Herbouw Witte School op lossere schroeven J WEKEN VOOR 45,00 Mogelijk fusie van lokale partijen in Voorhout Hoogvliet mag uitbreiden Zuid-Holland geeft groei licht aan plan Greveling Duin Bollenstreek Kievitspark en Kuyperlaan in Voorhout krijgen klinkers 'Eerst weten wat Middelmors mag kosten' Neem een proefabonnement BEL 071-5128030 k Kantelproef De Redder van de eerste tot de laatste minuut Rijnsburg heeft Christenunie NK kitesurfen in Noordwijk Armbreuk na val van steiger Gewonden bij aanrijding Speelman open op Molendag Wandelen door Warmonds bos 'Ruimteroulette' voor schooljeugd Noordwijl VRIJDAG 11 MEI 2001 976 VOLENDAM/KATWIJK - De Redder, de nieuwste aan winst van de Katwijkse KNRM, legde gistermiddag voor de Dijk in Volendam met succes de kantelproef af. De reddingsboot moest nadat een kraan de boot had om gekeerd, op eigen kracht weer komen bovendrijven. Dat ging de boot, die door de Volendamse jachtwerf Hab- beké is gebouwd, goed af. De Redder wordt in juni in de vaart genomen. Als De Redder zich in Katwijk meldt, wordt de huidige reddingsboot van de KNRM - Antje - uit de vaart genomen. De Antje heeft dan zes jaar dienst gedaan. Ondanks de hooggespannen verwach tingen, bleek Antje in de praktijk te traag en te klein. De Redder is groter en kan bovendien een stuk sneller va ren. Foto's: Frans Roomer Voorhouts Belang: 'Initiatiefis aan Gemeentebelangen' De twee lokale politieke partij en in Voorhout gaan mogelijk de krachten bundelen en als één partij de gemeenteraads verkiezingen van 2002 in. Bin nen het bestuur van Voorhouts Belang is de mogelijkheid tot samenwerken met Gemeente belangen openlijk besproken, nadat boegbeeld Jaques Beelen zijn naderend vertrek had aan gekondigd. „Beide partijen hebben een plaatselijke inslag en een vorm van samenwerken is wat ons betreft gewenst. Maar heel dui delijk: afgesproken is dat onze partij hier pas verder over na denkt als Gemeentebelangen te kennen geeft zoiets te willen", aldus een bestuurslid van VB. Beelen .Voorhouts Belang heeft vier raadsleden, onder wie wethou der Van Steijn van ruimtelijke ordening. Twee lokale politieke partijen in een dorp is te veel van het goede meent ook Jac ques Beelen, scheidend fractie leider van Gemeentebelangen. Of hij wordt opgevolgd en door wie, is op dit moment onduide lijk. En hoe het verder moet met zijn partij, die onder Joop Warmenhoven een grote groei doormaakte, komt pas na de zomervakantie duidelijkheid, veiwacht Beelen. Vast staat, dat welk besluit er ook wordt genomen Beelen zelf hierop geen invloed wil heb ben. ,,lk speel geen rol meer, ie dere Voorhouter die dat wil, kan mij in principe opvolgen." Ook een fusie met Voorhouts Belang heeft zijn zegen. „We dienen beiden het plaatselijk belang. Krachten bundelen is goed als ik er maar niet bij hoef te zitten. Maar dat ligt meer aan de personen dan aan hun poli tieke ideeën", laat hij er veelbe tekenend op volgen. Het tweede raadslid van Ge meentebelangen, Marianne Kerkvliet, wil niet ingaan op de toekomst van haar partij en de optie om met een andere poli tiek partij samen te werken. „Dat is nu niet aan de orde." Ook zwijgt zij over haar eventu ele afscheid als raadslid en be schouwt dit gerucht als prema tuur. „Het is allemaal veel te vroeg. Ik moet mijn besluit nog nemen." Het in slechte st&at verkerende asfalt van het Kievitspark en de Dr. Kuyperlaan in Voorhout wordt begin volgend jaar ver vangen door Klinkers. Die nieuwe bestrating maakt deel uit van een totale reconstructie van de twee straten, waarvoor de gemeente 1,7 miljoen gul den heeft uitgetrokken. Beide straten worden vol gens een gemeentewoordvoer der helemaal opnieuw inge richt. De maximale snelheid voor het verkeer wordt terug gebracht tot 30 kilometer per uur. Ook komen er snelheids- verlagende voorzieningen, zo als drempels. Verder wordt on der andere de vijver in het Kie vitspark uitgebaggerd. Er ko meer ruimte voor bomen trottoirs worden verbreed. 0 wordt de riolering in straten vernieuwd. De werkzaamheden nem ongeveer twintig weken in I slag. De plannen voor de h inrichting worden tijdens inloopbijeenkomst op 14 fi aan de bewoners voorgelegd RU NS BURG - De christelijke partijen RPF en GPV in Rijns burg zijn in navolging van de landelijke fusie met elkaar sa mengegaan tot Christenunie. De Rijnsburgse fractie RPF/GPV/SGP wordt dan ook Christenunie/SGP. Op 4 april werd dit al een feit, maar giste ren wilde de fractie daar nog even de aandacht op vestigen tijdens de gemeenteraadsverga dering. Dat deed zij door het serveren van een grote taart met daarop het logo van de Christenunie SGP. NOORDWIJK - Voor de kust van Noordwijk worden in het week einde van 19 en 20 mei de Ne derlandse kampioenschappen kitesurfen gehouden. Met kite surfen wordt een vlieger ge bruikt om zich met de surf plank voort te bewegen. Op bei de dagen wordt om 10.00 uur begonnen. VOORHOUT - Een 12-jarig jon getje uit Voorhout heeft giste ren bij een val van de vierde verdieping van een steiger zijn arm gebroken. De jongen speelde op een bouwput aan de Schoutenlaan in Voorhout. Hij is naar het LUMC vervoerd. NOORDWIJK - Bij een ongeval op de kruising van de Van de Mortelstraat en de Santorius- straat in Noordwijk zijn gisteren bij een aanrijding een 16-jarige jongen uit Voorhout en een 65- jarige automobilist uit Noord wijk gewond geraakt. Beiden werden met beenletsel naar het LUMC in Leiden overgebracht. De Noordwijker sloeg rechtsaf de Santoriusstaat in en verleen de volgens de politie geen voor rang aan de jongen, die op een scooter reed. SASSENHEIM - De half ontman telde molen De Speelman in de Sassenheimse wijk Postwijk is komende zaterdag open in het kader van de nationale Molen dag. Op de begane grond is peuteropvang gevestigd, maar in de rest van de molen is een expositie ingericht over de ge schiedenis van de uit 1869 da terende molen. De Speelman is geopend van 9.00 tot 17.00 uur. SASSENHEIM/WARMOND - De Sassenheimse afdeling van het IVN houdt zondag een natuur wandeling door het parkbos Huys te Warmont. Broedende vogels staan centraal tijdens ongeveer anderhalf uur duren de tocht die om twee uur begint bij de ingang. Deelname aan de wandeling is gratis. Combinatie en WD vinden 3,5 miljoen te veel De herbouw van de Witte School in Noordwijk is nog al lerminst zeker. De Combinatie, RPF/GPV en WD vragen zich af of het zijn geld wel waard is. De school brandde een jaar geleden af. Herbouw in de oude stijl volgens de nieuwe veiligheidsnormen zou 2,7 miljoen gulden kos ten. De plannen die bestaan om de zolder anders in te delen, doen daar nog eens 800.000 gulden bovenop. De verzekering keert anderhalf miljoen uit. NOORDWUK ANTON DIEDRICH Schoordijk (De Combinatie) meldde gisteren tijdens de commissievergadering onder wijs dat voor haar fractie her bouw van de school geen vast staand feit is. Zeker niet als daar niet genoeg geld voor komt uit de verzekering. Van Egmond (WD) was vooral be zorgd over 'bouwen voor leeg stand'. „Misschien hebben we in Boechorst in de toekomst een school wel harder nodig", zei hij. „Begrijp me goed, ik vind het een schitterend ge bouw en ik houd van Noord wijk, maar we moeten er wel re kening mee houden dat daar minder kinderen wonen." Duijndam (NB) vond dat onzin. Al tachtig jaar lang loopt de school als een trein, zei hij. „En ieder jaar moeten ze kinderen afwijzen. Leegstand is niet aan de orde." Van der Most (RPF/GPV) vond dat een combinatie ge zocht moet worden van onder komens voor scholen en jeugd werk. De Willibrordmavo wordt in gebruik gegeven aan het jon gerenwerk voor de groep tot 16 jaar. „Als we de ruimte in de Willibrordmavo gebruiken voor de Witte School, dan kan op de plaats van de Witte School een echt jongerencentrum ge bouwd worden waar we nog ja ren mee vooruit kunnen", op perde Van der Most. Duijndam was het ook daar niet mee eens: „De Witte School hóórt daar waar hij stond. En daarnaast hebben we vanaf het begin de verwachting gewekt dat hij zo snel mogelijk herbouwd zou worden." Smit (onafhankelijk) wees er nog eens op dat het maar om de halve Witte School gaat die is afgebrand. De andere helft staat nog. Duijndam opperde het idee geld voor herbouw te verdienen aan woningen die aan de Mor genster neergezet kunnen wor den. De 'witte woningen' voor asielzoekers worden daar afge broken. Van der Most en Fles (DC) wilden per se dat daar geen dure huizen zouden ko men om een ander gat te dich ten. De RPF/GPV'er had wel een ander idee: „Of we zetten daar bijvoorbeeld iets neer met de bibliotheek op de begane grond, woningen erboven en dan halen we daarmee geld binnen." Wethouder Van Bockhove beloofde begin juni met een ambtelijk opgesteld advies te komen over herbouw, geen herbouw, Morgenster, geen Morgenster en de kosten van dat alles. Achter het Northgocollege aan de Noordwijkse Duinwetering komen noodlokalen, zodat de leerlingen van De Zeehonk in de Northgolocatie aan de Duinweg kunnen trekken en de Willibrordmavo - waar nu Zeehonkers les krijgen - vrij komt voor kinderopvang. Dat besloot de Noordwijkse poli tiek gisteren tijdens een verg dering van de commissie o; derwijs. Wethouder Van Bockho kreeg van alle fracties to stemming om vanochtend i noodlokalen te bestelle Noordwijk koopt nieuwe g houwtjes aan voor anderhi miljoen gulden. Die zijn eve tueel over enkele jaren he bruikbaar of door te verkope Parkeergarage achter Remiseflat RUNSBURG WILLEM-PAUL DE MOOIJ Supermarkt Hoogvliet in Rijns burg mag uitbreiden aan de Oegstgeesterweg. De gemeente raad gaf gisteren definitief het groene licht. Niet alleen wordt de bestaande winkel van 800 vierkante meter met 400 vier kante meter vergroot, achter de Remiseflat bouwt Hoogvliet een parkeergarage die ongeveer tachtig extra plaatsen oplevert. Gemeentebelangen ging gis teren, net als alle andere partij en, akkoord met het voorstel, maar fractievoorzitter F. Vletter wees er wel op dat het beter zou zijn om de uitbreiding van de Hoogvliet mee te nemen in een totaalplan voor het hele ge bied van de oude Flora, dat grenst aan de Remiseflat. Wet houder De Mooij wierp tegen dat een totaalvisie voor dat ge bied echter nog wel even op zich zal laten wachten. De Mooij: „En ze wachten al een paar jaar op groen licht, dus we kunnen nu niet opeens zeggen: sorry meneer Hoogvliet, wacht nog maar een paar jaar. De uitbreiding van de super markt speelt al jaren. Lang stond een conflict over de vraag wie de sanering an de vervuilde grond achter de flat moet beta len, de bouw in de weg. De ge meente stelde dat Hoogvliet maar voor de kosten moest op draaien omdat de vervuiling al leen hoeft te worden opge ruimd als er wordt gebouwd. Hoogvliet daarentegen vond het niet redelijk dat het moest betalen voor een vervuiling die het bedrijf helemaal niet heeft veroorzaakt. Een jaar geleden sloten de gemeente en Hoog vliet een compromis, waarbij de kosten worden gedeeld. Hoogvliet hoopt nu snel te kunnen beginnen met de uit breiding. De totale kosten van de uitbreiding, die ook voorziet in een 'doorloop' van de par keergarage onder de flat door naar de winkels aan de kant van de Oegstgeesterweg, bedragen ongeveer 2,5 miljoen gulden. WILLEM-PAUL DE MOOU Rijnsburg moet eerst besluiten hoeveel geld de gemeente aan de herinrichting van Sportpark Middelmors wil spenderen, voordat een stichting daarvoor plannen gaat maken. „Anders is zo'n stichting straks allerlei din gen aan het bedenken en moe ten we als gemeente ineens op de rem trappen omdat er geen geld voor is. Dat wil ik niet", al dus een waarschuwende F. Vletter van Gemeentebelangen tijdens de raadsvergadering van gisterenavond. Het college van B en W kwam met een voorstel om een eerste wetra-veld voor Rijnsburgse Boys aan te leggen. Op zo'n veld, dat deels uit natuur- en deels uit kunstgras bestaat, kan veel vaker worden gevoetbald en getraind. Het veld kost een half miljoen gulden. Ook werd er in het voorstel goedkeuring gevraagd voor het in het le- ven roepen van een stich- ting-in-op- richting. Deze stichting moet zich gaan be zighouden met hoe en wanneer de herinrichting van Middelmors plaatsvindt. Daar bij moet zij rekening houden met het 'financiële kader' zoals de gemeente dat aangeeft. Maar, luidde het verzet van 'Voorzitter van RBB heejt geen toezeggingen verschillende partijen, er is nog helemaal geen financieel kader. Hoe kan zo'n stichting dan al aan het werk? Burgemeester Van der Lee kwam met een tus senoplossing: „Er is genoeg werk te doen voor die men sen, ook al is er nog geen fi nancieel ka der. Wij belo ven de raad om eerst met zo'n kader te komen, voor dat de stichting naar buiten mag treden met ideeën. Pol van PvdA/Open Lijst uitte gisteren haar ontevredenheid over uitspraken die Rijnsburgse Boys-voorzitter C. Driebergen gisteren in deze krant de „Driebergen zegt dat weth der Den Heijer al allerlei din heeft toegezegd, zoals het bi len van velden en kleedkam Maar daar heeft de raad i helemaal niet over beslist. I kunt u dan dingen belovei aldus een verbaasde Pol. Wethouder Den Heijer sport sprak tegen dat ze toei gingen heeft gedaan. „Ik me voorstellen dat een vooi ter van Rijnsburgse Boys zo in de krant zegt, zou ik doen. Maar dat zijn natuu ook spelletjes die worden speeld. Ik heb helemaal g harde toezeggingen gedaan, leen onder voorbehoud. U raad maakt de uiteindel keuzes." Het bedrijventerrein De Greveling, gezien vanaf de hoek Grevelingen/Ringvaart. Op het terrein in het midden gaat bouwbedrijf Horsman binnen kort beginnen met de bouw van elf villa's. Foto: Dick Hogewoning DEN HAAG/LISSE GERARD BAAS De provincie Zuid-Holland gaat akkoord met het masterplan Greveling. Provinciale Planolo gische Commissie (PPC) stemt met de plannen in. De gemeen te Lisse heeft daardoor het groene licht gekregen om op de strook grond tussen de Ring vaart en de Gladiolenstraat, aan de kant van de Greveling, onge veer 340 woningen te bouwen. Daarvoor moeten in totaal elf bedrijven - waaronder de vei ling CNB, de Sierex en de Elka - het veld ruimen. Wethouder Prins van ruimte lijke ordening is over die ver huizingen nu al in onderhande ling. „We zijn volop in bewe ging en het gaat de goede rich ting op. De meeste bedrijven zijn bereid om mee te werken aan verplaatsing en sommigen zijn zelf al druk daarmee bezig. Het ziet er naar uit dat we de meeste bedrijven binnen de ge meentegrenzen van ons dorp kunnen houden", aldus Prins. Voordat het terrein aan de Greveling geschikt kan worden gemaakt voor woningbouw, moet de vervuilde grond wor den gereinigd. Mede daardoor maakt het bedrijventerrein een vervallen indruk. Ondernemin gen voelden er al jaren niets voor om investeringen te ple gen op hun grond en nieuwe ondernemingen zijn niet gene gen om zich daar te vestigen. Een stuk grond aan de Greve ling heeft zelfs lange tijd te koop gestaan zonder dat zich een koper heeft gemeld. Dat was richting de provincie een goed argument dat het be drijventerrein op die locatie zijn langste plek heeft gehad, vertelt Prins. „Niemand wilde het heb ben. Dat was niet alleen het ge volg van de vervuiling, maar ook van de gebrekkige ontslui ting van dat gebied. Onze plan nen om het bedrijventerrein plaats te laten voor een woon wijk vonden ook gehoor bij de provincie omdat op het Busi- nësspark Dever meer ruimte voor bedrijven beschikbaar komt dan we verliezen aan de Greveling. Verder komen er op Dever op de plaats van Nissan, de uitbreiding van C&A en Mijnders. Daar komen honder den arbeidsplaatsen bij. In gehele plaatje maakt Lisse i een goede beurt wat betreft scheppen van ruimte voor drijvigheid en werkgeleg heid." Een deel van de kritiek van PPC op het oorspronkeli plan was het feit dat er te w nig was voorzien in openb gelegenheden. Greveling verworden tot een mooie aan het water voor slechts rijke bewoners, die de bescl king kregen over een eigen a legsteiger. Daar zijn in het nieuwde plan, dat gisteren de PPC werd besproken, ven deringen in aangebracht, kop van het gebied, aan Ringvaart, wordt een openb wandelgebied. Daarmee is i voor iedereen aantrekkelijk v blijfspunt ontstaan. Ook dat onderdeel droeg aan de positieve beslissing i de PPC. Prins: „We kunnen v der met het plan, waar we i wel even mee bezig zullen i Ik schat tussen de tien en v tien jaar. Een datum voorl slaan van de eerste paal kar ook niet geven."

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 18