Kuerten zoekt inspiratie bij Van Gogh Dario Frigo gepakt, uit de Giro gezet en ontslagen Volleybalsters slaan hard terug Sport Getergde Hakkinen geeft niet op 'Guga' wil niet naar Wimbledon ai [ATERDAG 9 JUNI 2001 39 -Cruijff denkt nog i«iiet aan Ajax ijterdam - Johan Cruijff is loralsnog niet in voor het .jorzitterschap van Ajax. Met iet oog op het naderend af- rheid van de huidige voorzitter lichael van Praag werd die op- [je de laatste weken verscheide- malen gesuggereerd. „Ik heb iar zelf absoluut nog geen loment over nagedacht", zei lijff gisteren na een seminar (Amsterdam, waarop hij een de gastsprekers was. Hij zei ,jg door niemand gepolst te jjn en zelf ook nog niet van >lan te zijn zich aan te melden Is kandidaat-voorzitter voor de ïsterdamse club. „Ik heb laar ook wel iets van gehoord ■n gelezen", zei hij als reactie jp de verschillende publicaties. ,Maar ik ben daar helemaal liet mee bezig. Ik zie dat soort ïgen altijd maar als grap." )m de suggestie van Cantona it hij een prima manager voor lanchester United zou zijn, ;on hij te lachen. /oetballer Torrisi ook positief - Na Fernando Couto en Idgar Davids wacht ook Stefa- io Torrisi een schorsing we ens doping. De verdediger van arma en Italiaans internatio- ial bleek ook na de contra-ex- "m ertise positief. Hij bleek bij en test in april na het duel met ologna sporen van nandrolon a zijn urine te hebben. (oerts derde in Jnion Classic renton - Jans Koerts is als der- geëindigd in de Amerikaanse ielerwedstrijd First Union lassie. De coureur uit de Mer- ury-ploeg moest het na 147 ki- imeter afleggen in de massa- irint. De winst ging naar de ieuw-Zeelander Julian Dean lit de US Postal-formatie. De irst Union Classic maakt deel an de First Union Series, een erie van wielerwedstrijden raar jaarlijks tienduizenden inerikanen op afkomen. De erste race, de First Union Invi- itional, werd eerder deze week ewonnen door Leon van Bon. /olleyballer Schuil laar Taranto manto - Volleyballer Richard chuil heeft besloten zijn loop- aan in Italië voort te zetten, e Nederlandse international eeft een tweejarig contract ge- ïkend bij La Cascina/Taranto, at uitkomt in de Serie A. chuil was afgelopen seizoen ctief bij Maaseik in België. De iternational ontbreekt in het eekeinde bij Oranje, dat in en igen Brazilië speelt voor de forld League. Hij kreeg, even- Is Guido Görtzen, rust van pndscoach Bert Goedkoop. iroen licht oor Bosvelt irendrecht - Feyenoord-aan- aerder Paul Bosvelt heeft van e doktoren het groene licht ïkregen om zijn voetballoop- aan te hervatten. De midden- ijelder is dolgelukkig met die lededeling na maanden van izekerheid over zijn gezond- eid. „Ik kijk nu al uit naar het egin van het nieuwe seizoen," :gt Bosvelt. „In de voorberei- ingzal ik alles weer kunnen Den, ik mag gewoon met de roep meetrainen en wedstrij- Si spelen. Restricties zijn er iet meer." uhuteru naar C Groningen koningen - Aanvaller Ignacio uhuteru speelt volgend sei- )en voor FC Groningen. De 7-jarige linksbuiten van Hee pveen heeft dinsdag nog een •sprek met directeur Hans 'ijland, maar dat is alleen om intractueel de puntjes op de i zetten. Beide partijen gaan er muit dat de transfer rond- imt. Tuhuteru speelde één eizoen voor Heerenveen. Hij ad daar geen basisplaats. WV praat met Vennegoor fcNDHovEN - PSV heeft vooruit- ang geboekt in de onderhan- elingen over een transfer van CTwente-spits Jan Vennegoor 'Hesselink. De Eindhovena- m mogen van FC Twente op one termijn een oriënterend ftprek voeren met de aanval- !r Ook is volgens PSV-voorzit- er Harry van Raaij het gat tus- Bn het bod van PSV en de Jaagprijs van de Tukkers iets leiner geworden. De voorzitter an PSV hoopt dat het onder oud met Vennegoor of Hesse nk nog dit weekend kan Plaatsvinden. Braziliaan in finale Roland Garros tegen Alex Corretja Met een voorheen zelden vertoond machtsvertoon tilde Gustavo Kuerten gisteren het graveltennis naar een an dere wereldorde. Juan Carlos Ferrero verloor door de de monstratie van het Braziliaanse fenomeen niet alleen de halve finale van Roland Garros (6-4, 6-4, 6-3), maar ook de machtsstrijd om het koningschap in gravelland. „Vandaag naderde het de perfectie", zei 'Guga', die in de finale wederom een Spanjaard treft. Alex Corretja had geen mededogen met de andere publiekslieveling in Pa rijs, Sebastien Grosjean: 7-6 (2), 6-4, 6-4. spanning uit. Kuerten speelde daarvoor op de belangrijke mo menten simpelweg te goed. De 24-jarige Braziliaan kreeg 16 breekpunten tegen en werkte er 13 weg. Veel daarvan direct met zijn service, maar ook een groot deel door onwaarschijnlijke fo re- en backhands van achteruit. Het was te veel voor Ferrero die zich zichtbaar ergerde aan de voor hem zo ongunstige ont wikkelingen in de partij. Wat de Spanjaard, die bij het bereiken van de finale de leiding had over genomen in de Cham pions Race, ook probeerde, Kuerten had antwoord. „Het was een vreemde wedstrijd", zei Ferrero. „Ik heb goed ge speeld, maar niet goed genoeg. De mogelijkheden waren er, maar ik greep ze niet." 'Guga' danste op het court central, sloeg halverwege de baan running volleys alsof het zijn eerst aangeleerde slag was en plaatste de scherpste drop shots als de situatie daarom vroeg. „Natuurlijk miste ik af en toe een paar ballen", meldde Kuerten. „Maar ik bewoog goed en mijn tactiek was goed uitge dacht. Ik speelde agressiever dan in de voorgaande ronden." In de vierde ronde had hij parus gertjan van geen De titelverdediger aan de Ave nue de la Porte d'Auteuil reken de wel heel makkelijk af met de man die net als hij dit jaar een formidabel gravelrecord bezit. Ferrero had tot aan de halve fi nale 27 van zijn 29 wedstrijden op de voor Latino's zo favoriete ondergrond gewonnen. De 21- jarige Spanjaard pakte gravelti- tels in Estoril, Barcelona en Ro me. Kuerten, ook algemeen de nummer 1 van de wereld, stond op 29 uit 32 en eveneens drie toernooizeges; in Buenos Aires, Acapulco en Monte Carlo. Fer rero had de laatste onderlinge ontmoeting, in Rome, in vijf sets gewonnen. Gezien hun verleden was het daarom jammer dat ze elkaar niet in de finale troffen. Ferrero had in Parijs een onwaarschijn lijke reeks neergezet door op weg naar de halve finale slechts een set te verliezen. Lleyton He witt (6-4, 6-2, 6-1) was zijn laat ste slachtoffer geweest. Gezien hun ontmoeting giste ren was het maar beter, dat dit niet de finale was. Hoewel de twee elkaar regelmatig naar grote hoogten tilden, bleef de nog een matchpoint weg moe ten werken. Kuerten was op sterven na dood tegen Michael Russel, maar ontsnapte won derbaarlijk. Als dank naar het publiek, dat hem zo gesteund had die middag, tekende hij een groot hart op de baan. „Het tekenen van dat hart was mijn beste slag hier dit jaar. Het was iets om mijn emotie te kunnen delen." Twee dagen later klopte hij Yevgeni Kafelnikov die hem na afloop een tennissende Pi casso noemde. „Vandaag heb ik daarin proberen te geloven. Misschien kan ik voor de finale iets van de invloed van Van Gogh krijgen om mijn spel nog beter vorm te geven." Hij krijgt er de kans voor te gen Alex Corretja. De 27-jarige Barcelonees is meer all-round dan Ferrero, maar nog altijd een gravelhapper van formaat. Sebastien Grosjean, twee dagen eerder glorieus overwinnaar van Andre Agassi, bereikte zijn toen behaalde niveau nimmer. Corretja, slechts in de eerste ronde flink op de proef gesteld door Mariano Zabaleta, bereik te zo zijn tweede finale op Ro land Garros. In 1998 verloor hij de volledig Spaanse eindstrijd van Carlos Moya. De 23-jarige Grosjean bleef voor de tweede keer dit jaar in de halve finale van een Grand Slam steken. In Melbourne kreeg hij nog matchpoints te gen landgenoot Arnaud Cle ment, maar daar was gisteren in de verste verte geen sprake van. De laatste Fransman had al snel door dat de halve finale zijn eindstation was. Daar kon zelfs het chauvinistische pu bliek niets aan veranderen. Gustavo Kuerten re tourneert in 0 t zijn partij te gen Juan <4 Carlos Ferre ro. f A Foto: AP Gustavo Kuerten denkt er se rieus over na Wimbledon dtf jaar te lajen schieten. De nummer 1 van de wereld, morgen finalist op Roland Garros, is hard aan vakantie toe. „Ik heb heel veel ge speeld dit jaar, voorafgaand aan Roland Garros. Ik heb vier keer in een finale ge staan en dit wordt de vijfde. Ik heb op zeker rust nodig. Maar ik ga overleggen met mijn artsen om te kijken hoe ik er fysiek voorsta", zei Kuerten gisteren. Vorig jaar kwam hij wel naar Londen SW19, maar dat beviel hem slecht. „Ik ben ziek geworden daarna. Ik voel dat ik nu ook moet gaan boeten voor het drukke sei zoen. Als ik straks een paar dagen vrij neem en dan ge lijk ga trainen op gras, is dat iets te veel van het goede." Ook verliezend halve-fina- list Juan Carlos Ferrero over weegt Wimbledon te mijden. Zijn motivering is een ande re dan die van Kuerten. „Het hangt ervan af of ik geplaatst ben", aldus de nummer vier van de wereld. Vorig jaar boycotten Ferre ro, Alex Corretja en Carlos Costa het grastoernooi, om dat ze het niet eens waren met de plaatsingscommissie. Wimbledon is het enige toer nooi ter wereld, dat de entry- list niet volgt bij het geven van voorkeursposities. Gras specialisten werden altijd bevoordeeld. grote hoogten tilden, bleef de In de vierde ronde had hij bliek niets aan veranderen. &»i&ÊUÊr .4HSHMP De vraag in Italië is: wie hebben allemaal gebruikt? rome gpdwinnaar van Parijs-Nice - had immers als enige coureur den. een renner, en nog eentje van naam en faam ook, gepakt. nog een kansje om Gilberto Simoni het roze te ontnemen. Het andere Openbaar Ministerie dat opdracht gaf voor Dat de coureurs zich in hun eer aangetast voelden, kan Na een staking van een dag hervatten de renners de Ron- Frigo had slechts vijftien tellen achterstand, de nieuwe de controle van woensdag is dat van Florence. Het wach- dus wel als ze het hebben over het tijdstip van de inval, de van Italië gisteren weer. Mario Cipollini won de 19de nummer twee Abraham Olano staat op ruim vier minu- ten is nu op nieuws uit die hoek. Aangezien er een grote tot dieD in de nacht werden de coureurs uit hun slaaD ge- Na een staking van een dag hervatten de renners de Ron de van Italië gisteren weer. Mario Cipollini won de 19de etappe in de massasprint. De woede na de nachtelijke po- litie-inval op zoek naar doping op woensdag was wat ge zakt, maar de spanning was nog tastbaar. En kwam gister avond in Busto Arsizio weer tot een ongekend kookpunt. Wat wil je ook, de renners schreeuwden moord en brand, voelden zich gekrenkt. Terwijl er zich in hun midden wel degelijk een bedrieger bevond. Dario Frigo, de nummer twee van het klassement, gaf gisteravond toe dat er op zijn hotelkamer doping was aangetroffen. Ploegleider Ferretti van Fassa Bortolo zette de Italiaan meteen op straat. De Italiaanse narcoticabriga de liet gistermiddag al weten dat er wel degelijk verboden middelen in beslag waren genomen. De grote vraag was nu natuurlijk bij welke ploeg dat was en welke wielrenner zou hebben gebruikt. De bekendmaking van de naam deed het peloton sidderen. Dario Frigo - eerder dit jaar winnaar van Parijs-Nice - had immers als enige coureur nog een kansje om Gilberto Simoni het roze te ontnemen. Frigo had slechts vijftien tellen achterstand, de nieuwe nummer twee Abraham Olano staat op ruim vier minu ten. Echter, Simoni zal nauwelijks kunnen genieten van het succes. Want deze Giro/zal tot in de eeuwigheid overscha duwd blijven door de dopinginval en de gevolgen daar van. Ferretti: „Frigo heeft het gebruik van verboden mid delen (volgens bronnen zou het gaan om anabole steroï- den, red.) toegegeven. Naar de regels van de ploeg is hij daarom direct ontslagen. We zijn ontgoocheld." Het Openbaar Ministerie van Padua, een van de op drachtgevers van de dopingcontrole liet weten dat er be halve Frigo nog vier verdachten zijn. Niet bekend is om welke namen het gaat en of er nog meer renners bij zitten. Ook als het begeleiders betreft riskeren zij volgens de nieuwe Italiaanse anti-dopingwet overigens een zware straf, die kan oplopen van drie maanden tot drie jaar ge vangenisstraf en een geldboete van maximaal 500.000 gul- Het andere Openbaar Ministerie dat opdracht gaf voor de controle van woensdag is dat van Florence. Het wach ten is nu op nieuws uit die hoek. Aangezien er een grote hoeveelheid medicijnen is aangetroffen waarvan het eti ket onherkenbaar was, moeten die stoffen eerst geanaly seerd worden. Overigens maakte de narcoticabrigade ook bekend dat niet bij alle ploegen verboden middelen zijn aangetroffen. Maar wie zijn naam gezuiverd wil zien, zal nog geduld moeten hebben. Zolang niet bekend is welke ploegen en welke personen ook op de verdachtenlijst staan, blijft de spanning in de directe omgeving van Mi laan dan ook voelbaar. Dat de spectaculaire inval, die door sommige renners als een heksenjacht of razzia werd aangeduid, niet hele maal zinloos was, blijkt nu wel uit het resultaat. Er zijn wel degelijk verboden middelen aangetroffen. Van cafeïne en cortisonen tot anabole steroïden en hormoonprepara ten. Bovendien hadden bijna alle ploegen mini-laborato ria om de hematocrietgehalten mee te meten. En er is dus een renner, en nog eentje van naam en faam ook, gepakt. Dat de coureurs zich in hun eer aangetast voelden, kan dus wel als ze het hebben over het tijdstip van de inval, tot diep in de nacht werden de coureurs uit hun slaap ge houden. Maar dat het een onzinnige actie was, zal geen coureur nog langer durven beweren. De renners zeggen overigens wel dat het hen, ondanks de reeks recente schandalen, ernst is om tot een oplossing van het dopingprobleem te komen. Algemene mening is dat wie gebruikt ook bestraft moet worden, maar het kan volgens de beleidsbepalers in de wielersport - UCI-preses Verbruggen voorop - niet zo zijn dat de hele tak van sport er onder moet lijden. Een telefoontje van Gianni Letta, rechterhand van de toekomstige premier Silvio Berlusconi, gaf wat moed. Let ta beloofde dat de nieuwe centrum-rechtse regering werk zal maken van het dopingdebat. Ook vanuit het Italiaans Olympisch Comité (CONI) kwam de belofte dat het pro bleem van dopingcontroles in de wielersport volgende week besproken wordt. Zege op Frankrijk houdt Oranje in race voor EK rotterdam frank buschmann Ze hadden wat recht te zetten, de volleybalsters. In het Franse gehucht Bagnoles de 1'Orne, twee weken terug, werden ze door het gastland getrakteerd op een matige behandeling. Het hotel kon beter, het eten ook en de reis van vliegveld naar hotel moest in een busje met veel te weinig beenruimte worden afgelegd. De Fransen deden er alles aan de Neder landse wouwen te benauwen. Dat lukte dusdanig dat de mei den van bondscoach Angiolino Frigoni geen bal meer raakten. Gisteren kwam de revanche, in de eerste wedstrijd van deel twee in het EK-kwalificatiepro- ces. Oranje sloeg genadeloos hard terug via 25-22, 25-19, 25- 20. Een duidelijke winst, 'straight' als maar zijn kan. Maar belangrijker: de 3-0 zet de verjongde volleybalformatie weer op het spoor van het Eu ropees kampioenschap. Verlies zou misschien wel fataal zijn geweest, nu heeft Nederland aan één overwinning met 3-0 of 3-1 voldoende om eind septem ber mee te mogen doen aan het EK in Bulgarije. Daar heeft het twee duels voor, vandaag tegen Oekraïne en morgen tegen het zwakke Letland. De wraak was zoet in het Topsportcentrum Rotterdam, voor een handjevol toeschou wers. „De speelsters van Let land en Oekraïne zeiden nog voor de wedstrijd: 'Kill them'. Ook zij wilden graag dat we Frankrijk pakten", verklaarde Jettie Fokkens. Veertien dagen geleden ging het immers niet altijd zoals het zou moeten. Fokkens: „Bij het afscheidsdi ner hebben we met drie teams een uur zitten wachten op de Fransen. Het zijn kleine dingen, ze mogen geen excuses zijn, maar het speelt allemaal toch mee in de irritatie." Fokkens startte gisteren voor montreal anp Mika Hakkinen beleeft zware tijden. De wereld kampioen Formule 1 van 1998 en 1999 heeft dit seizoen alle pech van de wereld. Een derde titel kan de Fin wel vergeten, want hij verzamelde pas vier schamele punten. Bijna halverwege het seizoen wil de getergde Hakkinen toch niet van opgeven weten. Hij liet gisteren van zich horen in de vrije training voor de Grand Prix van Ca nada, waar hij de snelste tijd neerzette. „Het wordt moeilijk", zei hij over zijn kansen. „Ik heb een wonder nodig. Maar ik zal me niet verstoppen. Het heeft geen zin om te zwelgen in zelfmedelijden", zei hij. Hakkinen schrapte in Montreal in 1.17,672 het baanrecord uit de boeken. Michael Schumacher had problemen en werd slechts elfde. Jos Verstappen eindigde zestiende in 1.20,561. Door een olielek in de Arrows stond hij het eerste uur stil. Het team verving de com plete achterkant van de wagen, waarna de Ne derlander de tweede sessie probleemloos 24 ronden maakte. „Er is nog genoeg ruimte voor verbetering", meende hij. Verstappen bevindt zich met zijn ene WK- punt in het klassement niet ver achter Hakkin en. Die uitzonderlijke positie van de Fin is niet direct aan eigen falen te wijten. De eerste races van het seizoen begaf zijn wagen het diverse ke ren. Tweemaal weigerde het elektronische start- systeem van zijn McLaren dienst. Als klap op de vuurpijl ging een zekere over winning in Spanje verloren. Hakkinen had Mi chael Schumacher met een knappe race versla gen, maar zag tot zijn afgrijzen in de allerlaatste ronde zijn koppeling vastlopen. „Mentaal was dat een zware klap", gaf hij toe. De 32-jarige routinier heeft de ellende van zich af proberen te zetten. „Ik leef nu van wed strijd tot wedstrijd en zie wel waar het schip strandt." De strijd om het kampioenschap is een onderonsje tussen Schumacher en David Coulthard. In het klassement heeft Schumacher twaalf punten voorsprong (52 om 40). De Duitser won dit seizoen al vier maal en is met 48 GP-zeges dicht bij het record van Alain Prost (51). Het cir cuit in Montreal kent hij bovendien op zijn duimpje. Schumacher won er in 1994, 1997, 1998 en 2000. David Coulthard haalde in Cana da nooit het podium. SCOREBORD Nederlandse volleybalster Henriëtte Weersing slaat de bal langs het Franse blok. Foto: ANP/Robert Vos PRIJSVRAGEN Lucky Day van vrijdag 8 juni: 1 - 6 - 14 - 22 - 23 - 24 - 25 - 28 - 34 - 37 - 38 - 39 - 43 - 47 - 50 - 55 - 57 - 63 - 68 -69. (on der voorbehoud) het eerst sinds lange tijd in de basis van de nationale ploeg, in plaats van Riëtte Fledderus. In de ruim negen jaar dat ze nu international is, speelde ze zel den vanaf het begin mee. „Ja, af en toe in een vriendschappelijk potje. Of, in de laatste jaren, als Riëtte eens geblesseerd was. Maar nooit omdat de coach er echt voor koos..." Ze meende dat ze haar basis- stek had te danken aan haar sterke invalbeurt tegen Letland, in de eerste fase van de EK- kwalificatie. „Ik ben verdedi gend iets sterker dan Riëtte, denk ik. En met mijn blok 'zit' ik net wat hoger. Misschien heeft dat meegespeeld in de be slissing van de trainer." Haar coach omschreef zijn wijziging na afloop cryptisch: „Ik kan kiezen uit twee spelver- deelsters. In Frankrijk hadden we op sommige plaatsen pro blemen met onze blokkering. Sóms moet je dan op bepaalde posities wisselen." Het zal Fokkens, die gisteren halverwege de tweede set overi gens alsnog werd gewisseld voor Fledderus, weinig uitma ken. De smaak die ze overhoudt aan de winst op Frankrijk neemt niemand haar meer af. Niet alleen voor de rossige spelbepaalster - ze weet niet of ze verder gaat bij het Italiaanse AS Roma - was de strijd tegen Frankrijk een oppepper, voor de hele groep. Want nu lijkt de weg naai Sofia, EK-speelstad, geëgaliseerd. „Er lag toch druk op deze wedstrijd na de twee nederlagen in Frankrijk", aldus captain Erna Brinkman. „Voor al ik voelde die druk behoorlijk. Daarom speelde ik in de begin fase niet vrijuit." Daarmee was ze een van de weinigen. Opvallend was na melijk de geconcentreerde ope ning van de thuisploeg. Weinig servicefouten, weinig andere onnodige missers. De eerste af wijking in de Nederlandse op slag viel pas bij 21-17 in het tweede bedrijf te noteren en dat is in het internationale volley bal, zelfs bij de vrouwen, op merkelijk. Brinkman: „Twee weken geleden maakten we juist veel servicefouten tegen Frankrijk. Dan lieten we ze te rugkomen op momenten dat het bij hen niet liep. Dat heb ben we nu weten te voorko men." Sevilla, internationale wedstrijden. 1500 meter: 1 Lagat (Ken) 3.33.80. 2. Noah (Ken) 3.34.40, 3. Laban (Ken) 3 35.32, 8. Koers 3.37.08. AUTOSPORT Montreal. WK Formule 1, GP Canada, vrije training. 1. Hakkinen (Fin) McLaren 1.17,672. 2. Coulthard (GBr) McLaren 1,18.086. 3. Ir vine (GBr) Jaguar 1.18,508,4. Barrichello (Bra) Ferrari 1.18,570, 5 Montoya (Col) Williams 1.18,639, 6. R. Schumacher (Dui) 1.18,641, 11. M. Schumacher (Dui) Ferrari 1.19,166, 16. Verstappen (Ned) 1.20,561. BADMINTON Sevilla. Wereldkampioenschappen. Vrouwen, kwartfinales: Gong (Chn/3) - Au- dina (Ned/7) 6-11 11-8 11-8, Zhou (Chn/2) - Sorensen (Den/15) 11-3 11-2, Nine (Chn/8) - Yonekura (Jap/12) 9-11 11-1 11-0, Zhichao (Chn/5) - Yun (Chn/14) 11-9 11-2. CRICKET Amstelveen. Vriendschappelijk. Nederland - ECB (Engels amateurelftalj 0-2. Neder land 141 all out, ECB 203/9. Stand na 2e ronde: 1 Scott (Aus) 135 sla gen (-7). 2. Rose (Eng). Scarpa (Ita). 0'M- alley (Aus). Hugo (Fra) 137, 116. Lafeber (Ned) 151 (+9), is uitgeschakeld. Aalborg. Deens Open, Challenge Tour, 250.000 gulden. Stand na 2e ronde: 1. Delagrange (Fra) 134 slagen (-8), 2. Gustafsson (Zwe) 138, 3. Vibe-Hanstrup (Oen) 141, 35. Derksen (Ned), Miller (Ned) 148, uitgeschakeld 128. Bensdorp (Ned) 159, 139. Lovey (Ned) 165. NK Strokeplay. Delden. Mannen: 1. Alain Fonhof 68, 2. Haak 69, 3. Schilperoord 70. 4. Van Hoof 70, 5. Xavier Fonhof 71 Molenschot. Vrouwen: 1 Dekker 69, 2. Heeres 74, 3 Schuil 74, 4 Trepels 74, 5 Schonewille 75. TENNIS Parijs. Roland Garros, 15 miljoen gulden. Halve finales: Kuerten (Bra/1) - Ferrero (Spa/4) 6-4 6-4 6-3, Corretja (Spa/13) Grosjean (Fra/10) 7-6 6-4 6-4. Dubbelspel. Mannen, halve finales: Pala/Vizner (Tsj) Clement/Escude (Fra) 7-5 6 4 Vrouwen, halve finales: Dokic (Joe)/Martinez (Spa) Raymond (VSt)/Stubbs (Aus) 7-5 6-2, Pas- cual (Spa)/Suarez (Arg) - Henin (Bel) /Tatarkova (Oek) 6-2 6-0. Gemengd, halve finales: Suarez/Oncins (Bra) - Likhovtseva (Rus)/Bhupathi (Ind) 7- 5 4-6 6-2. Frankrijk - Letland. Net: Rotterdam. EK-kwalificatietoemooi. vrou- Nederland - Frankri|k 3-0 (25-22 25-19 25-20), Oekraïne - Letland 3-0 (25-15 25-20 25-16) Stand: 1 Oekraïne 4-6 (10-5), 2. Frankrijk 4-6 (9-5), 3 Neder land 4-4 (8-7). 4 Letlano 4-0 (2-12). Nummers een en tweeijter EK. Vandaag NedWInd - Oekraine. WIELRENNEN Ronde van Italië. Negentiende etappe. Alba - Busto Arsizio: 1 Cipollini (Ita) 163 km in 3 35 04. 2 Zanotti (Ita), 3. Hondo (Dui). 4. Strazzer (Ita). 5 Konisiev (Rus). 6 Hauptmann (Slv), 7. Baldato (Ita), 8 Quaranta (Ita), 9. Gerosa(lta), 10. Lombardi (Ita), 127 Blij- Ievens0.54 Algemeen klassement: 1 Simoni (Ita) 80.54.31, 2 Olano (Spa) 4.16, 3. Osa (Spa) 5.22, 4. Gontsiar (Oek) 6 10, 5 Azevedo (Por) 6.29, 6 Noe (Ita) 7.35. 7 Gotti (Ita) 7,39, 8 Buenahora (Col) 7 40, 9 Contreras (Col) 8.20, 10 Caucchioli (Ita) 10.10, 98 Blijlevens 1.46.20. Szczecin (Pol). Wereldbeker baanwielren- nen. Mannen, sprint, kwalificatie: 1. Chiappa (Ita) 10,875, 2. Buran (Ts|) 10,940, 3. Rousseau (Fra) 10,949, 14 Mulder (Ned) 11,251, 22. Benjamin (Ned) 11.485 Mulder naar eerste ronde. Trenton. First Union Classic 1. Dean (NZe) 147 km in 3.00 43, 2. Piziks (Let), 3 Koerts (Ned), 4 Grisikine (Rus), 5 Klasna(VSt).

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 39