Rijnwoude wijst plan voetbalvelden af Rijn Veenstreek 'Na de oogst schoffel onder planten doorhalen' Cel geëist na aanranding van Alphense vrouwen 'Geen oubollig avondje film kijken' Jacobswoude pcu clubs met bokaa Masseur beschuldig van misbruik patiëi Overtredingen vrachtwagens Dubbele fout bromfietser Zegerstrand dit weekeinde gesloten Vergeefs protest tegen woontorens Zoetermeer VRIJDAG 11 MEI 2001 974 ALPHEN AAN DEN RUN Bij een controle deze week op in totaal achttien vrachtwagens aan de Flemingweg in Alphen aan den Rijn heeft de politie zes overtre dingen geconstateerd. Een be stuurder van een gasflessen- transport kreeg een proces-ver- baal voor het rijden zonder Eu rovignet. Twee opleggers ver toonden technische manke menten. Twee bestuurders kre gen een proces-verbaal voor een niet goedgekeurde tacho graaf en een wegens te kort rus ten. Bij een andere wagen sta ken scherpe delen van be tonstaalmatten uit de bak. ALPHEN AAN DEN RUN De poli tie heeft een 19-jarige bromfiet ser uit Nieuwkoop opgepakt voor een dubbele overtreding. De man reed gisteravond te hard over de Alphense Oranje Nassausingel en had te veel ge dronken. den haag/alphen aan den run persbureau cerberus De zedenmisdrijven waarvoor een 41-jarige Alphense ver dachte terecht staat berusten volgens hem op een complot. Maar officier van justitie Schuij- er hechtte gisteren bij de Haag se rechtbank geen geloof aan het verhaal van de man, die zij verdenkt van aanranding van een bejaarde plaatsgenote en van verkrachting van een 55-ja- rige Alphense. Beide slachtof fers kennen elkaar niet en de den onafhankelijk van elkaar aangifte, wat de complottheorie van de verdachte ontkracht. De 77-jarige Alphense had destijds medelijden met de Al- phenaar omdat deze op kruk ken door het leven gaat. Hij zou zijn gemarteld in zijn thuisland Afghanistan. Ze nodigde hem bij gelegenheid uit voor een kopje koffie. Een paar weken la ter zou de verdachte voor 'meer' zijn gegaan. Hij belde 's avonds laat bij haar aan, op een tijdstip waarop zij geen zin had hem binnen te laten. De man zou zich met zijn kruk alsnog naar binnen hebben gewurmd om daarna haar kleren van het lijf te rukken. Alleen omdat zij zich tot het uiterste verzette, koos de man het hazenpad, al dus het slachtoffer. Ook met een buurvrouw die eind vorig jaar naast de ver dachte kwam wonen, begon het contact met de uitwisseling van vriendelijkheden en bezoekjes. Maar al in het begin van het nieuwe jaar zou de verdachte handtastelijk zijn geworden. Beide slachtoffers zouden nog steeds bang zijn. De ver dachte, die zich al een paar maanden in voorarrest bevindt, merkte op dat hij liever geëxe cuteerd zou worden dan nog langer in de cel te verblijven. Martelingen uit het verleden en de daaruit voortvloeiende pijn in zijn been zouden hem in ge vangenschap danig parten spe len. De officier van justitie eiste niettemin een celstraf van der tig maanden, waarvan tien maanden voorwaardelijk. De rechtbank doet op 23 mei uitspraak. alphen aan den run Leerlingen Ashram College wijden schoolbioscoop in lijk geen echte bioscoop neerzetten. Een DVD- speler en een projectiescherm konden zij er wel van aanschaffen. Tijdens de feestelijke eerste avond dient de aula van het Ashram als bio scoopruimte. Voor de andere avonden is er een ruim lokaal gevonden. Maatschappijlerares Trudeke Vuyk die het plan heeft begeleid, vindt de belangrijkste kracht van het idee dat jeugd van verschillende scholen zo als het Scala College en het Groene Hart Lyceum, met elkaar iets kan doen, ideeën uitwisselen of gezellig uitgaan. „Een ander belangrijk punt is dat leerlingen het organiseren voor andere leer lingen. Op een aantal scholen en locaties, zoals de openbare bibliotheek, zijn affiches opgehan gen en de leerlingen proberen steeds een recente film te vertonen. Het moet geen oubollig avondje film kijken worden." saskia stoelinga Leerlingen van het Ashram College wijden van avond hun bioscoopruimte in met de film The Cell. Het idee achter deze schoolbioscoop is ont staan op een projectdag vorig jaar november, waarbij ze een bezoek brachten aan de Alphense gemeenteraad. De 85 jongeren uit 4 vwo bedach ten daar plannen om de jeugd in Alphen aan den Rijn meer met elkaar in contact te laten komen. Een bioscoop waar ook leerlingen van andere scholen uit Alphen terecht kunnen, leek ze wel wat. Het idee werd gelanceerd onder de naam Ashram Connecting People. Het bleek een win nend idee te zijn, dat de gemeente honoreerde met 5000 gulden. Voor dat bedrag konden de leerlingen natuur- ALPHEN AAN DEN RUN - Ondanks het plotselinge warme weer is het Zegerstrand in Al phen aan den Rijn dit weekeinde gesloten voor het publiek. Roodwitte linten moeten het publiek van de grasvelden houden. Er wordt een nieuw grasveld aangelegd op het Ze gerstrand die de verwachte mensenmassa van dit weekeinde nog niet aankan. Beheerder Kaltenecker van het Zegerstrand: „Als al die mensen dit weekeinde het nieuwe gras betre den, kunnen we net zo goed een vrachtwagen klaarzetten om het meteen weer weg te gooien. Om deze zomer een mooi en goed grasveld te hebben, zijn wij komend weekein de nog gesloten." Afgelopen winter is het hele Zegerstrand opgehoogd. Het gras\ het rijwielpad liggen nu op één lijn, terwijl het rijwielpad voorheen zo'n zestig eer hoger lag. In april moest het nieuwe gras eigenlijk al aan de Zegerplas liggen, maa het slechte weer is dit steeds uitgesteld. Kaltenecker: „Als je regen wilt, dan krijgj niet en als je het niet nodig hebt, komt het met bakken uit de hemel." Waarschijnl het Zegerstrand volgende week weer toegankelijk voor het publiek. Foto: Wim Dijkman Wethouder moet eerst praten met de verenigingen De Rijnwoudse politiek gaat niet akkoord met het tienja renplan van burgemeester en wethouders voor het groot onderhoud van de voetbalvelden. De leden van de com missie welzijn zeiden gisteren dat wethouder Van der Lecq eerst maar eens met de vier clubs moet praten over hun ideeën en wensen. runwoude* bureau Oranjewoud." Oranje woud inventariseerde de toe stand van de velden en maakte een onderhoudsplan. Voorafgaand aan de commis sievergadering uitten de secre tarissen Boot van Hazerswoud- se Boys en Devilee van voetbal vereniging Koudekerk hun on genoegens over het plan. Boot marieta kroft De wethouder zegde dat toe, maar voegde eraan toe dat ze niet de verwachting wil wekken dat zij de wensen van de clubs honoreert. „Als er onduidelijk heid is, wil ik best een toelich ting geven op het rapport van merkte op dat het trainingsveld al in 2000 zou worden gereno veerd. De gemeente stelde de opknapbeurt uit omdat er een nieuw meerjarenonderhouds- plan zou komen. Hoewel de herstelwerkzaamheden geen uitstel meer duldden, kon het bestuur van Hazerswoudse Boys daarmee niet bij de ge meente terecht. Een ambtenaar vond dat eerst het rapport van Oranjewoud er moest liggen. „Groot was onze verbazing toen wij vorige week in het Leidsch Dagblad lazen dat het rapport uit was en er ook al een voorstel voor het meerjaren plan gereed was." Het zit hem dwars dat hij geen kans heeft gekregen om vóór het uitkomen van het rapport wensen ken baar te maken. Boot pleitte ervoor het trai ningsveld zo snel mogelijk te vernieuwen omdat de veilig heid in het geding is. Ook wil hij met de gemeente praten over de aanleg van een kunstg rasveld, waardoor er betere trainingsmogelijkheden ont staan. Secretaris Devilee van w Koudekerk had het gevoel dat zijn club 'het stiefkind is van het meerjarenonderhoudsplan'. In vergelijking met de andere voetbalverenigingen komt Kou dekerk er met de renovaties be kaaid vanaf, zo maakte hij dui delijk. De club moet nu extra kosten maken om de velden op peil te houden. WD-raadslid Van der Maas vond juist dat BSC '68 uit Benthuizen reden tot klagen had. Alleen het trainingsveld staat voor de komende tien jaar in de planning voor een op knapbeurt. B en W willen eerst de ontwikkelingen over moge lijke uitplaatsing in de richting van het Bentwoud afwachten voordat ze nu veel geld steken in het opknappen van voetbal velden. „Het verbaast me dat er niemand van die club is. Als de verhuizing doorgaat, duurt dat nog zeker vijf jaar." Wethouder Van der Lecq maakte nog eens duidelijk dat het gemeentebestuur jaarlijks beoordeelt welke renovaties worden uitgevoerd. Voor het groot onderhoud wil ze de ko mende tien jaar jaarlijks 100.000 gulden beschikbaar stellen. Ze komt in juli of in september, na het gesprek met de clubs, opnieuw bij de raad terug met het onderhoudsplan. marieta kroft De bezwaren van M. Altena en enige honderden handte- keningenzetters uit Benthui zen tegen de woontorens die Zoetermeer vlakbij hun ge meentegrens wil bouwen, zijn door de provincie Zuid- Holland ongegrond ver klaard. Altena is teleurge steld. „We zijn te laat in de procedure gestapt", ver klaart ze de uitspraak. „Die was al voor een groot deel verstreken toen wij erachter kwamen." Haar hoop is nu gericht op de gemeente Rijnwoude, die eveneens bezwaar heeft ge maakt tegen met name de tachtig meter hoge Bent woudtoren. Hoewel Gedepu teerde Staten ook dat be zwaar ongegrond verklaar den, kan de gemeente in ho ger beroep gaan. De ge meente heeft immers wel vanaf het begin, toen de raad van Zoetermeer het bestem mingsplan nog moest vast stellen, bezwaar gemaakt. Wethouder Uljee laat het afhangen van een gesprek dat hij dinsdag heeft met het gemeentebestuur van Zoe termeer of hij in hoger be roep gaat. „Wellicht valt er te onderhandelen", aldus Ulj ee. „Twee andere woonto rens die verder in de woon wijk Oosterheem komen, werden door GS vanwege procedurefouten afgekeurd. Misschien ziet Zoetermeer af van de bouw van de Bent woudtoren, als wij toezeggen dat we niet moeilijk doen over de twee andere woon torens." Oproep aan volkstuinders: laat spinazie niet doorgroeien roelofarendsveen saskia stoelinga 'Volktuinders verwijder nu de bloeiende groenteplanten'. Met dit preventieve verzoek hoopt Co Bruin van de Nederlandse Algemene Kwaliteitdienst Tuin bouw (Naktuinbouw) in Roelof- arendsveen iets voor de profes sionele zaadtelers te kunnen betekenen. „Met deze oproep hopen we te voorkomen dat de groentezaadproductie met on eigenlijke kruisbestuivingen te maken krijgt." Bruin, manager van het team groentegewassen, is niet boos. Hij weet als geen ander dat volkstuinders aardige mensen zijn. .Alleen die schoffel moet nu onder de planten door wor den gehaald", zegt hij dwin gend. „Het is geen onwil, maar onkunde. Als de amateurtuin ders hebben geoogst, laten ze de gewassen vaak doorschieten, waardoor de professionele groentezaadbedrijven in de problemen komen." Bruin kent die problemen maar al te goed, omdat hij als keuringsbedrijf de niet zuivere zaden moet afkeu ren. „En dat kan een behoorlij ke kostenpost zijn, die met een beetje goede wil en samenwer king kan worden voorkomen." In de komende weken vor men de bloeiende kruisbestui- vende groentegewassen, die veelal in de volkstuinen staan, een bedreiging voor de profes sionele productie van groente zaden. Niet alleen hier in de re gio, maar eigenlijk in heel Ne derland. Het gaat hierbij om ge wassen als spinazie, radijs, kroot, wortel, ui en kool. Bruin: „Kijk, als de spinazie is geoogst, moet je de plant niet laten doorschieten, dan gaat ie bloei en en bestaat de mogelijkheid dat het zaad (door middel van kruisbestuiving via wind of in- jacobswoude ewoutvan der dussen De drie voetbalverenigingen van Jacobswoude, MMO uit Hoogmade, voetbalvereniging Woubrugge (WW) en Kickers '69 uit Leimuiden gaan jaar lijks strijden om een bokaal met grote oren, die de ge meente beschikbaar stelt. Dat deelde burgemeester Van Beek gisteravond mee in de commissie financiën. Dit toe komstige voetbaltoernooi kwam voort uit het overleg van de drie verenigingen met de burgemeester over de voorbereiding van de privati sering van het onderhoud van de voetbalvelden. De Jacobswoudse bokaal wordt de opvolger van de 'B &W-beker', waarom alleen MMO en WW streden. Die traditie stamt uit de tijd dat de gemeente Woubrugge, inclu sief Hoogmade, nog zelfstan dig was. Na de gemeentelijke herindeling in 1992 bleef Kic kers '69 langs de kant staan. „Ik heb het altijd jammer ge vonden", aldus Van Beek. Los van de wens om de banden tussen de drie vereni gingen aan te halen voi aanschaf van een niern ker ook een aanleidinj het nieuwe toernooi, won de wisselbeker di achter elkaar en mag di bokaal voorgoed in de p kast zetten. „Als Kicker doet, dan stelt de gemei nieuwe beker beschil zo stelde Van Beek d clubs voor. De vereni waren over dat aanbo thousiast. „Dan moet I een grote worden, zo ei oren", zo stelden de voor. Daarmee was eei tief idee geboren. Gisteravond stemde als de commissie op werken woensdag, de van de commissie finan met het voorstel dat de gingen voortaan zelf vi kleine onderhoud Daarvoor krijgen de dri per veld een vaste b van de gemeente. „Er in de loop van de gesp wel spanningen", Beek. „Maar we zijn ia harmonie geëindigd, i Kickers vrijwillig instel een gedeeltelijke afboi hun huidige vergoeding Voorzitter Henk van Tol weet het zeker. Op zijn volkstuinencomplex in Nieuwe Wetering wordt er volgens voorschriften gewied, geschoffeld en geoogst. Foto: Hielco Kuipers secten) overgaat op de profes sionele gewassen. Deze vorm van bestuiving kan plaatsheb ben tot op een afstand van en kele kilometers." „Het gevolg is dat het ge kweekte zaad dat op alle ziektes is getest en dus resistent is voor die ziektes, verandert. Hierdoor ontstaan nieuwe rassen, waar mee ze in de professionele branche absoluut niet blij zijn. Bijvoorbeeld kruisbestuiving van een vroegras met een laat- ras kan eivoor zorgen dat een groenteplant niet meer volgens schema groeit. En dat is weer vervelend voor de kwekers, om maar eens wat te noemen. Het zaad wordt onbetrouwbaar." Henk van Tol, voorzitter van de Vereniging voor Volkstuin ders Alkemade, voelt het bijna als een belediging. „Dat ge beurt niet", roept hij ferm. „In elk geval bij ons niet." Van Tol praat met liefde over het nieu we complex naast de rioolzui vering in Nieuwe Wetering. „De dertig volktuinders die daar zit ten, onderhouden hun stukje grond van 150 tot 180 vierkante meter volgens de voorschriften. De sociale controle is groot. Als iemand zijn tuin verslonst zegt het bestuur daar snel wat van. Wortelen, sla, spinazie; wij oog sten, rooien en zetten er daarna weer nieuw spul op." „Als je het over kruisbestui ving hebt, weet je waar ze dan eens op moeten letten?" De voorzitter oppert vervolgens een hele andere boosdoener. „De bermen. Tegenwoordig is het mode om de bermen zo hoog mogelijk te laten worden. Daar groeit en bloeit van alles. Dat heeft ook geen goede in vloed op de zaden. Die bermen moeten eerder worden ge maaid." den haag/ alphen aan den run persbureau cerberus Tegen 48-jarige masseur uit Al phen aan de Rijn, die een cliën te onzedelijk zou hebben be tast, is gisteren bij de rechtbank in Den Haag een gevangenis straf geëist van tien maanden plus vijf maanden voorwaarde lijk. Daarnaast eiste de officier een contactverbod met het slachtoffer en een schadever goeding van 10.000 gulden. De masseur, die tevens hyp- nosetherapie gaf, had in zijn woonplaats jaren een praktijk. Op 1 mei 1999 kwam er een vrouw bij hem onder behande ling, die al enige tijd aan zware depressies leed. Door middel van massages en regressiethe rapie probeerde de verdachte de vrouw van haar geestelijke aandoening te genezen. Daarbij ging hij, zo gaf de man toe, zijn boekje als therapeut regelmatig te buiten. Zo zou hij de vrouw aan haar tepel- en clitorispier cings gevoeld hebben. Daar naast zou hij geslachtsgemeen schap met zijn cliënte hebben gehad. Dat gebeurde nadat hij de vrouw had vergezeld tijdens een bezoek aan het graf van haar overleden dochtf de therapeut en de pal rugkeerden in de pralct den ze naar de aangi slaapkamer zijn gega geest van je dochter zeg ik je moet penetreren' therapeut volgens het fer hebben gezegd. Volgens de masseui van verkrachting geei geweest. De vrouw was de therapeut, vrijwillig i naar bed gegaan. Zijn zo verklaarde de verdai hém verleid. De wout de betasting nog regeln teruggekomen. Ook nó artij zou ze de behan van de therapeut hebl geraden bij haai' vriei Dat zei volgens advoci genoeg. Maai' officier Horstm het verwerpelijk dat dachte misbruik had van zijn positie als tl Volgens de officier ha vrouw in een afhankeli tie gebracht, waardoi seksuele voorstellen n kon weigeren. Behalve11 straf eiste de officier, achter de deur, een ex proeftijd van drie jaar. De rechtbank doet 23 spraak.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 20