Sport Trigon houdt kans op handhaving m handhaving na remise tegen KVS' BV Leiderdorp wil ii de eredivisie blijven Rte De vlag valt voor De Zwarte Pion en LSG 5 Degradant Blitz is ook te zwak voor hekkensluiter Meisjes Den Helder pakke basketbaltitel in Katwijk Voorschoten wint beker Ook Lambooy stopt ermee e t Volleyballers Leython hopen op promotie via achterdeur MAANDAG 14 MEI 2001 MSV onderuit tegen Jumpers Grasshoppers eindigt als derde BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN De meisjes junioren van Den Helder hebben zaterdag in Katwijk Nederlands basketbalkampioenschap gewonnen. De ploeg v bondscoach Meindert van Veen versloeg in de finale het Tubberj Jolly Jumpers met 64-63. Na de spannende eindstrijd tekende het verliezende team ech protest aan, omdat er een fout op het scoreformulier zou staan en stand eigenlijk gelijk had moeten zijn. Donderdag wordt de zaak behandeld door de wedstrijdcommis van de basketbalbond. „Ik wil best nog een keer tegen ze spelf hoor", zei coach Van Veen sarcastisch toen hij hoorde van het proti „Kijken of ze dan weer zo dicht bij ons in de buurt komen." De juniores van Grasshoppers legden beslag op de derde pla door in de troostfinale het Spakenburgse Shooters met 75-62 te slaan. Carola de Jong van Grasshop pers maakt een drive naar de basket in de wedstrijd tegen Shoo ters. De Kat- wijkse juniores eindigden als derde in het de strijd om het Nederlands kampioen schap. Foto: Dick Hogewoning BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN Blitz verloor in Rotterdam met 83-80 van de hekkensluiter in de promotiedivisie, Rotterdam 2. Aanvallend liep het redelijk bij de Voorschotenaren, maai de verdediging was zwak. Blitz ging nog met een kleine voorsprong het laatste kwart in, doordat Ewout Crijnen een pri ma partij speelde en Bob Vegter niet te stoppen was. In de laat ste anderhalve minuut stonden bij Rotterdam 2, dat met zes spelers aan de wedstrijd begon nen was, nog maai- vier man in het veld. De bezoekers profi teerden echter niet van de nu merieke meerderheid. Vegter probeerde met een driepunter nog aansluiting te krijgen. Zijn poging werd onreglementair SCHAKEN «JAN BEY In de eerste klasse was Oegst- geest '80 inmiddels vrij van de- gradatiezorgen. Het ging met een half B-team op visite bij het Amsterdamse Euwe, waar door er een 8-2 nederlaag werd geleden. Vijf vaste (grootmees- terlijke) krachten ontbraken bij Oegstgeest '80 en zo kwam er in korte tijd een flinke achterstand op het wedstrijdformulier (5-1). Joop Piket en Fred Slingerland wilden van het mooie voor jaarsweer genieten en boekten snelle remises. Het enige lichtpuntje voor Oegstgeest '80 kwam van het eerste bord, waar Nebosja Nikolic, na een tweesnijdende opening, het resulterende eind spel met vaste hand in winst omzette. Het bleek tevens het enige wapenfeit, want Rob Veenhuysen, Klaas Aalbers en Niek van der Maat raakten allen in het eindspel het spoor bijster en verloren. In de tweede klasse C grepen de reserves van het Leidsch Schaakgenootschap (LSG) net naast de titel. Het is onbegrijpe lijk dat zo'n sterke ploeg (het team kan op papier een klasse hoger bovenin meedraaien) het nu weer niet is gelukt naar de eerste klasse te promoveren. Er werd weliswaar met 2-6 van Rotterdam 2 gewonnen, maar koploper Spijkenisse maakte geen fout. SCHAKEN' JAN BEY Voorschoten is winnaar ge worden van de bekercompe titie van de Leidse schaak bond. In de finale rekende het af met 2.5-5.5 af met Lei derdorp. De vier overgebleven teams bleken zaterdag vol komen aan elkaar gewaagd. Na een spannende slotfase in de halve finale ontsnapte Voorschoten ternauwernood met een 4-4 gelijkspel tegen Oegstgeest '80 en bereikte op een gelukkiger bordresultaat de finale. De andere finalist kwam uit de wedstrijd LSG tegen een Leiderdorpse jeugdteam, dat onlangs kampioen werd in de tweede klasse. De jeugd won het duel met het kleinst mogelijke verschil (3.5-4.5) en mocht tegen de routine van Voorschoten aantreden in de finale. In de eerste set hielden de jongeren het nog droog en werd er 2-2 gespeeld, maar in de tweede set haalden de Voorschotenaren winnend uit met 0.5-3.5. Volgende week zaterdag (19 mei), mo gen de Voorschotenaren de 'Leidse' eer gaan verdedigen in het bekerkampioenschap van Zuid-Holland. VOLLEYBAL CHRIS HARTMAN De volleyballers van Leython wonnen zaterdag de tweede wedstrijd in de nacompetitie met 3-1 van het Moordrechtse MVC, dat in de tweede divisie als tiende was geëindigd. In Gouda verschenen de volgende setstanden op de borden: 23-25, 25-18, 18-25 en 21-25. Omdat eerder in de week Sliedrecht Sport 2 met 3-1 van MVC won, wist Leython dat rechtstreekse promotie naar de tweede divisie niet meer moge lijk was. In de eerste wedstrijd gestuit, maar uitgerekend de absolute topscorer miste drie keer van de vrije-worplijn. Scores Blitz: Vegter 41. MSV moest in Den Haag zijn meerdere erkennen in Jumpers: 79-68. In de slotminuten van zowel het eerste als het tweede kwart ging het mis voor MSV, dat met slechts zes fitte spelers aantrad. De thuisploeg profi teerde steeds van het gebrek aan concentratie bij de Noord- wijkers, die voor rust (45-30) moeite hadden met de pressie verdediging van Jumpers. In de tweede helft kreeg MSV iets meer controle op de partij. Maar de vermoeide ploeg had geen kracht meer om terug te komen. Scores MSV: Koek 22, Van der Holst 15, Van der Spruit 12. In klasse 2B noteerde het derde LSG-team een daveren de 1.5-6.5-zege op koploper Messemaker 1847 (Gouda), die daardoor het kampioenschap verspeelde. De Goudenaren hadden zelfs aan een gelijkspel genoeg, maar daar wilden de LSG'ers niet aan meewerken. Nog voor de eerste tijdcontrole stond er al 0-5 op het score bord door winstpartijen van Mark Irwin, Albert Termeulen, Arjen van Benthem, Raoul van Ketel en Lucien van de Lisdonk. Heel even dachten de Leide- naars na een zege van Joris de Wind aan een blamerende 0-8, maar nadat Vincent Fructuoso een vijftal winstwegen had ge mist, eindigde z'n partij in re mise. Invaller Ik Oei verloor zijn partij. In de derde klasse D bleef de Alphense Schaakclub (ASC) acht ronden lang ongeslagen en mocht het in de slotronde - in een directe confrontatie met de enige overgebleven concurrent Bloemendaal - een 5-3 neder laag hebben, om toch de kam- pioepsvlag te kunnen hijsen. De Alphenaren hadden immers twee matchpunten en tweeën half bordpunt meer. In een dra matisch verlopen duel verloor de ASC met 5.5-2.5 en kwam het uiteindelijk een half bord- puntje tekort. De Alphense routine met Hu- go van Hengel, Martin van Gils en Norbert Jansen waren goed voor tweeënhalf bordpunt, maar de jongeren in het team waren vervolgens niet in staat om daar een halfje aan toe te voegen. In dezelfde klasse werd on derin door de Zwarte Pion voor degradatie gevreesd. Om dat te ontlopen was minimaal een ge lijkspel nodig. De Lissenaren kwamen er heel dicht bij, maar verloren teleurstellend met 3.5-4.5 van Kijk Uit en degrade ren naar de regionale competi tie. Het vierde team van LSG haalde ruim uit (1-7) tegen de reeds gedegradeerde reserves van Lange Rokade. In de derde klasse E speelde Voorschoten een ongeïnspi reerde partij tegen Alteveer en verloor dan ook met duidelijke cijfers (6.5-1.5). Alleen Charles van der Ven, Gert Both en Frits Fritschy maakten remise. Phili- dor Leiden deed zijn sportieve plicht door met 4.5-3.5 van hekkensluiter DD 3 te winnen. Herman van Halderen won hardhandig (Piet Bakker ver zuimde een eenvoudige winst kans) en de rest maakte - som mige na een lange strijd - remi se. Hierdoor ontstond er enige ruimte voor lijfsbehoud voor de andere 'Leidse' ploegen. Maar Leiderdorp redde het vege lijf door een benauwd 4-4 gelijk spel tegen VAS 2. Na een alter nerende score, werd er een 3-3 stand bereikt, waarna de reste rende twee partijen met samen geknepen billen remise werden gegeven. Hierdoor degradeerde het vijfde team van LSG, dat zelf niet verder kwam dan 4-4 tegen Oud Zuylen. van de nacompetitie verloor Leython eveneens van Slie drecht Sport. Via een achter deur kan Leython nog wel de tweede divisie bereiken. Zwolle lijkt zich terug te trekken uit de eredivisie en dat werkt door in de eerste en tweede divisie. In het duel met MVC werkte Leython in de eerste set een 21-19 achterstand weg. De tweede reeks ging verloren door een groot aantal passfouten. Mark Stronkhorst had met zijn lastige service een groot aan deel in de overwinning van Ley thon. KORFBAL MICHEL VAN GENT Sporting Trigon heeft zijn overlevingskansen in de hoofd klasse nog altijd in eigen hand. De Leidse ploeg handhaafde zich op de eerste plaats van de degradatiepoule door een krap 12-12 gelijkspel tegen KVS. „Het was echt degradatiekorfbal, maar ik ben heel blij met dit ene punt", sprak trainer Peter Schallenberg opgelucht na af loop. Het zag er eerst naar uit dat zijn selectie de volle winst zou behalen. Alfred en Arnoud Lambooy (2), Wendy van Hoo- ven, Christina Verbrugge, San- der de Haas en Maarten van Vliet hielden via 4-0 en 5-4 tot 8-5 een voorsprong intact. De aanval begon daarna echter te haperen onder het vijandelijke achterverdedigen. Dat resul teerde na 9-9 steeds in een doelpunt achterstand. Uitein delijk redde Maarten van Vliet zijn ploeg met een ver afstands schot luttele seconden voor het eindsignaal. Leiderdorper Ste ven Baart scoorde drie keer voor KVS. TOP behaalde een 10-15 overwinning op SSS op basis van mentale kracht. De Sassen- heimers hadden in defensief opzicht moeite met hun con centratie, zodat de tegenstan ders lang konden aanldampen. Jeroen van der Wolf (2), Marion Broekhuizen, Tim van der Horst en Benjamin van Tol for ceerden in het eerste deel van LEIDEN «MICHEL VAN GENT Alfred Lambooy stopt aan het einde van deze veldcom- petitie met topkorfbal bij Sporting Trigon. De 33-jari- ge Leidenaar wil op lager ni veau korfballen en hooguit nog als invaller in het eerste uitkomen. „Je merkt gewoon dat je ouder wordt; ik krijg steeds meer last van mijn rug en andëre ledematen. Ik probeer dat te voorkomen door minder te trainen, maar dat heeft ook zijn nadelen. Je komt aan het einde van een wedstrijd conditioneel dan wel eens tekort, zeker in één- tegen-één-duels tegen top clubs", zo licht hij zijn beslis sing toe. Lambooy speelde ruim vijftien jaar in het eer ste van De Algemene en Sporting Trigon. Hij kwam dit seizoen met veel succes terug in de basis, nadat hij aanvankelijk was gepasseerd door trainer Schallenberg. Zijn afzwaaien betekent een nieuwe aderlating voor de Leidse topploeg na het (aan gekondigde) afscheid van Diana Hoppenbrouwer (zwanger) en Chantal van Duijn (naar Deetos). de tweede helft de doorbraak (6-7, 8-12). Schutter Van Tol was ingevallen voor Arnoud Kok (enkelblessure). Daarna werd de voorsprong professio neel vastgehouden. Petra van Niekerk onderscheidde zich door drie strafworpen af te dwingen. Pernix was, eenmaal zeker van degradatie naar de tweede klasse, krachteloos tegen KO- AG. Lenette Nugteren, Ray mond Boerman en Sjoerd van der Kooij lieten de score tot 3-4 vijfentwintig minuten gelijk op gaan, maar daarna liep het ver schil via 3-8 en 6-9 (rust) op tot liefst 11-25. Raymond Boerman en Bert Vanhaelen speelden hun laatste thuiswedstrijd in het eerste; de eerste verkast naar TOP en de tweede stopt tijdelijk. Voor Tempo is degradatie dichtbij gekomen na de 13-8 nederlaag bij Swift(M). De for matie van Aad van Rijthoven, met Barbara Rijswijk voor Su zanne Zeilstra, miste zelfver trouwen. Tempo liet in de eer ste helft twee strafworpen on benut. Dat resulteerde na 2-2 in een achterstand (5-2, 9-6 rust). In de tweede helft liep het ver schil op naar steeds minimaal vier treffers. Marcel Haagsman, Edwin Visser en Elmer Veen- man scoorden als enigen twee keer. De Alphenaren moeten woensdag thuis het inhaalduel tegen Tweemaal Zes winnen, anders is het doek gevallen. Het zag er even naar uit dat De Danaïden het kampioen schap van Phoenix zou kunnen uitstellen. Mark Rietbergen, Aart Tholens (2), Barbro Heij- man en invaller Erik de Wekker zorgden voor 5-2 en 6-4, mede doordat de bezoekers twee strafworpen misten. Na de pau ze (6-5) viel de Leidse aanval echter achttien minuten stil, waardoor er een 6-11 achter stand ontstond. Dat bleek door slaggevend voor het 9-12 ver lies. Crescendo toonde zich qua conditie en slagvaardigheid be duidend sterker dan Roda, goed voor 13-20 winst. Sylvia Baak, Debbie Blogg, Linda Meijers, Carmen Zitman, Wijnand Al berts en Arno Kooloos onder streepten dit tussen de 31ste en 42ste minuut in de score (7-8, 7-14). Alberts werd enige malen behoorlijk gevloerd op het gra- velveld, maar hij nam sportief revanche door vijf goals te ma ken. Ondanks vier gemiste straf worpen kon Fiks met een 19-13 zege op Adantis de promotie kansen verdedigen. De oranje- -blauwen speelden met Lisette Deelder voor Inge Anholts (vin gerblessure) en Matthijs de Vis ser voor Michiel Vreeken (fami liefeest). Henrik Hooimeijer, Matthijs de Visser (2), Marleen Boomgaard, Dominique Roest en Theo Vreeken maakten vroegtijdig het verschil (2-4, 5-8 rust, 6-11). Madjoe speelde tegen Weide vogels met nieuwe vrouwen koppels, maar dat had geen po sitief effect: 9-14 verlies. De Rijnsburgers hadden wel de pech dat drie doelpunten wer den afgekeurd, omdat de scheidsrechter te vroeg floot voor een verdedigende fout. Remco van de Meeberg (2), An drea den Heijer en Marco Ra- vensbergen maakten 4-6, maar daarna was het over (4-11). Van de Meeberg gaat lager spelen. Hij kreeg een applauswissel. Poulegenoot Velocitas zorgde voor een stunt door kampioen Luno met 19-17 te kloppen. An- dré van Wallinga (4), Hester Kroesemeijer, Iwo Nelson (3) en Marjan Snatersen (2) ont krachtten in de beginaanval het achterverdedigen optimaal met hun zuivere schot. De Leider dorpers lieten wel een 7-3 voor- LEIDERDORP De basketbalsters van BV Lei derdorp willen in de eredivisie blijven. De ploeg werd afgelo pen seizoen laatste op het hoogste niveau en moest offici eel zijn plaats afstaan aan BV Lisse, de kampioen in de eerste divisie. Toch maakt de Leider- dorpse club plannen om vol gend jaar weer eredivisie te spe len. De vereniging gaat een sa menwerkingsverband aan met Blitz en BS Leiden, zodat het wenselijk is om het vrouwen team op het hoogste niveau binnen het 'bolwerk' te hebben. Tevens wordt in de gemeente Leiderdorp een nieuwe sporthal gebouwd, waarmee BVL einde lijk aan de normen van de bas ketbalbond kan voldoen wat be treft de afmetingen en uitloop van het hoofdveld. Dat Leiderdorp nu toch een plaats in de eredivisie claim komt door het feit dat Celeriti do uit Groningen, de nummi vijf van het afgelopen seizoa zich niet inschrijft voor volgen seizoen. Bij de Groningsen staj meer dan het halve team op« tevens schijnt de club in finai ciële problemen te verkere BVL stelde al voor om va plaats te ruilen, zodat Celeriti do in de eerste divisie kon sjx len en Leiderdorp in de erediv sie. Gisteren gaf de Groniag club aan helemaal geen vroi wenteam in de landelijke klj sen te willen inschrijven. ci Vandaag sluit de inschi IK vingstermijn voor de eredivij i van volgend seizoen. BV Leida ik dorp dient meteen het verzo i in om de plaats van de Noc hl derlingen in te mogen neme n. Volgende week kent de baskt aa balbond de plaatsen in de lai r i delijke competities toe. i in 1st ie sprong glippen (8-10), maar lie pen na 16-15 met drie goals op rij definitief weg. De aanval van KZ Leiden miste bij Aurora na 6-9 (rust) zo veel kansen dat de wedstrijd kantelde (12-10). Invalster Christel van Lunteren leek haar club weer op de rails te helpen met twee treffers, waarna Maar tje van Berkum zelfs 12-13 maakte. In de resterende drie Sander de Haas van Sporting 1 iftb on (links)i n i hoger dan ig opponente ivaa KVS. igd Foto: Henl os Bouwman ;vii minuten ging het toch nog °P e goe 15-13 eindstand. Fluks hoefde OSDO dertien minuten in de bui dulden. Inge Spaandermai phi; Alexandra Braun, Esther Hjbt c Ramses Duindam, Arno Haarlem en René Spaandei is vergrootten de voorsprong 'en, 3-4 tot 3-11, wat de basis 1 ar voor een ruime 7-18 zege. Jnac

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 26