Nieuwbouw voor Willem van den Bergk DUIN BOLLENSTREEK Geen toestemming voor parkeerkelder Sea Palace 'Met deze school hebben we voorlopig de hoofdprijs' €0,- €0,- Koopavond in Katwijk tot elf uur Bonnenregen in Katwijks centrum Dialezing over tropische insecten 'Tuinhuisjes moeten groter' Opknapbeurt Rusthoff kan doorgaai De laatste blik op Villa Riesenbeck nu wel heel aantrekkelijk €0,- €0,- €0,- katwijk - In het centrum van Katwijk houden de winkeliers vanavond een extra lange koop avond die duurt tot elf uur. De winkeliers hebben gekozen voor het thema 'Back to the six ties!'. Muziek uit de jaren zestig, oldtimers en hoelahoepwed- strijden moeten de extra lange koopavond tot een feest maken. katwijk - De Katwijkse politie heeft gisteravond tijdens de koopavond in de Badstraat, de Voorstraat, op het Emmaplein, de Taatedam en op de Boule vard een groot aantal bonnen uitgeschreven. Zes automobi listen vonden bij terugkomst van het winkelen een bekeuring achter hun ruitenwisser wegens niet betalen of parkeren waar dat niet is toegestaan. Een jon gen werd bekeurd wegens het nuttigen van alcohol op straat. Van vier bromfietsers kregen er twee een bon wegens het niet dragen van een helm en twee vanwege het onverzekerd rond rijden. Ook een bromfietser die op het Emmaplein rondreed, ontsnapte niet aan de aandacht van de politie. lisse - Natuurvereniging KNNV De Bollenstreek houdt 28 juni een dialezing over tropische in secten en spinnen. Joke van der Peet verzorgt de lezing en laat daarbij veel zelfgemaakte dia's zien. De lezing, die om 20.00 uur begint en ongeveer twee uur duurt, wordt gehouden in De Voorhof. De toegang is gra tis. katwijk - J. Berkheij, die woont aan de Parnassia in de Katwijk- se nieuwbouwwijk Zanderij, is ontevreden over de door de ge meente toegestane grootte van eventuele tuinhuisjes. Hij pro beert via de Raad van State ge daan te krijgen dat er grotere maten worden toegestaan dan de huidige 6,25 vierkante me ter. „Dat is niet meer dan een kippenhokje waar amper twee fietsen in kunnen." De ge meente Katwijk en de provincie vinden juist dat wildgroei aan bouwwerken moet worden voorkomen. VRIJD4 22 juni 20| 32 Miljoen gulden voor 121 woningen in eerste fase van herinrichting Noordwijks zorgcentrum door Sjaak Smakman vervolg van voorpagina Noordwijk - Het Zorgcentrum Willem van den Bergh krijgt 32 miljoen gulden van minister Borst van volksgezondheid, welzijn en sport (VWS) voor de bouw van 121 nieuwe wonin gen. Het is de eerste fase van een groot plan waarbij de in stelling aan de Zwarteweg in Noordwijk in ongeveer tien jaar tijd grondig van uiterlijk en karakter zal veranderen. Niet alleen zullen er straks zo'n 250 cliënten minder wonen, ook komen er rond de 400 huizen voor 'gewone mensen'. at Met de plannen volgt de Willem van den Bergh de koers die de Rhijngeestgroep in Noordwijkerhout al langer is in geslagen. Daar worden via de Stichting Bollenstreek men sen met een verstandelijke handicap zoveel mogelijk on dergebracht in aangepaste woningen in de omliggende dorpen, en zijn woningen voor 'gewone mensen' gebouwd op het voormalige Bavo-terrein. Zo ontstaat op twee ma nieren integratie van deze gehandicapten in de maat schappij: de gehandicapten gaan tussen de 'normale men sen' wonen, en omgekeerd gaan die 'normale mensen' op het terrein van de instelling wonen. Volgens woordvoerder R. Lignac is de architect nu onge veer een jaar bezig met het ontwerpen van nieuwe Zorg centrum Willem van den Bergh. Eerst kreeg hij volledig de vrije hand om het terrein in te richten als een zo fraai mo gelijk landgoed, daarna zijn de plannen bijgeschaafd en aangepast aan de bijzondere omstandigheden op het ter rein. „De ene groep bewoners heeft nu eenmaal meer be scherming nodig dan de andere. Dat moet je bij het uitein delijke ontwerp natuurlijk rekening mee houden." De ruimte op het park voor andere bebouwing komt on der meer vrij omdat steeds meer bewoners in huizen elders gaan wonen. Momenteel wonen er nog zo'n 900 cliënten, op termijn blijven er daarvan nog rond de 650 over. De rest krijgt een huis in omliggende dorpen. Momenteel heeft het zorgcentrum al woningen voor cliënten in Noordwijk, Kat wijk, Voorhout en Hillegom. De onderhandelingen met de gemeente Haarlemmermeer over een 'vestiging' in de nieuwbouwwijk Getsewoud in Nieuw-Vennep zijn zo goed als afgerond. hor wei De naar verwachting ongeveer 400 huizen voor 'norm Jhe mensen' verwacht Lignac probleemloos kwijt te rab q0( „Natuurlijk zal zeker niet iedereen daarop inspringen^ ySef een instelling als de onze kleven nu eenmaal bepaal me; beelden die sommige mensen zullen afschrikken. Maai ren ben er zeker van dat die woningen vol komen.j.en Hoewel met de gemeente Noordwijk intensief is overla «nn over het bouwplan, zijn er volgens Lignac geen afsprai en k gemaakt over de vraag hoeveel huizen Noordwijk en ami re gemeenten in ruil voor die 400 huizen aan de Zwarten 'dt beschikbaar stellen voor de cliënten van de Willem den Bergh. Het is volgens Lignac nog niet precies bekend warns nfv de eerste paal de grond in gaat voor de 121 woningen. e]d, m acre' ipi door Peter Blok noordwijk - Onder het nieuwe appartementencomplex Sea Pa lace Residence op het Gat van Palace in Noordwijk mag geen parkeerkelder komen. Dat zegt woordvoerder H. van den Hoek van het hoogheemraadschap van Rijnland. Volgens hem zijn er sinds het afgeven van de ver gunningen, inmiddels ruim vijf jaar geleden, gewijzigde inzich ten over kustveiligheid die tot gevolg hebben dat Rijnland de oude vergunningen voor de par keergarage onmiddellijk intrekt. „Door toekomstige zeespie gelstijgingen is het niet verant woord om bij de zeereep de diepte in te gaan", zegt Van den Hoek. „Deze zwakke plek voor de kust van Noordwijk moet zo goed mogelijk beschermd wor den. Veiligheid voor Noordwijk en het achterland is in onze ogen belangrijker dan de bouw van een parkeerkelder." Vier weken geleden heeft het Hoog heemraadschap de vergunning ingetrokken. Bezwaar De belanghebbenden hebben volgens Van den Hoek inmid dels bezwaar aangetekend tegen het besluit van Rijnland. „Maar dat was niet compleet, ze krij- gen nog vier weken de tijdi hun zienswijzen in te dien den Die worden eind juli behand, jjtgi Daarna is er eventueel nogi jag bezwarenprocedure mogelijk star Architectenbureau Beckail 1FI0 Wielsum uit Den Haag, die flo] Seapalace heeft ontworpen,! ter nog niets te weten van het trekken van de vergunning, nieuwe eigenaar van het ten a-ti aan de Koningin Wilhelm? ft Ja boulevard, het bouwbe ide Adriaan van Erk uit bacht, wil niets kwijt ova nieuwe ontwikkelingen. Mi laar Harry Mens, die de apps menten verkoopt, zegt vant gj| te weten. lisse - Het is nu echt definitief. De sjopers ma ken korte metten met Villa Riesenbeck op de hoek van de Heereweg en de Laan van P"cke- vorsel. De entree van Lisse zal er voortaan an ders uitzien. Op de plek die de villa achter laat, komt het nieuwe kantoorpand van Microformat, onderdeel van Swets en Zeitlin- ger, dat plaats biedt aan bijna tweehonderd werknemers. Tegen de sloop van de villa is in dertijd veel bezwaar gemaakt door omwo nenden. Dat heeft niet veel geholpen. De eni ge winst die de opposanten hebben behaald, is het feit dat de beuken om het pand mogen blijven staan. Foto: Dick Hogewoning door Margrit Tibboel sassenheim - Niets staat de op knapbeurt van Park Rusthoff in Sassenheim nog in de weg. For meel moet het definitieve be sluit voor de ingrijpende recon structie, tijdens de raadsverga dering van 10 juli, nog worden genomen. Maar gisteravond werd het zonneklaar: de politiek staat als één man achter het voorstel van B en W om het park in z'n oude glorie te herstellen. Reden voor wethouder Wage- makers opgelucht te conclude ren: „Dan krijgen de Sassenhei- mers een prachtig stadspark, dat gerelateerd is aan het centrum. En dan hoop ik me over een aantal jaren tevreden neer te kunnen laten zakken op een bankje in het park, om tevreden te kunnen constateren: dat was destijds een goede beslissing." Met financiële tegenvallers tij dens de uitvoering van de op knapbeurt, moet rekening wor den gehouden, vonden de poli tici. Ze pleitten ervoor niet te bezuinigen op de kwaliteit van Rusthoff als een dergelijke ont- üol wikkeling zich onverho mocht voordoen. De pol willen bovendien dat de nen van de landschapsarc ten Bosch en Slabbers gefi worden uitgevoerd. Zo den! zij beter de vinger aan de pd kunnen houden. Wat de sponsoring merkte Wagemakers hoopwl dat het tij, nu er concrete] |g{ nen liggen, spoedig zal ka Als de mensen weten waai! geld aan wordt gespend [tj wordt het een stuk aantreU ker." Nieuw onderkomen vervult Marokkaanse gemeenschap in Katwijk met blijdschap en trots door Peter Blok katwijk - De Marokkaanse gemeen schap in Katwijk heeft alle reden voor een feestje. Na tien jaar wachten, wach ten en nog eens wachten heeft ze dan eindelijk het vurig gewenste eigen on derkomen, waar ze tot voor kort alleen maar van kon dromen. „Hiermee is voor ons echt een droom uitgekomen", zegt voorzitter Mohammed Jami (30) van de stichting Marokkaanse Ge meenschap Katwijk. Tien jaar lang moesten de ruim twee honderd Katwijkse Marokkanen zich zien te vermaken in een piepklein ka mertje van drie bij vier meter in huize Callao aan de Callaoweg. De gemeente noemde het destijds een tijdelijke op lossing, maar die begon met het ver strijken van de jaren steeds permanen- tere vormen aan te nemen. Maar nu is het dan eindelijk zover, de Marokkanen hebben in de vroegere kleuterschool aan de Schaepmanstraat in de Hoomes een eigen thuis gevon den. „En daar ben ik erg blij mee en ook erg trots op", zegt Jami. „Maar, dit is opnieuw een tijdelijke oplossing", glimlacht hij. „Over vier of vijf jaar moeten we hier ook weer uit. Dan krij gen we een plekje in het nieuwe buurt huis 't Trefpunt in de Louise de Colig- nylaan. Dat is wel permanent. Dan hebben we eindelijk het eigen huis waar we niet meer uit hoeven. Maar met deze school hebben we in ieder ge val voorlopig de hoofdprijs behaald. We zijn wethouder Post erg dankbaar, hij krijgt van ons een tien. Hij heeft het niet alleen bij mooie woorden gelaten. Hij heeft ons echt geholpen. Hier zijn we op onze plaats en hebben we ten minste voldoende bewegingsruimte." Jami proeft bij zijn landgenoten ge paste trots dat het er dan eindelijk van is gekomen, van de ingebruikname van een eigen onderkomen. „We voelen ons niet langer gedoogd, maar nu echt serieus genomen. En dat is een fijn ge voel. Het is fijn .dat we dat kleine hok hebben ingeruild voor dit fraaie pand. Dit heeft op ons ook een grotere aan trekkingskracht. Dat weetik zeker. Wij v illen ook geen eilandje zijn in Katwijk, maar verder integreren." Jami wil dat de Marokkaanse socië teit Al Wifak zeven dagen per week open is voor allerlei activiteiten - zoals muziekavonden, tafelvoetbal - die jon geren van de straat moeten houden en ouderen achter de televisie vandaan moeten lokken. „Daar worden ze niet wijzer van. Wij komen als Marokkanen al genoeg fiegatief in het nieuws. Dan w«l ik koste wat kost voorkomen." Een weekprogramma heeft Jami al aardig in zijn hoofd zitten. Op maan dag wil hij eén computerclub houden en op dinsdagmiddag en -avond is het de beurt aan de Marokkaanse vrouwen. •Op vrijdag wil hij thema-avonden en godsdienstige vieringen houden. „Maar niet met een imam die alleen Arabisch spreekt", zegt Jami. „Want die spreekt letterlijk en figuurlijk niet de taal van de jongeren. Hij moet tweetalig zijn." Op zaterdag organiseert Jami ontmoetings avonden en op zaterdag en zondag wordt de jeugd tussen vijf en twaalf jaar geschoold in de Arabische taal en lette ren. „En ook op de woensdag en don derdag moet ons onderkomen open." Jami wil de Katwijkers vooral een an der beeld geven van Marokkanen dan het in de media overheersende. De open dag van morgen, die tevens de of ficiële opening van de Marokkaanse so- ciëtiet in de Schaepmanstraat is, wil hij daarvoor gebruiken. „Wij willen een tipje van de sluier oplichten. Wij heb ben een mooie cultuur en tradities die wij graag met anderen willen delen. Verder willen wij begrip kweken en kennismaken met onze nieuwe buren." Voor de open dag heeft Jami van al les en nog wat uit de kast gehaald. „We draaien doorlopend een film over Ma rokko, zodat alle belangstellenden kun nen zien hoe het leven daar is en het land eruit ziet. Verder zijn er speciale Marokkaanse hapjes en drankjes en is er gezellige Marokkaanse muziek. Ook kunnen mensen aan de hand van boe ken en voorwerpen kennismaken met onze cultuur en tradities. Het is de be doeling om te verbroederen met de bu ren, de gemeente en de politie." Katwijkers kunnen mórgen tussen twaalf en vijf uur 's middags op de open dag een kijkje nemen in het nieu we onderkomen van de Marokkanen aan de Schaepmanstraat. Mohammed Jami in het nieuwe onderkomen van de Marokka J gemeenschap in Katwijk: „Wij willen geen eilandje zijn in Kat J(s maar verder integreren." Foto: Mark Lamers Zoveel mensen, zoveel smaken. Daarom kun je bij eer. -» abonnement zelf een keuze uit verschillende toestellen maken. Ze hebben echter één ding gemeen: ze zijn allemaal vanaf 0,-. En als ie in de maand juni een abonnement met een 12-maandencontiact afsluit, krijg je de eerste 2 maanden gratis belminuten. Bij het afsluiten van een 24-maandencontract krijg je zelfs de eerste 3 maanden gratis belminuten. De hoeveelheid belminuten is afhankelijk van het type abonnement. Maar dat is nog niet alles: momenteel krijg je bij een abonnement ook nog een strandtas die je kunt uitvouwen tot een XL badlaken. Ga dus snel met een geldig legitimatiebewijs en je bank- of giropas naar de dealer. En zoek het toestel dat bij je past. Bel 0800-7123 voor de dichtstbijzijnde dealer. Bij aankoop van een Ben'abonnement betaal je 40,- (f 88,15) activatiekosten. Vraag naar de voorwaarden. De Ben' strandtas/badlaken wordt je na aankoop toegestuurd. Zolang de voorraad strekt. is verkrijgbaar bij: BCC BelCompany Combi foto Dixons Dixtone e-plaza Expert Foto Klein Electronics It's Kinorama Mediamarkt Megapool Mikro Electro «Radio Modern Ritel Electronics Steenweg t for telecom TelePoint The Phone House ik) dri Nokia 8210 vanaf Nokia 6210 vanaf Motorola V3690 vanaf Ericsson T28 vanaf Panasonic GD93 vanaf w.telecom.nu En bij 2700 andere verkooppunten.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 12