Peter van Vossen: 'Ik ben nog niet klaar als voetballer' 9.98' 49.95' 12.98' 19.98' 19.98' 22.98' Sport 12.89 2.95 Jr Chaflh TORKWALITEIT ÉN LAAGSTE PRIJS lENSDAG 13 JUNI 2001 21 plari nieuwe ach Braiilië pi Janeiro - Luiz Felipe is de nieuwe bonds- van het Braziliaanse balelftal. De huidige trainer ^uzeiro (52) volgt de ont- en Emerson Leao op. Scola- g de derde Braziliaanse is dscoach in minder dan een ii djd. Met de kleine provin- t |ub Criciuma won hij in de nationale beker. Ook si Gremio en Palmeiras be- e: de hij prijzen. Tussendoor i? kte hij nog in Koeweit, Sau ls abië en Japan. Schneider ir Dordtrecht Dick Schneider is oemd tot technisch direc- Van Dordrecht '90. De 53- 5, voormalige rechtsback 'eyenoord, is nu algemeen cteur van Go Ahead Eagles, 1 hij om uiteenlopende re- kt n wilde vertrekken. De tie van technisch directeur tordrecht'90 wordt mo tif Heel bekleed door Marco -ers, die ook als speler nog l luteru speler Groningen ei noen - Ignacio Tuhuteru 1t komend seizoen voor FC er: ïingen. De linksbuiten van n.' enveen bereikte gisteren n lenstemming met zijn nj ve werkgever. Eerder kwa- beide clubs al tot een ak- Tuhuteru tekent een ver- nis voor drie seizoenen. (es DOETHINCHEM DOMIEN ESSELINK De ogen flikkeren weer. Zoals dat hoort bij een 'échte rooie'. Felheid, de wil om te winnen, maar vooral gretig heid hebben weer bezit van hem genomen. „Ik wou dat het al 5 juli was", bekent Peter van Vossen. Hij lijkt zich weer die linkerspits van Vlissingen te voe len, die in 1988 De Graafschap in het bekertoernooi met twee treffers hoogst persoonlijk de das omdeed. „In de auto dacht ik eraan. We wonnen met 2-1. We zaten in een poule met De Graafschap, Den Bosch en Telstar. Hoe heette die keeper van De Graafschap ook alweer? O ja, Olyslager. Na dat seizoen ben ik overgestapt naar Beve- ren." Het zijn niet alleen de twee doelpunten tegen De Graaf schap die hem naar het betaalde voetbal leiden. Van Vos sen wordt beschouwd als een ruwe diamant en via Beve- ren loopt de sportieve weg omhoog waarna de internatio nal via Anderlecht, Ajax, Istanbulspor en Glasgow Rangers bij zijn jeugdliefde Feyenoord belandt. Het lang gekoesterde scenario krijgt echter geen pas send slot. Feyenoord-trainer Bert van Marwijk haalt Van Vossen op 11 maart in de uitwedstrijd tegen Willem II na 37 minuten van het veld. De 33-jarige linkerspits loopt met doffe ogen naar de kleedkamer en dient een dag later zijn ontslag in. „Als je geen basis meer ziet in welke sfeer dan ook, dan heeft het geen zin verder te gaan", zo kijkt Van Vossen op zijn in de voetballerij ongebruikelijke beslissing terug. Veel collega-voetballers zouden het seizoen hebben afge maakt en dus de centjes nog mee hebben gepikt, hoe groot de onvrede ook is. „Ik neem het niemand kwalijk die dat doet. Alleen, ik kan het niet." Hij miste in De Kuip respect. „Het gaat om de benade ring, de manier waarop je met elkaar omgaat en elkaar respecteert. Als dat gevoel er niet is. Maar ik verwijt nie mand iets, ik heb het nu eenmaal zo ervaren, ook al was het wel een super periode. Voordat de droom echter in een nachtmerrie eindigt kun je beter zelf een beslissing nemen." De in Zierikzee geboren gevoelsmens zet abrupt een einde aan de periode bij 'zijn' Feyenoord. „Ik heb aan die beslissing een goed gevoel overgehouden. Het heeft even door m'n hoofd gespookt om definitief te stoppen. Voor zitter Jorien van den Herik had graag gezien dat ik mijn carrière bij Feyenoord had afgesloten. Daarom laste ik een rustperiode in. Ik moest me instellen op iets anders, zodat je tenminste de tijd krijgt om na te denken. Doe je dat niet, dan komt het tóch nog een keer op je pad. Van Vossen maakt onder anderen De Graafschap ken baar pas na 1 juni een beslissing te nemen over zijn toe komst. Bijna een jaar na de halve finale van Euro 2000 te gen Italië gaat de oud-international nota bene bij een de gradatiekandidaat aan de slag. „Tuurlijk is het de omge keerde wereld, maar De Graafschap was het beste wat ik pakken kon en ik ben er blij mee." „Iedereen is mens en de ene voetballer is gelukkiger dan de andere in zijn carrière, maar we zijn wel bevoor recht dat we betaald voetbal spelen. Maar de no-nonsen- se hier spreekt me aan. Ik sta voor eerlijkheid, vertrouwen Peter van Vos sen, komend seizoen speler van De Graaf schap, leverde dit jaar zijn con tract in bij Feye noord: „Voordat de droom in een nachtmerrie ein digt kun je beter zelf een beslis sing nemen." Foto: GPD/Ro- bin Utrecht en elkaar de waarheid vertellen. Die raakvlakken vond ik in een gesprek met Gerard Marsman, John van den Brom en Jurrie Koolhof. Wat ze zeiden paste precies bij mijn persoon." „Ze hebben ook geen eisen gesteld. Ze willen me graag als voetballer en als mens, dat is voor mij bepalend. Zoals ik ook heb aangegeven in principe niet beschikbaar te zijn voor de linkerkant en hoe dat ingevuld wordt is een zaak tussen de trainer en de speler." De aanwezigheid van zijn voetbalvriend Van den Brom op de Doetinchemse Vijverberg speelt ook een grote rol. „Maar dat was niet doorslaggevend. John zou hier ook weg kunnen vallen. Nee, de club past qua gevoel en uit straling bij me. En de link Achterhoek en Zeeland is verge lijkbaar. Dat is ook één van de redenen geweest." „Dit is een uitdaging en ik heb enorm veel zin om eraan te beginnen. De verwachtingen zijn torenhoog en ik zal ze waar moeten maken. Daar ben ik absoluut niet bang voor. Mijn laatste ervaring was een negatieve en die moet ik omdraaien in een positieve." Ups en downs markeren zijn carrière, zoals zijn misluk te periode bij het Turkse Istanbulspor. „Ik had een Ajax verleden en daar tref je wel iets anders aan. Dat is de fout die je zelf maakt. Ik had er blanco naar toe moeten gaan. Ik dacht hetzelfde als bij Ajax te vinden en kreeg daardoor veel problemen. Dat was een denkfout." Hij zit even op een dood spoor, maar vindt onderdak bij Glasgow Rangers en keert terug in Oranje. „De comeback in 1998 is voor mij persoonlijk het hoogtepunt in het Ne derlands Elftal, al was de penalty op Wembley tegen En geland ook mooi. Ik ben één van de gelukkige mensen die heel veel dingen mee hebben mogen maken." Die ervaringen sterken hem ook als mens en persoon lijkheid. Zo gebruikt hij de rustperiode na het vertrek bij Feyenoord niet alleen om na te denken en te golfen. Van Vossen gaat ook bij Sportpromotion, het bedrijf van Rob Jansen, aan de slag. „Ik doe in persoonlijke gesprekken aan spelersbegelei ding. Alles komt op tafel zodat je problemen zowel privé als sportief kunt oplossen. Dat spreekt me enorm aan. Je kunt er een andere kijk op geven doordat je zoveel hebt meegemaakt, al wil dat niet zeggen dat je het altijd goed hebt." „Het sluit perfect aan bij hetgeen Sportpromotion al 25 jaar doet. Ze deden altijd al veel in de persoonlijke sfeer en daar is veel vraag naar. Ze werken zonder contract en dan moet je op sociaal gebied wel veel kunnen brengen. Vaak is het zo dat een makelaar een speler naar een club brengt en de provisie opstrijkt, maar er is geen nazorg. Sommige spelers zijn echter zó wanhopig dat ze er vaak intrappen. Ze komen van de regen in de drup." Hoezeer de spelersbegeleiding hem ook bevalt, de voet baller in hem begint weer te kriebelen. „Je mist wel iets. Ik ben nog niet klaar als voetballer; één been is binnen en één been is buiten. Het werk bij Sportpromotion wil iJk in mijn vrije tijd graag combineren met het voetbal, maar De Graafschap heeft uiteraard prioriteit nummer één. Ik zit hier omdat men als club sterker wil worden en dat ze een probleemloos seizoen willen spelen. Dat is het belangrijk ste." Reben- schoppen witte, halfzoete tafelwijn EEG liter I Liebfrau- Cf milch witte, iets zoete Duitse wijn liter M Tokay Pinot 'tül Gris A0C APPELLATION CHABLIS CONTRÓLÉE milde frisse witte wijn uit de Bourgogne, 0.75 Itr. Bloeiende tuinplanten Lederen heren portemonnee nappa rundleder gevoerd kleur: zwart, bruin of bordeaux Overhemd korte mouw - katoen/polyester - diverse kraagmodellen - rugplooi diverse kleuren en dessins - maten: M t/m XXL Verrekijker 'Iris compact' 8x21 klein model vergroot 8 keer - rubberen oogschelp ind. draagkoordje, reinigingsdoekje en tas digitaal met adapter, alarm en MG/LG/KG en FM KG 5.85 - 15.60 MHz, 49/41/31/25/19 mtr. band 40 voorkeuzestations digitale display met verlichting ingebouwde klok met dual-alarm-functie en slaap-functie ingebouwde kalender sleeptimer tot 90 minuten n» automatische zenderzoeker V fmrfiP?Tl voorgeprogrammeerde wereldtijd voor 24 steden A MJ| ind. oortelefoon, draagtas Mm\ en batterijen NL-gebruiksaanwijzing Opvouwbare zongordijnset 1x zonnescherm voor de voorruit met a A|t aan 1 zijde alu-coating en 2 zuignapjes A A fl" - 2x gordijntjes voor de zijruit diverse dessins Reserve- lampenset voor de auto - 6 lampjes waarvan 1 halogeen - 2 steekzekeringen - 2 keramische zekeringen IL ROKEN BRENGT DE GEZONDHEID 1 ERNSTIGE SCHADE TOE K.B 4.10.1994 Stb 720 ♦ac/uee/artikelen verkopen wij tijdelijk. Mochten zi| ondanks zorgvuldige planning te snel uitverkocht zijn, dan vragen wij hiervoor uw begnp. De verpakkingen van de afgebeelde aAkeiê kunnen afweken. Zet- en drukfouten zijn voorbehouden.^® INLICHTINGEN: AWi Zaandam BV 075-6517411 Sport-/reistas op wielen - van 600 denier polyester - ca. 73 x 33 x 32 cm. - 2 handgrepen en schouderriem - diverse kleuren

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 21