Grootste christelijke boekhandel is niet voor 'zwevers' Geloof Samenleving Moskeeën woedend over brandstichting 'Islamitische theologie' nieuwe studie in Utrecht Dominee: Homofilie is 'vuile zonde' 18 WOENSDAG 13 JUNI 2001 VANDAAG I13 juni (1525) is de trouwdag van hervormer Maar ten Luther (1483-1546) en Katharina von Bora (1499-1552). Hij behoorde aanvankelijk bij de Augustijnenorde en zij bij de Cisterciënzerinnen. Met hun trouwen braken ze ook de laatste band met de Rooms-Katholieke Kerk waar zo ooit de celibaatbe lofte aan hadden gedaan. Katharina was in 1523 sa men met acht andere non nen uit het klooster ge vlucht. Twee jaar later kon ze haar geliefde Luther het jawoord geven. Het huwe lijk werd gezegend met zes kinderen. Na Luthers dood in 1446 kreeg zij het zwaar te verduren. Katharina overleed terwijl ze op de vlucht was voor de pest APELDOORN/ROTTERDAM ANP De koepelorganisatie van onge veer 150 Turkse moskeeën in Nederland is 'diep verontwaar digd' over de aanslag op de Eyüp Sultan-moskee in Apel doorn. Dit zegt de Turks-Isla mitische Culturele Federatie naar aanleiding van de brand van zaterdagnacht, die volgens de politie is aangestoken. „Een aanslag op een moskee be schouwen wij als een aanslag op de hele gemeenschap." BEROEPEN NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Aangenomen: naar Stolwijk (wijk- gemeente 2), J.P.J. Voets te Arne- muiden. GEREFORMEERDE KERKEN Toezegging van beroep: te Hoek van Holland, J.T. Baart, Ned. Her vormd kandidaat te Delft. Aangenomen: naar Zevenbergen (parttime), G.C. Flobbe te Halle (Gld). GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJ GEMAAKT) Aangenomen: naar Krimpen aan den IJssel, P.P.H. Waterval, kandi daat te Dronten, die bedankte voor Ferwerd-Hallum i.c.m. Blije—Hol- werd 's-Gravenhage Zuid/Rijswijk, voor Ulrum en voor Veendam. 'De kerken lopen dan wel leeg, maar Lindenberg niet' UTRECHT JOS VAN DER MEER BERNADETTE NEELISSEN 'Het boek dat u nu in handen heeft kan een aanloop zijn om antwoord te vinden op de vra gen van het leven. Die bran dende vragen....die elke dag te rugkomen... Wie is God? Kan ik wel iets van God leren kennen? Wat is de zin van mijn leven? Of heeft het helemaal geen zin dat ik er ben?' Aldus opent het boek De Le vensbron, uit de ramsj van boekhandel Lindenberg in Rot terdam. Een direct antwoord op de vragen wordt overigens niet gegeven: dat moet de lezer zelf zien te halen uit Het Nieuwe Testament, waarmee het groot ste deel van 'De Levensbron' gevuld is. Een béétje vaste klant van Lindenberg kén dat ook. Natuurlijk wordt er ook wel luchtiger materiaal verkocht. In 'Wat Loes verzwijgen moest' van Arjen van Hoorn krijgt ene Loes brommerpech, en daar door komt 'onverwacht de blonde Rob Westra in haar le ven. Tijdens de eerste ontmoe ting tussen Loes en Rob blijkt dat Rob ongelovig is. Dat zorgt voor veel strijd bij Loes en ze probeert Rob los te laten, maar ze ontmoet hem geregeld.' Lindenberg, aan de Slaak in Rotterdam, is de grootste in christelijke boeken gespeciali seerde zaak van Nederland. In de overdonderende collectie leesboeken, bijbelse lectuur, boeken 'om over na te denken', kinderboeken, orgelmuziek en wenskaarten, raakt een leek al gauw het spoor bijster. En na een blik op het antiquariaat (een volle kilometer boeken!) kan men gerust spreken van to- téle verwarring. Gelukkig is er dan een Maarten Louwerse, di recteur van het hele spul, die een dolende ziel een beetje wegwijs kan maken. „Theologie is onze grootste af deling, onze doelgroep de bre de gereformeerde gezindte. In politieke termen vertaald zou dat SGP en RPF zijn. We adver teren in het Reformatorisch Dagblad en in het Nederlands Dagblad. De zaak loopt goed, zegt Louwerse. Opvallend in het 'ontkerkelijkend' Neder land? „De kerken lopen wel leeg, maar Lindenberg niet. Als mensen niet meer naar de kerk gaan, wil dat nog niet zeggen dat het geloof geen rol meer voor ze speelt. Ik denk juist dat steeds meer mensen voelen: 'er is tóch iets hogers'. En daar wil men dan meer over weten. 'Zoekers' en 'zwevers', mensen op zoek naar esoterische werk jes, kunnen zich een bezoek aan Lindenberg echter bespa ren. „We kunnen geen boeken gaan verkopen die precies het tegenovergestelde beweren van waar wij zelf in geloven. Zo hebben we ook geen rooms-ka- tholieke werken in huis. Wél de Koran. Die promoten we na tuurlijk niet, maar als iemand daar in zijn kerk mee te maken krijgt, moet hij zich er in kun nen verdiepen. Lindenberg bestaat al ruim 50 jaar en is ook de trotse bezitter van een zeer goed gesorteerd antiquariaat. Wie 650 gulden voor de jaargangen 49 tot en met 77 van tijdschrift De Waar heidsvriend een beetje veel vindt, kan ook minder prijzige pronkstukken aanschaffen. Het topstuk van het antiquariaat moet f 2000 opbrengen: De Pre diking van het Oude Testament in 46 delen, gebonden en met stofomslag. Er is ook een speciale jeugdaf deling. Louwerse: „Het verschil tussen christelijke jeugdboeken en reguliere jeugdboeken is dat de eerstgenoemde bijbels ver antwoord moeten zijn. In de praktijk betekent het dat er geen geweld, geen seks en geen agressie in voorkomen, en ook geen toestanden als samenwo nen, abortus en euthanasie. En al die spokentoestanden die te genwoordig zo populair zijn. Bah, straks moeten die kinde ren allemaal naar de psychiater! Intussen snuffelen in de winkel drie klanten stilletjes rond. Bart van Engelenhoven (21) is hele maal uit Yerseke gekomen om bij Lindenberg bladmuziek voor orgel te kopen. „En twee cd's Franse romantische orgel muziek. Nee, ik bespeel geen kerkorgel, ik doe dat puur thuis. Maija de Vrij (17) en Dinette Schrijver (33) hebben zojuist Het Boek (een bijbel) in ca deaupapier laten inpakken. „Voor een verjaardag, zegt Mar- ja. De dames zijn voor het eerst bij Lindenberg. „Het werd ons aangeraden door iemand uit de kerk". 'Islamitische theologie' wordt een nieuwe opleiding aan de Universiteit Utrecht, bij de fa culteit godgeleerdheid. De op leiding, een hoofdvak in de nieuwe algemene basisoplei ding (bachelors) theologie in het hoger onderwijs, moet in het studiejaar 2002/2003 begin nen. De faculteit godgeleerdheid begint de opleiding in samen werking met de Stichting Isla mitisch Hoger Onderwijs (Siho) Die zette drie jaar geleden de oprichting van een islamitisch theologische universiteit in gang. Siho-voorzitter A. Garakül zocht daarvoor samenwerking met de Universiteit Utrecht. UU-woordvoerder J. Kessels liet bij die gelegenheid weten, veel in de samenwerking te zien. De opleiding die er nu komt, is bescheidener van opzet dan de eerste plannen van de Siho, erkent bestuurslid Hassan Yar. Maar hij sluit niet uit dat, als na drie jaar eenmaal ook een spe cialistische vervolgopleiding (masters) in Utrecht mogelijk is, die uiteindelijk uitgroeit tot een echte islamitische universi teit. Maar zover is het nog lang niet, geeft Yar toe. Dat hebben drie jaar onderhandelen over het opzetten van de opleiding duidelijk gemaakt. Daarvoor is nodig dat de religieuze islamiti sche gemeenschap in meerder heid het initiatief ondersteunt en. dat het Nederlandse minis terie van onderwijs een mini maal vier jaar lopende oplei ding erkent op basis van de hier voor het wetenschappelijk on derwijs geldende normen. Het draagvlak onder islamiti sche organisaties in Nederland voor de plannen in Utrecht is weliswaar groot, zegt Yar, maar de steun is zeker niet volledig en ook niet eensluidend. Een groot islamitisch schoolbestuur (dertig basis- en middelbare scholen in Nederland) is bij voorbeeld voor, en de Raad voor Moskeeën ook. Maar de ene organisatie wil juist wel en de andere per se niet dat sprake is van een imamopleiding. Daar is bijgekomen, dat het hoger onderwijs naar een nieuw systeem gaat: dat van een basis- (bachelors) en een vervolgopleiding (masters). Zo iets vergt een ander lespro gramma dan de nu nog gelden de opzet, met een vierjarige op leiding tot doctorandus. Die twee zaken brachten Siho en UU tot het besef, dat het maar het beste is met een be scheiden opzet te beginnen, onder de vleugels van de UU, aldus Yar; „Nu we zo beginnen, is de overheidssteun niet nodig en kunnen we binnen de isla mitische gemeenschap verder discussiëren over de uiteindelij ke opzet van de opleiding." Nu wordt in Utrecht begon nen met een algemene basisop leiding. Yar schat dat er vijftien studenten uit islamitische kring op af komen. Het zullen men sen zijn die goed Nederlands spreken en minimaal vwo heb ben, of een vergelijkbare voor opleiding in het buitenland. Ze worden voorbereid op een mastersopleiding, die hen ver der schoolt voor academische beroepen als imam, geestelijk raadsman in een ziekenhuis of gevangenis, godsdienstleraar of islamitisch wetenschappelijk onderzoeker. Het lesprogramma bestaat uit academische vorming (zoals spreken in het openbaar en de batteren), algemene gods- dienstwetenschappelijke vak ken en islam-specifieke vakken als koranwetenschappen en is lamitisch recht. De eerste twee onderdelen kunnen door iedere bevoegde wetenschapper wor den gegeven, zegt Yar, voor het laatste vakonderdeel zijn mos limwetenschappers nodig: „Maar ook zij moeten voldoen aan de normen." Siho-voorzitter Garakül acht te drie jaar geleden de tijd al rijp voor hoger islamitisch on derwijs in Nederland, waar de islamitische gemeenschap be staat uit bijna 700.000 mensen: „De islam is een gegeven in Ne derland." Bij de faculteit godgeleerd heid in Utrecht ziet men het nieuwe hoofdvak islamitische theologie als een mogelijke eer ste aanzet tot een imamoplei ding. Maar een echte speciali satie op dat gebied is nog ver weg, alsdus decaan H. Tiele- man. Daarmee onderschrijft hij de uiteenzetting van Siho-be stuurder Yar. De moslims in Nederland moeten nog op één lijn zien te komen, én voor een officiële erkenning is nog een lange weg te gaan, meent Tiele- man. ARNHEM ANP Advocaat-generaal J. "Wj da heeft gisteren voorl gerechtshof te Arnhem e voorwaardelijke geldb& van 500 gulden geëist te^ een 69-jarige dominee i Hengelo. Volgens de a klager heeft de domic zich onnodig grievend u 1 gelaten over homoseks13 len. 01 De man deed zijn uit tingen in een ingezond brief in de Twentse Court Tubantia. Volgens het plaatst de dominee hoi filie in dezelfde cati als 'vieze en vuile zonden De dominee ontken!t dat hij met opzet homos suelen heeft willen bele gen. Hij voerde aan dat niets heeft tegen homo len, maar dat hij zich int brief louter heeft gebasi op bijbelse waarden normen. De dominee werd elf 1999 vrijgesproken door politierechter in Almi Het OM ging hiertegen beroep. Zijn advoa vindt dat justitie do draaft. „De dominee heeft zijn brief slechts een rel euze visie gegeven. De bel is normatief voor ht K tizereir< te Daarin wordt praktizert homoseksualiteit als gruwelijke zonde aan merkt. En gruwelijk is erger dan vies en vuil" dus de raadsman. Hendriks eiste vrijsprs Hij wees de rechters op vrijspraak van RPF-Tw de-Kamerlid Van Dijke. ze werd begin dit jaar i de Hoge Raad vrijges ken van belediging van moseksuelen omdat de latingen waren gebase op zijn geloofsovertuigii Volgens aanklager VI da zijn de zaken niet lijkbaar omdat de domi de kwetsende brief schi op eigen initiatief, tei de gewraakte uitspra van Van Dijke werden getekend tijdens een in view. Uitspraak 26 juni. HET WEER PUZZEL Schaapscheerderskou in de lucht Juni verloopt tot dusver tamelijk koel. Tot de 12de bedroeg de gemiddelde tempera tuur in De Bilt 12,5 tegen normaal bijna 15 graden. Om uit de 'rode cijfers' te komen zal de zomermaand gedurende de laatste decade moeten gaan uitpakken want een flinke sprong voorwaarts zit er voor de langste dag niet aan te komen. Dezer dagen klimt het kwik weliswaar naar waarden om streeks 20 graden, begin volgende week, zondag of maandag, gaat de temperatuur alweer naar beneden. Tussen een zich naar de Britse eilanden verplaatsend hogedruk- gebied en depressie-activiteiten ten oosten van ons land gaat de wind dan uit noorde lijke richtingen waaien. De modellen zijn op de lange termijn (midden volgende week) optimistischer. Het Britse hogedruk- gebied beweegt zich naar het vasteland waardoor de noordelijke stroming gaat ver dwijnen. Enige gereserveerdheid is echter op zijn plaats. Rond de langste dag zijn ho- gedrukgebieden boven de Britse eilanden doorgaans stroperig. Dat betekent dat we vaak nog enkele dagen langer met koelte en wolkenvelden worden geconfronteerd dan de computers ons voorschotelen. In de Ka- lenderklimatologie staat deze periode be kend als de Schaapscheerderskou. Vroeger werd namelijk van deze midjuni-koelte ge bruik gemaakt om de schapen van hun wollige vracht te ontdoen. Felle zomerzon op een kaalgeschoren huid is niet echt be vorderlijk voor het welzijn van deze dieren. Vorig jaar ging het richting langste dag van warm naar heet. Op 20 juni werd in Lim burg met bijna 35 graden (bij ons op de 19de 32,9 graad te Schiphol) het landelijk decaderecord gebroken. Morgen blijft het droog, schijnt de zon geregeld en wordt het 's middags bij weinig wind 20-21 graden. Op vrijdag en zaterdag nemen onder in vloed van een over de Kanaalregio nade rend lagedrukcomplex de buienkansen toe. Gisteren was er vooral in de middag wat meer zonneschijn. Hét werd echter niet warmer dan 17-18 graden. Cryptogram Horizontaal: 4. Zogenaamd een danseres die in evenwicht blijft (6); 6. Nog maar net gedicht (4); 7. Beroepshalve zijn ze niet ijverig (6); 8. Stoppen met storen (8); 10. deze dieren zijn niet gevaarlijk als ze van papier zijn (6). Verticaal: 1Beest met een bel (5); 2. Ontdekker van een amfibie? (9); 3. Prettig voor schippers en hun kinderen (5); 5. Vader spaart om bij moeder te blijven (6); 9. Opvallend als het hierin loopt (3). Oplossing van dinsdag: rust-steur-Ulster neen-ineen-lneens teen-netel-Toneel veer-verne-Venter roet-tenor-Orient maal-malta-Etmaal giro-orgie-Roerig room-droom-Domoor gast-stage-Etgras roem-romeo-Roerom Gevraagd woord: UITVOERDER. WEER OVERZICHT BUITENLAND O Weersvooruitzicht HWS Geldig tot en met donderdag. Noorwegen: Wisselend bewolkt en vooral in het westen en in de noordelijke helft buien, mogelijk met onweer. In het zuiden geregeld zon en meest droog. Maxima van 10 gra den langs de noordwestkust tot 18 graden in het zuidoosten. Zweden: Geregeld zon en overwegend droog. In het noorden meer be wolking en een enkele (onweers) bui. Maxima tussen ongeveer 15 graden in het noorden en 20 gra den in het zuiden. Finland: Wisselend bewolkt en van tijd tot tijd stevige buien, ook met on weer. Verder eerst veel wind. Mid- dagtemperatuur ongeveer 16 gra den. Denemarken: Een afwisseling van wolkenvel den en zonnige perioden. Maxima ongeveer 17 graden. Engeland, Schotland, Wales, Ier land: Wolkenvelden en een enkele bui. Maxima rond 15 graden, bij de noordelijke wateren enkele gra den lager. België en Luxemburg: Wolkenvelden, ook wat zon. Ver der een enkele verspreid voorko mende bui. Middagtemperatuur ongeveer 20 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Droog en flink wat zon. In het westen verder toenemende be wolking en een enkele bui. Don derdag ook in het oosten kans op een bui. Maxima ongeveer 22 graden, langs de Kanaalkust la ger. Zuid-Frankrijk: Flinke zonnige perioden. In het westen meer wolken, maar waar schijnlijk droog. Maxima rond 24 graden, bij zee wat lager, donder dag in het oosten plaatselijk 28 graden. Spanje: Overwegend zonnig. In het noord westen meer wolken. Droog. Maxima van 20 graden langs de Golf van Biskaje tot ruim boven de 30 graden landinwaarts. Portugal: Vrij zonnig. Langs de westkust wat meer wolken. Droog. Middag- temperatuur van een graad of 25 langs de westkust tot meer dan 30 lokaal in het binnenland. Mallorca, Ibiza, Menorca: Steeds meer zonnige perioden en droog. Maxima rond 28 graden. Marokko: Flinke zonnige perioden en droog, aan zee lokaal mist of wol kenvelden. Maxima aan zee veel al tussen 25 en 30 graden, land inwaarts warmer. Tunesië: Woensdag eerst nog enkele bui en, mogelijk met onweer. Donder dag droog en veel zon. Maxima rond de 30 graden. Madeira: Afwisselend zon en wolkenvel den. Droog. Middagtemperatuur omstreeks 23 graden. Canarische Eilanden: Vrij zonnig, maar aan de noord kant van de eilanden ook kans op wolkenvelden. Droog. Tamelijk veel wind en maxima rond 26 graden. Duitsland: Af en toe zon. Donderdag in het zuiden en midden een enkele bui. Maxima tussen 17 graden in het noorden tot 22 graden in het zuiden. Oostenrijk: Vrij zonnig en droog. Donderdag meer wolken en kans op een bui. Maxima ongeveer 21 graden. Zwitserland: Perioden met zon maar woensdag een enkele bui. Maxima 23 gra den. Polen: Zonnige perioden. Donderdag in het zuiden een enkele bui. Mid dagtemperatuur 22 graden. Tsjechië en Slowakije: Eerst vrij zonnig en droog. Don derdag meer wolken en een enke le bui. Maxima rond 23 graden. Hongarije: Eerst veel zon en droog. Donder dag meer bewolking en een enke le regen- of onweersbui. Middag temperatuur ongeveer 23 graden. Italië: Zonnige perioden en met name in de middag een enkele onweers bui. Maxima rond 28 graden. Corsica en Sardinië: Perioden met zon en met name woensdag kans op een onweers bui. Middagtemperatuur rond 26 graden. Griekenland en Kreta: Zonnig en warm. Donderdag met name op het vasteland kans op een onweersbui. Maxima op de meeste stranden rond 30 graden en landinwaarts plaatselijk meer dan 35 graden. Malta: Zonnig en vrij warm met maxima rond 30 graden. Verder ook kans op een regen- of onweersbui. Turkije en Cyprus: Zonnig en droog. Maxima aan zee veelal tussen 30 en 35 graden. DONDERDAG 14 JUNI 2001 Zon- en maanstanden Zon op 05.20 Zon onder 22.00 Maan op 02.29 Maan onder 13.35 Waterstand IJmuiden Katwijk Hoog 10.30 22.56 10.03 22.29 Laag 05.30 17.54 5.11 «17.35 Weerrapporten 13/06, 05.00 uur: station weer wind temp neersl max min mm Amsterdam licht bew. w2 18 13 0.0 De Bilt n 1 18 12 0.1 Deelen zl 11 0.0 Eelde licht bew. ol 17 10 1.1 Eindhoven zwaar bew. nwl 19 8 0.0 Den Helder half bew. 03 16 12 0.0 ■Rotterdam w.s.0 18 12 0.0 Twente zwaar bew. ver. 1 17 10 0.0 Vlissingen half bew. no 2 18 12 0.0 Maastricht zwaar bew. ver. 1 19 9 0.3 Aberdeen zwaar bew. nl 14 8 0.0 Athene onbewolkt nw3 33 20 0.0 Barcelona zwaar bew, nw2 23 15 0.0 Berlijn licht bew. zw2 14 10 6.0 Boedapest licht bew. w.s.0 22 11 0.0 Bordeaux licht bew. w2 26 15 0.0 Brussel zwaar bew. w.s.0 19 8 0.1 Cyprus o2 32 20 0.0 Dublin motregen nl 16 10 0.0 Frankfurt zwaar bew. no 2 21 10 17.8 Genève zwaar bew. w.s.0 23 5 0.0 Helsinki regen w4 12 8 5.0 Innsbruck licht bew. wl 24 3 2.0 Istanbul onbewolkt no 4 33 19 0.0 Klagenfurt zwaar bew. w.s.0 19 5 36.2 Kopenhagen licht bew. zw2 16 10 0.0 Las Palmas licht bew. n5 28 20 0 0 Lissabon onbewolkt n2 26 16 0.0 Locarno onbewolkt w.s.0 23 8 0.0 Londen zwaar bew. zo 1 18 12 0.0 Luxemburg half bew. nol 20 1.1 Madrid half bew. n2 28 10 0.0 Malaga onbewolkt w2 27 21 0.0 Mallorca half bew. nl 27 12 0.0 Malta zwaar bew. o2 30 0.0 Moskou licht bew. w2 16 12 0.0 München licht bew zol 20 10 6.2 Nice onbewolkt nw3 25 19 0,0 Oslo licht bew. no 2 16 9 0.3 Parijs zwaar bew. zo 1 23 14 0.0 Praag zwaar bew. zo 2 17 6 1.3 Rome half bew. n 1 27 0.0 Split half bew. nw3 27 18 0.0 Stockholm licht bew. n6 14 9 0.0 Warschau zwaar bew. w3 16 10 1.4 marn bewolkt onweer W warmtefront regen sneeuw V koufront opklaringen ^aëe' lagedruk mist windrichting hogedruk zonnig 19 temperatuur innn luchtdruk in -100°-hecto pascal C O L LEIDSCH (Opgericht KANTOOR Rooseveltstraat 82 071-5356 356 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE e-mail: abonneeservice@damiate.hdc.nl Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. t/m/ vr.18.00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-13.00 uur 071-5128 030 DIRECTIE B.M. Essenberg, W.M.J. Bouterse (adjunct) J. Kiel (adjunct) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, C.M. van der Malen L.F. Klein Schiphorst (adjunct) PUBLIC RELATIONS W.H.C.M. Steverink 071-5356 356 REDACTIE A. Maandag, chef eindredactie algemeen T, Brouwer de Koning, chef redactie Rijn- en Veenstreek D.C. van der Plas, chef eindredactie regio J. Rijsdam, chef redactie kunst W. Spierdijk, chef sportredactie E. Straatsma, chef redactie Regio Leiden R.I.M. van der Veer, chef redactie Duin-en Bollenstreek W.F. Wegman, chef redactie Leiden INTERNET: www.leidschdagblad.nl TELEFAX Advertenties: 071- 5323 508 Familieberichten: 023-5317 337, 023-5320 216 O DAGBLAD 1 maart 1860) Redactie: 071- 5321 921 Hoofdredactie: 071-5315 921 ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot I 071-5356230 RUBRIEKSADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot li 071-5143 545 ABONNEMENTEN: (071-5123 bij vooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per kwartaal (acceptgiro) per halfjaar (acceptgiro) per jaar (acceptgiro) Abonnees die ons een machtiging verstrekken tot het automatisch af# van het abonnements- geld, ontvanÉDJ korting per betaling. VERZENDING PER POST Voor abonnementen die per post (binnenland) worden verzonden gek toeslag van 0,95 aan portokosten^^ verschijndag. rs LEIDSCH DAGBLAD OP CASSETTt Voor mensen die moeilijk lezen, sled hebben of blind zijn (of een andere leeshandicap hebben), is een samemAlJ van het regionale nieuws uit het Leü ïr Dagblad op geluidscassette beschikt informatie 0486-486486 (Centrum voor Gesproken Lectuur, jt Auteursrechten voorbehoud® Dagbladuitgeverij Damiate E-MAIL: redactie.ld@damiate.hdcn1 I K N H U I Wenen half bew. ver. 1 21 10 5.0 New Orleans hall bew. z4 32 23 13.0 ZGrich half bew. nw 1 21 3 0.0 New York zwaar bew. z4 29 19 4.0 Bangkok zwaarbew zw3 33 25 5.0 Tel Aviv onbewolkt zl 33 20 0.0 Buenos Aires zwaar bew zo 2 21 18 0.0 Tokyo zwaar bew. n2 22 19 40.0 Casablanca licht bew. o3 18 0.0 Toronto half bew. z2 23 13 17.2 Johannesburg onbewolkt no 2 18 8 0,0 Tunis zwaar bew. w.s.0 28 18 0.0 Los Angeles half bew. zw3 23 16 0.0 Vancouver licht bew. z3 17 9 0.6 ONGEVALLENDIENST Rijnland Ziekenhuis, vestiging St. Elisabeth: 24 u. per dag. Diaconessenhuis: maandag t/m vrijdag 08.00-17.00 u. (uitgezonderd feestdagen). Leids Universitair Medisch Centrum: 24 u. per dag. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: geen ongevallendienst. INLICHTINGEN BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: tel. 071-5178178. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Elisabeth: tel. 071-5454545. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: tel. 0172-463131. Leids Universitair Medisch Centrum: tel. 071-5269111. Maarten Louwerse, directeur van de grootste christelijke boekhandel van Nederland, Lindenberg in Rotterdam, toont een deel van de enorme col lectie. Foto: Niels van der Hoeven

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 12