel mogelijk de procedures moet beginnen om voor 1 november een noodlokaal bij De Vosseschans te kunnen plaatsen. Kraak (PAK) ging nog verder. Zij kon alleen leven met toestemming voor een vast lokaal aan de school. Wethouder jonker verwees naar de huis vestingsordening, waarin de raad ooit heeft afgesproken dat er bij een lokalentekort een beroep zou worden gedaan op de leegstand van lokalen van andere scholen in de buurt. Op loopafstand van De Vosseschans ligt zo wel Het Kompas als De Fontein. Reurings toonde zich na afloop teleurge steld. Hij weigert echter zijn leerlingen tot 'scharrelkinderen' te maken. „We gaan niet naar Het Kompas. Dan gebruiken we ons speellokaal maar. Ik weet alleen niet hoe lang ik dat gebruik nog aan ouders kan uit leggen." als hazerswoude-dorp - Zo'n 230 Hazerswoudena- ren zwemmen deze week dagelijks baantjes in De Hazelaar. De opkomst tijdens de zwemvierdaagse is groter dan gemiddeld. Dat komt door het goede weer, verklaart een van de vrijwilligers van het Hazerswoudse openluchtbad, Trudy Sol. Vanavond heeft een spectaculaire afsluiting plaats met een demonstratie van de brandweer, de duikersploeg en de EHBO. Foto: Taco van der Eb door Marieta Kroft hazerswoude - Multifunctioneel centrum Het Anker in Hazers- woude-Rijndijk moet dienst blij ven doen als kerkgebouw. Die voorkeur spreken burgemeester en wethouder van Rijnwoude uit, boven het behoud van de Scheepjeskerk. De gemeente, die met het kerkbestuur Het Anker deelt, verwacht met deze keuze de minste financiële risico's te lo pen. Het kerkbestuur heeft im mers al aangegeven geen uit treedsom bij vertrek uit Het An ker te kunnen betalen, aldus B en W in hun voorstel aan de raad. Bovendien is het de vraag of het gehele Ankergebouw als sociaal- culturele accommodatie in stand kan blijven. Het parochiebestuur worstelt al jaren met de keuze welke van de twee kerkgelegenheden in Ha- zerswoude-Rijndijk het moet af stoten: Het Anker of het traditio nele en beeldbepalende kerkge bouw: de zogenoemde Scheep jeskerk of Bemarduskerk. Hand having van beide gebouwen is te duur. Het parochiebestuur laat de keuze vooral afhangen van de kosten. Omdat het Het Anker deelt met de gemeente, is Rijn woude een belangrijke ge sprekspartner. Bij de keuze voor Het Anker wil het kerkbestuur een flinke verbouwing plegen. Zo zouden kerkgangers via een eigen entree het gebouw moeten kunnen binnenkomen en wil het be stuur het recht hebben om acti viteiten in Het Anker die in strijd zijn met wat de kerk belijdt, te gen te houden. Bovendien moet de kerkzaal meer een kerkelijke uitstraling krijgen. B en W beseffen dat deze ver anderingen gevolgen hebben voor de exploitatie en de ge bruiksmogelijkheden van Het Anker. „Anderzijds heeft Het Anker er ook een grotere, vaste huurder bij." Ze stellen wel als voorwaarde dat de verbouwing en andere kosten niet voor reke ning van de gemeente mogen komen. Ook maken ze duidelijk dat Het Anker wordt geprivati seerd, dat wil zeggen dat zowel de gemeente als de kerk zich moet terugtrekken als beheerder en bestuurder van Het Anker. Mocht het kerkbestuur toch Het Anker de rug willen toeke ren, dan krijgt het kerkbestuur de rekening gepresenteerd, stel len B en W. Ze refereren aan de Thuiszorg Groot Rijnland die enkele jaren geleden het multi functionele centrum verliet. Zo wel de gemeente als de parochie eiste van de thuiszorg 2,5 ton aan schadevergoeding. De rech ter stelde de thuiszorg, die niet wilde betalen, in het gelijk. Rijn woude en het kerkbestuur gin gen tegen die uitspraak in hoger beroep. De afhandeling daarvan verwachten ze eind dit jaar. Voor het kerkbestuur zou het nu goed uitkomen als ook het ho ger beroep uitwijst dat Groot Rijnland niet hoeft te betalen. „Maar om nu te wachten tot het eind van het jaar voordat we een besluit nemen, duurt te lang", zegt vice-voorzitter Bonnet van het kerkbestuur. „Bovendien willen we in goede harmonie met de gemeente praten, zonder juridische procedures te gebrui ken." Volgens Bonnet is het denk baar dat de uittreedsom voor de kerk neerkomt op 'een bedrag met zes nullen'. „Dat hebben we niet. We hebben in het geval we Het Anker verlaten ook geld nodig om de Bemarduskerk op te knappen." Bonnet wil nog niet reageren op het voorstel van B en W. „Ik wil het eerst le zen." De politiek bespreekt het vraagstuk op woensdag 4 juli. lm Brouwer de Koning n aan den run - De ge- te Alphen aan den Rijn niet in de buidel te tasten nieuwbouw van buurtsu- an den Berg in Aarlander- De eigenaar liet wethou- lom gisteren vlak voor de :nteraadsvergadering we it hij voorlopig geen prijs stelt op een gemeentelijke orgsom van 800.000 gul- Dp verzoek van Van den voerde de wethouder het punt vervolgens af van de raads- agenda. Als reden geeft de super markthouder op dat de verbou wing van zijn zaak zelfs met een gemeentelijke garantie niet voor oktober kan beginnen. Het stre ven van Van den Berg was aan vankelijk om zijn nieuwe zaak met bovenwoning voor de win ter klaar te hebben. Volgens hem is er nu geen tijdwinst meer te behalen. Hij legt zich er bij neer dat hij in zijn huidige buurtsuper aan de Dorpsstraat een derde barre winter tege moet gaat. „Het lijkt dan wel een campingwinkel", zegt Van den Berg. Nu nieuwbouw op korte ter mijn er niet inzit, wacht hij lie ver de wijziging van het bestem mingsplan af dan dat probeert de gemeenteraad over te halen tot de toezegging van een waar borgsom van acht ton. Bij een eerdere bespreking daarvan toonden Alphense politici zich huiverig om voor zo'n groot be drag borg te staan. Volgens wet houder Blom is het onderpand, de weidegrond van Van den Berg, hooguit een ton waard. De supermarkthouder op zijn beurt wees een gemeentelijk verzoek tot inzage in zijn boeken van de hand. Van den Berg rekent ondanks de vertraging die een artikel 19- procedure met zich meebrengt op een goede afloop. „Er zijn bij mijn weten gelukkig nog geen bezwaren tegen het bouwplan ingediend. Als de gemeente ak koord gaat, neemt de provincie dat standpunt doorgaans over. Dat heeft de vorige wethouder Van der Veen Meerstadt mij destijds verzekerd. Het perspec tief is goed. Ik denk dat we over twee maanden een stuk verder zijn." „Ik vind het alleen jammer dat sommige Alphense raadsle den willen oordelen over mijn zaak, terwijl zij nooit eens zijn komen kijken. Ik zeg het nu weer kom eens bij ons zitten en zie onder welke erbarmelijke omstandigheden wij werken." alphen aan den run - Bij de ftl- sie tussen verpleeghuis Ouds- hoom en het verzorgingshuis Noorderbrink vallen geen ont slagen. De medezeggenschaps organen van beide instellingen en de werknemersorganisatie zijn dit overeengekomen met de directie. De samensmelting van beide Alphense huizen is van daag bij de notaris wettelijk vastgelegd. De fusiepartners houden wel hun eigen vestigingen. Ver pleeghuis Oudshoom met ruim 200 plaatsen wordt het hoofd kantoor waar de centrale admi nistratie is gevestigd. Zorgcen trum Noorderbrink heeft zestig plaatsen voor ouderen die zorg nodig hebben en nog eens der tig adressen buitenshuis. De huidige directeur van Ouds hoom, J. Mulder, wordt alge meen directeur, terwijl A. Tim- mersden Duyf van Noorder brink zich gaat toeleggen op ex terne kwesties. De fusie met het Rijnland Zie kenhuis in Alphen moet nog haar beslag krijgen. De onder handelingen zijn nog in volle gang. Directeur Mulder spreekt ook hier de intentie uit dat er geen gedwongen onslagen vallen. Hij verwacht niet dat over deze sa menwerking nog conflicten uit breken. aan den run - Een 33-jarige automobiliste uit Alphen raakte niddag met haar auto te water door een botsing met een tege- omende auto. De vrouw reed op de Zegerbaan teveel links 'aor ze een zwieper kreeg van een 45-jarige automobilist. De is naar het Rijnland Ziekenhuis gebracht. BERICHT UIT BOGOTA (advertentie) Th ■echten Den Haag Spui Leidschendam: Winkelcentrum Leidsenhage Leiden Rotterdam Amsterdam Tweede-Kamerlid Kees van der Staaij uit Benthuizen heeft van zijn SGP-fractie buitengewoon verlof gekregen om met zijn vrouw Marlies in Colombia een kind te adopteren, de eind febru ari geboren Michaël. Het echt paar heeft daar ruim zeven we ken moeten verblijven. Gister middag is het jonge gezin thuis gekomen. Op deze plek vertelt Van der Staaij over zijn ervarin gen in Colombia. Dit verslag is gemaakt voor het vertrek. Afleve ring 7. Eindelijk is het zover: we heb ben de adoptieuitspraak {sen- tencia) getekend! Michaël is de finitief een Van der Staaij gewor den. Vorige week vrijdag was het onze beurt om de sentenciataart aan te snijden. Nu het eenmaal zover is, zijn we al weer vergeten dat de eerste dagen van die week ons zwaar vielen. Maandag was het een feestdag; op deze dag kon het telefoontje niet komen. De daar opvolgende dagen wel. Maar we hoorden niets. Je beseft dan weer eens goed hoe slopend en spannend onzekerheid is. We luisterden gespannen naar elk telefoongerinkel en het daarop volgende Spaanse gekeuvel - zouden we mogen we tekenen? Zeer vermoeiend. Daarom zijn we er maar veel op uitgetrokken: vooral veel gewandeld in Bogo- té, waar we ons steeds vrijer voelen. Elke keer weer ontdek je nieuwe parkjes. Vrijdag was het dan toch de gro te dag. Tegen een uur of tien 's gebreken in de uitspraak ook opgetrommeld was, gaf de ver klaring: „Deze rechtbank was tot voor kort de allersnelste, maar is de laatste tijd verworden tot de allerlangzaamste. Er is een nieu we griffier aangetreden, die er vooralsnog een puinhoop van maakt." Toch wel prettig om te weten waarom we zolang hebben moeten wachten. Nu de adop tie-uitspraak rond is, komt de terugvlucht in beeld. Naar huis! Voor ons vertrek naar Colombia hadden we woensdag 27 juni als voorlopige terugkeérdatum ge kozen. Omdat de vluchten op dit moment vaak volgeboekt zijn en het daarom lastig kan wor den alsnog een andere datum te vinden, willen we alles op alles zetten om toch nog die dag te rug te gaan. Het zou kunnen lukken, maar het is wel krap. We moeten namelijk nog een flink aantal dingen regelen. Zo moeten we zowel een Neder lands als een Colombiaans pas poort voor Michaël aanvragen, hier en daar een kopie van de sentencia en van de nieuwe ge boorteakte afgeven, en ook moet de kinderbescherming nog een zogenoemde Declara tion de Confomiidad afgeven. Maandag is het alweer een feestdag, dan kunnen we ner gens terecht. We houden dus de dinsdag en de woensdagmorgen over om alles in orde te bren gen. Het wordt nog spannend! Kees van der Staaij De blije aankomst van het gezin Van der Staaij, gistermiddag op Schiphol. Foto: United Photos de Boer/Cynthia van Dijke morgens ging de telefoon. Di rect daarna kwam de receptio niste van het pension op ons af stappen: „Congratulations - you can sign!" We konden wel een gat in de lucht springen. Een kwartier later stond een chauf feur van het hotel klaar om ons naar de rechtbank te rijden. We kwamen terecht in een krappe ruimte waar een hoop mensen zich verdrongen achter een ver veloze balie. Gelukkig bleef de chauffeur ons ook bij de recht bank vergezellen. De chauffeurs zijn onmisbare begeleiders: ze weten waar je moet zijn, contro leren documenten en treden op als tolk. We hadden onze chauf feur hard nodig: er bleken diver se fouten in de sentencia te zit ten. Het duurde wel even voor dat alles hersteld was. Toen uiteindelijk alles in orde was, kon de handtekening on der de uitspraak worden gezet. Al was de ambiance niet indruk wekkend, toch was het een bij zonder moment. Tijdens het be zoek aan de rechtbank is ook opgehelderd waarom onze pro cedure zo lang had geduurd. Onze advocaat, die wegens de Het 'nieuwe' paspoort van Michaël van der Staaij. Foto: Kees van der Staaij

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 15