Spoed huisvesting Alphense scholen noopy wil in januari al van start Prins Heerlijk 'bedolven' onder de opdrachten SUMMER sale SALE Rijn Veenstreek OEVERLOOS CAKA Aanlegplaats voor tunnelboor Aurora Bundeling sociale diensten ruim een miljoen duurder Veense parochie toont dia's van zwerfkinderen wonen IENSDAG 13 JUNI 2001 jhenaar 1st op file WEN AAN DEN RIJN - Een 64- «eAlphenaar reed gister- [id met zijn auto in op een op de Zegerbaan in Alphen den Rijn. Volgens de politie kte hij de auto's voor hem at op en kwam hij naast de tegen een boom tot stil- d. De bestuurder bleef on- jerd, maar zijn voorganger je gewond. Deze 20-jarige tsgenoot kwam met zijn d tegen de voorruit en st naar het ziekenhuis. jaarde vrouw stolen iN AAN DEN RIJN - Een 81- Alphense heeft aangifte van diefstal. Zij kreeg jddag bezoek van een jende vrouw van rond de jaar. Die hing aan de een verhaal op over een ij doel en dronk een kop «e in de woning aan het lark. Toen ze vertrokken merkte de bewoonster dat n paar honderd gulden uit aapkamer was gestolen. ior glaien ordeur iswoude-dorp - De politie een 31-jarige man uit Ha- voude-Dorp aangehouden ijn ex-vriendin zondag- d in een horeca-gelegen- aan het Ambachtsplein een glazen voordeur zou en geduwd. De 19-jarige sgenote van de man deed ifte van de mishandeling, bij zij rug- en armletsel op- Directeur Scala College bezorgd over uitblijven nieuwbouw Alphen aan den Rijn zet een spoedprocedure in gang om problemen met de huisvesting van scholen op te lossen. Dat is hard nodig want nog deze zomer moet het Scala College zes noodlokalen plaatsen om de leerlingengroei op te vangen, die onder meer ontstaat door het succes van de sportklassen. Ook de drie basisscholen aan de Oude Wereld in Kerk en Zanen moeten voor het begin van het komende schooljaar extra tijdelijke huisvesting hebben. Zij redden het in september niet met 46 lokalen en twee schoolwoningen. SASKIA BUITELAAR Directeur A. van Gils van het Scale College maakt zich zorgen over de huisvesting. „Ik moet in het land op zoek naar portoca bines, want overal is een tekort aan noodlokalen. Links en rechts naast ons gebouw in de Diamantstraat is nog wat lege grond. Ik hoop dat we ze daar kwijt kunnen. Desnoods moe ten de noodlokalen op het schoolplein staan." Het Scala wacht al een tijd op een voorstel van de gemeente voor nieuwbouw op het terrein van Nieuwe Sloot, achter de tennishal aan de Oranje Nas- sausingel. De ontwikkelingen gaan Van Gils niet snel genoeg. „Ik heb er wel begrip voor dat er allerlei ingewikkelde proce dures moeten worden doorlo pen, maar dat is mijn zorg niet. Ik moet al die leerlingen onder dak zien te bieden. Een school met een sporthal bouw je niet van vandaag op morgen. In het slechtste scenario duurt het nog vijf jaar." Van Gils' kritiek komt op het moment dat de gemeente vaart zet achter de huisvesting van onderwijsinstellingen. Vooral voor de noodhuisvesting van het Scala en van de scholen in Kerk en Zanen is een 'hogere versnelling' nodig, realiseert de gemeente zich. Daarom stelde de gemeentelijke onderwijsaf deling onlangs een project groep samen die snel aan het werk kan. Zodra de tijdelijke huisves ting is geregeld, moeten er per manente oplossingen voor die twee locaties komen. Eind deze maand doet de gemeente een voorstel over de nieuwbouw van het Scala, inclusief een sport- en evenementenhal, laat wethouder De Leest weten. Voor een structurele uitbrei ding van de scholen in Kerk en Zanen zocht de gemeente con tact met de vastgoeddeskundi gen van Wonen Centraal. Hun hulp is nodig om binnen twee jaar een extra schoolcomplex te kunnen bouwen, mogelijk in combinatie met woningen en een extra onderkomen voor de Samen Op Wegkerk. Vervolgens liggen er nog an dere problemen, zoals de ruim telijke ordeningprocedures voor de nieuwbouw van de Ko ningin Emmaschool en IPSE (dagbesteding voor verstande lijk gehandicapte kinderen). Verder moet de projectgroep de mogelijkheden bekijken voor herhuisvesting van zowel het speciaal basis- als voortgezet onderwijs Op Maat, het Regio naal Opleidingscentrum Mid West Groep en de basisscholen De Rank, Bonifacius, An Noer en de Vrije School. Na een in ventarisatie van alle problemen bepaalt de gemeente in sep tember welke knelpunten zij het eerst aanpakt. WOUBRUGGE/HOOGMADE - De Wijde Aa wordt tijdelijk wat smal ler. In de bocht bij Ofwegen, tussen Woubrugge en Hoogmade, komt een landingsplaats voor de grote tunnelboor Aurora, die volgende maand in delen naar de HSL-werkplaats in de Bospolder wordt ver voerd. Tot Ofwegen gaat de Aurora over het water. De resterende kilo meters naar de grens van Hoogmade met Leiderdorp gaan de losse de len van het gevaarte over de weg. Foto: Hielco Kuipers j obswoude trekt negen ton uit voor kinderopvang Woubrugge partijen reageerden gelaten. Wel was er kri tiek op de late melding van de overschrij ding. „Ik kan me niet voorstellen dat dat als een duveltje uit een doosje kwam", zei Dühnfort (WD). Voordat de Intergemeentelijke Sociale Dienst het personeelsbestand definitief uit breidt, schakelt Schild een accountant in om een analyse te maken van de start van de ISD. Als de schatting van het tekort klopt, moeten Jacobswoude en Nieuwkoop volgens de verdeelsleutel beide 350.000 moeten betalen, Ter Aar 290.000 gulden en Liemeer 210.000. d RUGGE «1 de bouw nog moet be- n, hoopt Kinderopvang jy in januari al dagopvang uitenschoolse opvang te Js en bieden in Woubrugge. ndpavond stemde de raads- lissie welzijn van Ja- htfroude in met de bouw- Als de raad zich op 5 vai aarbij aansluit, hoopt wet- iio er Dambrink dat de bouw iet en pand in september kan dienen. uitzonderlijk korte ing is mogelijk omdat het nmingsplan voor de ge- -,Jte plek naast Jeugdland III d1e christelijke basisschool nderkring bebouwing toe staat. „We beginnen in elk geval met een groep dagopvang, maar voor de buitenschoolse opvang kreeg ik er vandaag ook alweer twee aanmeldingen bij", zei Jolanda van Tol van Snoopy, gisteravond na de bespreking in de commissie. Het kostte wethouder Dam brink (WD) weinig moeite om steun te krijgen voor het voor stel om ruim riegen ton voor een mooi gebouw uit te trek ken, temeer omdat het Rijk vier ton subsidieert. „Eventueel kan later ook een andere organisatie er gebruik van maken", aldus de wethouder. De gemeente heeft wel haast, want de rijks bijdrage bevat een bonus van 42.000 gulden die alleen geldt als Jacobswoude het bedrag nog dit jaar besteedt. Gemeentebelang en de VVD stemden zonder meer in met het voorstel en D66-er Henrotte vond het jammer dat er weer een stukje groen in Woubrugge wordt bebouwd. Raadslid Brunt (CDA) had liever eerst een be hoeftepeiling gehad. Dambrink: „Er zijn al veel aanmeldingen, er is gekeken naar de bevol kingsopbouw en een behoefte peiling geeft geen absolute ze kerheid". Van Tol, die ook al twee groe pen heeft in Leimuiden en een in Kudelstaart, bevestigt dat er al veel kinderen zijn ingeschre ven. „In Leimuiden hebben we ongeveer tien kinderen uit Woubrugge van mensen die in Amsterdam werken. Het is logi scher dat je je kind in de eigen woonplaats naar een opvang brengt, maar je moet het wel voor zes uur 's avonds weer op halen." In Woubrugge komt ruimte voor twee groepen dagopvang van twaalf kinderen en een groep buitenschoolse opvang van maximaal dertig kinderen. Van Tol verwacht dat, net als op de andere locaties, bedrijven voor kinderen van werknemers de helft van alle kindplaatsen betalen en particulieren de an dere helft. Dambrink zegde de commis sie toe dat zij na het raasbesluit voor de bewoners in de omge ving van het toekomstige cen trum een informatieavond houdt. De bundeling van sociale diensten kost Ja cobswoude, Liemeer, Nieuwkoop en Ter Aar dit jaar ongeveer 1,2 miljoen extra. Dat maakte directeur Schild gisteravond be kend tijdens een gemeentelijke commissie vergadering in Jacobswoude. Schild vroeg de gemeente 350.000 bij te dragen. Hij ver klaarde de 'valse start' uit onvoorziene werkzaamheden en een personeelstekort. Minder ambtenaren dan verwacht stap ten begin dit jaar over naar de nieuwe dienst die vanuit het Jacobswoudse ge meentehuis in Rijnsaterwoude werkt. Daar door moest Schild dure uitzendkrachten inhuren. Ook stelde de directeur dat het aantal cliënten is verdubbeld en dat de nieuwe belastingwetgeving en de voorbe reiding voor de euro de dienst veel meer werk hebben bezorgd dan was verwacht „Maar de integratie van de vier afzonderlij ke diensten met mij als buitenstaander er bij verloopt goed", zei Schild. Met de stel ling dat de afzonderlijke gemeenten al die extra kosten ook hadden gehad was hij de commissieleden in hun kritiek voor. De ROELOFARENDSVEEN» school De Roelevaer de dia's al te zien. De vijftigjarige parochie za melt de hele maand nog geld in voor het goede doel. Zo komen er vrijdag 160 parochianen sa men voor de kerk voor een gro te barbecue. Op zondag 1 juli sluit Maria Presentatie de inza meling af met een zomermarkt voor de kerk, die begint in aan sluiting op de gezinsmis van 11 uur. Om de actie Run for Rio kracht bij te zetten laat de parochie Maria Presentatie uit Roelof- arendsveen vanavond dia's zien over Brazilië. Jeanne de Hoog licht om 19.30 uur in de kerk aan het Pastoor Onelplein beel den toe van Braziliaanse zwerf kinderen. Eerder vandaag kre gen 220 leerlingen van de plaat selijke rooms-katholieke basis- r windmolens in Rijnwou- is het laatste woord nooit gd. Waterschap De Oude tromen probeert het laat ste lek te dichten. Verspreking loevé is een doorsnee id. Als rechtgeaarde :n-democraat neemt de uizenaar een solide mid- isitie in bij de Rijnwoudse ractie. Net als iedere an- terveling reageert hij min- herp naarmate de ge leraadsvergadering vor- in over windmolens is al- :h allang gezegd? Hij is te- at eindeloze gezever van en tegenstanders. Wat geachte afgevaardige Tegen dus, en het CDA- ,w) nmelt verder. r, leek later wordt hij wak- ein met hem zijn fractie, die aal uitgeslapen zelfs in de imt. Na een handig ex- voor de verspreking van -i loevé (mea culpa) willen Hi|k isten-democraten dat het is u mtebestuur de klok terug- we? naar die gedenkwaardige if u( mei. Want Wim Boevé an hebben zitten slapen, 1 'man Wout Hollander was 1 Is wel degelijk wakker. Hij (voor een herkansing ijn duttende fractiege- i NJ maar loco-burgemeester !r Lecq en loco-secretaris p5 Ünus hadden het regie- liet paraat. Dat zegt dat V adslid zijn stem nog in- zo lang het volgende id nog niets heeft gezegd, ng Hollander de kaken -9 elkaar hield, de slaap- gstfl ^8 toch geen nieuwe iet besluit maakt de gang ■n £n niets uit, want het J voorstanders van wind 's s overtrof de tegenstan- J 'imschoots. Maar, vragen - n zijn maten zich af, wat Tekening: Maarten Wolterink denkt het nageslacht straks van deze uitglijder? Tot in het derde en vierde geslacht zouden de Boevétjes zich moeten verant woorden voor hun dommelen de voorvader, die volgens de vergeelde gemeentearchieven als een verlate Don Quichotte tegen windmolens vocht. Dat nooit. Dan nog liever ruzie met alle loco's die het gemeen tehuis aan de Rijndijk herbergt. Of zij de stemming maar even ongedaan maken en een nieu we ronde willen uitschrijven. Aldus geschiedt. Hartje zomer, het zweet op het voorhoofd, zoekt de voltallige gemeente raad van Rijnwoude nog één keer de denkbeeldige verkoe ling van windmolens. En Wim is, natte washandjes en een wapperende waaier binnen handbereik, dit keer de hele avond bij de les. Wat stemt u, geachte afgevaar dige Boevé? Voor de verande ring nu eens 'voor', zegt wakke re Wim met pretoogjes. Zijn vreugde is van korte duur, want tot zijn verbijstering stemt de rest van zijn fractie tegen. Voor hen komen de windturbines te laat, sterker nog: door hun vreemde stemgedrag komen die er helemaal niet. Zonder Wims washandjes en handma tige windmachine zijn zij be vangen door de hitte. Het enige signaal dat hun dampende her senpan nog afgeeft is: stem al tijd anders dan Wim. Het Lek Grijze mannen met de verkeer de pakken nippen aan hun glas. Op bijeenkomsten van het wa- Bijdragen aan deze rubriek van Saskia Stoelinga en Tim Brouwer dé Koning beitje hier, een praatje daar. De in onmin met elkaar levende regenten hebben een missie. Inderdaad, een missie die ligt in de lijn van het waterschap. Ze zijn op zoek naar Het Lek. Het Lek dat er voor heeft gezorgd dat het waterschap in een on gunstig daglicht kwam te staan. DynaVision schreef het: verou derde bestuurscultuur, interne ruzies en hoofdingelanden bij wie het water aan lippen staat, maar geen kritiek durven te spuien. Uit angst voor repre sailles. Eindelijk duidelijkheid. Al jaren bestond het vermoeden, maar nu liggen de problemen op straat. Alleen de regenten wen sen hun eigen koers te varen, alsof er geen democratie en geen gekozen leden zijn bij uw waterschap, waarde vriend Jo hannes. Vroeger, eeuwen geleden toen er nog echte regenteske be stuurders waren, werden lek ken simpel aangepakt. De be roemde Hansje Brinker stak ge woon een vinger in het gat van de dijk en voorkwam een over stromingsramp. Misschien is het een idee om met een orga nisatiedeskundige een ronde dans te beleggen om het stand beeld van Hansje Brinker, dat staat in het idyllische dorpje Spaarndam. Ga vooraf naar de meest deplorabele dijk in het waterschap. Stop allemaal een vinger in een zwakke plek. Wie met diezelfde vinger omhoog tegen de plannen van Panman en De Blaeij durft te stemmen veroorzaakt vast en zeker een lek. Ga met die vloedgolf aan het werk en steek vervolgens een vinger in eigen boezem. Aan de slag nu! Om de feestvreugde te verho gen. Na afloop van deze sessie is er op de markt van Spaarn dam een speciaal biertje, luis tererend naar de naam Hansje Drinker Bier, te verkrijgen. Houd het stil. Het Blaeij/Pan man-biertje is in de maak. Het Lek weet nog van niets. ANNETTE LAMEUER Het gaat goed met het Al phense cateringbedrijf Prins Heerlijk. De onderneming, ge rund door twaalf mensen met een verstandelijke handicap, kan een half jaar na de oprich ting de opdrachten uit Alphen aan den Rijn en omgeving nauwelijks aan. Vandaag kreeg het cateringbedrijf uit handen van mevrouw Nie- vaert namens het VSB-fonds een cheque ter waarde van 25.000 gulden overhandigd. Voorzitter Van Meegen van de Stichting Prins Heerlijk vindt het VSB-initiatief lovens waardig. Ook creëert de on derneming weer werkgelegen heid voor andere verstandelijk gehandicapten. „Voor dit geld kunnen we allerlei apparatuur en keukenspullen aanschaf fen", zegt Van Meegen ver heugd. Dit is nodig om aan al lerlei wettelijke kwaliteitseisen te voldoen. Op dit moment werkt de onderneming Prins Heerlijk vanuit de kantine van atletiek vereniging AAV '36. Het nieu we onderkomen aan de Prins Hendrikstraat is nog niet klaar. De aannemer is bezig met het egaliseren van de vloeren en de betegeling van de wanden. „Als die gereed zijn, kunnen wij ons pand be trekken", aldus Van Meegen. Het initiatief om een cate ringbedrijf te beginnen stamt uit oktober 2000. Een groep verstandelijk gehandicapten uit de Woutershof in de Maas straat heeft zoveel plezier in hun werkzaamheden in de keuken aldaar, dat een stel ou ders de koppen bij elkaar steekt om de jongens verder te stimuleren in hun 'kookhob- by'. Met cursussen en scho ling bekwaamt de groep van twaalf zich verder in de cate ring. Door de enthousiaste verhalen van ouders en ken nissen krijgen ze al gauw steeds meer aanbiedingen om hapjes en drankjes te verzor gen. De twaalf keukenmaatjes schoppen het tot een heus be drijf. Hun cateringbedrijf Prins Heerlijk verzorgt feesten en partijen, zowel voor het za kenleven als voor particulie ren. Zorgverlener Stichting Ip se uit Nootdorp ziet geen kans om de jonge onderneming za kelijk verder te begeleiden. Daarom is de Stichting Prins Heerlijk in het leven geroepen. „De zorgverlener mag zich na tuurlijk niet bezig houden met commerciële activiteiten. Dat is de taak van onze stichting. Wij zorgen door middel van acties, sponsors en donateurs dat er genoeg geld in het laatje komt. Dat geld is bestemd voor de zakelijke uitrusting van het cateringbedrijf." Stichting Prins Heerlijk is dan ook blij met het geld van het VSB-fonds. „We hebben ongeveer nog twee ton nodig om volkomen professioneel te draaien. Eventuele winst komt direct ten goede aan het cate ringbedrijf." terschap De Oude Rijnstromen, waarbij weer een watertje met milieuvriendelijke oevers wordt ontsloten, is er altijd wel wat te eten en te drinken. Niet uitbun dig, maar wel gedegen Hol lands. Kopje soep, kroketje, een oude klare. Het is volop genie ten. Ook secretaris Dirk de Blaeij en dijkgraaf Johannes Panman laten zich nooit onbe tuigd bij deze festiviteiten. Ze lijken, zelfs na het vernietigen de rapport van onderzoeksbu reau DynaVision, alles onder controle te hebben. Een bab- SUMMER toonzaalmodellen met extra kortingl Zoeterwoude I Rljneke Boulevard I Hoge Rijndijk BIS I 071 - S89 93 46

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 17