Oranje laat nieuw gezicht zien Sport Hans van der Zee:Met Willem redt Sparta wel' aarten Lafeber eft op t Sleutels eelt 'uit' ckbokser iattoe yenoord wil nnegoor uithard snelste vrije training ■ud Krol 'coach taald voetbal' FC Twente doet plicht Feyenoord zet mogelijk Van Gastel in Grasshoppers mist fi nale Marcel Wouda verzweeg ongewenste intimiteiten SCOREBORD Rome haalt 'verloren' zoon binnen rERDAG 12 MEI 2001 41 K>N COLDFIELD - Maarten toer heeft gisteren niet deel- omen aan de tweede ronde de B&H International, het ,i; tegolftoemooi van de Eu- &e Tour in Engeland. Tij- de eerste ronde liep hij polsblessure op die hij niet Ie laten verergeren. Zijn nv ningsronde in 79 slagen ook weinig perspectief op finaleplaats. Na twee dagen en op The Belfry in Sutton Ifield had de Zweed Henrik 'son met drie slagen voor- 'ng de leiding. Hij totali se 134 slagen. De Deen nas Björn achtervolgde 137. EN - In tegenstelling tot wat •ren in de krant stond, ilt De Sleutels vanmiddag egen DSVP. De wedstrijd in acompetitie voor promotie de tweede klasse begint 14.30 uur. [US -De 24-jarige Gaël Cas- ligt sinds woensdag in coma lat hij kennis had gemaakt de vuisten van Abdelkader irouh. Monsieur Maarouh is eldkampioen kickboksen ar in tegenstelling tot wat in sport gebruikelijk is ver- ide hij zijn kunsten ditmaal traat in Lyon. Aan het inci- j een woordenwisse- vooraf tussen het slachtof- en vier vrouwen. Dezen |den hun auto dubbel gepar- rd naast die van Cassat. Het Eoek om de auto te verplaat- was kennelijk in dusdanige oordingen vervat, dat de ies weigerden te vertrekken, van hen belde haar zwager, eikader. Die liet er geen over groeien en sloeg Cas- vaar hij hem maar raken De kickbokskampioen is in tvan beschuldiging gesteld ens het toebrengen van ar lichamelijk letsel. De toe- dvan het slachtoffer werd sren nog steeds als zorg- kend omschreven. TERDAMFeyenoord heeft gemengd in de strijd om raller fan Vennegoor of selink. De Rotterdammers ben van FC Twente toe- nming gekregen om met de arige spits te praten. Feye- ird is niet de enige kandi- L De nummer twee van de petitie moet concurreren landskampioen PSV en enlandse clubs. „We bren- misschien niet veel naar en", verklaarde trainer Bert Marwijk van Feyenoord. iar achter de schermen zijn latuurlijk al een tijdje bezig het volgende seizoen. We ben ook over een nieuwe i gepraat en Vennegoor of ielink stond inderdaad op lijstje." BERG - De Schot David iard heeft in de trainings- voor de Grote Prijs van ijk Formule 1 de snelste - gereden. De McLaren-cou- de snelste ronde af in ,245. Tweede was zijn Finse ngenoot Mika Hakkinen: ,272. Jos Verstappen reed reertiende tijd. De Neder- ier, bij de eerste sessie nog ende, legde zijn snelste ron- fin 1.12,705. Daarmee bleef ijn teamgenoot bij Arrows, Iraziliaan Bernoldi, twee itsen voor. De Duitse we- kampioen Michael Schu- :her reed met zijn Ferrari de Ie tijd. Broer Ralf (Williams) vierde. De derde plaats was de Braziliaan Rubens Bari- lo (Ferrari). I - Ruud Krol is een van de ien kandidaten die afgelo- seizoen de cursus coach aid voetbal met succes ien afgelegd. De assistent- dscoach is daardoor be- gd in Nederland als hoofd- ler van een club uit het be- if« de voetbal te opereren. Krol (te in het verleden al als fdcoach in België, Zwitser- en Egypte. Bij de geslaag- zit ook Jurrie Koolhof. Hij daardoor de komende vier .oenen als hoofdcoach aan lag bij De Graafschap. De itent-trainer van de Doetin- /Jnmers volgt Gerard Mars- op. Ook Danny Blind, Er- Koeman, Mario Been, Ton hoff, Edward Metgod en :l an Vloet zijn geslaagd. AMSTERDAM» PIET OCKS Spottend noemt hij zich 'Koos Werkeloos.' Zijn recente ont slag bij AZ als technisch direc teur vat hij ogenschijnlijk lucht hartig op, zoals hij zich bij zijn eerdere gedwongen vertrek bij Sparta ook voordeed. Het deed hem desondanks pijn, al zal hij dat niet gemakkelijk toegeven. Hans van der Zee (45) zit weer thuis. De voormalig trai ner van Quick Boys heeft weer tijd om met zijn kinderen de kermis te bezoeken of een tripje naar Duitsland te maken. Hij had het liever anders gezien, maar in de voetballerij valt niets te plannen, heeft hij an dermaal ervaren. Hij zal zich erbij moeten neerleggen. Nee, naar AZ is hij sinds zijn ontslag niet meer geweest. Hij zal er ooit wel weer eens ko men. „Voor mijn werk, maar niet om zo maar even een wed strijd te gaan bekijken." Hij heeft afstand genomen van de club, waarvan hij meer had verwacht dan de veertien de plaats, waarop AZ zelfs nog angstig omlaag moet kijken met het oog op een dreigende plaats in de nacompetitie. „Dat het zover is gekomen, had ik abso luut niet verwacht. Niemand had dat vooraf toch kunnen be denken na het vorige seizoen? Want wie zijn er nou vertrok ken? Fernando Ricksen en Os car Moens. Verder niemand. Terwijl we met Robin Nelisse, die in de top vijf van het top scorers klassement staat, en Jan Kromkamp twee talentvolle spelers hebben gehaald. Deze groep is niet minder dan vorig seizoen, maar toch heeft AZ veel minder punten. Ik vind AZ na Ajax de meest teleurstellen de ploeg van dit seizoen." „Het slechte presteren is iets ongrijpbaars. Het hele seizoen loopt het al matig. De laatste zeven wedstrijden voor de win terstop is er niet meer gewon nen, terwijl AZ afgaande op wedstrijden van na de winter stop zeventiende staat. Alleen RBC haalde nog minder pun ten. Een dramatische serie is er neergezet, ver beneden peil. Al zal AZ zich wel handhaven. Normaal gesproken moeten 32 punten voldoende zijn. Alleen vier jaar geleden moest RKC met 34 punten nog meedoen aan de nacompetitie. Maar dat was een uitzondering." Vooralsnog dient AZ zich morgen bij Sparta te vrijwaren van het competitietoetje, gelet op de sterke eindsprint van De Graafschap en Fortuna. „Het kan een interessante wedstrijd worden mede door de aanwe zigheid van Willem van Hane- gem. De spelers van AZ. lopen nog altijd met hem weg. Ieder een praat alleen maar positief over de Kromme. Ze geven alle maal nog altijd hoog van hem op. Ik denk ook dat hij de beste trainer is voor Sparta om ze in de eredivisie te houden. Het is een goede greep geweest om hem naar het Kasteel te halen. De club is opgeleefd en er was een euforische stemming bij zijn binnenkomst. Er staat ie mand voor de groep en dat krijgt toch een positieve uitwer king. Al moet ik zeggen dat Dolf Roks het ook niet slecht heeft gedaan. Ik hoor van de spelers alleen maar positieve berich ten. Ik denk dan ook dat hem weinig valt te verwijten." AZ mag dan meer kwaliteit in huis hebben dan Sparta, Van der Zee voorziet een licht voor deel voor Sparta. „Het zelfver trouwen van AZ is dermate aangetast, dat ik niet zie dat ze daar snel zullen uitkomen. Het is Gerard van der Lem niet ge lukt en ook Van Stee zal het er moeilijk mee krijgen. Je kan je afvragen of Van Stee er meteen had moeten inspringen. Dat kan je achteraf pas beoordelen. Hij is in elk geval niet voor de verantwoordelijkheid weggelo pen, al is het op deze manier geen ideale start bij een nieuwe club. Maar ik heb alle vertrou wen in Henk van Stee; ik heb hem tenslotte zelf gehaald." SITTARD ANP Fortuna heeft de stunt tegen Feyenoord geen positief vervolg kunnen geven. De ploeg verloor op eigen veld met 2-0 van FC Twente en stevent rechtstreeks op de nacompetitie af. FC Twente vervulde de spor tieve plicht en had het daarbij niet te moeilijk. Fortuna was niet bij machte iets af te dwin gen. De verrassende overwin ning in Rotterdam-Zuid was een incident en werd niet opge pikt als middel om het zelfver trouwen te hervinden. Booth opende de score. De Schot gaf in de twintigste mi nuut net het beslissende tikje na een inzet van Houwing. Het ging om de eerste aanval van de bezoekers en was eigenlijk niet eens een echte dreiging. De bal viel tussen doelman en verdedi gers: Booth was attenter dan Roest en Zegers, 0-1. Acht minuten later volgde een grote tegenvaller voor FC Twente. Volmer verspeelde op eigen helft de bal aan Venneg oor of Hesselink, die vrij voor Zegers opdook, de doelman omspeelde, maar het lege doel vervolgens miste. De beste kan sen waren ook na rust voor de bezoekers. Pas in de slotminuut bepaalde de Belg De Witte de eindstand op 0-2. RBC-PSV Op een sukkeldrafje is PSV gis teravond langs RBC gelopen, 2- 1. Van enige inspiratie was bij de kampioen geen sprake. Van de degradant uit Roosendaal kon in elk geval nog worden ge zegd dat het zijn best deed. In het opnieuw volle stadion, ook de kaartverkoop voor de volgende competitie verloopt bijzonder voorspoedig, wilde RBC zich nog wel van de goede kant laten zien. Ogenschijnlijk had PSV daaraan minder be hoefte. Het eerste optreden na het kampioensfeest mocht ge zapig worden genoemd. Gerets stuurde ook niet direct het sterkste elftal de Roosen- daalse mat op. Van Nistelrooy en Bruggink begonnen op de bank. Addo en Kolkka bijvoor beeld, doorgaans 'vaste' reser ves, mochten van het begin meedoen. In het doel stond op nieuw jongeling Coutinho, we gens blessures bij Waterreus en Lodewijks. PSV kwam wel vrij snel op voorsprong. Kezman benutte een wat goedkoop verkregen strafschop. Kort voor rust kwam RBC, niet eens geheel onverwacht, op gelijke hoogte. Hertog scoorde na een fraai op gezette aanval. Een versnellingen bij PSV leidde na de hervatting op nieuw tot een voorsprong. Van Bommel nam de tweede treffer voor zijn rekening: 1-2. 'k Hl v .JtÊt?" De Braziliaan Nascimento neemt het Nederlandse blok onder vuur dat wordt gevormd door Reinder Nummerdor (links) en Mike van der Goor. Foto: ANP/Karei Zwaneveld Met vele nieuwe gezichten binnen de gelederen heeft het Nederlands mannen-volleybalteam gisteravond in Groningen met 3-2 (16-25, 25-22, 25-22, 14-25, 12-15) van Brazilië verloren. Gezien de vele ervaring die aan de andere kant van het net stond was het een knappe pres tatie van Oranje. GRONINGEN VINCENT RONNES Morgen speelt Nederland an dermaal tegen Brazilië. Vervol gens komen er nog uit- en thuiswedstrijden tegen Duitst- land en de Verenigde Staten. De eerste twee in deze World Lea gue-poule mogen deelnemen aan de finale eind juni in Polen. Symbool voor het jonge en sprankelende Oranje was Nico Freriks. Negentien jaar pas, erg jong voor de belangrijke functie van spelverdeler. Apetrots was hij toen begin februari Bert Goedkoop tijdens de training van 's lands talententeam in de sporthallen-Zuid in Amsterdam op hem afstapte en hem felici terend de hand gaf. Nico Fre riks kon zijn geluk niet op, maar temperde meteen al te enthou siaste reacties uit zijn omgeving met de opmerking dat hij nog een lange weg te gaan had. Pe ter Blangé was al jarenlang zijn idool en er zouden op zijn minst nog een paar tussenpau sen komen voordat hij in het grote Oranje mocht aantreden. Zo dacht tot eergisteren bijna iedereen erover. Zelfs de samenstellers van het chique programmaboek voor de World League. Na het af scheid van Peter Blangé en het niet selecteren van de niet pres terende Misha Latuhihin gin gen de discussies in het pro grammaboek over de strijd tus sen Dirk-Jan van Gendt (26) van voormalig landskampioen Vre- vok en Kars van Tarel (26) van huidig landskampioen Dyna mo. Laatstgenoemde was zeer onverwacht kandidaat nummer één af toen hij donderdag niet bij de eerste twaalf bleek te zit ten. Gisteravond na het inspelen bleek Bert Goedkoop dan toch de vrolijk stemmende keuze te hebben gemaakt voor de jeugd. Anderhalf jaar geleden nog stond hij tussen de trainingen van Jong Oranje door paprika's te plukken om een zakcentje te verdienen, nu maakt hij kans mee te gaan delen uit de prij- zenpot van in totaal 15 miljoen dollaar in World World League. Als oudste uit het uit drie talen ten bestaande volleybalnest van Wim en Marianne Freriks uit het Noord-Limburgse Horst be gint Nico zijn carrière bij het plaatselijke Hovoc. Niet lang speelde hij als 17- en 18-jarige in Weert want er waren weinig scouts nodig om hem eruit te plukken. Sinds een jaar be woont hij nu met andere jonge spelers van het talententeam een deel van een oud klooster in Amsterdam. Veel nachten zal hij de komende maanden niet in dat klooster maar in hotels in verschillende landen doorbren gen. Hele volleyballend Horst weet het trots te melden: Nico Freriks zit in het grote Oranje en een knappe jongen die hem er nog uit krijgt. Weet hij zelf ook, want behalve bescheiden en rustig is de jonge spelverde ler ook zeer zelfbewust. En kent hij zijn doelen. Nico Freriks is met Joppe Paulides uit Noordwijkerhout afkomstig van het talententeam dat dagelijks traint en wekelijks speelt onder de vlag van het Barneveldse SSS. In de eerste divisie. Andere jeugdige inter- ROTTERDAM ANP Trainer Bert van Marwijk wens te de naam van Jean Paul van Gastel gisteren niet in de mond te nemen en de middenvelder zelf ontliep de media omdat hij toch niets te vertellen had. Alles wijst er echter op dat de voor malige aanvoerder morgen wordt ingezet om aartsrivaal Ajax een beslissende slag toe te brengen in de strijd om de tweede plaats van de eredivisie en rechtstreekse kwalificatie voor de Champions League. Na vijf nederlagen in de laat ste zes wedstrijden, blessures van Bosvelt, Komejev en Gyan en schorsingen voor Smolarek en Rzasa is de fit verklaarde Van Gastel weer in beeld gekomen bij trainer Van Marwijk. ,,Ik heb heel vaak gedacht dat hij weer helemaal terug was", aldus de oefenmeester. „Steeds weer raakte Van Gastel echter geblesseerd. Daarom heb ik ge zegd dat hij eerst maar eens drie duels in het tweede elftal moest voetballen. Dat heeft hij gedaan zonder ergens last van te hebben." Van Gastel speelde zijn laat ste volledige wedstrijd vorig jaar op 7 mei bij NEC. Daarna werd de middenvelder geveld door diverse spierblessures en kwam alleen nog in de thuis wedstrijd tegen FC Groningen als invaller uit voor de hoofd macht. Feyenoord kan geen beroep doen op Christian Gyan. De rechtsback raakte donderdag geblesseerd aan zijn enkel. Nummer twee Feyenoord verdedigt morgen een voor sprong van één verliespunt op Ajax. „Ondanks alles hebben we nog steeds alles in eigen hand", constateerde Van Mar wijk. Van Marwijk verwacht ook bij een mogelijk nieuwe teleurstel ling in Amsterdam trainer van Feyenoord te blijven. „Zonder er om te wagen heb ik deze week van het bestuur te horen gekregen dat ik ongeacht de uitslagen van de resterende drie wedstrijden ook volgend sei zoen nog trainer van Feyenoord ben. Ja, dat heeft me goed ge daan en ik heb geen reden om aan de waarheid van deze boodschap te twijfelen. Daar denk ik de mensen hier te goed voor te kennen." nationals zijn Robert Horstink van Dynamo en Martijn Diele- man die al twee jaar bij het Spaanse Numancia speelt. Ook Dieleman mocht gisteravond af en toe aan de bak om Richard Schuil vervangen, zoals hij ook onder het bewind van Toon Gerbrands al enkele malen niet onverdienstelijk deed. Het bij zondere talent Robert Horstink heeft de pech dat hij de routi niers Nummerdor en Görtzen voor zich heeft. Met de vele jongeren in het team toonde Oranje gister avond in Groningen meer spel- plezier dan de afgelopen jaren doorgaans te zien was. En de 4000 enthousiaste toeschou wers in de uitverkochte Gro ningse Martinihal hadden dat ook in de gaten. Een tevreden Nico Frerüb na afloop: „Je moet gewoon plezier maken en genieten van alles. Wel zuur dat we toch nog net met 3-2 verlo- KATWIJK JORIS ZANDBERGEN De meisjes junioren van Grasshoppers zijn er niet in geslaagd om de finale van het Nederlands kampioen schap, dat gespeeld wordt in Cleyn Duin in Katwijk, te ha len. De ploeg van coach Ria Bröring verloor met 52-69 van Jolly Jumpers uit Tub- bergen. Vooral voor rust (26-42) ging het mis voor de Katwijk- se juniores. De bezoeksters hielden het tempo hoog en vonden telkens de openin gen in de Katwijkse pressie verdediging. In de tweede helft zette de thuisclub nog wel een inhaalrace in, maar het gat was tóch te groot ge worden. Jolly Jumpers treft in de fi nale om 15.00 uur Den Hel der, dat met 69-58 van Shoo ters uit Spakenburg won. Grasshoppers speelt van daag om 13.00 uur de troost finale om de derde plaats te gen Shooters. EINDHOVEN GPD Onthulling in vandaag verschenen boek Pas drie jaar na het incident deed Wouda zijn verhaal aan een psychologe van NOCNSF. Op aanraden van PSV-clubarts Cees Rein van den Hoogen- band, tevens voorzitter van de stichting Topzwemmen Zuid- Nederland, besloot de oud-we reldkampioen het incident toen buiten de publiciteit te houden. „Het was zijn verhaal tegen dat van de tegenpartij, en dat maakt je als topsporter kwets baar", zegt Van den Hoogen- band in het boek. Wouda heeft geen behoefte de dader alsnog aan te pakken. „Dat heeft geen zin. Van belang is dat mensen beseffen dat dit soort akkefietjes kunnen gebeu ren. Zie het maar als een waar schuwing." De zwemmer wilde desgevraagd gisteravond niet verder over het gebeuren uit wijden. Hij beriep zich op met de uitgever en de NOS - ten be hoeve van een tv-programma - gemaakte afspraken. PRIJSVRAGEN Lucky day van vrijdag 11 mei. 5-8-13-14-15-16-20-25-27-37 - 38 - 45 - 46 - 49 - 54 - 58 - 64 - 67 - 73 -75. (onder voorbehoud) VOETBAL Oud-topzwemmer Marcel Wouda is in 1992, in aanloop naar de Olympische Spelen in Barcelona, tot twee keer toe slachtoffer geweest van onge wenste intimiteiten in het zie kenhuis in Geldrop. Door een medisch specialist werd hij tijdens standaard-on derzoeken in het kruis getast. De zwemmer van PSV verzweeg de gebeurtenissen lange tijd, deels uit schaamte, deels omdat hij bang was dat het incident veel ophef zou veroorzaken en dat dat nadelig zou zijn voor zijn zwemloopbaan. Dit staat te lezen in het boek 'De macht van water, Marcel Wouda en de opkomst van het Nederlandse zwemmen' dat vandaag verschijnt bij het boe kenfonds van Prometheus/NRC Handelsblad. Het boek is ge schreven door NRC-journalist Mark Hoogstad. RBC-PSV 1-2 (1-1). 23. Kezman 0-1 (strafschop). 40. Hertog 1-1, 55. Van Bommel 1-2 Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers: 5000. Fortuna Sittard-FC Twente 0-2 (0-1). 20. Booth 0-1,90. De Witte 0-2. Scheidsrechter: Haverkort. Toeschou wers: 7500. Gele kaart: Polak, Booth, Ten Hag (FC Twente). 1 PSV 2 Feyenoord 3 RodaJC 4 Ajax 5 FC Utrecht 6 Vitesse 7 RKC 8 Willem II 9 Heerenveen 10 NAC 11 NEC 12 FC Twente 13 Groningen 14 AZ 15 Graafschap 16 Fortuna S. 17 Sparta 18 RBC 32 23 31 19 31 16 30 16 31 15 30 14 31 13 31 12 31 11 31 11 31 9 32 10 31 8 31 8 31 9 8 1 77 66-19 2 10 59 60-32 8 7 56 53-34 7 7 55 73-35 7 9 52 47-41 9 7 51 49-40 11 7 50 42-33 9 10 45 53-46 11 9 44 48-39 9 11 42 36-39 13 9 40 39-43 10 12 40 45-56 9 14 33 35-45 7 16 31 39-56 3 19 30 41-61 7 18 28 27-60 6 19 24 40-65 2 26 14 37-86 VW-ADO Den Haag 1-1 (0-0). 76. Evans 1-0, 86. Leonardo 1-1. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 1422 Gele kaart: Leonardo, Van der Heijde (ADO Den Haag). Italië, competitie: Fiorentina - Juventus 1 - 3; Inter - AC Mi lan 0 - 6 Stand aan kop: Roma 29 - 64: Juventus 30-61: Lazio 29 - 59. Parma 29 - 50. AC Milan 30-47; Inter 30-44. Spanje, competitie Deportivo - Alaves 2 -1 AUTOSPORT Spielberg. Formule 1, vrije training GP Oostenrijk. 1. Coulthard (GBr) McLaren 1.11,245, 2. Hakkinen (Fin) McLaren 1.11,272, 3. Bar- richello (Bra) Ferrari 1.11,401. 4. Ralf Schumacher (Dui) Williams 1.11.555, 5. Michael Schumacher (Dui) Ferrari 1 11,647. 14. Verstappen Arrows 1.12.705. Berlijn. Vrouwen, 2,5 miljoen gulden. Kwartfinales: Capriati (VSt/3) - Martinez (Spa/6) 2-6 6-3 6-4, Henin (Bel/13) - Schnitzer (Dui) 6-4 6-2, Hingis (Zwi/1) - Sanchez (Spa/8) 6-3 7-6, Mauresmo (Fra/4) - Coetzer (ZAf/5) 6-7 6-3 6-3. VOLLEYBAL ROME RTR/ANP Groningen. World League, eerste wed strijd, groep D: Nederland - Brazilië 2-3 (16-25 25-22 25-22 14-25 12-15). WIELRENNEN PSV kampioen. RBC gedegradeerd. EERSTE DIVISIE GOLF Sutton Coldfield. B&H International. Euro pese Tour, 3,5 miljoen gulden: Stand na 2e ronde: 1. Stenson (Zwe) 134 slagen (-10), 2. Björn (Den) 137, 3 Botes (ZAf), Torrance (Sch), McGinley (Ier) 138, 6. Howell (Eng). Goosen (ZAf), Claydon (Eng) 139. Lafeber met gestart voor twee de ronde wegens polsblessure. TENNIS Rome. Masters Series, mannen, 7,5 mil joen gulden. Derde ronde: Kuerten (Bra/1) - Squillari (Arg/15) 6-1 6-2, Ferrero (Spa/8) - Boutter (Fra) 6-3 6-2, Corretja (Spa/10) - Hewitt (Aus/7) 7-6 6-4 Kwartfinales. Vinciguerra (Zwe) - Levy (Isr) 7-6 6-2, Ferrero - Ferreira (ZAf) 6-0 6-2, Lapentti (Ecu) - Diaz (Spa) 3-6 6-1 6-2 Kuerten (Bra/1) - Corretia (Spa/10) 6-2 6-3. Payerne (Zwi). Ronde van Romandië. Derde etappe, individuele tijdrit: 1. Plaza (Spa) 25,5 km in 31 20, 2. Frigo (Ita) 0.01, 3. Teterioek (Kaz) 0.17, 4. Klöden (Dui) 0.21, 5. McGee (Aus) 0.27, 6. Sa- voldelli (Ita) 0.29. Klassement: 1. Frigo 8.44, 2. Savoldelli 0.21, 3. Plaza 0.26, 4 Garcia Casas (Spa) 0 46, 5. Belli (Ita) 1.07, 6. Van de Wou- wer(Bel) 1.11. Lodz (Pol). Vredeskoers. Eerste etappe: 1. Peschel (Dui) 141,6 km in 3.07.00, 2. Wacker (Kir), 3. Förster (Dui) 0.49. Saint-Venant. Vierdaagse van Duinkerken. Vierde etappe: 1. Kirsipuu (Est) 206,4 km in 4.55.14 (41,946 km/u), 2. Galli (Ita). 3. Koerts (Ned), 4. Pagliarini (Ita). 5. Oli vier (Fra), 11. Vierhouten (Ned), 12. Schmitz (Ned), 27. Hiemstra, 33. Van der Ven. 46 Pronk. 47. Van Bon. 48. Lówik. 93. Duijn, 102. Veneberg, 103. Boerman. 112. Van Gulik. 128 Van Di|k. 135. Bli|- levens. Klassement 1 Kirsipuu 17.38.17. 2. Co oke (Aus) 0.23, 3. O'Grady (Aus) 0.24, 4 Capelle 0.26, 5. Laurent Jalabert (Fra) 7. Hiemstra. 25. Vierhouten, 40. Matthé Pronk, 43. Van Bon, 44. Blijle- vens, 76. Schmitz 1.01, 84. Van Dijk 1.28. 88. Löwik 1 32, 92 Dui|n, 100. Koerts 4.00. 112. Van der Ven 5.41, 118 Van Gulik 8.01. 124 Veneberg 9 40. 137. Boerman 18.05. Andreas Vinciguerra staat in Rome niet alleen in zijn succes volle opmars bij het Masters- toernooi. Gisteren bereikte de 20-jarige Zweed ten koste van de Israëliër Harel Levy de halve finales, tot vreugde van de loka le toeschouwers. De vader van het talent komt uit Italië; Gi useppe Vinciguerra bestiert een Italiaans restaurant in de buurt van Malmö. Rome haalt daarom dezer da gen -bij gebrek aan een echte Italiaan- een verloren zoon bin nen. Vinciguerra moet aan de extra aandacht wennen. De Ita liaanse verslaggevers doken bo venop hem na zijn zege (7-6 6- 2) op Levy. Ze wilden iets nieuws en liefst raars van hem weten. Vinciguerra kwam niet veel verder dan een anekdote over een eiergevecht dat hij een jaar geleden in een melige bui met wat vrienden had gehou den. De aandacht voor Vinciguer ra is op zijn minst nog een dag actueel. In de halve finale van het met 7,5 miljoen gulden ge doteerde toernooi, moet hij te gen Gustavo Kuerten. De als eerste geplaatste Braziliaan had weinig moeite met Alex Corret ja. De Spanjaard, tiende op de plaatsinglijst, pakte slechts vijf games: 6-2 6-3. De andere halve eindstrijd gaat tussen Nicolas Lapentti uit Ecuador en Juan Carlos Ferrero uit Spanje. Ferrero was bijzonder rap klaar met zijn Zuid-Afrikaanse opponent Wayne Ferreira: 6-0 6-2. Lapentti had wat meer moeite met de Spanjaard Jacob Diaz: 3-6 6-1 6-2. In Berlijn staan Martina Hin gis, Jennifer Capriati, Justine i Henin en Amelie Mauresmo in j de halve eindstrijd. De Zwitser- se Hingis, nummer één van de 1 plaatsingslijst, versloeg de1 Spaanse Sanchez. De als derde geplaatste Amerikaanse Capria ti vocht zich in drie sets langs de Spaanse Martinez. Henin, afkomstig uit België, zette de lo kale favoriete Miriam Schnitzer opzij. Franijaise Mauresmo voegde zich als laatste bij de 1 halve finalisten door te winnen van de Zuid-Afrikaanse Coet zer.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 41