Schrijvende Lezers EEN PAAR DAGEN HEERLIJK U OP LANDAL GREENPARKS Landal Bijverdienen dis vahantiebeiorger. Leidsch aüfc Dagblad Afschaffen vorstenhuis zou niet erg democratisch zijn GreenP; 'arks AWL-direc Verdoes ht een select geheuge Van twee uur langer werken in de week ga je niet dood Huisartsen en honorarium: geschiedenis herhaalt zich VRIJDAG 11 MEI 2001 945 Je maakt je eigen keuzes. Vult je leven in op jouw manier. Dat kost natuurlijk wel money. En toevallig altijd meer dan je bezit. Heb je al eens gedacht aan een bijbaan van een uurtje per dag? Dagbladbezorg(st)er is een easy job. En het bezorgt jou het geld en de vrijheid om je eigen stijl te volgen. Denk er 'ns over. Of nog beter, informeer gelijk: (023) 51 50 110. HaarlemsDagblad HID. Straat:B Telefoon: Ik ben beschikbaar van:,..t/mdot lijkt me wel wat! Als ik de krant goed bezorg, krijg ik bovenop mijn normale bezorgvergoeding nog een extra bonus van f 10,- voor een hele week; f 30,- voor twee hele weken en maar liefst f 60,- voor drie hele weken achter elkaar! Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Dagbladuitgeverij Damlate bv, Afd. Oplage-Logistiek, Antwoordnummer 416, 2000 VC Haarlem. f Jnuiklcr Courant Leidsch mk Dagblad H «fel? De mooiste natuurgebieden, een overdaad aan rust, een prachtige omgeving, sfeervol in gerichte bungalows en een he leboel sportfaciliteiten zorgen ervoor dat u zich bij Landal GreenParks geen moment ver veelt. Kortom een ideale lokatie om er met het gezin of met z'n tweetjes lekker zorgeloos tus senuit te gaan. Even frisse lucht opsnuiven. De vele attracties in de omgeving bezoeken en ge nieten van een comfortabele bungalow met open haard. Voor wie dat wil is een bunga low van Landal GreenParks dé plek om een weekend, een midweek of langer te vertoeven. Alle parken liggen immers in de mooiste natuurgebieden van Nederland, Duitsland en Tsje chië. In mooie bossen, uitge strekte heidevelden of prachtige heuvellandschappen. Het is er rustig en u hebt er alle ruimte. De bungalows zijn veelal vrij staand, dus u heeft het rijk al leen. Op ieder park is een over dekt zwembad met diverse wa terattracties aanwezig. Er zijn speeltuintjes, bowlingbanen, tennisbanen, midgetgolf, fiets verhuur, een Bollo Miniclub, een uitstekend restaurant en een winkel. Meestal is er ook een sauna en een solarium. Een aantal parken heeft tevens de beschikking over overdekte ten- nis- en squashbanen. En bij een drietal parken ligt zelfs een 9- holes golfbaan voor zowel de beginnende als de gevorderde golfer. De faciliteiten verschillen overigens per park. Voor lezers van Leidsch Dag blad is er een zeer speciale Landal GreenParks MEI-aan- bieding, voor parken in Neder land en Duitsland. Veluwe Overijssel Drenthe Limburg Eifel Moezel Trierer Land Heideheuvel, Coldenhove, Heihaas, Miggelenberg, Twenhaarsveld Aelderholt Hoog Vaals Wirfttal Sonnenberg, Mont Royal Hochwald, Warsberg Op Hoog Vaals zijn alleen de 6-persoonsbungalows voor deze aant beschikbaar. Weekend aankomst 18 mei 2001 Lang weekend aankomst op 18 en vertrek op 23 mei 2001 Midweek aankomst 28 mei 2001 Prijzen (all-in, inclusief bedlinnen, schoonmaak- en reserveringskosl; 4 personen 6 personen j. fl 345,- (weekend/midweek) fl 395,- (weekend/midweek) fl 375,- (lang weekend) fl 425,- (lang weekend) Reserveren o.v.v. Leidsch Dagblad Telefoonnummer: 070-300 35 00 (ma-vr: 09.00-21.00/ za-zo: 10.00-15.00 uur) of kijk op onze internetsite www.landal.nl In het Leidsch Dagbla mei stelt directeur Ven de Algemene Woningb eniging Leiderdorp (A er unanieme overeensi is over de sloop van et flatwoningen aan de Si Alle bewoners die in zoj de 'planteams' met i overleg hebben gevoe den zonder wanklank sloop- en renovatit hebben ingestemd. Dat klopt niet. Er w, waar een meerderheid plannen, maar zeker gt nieme steun. Bij de be gen van de voorstellem melijk steeds aan de b gevraagd welk deel van nen zij het minst slechl Vervolgens werd dit a eenstemming' aang Maar kritiek was er dm gelijk. Ook vraagt Verdoes dat artikel af of de E Belangenvereniging 5 met alternatieven vooi gekomen. In de planter deringen is door dieze steeds gevraagd om e natief plan zonder afbr Tenslotte: over de i van de AWL-directeiu voorzitter van de E mond niet heeft ope tijdens de slotbesprel de plannen, is ook nog te merken. In de vers de planteamvergaderii af juli 2000 komt i Frankhuizen maar lief voor. Het heeft er schijn van dat de heei last heeft van een self heugen. J. Frai Lei Eind 1966 kwam de landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) tot de conclusie dat er in de loop der jaren een honorerings achterstand was ontstaan van 51 procent. Oorzaak hiervan lag in de situatie, dat vertegen woordigers van de LHV, als fi nanciële amateurs, het moesten opnemen tegen financiële ex perts van de ziektekostenverze keraars. Door de toenmalige regering werd toen een deskundige commissie ingesteld onder lei ding van de heer Van der Ven. Er wordt gestaakt in ziekenhui zen. Ja, zelfs complete operatie kamers worden platgelegd. Het is voor de mensen van de vak bond niet te hopen dat ze zelf eens een spoedoperatie moeten meemaken. Of het nu bij de Nederlandse Spoorwegen is of in de metaal; de vakbonden moeten altijd het laatste woord hebben. Er zijn veel mensen die bedanken als lid. Terecht, want de burgers zijn het slachtoffer van al die stakingen. Altijd is het van: 'Onze leden willen dit niet en dat niet'. Ik kan u zeggen dat ik zelf jaren kaderlid ben geweest, vlak na de oorlogsjaren. Uit ervaring weet ik daarom dat niet 'de le den' zoveel praatjes hebben. Dat zijn er maar enkelen. Toen, vanaf 1946, was actie voeren overigens hard nodig. Tegenwoordig niet. We hebben de hemel op aarde maar willen Herman Klaassen, Leiden. steeds meer. Maar als men geen vakbondslid zou zijn, dan heeft men jaarlijks ongeveer 300 gul den meer in het huishouden te besteden. Zeer velen walgen van stakin gen. Vroeger was er in de zie kenhuizen nog sprake van lief de voor de patiënten. Nu speelt geld de hoofdrol. Maar zo slecht hebben we het niet. En er zijn ongetwijfeld veel werkne mers die graag wat langer wil len werken. Die - tegen betaling - met alle plezier van 36 naar 38 uur in de week gaan. Wij ouderen werkten 10 uur per dag en 52 uur per week. Dan is het nu heel wat beter, maar 2 uur langer werken per week moet toch kunnen. Van. werken ga je niet dood. Wel van achter de ramen zitten als men gezond is. J. van der Krogt, Sassenheim. 'De koninginnen Wilhelmina, Juliana en Beatrix (v.l.n.r.) hebben het schitterend gedaan.' Foto's: GPD/Spaarnestad/ANP/Hans Steinmeier De laatste tijd is in het Leidsch Dagblad een aantal artikelen verschenen over ons vorstenhuis, waarvan de meeste ne gatief en een enkele positief. Hoewel ik niet het type ben om met een hoedje, een vlaggetje en een toeter langs de weg te staan als Beatrix voorbijkomt, ben ik toch voorstander van de constitutionele monarchie. En dit op zuiver pragmati sche gronden. De voordelen zijn mijns inziens namelijk evident. De koningin heeft geen wezenlijke po litieke macht, zodat het op zich verou derde instituut van de erfopvolging geen gevaar oplevert. Uiteraard heeft ze wel enige invloed - dit zal telkens van de persoon afhangen - maar dat hebben hoge ambtenaren en andere adviseurs ook en daar is niets mis mee. De koningin staat boven de partijen en vormt een stabiele factor bij de steeds wisselende politieke verhoudin gen en regeringssamenstellingen. Zij vormt een bindend element en is in his torisch opzicht belangrijk, gezien de eeuwenoude verbondenheid tussen ons volk en Oranje. Het vorstenhuis geeft ons land grote internationale bekend heid, hetgeen ook economisch de nodi ge voordelen oplevert. Gelet op de spreekwoordelijke rijkdom van ons vor stenhuis is de kans op financiële corrup tie zeer klein. Er is een aantal tradities en folkloristi sche evenementen ontstaan, die heel veel mensen plezier bezorgen en die niet gaarne gemist zullen worden. Het zou niet democratisch zijn, gelet op de mening van de meerderheid van ons volk, om de monarchie af te schaffen. Het alternatief zou moeten zijn een apart gekozen president. Ik ben mordi cus tegen gekozen eenlingen met poli tieke macht, want het Zal duidelijk zijn dat een president geen genoegen zal ne men met louter representatieve plicht plegingen. Ik verwacht daar nog grotere moeilijkheden van dan er nu al vaak zijn tussen de premier en de minister van buitenlandse zaken (Lubbers versus Van den Broek en Kok versus Van Aartsen). En wat, als de president een WD'er is en de regering een PvdA-coalitie? Ik verwacht ook niet dat een president zoveel goedkoper zal zijn met de vele achtereenvolgende ambtsperiodes en de daaraan verbonden hoge pensioenen. En dan de walgelijke persoonsgerichte verkiezingscampagnes. Ik zie al hele veldslagen- ontstaan tussen kwade boe ren en D66'ers met het spandoek 'Brink horst president'. Ik moet er niet aan denken. De voorbeelden in andere landen spreken ook al niet in het voordeel van een presidentschap (Mitterand, Chirac om maar te zwijgen van Milosevic en Sadam Hoessein). Daarmede vergeleken hebben achtereenvolgens Wilhelmina, Juliana en tot dusverre ook Beatrix het schitterend gedaan. Dus: geen Oranje hysterie, maar ook geen republikeins fundamentalisme; wel ons tot nu toe prima functionerend on veranderd bestuursbestel. J.H.Th, van Beest, Leiden. Deze commissie erkende de achterstand van 51 procent en kwam tot het advies getempori seerd over drie jaren - dus 17 procent per jaar - deze achter stand te nivelleren. Aldus is ge schied, tot tevredenheid van al le partijen. Het is mij een raadsel dat de huidige regering niet teruggrijpt naar een maatregel, zoals toen door de commissie Van der Ven is geadviseerd.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 12