Vlaanderen boven in Parijs 'We gaan proberen met Quick Boys frisheid uit te stralen' Coureurs zijn anti-dopinghetze beu f Sport Ungerer tegen Douglas bij 30ste Gouden Spike n Vossen Jiperboer' lias trekt 13nd gelijk ^per De Ron MrRBC .-preses: Jan terug tballers rresteerd •son langer enst Celtic ld Team I Dubbeldam Hingis mist nieuwe kans op Grand Slam Leids voetbalgala doet het zonder Club van het Jaar SCOREBORD —DAG 8 JUNI 2001 981 21 'INCHEM - De Graafschap ZJPeter van Vossen en Den- 5hulp aangetrokken. Van Pitn (33) tekende gisteren in jnchem voor een jaar bij ib van de 'Superboeren' ien wederzijdse optie voor jaar. Schulp zette zijn .tekening onder een vierja- -jntract. Van Vossen nam pniwege het seizoen ontslag yenoord. Schulp (21) 10fle het afgelopen seizoen iurbasis voor NEC. Hij was 15jeend door Willem II. Ook iel van der Kruis tekende 1 Sjerjarig contract bij De 1 .schap- De verdediger van ïior was al eerder rond 14|e eredivisieclub. ■IAAG - De ontknoping bij ederlands kampioenschap jal voor vrouwen valt in niste wedstrijd van de ^f-vijf-serie. Hellas maakte Wtn tegen SEW de 2-1 ach- fmd goed door in Den Mnet 30-20 te winnen. De Hnd was 14-12 voor de Hiit Wognum. Zaterdag is TOrn het beslissingsduel. irden - Cambuur-keeper ^je Ron (31) gaat het doel j)C verdedigen. De Ron [in Roosendaal een twee- "ontract. De doelman, ge it üin Dinteloord, komt tee terug naar West Bra- 't00^erder keepte hij bij PSV "k). De Ron is in zijn loop- )0' 'jooral afgerekend op zijn ndsr lengte: 1.72 meter, li-jerecht", vindt hij zelf. |iskklde mensen hebben een pl op me gedrukt. Dat ik ji was voor betaald voet- Hsjij PSV stond De Ron in duels onder de lat, bij uur 200. ïtGl terg, de 5 F pn Ke er*Wrig] 6-4 [IGELES - David Stem, VI Elf nt van de Amerikaanse ereipalbond NBA, heeft be- J dat superster Michael Spe1zich voorbereidt op een (zoï. Al wekenlang gingen er <e Wen dat de beroemde enpalier weer in de NBA wil j Volgens Stem werkt Jor- geruime tijd aan zijn itrijr e. „Michael wil weten of Jiuidige niveau aankan. laarvan overtuigd is, 1 tij volgend seizoen", al- m. i - De Tsjechische politie 6-ifoensdagnacht in Praag Iers en een coach van ird-Ierse voetbalelftal in igt è»te nachtclub opgepakt. 4' JFit om aanvoerder de spelers Healy, Fer- Kennedy en keepers- right. Een van de vijf frerdacht van het toe van lichamelijk letsel serveerster. De vijf vastgehouden in af- ig van een bloedtest, het alcoholpercentage femeten, en de tenlaste- Noord-Ierland verloor ivond met 3-1 van Bondscoach Sammy zei dat de affaire is op- „Het zijn allemaal ils. die nog nooit een agressie hebben ver- S-el* -6 a 2 T RG - Henrik Larsson eren zijn contract bij lat nog een jaar loopt, 1 De Zweed blijft nu tot j de kampioen en beker- w van Schotland. Het af- p seizoen scoorde Lars- der actief voor Feye- 63 keer in officiële duels iltic. Woensdag nog 3 hij vier doelpunten yeden, in de kwalificatie- |d tegen Moldavië. Rond de Nederland- iter Jeroen Dubbel- •rdt een nieuw World jericht. De geldschie- et sponsorteam wordt le week bij het CHIO bekendgemaakt. Ze- )1 dat de ploeg grote na- it. Behalve Dubbeldam, h kampioen van Syd- lat bijvoorbeeld Rodrigo de wereldkampioen. :s Nieberg, Olympisch Jud winaar, en Willi Mel- wmpisch teamzilver, deel uit van de formatie. iige tijd is in de spring- it fenomeen van de :eams in opkomst. Arjen van de Werf en Gert Aandewiel wagen zich niet aan voorspellingen KATWUK WILLEM SPIERDUK VERVOLG VAN VOORPAGINA „Deze kans krijg ik nooit meer in m'n leven", dacht Arjen van de Werf (52) toen hij van Quick Boys het verzoek kreeg om met Gert Aandewiel hoofdtrainer te worden. En na een gesprek met Aandewiel wist hij zeker dat-ie het moest doen. „We zijn totaal verschillende persoonlijkheden. Gert is een denker, ik ben een doener, maar we vullen elkaar goed aan en we denken op de zelfde manier over voetbal." Van de Werf zegt, vier jaar na zijn vertrek bij Quick Boys, dat hij nog altijd een blauwwit hart heeft. „Het is een soort virus dat je nooit meer kwijt raakt." Van de Werf denkt de Katwij- kers goed te kennen. „Ik werk nu al 28 jaar als gymnastiekle raar, dertien jaar heb ik bij Quick Boys gezeten, ik ken de mentaliteit. Het publiek wil spelers zien die keihard werken, die alles in de strijd gooien." De Katwijker is optimistisch gestemd over de toekomst van zijn club, die nu al een paar jaar mindere resultaten boekt. „Na tuurlijk ga ik nu niets roepen over linker- of rechterrijtje. Ik vind het wel heel belangrijk dat er een technische leiding is met oud-voetballers als Hans van der Plas en Jaap van Duijn. Ik denk dat het heel belangrijk is dat de trainers een groep weten te maken van het eerste elftal, dat er een goede sfeer ontstaat, dat de spelers warmte voelen. Want aan de voetbalvaardighe den of trainingsmethodes van de vorige trainers heeft het echt niet gelegen." Ook Gert Aandewiel, afgelo pen seizoen nog als speler in de basisopstelling van het eerste elftal, waagt zich niet aan voor spellingen. „We gaan proberen frisheid uit te stralen. Als we dat nu eens als insteek nemen." De Katwijker denkt dat het een enorm voordeel is dat hij Quick Boys goed kent. „We zit ten nu zo dicht op het nieuwe seizoen dat het voor een trainer van buitenaf heel moeilijk zou worden om de club en de selec tie goed te leren kennen." Aandewiel keek aanvankelijk Arjen van de Werf. Archieffoto: Taco van der Eb aarzelend tegen een hoofdtrai nerschap aan omdat dat niet te combineren leek met zijn werk. Hij zou aanvankelijk assistent trainer worden van Ruud de Groot. De keuze viel uiteindelijk toch op Quick Boys. „Ik had nog niet een echte planning ge maakt voor mijn trainersloop- Gert Aandewiel. Archieffoto: Dick Hogewoning baan. Maar ik vond dit toch een enorme uitdaging." Het afgelopen jaar klonk op sportpark Nieuw Zuid steeds nadrukkelijker het geluid dat het eerste elftal meer Katwijkers zou moeten tellen. „Het elftal zal nooit meer helemaal Kat- wijks zijn. Dat is een romanti sche en een naïeve gedachte", stelt Aandewiel. „Spelers selec teren zichzelf en het is niet goed om kunstmatig een be paalde gedachte te volgen. Dat merkt iedereen, zo moet je voetbal niet benaderen." De Katwijker waarschuwt er voor dat de rol van de trainer niet moet worden overschat „Er wordt zoveel naar die trai ner gekeken. Maar de spelers moeten het uitvoeren, moeten goed voetballen." Voorzitter Jaap Kuijt van Quick Boys vond het geen ge makkelijke beslissing om Van de Werf bij w Leiden los te we ken. „Dat was moeilijk omdat je wist dat je een andere club met een enorm probleem zou opza delen. Toch zijn we er met het bestuur van leiden snel uitge komen." Voor het trainerschap bij Quick Boys had zich een aantal trainers gemeld. Kuijt: „In onze ogen zat daar geen geschikte kandidaat bij." Bovendien speelde een rol dat Quick Boys niet over al te veel financiële middelen beschikt nu het ont- Clijsters knokt uit geslagen positie terug In een minder opgepompte zwart-geel-rode ambiance dan vooraf was verwacht, lieten twee Belgische tieners gisteren op Roland Garros zien wat tennis zo interessant kan maken. In de halve finale van één van de vier jaar lijkse grote toernooien was Justine Henin op weg naar het grootste succes in haar loopbaan, totdat een of twee punten de kansen deden keren. Kim Clijsters profiteerde optimaal. Ze boog de achterstand - 6-2 4-2 15-40 - gede cideerd om in een overwinning (2-6 7-5 6-3) en bereikte haar eerste Grand-Slamfinale, morgen tegen Jennifer Ca priati. PARUS GERTJAN VAN GEEN Het Limburgse bakkersgilde had 100 taarten laten aanruk ken en deelde die uit aan de toeschouwers om het Belgische feestje alvast te vieren. Wie er ook won, voor het eerst zou een Belgische de finale van een Grand Slam spelen. Clijsters: „Dat van die taarten vind ik tof. Voor de finale zal ik er nog niet van nemen, maar zaterdagmid dag hoop ik ook een stukje te krijgen." Henin had het gevoel dat ze haar deel van het Belgische feestje in Parijs voor zichzelf verstoord had. „Mentaal werd ik zwakker. Ik begon defensief te spelen, terwijl ik daarvoor had aangevallen. Ik heb het vandaag weggegeven", zei de 19-jarige Waalse, die anderhal ve set nagenoeg perfect tennis speelde. Clijsters - gadegesla gen door haar nerveus kijkende vriend Lleyton Hewitt - stond onder druk, kreeg te weinig tijd voor haar slagen en moest be rusten in de feiten. Die logen er niet om. In de eerste set maakte Henin veer tien punten meer dan haar landgenote, die pas na het ge wonnen matchpoint op gelijke- hoogte kwam: 93 om 93. Clijs ters - vandaag wordt ze achttien - kreeg tot 4-3 in de tweede set geen breakpoint in haar voor deel. Henin dicteerde de wed strijd en had de perfecte tactiek gevonden om haar vriendin en rivale te bestrijden. De fluwelen backhand sprak voor zich, ze deed ermee wat ze wilde. Maar zoals zo vaak kan een tennisster in het zicht van de haven verkrampen. Henin kreeg verkeerde gedachten en voordat ze het wist was ze de tweede set kwijt. Henin: „Alles kan in een punt veranderen. Ik was misschien bang om te win nen. Ik wist niet wat er precies gebeurde. Het enige wat ik weet, is dat ik zwaar teleurge steld ben omdat ik een kans heb laten liggen om een droom waar te maken. Ik stond op het punt iets groots te doen, een Grand-Slamfinale te halen." Clijsters voelde de druk in de eerste anderhalve set, maar bleef geduldig wachten op haar kansen. „Het is niet dat ik slecht speelde, maar ik werd overklast", zei Clijsters. „Het was moeilijk om te blijven gelo ven in een goed resultaat, maar in tennis heb je altijd een kans. Zelfs als je matchpoints tegen hebt. Je kan altijd terugkomen in de wedstrijd. Het is een rare sport." Clijsters voelde het moment dat de wedstrijd op court Phi lippe Chatrier haar richting op ging, goed aan. Ineens sloeg ze de ballen weer diep tegen de baseline aan en verlegde ze de druk naar Henin. De doorgaans zo standvastige Waalse kwam er niet meer onderuit. Na een uur en 57 minuten capituleerde ze en was het Vlaanderen Bo ven. De jongste van het duo beseft dat ze geschiedenis had ge schreven „Het was niet mijn Kim Clijsters viert haar overwinning op haar landgenote Justine Henin. Foto: EPA En weer strandde een poging van Martina Hin gis naar een grote prijs voortijdig. Jennifer Ca priati, volgens de Zwitserse op dit moment de beste tennisster ter wereld, maakte genadeloos een einde aan Hingis' wanhopige zoektocht naar een nieuwe Grand-Slamtitel in het alge meen en die van Roland Garros in het bijzon der: 6-4 6-3. „Dit is weer een gemiste kans", zei Hingis. „Ik moet nu weer gaan uitzoeken wat ik moet verbeteren, voordat ik hier de volgende kans krijg." Het was de derde keer op rij dit jaar dat de 25-jarige Amerikaanse van Hingis won. De eer ste was de meest verrassende, in de finale van de Australian Open. Het waren dezelfde cijfers als gisteren. Ook in de finale van Charleston moest ze Capriati voor laten gaan. Capriati hield de nummer 1 van de wereld voor de negende keer op rij van een Grand- Slamtitel af. Hingis won voor het laatst een groot toernooi toen ze in 1999 met de overwin- ningsschaal in haar handen stond op de Austra lian Open. hoofddoel om de eerste Belgi sche in een Grand-Slamfinale te zijn, maar het is wel leuk om die status nu te hebben. Ik kan mezelf geen betere verjaardag wensen. Al wacht ik nog even met feest vieren. Ik ga niet stap pen. Ik moet met beide benen op de grond blijven staan." Het bestuur van w Leiden leunde tijdens de vergade ring van 29 mei nog eens ge makkelijk achterover. Het seizoen was goed afgesloten en er daagde een mooi nieuw voetbaljaar met tal van ver sterkingen voor het eerste elftal. Een dag later kwam trainer Van de Werf met het verzoek zijn contract te ont binden om naar Quick Boys te gaan. „En dan baal je wel even", verzucht secretaris Willem van der Wolk. „Tegen zo'n verzoek kan je moeilijk 'nee' zeggen", vindt Van der Wolk. „Het is voor de trainer een enorme uitdaging en als je weigert, heb je kans dat het een heel jaar door zeurt." Leiden besloot het verzoek van Van de Werf te honoreren mits de club een nieuwe trainer zou vinden. Dat lukte vrij snel. De club stelde Frank van der Krogt aan, die aan een sabbatjaar jaar wilde beginnen. Van der Wolk: „Twee seizoen geleden had Frank ook al bij ons ge solliciteerd. We vonden het al een hele goede kandidaat. Toen gaven we de voorkeur aan de ervaring van Van de Werf en zeiden tegen Frank dat hij misschien later nog eens bij ons aan de slag zou gaan. Die tijd is nu geko men." slag van trainer Ruud de Groot nog niet is afgewikkeld. Kuijt: „Ik kan niet ontkennen dat dat beperkingen met zich mee brengt. We weten nu nog niet hoe onze financiële positie vol gend seizoen exact zal zijn." De voorzitter verwacht dat de relatie tussen technische staf en de supporters, die vooral aan het begin van vorig seizoen ge spannen was, zal verbeteren. „Ik denk dat Aandewiel en Van de Werf wat meer krediet zullen krijgen." Een jury bestaande uit de sportredactie van deze krant nomineerde drie spelers voor de titel Voetballer van het Jaar en drie die in aanmerking ko men voor de prijs van het grootste talent. In de eerste categorie gaat het om Edwin Robbers van w Kat wijk, Jack Honsbeek van Ter Leede en Jeroen Buijs van UVS. Alledrie verdedigers die bij hun clubs een goed seizoen draai den. Een van hen wordt de op volger van Barry Dubbeldeman, de winnaar in 2000. Joeri On derwater (UVS), Zev Davidson (UVS) en Patrick Wijsman (Do- cos) zijn de genomineerde ta lenten van wie er een Florencio Cornelia opvolgt. De organisa tie, die liet weten nog enkele kaarten beschikaar te hebben, kiest zelf de Vrijwilliger van het Jaar en de teamprijs voor lagere elftallen. Het is treurig gesteld met het Leidse voetbal. Dat heeft de or ganisatie van het Leidse Voet balgala genoopt om volgende week geen Club van het Jaar te kiezen. De prijs wordt door gaans toegekend aan een ver eniging die zowel organisato risch als prestatief is opgeval len. „De ene club is gedegra deerd, de ander nét niet. De minst- slechte kiezen, daar be wijzen we niemand een dienst mee", aldus woordvoerder Wim van Duivenbode, gisteren bij de perspresentatie. Voor de rest volgt het zesde gala, op zaterdag 16 juni in het Antonius Zalencentrum, de ver trouwde formule van voorgaan de edities. Een feestelijke bij eenkomst van de Leidse voet balwereld opgehangen aan de verschillende prijsuitreikingen. LEIDEN WILMAR KORTLEEVER Troy Douglas en Simon Vroe- men zijn de bekendste Neder landse topatleten die morgen in actie zullen komen bij de wed strijden om de Gouden Spike. Het is de dertigste editie van de wedstrijd en Leiden Atletiek viert dat onder meer met een openingsoptreden van wereld kampioen K&G. Op het tartan gaat de meeste aandacht uit naar sprinter Douglas, die zich wil kwalificeren voor de wereld kampioenschappen in Edmont on. Op de 100 meter loopt hij onder meer tegen de Alphense Nederlands kampioen Martijn Ungerer. In ieder geval deze maand nog is Troy Douglas voor zijn wedstrijden ook aangewezen op Nederlandse wedstrijden als de Gouden Spike. Twee jaar ge leden testte de 38-jarige Hage naar bij een dopingtest positief op het omstreden middel nandrolon. Door de Nederland se atletiekunie werd hij al meer dan een jaar vrijgesproken, maar de internationale atletiek- federatie was onverbiddelijk en gaf hem een internationaal startverbod tot zijn zaak zou zijn voorgekomen een arbitra gezitting. Over enkele weken doet dat er niet meer toe, om dat Douglas er dan een start verbod van twee jaar op heeft zitten. Dat is de maximale duur van een daadwerkelijke schor sing. Al sinds 1999 heeft de gedre ven Douglas zijn zinnen gezet op een internationaal optreden. Begin mei won hij in Lisse de Ter Specke Bokaal met uitste kende tijden op de trainingsaf standen' 150 en 300 meter. 'In Leiden wil ik me met een tijd onder de 20,50 op de 200 meter meteen plaatsen voor de we reldkampioenschappen', meld de Douglas toen al. Tegenstand krijgt hij net als op de 100 meter onder meer van de Oegandees Joseph Kojo feli en Martijn Un gerer. In totaal komen er 24 rege rend Nederlands kampioenen aan de start, onder wie olym pisch steeple chase finalist Si mon Vroemen. Vroemen start op de 3000 meter tegen onder meer Ramses Bekkenk van Lei den Atletiek. Oud-Gouden Spi ke winnaars Corrie de Bruin (19%) en Laurens Looije (1997) gaan op herhaling. Bij het pols stokhoogspringen levert dat een interessant duel op met na tionaal recordhouder Chris Tamminga. De wedstrijden om de Gou den Spike beginnen morgen om 13.00 uur (kogelslingeren vanaf 10.00 uur). Entree gratis. ut -frte VERVOLG VAN VOORPAGINA Mario Cipollini is het niet eens met de be slissing om de Giro d'Italia uiteindelijk toch door te zetten. Super-Mario liet gistermor gen nog weten dat de wielrenners, uit pro test tegen de spectaculaire anti-dopingactie van de Italiaanse politie, de hele Ronde van Italië maar beter konden afblazen. Klimmer Marco Pantani, die vanwege een griepaan val al had besloten de ronde niet uit te rij den, was het met hem eens: „Als er iemand fout zit, moet je die pakken. Maar je kunt niet altijd iedereen afstraffen." Pantani nam het bovendien op voor de medische en technische staf. „Er zijn per sonen bij die misschien slechts duizend gulden per maand verdienen, maar die nu te bang zijn om naar de wedstrijden te ko men." Volgens de nieuwe anti-dopingwet in Italië is eenieder die stimulerende mid delen gebruikt, verstrekt of verhandelt schuldig. De straffen zijn ook serieus. De gevangenisstraf kan oplopen van drie maanden tot drie jaar, geldboetes lopen van vijfduizend tot ruim honderdduizend gulden. Hoewel de wielrenners na een lang be raad van een halve dag en een afgelasting van de koninginnerit toch besloten de Ron de van Italië te hervatten, vinden de mees ten dat de heisa rond het vermeende do- pinggebruik het hele wielerfestijn flink ver pest heeft. De coureurs voelen zich als cri minelen behandeld en roepen sportfedera ties en regeringen op om voor eens en voor altijd een gepast beleid te vinden voor de controle en opsporing van doping in de sportwereld. Generaal Gennaro Niglio van de narcoti cabrigade verklaarde 's middags op de ra dio dat zijn team bij de invallen in de ren nershotels complete mini-laboratoria heeft aangetroffen. Klaar om snelle bloedanaly- ses uit te voeren. Ook werden er grote hoe veelheden caffeine, hormonen (testoste ron) en cortisonen aangetroffen. Op zich zelf misschien geen verboden dopingmid- delen, maar in combinatie kunnen cock tails van dergelijke medicijnen wel degelijk tot de verboden, stimulerende middelen gerekend worden. Van sommige doosjes medicijnen waren de etiketten onleesbaar gemaakt of verwijderd. Ook werden er in jectienaalden met bloed in beslag geno men. De renners werden gisteren moreel ge steund door de organisatie van de Giro. Zo wel de directeur van de Ronde, Carmine Castellano, als UCI-voorzitter Hein Ver- bruggen en Candido Cannavo, hoofdredac teur van de Gazzetta dello Sport (de be langrijkste sponsor van de Giro), haastten zich gistermorgen naar het hotel in San Re- mo om de renners een hart onder de riem te steken. Verbruggen riep op voor begrip voor de wielrenners: „Als ze zouden besluiten niet verder te fietsen, moeten we dat accepte ren. We moeten begrijpen wat ze de afgelo pen nacht, en de afgelopen jaren, hebben meegemaakt. Onbegrijpelijk blijft voor ons waarom controles op een dergelijke, spec taculaire manier gebeuren." PRIJSVRAGEN Lucky day van donderdag 7 juni 5 - 9 - 11 - 12 -16 - 18 - 25 - 26 - 28 - 32 - 36 - 44 - 47 - 55 - 61 - 64 - 66 - 69 - 76 - 80. (onder voorbehoud) VOETBAL Confederatie Beker, halve finales. Japan - Australië 1-0 (1-0). 43 Nakata 1- 0. Scheidsrechter Archundia (Mex). Toe schouwers: 47.525. Rode kaart: 43. Suzu ki (Jap), 87 Moore (Aus). Frankrijk - Brazilië 2-1 (1-1). 7. Pires 1-0, 30 Ramon 1-1, 54 Desailly 2-1. Scheids rechter: Ghandour (Egy). Toeschouwers 35.000. (Den/1) 11-6 11-6. Z Gong (Chn/5-8) - Wang (HKo/9-16) 11-4 11-1. R Gong (Chn/3-4) - Rasmussen (Den) 11-111-1. Mixed dubbel, kwartfinale: Eriksen/Schiol- dager (Den/2) - Bruil/Jonathans (Ned) 15- 3 15-6. Nederland - ECB (Engels amateurelftal) 0- 2. Nederland 228 all out. ECB 229/8 ECB wint met 1 wicket. Austerlitz. 39ste Ronde van Austerlitz. Sportklasse A (70 km): 1. Van Schoonho ven (Ede). 2 Roos (Zoetermeer), 3 Haren (Ni)megen), 4. Van Leeuwen (Zoetermeer), 5 Nieuwerth (Lekkerkerk) Veteranen (60 km): 1 Nederlof (Kamerik), 2. Hoeiien (Amsterdam). 3. Voorn (Hilversum). 4 Streng (Woerden). 5. Van ®Tang (Voor hout BADMINTON Sevilla. WK. Mannen, achtste finales: Gopichand (lnd/5-8) - Permadi (Taw) 15-10 15-13, Hong (Chn/4) - Hoek (Mal/9-16) 15-14 15-10, Hariyanto (HKo) - Mainaky (lno/5- 8) 7-15 15-7 15-5, Gade (Den/2) - Tsuen (Chn/9-16) - Boesen (Den/5-8) 7-15 15- 10 15-10, Hidayat (lno/3-4) - Wong (Mal) 15-10 11-15 15-7, Lee (Kor/5-8) - Jonas sen (Den/9-16) 15-6 15-11. Vrouwen, achtste finales: Audina (Ned/5- 8) - Mori (Jap/9-16) 11-6 11-4, Zhang (Chn/5-8) - Meulendijks (Ned/9-16) 11-2 11-9, Yonekura (Jap/9-16) - Zhen (Sin) 11-3 11-8, Sörensen (Den/9-16) - Mann (GBr/5-8) 11-411-3, Zhou (Chn/2) - Ling (HKo) 11-4 11-1, Dai (Chn/9-16) - Martin Warwicks. Engels Open, 3 miljoen gulden: Stand na le ronde 1 Oldcorn (Sch), Scott (Aus) 67 slagen (-5), 2. Bernardini (Ita) 68. 4. Howell (Eng), Rocca (Ita) 69. 144 Lafeber (Ned) 80 (+8) Aalborg. Deens Open, Challenge Tour, 250.000 gulden: Stand na le ronde 1 Delagrange (Fra) 65 slagen (-6), 2. Baraka (Dui), Gustafsson (Zwe) 67. 23. Derksen (Ned) 73 (+2). 44 Bensdorp (Ned) 74, 144. Lovey (Ned) 81 TENNIS Parijs. Roland Garros, 25 miljoen gulden. Vrouwen, halve finale: Clijsters (Bel/12) Henin (Bel/14) 2-6 7-5 6-3, Capriati (VSt/4) - Hingis (Zwi/1) 6-4 6-3 Mannen dubbel, halve finale: Bhupathi/Paes (Ini) Hill/Tarango (Aus/VSt) 6-3 3-6 6-4 Ge mengd dubbel, halve finale Pascual/Car bonell (Spa) - Husarova/Pala (Slv/Tsj) 6-7 6-3 6-1. IJSHOCKEY East Rutherford. NHL. finale Stanley Cup. GOLF Zesde wedstrijd New Jersey Devils - Colo rado Avalanche 0-4. Stand in best-of-se- ven 3-3. Beslissende duel morgen in Colo rado. ZWEMMEN WIELRENNEN Canet Plage. Mare Nostrum Tour. Vrouwen 50 m vrij 1 De Bruijn (Ned) 24,85, 2 Moravcova (Slw) 25,96, 3. Rignall (Dui) 26,13 100 m vlinder 1 De Bruijn (Ned) 58,78, 2. Moravcova 58,80, 3 Bespalova (Rus) 1 00,82 200 m vrij 1 Poll (CRi) 1,59,35, 2 Jacobsen (Den) 2.00.46. 3 Graham (Aus) 2.02,75 Mannen 50 m vrij 1 Popov (Rus) 22,18, 2. lies (Ale) 22,96, 3 Neethling (ZAI) 23.12' 100 m school 1 Lisogor (Oek) 1 02,52, 2. Komornikov (Rus) 1.02,70, 3. Knabe (Can) 1.02,92 200 m wissel 1 Johns (Can) 2.03,21, 2. McGregor (Aus) 2.03,57, 3. Van der Zant (Aus) 2 03.69 200 m rug 1 Kozul| (Kro) 1 59,26, 2. Hass (Aus) 2.01,71, 3. Strahija (Kro) 2.03,81.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 21