Geloof Samenleving Het Beest Protest tegen ontbreken vrouwen in Hindoe Raad Mohammed Arkoun: Debat rond imam 'anachronistisch' Geld, vlees, wanhoop, geweld en seks op tv Temperaturen veel te laag ZATERDAG 9 JUNI 2001 "ATI VANDAAG I Negen juni is de geboortedag van de Nederlandse wijsgeer Gerardus Johannes Petrus Josephus Bolland (1854-1922). In 1986 werd hij benoemd tot hoogleraar filosofie in Lei den. Een positie van waar uit hij met gezag de filoso fie in Nederland een im puls kon geven. Bolland was een bewonderaar van de Duitse denker Hegel, die onder meer vond dat het wezen van de wereld 'de absolute rede' is. Leerlin gen van Bolland richtten na zijn dood in 1922 het 'Bolland-genootschap voor zuivere rede op'. Tien juni is de ge boortedag van de Nederlandse the oloog en sociaal pedagoog Hendrik Pierson (1834-1923). Een man die als directeur van de Hel dringgestichten (in de Gel derse plaats Zetten) voor uit de gevangenis ontsla gen vrouwen en verwaar loosde meisjes, zich jaren lang inzette tegen de pros titutie. Pierson was, bij voorbeeld samen met staatsman Groen van Prin- sterer, één van de voor mannen in het zogeheten 'Reveil': een opwekkings beweging binnen het or thodox protestantisme (1810), waarin de nadruk lag op persoonlijke vroom heid en broederlijke liefde. BEROEPEN NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Beroepen: te Hattem (Stadswijk), A. Tromp te Rijnsburg: te Leer dam, H. Westerhout te Krimpen a/d IJssel; te Noordeloos, J.A. van der Velden te IJsselmuiden-Graf- horst; te Rekken, mw. A. van Waard-Pieterse, kandidate te Lei den. Aangenomen: de benoeming tot docent systematische theologie aan de Universiteit Leiden, G. van den Brink te Bilthoven; de benoe ming tot docent bijbelse theologie te Utrecht, G. van Eek te Medellün (Colombia). GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJ GEMAAKT) Aangenomen: naar Bedum, A. van der Sloot te Drachtn-Noord. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERKEN Bedankt: voor Emmeloord, M.C. Mulder te Goes. VENETIË - Etnische, religieuze en politieke conflicten in het tijdperk van globalisering. Dat is het thema van de 49ste Biennale van Venetië, met werk van 350 kunstenaars uit 65 landen. Een jongetje rent rond tussen het hangende sculptuur 'Het Beest' van de Braziliaan Ernesto Neto. Foto: Reuters/ Vincenzo Pinto RUSWUK ANP AMSTERDAM ANP Hindoe-vrouwen zijn ontevre den over de eenzijdige samen stelling van de dinsdag geïnstal leerde Hindoe Raad Nederland. Hun belangrijkste grief is dat er geen vrouwen deel uit maken van het twaalfkoppige bestuur van de raad. Hierdoor wordt de strijd van hindoe-vrouwen voor gelijk waardigheid jaren teruggezet, zegt Vidya Ramdaras, voorzitter van de hindoestaanse vrouwen- vereinging Sitara uit Amster dam. Sitara zet zich in voor de emancipatie van hindoe-vrou wen en beraadt zich nog op ac ties tegen de raad. Die is vol gens Ramdaras meer een sta tussymbool voor de bestuursle den dan een raad om de belan gen vari de hindoe-gemeen schap te behartigen. De Hindoe Raad Nederland (HRN) is 5 juni geïnstalleerd door minister Van Boxtel van integratiebeleid. De raad is de officiële gesprekspartner van de Nederlandse overheid en zet zich onder meer in voor de in tegratie en participatie van hin does in de Nederlandse samen leving. De Sitara-voorzitter ziet niet hoe dit streven te rijmen is met de afwezigheid van vrouwen in het bestuur. Ze wijst erop dat hindoe-vrouwen door hun on dergeschikte positie veel moei lijkheden ondervinden, bijvoor beeld mishandeling en uithu welijking. „Kennelijk wil men alleen de integratie van man nen bevorderen. Het integratie- en participatie-streven is tot mislukken gedoemd zolang de vrouwen worden geweerd uit de raad", stelt Sitara. Onwetendheid ligt aan de basis van het 'anachronistische' de bat dat in Nederland is gevoerd naar aanleiding van uitspraken over homoseksualiteit van de Rotterdamse imam Khalil el- Moumni. De inbreng van meer kennis over moderne metho den om heilige teksten als de Koran te lezen, had de heilloze polemiek kunnen voorkomen. Dat zei de bekende islamge- leerde prof. dr. Mohammed Ar koun gisteren telefonisch van uit de Marokkaanse stad Casa blanca. De Algerijn Arkoun, bij zonder hoogleraar islam aan de Universiteit van Amsterdam, neemt morgen in cultureel cen trum De Balie in Amsterdam deel aan een debat over homo seksualiteit en islam. Aanlei ding zijn de opvatting van el- Moumni dat homoseksualiteit een besmettelijke ziekte is die de Nederlandse samenleving bedreigt. Het debat rond el-Moumni was volgens Arkoun uit de tijd omdat de moslims noch de cri tici van de imam blijk gaven van enige kennis over moderne methoden om de Koran te le zen. Arkoun zelf had naar eigen zeggen de imam in een hand omdraai duidelijk kunnen ma ken dat de Koranverzen die seks tussen mannen lijken te veroordelen, homoseksualiteit slechts aanvoeren als voorbeeld van ongehoorzaamheid aan God. Met de wetenschappelijke kennis die we nu over homo seksualiteit hebben, kunnen we aan die verzen, geschreven in een archaïsche cultuur, geen oordeel over homoseksualiteit meer ontlenen, aldus Arkoun, internationaal boegbeeld van de liberale islam. Dagenlang lag ik aan bed gekluisterd omdat bacteriën het nodig vonden mijn lichaam als slagveld te gebruiken. Omdat tv kijken en ziek zijn goed samen gingen, had ik de mogelijk heid te checken of Hans Dijkstal gelijk heeft. De WD-leider vindt dat er teveel seks en ge weld op de televisie is. Hij heeft gelijk. Althans, gedeeltelijk. Met de echte seks valt het wel mee, met het geweld helemaal niet. Op ieder uur van de dag wordt gedreigd, ge vochten, gekidnapt, gemoord. Als je voortdu rend zapt, is dat een verschrikking. Maar als je als een nijlpaard in het televisiewater gaat lig gen en die rommel van begin tot einde over je heen laat spoelen, knap je op van het onver woestbare optimisme dat afs pat van al die detectives, soaps en films. Alle daders worden gepakt en verdwijnen achter de tralies. Het recht zegeviert, de orde wordt hersteld, het is goed om goed te zijn. Kom daar eens om in de wereld waarvoor Dijk stal en zijn collega-politici ver antwoordelijk zijn. Eigenlijk had Dijkstals klacht zich ook moeten uitstrekken tot 'geld'. Want wat werkelijk een opmars op de televisie maakt is de jacht op geld. De adrenaline stroomt niet meer door de ade ren bij de crimi's en spektakel- fims, maar bij de spelletjes waarbij het grote geld te win nen valt. Dijkstal zou wel gek zijn daar over te klagen. Per slot van re kening heeft zijn partij nooit moeite gehad met ongebreideld geld verdienen en het zou hypocriet zijn om in onze kleptocratie, waarin de topmanagers zich 'exhibitionistisch verrijken', aldus pre mier Kok, het genoegen van het grote geld te ontzeggen aan willekeurige burgers. Het grote geld in de spelletjes wordt verdiend met de meest onzinnige en nutteloze kennis. En daar mee is het een perfecte afspiegeling van de top van het bedrijfsleven. Je kunt mij namelijk niet wijsmaken dat de topmanagers die per jaar tien, twintig miljoen of meer opstrijken, wer kelijk zoveel capaciteiten hebben dat ze die fantasiebedragen waard zijn. Maar Dijkstal houdt daarover zijn mond en Kok heeft al verklaard dat er geen stokje zal worden gestoken voor het klepto-verdienen (Minister Vermeend mocht er even over pie pen, zodat de indruk is gewekt dat de PvdA het erg vindt). Ziedaar, het leiderschap van Nederland. Geen visie, geen compassie en geen daadkracht om aan het ondermijnen van de maatschappij paal en perk te stellen. In Numeri 11 gaat het niet over de honger naar geld. Wat zou je met geld moeten in de woestijn. Dus richt de honger naar bevredi ging zich op iets anders: vlees. Het volk wil vlees en God geeft het ze. Hij zegt er gelijk bij dat het ze nog zal de neus uitkomen. Mozes is zo wanhopig over de verkeerde pij riteiten van het volk, dat hij dood wil. De meest bescheiden man die er ooit op aarde was (Numeri 12:3) is ten einde raad. Heeft^11 ooit een diep wanhopige politieke leider gee 't zien, in het echt of op tv? Ik niet. Een wanhopige politicus zullen we op de ti visie nooit zien. De media-adviseurs en de] media zelf willen korte zinnetjes, waarin de hele politieke opstelling zogenaamd wordt! mengevat - zogeheten soundbites. Ze wille politici vooral presenteren als leuke, gezel' types die niet moeilijk doen. Met privé-lei die in het doorsnee-patroon passen. Mozes past niet in het doorsnee-patroon. heeft een Koesjitische vroui getrouwd, een zwarte. ('Koi en 'zwart' zijn synoniemen)] Zijn zuster Mirjam spreekt schande van. Wat het probll is, valt uit de tekst niet op te] maken. De Koesjitische vroi heeft geen naam. Dat gaf de commentatoren de mogelijl' heid te zeggen dat de Koesji sche vrouw en Zipporah, de echtgenote die wel met naai en toenaam wordt genoemi een en dezelfde vrouw zou i Waarom ze tot de verklarinj hun toevlucht hebben geno da TAMARAH BENIfUlA men, is onduidelijk, want w ei om zou Mozes niet meerdei echtgenoten hebben kunne hebben, net als de aartsvadfer Bovendien, wat deed Zippo nt fout? Onduidelijk is dus waarom jam bezwaar maakte tegen i31 Cushitische. Het zou om racisme kunnen e J gaan. Belangrijk is in ieder geval dat zij hel e' derschap van Mozes ondermijnt door haar kwaadsprekerij. Ze schetst een beeld van It zes dat niet overeenkomt met de werkelijk heid. Ze wordt gestraft met een huidziekte haar - oh ironie - tijdelijk spierwit maakt. Ook wij krijgen niet-kloppende beelden va onze leiders. De media-adviseurs {spindej in het jargon) verdraaien het beeld van de litici door het gladstrijken van alle plooien media verdraaien het beeld door de politiir" dwingen tot het versimpelen van hun stan punt. En ook al heeft Dijkstal zich er nu ovP' beklaagd, de politici laten zich het zich maie al te zeer aanleunen, want het lijkt ze te on13 slaan van de plicht om echt profetisch lek schap te ontwikkelen. 1 Door die verdraaiing wordt verdoezeld dal!e helemaal geen boodschap meer is. Geen 31 boodschap, althans, met de kwaliteit van i131 boodschap van de verbaal zwakke Mozes. boodschap over de inrichting van een reel vaardige maatschappij, die je zo aan het h°r gaat, dat je er als leider wanhopig van woi als het plan niet wordt uitgevoerd. HET WEER PUZZEL el Het tijdperk van de regenheili gen is begonnen. Gisteren was het Sint Medardus, op 11 juni Sint Barnabas ('Regent het met Sint Barnabas, dan zwemt de oogst in een waterplas'), op 13 juni Sint Antonius van Padua ('Is het op Sint Antonius nat, de boer drinkt van verdriet zich zat') en op 15 juni Sint Vitus ('Als het regent op Sint Veith, dan regent het zes weken in één tijd'). Uit de spreuken blijkt dat onze voorouders niet ingeno men waren met regen in deze tijd van het jaar. Ik heb echter het sterke vermoeden dat veel spreuken van voor de Gregori aanse kalenderhervorming van 1582 dateren. Voor de kalender correctie van 10 dagen vielen de meeste regenheiligen dus in de waarachtige zomer. Aange zien de trend voor de hoogzo- mer niet zelden na half juni wordt gezet, verliezen spreuken die op regenheiligen voor de langste dag betrekking hebben hun geldigheid. Wat dat betreft sluit het onderzoek dat Dr. Vis ser de afgelopen decennia heeft uitgevoerd, veel beter aan op de actualiteit. Visser had het altijd over het Barnabaszomertje (kortstondige zomerse opleving rond 11 juni) en natuurlijk de bekende Schaapskoude (18-24 juni). Deze periode wordt wel iswaar door wolken en koelte gekenmerkt, maar door hoge druk gestuurd. Tijdens een ech te Schaapskoude valt er door gaans dan ook weinig of geen regen. De komende dagen ma ken we geen kans op een Bar nabaszomertje. Een met koude gevulde depressie in de boven lucht trekt langzaam van de Noordzee naar de Oostzee. Het systeem veroorzaakt vooral morgen en overmorgen enkele buien en zowel 's nachts als overdag zijn de temperaturen veel te laag voor de tijd van het jaar. Vandaag blijft het dankzij een zwakke rug van hogedruk op de meeste plaatsen (niet overal!) droog. Bovendien is er geregeld zonneschijn. De tem peraturen lopen op tot 17 gra den en er waait een matige zuidwestenwind. Morgen buien met kans op onweer: 's mid dags vooral in het binnenland. Verder een aantrekkende noordwestenwind en slechts 15 graden. Kruiswoordraadsel HORIZONTAAL: 1Dorst na overmatig alcoholgebruik; 7. Frans lidwoord; 8. uitroep van pijn; 10. edelgrootachtbaar; 13. plaats in de Ardennen; 15. nachtspiegel; 16. rivier (Sp.); 18. rund; 19. doorzichtig weefsel; 21. houten vat; 23. muzieknoot; 24. deel van een Franse ontkenning; 25. jubelkreet; 27. uitdrukking; 29. muzieknoot; 30. half vloeibaar kooksel; 32. vogelproduct; 33. eenheid van lichtgevoeligheid; 35. gewicht; 36. familielid; 38. voegwoord; 39. grote braadpan. VERTICAAL: 2. Op de manier van; 3. lidwoord; 4. dwarsmast; 5. stil!; 6. september (afk.); 9. deel van een schip; 11. vis; 12. tandeloos zoogdier; 14. een gekunstelde houding aannemen; 16. muzieknoot; 17. voegwoord; 20. open plek in een bos; 22. Frans lidwoord; 25. bijbelse naam; 26. getijde; 27. getijde; 28. nevel; 31. file; 34. Japanse parelduikster; 35. windrichting; 37. spil; 38. bijwoord. Oplossing van vrijdag: Horizontaal: 1. Skipas; 7. peren; 8. scene; 9. speet; 10. Bram; 11. Apollo; 12. patent. Verticaal: 2. Kunst; 3. poseur; 4. scherm; 5. spijs; 6. driepoot; 10. bout; 11. aap. WEEKOVERZICHT BUITENLAND Weersvooruitzicht HWS Geldig tot en met zaterdag. Noorwegen: Overwegend veel bewolking en perioden met regen. Zondag langs de westkust af en toe zon, dan ook minder wind. Mid- dagtemperatuur tussen 12 en 18 gra den. Zweden: Zaterdag af en toe zon en enkele buien. Zondag meest bewolkt en vooral in het midden en noorden veel regen. Maxima ■tussen 12 en 19 graden. Finland: Geleidelijk meer bewolking en vooral in het zuiden enkele stevige regen- en on weersbuien, met lokaal veel neerslag. Middagtemperatuur rond 19 graden, maar tijdens buien aanmerkelijk lager. Denemarken: Zaterdag nog kans op een bui. Verder meest droog en geregeld zon. Maxima rond 14 graden. Engeland, Schotland, Wales, Ierland: Zaterdag op veel plaatsen bewolkt en af en toe regen. Zondag in Ierland weer droog en wat zon. Maxima van 12 gra den in Schotland tot 17 in de omgeving van Londen. België en Luxemburg: Geregeld zon en vooral zondag weer een enkele bui. Maxima oplopend naar 17 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: In de zuidoostelijke departementen veel bewolking en flink wat regen. Naar het noordwesten toe perioden met zon en een enkele bui. Maxima rond 18 gra den. Zuid-Frankrijk: Af en toe zon, maar ook stevige on weersbuien, met vooral in het oosten plaatselijk flink wat neerslag. Maxima meest tussen 20 en 25 graden. Spanje: In het zuiden veel zon en droog, in het noorden meer bewolking en kans op een stevige regen- of onweersbui. Middag- temperatuur van 18 graden langs de Golf van Biskaje tot ruim 30 in Andalu- Portugal: In het noorden enkele wolkenvelden en mogelijk een bui. Verder droog en gere geld zon. Maxima van 20 graden aan zee in het noorden tot bijna 30 in het binnenland. Mallorca, Ibiza, Menorca: Perioden met zon en vooral zondag kans op een bui. Maxima tegen de 30 gra den. Marokko: Langs de westkust soms mist of wolken velden van zee. Verder veel zon en droog. Maxima van 21 graden bij hard nekkige wolken tot ruim boven de 30 graden bij veel zon. Tunesië: Aanhouden zonnig, droog en warm. Maxima van omstreeks 30 graden vlak aan zee tot ruim 40 graden in het bin nenland. Madeira: Zonnige perioden, maar in het noorden ook wolkenvelden. Droog. Middagtem peratuur omstreeks 23 graden. Canarische Eilanden: Zonnig, maar aan de noordkant van de eilanden kans op wolkenvelden. Gelei delijk meer wind. Maxima tussen 25 en 30 graden. Duitsland: In het zuiden veel bewolking en regen, ook kans op onweer. In het midden en noorden af en toe zon en een enkele bui. Maxima tussen 15 en 18 graden. Oostenrijk: Overwegend veel bewolking en regen, met lokaal veel neerslag en kans op on weer. In Karinthi droger en misschien wat zon. Maxima daar rond 25 graden, elders meest net onder de 20. Zwitserland: Veel bewolking en zowel zaterdag als zondag veel regen. Lokaal mogelijk ook onweer. Maxima rond 18 graden, in Tessin nog boven de 20. Polen: Overwegend veel bewolking en perioden met regen, in het oosten ook kans op onweer. Zondag in het noorden meest droog en wat zon. Maxima tussen 15 en 20 graden. Tsjechië en Slowakije: Veel bewolking en perioden met regen, lokaal veel neerslag en kans op onweer. Middagtemperatuur in Tsjechi net on der de 20 graden, in Slowakije nog rond de 25 graden. Italië: Flink wat zon in het zuiden, naar het noorden toe meer bewolking en toene mende kans op een stevige regen- of on weersbui. Warm met maxima op veel plaatsen ruim boven de 30 graden, in het noorden ongeveer 27 graden. Corsica en Sardinië: Eerst zonnig en droog, maar zondag meer bewolking en kans op een regen- of onweersbui. Maxima tussen 26 en 31 graden. Griekenland en Kreta: Zonnig, droog en warm. Maxima oplo pend naar 30 graden vlak aan zee tot 37 in het binnenland. Malta: Zonnig en vrij warm met maxima rond 30 graden. Turkije en Cyprus: Zonnig en droog. Maxima aan zee veelal tussen 25 en 30 graden. ZONDAG 10 JUNI 2001 Zon- en maanstanden Zon op 05.21 Zon onder 21.57 Maan op 00.54 Maan onder09.07 Waterstand IJmuiden Katwijk Hoog 07.16 19.39 6.49 19.12 Laag 03.16 15.24 2.57 «15.05 MAANDAG 11 JUNI 2001 Zon- en maanstanden Zon op 05.20 Zon onder 21.58 Maan op 01.26 Maan onderl0.13 Waterstand IJmuiden Katwijk Hoog 07.56 20.26 7.29 19.59 Laag 03.40 15.54 3.21 «15.35 Weerrapporten 08/06,17.00 uur: station weer wind temp neersl max min mm Amsterdam half bew nw4 16 8 0.0 De Bilt zwaar bew. w'3 16 6 0.7 Deelen w4 16 8 1.3 Eelde licht bew. w4 16 5 3.6 Eindhoven zwaar bew w3 16 8 1.5 Den Helder licht bew. w4 15 8 1.9 Rotterdam zwaar bew. w3 16 0.0 Twente half bew. nw3 17 8 1.6 Vlissingen half bew. w4 15 11 0.0 Maastricht zwaar bew. n2 16 10 6.9 Aberdeen zwaar bew. nw2 12 4 1.4 Athene licht bew. o3 26 18 0.0 Barcelona licht bew. z3 23 16 0.0 Berlijn zwaar bew. zw3 15 10 00 Boedapest half bew. zw3 24 12 0.0 Bordeaux regen nw3 22 14 0.0 Brussel zwaar bew, nw3 17 10 6.0 Cyprus licht bew. w5 28 18 0.0 Dublin half bew. w5 14 2 0.0 Frankfurt zwaar bew. z2 18 10 0.0 Genève zwaar bew. zo 2 23 0.0 Helsinki zwaarbew. zw4 17 11 0.0 Innsbruck zwaar bew. o4 23 11 0.0 Istanbul onbewolkt n3 25 18 0.0 Klagenfurt zwaar bew. z3 23 10 0.0 Kopenhagen half bew zw4 12 8 0.8 Las Palmas licht bew. n7 25 19 0.0 Lissabon zwaar bew. nw3 28 14 0.0 Locarno zwaar bew. w2 25 15 0.0 Londen half bew. nw3 18 7 0.0 Luxemburg zwaar bew z2 17 8 0.0 Madrid half bew. zw4 32 12 0.0 Malaga onbewolkt zo 4 26 17 0.0 Mallorca onbewolkt z2 27 12 0.0 Malta onbewolkt zo 3 28 20 0.0 Moskou zwaar bew. w.s.0 19 12 0.8 München regen w2 20 13 0.0 Nice licht bew. z2 20 18 0,0 Oslo regen z3 13 8 6.0 Parijs zwaar bew. nl 15 10 2.4 Praag zwaar bew. n3 21 12 '0.0 Rome licht bew. zw3 25 11 0.0 Split licht bew. zw3 26 14 0.0 Stockholm licht bew. zw 5 14 10 0.0 earn bewolkt onweer W warmtefront regen sneeuw V koufront opklaringen hagel lagedruk mist windrichting ft hogedruk zonnig 19 temperatuur ,nnn luchtdruk in -jOOö-hecto pascal LEIDSCH (Opgericht KANTOOR Rooseveltstraat 82 071-5356 356 Postadres; Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE e-mail: abonneeservice@damiate.hdc.nl Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. t/m/vr. 18.00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-13.00 uur 071-5128 030 DIRECTIE B.M. Essenberg, W.M.J. Bouterse (adjunct) J. Kiel (adjunct) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, C.M. van der Malen L.F. Klein Schiphorst (adjunct) PUBLIC RELATIONS W.H.C.M. Steverink 071-5356 356 REDACTIE A. Maandag, chef eindredactie algemeen T. Brouwer de Koning, chef redactie Rijn- en Veenstreek D.C. van der Plas, chef eindredactie regio J. Rijsdam, chef redactie kunst W. Spierdijk, chef sportredactie E. Straatsma, chef redactie Regio Leiden R.I.M. van der Veer, chef redactie Duin- en Bollenstreek W.F. Wegman, chef redactie Leiden INTERNET: www.leidschdagblad.nl TELEFAX Advertenties: 071 - 5323 508 Familieberichten; 023-5317 337, 023-5320 216 DAGBLAD 1 maart 1860) Redactie: 071- 5321 921 Hoofdredactie: 071-5315 921 ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 071- 5356 230 RUBRIEKSADVERTENTI!' Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 071- 5143 545 ABONNEMENTEN: (071-51 bij vooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per kwartaal (acceptgiro) per halfjaar (acceptgiro) per jaar (acceptgiro) Abonnees die ons een machtiging! verstrekken tot het automatisch a van het abonnements- geld, ontv korting per betaling. VERZENDING PER P0S1 Voor abonnementen die per post (binnenland) worden verzonden g toeslag van 0,95 aan portokost# verschijndag. LEIDSCH DAGBLAD OP CASSE Voor mensen die moeilijk lezen, s hebben of blind zijn (of een ander leeshandicap hebben), is een same van het regionafè nieuws uit het L( Dagblad op geluidscassette beschi informatie 0486-486486 (Centrum voor Gesproken Lectuur, Auteursrechten voorbehoul Dagbladuitgeverij Dami E-MAIL: redactie. Id@damiate.hd( Z l K E N H U I Z Warschau zwaar bew nw3 20 10 0.0 New Orleans zwaar bew. zo 3 29 23 '9 5 V/enen zwaar bew ver. 2 24 10 0.0 New York licht bew nw2 26 18 0.0 Zurich zwaar bew. zl 21 11 0.0 Tel Aviv licht bew nw3 27 18 0.0 Bangkok zwaar bew. zw2 32 24 26.0 Tokyo zwaar bew. o3 25 18 16.0 Buenos Aires zwaar bew. n3 17 13 0.0 Toronto licht bew. n3 24 12 0.0 Casablanca half bew. no 2 26 20 0.0 Tunis onbewolkt o4 29 17 0.0 Johannesburg onbewolkt no 2 16 9 0.0 Vancouver zwaar bew. nl 19 10 0.0 Los Angeles zwaar bew. w.s. 0 22 17 0.0 ONGEVALLENDIEN5T Rijnland Ziekenhuis, vestiging St. Elisabeth: 24 u. per dag. Diaconessenhuis: maandag t/m vrijdag 08.00-17.00 u. (uitgezonden feestdagen). Leids Universitair Medisch Centrum: 24 u. per dag. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: geen ongevallendienst. INLICHTINGEN BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: tel. 071-5178178. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Elisabeth: tel. 071-5454545. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: tel. 0172-463131. Leids Universitair Medisch Centrum: tel. 071-5269111.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 14