Schumacher zoekt grip in glad Oostenri de fordfiesta classic is nu extra aantrekkelijk f19.995,- Tonny de Jong wil niet opnieuw in de fout gaan Sport Huizinga boegbeeld op Universiade in Peking Ex-prof Teun van Vliet optimistisch na operatie standaard met stuurbekrachtiging voor maar fordfiesta classic voor f19.995,- Maandmrtc" ln om Leiden, Wilton Leiden, 071 - 5813151. Leiderdorp, Wilton Leiderdorp, 071 - 5813109. Lisse, Van Kalmthout Van Niel Duin- en Bollenstreek B.V, 0252 - 4190 51. Noordwijk, Van Kalmthout Van Niel B.V, 071 - 3641014. VRIJDAG 11 MEI 2001 Leidenaar chef de mission van Oranje 's hertogenbosch gpd Mark Huizinga wordt de be kendste en tot op heden grootste troef van Nederland op de 21ste Universiade die eind augustus in de Peking wordt gehouden. Nederland reist met een opvallend grote delegatie, in zijn geheel be staande uit ongeveer 130 per sonen, af naar de Chinese hoofdstad. Behalve de judoka die goud uit Sydney meebracht, is het met name de zwemploeg waarvan de delegatieleiders Johan van der Haar en Leide naar Hans van Rooijen hoge verwachtingen hebben. Veel bonden beschouwen de Uni versiade, ook wel de Olympi sche Spelen voor studenten genoemd, als een mooie oe fengelegenheid in het kader van hun talentenopleiding. Vanuit NOC*NSF wordt echter steeds meer de nadruk gelegd op het behalen van resultaten. „Wij willen in ieder geval geen reisbureau voor studen ten spelen", verklaarde chef de mission Hans van Rooijen, in het dagelijks leven directeur van het Leidse universitaire sportcentrum. „Wie erheen gaat moet wel talent hebben en serieus met zijn sport bezig zijn. Vroeger gebeurde het wel eens dat studenten aanboden om zelf de reis te betalen als de bonden geen geschikte kandidaten hadden. Daar doen we niet meer aan mee." Daardoor kan het gebeuren dat Nederland in enkele van de in totaal dertien sporten niemand afvaardigt. Voor beeld van de Universiade als serieus onderdeel van een topsportopleiding is de man- nen-volleybalploeg. Volleybal- trainer Teun Buijs, die als as sistent-ploegleider meegaat, zegt: „Van de twaalf spelers die we mee namen naar de vorige Universiade op Mallor- ca zitten er nu tien bij de na tionale teams. En de coach van toen, Bert Goedkoop, is nu bondscoach." Rond 1 juli zal de samen stelling van de Nederlandse afvaardiging grotendeels be kend zijn. In totaal kost de uit zending van de ongeveer 90 atleten en 35 begeleiders een half miljoen gulden. De Stich ting Nationale Sporttotalisator neemt het leeuwendeel voor zijn rekening. Daarnaast draagt het ministerie fors bij, evenals NOC*NSF. Bij de teamsporten is Ne derland vertegenwoordigd in het volleybal (mannen), bas ketbal (vrouwen), waterpolo (mannen) en voetbal (vrou wen). Dit laatste onderdeel is met name in het programma in Peking ingelast met het oog op de introductie van het vrouwenvoetbal tijdens de volgende Olympische Spelen. Uiteraard wordt de nationale vrouwen voetbalploeg beperkt door de bepaling dat de leden tussen de 17 en 28 jaar moe ten zijn en een hogere studie moeten volgen. Individueel komt Nederland uit op de sporten atletiek, tur nen, judo, zwemmen, schoon- springen en schermen. Over het behalen van veel ereplaat sen maakt Hans van Rooijen zich niet al te veel illusies. De chef de mission: „Er zijn lan den die met hun allersterkste afvaardiging komen. Dan zie je mensen lopen dat je denkt: nou, is die pas achtentwintig? En ook mensen van wie ik toch echt denk dat ze geen student zijn. Aan paspoortver valsing doen wij niet mee." leeuwarpen/calgary joh ann mast Tonny de Jong vertrekt met in gang van 1 juni bij het schaats team van Spaar Select. De schaatsster en haar team gin gen gisteren definitief uit el kaar, nadat al eerder bekend was dat het tussen haar en coach Peter Mueller niet meer goed zou komen. Rijdster en coach kwamen het afgelopen seizoen dikwijls met elkaar in conflict. De Jong had nog een contract tot de zomer van 2002. Spaar Select heeft dat afge kocht. „Financieel lever ik behoor lijk in, maar het is beter om te doen wat je in je hart wilt doen", zei De Jong telefonisch vanuit haar woonplaats Calgary in Canada. „Ik ben best blij met de financiële tegemoetkoming van Spaar Select. Bij de bond zal ik wel niet zo heel veel ver dienen." Het is vrijwel zeker dat De Jong volgend seizoen uitkomt voor de KNSB-kernploeg van coach Ingrid Paul. Volgens De Jongs zaakwaarnemer Patrick Wouters is het contract nog niet klaar, maar hij gaat er van uit dat het binnen enkele dagen rond komt. „Er moeten nog wat zakelijke dingen met de KNSB worden afgewikkeld", aldus Wouters. De liefde tussen De Jong en Spaar Select was van beide kan ten bekoeld. „Spaar Select vond de aanwezigheid van Tonny in het team minder prettig en Tonny heeft dat signaal opge vangen en besloten dat ze beter ergens anders heen kon gaan", Ex-profwielrenner Teun van Vliet is succesvol geopereerd aan een tumor in zijn hoofd. Artsen in het Antwerpse univer siteitsziekenhuis haalden de 'ei- grote' tumor afgelopen week in een zeven uur durende operatie weg. Van Vliet mocht gisteren weer naar huis. „Zoals het er nu naar uit ziet is de operatie ge slaagd. Ze hebben in ieder geval geen belangrijke delen ge raakt", zegt Van Vliet. De ex-prof en voormalig ploegleider van Farm Frites wist al negen jaar dat er een gezwel in zijn hoofd zat, maar artsen voorspelden toen dat hij er Alexander Wurz 'eenzaam' toeschouwer op thuiscircuit in Spielberg Oostenrijker Alexander Wurz kijkt dit jaar op zijn thuis circuit in Spielberg toe hoe Michael Schumacher pro beert zijn schamele puntentotaal probeert op te trekken. De bandenfabrikant helpt de wereldkampioen daarbij. spielberg jos van de ven Nog nooit won Michael Schu macher de Grand Prix in Oos tenrijk, terwijl er toch al weer 47 overwinningen op zijn naam staan. Op elk circuit minstens een keer de beste. De wereld kampioen uit Duitsland heeft geen grip op de Al-ring. Letter lijk bijna, maar dat geldt voor alle rijders. Omdat het circuit door het jaar heen nauwelijks wordt gebruikt, is het asfalt strak en vooral glad. En verder? Niet het meest spectaculaire circuit, durft zelfs Oostenrijker Alexander Wurz hardop te roepen. „Maar wel altijd goed voor historische wedstrijden." Wurz rijdt voor het eerst in drie jaar niet op zijn 'thuiscircuit'. Na de tiende plaats vorig jaar voor het team van Benetton, mag hij alleen maar testrondjes rijden. In dienst van McLaren/Mercedes. „Ik had zo graag hier willen rij den", stampt Wurz een deurtje open. Als geen ander weet de Oos tenrijker de geheimen van de Ring te verklaren. „Tijdens het raceweekeinde krijgen de wa gens steeds meer grip op de baan. In het verleden waren sommige coureurs op zaterdag zelfs twee tot drie seconden sneller dan vrijdag." De datum van de GP Oosten rijk speelt daarbij een belangrij ke rol. Vorig jaar stond de race nog op 16 juli op de agenda - gewonnen door Hakkinen. De ze dagen is het met temperatu ren van rond de 22 graden be duidend koeler. Aanleiding voor bandenleverancier Bridge- stone - onder anderen Ferrari, McLaren en Arrows - om voor 'Oostenrijk' nieuwe banden te maken en te leveren. Een speci ale band die meer grip op het asfalt moet bieden. In totaal le vert Bridgestone meer dan 1600 banden; twee types droog weer banden en drie types regenban den. Volgens de fabrikant zijn de zachte banden goed genoeg voor een race met een één stop strategie. Normaal gesproken is in Michael Schuma cher hoopt dit jaar eens een feestje te kunnen vieren in Oostenrijk. Hij won er nog nooit. Foto: AP Spielberg een eenmalig bezoek aan de pits voldoende, weet ook Wurz. „Maar het circuit leent zich er ook voor om voor aan in de race grote tijdsver schillen op te bouwen. Dan kan een tweede stop weer len geven." 'Kenner' Wurz typeei ste bochten van de Al ker', maar weet meteen het de meest gevaarlijl ten zijn. „Met meer d driehonderd kilometer eerste bocht om die in de versnelling met eet delde van nog geen 13C ter per uur te nemen. het veld dicht bij elkaa beuren daar de mees lukken." Michael Schumache over meepraten. In 21 Ricardo Zonta de Duit eerste bocht aan. De Fi inde en werd vol gera Ricardo Zonta. „Ricar schatte zijn capaciteite derschatte zijn snelhei de oudste Schumacher af. In Oostenrijk kijkt V zaam toe en probeert cher tijdens zijn 150st Prix punten toe te voi de schamele vijf punte Duitser op de Al-ring bijeen wist te racen. zei Mr. Harro Knijff, de raads man van De Jong. Voor De Jong stond voorop dat ze niet dezelfde fout wilde maken als vier jaar geleden. De schaatsster brouilleerde des tijds in de voorbereiding op de Olympische Spelen van 1998 met haar toenmalige coach Sijtje van der Lende, maar bleef de kernploeg trouw. De Jong stapte pas een week voor het begin van de Spelen op en faal de vervolgens in Nagano. „Het zou dom zijn om dezelf de fout nu opnieuw te maken", aldus De Jong. „Het zat er het hele seizoen al aan te komen en in feite sluimerde het al twee jaar. Ik kon echt niet meer met Peter samenwerken." Aanvankelijk ging haar voor keur uit naar de kernploeg van Gerard Kemkers. „Dat zag ik wel zitten, maar na een gesprek met Ingrid Paul (op 29 april, red.) wilde ik liever naar haar", aldus De Jong. „Ik kan het niet helemaal beoordelen, maar ik denk dat Ingrid misschien iets meer wil weten hoe de schaat ser er zelf over denkt. Dat heb ik al een paar jaar niet meege maakt." De Jong wordt bij het team van Paul herenigd haar vroege re kemploeggenote Barbara de Loor. Ook aanstormend talent Wieteke Cramer maakt deel uit van de groep. De Jong verwacht in eerste instantie een contract voor een jaar te krijgen, maar overweegt na de Olympische Spelen van Salt Lake City nog twee jaar door te gaan. „Eerst zijn de Spelen het belangrijkst. Ik zou graag eens een medaille willen halen." baarle-nassau niets van zou merken. Tijdens gpd Kerstmis verleden jaar kreeg Van Vliet echter een epilepti sche aanval en raakte hij buiten bewustzijn. Na onderzoek bleek de, flink gegroeide tumor daar cje oorzaak van. „Het was wel een goedaardige tumor, maar hij drukte op bepaalde hersen functies. Het was een kortslui ting, zeg maar." Van Vliet moest twaalf jaar geleden stoppen met wielren nen vanwege een weinig voor komende ontsteking van het slijmvlies van de dikke darm. In het ziekenhuis werd toen een deel van de darm verwijderd. Daarnaast kreeg de ex-prof nog een ontsteking aan de dunne darm en een hersenbloeding. De Ford Fiesta staat al jaren bekend als extreem betrouwbare auto. Een auto die veel rijplezier biedt voor een bescheiden prijs. Niet voor niets is de Ford Fiesta al 25 jaar hét succesnummer van Ford. Ontdek het zelf met de zeer volwassen Ford Fiesta Classic. Normaal zou de prijs van deze Ford Fiesta met deze uitrusting f25.995,- zijn. Nu al voor f19.995,-. Een voordeel voor u van f6.000,-. 1.3 44 kW (60 pk) motor stuurbekrachtiging bumpers in carrosseriekleur airbag voor de bestuurder sierstrippen zijkant carrosserie uitstelbare achtérzijramen (3-deur) elektrische achterklepontgrendeling wis/was-installatie op achterruit elektronische startblokkering unieke wieldeksels en bekleding 1) Verkoopprijs f 19.995,- Aanbetaling/lnruilwaarde f 6.885,- 2) Verkoopprijs f 22.995,- Aanbetaling/lnruilwaarde f 7.916,- Kredietsom f 13.110,- Kredletsom f 15.079,- Kre^.som KfodJotvorgoeding VnjwWDoo koopoptie op afbolakng 6.9% 24 .15.079, M863 .12.647, .24.858, www.ford.nl Prijs is incl. BTW/BPM, er n rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Afbeeldingen kunnen afwijken van de standaardspecificaties. Vraag naar onze exacte voorwaarden en specificaties 2 jaar een nieuwe Ford. Vraag naar onze gunstige maandtarieven Gem. brandstofverbruik en CO;-uitstoot. km/liter van 13,2-22,2 liter/100 km van 4,5-7,6 CO, gr/km: van 120-179

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 30