'Drie piek per liter werkt pas afstotend' Accijnzen en heffingen bepalen benzineprijs Plastic maken van aardappelschillen Economie VW tegen vijandige overname s russel verbaasd over erbod nertsen fokken jjerkloosheid [lijft dalen ilde stakingen ECT-haven loten Lufthansa reer in actie S rjaar. jTrega 100 1 inenweg scussieover wetsbaar web luitema ntterrein Ichtus Hogeschool open WMC-leden stemmen voor spoorakkoord Mensen die weinig bellen niet welkom bij Libertel Export naar Japan minimaal Reclame voor tweejarigen ONDERDAG 17 MEI 2001 if daald r r, iron 95 r overname van de A&P-su- is het marktaandeel van ld-dochter Schuitema ge- Jen van 11,5 tot 14,9 pro- t. De nettowinst nam in het te kwartaal met 20,2 pro- ttoe naar 27,7 miljoen gul- De omzet kwam uit op 1,8 ard, 43,3 procent meer dan jaar eerder. Winkelketen 00, met 387 supers, pres- de ook goed. Het marktaan- nam toe van 11 naar 11,5 :ent. Verwacht wordt dat de >t dit jaar sterk stijgt. Shell: Hoeveelheid verkochte benzine al jaren constant )0RBURG - Het aantal werk en in Nederland is in april naar 155.000. Een afna- van 21.000 geregistreerde rklozen vergeleken met een iand eerder. Wanneer de sei- enseffecten buiten beschou- ng worden gelaten daalt het rkloosheidscijfer met 11.000 rsonen. Dat maakte het Cen- al Bureau voor de Statistiek lochtend bekend. TTERDAM - De staking bij Rotterdamse containerover- gconcern ECT begint offici- pas morgen, maar veel ha- mverkers wilden daar van- jrgen en gisteren niet op chten. Na de middag-, ond- en nachtploeg op de ime-terminal in het Eemha- ïgebied gisteren, legde van- agde ochtendploeg op de ilta-terminal op de Maasvlak- het werk neer. Enkele hon- rden havenwerkers proteste- i daarmee tegen het mislukte 0-overleg eerder deze week. KNKFURT - De loononder- ndelingen tussen Lufthansa depilotenvakbond Cockpit gisteren zonder resultaat ebroken. De piloten begon- vannacht daarom aan een uwe 24-uursstaking. De vak- 0 i id deed een belangrijke con- sie door de eis van 30-35 oicent loonsverhoging af te '5 akken tot 24 procent bij een met een looptijd van een io r. Lufthansa wil echter niet i0> Ier gaan dan 13,6 procent in !0 !o «TRICHT - Bij de produ- it van keramische wand- en irtegels Trega in Maastricht dwijnen 100 van de 400 ar- dsplaatsen door een reorga- itie. Het bedrijf mikt niet 75 ger op verre markten, maar erkt zich tot de Benelux en deel van Duitsland. VHAAG - Het kabinet wil de- omer een brede maatschap- ijke discussie over de kwets- rheid van de internetinfra- ictuur. Volgens het ministe- ran verkeer en waterstaat bedrijfsleven, overheden en ticulieren zich onvoldoende vust van de kwetsbaarheid het wereldwijde web. Inci- iten in binnen- en buiten- 1 tonen aan dat het inter- rerkeer ernstig kan worden regeld door rondwarende ïputervirussen. Het kabinet dt het veiliger maken van de metinfrastructuur een ab- ite noodzaak. isfoqrt anp „Geleidelijke prijsverhogingen schrikken automobilisten niet af. Daar laten zij hun wagen niet voor staan". Het verbaast prof. dr. W. van Raay, hoogleraar economische psychologie aan de Katholieke Universiteit Brabant in Tilburg niets dat de recente, forse prijsverhogingen voor benzine de consument nauwelijks lijken te deren. den haag gpd Sinds begin dit jaar kwam er ruim 35 cent per liter bij, maar de consumenten reageren nau welijks. Geen lange rijen bij de witte pomp of auto's die vaker voor het huis blijven staan. „Een plotselinge uitschieter, die zorgt voor een schrikreactie. Maar die is ook maar tijdelijk. Toen het 'kwartje van Kok' in 1991 werd ingevoerd, werd er korte tijd minder getankt. Maar na een week was dat al weer over. Het is een kwestie van wennen". Bij een stevige verlaging van de prijs reageert de consument overigens wél, heeft dr. J. Rouwendal, docent ruimtelijke economie aan de Vrije Univer siteit in Amsterdam en aan de Universiteit van Wageningen, uit onderzoek geleerd. „In 1986 werd benzine plotseling een stuk goedkoper. Consumenten gingen binnen korte tijd veel meer tanken voor privé-doel- einden". Rouwendal denkt niet dat au tobezitters ooit massaal zullen overstappen op het openbaar vervoer, omdat dat in het verle den ook niet is gebeurd bij ex treme prijsstijgingen. „Toch is reizen per trein of bus financi eel niet onaantrekkelijk. Trein kaartjes en strippenkaarten zijn in tegenstelling tot benzine niet veel duurder geworden Volgens een woordvoerder van Shell is de hoeveelheid ver kochte benzine al jaren vrij constant, ondanks forse prijs verhogingen. De automobilist rijdt er niet minder om, meent de woordvoerder. Een zegsman van Esso heeft vergelijkbare er varingen. „Zelfs fietsuitjes vin den in feite met de auto plaats. Men zet de fiets achterop de auto en rijdt naar een plaats tientallen kilometers verderop". Al laat de benzineprijsverho ging de consument op dit mo ment koud, er zit volgens prof. Van Raay wel degelijk 'een grens aan wat mensen willen betalen'. „Zo'n grens ligt sowie so bij een rond bedrag, zoals de drieguldengrens waar een liter euro loodvrij nu tegenaan hikt. Dat heeft psychologisch een af stotende werking. Bij de invoe ring van de euro zullen pomphouders ook een psycho logisch mooie prijs hanteren". Volgens Van Raay is voor de privé-rijder en voor het klein zakelijk verkeer de rek eruit bij een adviesprijs van vijf gulden per liter. „Dan kunnen mensen het niet meer betalen en zullen er zeker Kamervragen worden gesteld, omdat de mobiliteit in het gedrang komt". Autobezitters die altijd voor een vast bedrag tanken, hebben ogenschijnlijk niet veel last van de prijsstijgingen, maar tanken eenvoudig weg minder liters per keer. Het bedrag verhogen zullen ze niet gauw doen, denkt Van Raay. „Ook in andere sec toren zie je dat de consument zijn eigen grenzen stelt. Veel mensen nemen nooit meer dan 100 gulden mee naar de super markt. Of ze kopen niet vaker dan eens per maand een kaart voor de mobiele telefoon. Op is den haag gpd In Nederland rijden 6,5 miljoen perso nenauto's rond. Daarvan staat volgens het CBS elf procent op naam van een bedrijf. Het gaat vooral om leasewagens. De rijders daarvan krijgen de benzine meestal door de baas vergoed. De overheid heeft via de accijnzen en BTW grote invloed op de benzineprijs. Op dit moment bedragen de accijnzen en heffingen 1,34 gulden per liter. Over de benzineprijs wordt, net als over alle andere producten, BTW gehe ven. Benzine valt onder het hoge BTW- tarief, dat sinds 1 januari van dit jaar 19 procent bedraagt. Tot 1 januari was dat 17,5 procent. BTW wordt geheven over de literprijs. Als oliemaatschappijen de literprijs verhogen, nemen ook de BTW- inkomsten voor de staat toe. De accijnzen worden regelmatig ver hoogd. De beruchtste verhoging dateert van 1 juli 1991, toen het 'kwartje van Kok' werd ingevoerd, vernoemd naar de toenmalige minister van financiën en huidige premier Kok. Het protest was enorm en 1,12 miljoen autobezitters vul den een briefkaart in om tegen de ac cijnsverhoging van 25 cent per liter (in clusief BTW) te protesteren. De belangrijkste reden voor die ac cijnsverhoging was de slechte staat van 's rijks financiën. De accijnsverhoging, die tijdelijk zou zijn, was opgenomen in de toen opgestelde bezuinigingsplan nen, die bekend werden als de Tussen balans. Een volgende forse verhoging van acht cent per liter volgde op 1 januari 1994. De transportsector wist toen compensa tie af te dwingen voor de accijnsverho ging op diesel. Op 1 juli 1997 wordt de accijns op een liter benzine verhoogd met dertien cent. Die verhoging was bedoeld om automo bilisten minder te laten rijden om files te voorkomen en het milieu te sparen. Te gelijkertijd werd de wegenbelasting ver laagd. Voor een auto die op benzine rijdt bedroeg de verlaging 140 gulden per jaar. Sinds 1996 worden de accijnzen jaar lijks aangepast aan de inflatie. De Twee de Kamer ging in oktober 1995 akkoord met dit kabinetsvoorstel. Het Centrum voor energiebesparing en schone technologie heeft vorig jaar september berekend dat de gemiddelde automobilist in guldens gemeten fors meer betaalde dan in 1980. Maar gecor rigeerd voor inflatie lag de benzineprijs vijf procent onder het peil van begin ja ren tachtig. Op het moment dat dit on derzoek werd gepubliceerd kostte een li ter euro loodvrij bijna 2,70 gulden. Van af vandaag is dat na een nieuwe verla ging met 2 cent 2,77 gulden. wolfsburg dpa Volkswagen werkt aan plannen om zich beter te beschermen tegen een ongewenste overna me. Topman Piëch zei tegen het blad Wirtschaftwoche het tot zijn taak te rekenen om voor zijn vertrek - volgend jaar - er voor te zorgen dat niemand VW kan opslokken. Het concern spreekt tegen dat er delen naar de beurs wor den gebracht. De beurswaarde van het Duitse autoconcern be draagt op het ogenblik 17,3 mil jard euro. Dat is duidelijk lager dan de 25 miljard euro van BMW of de 58 miljard euro van DaimlerChrysler. „Een of ande re Amerikaanse fabrikant heeft zeker tweemaal zo veel geld in kas voor deze smakelijke worm", aldus Piëch. VW heeft in zijn statuten op genomen dat geen enkele aan deelhouder meer dan 20 pro cent van het stemrecht mag hebben. De deelstaat Nedersak- sen, waar VW is gevestigd, heeft die 20 procent en kan het con cern zo beschermen. VW kocht vorig jaar al 10 pro cent van zijn eigen aandelen te rug en wil nog eens 10 procent terugkopen. Zo kan het de koers opschroeven. Andere mo gelijkheid om een overname te voorkomen is het ruilen van aandelen met een partner als bandenfabrikant Continental. Verder kan VW ongewenste indringers buiten de deur hou den door een meerderheidsbe lang te kopen in de Zweedse vrachtwagenproducent Scania. VW beschikt over een 'oorlogs kas' van 17,7 miljard euro. Daardoor is het concern 'een zeeëgel, die zich slecht laat ver orberen", aldus topman Piëch. ROTTERDAM - De Rotterdamse Ichthus Ho geschool opende vandaag de deuren voor de buitenwereld. Het nieuwe gebouw kostte 65 miljoen gulden. Het onderwijs voor de ruim 6.500 studenten in vijf verschillende HBO- richtingen is sterk computergericht. Architect Erick van Egeraat zorgde er voor dat het dag licht vanaf de Rijnhaven door de glazen gevel naar binnen golft. Een bezoeker krijgt vanaf een loopbrug in de nok van het gebouw spontaan hoogtevrees van de open ruimtes die zich onder hem uitstrekken. In het hele gebouw staan 1.200 computers ter beschik king. Aan drie zijden van de atrium-achtige binnenplaats zijn kantoren en lesruimtes. Foto ANP/Robert Vos Vinding van Rodenburg Biopolymers krijgt praktische toepassing isw ,7ÉC 5, Europese Commissie zet 'gtekens bij de kabinets- )i,25 inen om de nertsenhoude- n Nederland te verbieden, commissie, het dagelijks nmf uurvan de Europese Unie, n,K chouwt het dreigende ver- I als een mogelijk obstakel »3,5C r het vrije verkeer van goe- ninde unie. n woordvoerder kondigde K.Bifren aan dat de commissie tlijk begin juni, in deze zin guii gageren op de Nederlandse _aa« inetsplannen. De regering guw 5 die n Brussel aangemeld, commissie kon ook zonder akkoord gaan. Ook 'drijk heeft volgens de 'fdvoerder om dezelfde re en in Brussel bezwaar aan wend tegen het dreigende erbod. eeK 'ederland beroept zich op 'pese regels die een uitzo n- ng maken voor maatrege- °P ethische gronden. Mi- ■r Brinkhorst (Landbouw) de bontfok 'onethisch'. De 200 nertsenfokkers die Ne derland telt, zouden hun bedrijf nog tien jaar in stand mogen houden, maar niet meer mogen uitbreiden. „De commissie kan nu naar het Europese Hof van Justitie in Luxemburg stappen als de wet er eenmaal is", aldus de woordvoerder. Secretaris Verhagen van de Ne derlandse Vereniging van Fok kers van Edelpelsdieren (NFE) vindt dat Brinkhorst goed moet luisteren naar de Europese Commissie: „De minister Idopt zich graag op de borst een ech te Europeaan te zijn. In de mkz- crisis wees hij er steeds op dat Nederland niet uit de pas kan lopen met Europa. Hij heeft dan ook heel wat uit te leggen als hij nu ineens de ogen sluit voor de Europese Commissie." De actiegroep Bont voor Dieren is verbaasd over de vraagtekens uit Brussel. „Vorig jaar speelde eenzelfde voorstel van Groot- Brittanië. Toen had de Europe se Commissie geen bezwaren", aldus campagnecoördinator Keiler. oosterhout ron gregoor Elk jaar worstelt half Nederland met een kerstboom die zijn naalden verliest als de eigenaar hem met kluit en al uit de plas tic pot probeert te wrikken. Dat ongemak kan voorbij zijn dankzij een uitvinding van Ro denburg Biopolymers. In het plastic'van hun pot zit kunst mest verwerkt, zodat de bomen voeding krijgen en hun naal den niet verliezen. En in janua ri gaat de boom met pot en al de grond in om vervolgens te groeien als stond hij in het bos. De nieuwe pot is mogelijk door de ontwikkeling van een nieuwe soort plastic uit... aard appelschillen. Dat plastic heeft dezelfde kwaliteit als synthe tisch plastic, is even duur en volledig afbreekbaar. Je stopt het in de grond en na twee, drie maanden is er niets meer van te vinden. De bodem wordt niet vervuild omdat het plastic voor 100 procent be staat uit natuurlijke grondstof fen. Rodenburg bestaat al meer dan vijftig jaar en houdt zich bezig met de verwerking van de bijproducten van aardappelen. „Wij halen bij de grote frietfa- brieken de schillen en andere bijproducten op. Daar maken we veevoer van en dat leveren we af bij de boeren", vertelt di recteur Remy Jongboom. Het bedrijf begon aan de ontwikkeling van het plastic omdat algemeen directeur Aaik Rodenburg al in 1997 begreep Directeur Remy Jongboom met de biologische plastickorrels. GPD/Jo- han van Gurp dat de veestapel in Nederland weieens drastisch zou kunnen inkrimpen. Daardoor zou min der vee van zijn schillen gaan eten. Op dat moment kon hij nog niet bevroeden dat de vee teelt rampen stond te wachten als de varkenspest en mond- en klauwzeer. Kort voor het uitbreken van de varkenspest nam Rodenburg contact op met het Agro Tech nologisch Onderzoeks Instituut (ATO) in Wageningen. Hij vroeg zich af of van de aardappel schillen nog iets anders ge maakt kan worden. Twee dagen later startte het ATO onder lei ding van Remy Jongboom een haalbaarheidsstudie. Vergisting en melkzuurproductie bleken economisch niet aantrekkelijk. Jongboom kon wel bioplastic plaatjes tonen, die volkomen afbreekbaar waren. Daarna volgde nog eens een onderzoek van twee jaar. Intussen had Jongboom zoveel vertrouwen in op en omrijden voor een paar cent korting is vaak niet lucra tief'. Nauwelijks groei schone benzine den haag gpd Stijgende benzineprijzen dragen niet bij aan de popu lariteit van schone benzine. Shell signaleert nauwelijks toenemende interesse voor Shell Pura. Voor automobi listen die al eens hebben ge dacht aan de overstap had de prijsstijging de doorslag kunnen geven. De advies prijs van Shell Pura ligt wel iswaar negen cent boven die van een liter euro loodvrij, maar bij steeds duurdere benzine wordt dat verschil relatief minder. „Zo redeneren mensen niet", zegt woordvoerder Treur van Shell. „Een min of meer vaste groep klanten tankt Pura en die hebben daar hun eigen redenen voor. Ze doen dat voor het milieu of ze gunnen hun motor het allerbeste en heb ben daar wat extra geld voor over". Shell Pura kwam vorig jaar maart op de markt. De be langstelling groeit licht, vooral na reclamecampag nes. Niet zozeer de benzine zelf is schoon, maar er ko men minder schadelijke stoffen uit de uitlaat. houten anp Leden van de vakbond voor ma chinisten en conducteurs WMC hebben voor het inmiddels ver vallen spoorakkoord gestemd. De waarde van deze stemming is onduidelijk, nu NS de princi peovereenkomst hebben opge zegd nadat FNV-leden het naar de prullenbak verwezen. De WMC is blij met het resul taat. „Het is een stem voor de bond, niet voor de NS. Onze le den wantrouwen de directie sterk. Onze achterban ziet het akkoord als een laatste kans om iets voor elkaar te krijgen", al dus een woordvoerder. De leden in Arnhem en Den Haag stemden tegen, twaalf an dere standplaatsen stemden voor. De stemmingen op de laatste drie standplaatsen zal geen invloed hebben op het eindresultaat. Dinsdag wordt de uitslag officieel bekendgemaakt. NS hebben besloten om nu het basisakkoord van 1999 te gaan invoeren. Het topkader van de WMC zal zich hierover moeten uitspreken. De bond twijfelt of het een goed idee is om bij de NS aan te dringen om het aprilakkoord zonder steun van de FNV in te voeren. De CNV Bedrijvenbond en de on dernemingsraad pleiten hier wel voor. OR-voorzitter Wold, die dins dag met juridische stappen te gen de NS dreigde, is een dag la ter minder stellig. „We zullen het voorgenomen juridisch tra ject zeker op termijn inzetten. Maar nu verder geen commen taar." amsterdam gpd maanden niet meer hebben ge beld of zijn gebeld. Verhoging van de nettomarge _nu acht procent krijgt prioriteit. De gemiddelde abonnee gaf vorig jaar een tientje per maand meer uit per maand aan zijn gsm en betaalde een maandrekening van 140 gul den. Het gemiddelde van de prepaidklanten daalde 12 pro cent naar 31 gulden per maand. Doordat tweederde van de Libertel klanten prepaid heeft, zag Libertel de omzet per klant zaldcen naar 65 gulden per maand. De Wit wil die da lende beweging stoppen door prepaidklanten die niet bellen 'kritisch te benaderen' en even tueel te schrappen. De tot 625 gulden gestegen wervingskosten per abonnee worden afgeknepen. Minder geld naar acties in winkels en minder subsidie óp toestellen. In plaats van nieuwe klanten duur bestoken, gaat Libertel zijn vaste klanten aan zich bin den met aanbiedingen en ser vice, zegt De Wit. Libertel trekt zich terug uit de race om de meeste gsm-klan- ten. In plaats daarvan wil top man De Wit zich richten op omzetverhoging per klant en verbetering van de winst. Ma gere prepaidklanten worden te gen het licht gehouden, 'subsi dies' op telefoons gaan omlaag. Nederland telt nu 11,5 mil joen 'geactiveerde' zaktele foons: 71 gsm's op elke 100 in woners. Veel verder zal dat niet stijgen, verwacht Libertel, en wat erbij komt levert niet veel geld op. De markt van zaktele foongebruikers is zodanig afge roomd dat degenen die nu nog een gsm kopen _scholieren en ouderen_ erg weinig bellen en gebeld worden. Libertel verdient aan die groep de marketingkosten en de subsidies op de aangeschaf te prepaidtelefoon _vorig jaar gemiddeld 165 gulden per pre- paidklant_ maar moeizaam te rug. Libertel heeft zelfs 30.000 prepaid-'klanten' die al drie Amsterdam gpd een strijd tegen de bierkaai", al dus voorziner De Vlugt van de Nederlands-Japanse Handelsfe deratie Dujat gisteren in Am sterdam. Slechts één procent van de Nederlandse export gaat naar Japan. Daar komt bij dat de import uit Japan vorig jaar steeg met 20 procent naar 23,6 miljard gulden. Dat levert een handelstekort van 18,2 miljard gulden op. Alleen Griekenland en Portugal scoren slechter. Nederland bungelt onderaan het rijtje Europese landen als het om export naar Japan gaat. Met een schamele 14 procent (5 miljard gulden) exportgroei is Nederland de rode lantarendra ger in Europa. Vorig jaar was de groei nog 23 procent. „We heb ben een fobie voor Japan. Fran sen, Denen en Belgen doen het beduidend beter. Het is al jaren zijn eigen onderzoek en pro duct gekregen, dat hij zich liet overhalen om bij Rodenburg directeur van de bioplastics-af- deling te worden. In het Noord-Brabantse Oos terhout staat nu een proeffa briek waar van aardappelschil len korreltjes bioplastic worden gemaakt. De fabriek heeft een capaciteit van ongeveer 7.000 ton per jaar. Binnenkort start de bouw van een nieuwe fa briek die in november klaar moet zijn. Dan heeft Roden burg Biopolymers met een ca paciteit van 47.000 ton per jaar verreweg de grootste bioplas- ticsfabriek van Europa en een van de grootste ter wereld. Er werken nu 7 mensen, als de fa briek klaar is worden dat er 20 tot 25. „Het is niet de bedoeling dat wij gaan concurreren met de grote plasticconcerns als BASF en Bayer. Ons product is maar voor een aantal doeleinden ge schikt", zegt Jongboom. „We werken nauw samen met De Wit Plastic in Rucphen. Die maakt het uiteindelijke pro duct, wij leveren alleen de plas tic korrels." De bloempot waarin kunst mest verwerkt is, is al op de markt. „Per plantensoort kun je kiezen voor de meest geschikte toevoeging van sporenelemen ten, meststof of andere toevoe gingen. Je kunt in een pot de geur van bloemen verwerken. Je kunt er stoffen instoppen die insecten weren, zo kun je blad luis voorkomen." Klaarstomen voor consumptiemaatschappij leiden anp keer gehouden en was het goed voor zo'n 24.000 bezoekers. In 2001 zullen dat er naar verwach ting 35.000 zijn. Mojo denkt dat zo'n feest voor bedrijven een uitgelezen kans is hun product aan het kind te brengen. „Sin terklaas kun je zien als een sterk merk", aldus M. van Linschoten van Mojo. Supermarkten gaan de ko mende jaren experimenteren met heel andere concepten. Al- bert Heijn introduceerde on langs al een uitgebreide speel hoek (het 'circus') en een kin dertijdschrift. In België wordt gewerkt met 'kookkoffers'. Daar in vinden kinderen bijvoorbeeld recepten en ideeën. De ingredi ënten kunnen ze vervolgens in de winkel bij elkaar zoeken. Af rekenen is een klusje voor moe der of vader. In het Verenigd Ko ninkrijk houden supermarkten speciale acties en themadagen voor de allerjongsten. In de doelgroep tot 12 jaar hebben de kinderen jaarlijks on geveer 365 miljoen gulden te be steden. Een op de tien kinderen in die leeftijdsgroep mag hele maal zelf bepalen wat het koopt, terwijl het bij 40 procent van de kinderen een beslissing is die zij samen met hun ouders nemen. Een op de tien kinderen mag he lemaal niet zelf bepalen wat het koopt. Zeer jonge kinderen worden de komende jaren een veel grotere doelgroep voor bedrijven. Uit onderzoek blijkt dat kinderen vanaf 2 jaar al een verband kunnen leggen tussen wat zij aan reclame op de tv zien en wat zijn vanuit de buggy in de schappen van de supermarkt waarnemen. Vanaf vier jaar blij ken kinderen al invloed uit te oefenen op het koopgedrag van hun ouders. Kinderen zullen daarom al in een zeer vroeg stadium worden klaargestoomd voor de con sumptiemaatschappij. De bal lenbak kan aan de straat wor den gezet. Dat zijn enkele van de bevindingen op een congres over kidsmarketing in Leiden. Grote bedrijven staan te springen om het consumenten gedrag van jonge kinderen van 4 tot en met 12 jaar te beïnvloe den. Zo is al geëxperimenteerd met voor kleine kinderen inte ressante blauwgekleurde chips en pratende verpakkingen die kinderbrabbeltaal uitslaan. Een voorbeeld is het com mercialiseren van het Sinter klaasfeest. Mojo Concerts wil dit jaar drie keer achtereen de Utrechtse Jaarbeurs vullen met artiesten en Sinterklaas. Het evenement werd vorig jaar twee

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 9