Versoepeling ontslag zieke werknemers lacht tegen huisarts bij Tuchtcollege IN HO Niets te doen op 26 of 28 juni? Kijk bij de vacatures! 'Krachtig investeren in Tijdschriften VNU' Maxima als magneet aangetrokken tot camera's GRATIS LEIDSCH DAGBLAD Moordenaars James Bulger komen vrij A VANDAAG in deze krant 23* circa 190 VACATURES Korte serie over 'Gast in eigen huis' Israëlische soldaten door bom gedood 2 WEKEN OPGERICHT 1 MAART 1860 ZATERDAG 23 juni 2001 (.GEMEEN Offensief in lacedonië iaat door CDA historisch hag in peilingen lustitie mderuit in lickfonds EGIO Welke accountant gaat verder dan een handtekening onder de jaarrekening? ::::r cc:: www.vandergeerenpartners.nl extra waarborgen in te bouwen om die mensen gerust te stel len." Met de stellingname van het kabinet is de kou uit de lucht tussen WD, CDA en D66 ener zijds en PvdA anderzijds. Ook de vakbonden hebben er voorlopig vrede mee. Zij dreigden deze week uit het centraal overleg te stappen over een nieuw WAO- stelsel als de Kamer het wets voorstel aanneemt. In het over leg over het nieuwe stelsel komt ook het nieuwe ontslagrecht aan bod. De bonden voelden zich geschoffeerd dat de Kamer nu al een beslissing neemt over dit gevoelige onderwerp zonder naar hun mening te luisteren. (advertentie) Derk Sauer wacht niet op nieuwe baas door John Oomkes hoofddorp - De Tijdschriften- groep VNU, bijna 150 bladen omvattend, is de laatste jaren als een stiefkindje behandeld. Dat vindt Derk Sauer, een van de belangrijkste overnamekandida ten van het Hoofddorpse uit- geefconcem. Uiterlijk maandag morgen verneemt hij of de bie ding van zijn conglomeraat uit zicht biedt op deelname aan de 'finale ronde'. Sauer, op vakan tie in Griekenland, wil de tijd schriften niet alleen kopen, maar wil krachtig investeren. „Ik geloof absoluut in de toe komst van de tijdschriftenbran che in Nederland", zegt Sauer in reactie op de tegenvallende in teresse bij Europese mediareu zen voor overname van de Tijd- schriftengroep. „De concernlei ding bij VNU heeft de Tijdschrif- tengroep met weinig bezieling geleid. Ze is vooral bezig ge weest met de vraag hoe die bla den te verkopen en zich op een andere markt te richten." Naast zijn succesvolle werk als directeur-eigenaar van Indepen dent Media Moscow in Rusland zegt Sauer de laatste jaren na drukkelijk de tijd te hebben ge vonden om in Nederland de vinger aan de pols te houden. Terwijl hij zich in de buurt van Korfoe en Paksos op de zeilboot hijst, zegt hi£ per mobiel 'heilig' te geloven in de toekomst van Libelle, Panorama, Nieuwe Revu en 'nog zo wat trekkers'. De oud-hoofdredacteur van de Nieuwe Revu noemt zichzelf door en door eeri tijdschriften man. „Het besluit van de VNU om zich op statistische gegevens te richten kwam als een redelij ke schok. „We hadden net 35 procent vande aandelen van In dependent Media aan de VNU verkocht en ik verwacht de rest van mijn leven keurig met de VNU te maken te hebben." Met behulp van Amerika's grootste tijdschriftenuitgever Hearst (dat via enkele bladen al een stevige relatie onderhield met VNU-red.) en enkele Russi sche partners zegt Sauer een bod op het hele tijdschriften pakket van de VNU te hebben gedaan. De Nederlandse Mo- scoviet: „Ik wil niet afwachten wie mijn baas wordt. Ik begrijp uit Nederland dat de belangstel ling voor VNU Tijdschriften zou tegenvallen, maar alleen bij een redelijke prijs worden er in deze branche zaken gedaan. Er komt een forse schuld te liggen op de nieuwe eigenaar. De bladen zul len elk dubbeltje daarvan moe ten terugverdienen, terwijl er in hun toekomst juist moet wor den geïnvesteerd." Pagina economie: Scheuren in de VNU-facade t. Arbeidsbureau moet eerst advies inwinnen bij uitkeringsinstantie den haag/gpd - Het kabinet heeft geen moeite met het voor stel van een Kamermeerderheid om de ontslagbescherming voor langdurig zieke werknemers te versoepelen. Wel moet dan ex pliciet worden vastgelegd dat het arbeidsbureau dat de ontslag aanvraag moet goedkeuren, ad vies inwint bij de uitkeringsin stantie. Dit zei premier Kok giste ren. Een Kamermeerderheid van WD, CDA en D66 wil dat zieke werknemers die niet ingaan op een aanbod van hun bedrijf voor ander werk, makkelijker kunnen worden ontslagen. De werkgever zou dan niet meer - zoals nu - eerst naar de rechter hoeven te stappen, maar direct ontslag kunnen aanvragen bij het arbeidsbureau. De PvdA is er niet gerust op dat het arbeidsbureau wel altijd een grondige afweging maakt. Er moet wel goed gecontroleerd worden of het werk dat de zieke is aangeboden, geen 'flauwekul- baan' is, aldus PvdA-woordvoer ster Smits. Hoewel het arbeidsbureau ook nu al verplicht is advies in te winnen bij de uitkeringsinstan tie over de mate waarin de werkgever zijn best heeft gedaan de zieke te helpen, vindt het ka binet toch dat dit uitdrukkelijk op papier moet staan. „We wil len het beeld voorkomen dat zieke werknemers zomaar kun nen worden ontslagen", aldus Kok. „We hebben niet de indruk dat het arbeidsbureau bij zijn beslissing over een nacht ijs zal gaan. Maar omdat zoveel men sen zich zorgen maken over dit voorstel, leek het ons verstandig door Achille Prick den haag - „Prima, zo goed mogelijk." Met die woorden stelde Maxima Zorreguieta het volk gisteren gerust toen ze op het Binnen hof vragen kreeg over haar onlangs in Zwe den gebroken enkel. Maxima is Nederland aan het verkennen en gisteren stond onze staatsinrichting centraal. Samen met kroon prins Willem-Alexander was ze in de Trèves- zaal te gast bij ons voltallige kabinet; minis ters en staatssecretarissen vertelden het een en ander over hun werk. Een kwartiertje voor de aankomst van Méxi- ma wordt de overigens al smetteloze rode loper nog maar eens gezogen. De dienst doende ambtenaar krijgt applaus van het publiek. Als het om Maxima gaat is het bes te nog niet goed genoeg. Tegen vijf uur worden de toeschouwers be loond. Willem-Alexander helpt Méxima uit de auto. De Argentijnse heeft een lange zwarte broek aan om het gips een beetje af te dekken. Twee krukken ondersteunen haar. Als een magneet voelt Maxima zich aangetrokken tot de camera's. De kroon prins corrigeert haar meteen en zegt dat ze eerst even naar het publiek moet zwaaien. Daarna weer naar de camera's, maar al snel leidt Willem-Alexander zijn verloofde rich ting Trèveszaal. „Ik ben laatst naar Curagao gevlogen om het bezoek van de kroonprins aan de Antillen te kunnen bijwonen", vertelt mevrouw Van Hoboken uit Den Haag. „Hier lukt het abso luut niet, maar daar kreeg ik gewoon een (advertentie) perskaart en heb ik van heel dichtbij foto's kunnen maken." Het bewijs heeft ze in haar handen. Dichter bij Willem-Alexander had ze inderdaad niet kunnen komen. Voor Mariette Hauwert uit Alkmaar heeft het bezoek van de Argentijnse een hele an dere betekenis. Twaalf keer is ze de afgelo pen weken vanuit Noord-Holland naar het Binnenhof getogen om als 'Wijze Moeder' een Moeder-CAO te eisen. Een groot span doek ondersteunt haar strijd. Om half zeven komen Maxima en Willem- Alexander weer naar buiten. Hoewel ze blijft lachen, heeft de Argentijnse door haar ge broken enkel weinig oog voor het publiek achter de hekken. HOGESCHOOL Opfriscursus DQ H B H herintreders basisonderwijs Informatiebrochure 020-6137079 (advertentie) Voor ons aanbod koningstraat bopeens rereldnieuws aggerdepot lostvlietpolder ran de baan Leidsch Dagblad 'Gekleurde' veiling radiofrequenties den haag/gpd - Het kabinet heeft een principebesluit geno men over de herverdeling van radiofrequenties. Daarbij wordt uitgegaan van een 'gekleurde' veiling, waarbij frequenties wor den gekoppeld aan het karakter van een zender. Dat zou be staande zenders de garantie ge ven dat ze hun eigen frequentie behouden, omdat hun huidige profiel daarbij maatgevend is. Het akkoord wordt dit week einde onderzocht op de juridi sche haalbaarheid en voorge legd aan de regeringsfracties. Deze week bleek al dat WD en PvdA kunnen instemmen met het plan, maar dat D66 tegen is. Het plan komt in de plaats van de veiling van alle frequen ties. Ook een veiling waarmee een aantal bestaande zenders hun frequentie behouden, lijkt van de baan. Dit zogenoemde plan-Bouw was volgens staats secretaris De Vries 'juridisch niet haalbaar'. De zenders zijn tegen elk plan, omdat ze vrezen toch naar een andere frequentie te moe ten verhuizen en daarbij luiste raars te verliezen. Ook zijn ze bang bij een veiling te veel te moeten betalen. De Tweede Kamer is de afge lopen dagen overstelpt met tele foontjes van luisteraars van de commerciële zenders. De actie legde de telefooncentrale van de Kamer grotendeels lam. (advertentie) bootle - De Britse kranten meldden gisteren met grote letters de vrijlating van de twee jongens die acht jaar geleden op tienjarige leeftijd het peutertje James Bulger vermoordden. Pagina buitenland: Britse peutermoordenaars vrij. Foto: PA/Phil Noble iënte eist tevens schadevergoeding wegens misbruik Ueke de Kwant en John *M - Een 33-jarige ex-pati- van de Haarlemse huisarts irsten heeft een klacht te- ingediend bij het Me- Tuchtcollege in Amster- Tevens eist ze in kort ge- een schadevergoeding van De vrouw verwijt de arts meer dat hij haar tussen en 1998 seksueel heeft mis ken medische fouten heeft ikt waardoor zij nu zeer g ziek is. Karsten ontkent Mijgingen categorisch. E Ki i vorige maand werd al 'd dfct de Chinese vrouw aangifte bij de politie heeft ge daan van het gedrag van de huisarts. Er loopt inmiddels een gerechtelijk vooronderzoek naar de vermeende ontucht met mis bruik van gezag en vervalsing van een geboorteaangifte. Justi tie in Haarlem beslist binnen kort of Karsten hiervoor wordt vervolgd. Maar daarmee is de zaak niet afgedaan, zegt letselschadead vocaat, A. van der Weijden, die de aanklaagster bij staat. Vol gens zijn cliënte kwam zij sinds 1995 geregeld bij Karsten met ernstige menstruatieklachten. De huisarts, die toen ook regel matig seks met de vrouw had, zou haar desondanks niet heb ben doorverwezen naar een specialist. Vorig jaar bleek dat ze een kwaadaardige aandoening in de buik heeft waardoor ze nu ernstig ziek is. Van der Weijden vraagt het Medisch Tuchtcollege te beoor delen of Karsten zich heeft ge houden aan de normen van de beroepsgroep en of er maatre gelen tegen hem moeten wor den genomen. Daarnaast eist de advocaat op 30 juli in een kort geding dat de huisarts een ver goeding van tienduizend gulden betaalt voor de geestelijke scha de die de Chinese door de vol gens haar ^onvrij willige verhou ding heeft geleden. Karsten zou haar met misbruik van zijn ge zag tot seksueel contact hebben gedwongen. Hij zou ook video opnamen en foto's van de vrijp artijen hebben gemaakt. De politie van Karsten ont kent dat hij zijn patiënte ooit er gens toe heeft gedwongen of haar heeft geïntimideerd. Hij zou haar bovendien in 1995, op het moment dat de vriendschap volgens hem intiem werd, heb ben uitgeschreven als patiënt. Hij was in eigen ogen niet langer haar huisarts toen de buikklach ten begonnen en wijst om die reden het verwijt van medische nalatigheid;van de hand. elmuiden Jcent kritiek Oud-burgemeester luiden bestrijdt de kritiek commissie-Alders op ictioneren tijdens de icht in Volendam niet. zich de verwijten van de iie-Alders goed voor- ,Als je alles op een rijtje je pas hoeveel er mis is de afgetreden burge gisteren in tv-program - ffova. IJsselmuiden had kritiek gekregen van de nissie die de cafébrand in idam onderzocht. Onder had hij het rampenplan r in werking moeten stel- a lok had hij het rampen- ftleerder moeten vernieu- I Ilsselmuiden erkent dat !t rampenplan in werking Imoeten stellen. istekeling dak truck Een 42-jarige ragenchauffeur heeft enige tijd in Rotterdam eden met een versteke- het dak van zijn opleg- kreeg de man op weg reg A20 in de gaten in de autospiegel keek. auffeur waarschuwde 'P de politie en bleef rond den tot die was gearri- De verstekeling is ver- elijk afkomstig uit Afrika. zie advertentiepagina's elders in deze krant! (advertentie) U vindt de baan 071 - 528 14 14 HAAGWEG 51 LEDEN QjJ Speciaal voor de inwoners en bezoekers van de Rijn- en Veen- streek maakt het Leidsch Dag blad de komende tijd een korte serie over wat er in de diverse gemeenten in die streek is te doen. In de eerste aflevering van deze rubriek, 'Gast in eigen huis', komt de nieuwe Alphense VW- directeur Raymond Smits van Waesberghe, aan het woord. 'Mensen kennen hun eigen ach tertuin niet', zo stelt de man die drie maanden terug in Alphen aan den Rijn begon. Hij wil toeristen en inwoners dan ook nadrukkelijk op de waarde van het Groene Hart gaan wijzen. Tevens ziet hij gro te mogelijkheden voor het 'Groene Hart VW dat volgend jaar wordt gevormd door de VWs van Alphen, Gouda, Woerden, Boskoop, Montfoort, Schoonhoven en Oudewater. door onze correspondent Ad Bloemendaal tei aviv - Twee Israëlische sol daten zijn gistermiddag om het leven gekomen bij de explosie van een autobom in de Gaza- strook. Een derde raakte ernstig gewond. Ze waren er, samen met collega's op uitgestuurd om een verdachte jeep te onderzoe ken, die stond geparkeerd in de buurt van de nederzetting Dugit. Volgens een legerwoord- voerder ontplofte bij hun aan komst het voertuig, waarna Pa lestijnse militanten het vuur openden. De soldaten schoten terug en verwondden drie Pales- tijnen. Ook de Palestijnse dader die de bom in de jeep liet ont ploffen kwam om het leven. De kans dat een tien dagen geleden uitgeroepen staakt-het- vuren het zal houden wordt met de dag kleiner. Dit weekeinde vertrekt de Israëlische premier Ariel Sharon naar Washington voor besprekingen met onder anderen president George Bush. Later volgende week wordt de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Colin Powell, in het Midden-Oosten verwacht. De Israëlische regering, die on der zware binnenlandse druk staat om haar 'politiek van te rughoudendheid' te laten varen, wil dat de Amerikanen het Pa lestijnse bestuur en president Yasser Arafat harder aanpakken. Ja, ik wil een abonnement op het Leidech Dagblad. Naam: I Voorletters: Plaats: Telefoonnummer (l.v.rn controle bezorging) Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: Per maand automatisch (ƒ37,30) Per kwartaal automatisch 106,95) Per kwartaal acceptgiro (ƒ107,95) Bank/giro nr: Handtekening Bij machtiging tot 1 automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 staatslot met I jackpot cadeau. I Leidsch Dagblad I DE WERELD OM JE HEEN. Stuur deze bon In een envelop, zonder postzegel, naar I Leidsch Dagblad, abonnee service, Antwoordnummer 10050, 2300 VB Lelden. Bellen kan ook: 071- 6128 030 of abonneren vla: I www.leldschdagblad.nl l 1 l l j 8 712141 4001'1

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 1