Real is uitschakeling nog niet te boven Michael Owen laat in FA-Cupfinale zien hoe je scoort Rolverdeling Formule I al snel duidelijk Sport Fascinerende jacht op WK-p Anderlecht weer de beste Achtste landstitel voor Nantes De Boer scoort voor Rangers Braziliaan Didi overleden MAANDAG 14 MEI 2001 992 BRUSSEL - Anderlecht heeft in de Belgische competitie de landstitel geprolongeerd. De ti telverdediger won zaterdag avond met 1-0 van het gedegra deerde KV Mechelen. Aruna Dindane bracht het doelpunt op zijn naam. Met nog één wedstrijd te spelen, heeft An derlecht een voorsprong van vijf punten op Club Brugge, dat tijdens de voorlaatste speelron de met 2-0 won van Lierse SK. Naast Club Brugge mag ook Standard Luik komend seizoen deelnemen aan het toernooi om de UEFA-beker. De num mer drie had voldoende aan een gelijkspel tegen Moeskroen om het 'brons' veilig te stellen: 1-1. Naast KV Mechelen moet ook Harelbeke een stapje terug doen. De ploeg verloor zater dagavond met 3-0 bij Lokeren. De grootste zege van de speel ronde kwam op naam van Sint Truiden. Charleroi werd met 7- 1 verslagen. PARUS - Op de voorlaatste speeldag heeft Nantes zich ver zekerd van de achtste landstitel in de clubhistorie. De kampi- oensploeg versloeg zaterdag avond St. Etienne met 1-0. Aan valler Vahirua scoorde het doel punt. Lyon verzekerde zich van de tweede plaats. De ploeg won met 5-0 van Strasbourg. Num mer drie Bordeaux stagneerde door een gelijkspel tegen Se dan: 2-2. GLASGOW - In de Schotse competitie won Glasgow Ran gers zaterdag met ruime cijfers van Kilmarnock: 5-1. Ronald de Boer opende voor de ploeg van trainer Dick Advocaat de score. Daarna troffen Wallace (twee), Amoruso en Flo eveneens doel. In het thuisduel met Mother well (1-2) kreeg Michael Does burg van Dunfermline in de slotfase de rode kaart. Celtic leed zijn eerste nederlaag op ei gen veld en zijn tweede in to taal dit seizoen. De kampioen deed dat gisteren tegen Dun dee, 2-0. De Argentijn Caballero maakte de doelpunten. RIO DE JANEIRO - Oud-topvoet- baller Waldir Pereira Didi is za terdag op 72-jarige leeftijd in zijn woonplaats Rio de Janeiro overleden. De voormalige spel verdeler van het nationale elftal van Brazilië werd al geruime tijd kunstmatig beademd. Didi maakte deel uit van het Brazili aanse elftal dat in 1958 (Zwe den) en 1962 (Chili) de wereld titel veroverde. De middenvel der, wiens bijnaam de 'Prins' was, wordt beschouwd als een van de beste spelers uit de ge schiedenis van Brazilië. Vedette Pelé speelde naast hem in 1958 en 1962. Didi stond bekend om zijn befaamde afstandsschoten en zijn curveballen met buiten kant voet. cardiff henri van der steen „Geweldig!" Jan Wouters hoefde niet lang na te denken op de vraag hoe hem de Cup Final bevallen was. Wou ters behoorde tot een select groepje voetbalvips dat zaterdag in Cardiff bij Arsenal-Liverpool zat, in een gloed nieuw, kolkend Millennium-stadion. Wie de wedstrijd voor de televisie moest volgen, was waarschijnlijk een stuk minder enthousiast over de be kerfinale. Wouters doelde vooral op de sfeer in het stadion en het spel in de tweede helft die gaandeweg inderdaad een beetje kleur kreeg. De wedstrijd werd gered door de spectaculaire slotfase. „Toen was de amusementswaarde echt geweldig hoog." Dat was volgens Wouters toch niet te danken aan het sterkere Arsenal. „Ik vond Arsenal zeer tegenvallen, als je hun selectie ziet. De afstelling was totaal zoek. Pires en Ljungberg zijn identieke spelers op het middenveld, die komen naar de bal toe. Je zou een diepgaande middenvel der verwachten." Vieira bleef buiten de kritiek, maar de Fransman is een verdedigende middenvelder. Arsenal faalde aan de bal, vooral voor de goal van Liverpool, waar Thierry Henry diverse mogelijk heden kreeg, eerst om de score te ope nen, later om Arsenal definitief weg te laten lopen. Henry was een beetje te veel het heertje, de voetballer die speelt om de show te stelen meer dan om de tegenstander plat te krijgen met goals. Aan de andere kant liet Michael Owen zien dat Liverpool wat dat be treft een heel andere spits heeft. De nuchtere, ook in zijn uitstraling ijskou de Owen mist de fijne techniek, maar hij is snel en geweldig koel voor het doel. Owen boog met twee spectacu laire goals de score om. Arsenal kwam 20 minuten voor tijd door Fredrik Ljungberg, na een slechte trap van Sander Westerveld, op 1-0. Owen maakte het allemaal goed voor de Reds. In acht minuten was het gedaan. Eerst scoorde hij met een volley nadat de bal niet door Arsenal kon worden weggewerkt, enkele minuten voor tijd fabriceerde hij de winnende. De goal was opmerkelijk. Patrik Ber ger stuurde Owen met een prachtige lange bal weg, Dixon werd geklopt, Adams kwam over om Owen alsnog te stoppen. De kleine, 21-jarige spits bracht de bal niet naar zijn rechter voet, maar juist naar zijn linkervoet, hoewel nog maar een heel klein gaatje restte bij de tweede paal. Het was, met een mistastende Seaman in de goal, net groot genoeg: 2-1. Het tweede doelpunt van Owen was het moment van de wedstrijd, hoewel een ander moment meer discussiestof opleverde. Dat was een inzet van Hen ry, die via de elleboog van Stéphane Henchoz naast het doel belandde. Hands, eiste Henry, scheidsrechter en grensrechter dachten wellicht dat de bal gekeerd was door de paal. Dat was in elk geval rechtvaardig, want Hen choz ging beslist niet bewust met zijn arm naar de bal. Jan Wouters beleefde hoe een half rood-wit gekleurd stadion (de vakken met de fans van Arsenal) in wanhoop naar het hoofd greep, terwijl de andere rood-wit gekleurde helft van het stadi on (die van Liverpool) opgelucht adem haalde. „Een heel stadion rood-wit. Geweldig. Ge-wel-dig", vertelde Wou ters zaterdagavond nog eens vanaf het terras van zijn stamkroeg. 's Morgens was hij in een kleine pri- vé-jet, met prominenten als Leo Been hakker, Han Berger, Ajax-penning- meester Arie van Os en de broers Rob en Karei Jansen van Rotterdam naar Cardiff gevlogen, 's avonds was het ge zelschap weer huis. Wouters zit vanaf volgend seizoen dagelijks in die vooral voor de spelers heerlijke Britse voetbalwaanzin, als as sistent-trainer van Glasgow Rangers. Wouters komt in Glasgow een hoop landgenoten tegen, nog meer dan za terdag bij de Cup Final. In Cardiff lie pen ook nog Sander Westerveld en Dennis Bergkamp op het veld. De laat ste heel even. Bergkamp mocht- of be ter: moest - enkele minuten voor tijd invallen, kon natuurlijk niks meer klaarspelen. Westerveld had een bete re dag. Zijn fout werd niet afgestraft, hij redde twee keer heel bekwaam en hield na afloop trots de beker omhoog. „Dit is de beste dag uit mijn loop baan." Charleroi - St.Truiden 1-7, Anj Aalst 0-0, Lierse - Brugge 0-2 - Westerlo 1-4, Anderlecht-I/I 1-0, Moeskroen - Standard 1- ren - Harelbeke 3-0, Gent - ta 2-2, Genk-GBA 2-0. Stand aan kop: Anderlecht 33-80 Lokeren Brugge 33-75 GBA Standard 33-60 Gent Anderlecht kampioen. Stuttgart - Schalke 04 1-0, Eintracht Frankfurt 3-0, Herthj verkusen 1-1, Bochum - Freibu: ern München - Kaiserslautem in Bremen 1-3, Cottbus - HSV 4-2 1860 München 0-0, Unterhad mund 1-4. Stand aan kop: Bayern 33-62 HerthaL Schalke 04 33-59 Freiburg Dortmund 33-57 Bremen Leverkusen 33-54 Kaisetsl. Real Madrid is de domper van de gemiste finale van de Champions League maar deels te boven. De koploper van de Spaanse competitie verspeelde thuis punten te gen Espanyol (2-2). De Madrilenen hebben nog wel zes punten voorsprong op Deportivo La Coruna. madrid rtr/anp Real Madrid verspeelde een voorsprong van 2-0, verkregen door doelpunten van Figo en Raul. Rotchen en Galea brach ten middenmoter Espanyol langszij. Tot overmaat van ramp moest aanvoerder Hierro van Real inrukken met een rode kaart. In de strijd om de bovenste plaatsen leed Valencia een be langrijke nederlaag. Bij Malaga ging de finalist van de Cham pions League met ruime cijfers onderuit, 3-0. Alle treffers kwa men op naam van Dely Valdes. Ook hier viel een rode kaart, voor Ayala van Valencia. Mallorca achterhaalde Valen cia in punten. Het won thuis van Celta de Vigo, 2-0. Beide doelpunten kwamen op naam van Finidi. De oud-speler van Ajax scoorde twee keer na de hervatting. Barcelona won ruim van Rayo Vallecano (5-1) en staat vijfde. Mare Overmars maakte de vierde treffer voor de Catala nen. De andere doelpunten voor Barcelona kwamen op naam van Luis Enrique (2), Ri- valdo en Petit. Opvallend was dat de twee staartploegen Numancia en Ra cing Santander wonnen. Nu mancia klopte Osasuna (1-0), Santander overmeesterde Real Oviedo (2-0). Veel hielp het niet, want ze kwamen niet van de onderste twee plaatsen weg. Duitsland Schalke 04 was zaterdagmiddag rond 17.15 uur de wanhoop na bij. De ploeg van trainer Huub Stevens reduceerde in amper zestig seconden de kansen op de eerste landstitel sinds 1958. Door een treffer van Balakov in de slotminuut verloor de club uit Gelsenkirchen verrassend met 1-0 bij VfB Stuttgart. Ongeveer op hetzelfde mo ment maakte Zickler, die net was ingevallen, het winnende doelpunt voor Bayern Mün chen in het thuisduel met Kai serslautem (2-1). Door die sen sationele ontwikkeling gaat de titelhouder met een voorsprong van drie punten de laatste speeldag in. Ruim 15.000 meegereisde fans zagen de brigade van Ste vens in Stutggart in gevecht met zichzelf en de tegenstander. Na de rust kon Schalke 04, met Van Hoogdalem en Oude Kamphuis in het basisteam en Mulder als late invaller, opnieuw geen krachtig offensief afdwingen. In de laatste minuut van het kleur loze duel stortte de voetbalwe reld voor Schalke in. In de beginfase van de thuis wedstrijd tegen Kaiserslautem viel er voor de aanhang van Bayern nog niets te lachen. Lokvenc kopte na vijf minuten raak namens de bezoekers. Pas na de rust kreeg de thuisploeg meer greep op de wedstrijd. Spits Jancker maakte in de 55ste minuut gelijk. Het leek bij 1-1 te blijven, maar 'joker' Kir- sten had andere gedachten. In het slotoffensief zorgde de oud international voor de luidbeju- belde overwinning. Borussia Dortmund verzeker de zich van een nieuw avontuur in de Champions League. Un- terhaching werd met 4-1 versla gen. Addo (twee), Rieken en Dede maakten de doelpunten- voor de nummer drie. De strijd tussen Hertha BSC en Leverku sen leverde geen winnaar op: 1- 1. Deisier bracht de Berlijnse ploeg op voorsprong. Neuville maakte na een uur gelijk. Na VfL Bochum degradeert ook Eintracht Frankfurt naar de tweede Bundesliga. De ploeg verloor met 3-0 bij Wolfsburg. Italië Met het enige doelpunt in de thuiswedstrijd tegen Atalanta Leeds - Bradford 6-1, Southara kt. Chester United 2-1. Stand: Man. United 37-80 Leiceste Arsenal 36-69 Newcasiei Liverpool 37-66 Tottente Leeds 37-65 West H- 01 Ipswich 37-65 E verton Chelsea 37-58 Derby Sunderland 37-56 Middles Aston Villa 37-54 Man.Cj Charlton 37-52 Coventrj Southampt. 37-49 Bradfoi; Manchester United kampioen, Monaco - Lens 0-0, Bordeau* Auxerre - Rennes 0-1Lyon -! 0, Marseille - Bastia 2-1 St.Etienne 1-0, Paris SG - Lit gamp-Troyes 1-1, Toulouse- Stand aan kop: 33-65 Sedan 33-61 Rennes 33-57 Troyes 33-56 Monaco Nantes Lyon Bordeaux Lille Nantes kampioen. i' Brescia - Bologna 0-0, Udn 3-3, Roma - Atalanta 1-0, Ni, 4, Reggina - Parma 2-0, Vera 0, Bari - Vicenza 2-2. Stand: 30-67 Fiorent 30-62 Brescia 30-61 UdinesfU 30-50 Vicenz 30-47 Lecce 30-44 Reggii 30-42 Napoli 30-42 Verona 30-40 Ban fi Porto - Leiria 3-0, Alverca -I 3, Gil Vicente - Benfica 3-0,1 ritimo 1-2, Beira Mar - Brag; BZ Amadora 3-2, Guimaraes-Ca jf se 3-0. Stand aan kop: 31-71 Belene ;e 32-70 Benfits lp, ■30.K0 I mrn 'C1 Boavista Porto S porting Dunfermline - Motherwell 1 Kilmarnock 5-1, St. Mi 1St. Johnstone - Dundee Ul Dundee 0-2, Hibernian - Hes Stand aan kop: 37-97 Klim. 37-79 Hearts 37-66 Dunde Celtic Rangers Hibernian Bergamo heeft Vincenzo Mon- tella zijn ploeg AS Roma weer een stapje dichter bij de Itali aanse titel gebracht. Dankzij de 1-0 overwinning hebben de Ro meinen vier wedstrijden voor het einde van de competitie nog steeds vijf punten meer dan naaste belager, stadgenoot en aarstrivaal Lazio Roma. De nummer twee van de competitie kwam met de schrik vrij bij Napoli. Bij een 2-1 ach terstand moest Lazio Roma ver der zonder Juan Veron. De Ar gentijn kreeg de rode kaart. Doelpunten van Crespo, Ned- ved en Ravanelli voorkwamen dat de titelstrijd beroofd werd van het laatste beetje spanning. Parma leed een verrassende nederlaag bij Reggina (2-0). Bemini scoorde twee keer voor Reggina. Bari kan degradatie bijna niet meer ontlopen. De hekkenslui ter hield aan de ontmoeting met Vicenza dankzij twee doel punten van Spinesi weliswaar een punt over (2-2) maar de achterstand op nummer vijftien Reggina bedraagt nog steeds negen punten. Middenmoter Udinese maakte voor eigen pu bliek tijdens het duel met Peru gia een achterstand van 0-3 on gedaan: 3-3. De duels Verona- Lecce en Brescia-Bologna ein digden doelpuntloos. Engeland Leeds houdt uitzicht op kwalifi catie voor de Champions Lea gue. De club klom naar de vier de plaats, door het gedegra deerde Bradford met 6-1 te ver slaan. Leeds leidde bij rust al met 5- 1. Viduka, Harte, Bakke, Smith en Kewell scoorden. In het tweede deel schoot ook Bowyer er nog een in. Manchester United verloor van Southampton, 2-1. Tegen de middenmoter stelde de kampioen een veredeld tweede elftal op. Brown (eigen doel punt) en Pahars scoorden voor Southampton, Giggs deed dat voor United. Villareal - Sociedad 1-3, Mi 2-0, Numancia - Osasuna 1-1 - Zaragoza 2-1, Malaga - Val; Ie bao - Valladolid 1-1 Stand aan kop: 33-69 Baret; el: 34-64 Celta 34-59 Mala 34-59 Vlllar Real M. Deportivo Valencia Mallorca Aziatische zone. Groep 8: Brunei - India 0-1 Coulthard met zege in Oostenrijk eerste man McLaren; Schumacher op gênante wijze naar tweede plaats spielberg jos van de ven Laat al in de zesde race van het seizoen in de Formule 1 de rol len duidelijk te zijn. In het Oos tenrijkse Spielberg was gisteren met nog elf GP's te gaan geen plaats voor twijfels. Michael Schumacher is koning bij Fer rari, David Coulthard bij McLa ren. En Rubens Barrichello en Mika Hakkinen dan? Na de zege voor Coulthard en het uitvallen van teamgenoot Hakkinen en de stalorder aan Barrichello om Schumacher op de streep voor te laten gaan, is duidelijk wie dit seizoen om de wereldtitel 'mogen' rijden. Natuurlijk, Schumacher is drievoudig wereldkampioen en prijkte voor de Grand Prix in Oostenrijk met 36 punten bo venaan de tussenstand in het WK. De manier waarop de Duitser de tweede plaats in de schoot geworpen kreeg was ronduit gênant. Teamgenoot Barichello - vooraf derde in de WK-stand met veertien punten - moest voor de streep zowat zijn Ferrari stilzetten om Schu macher te laten passeren. „Ik open mijn hart hier niet over", verbeet de Braziliaan zijn te leurstelling. Schumacher had daar bedui dend minder moeite mee. „La ten we wel wezen... als ik op het einde van het seizoen een punt tekort kom, heeft het team he lemaal geen wereldtitel." Een kern van waarheid zat wel in de woorden van de Duitser omdat winnaar Coulthard vier punten op titelverdediger wist goed te maken. De Brit heeft met zijn totaal van 38 punten nog maar ■MnranBunii Rubens Barrichello moet teamgenoot Michael Schumacher voor laten gaan. Foto: EPA een achterstand van vier pun ten op Schumacher. De 'geste' van Barrichello zette de tweede man van Ferrari met achttien punten achter zijn naam defini tief buitenspel. Dat deed tweevoudig wereld kampioen Mika Hakkinen zelf ook. De Fin moest met het schamele totaal van vier punten scoren in Oostenrijk om nog enigszins zicht te houden op een wereldtitel. Niet voor de eerste keer dit seizoen kwam Hakkinen bij de start niet van zijn plaats. In Brazilië waar schuwde hij al het achteropko mend verkeer door wild met de armen te zwaaien. Gisteren was zijn wagen alleen door tien ste wards van de baan te duwen. „Het kan een technisch pro bleem zijn, het kan aan mij lig gen", liet Hakkinen de misluk king van zijn start in het mid den. De startposities waren in Oostenrijk net zo opvallend. Schumacher had nog nooit in Spielberg gewonnen - de enige ontbrekende zege van alle GP's die dit seizoen op de kalender staan - en zelfs nog nooit op de eerste startrij gestaan. Zaterdag reed hij zich 'plots' naar pole- position. Onverwacht, omdat tot aan de kwalificatietraining de McLarens regeerden. De wa gens van Coulthard en Hakkin en waren zaterdag zo slecht ge prepareerd, dat ze gisteren van de plaatsen zeven en acht mochten vertrekken. De start van de race was het sein voor opvallend boeiende 71 ronden. Met Hakkinen rea geerden ook Truli, Heidfeld en Frentzen niet op de lichten. De beide Williams' met Montoya en Ralf Schumacher wel. Het duo verraste de Ferrari's voor korte tijd. De jongste Schuma cher moest met problemen aan de remmen al na negen ronden aan de kant, Montoya volgde in ronde 42. De Colombiaan had toen al een deel van het 'Ferrari-ge- vecht' bepaald. Schumacher probeerde aan het begin van de race Montoya aan alle kanten te passeren, maar zag steeds alle deuren dicht slaan. Tot de wa gens van beide coureurs elkaar raakten en voor even van de baan moesten. Schumacher: „Montoya maakte de bocht niet. Dat voelde hij zelf ook, maar hij probeerde mij gewoon mee te nemen." De Colombi aan dacht daar natuurlijk an ders over. „Het was een ge woon race-incident. Schuma cher remde nogal laat, ik ook. Mijn achterwielen blokkeerden waardoor ik uit de bocht ging." De achterop liggende Coul thard was de slimste. „Iedereen zag het aankomen. Het was geen kwestie of er iets zou ge beuren tussen die twee, maar waar en wanneer." Coulthard reageerde als beste door een gaatje te slaan dat Schumacher nooit meer dicht kreeg. Alleen de actie van Barrichello bracht de Duitser een plaats dichterbij. Verstappen haalt het maximale uit onbetrouwbare wagi jos van de ven De start was fenomenaal, zijn optreden in de race uitgekiend. Het eerste WK-punt van dit sei zoen volgt op enkele sombere dagen in Oosten rijk. De vreugde in het kamp van Arrows is enorm. Technici omhelzen elkaar. Her en der glanst een oog. Als Jos Verstappen de pits inloopt, is het applaus voor de Nederlander. Zijn persoon lijk engineer Greg Wheeler knuffelt de coureur innig. En Verstappen zelf? Die staat er met het zojuist behaalde punt in het wereldkampioen schap opvallend rustig bij. „Natuurlijk, ik ben absoluut blij. Maar de race is afgelopen, ik denk al weer aan Monaco." Zijn zeventiende WK-punt in zijn loopbaan is er een om in te lijsten. De start van de Grand Prix in Oostenrijk als het plaatje. Bij het 'vallen' van de lichten komen vier wagens niet eens van hun plaats, Verstappen 'pakt' voor de eerste bocht en passant vier collega's en 'neemt' op het rechte stuk coureur nummer vijf. De Neder lander heeft slechts zes wagens voor zich bij de eerste passage over start en finish. „Als er een wereldtitel voor de beste starter bestond, heb ik in ieder geval een titel", benadrukt Verstappen nog maar eens ziin fenomenale inzicht en ge voel om rap van zijn plaats te komen. Verstappen rijdt zoals vooraf in het team is afgesproken. Bij de start weinig benzine in de tank om snel weg te komen, zoveel mogelijk coureurs in het halen en zo snel mogelijk af stand te nemen van zijn achtervolgers. Fascine rend om Verstappen op jacht te zien naar de broertjes Schumacher, Montoya en Barrichello. „Het werkte", aldus de coureur die in ronde achttien zelfs even op de tweede plaats mag rij den. Door de teamtactiek van Arrows moet Ver stappen als enige van het veld wel twee keer een pitsstop maken. De computergegevens ver tellen tijdens de race, dat Verstappen alleen op die manier maximaal kan blijven pres je( de eerste stop valt hij terug van plaats! plaats zeven, zijn tweede stop geeft heis de plaats en het eerste WK-punt vai /a zoen. „Met een stop had ik het einde ce ook wel gehaald." Dan toch enij j,, „Het circuit is wel erg zwaar voor de re a j Zwaar wordt ook het seizoen, voon |e( stappen in de aanloop naar de race a, berg. Na zijn prima zevende plaats ir:e rijdt hij zich in de anonimiteit van def lep Slechte kwalificaties en nietszeggende Brazilië en San Marino valt hij uit, in eindigt hij als twaalfde - bepalen zijn h ,et Oostenrijk. Er is nog steeds geen b motor van Asia Tech, de nieuwe vc os hanging mag Verstappen niet gebm teamgenoot Enrique Bemoldi is nauw oe de wagen te praten. „Ik merk wein 3ri, kleine dingen die er sinds Barcelona rodynamica zijn gedaan." Verstappe teert in de aanloop naar de race in Spi jtr koud: „Vorig jaar zaten we dichter |jn subtop aan dan nu." en De problemen geven het optreden )e stappen in Oostenrijk alleen maar me )0I De wagen is niet betrouwbaar en de f e mica is niet goed. De Nederlander v zijn talent het maximale uit de Arren baas Tom Walkinshaw laat zich het p het eerste puntje niet ontnemen. Sti „Jos moet snellere kwalificatietijden ii ffe Schot neemt een glas rode wijn, drill ln pen de hand - „good work, son" - en 0„ schouders op. „Misschien hebben vk 34, lificatiemotor in Magny Cours. We ziji j e lijk van Asia Tech.;ve Al die tijd houdt Sophie Verstappf eei de achtergrond, De Limburgse bezoe ,p lijks de Grand Prix's. In Maleisië sta; de baan en rijdt haar man zich naar <1 j plaats. In Oostenrijk pakt hij een pi st( twee weken is ze er in Monaco weer Verstappen met zoon Max op de arm dc ko,

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 20