Bar^a biedt De Boer contractverlenging aan Pieter Collen tekent bij Feyenoord Sport Manchester United ontkent komst Veron Siemerink verliest van Sampras De Goede favoriete in 20ste Waterpoloërs beginnen met verlies Wielerronde Zoeterwoude ITERDAG 16 JUNI 2001 39 s" lange in 10 tietencommissie {NDAL - Oud-volleyballer erBlangé is gisteren geko- jin de atletencommissie van Europese Olympische Comi- (EOC). De verkiezing was in -Jme. Er waren 25 kandidaten or acht posten. Voorzitter tde commissie is polsstok- jgspringer Sergei Boebka uit iland. Hij heeft door die die zitting in het bestuur ideEOC. leyballers rslaan VS iepen zijn met vijf nederla- reau leidt 'auphiné Wie Wielrenner Andrei Ki- heeft gisteren de vijfde in de Dauphiné Libéré '"nen. De coureur uit Ka- 'hn was de snelste in een w 151 kilometer van Ro ar Grenoble. Christophe is de nieuwe leider in 'gemeen klassement. Hij it de geel-blauwe trui over ee Brit David Millar. Ook de UEFA denkt aan vervuilde voedingssupplementen als oorzaak voor te hoge nandrolon-waarde illeybalvrouwen erliezen kansloos ktieux - De Nederlandse eybalvrouwen hebben bij dontreux Volley Masters isloos verloren van Cuba, 3- 2-25 25-14 25-13 25-19). Ne land won wel de eerste set, ar was daarna machteloos en het aanvalsgeweld van de ivoudig wereld- en Olym- ii kampioen. Nederland ]de door het verlies de halve jes niet. ijsman naar am Timmer ikt moritz - Marieke Wijs- ii schaatst komend seizoen et nieuwe team van Mari- eTimmer. De 26-jarige rijd- tekent volgende week een tract, dat haar voor een jaar deformatie verbindt. Wijs- i draait al een tijdje op mee in het Team Timmer, nu op trainingskamp is in Zwitserse Sankt Moritz. paatser Bos m at wielrennen l nuk - Schaatser Jan Bos tin navolging van zijn colle- eroen Straathof mee aan wereldbekerwedstrij d wielrennen. Straathof I afgelopen weekeinde mee onderdeel olympische nt in Polen (vijfde), Bos itmet zijn jongere broer oen Teun Mulder op het- le onderdeel in actie bij de wedstrijd in de Italiaanse IsPordenone, van 29 juni ra met 1 juli. Net als in het llvan Straathof zal ook het eden van Bos eenmalig De sprinter moet zich vol- jgaan richten op de Olym- he Spelen van Salt Lake Ci- februari. De UEFA sluit niet uit dat vervuilde voedingssupple menten de oorzaak kunnen zijn van het te hoge nandro- longehalte in de urine van Frank de Boer. De Europese voetbalunie houdt er rekening mee dat de voetballer - „een speler van onbesproken gedrag" volgens de com missie, - het verboden midden niet zelf heeft genomen. Dat staat in de motivatie van het vonnis van de Uefa dat nog steeds niet officieel is vrijgegeven. laarrs 4 jaa> todam - De Nederlandse yballers hebben gister- id in Amsterdam de eerste iel op weg naar de eind- levan de World League in J genomen. Zij deden dat in de voorlaatste wedstrijd oep D de Amerikanen met 25-23 25-18 21-25 25-19) te aan. Guido Görtzen viel in uit met een ont- ite duim. De winst kwam et door in gevaar. Morgen ter nog een winstpartij vol- en zelfs dat biedt dan nog garantie op de finale. Om- n sop k Polen als gastheren au- tisch zijn geplaatst en schijnlijk als derde eindi- ,wrjpe; '"depoule, valt de slecht heid lUmmer twee af. Dat kan BARCELONA YPE M1NKEMA Ondanks deze interpretatie werd De Boer donderdag voor een jaar geschorst. Voor de UEFA telt niet hoe het middel in het lichaam is gekomen, maar is alleen de vaststelling van belang. De commissie heeft in haar vonnis waarschijnlijk wél reke ning gehouden met deze moge lijkheid. Immers, de straf die staat op het gebruik van doping is twee jaar. Maar de motivatie - de twijfel over de schuldvraag - kan later van grote waarde wor den als het team rond Frank de Boer de burgerrechter inscha kelt. De Boer heeft steeds geroe pen dat voedingssupplementen de oorzaak van zijn positieve plas konden zijn. Dat kwam de voetballer en zijn belangenbe hartiger Rob Cohen op een kort geding te staan van producent Plantina Fit. Nu is ook de Uefa de mening toegedaan dat de supplemen ten de boosdoener kunnen zijn. Eerder had de wereldvoetbal bond FIFA al gewaarschuwd voor vervuilde voedingssupple menten. Rob Cohen is er mede daar door van overtuigd dat de voet baller in hoger beroep wordt vrijgesproken. „Ik neem aan dat ze dan ook inmiddels de dos siers hebben bestudeerd. Want ik blijf er bij dat onze bewijzen over de gebrekkige meetappa ratuur en de grote onduidelijk heid over de waarden onze voornaamste troef blijft. Daar kan gewoon niemand om heen." De terugkeer van Frank de Boer in Barcelona stond vol gens Cohen in het teken van warmte. Dat kan al gauw, want het was gisteren snikheet in de hoofdstad van Catalonië. Voor De Boer was het de eerste werk dag na het vonnis van de Uefa. „Barcelona zei zelfs dat con tractverlenging geen enkel pro bleem is", zegt Cohen. Eerder waren daar gerede twijfels over. Barcelona zou bij een schorsing af willen van de verdediger. Volgens Cohen liet de club zich gisteren van haar warme kant zien. „Dit maakt al les weer goed." Barcelona had eerder erger nis gewekt bij Cohen. De Am sterdammer had verwacht dat de club steun zou geven aan de werknemer. „Ze hadden bij voorbeeld iemand mee kunnen sturen naar de zitting in Nyon." Dat gebeurde niet. Het gene reuze aanbod om het contract te verlengen poetste alle twijfels van De Boer en Cohen weg. De verbintenis van de voetballer loopt nog een jaar. Als De Boer geen nieuw contract zou krij gen, kan hij na de schorsing transfervrij weg. „Ik schat dat hij dan nog twintig miljoen waard is", denkt Cohen. „Je zou het inderdaad een economisch aanbod kunnen noemen van Barcelona. Ik hou het op een goede daad." Cohen heeft de schriftelijke motivatie van het vonnis nog niet onder ogen gehad. De Am sterdammer zal dat papier in ieder geval zorgvuldiger bestu deren dan de UEFA deed met de aangedragen bewijsstukken. Tien ordners, duizend A-vier tjes, zes weken werk. Zeven mensen van de Uefa hadden donderdag in Nyon kennelijk niet meer dan een klein uurtje door aom het lijvige bewijs van het team-De Boer te beoorde len. „Dat is natuurlijk onmoge lijk", zegt Rob Cohen, inspire rend leider van het 'A-team'. Het voedt de suggestie dat de Europese voetbalunie niet naar het - volgens de ingehuurde deskundigen - onomstotelijke bewijs heeft willen kijken. Cohen, voorzichtig gewor den: „Dat zeg ik niet. Maar je kunt natuurlijk niet zo veel do cumenten in een uurtje lezen en begrijpen." Cohen heeft nog niet het ge voel dat al dat werk voor niets is geweest. „We gaan door. Eerst het hoger beroep en dan naar de rechter als het moet." Frank de Boer zal het seizoen in Barcelona gewoon kunnen af zijn Omdat beroep is aangete kend tegen het vonnis heeft de FIFA - en dus de aangesloten bonden - de schorsing nog niet overgenomen. En dus staat De Boer mor genavond in Camp Nou met zijn club tegenover Valencia, met als inzet een plaats in de voorronde van de Champions League. „Ik brand van verlangen om te spelen", zei de voetballer gis teren na de training. In het somberste geval wordt het ook (voorlopig) zijn laatste topwedstrijd. ipriati komt niet ar Rosmalen Den - Jennifer Capriati komt ende week niet tennissen et gras van Rosmalen om leineken Trophy. De win- s van het Australisch Open oland Garros klaagt over ïme vermoeidheid. /B heeft geen chten Niet de KNVB, maar de het betaalde voetbal ligenaar van de uitzend- ten voor hun thuiswedstrij- op televisie. Het gerechts- n Den Haag heeft dit be ll in een zaak die de voet- ond had aangespannen. De B overweegt tegen de uit- '9,sf ak in beroep te gaan bij de pRaad. intw ROTTERDAM GPD/ANP Feyenoord heeft zich versterkt met de Belgische jeugdinterna- tional Pieter Collen van NEC. Collen, die volgende week 21 jaar wordt, tekent in de Kuip een vijfjarig contract. Pieter Collen, een rechtsback, werd een jaar geleden door NEC overgenomen van Vitesse. Daarvoor kwam hij in België twee jaar uit voor AA Gent Feyenoords bestuurslid Rob Baan bespreekt met NEC de mogelijkheid om een talentvol le jeugdspeler in de deal te be trekken. Daarbij wordt de naam van de Tsjech Jarda Simr ge noemd, die vorig seizoen op huurbasis voor Excelsior uit kwam. Feyenoord houdt serieus re kening met een vertrek van Brett Emerton. De belangstel ling voor de Australiër is de af gelopen weken vanuit diverse Europese landen sterk toegeno- John Bosman heeft met zijn club AZ overeenstemming be reikt over een nieuw vieijarig contract. De 36-jarige aanvaller maakt nog minimaal één sei zoen deel uit van de selectie van het eerste elftal van de Alk- maarders en gaat zich binnen de club ook bezig houden met het trainen van spitsen. Degradant RBC heeft doelman Wim de Ron aangetrokken. De keeper van Cambuur tekent in Roosendaal een contract voor twee seizoenen, op voorwaarde dat hij door de medische keu ring komt. De 31-jarige De Ron volgt bij RBC Oscar Moens op. De Ron vertrekt transfervrij in Leeuwarden, waar hij zeven jaar actief was. RBC trok naast De Ron ook een reservekeeper aan: de 20-jarige Jacob van de Belt van Excelsior. Hij tekent voor een seizoen. Technisch manager Jan Rab moet weg bij NAC. Hij heeft van de Bredase club te horen gekre gen dat zijn arbeidsovereen komst per 31 augustus wordt ontbonden. De reden voor het vertrek van Rab is een bezuinig- insoperatie die NAC doorvoert in het managementteam. Drie aanhangers van FC Twente hebben gisteren gepro beerd om de middenstip uit het Philips Stadion te stelen. Poli tiemensen zagen het trio (21, 21 en 22) 's morgens rond half zes verdacht rondlopen in de buurt van het stadion en ontdekten wat ze van plan waren. Het plan was echter hoe dan ook zijn mislukt omdat er momen teel geen grasmat in het stadion ligt. De mannen uit Enschede vie len op omdat ze wegliepen van een geparkeerde auto en een van hen een rugzak droeg. Het groepje beweerde dat het wilde gaan stappen in de stad maar dat geloofden de agenten niet gezien het tijdstip. In de rugzak vonden zij ver volgens een klimtouw, een bijl, een breekijzer, een schepje en een sjaaltje van FC Twente. Het trio had het gemunt op de middenstip van PSV. Bij de politie gaat men er van uit dat de actie te maken heeft met de transfer van de Twentse spits Jan Vennegoor of Hesse- link naar de Eindhovense landskampioen. LONDEN - Jan Siemerink is gisteren door Pete Sampras uit het grastennistoemooi van Queen's in Londen geslagen. De Rijnsburger was donderdag al aan deze partij uit de derde ronde begonnen. Regen zorgde voor onderbreking en uitstel. De Amerikaan leidde toen met 2-1 in de eerste set. Bij de hervatting giste ren was Sampras superieur. Hij won in twee sets, 6-3 en 6-4. Na zijn spectaculaire zege op topfavoriet Marat Safin heeft tennisser Peter Wessels geen passend vervolg kunnen geven aan het toernooi van Queen's. In Londen was de als zevende geplaatste Wayne Ferreira sterker dan Wessels: 6-3 7-5. Zonder te spelen is Seda Noorlander doorgedrongen tot de halve finale van het internationale tennistoernooi van Tasjkent. De achtste geplaatste Taiwanese Janet Lee was fysiek niet in staat aan te treden tegen de Haag se speelster. Foto: REUTERS Manchester United ontkent dat het overeenstemming heeft be reikt met Juan Sebastian Veron. „Hij heeft helemaal niet bij ons getekend", verklaarde een woordvoerder van de Engelse kampi oen. Bronnen binnen de club beweren dat de middenvelder van Lazio Roma ook in de nabije toekomst niet naar Manchester Uni ted verhuist. Volgens berichten in de Italiaanse en Engelse media zou Man chester United de 25-jarige middenvelder voor een bedrag van 82,5 miljoen gulden over hebben genomen. Zaakwaarnemer Gustavo Mascardi van de Argentijn bevestigde de overgang. De aanklager van de Italiaanse voetbalbond heeft gisteren een schorsing van twee jaar geëist tegen Juan Veron. De Argentijnse middenvelder van Lazio Roma zou met een vals paspoort voor zijn club zijn uitgekomen. Ook tegen de steenrijke voorzitter Sergio Cragnotti van Lazio Roma en bestuursleden Nello Govemato en Felice Piüici is een schorsing van twee jaar geëist. Lazio Roma hangt bovendien nog een boete van ruim drie miljoen gulden boven het hoofd. Veron voetbalde met een Italiaans paspoort bij Lazio Roma. Hij kreeg deze pas omdat zijn vader vroeger vanuit Italië zou zijn geëmi greerd naar Argentinië. Hij verklaarde gewoon bij Lazio Roma te willen blijven. „Ik hoef niet te vluchten, want ik ben onschuldig." De Nederlander Géne Gerards stopt als technisch directeur bij zijn Griekse club AEK Athene. Hij heeft zich solidair verklaard met trainer Toni Savevski, die is ontslagen door de nieuwe club- eigenaar Alex Sklavenitis. Die had Gerards de baan als coach aan geboden, maar de Nederlander weigerde: „We zijn samen geko men en zullen nu ook samen vertrekken." Volgens Sklavenitis bezat Savevski niet de vereiste trainerspapieren. Jordi Cruijff blijft langer bij Alavés. De Nederlandser speler ver lengde zijn contract bij de Spaanse subtopper, dit seizoen verlie zend UEFA Cupfinalist tegen Liverpool, met drie jaar. Jordi kwam vorig seizoen over van Manchester United, waar hij door blessures en vooral door de grote concurrentie nimmer tot wasdom kwam. In Baskenland is hij opgebloeid. Peter Schmeichel gaat weg bij Sporting Lissabon en beraadt zich op zijn toekomst. De Deense keeper is inmiddels 37 jaar. Hij zegt een 'aantal interessante opties te hebben'. Schmeichel speelde twee jaar bij Sporting Lissabon, waarmee hij landskam pioen werd van Portugal. Daarvoor maakte hij furore bij Man chester United. ZOETERWOUDE GERTJAN VAN GEEN De 20ste wielerronde van Zoe terwoude verheugt zich nog steeds in grote populariteit. Ruim 100 mannen en 100 vrou wen staan zondag aan de start van het traditionele criterium. Organisator Gerard van der Hoeven hoeft niet lang na te denken over de stemming voor af aan de jubileumeditie. „We zijn dik tevreden", zegt Van der Hoeven. De Ronde van Zoeterwoude vond zijn oorsprong in 1947. De ronde 'nieuwe stijl' begon in 1982 toen de provinciale weg rond Zoeterwoude geopend werd. Tot vorig jaar stond ook de Waterschapsronde op het programma van het wieler weekeinde. De klassieker ver dween van het programma, in direct door toedoen van Eu- ro2000. De politie had niet ge noeg mankracht over om in te zetten bij de wielerkoers. Van der Hoeven heeft zich over de teleurstelling heenge- zet. „We vonden het jammer dat alle aandacht naar het voet bal ging, waardoor andere eve nementen in het gedrang kwa men. Er verdwijnen al zoveel wedstrijden van de kalender en dit was er weer een. Het was moeilijk om de Waterschaps ronde weer op te starten. Het werd ook steeds moelijker om een wedstrijd door de hele pro vincie te organiseren. Er moet veel voor wijken. Het verkeer moet op sommige plekken stil gelegd worden. Vandaar dat we het maar beperken tot ons ei gen grondgebied. Van het ge meentebestuur krijgen we vol ledige medewerking", aldus Van der Hoeven. Hoofdnummer is de wed strijd voor eliterenners en neo's. De wielerdag begint om 11.30 uur met een wedstrijd voor nieuwelingdames en juni orendames. „Wë hebben de ab solute top in huis met als een van de favorietes onze eigen Suzanne de Goede. Op haar zijn we erg trots", zegt Van der Hoeven. „De vrouwenwedstrijd telt mee voor het klassement wielerrevue. Het is dus interes sant om te komen." Minstens zo interessant wordt de prominentenrace. Van der Hoeven: „Burgemees ter en wethouders, de pastoor, de dominee en de tandarts rij den mee. Dat stellen de dope lingen erg op prijs. Parcours (1500 meter): Schenkelweg - Zuidbuurtseweg - Watertje - Dorps straat - dr. Bouwdijkstraat - Veld zichtstraat - dr. Kortmannstraat - Schenkehveg. Programma: 11.30 uur Nieuwelingdames en juni ordames (50 kilometer) 13.15 uur: grutronde bovenbouw (2 ronden) 13.30 uur. grutronde onderbouw (2 ronden) 14.00 uur: prominenten (1 ronde ge neutraliseerd, daarna 2 ronden) 14.45 uur eliterenners en neo's (80 km) 17.00 uur: burgerronde voor inwoners Zoeterwoude en Stompwijk (dames 28 km, heren 40 km) Lucky Day van vrijdag 15 juni: 4 - 5 - 13 - 16 - 22 - 29 - 34 - 36 - 37 - 41 - 43 - 46 - 49 - 53 - 62 - 65 - 71 - 74 - 78 - 79,(on- der voorbehoud) GOLF Tulsa (Oklahoma). US Open, 12,5 miljoen gulden. Stand na uitspelen le ronde: 1. Goosen (Zaf) 66 slagen (-4), 2. Irwm (VSt) 67, 3. Lewis (VSt) 68, 4. Roberts (VSt), Cink (VSt), Maggert (VSt) 69, 7. Cabrera (Arg), Mickelson (VSt), Garcia (Spa), Gogel (VSt), Duval (VSt), Furyk (VSt), Pavin (VSt), Sut ton (VSt), Calcavecchia (VSt) 70, 51. Woods (VSt) 74. Birkhof. Kaufhof Pokal, Challenge Tour, 200.000 gulden. Stand na 2e ronde: 1. Schuster (Dui) 133 (-13), 2. Huget (Dui), Bisazza (Ita). Hilton (Eng). 134, 5. McGuirk (Eng) 135, 39. Derksen (Ned) 142 (-4). TENNIS Londen. Queen's, mannen, 2 miljoen gul den Derde ronde: Sampras (VSt/2) - Siemerink (Ned) 6-3 6-4, Hewitt (Aus/3) - Byron Black (Zim) 6-3 6-2 Kwartfinales: Ferreira (ZAf/7) - Wessels (Ned) 6-3 7-5, Sampras - Gambill (VSt/6) 7-6 7-5, Hewitt - Rusedski (GBr/12) 6-4 6-4, Henman (GBr/4) - Sri- chaphan (Tha) 7-6 6-3 Tasjkent. Vrouwen, 350.000 gulden. Kwartfinale: Noorlander (Ned) - Lee (Tai/8) bye, Torrens-Valero (Spa/7) - Toeljaganova (Óez/3) 7-5 6-1, Lamade (Dui/6) - Vaskova (Tsj) 3-2 opgave, Mikaelian (Zwi) - Pra- kusya(lno) 6-3 5-7 7-5. Halle. Mannen, 2,5 miljoen gulden. Kwartfinales: Rafter (Aus/2) - Federer (Zwi/6) 4-6 7-6 7-6, Kafelnikov (Rus/1) - Escudé (Fra) 6-7 7-6 7-6, Johansson (Zwe/7) - Björkman (Zwe) 6-4 6-2, Santoro (Fra) - Burgsmüller (Dui) 7-6 6-4. Birmingham. Vrouwen, 450.000 gulden. Kwartfinales: Raymond (VSt/4) - Likho- vtseva (Rus/7) 7-6 6-4, Hantuchova (Slw) - Razzano (Fra) 6-4 6-0, Oremans (Ned) - Brandi (VSt) 5-4 onderbroken wegens re gen, Tauziat (Fra/1) - Kremer (Lux/6) 3-2 onderbroken wegens regen. VOLLEYBAL Montreux. Volley Masters. Vrouwen. Poule A: Cuba - Nederland 3-1 (22-25 25- 14 25-13 25-19). Stand: 1 Cuba 3-6 (9- 2), 2. Nederland 3-4 (5-7), 3. China 2-3 (4-4), 4, Kroatië 2-2(1-6). World League, mannen. Groep D: Nederland - Verenigde Staten 3- 1 (25-23 25-18 21-25 25-19). Sint Pe tersburg. Groep B: Rusland - Polen 3-0 PRIJSVRAGEN (25-19 25-14 25-19). Novi Sad. Groep C: Joegoslavië - Cuba 3-1 (25-16 21-25 25- 19 25-22). WATERPOLO Boedapest. Europees kampioenschap. Groep A: Nederland - Italië 4-10 (1-2 1-2 1-4 1-2), Joegoslavië - Spanje 9-7, Honga rije - Roemenië 12-5. Duitsland - C 1-2), Frankrijk - Rusland 4-13 (2- 5 1-1 0-3 1-4). WIELRENNEN Dauphiné Libere. Vijfde etappe, Romans - Grenoble: 1. Kivi- lev (Kaz) 151 km in 3.28.01, 2. Montgo mery (Zwi), 3. Salmon (Fra), 4. Tonkov (Rus), 5. Menschov (Rus) 0.33, 6. Moreau (Fra), 7. Chaurreau (Spa), 8. Mancebo (Spa), 9. Piepoli (Ita), 10. Gonzalez (Spa), 66. Van Heeswijk 22.05, 67. Moerenhout Klassement: 1. Moreno 19.40.52 Stun- den, 2. Tonkov 0.01, 3. Salmon 0.36, 4. Montgomery 1.18, 5. Kivilev 1.26, 6. Menschov f.38, 7. Etxeberria (Ven) 2.00, 8. Merckx (Bel) 2.36, 9. Moncoutié (Fra) 3.43, 10. Chaurreau 3.46, 73. Moeren hout 49.43, 77. Van Heeswijk 51.13. Ronde van Luxemburg. Tweede etappe, Wormeldange-Beckerich: 1 Kirsipuu (Est) 214 km in 5.17.47, 2. Petacchi (Ita) 0 01, 3. McEwen (Aus). 4. Koerts (Ned), 5. Tombak (Est), 9. Van der Ven, 12. Hiemstra, 13. Vierhouten, 14. Löwik, 21. Schmitz, 26. Engels, 30. Vries, 34. Kroon, 37. Pronk, 40. Duijn, 46. Vos kamp, 50. De Groot, 70. Van Velzen, 71. Veneberg, 77. Knaven, 105. Wielinga. Uit gevallen: Kemna (Ned). Klassement: 1 Rodriguez (VSt) 9.43.54, 2. Lembo (Fra) 0.09, 3. Gabrovski (Rus) 0.11, 4. Heppner (Dui) 0.12, 5. Joachim (Lux) 0.14, 8. Vries 0.16, 12. Engels, 13 Duijn, 22. Hiemstra 4.36, 23. Voskamp, 27. Koerts 5.41, 28. Van der Ven 5.42, 35. Schmitz, 36. Kroon, 37. Vierhouten, 38. Pronk, 39. Löwik, 45. De Groot, 53. Knaven, 60. Ve neberg, 71. Van Velzen, 102. Wielinga. Ronde van Zweden. Derde etappe, Motala - Skövde: 1. Husho- vd (Noo) 170 km in 4.41.33, 2. Plancka- ert (Bel), 3. Arvesen (Noo), 4. Hieckmann Oranje-keeper Arie van de Bunt ziet een schot van Italië op zich afkomen. Foto: AP BOEDAPEST ANP (Dui), 5. Ljungqvist (Zwe)L 27. Dekker De Jongh, Van Gulik 1.57. 63 Lucassen 2.38, 70. 0.30, 29. 45. Boerman, 58 Groenendaal 4.08, 71. Boogerd, 79 Hoe- demakers 8.13, 104. Hoffman. Klasse ment: 1. Hushovd. Emakumenn Bira (Spa). Vrouwen, etappe koers. Eerste etappe, Irieta - El Lori: 1. Zocca (Ita), 2. Zijlaard-Van Moorsel (Ned), 3. Stahoerskaja (WRu). De mannenploeg heeft het EK waterpolo in Boedapest geopend met een nederlaag. Het nationale zevental was gisteren kansloos tegen Italië, 4-10 (1-2 1-2 1-4 1-2). Bij Oranje ontbrak routinier Arno Havenga (141 interlands) door een schouderblessure. Nederland is in Boedapest ingedeeld in de loodzware groep A met olympisch-, wereld- en Europees kampioen Hongarije, Joegoslavië, Spanje, Italië en Roemenië. De Nederlandse ploeg wil in de Hongaarse hoofdstad een start bewijs bemachtigen voor het WK, een maand later in Fukuoka in Japan. Daarvoor plaatsen zich de eerste tien (van de twaalf) op het EK. Eén overwinning in de poule volstaat voor die tiende plaats. Oranje concentreert zich daarom op het duel tegen Roemenië op maan dag. Voor die wedstrijd is Havenga de ploeg alsnog achterna gereisd. Bij de linkshander schoot in de wedstrijd tegen Kroatië in het achtlandentoemooi op Sicilië de linkerschou der uit de kom. Tegen Italië werd de routinier gemist. Bondscoach Aantjes moest te vaak terugvallen op de jonkies Scheffer, Kramer en Siewers. Van de olympische ploeg van Sydney raakte hij in de aanloop naar Boedapest zes spelers kwijt. Overigens had het weinig gescheeld of Aan tjes had met een veredeld Jong Oranje naar Boedapest moeten afreizen. Drie dagen voor het vertrek bereikten de spelers een akkoord over de financiële vergoedingen. Voor Van de Bunt en Havenga betekende dat loonderving voor tien dagen, voor zeven andere spelers voor tien dagen een soort B-plus status bij het NOCNSF en voor de vijf profs daarnaast vijf dagen loonderving.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 39