Bernardus kan op vakantie Sport UVS verder zonder Laurent Aalbersberg Vincent van der Kooij behoudt topklassering in Thüringen VCL dwingt extra duel af SPORT EN SPEL derbach chHDM century Euiderent uizen langer Twente ide Gier bij NEC HOLLEN MET HAN TIP Loop bij pijntjes of probleem pjes op zachte ondergrond, in het bos, op het gras, op zand paden of schelpenpaden. Voor het derde achtereen volgende jaar bereiden de lo pers van het Leidsch Dag blad Marathonteam zich voor op de Singelloop en de Leidse marathon. Dat ge beurt onder begeleiding van drie trainers: Han Kulker, Frans Kortekaas en Tim Brouwer de Koning, die daarbij worden geholpen door andere trainers van Lei den Atletiek en de Leiden Road Runners Club. Eens in de twee weken is er een ge zamenlijke clinic, op de ove rige dagen volgen de lopers het schema van de trainers. Elke donderdag verschijnt in het Leidsch Dagblad het schema voor beginners en gevorderden (voor wie een duurloop van zestig minuten geen probleem is) - met daarbij een tip van Han Kul ker en het 'favoriete rondje' van een meer of minder be kende regiogenoot. Doel van het schema is om op zondag 10 juni met een gerust hart aan de start te staan van de tien kilometer of de halve marathon. UUEEK 1 5 BEGINNERS Donderdag of vrijdag: 25 minuten duurloop, 3 minuten herstel, 25 minuten duurloop. Zaterdag of zondag: 30 minuten wisseltempo-duurloop over een terrein met duinen, bulten of bruggen. Maandag of dinsdag: 10 minuten rustige duurloop, dan 1 minuutsnel, 1 minuut her stellen, 2 minuten snel, 2 minuten herstellen, 3 minuten snel, 3 minuten herstellen, 2 minuten snel, 2 minuten herstellen, 1 mi nuut snel, 1 minuut herstellen, 10 minuten rustige duurloop. Woensdag of donderdag of vrijdag: 30 minuten rustige duurloop, 3 minuten hertellen, 20 minuten rustige duurloop. GEVORDERDEN Donderdag of vrijdag: 75 minuten duurloop. Zaterdag: 50 minuten wisseltempo-duurloop over een terrein met duinen, bulten of bruggen. Zondag: 70 minuten rustige duurloop. Maandag of dinsdag: 10 minuten rustige duurloop, 1 minuut snel, 1 minuut herstel len, 2 minuten snel, 2 minuten herstellen, 3 minuten snel, 3 mi nuten herstellen, 4 minuten snel, 4 minuten herstellen, 3 minu ten snel, 3 minuten herstellen, 2 minuten snel, 2 minuten her stellen, 1 minuutsnel, 1 minuut herstellen. 10 minuten rustige duurloop. Woensdag of donderdag of vrijdag: 45 minuten rustige duurloop. HET RONDJE Naam: Jan van der Marei. Leeftijd: 33 jaar. Woonplaats: Aarlanderveen. Beroep: ingenieur. Bijzonderheden: viervoudig Nederlands kampioen op de hele triatlon. Daarnaast be haalde hij nationale titels - vijf in totaal - op de wintertriatlon en de halve duatlon. Favoriete afstand: de mara thon. Niet om wekelijks te doen, maar in wedstrijdver band is het de mooiste af stand, vanwege de bijzondere aspecten na de dertig kilome ter. Dan gaat niet alleen de fy sieke kracht gelden, maar ook de mentale kracht. Vroeger was het fietsen mijn favoriete onderdeel, maar mijn voor keur is langzaam verschoven richting het lopen. Beste prestatie: twee uur en veertig minuten op de mara thon. Dat liep ik tijdens de tri atlon van Almere. Ik heb die ook gewonnen. Favoriete rondje: dat verschilt meestal per afstand. Als ik een lange duurloop maak loop ik altijd via de Zegerplas, Ter Aar, de Nieuwkoopse polder en Nieuwveen weer naar huis. Afstand: de afstand van zo'n lange duurloop is dertig kilo meter. Het is een van mijn fa voriete trainingen voor de tri atlon. Waarom: ik loop graag het zelfde traject omdat ik dan mijn tijden goed in de gaten kan houden. Loop ik wel het zelfde strakke tempo. Ik weet waar het vijf kilometerpunt ligt, en het tien kilometerpunt. Over elke vijf kilometer mag ik tussen de achttien en twintig minuten doen. Hoe vaak: vijf keer ter voorbe reiding op de hele triatlon en dan in wedstrijdtempo. Met wie: mijn vrouw gaat vaak op de fiets mee. Het is lekker om drinken bij de hand te hebben. LEIDEN LOMAN LEEFMANS Laurent Aalbersberg komt in de rest van het seizoen niet meer uit voor UVS. De Leidenaar, die de afgelopen wedstrijden al ontbrak bij de hoofdklasser, heeft na een conflict besloten om per direct weg te gaan. „Er doen nu de wildste geruchten de ronde over wat er is ge beurd. Daar klopt allemaal wei nig van. Toch wil ik de ware toedracht voor me houden. Ik heb geen zin om openlijk men sen te beledigen. Daar wil ik boven staan. Ik hou nu mezelf in conditie en stap komende zomer over naar een andere club. Ik weet nog niet welke", aldus Aalbersberg die afkomstig was van Rijnsburgse Boys en daarvoor bij de reserves van Feyenoord voetbalde. LEIMUIPEN LOMAN LEEFMANS VCL heeft gisteravond de eerste stap gezet op weg naar lijfsbe houd in de vierde klasse. De Leidse hekkensluiter verdedig de in Leimuiden tegen Kickers '69 met succes de 1-0 voor sprong. Dat was de stand afge lopen zondag toen het duel in de eerste helft na een ernstige blessure van een speler van de thuisclub werd gestaakt. Door de winst van VCL komt de Vliet- club op gelijke hoogte met LFC en is een extra duel nodig waar van de verliezer afdaalt naar de vijfde klasse. Volgens VCL-trainer Jouke Sjaardeman was gisteravond sprake van een 'zenuwen-par tij'. ,,Wij kregen in de tweede helft drie grote kansen om de wedstrijd te beslissen. Dat ge beurde niet en in de laatste mi nuut moet er bij ons nog een bal van de lijn worden gehaald. We mogen van geluk spreken aldus Sjaardema. Het treffen tussen VCL en LFC heeft zon dag om 14.00 uur plaats op het complex van Lugdunum. rhees (Voorhout) en Ramondt (Alphen) ma- hun partners Jan Jans- nton Maas deel uit van male team voor het Eu- ipioenschap in Te- ïet derde paar is Erik Ten Gert-Jan Paulissen. mooi wordt van 17 tot en met 30 juni ge- j. De selectie van bondscoach Berry West- ft een plaats bij de eerste vijf te behalen, o'n klassering kwalificatie oplevert voor leldkampioenschap in oktober in Bali. erl n Speelautomaten de slotdag van de de- poule van de ereklasse ipresteerd. De bowlers in waren allang zeker adatie uit de hoogste zodat zij moeite had- l(je gemotiveerd te gooien, lien wel twee keer van aarmee zij hun tegenstanders degradeer- twas een schrale troost, want de overige ijen tegen Borchland en Warehouse gin- oren. „Het was dit seizoen vechten tegen aai. Wij konden door omstandigheden maal trainen en dat heeft zeker zijn in de prestaties gehad", oordeelde Jan die in drie games tot 517 pins kwam. Jan !~u rp in hetzelfde aantal games 639 pins jd inis Knijff en Rolf Huyden gooiden alle 1 es en lieten een totaalscore van 1150 en s noteren. De ploeg blijft volgend sei- elkaar en krijgt vrijwel zeker versterking r van Tol en Erik de Jong, afkomstig van icrum uit Schiedam. Dat moet de Leide- staat stellen een klasse lager in de top raaien. ereklasse driemansleague, kampioenspoule: 1. Krens Jskampioen), 2. Trefil 54-68, 3 CTM 54-56, 4. Almeda radatiepoule: 5. Borchland 54-56, 6. Warehouse 54- 54-44, 8 Van Rhijn Speelautomaten (Leiden) 54-30. Rhijn degraderen naar de hoofdklassen. lERDAG 10 MEI 2001 luwen van BV Ja- ide en de mannen van rt (De Kwakel) uit het Veen- en Rijnstreek zich geplaatst voor de e titelstrijd. Graddy imoni elga Olijerhoek, Isabel i en Coby Bouwmeester Bn op de gewestelijke finale in Waterin- itwintig punten, evenveel als de vrou- >eai i Gouda. Zij eindigden echter als eerste, hj een beter gemiddelde bij de carambo- ■n (94 tegen 88 procent). Jan van Doorn, n Kessel en Rik van Zanten wonnen elk aat 3|hun zeven partijen op de gewestelijke fi- joejiPanden B-l in Rotterdam, genoeg om ■tooi te winnen. BV Jacobswoude en BV 't len op respectievelijk 15 en 16 juni in 'in om het nationaal kampioenschap AG - Hans Poederbach lid seizoen de trainer- Jvan de hockeysters van Hij volgt Franklin Dik- i, onder wiens leiding se vrouwen na drie jaar fieid terugkeerden in de asse. De 52-jarige Poe- i had de speelsters van |érder onder zijn hoede iriode 1990-1994, toen hoogste afdeling. Hij bij de club werkzaam als scoördinator en coach i-jeugd. De Nederlandse cric- Zuiderent blijft verba- eiste gisteren in de En- ifcompetitie opnieuw ol op. De 24-jarige van Sussex produceer- reede century binnen ;en. Hij maakte liefst en bleef not out. Zui verde zijn prestatie in ontmoeting van een competitiewedstrijd ittinghamshire. Op 285 loeg hij vijftien vieren ;eer een zes. De Rotter- n|ir bereikte maandag in frwedstrijd tegen Hamp- Jet 102 runs al zijn eerste WEISSENSEE Vincent van der Kooij is in het eindklassement van de zware etappekoers Thüringen-Rundfahrt (voor neo- -amateurs) uitgekomen op plaats zes. De 21-jarige Lei derdorper had voor de bijna 870 wedstrijdkilometers precies één minuut meer tijd nodig dan winnaar Chris tian Pfannberger. Achter deze sterke troef van de Oos tenrijkse nationale selectie eisten Mart Louwers en Ro nald Mutsaars respectievelijk de zilveren (op 40 secon den) en bronzen (op 44 seconden) klassering op. Van der Kooij, net als dit tweetal behorend tot de Ra bobank Amateurploeg, finishte gistermiddag in de af sluitende etappe van Oberhof naar de Weissensee als 28ste. David Kopp van Team Deutsche Telekom zege vierde in de massasprint. Burgervener Walter de Kok, lid van het Lissese RTV De Bollenstreek en rijdend voor de andere deelnemen de Nederlandse formatie Löwik-Tegeltoko werd in de Duitse meerdaagse 25ste op 5.39. Van de 105 gestarte renners onder 23 jaar bereikten 80 de eindstreep. Onder redactie van Michel van Gent ste speelweekeinde van Exces sive Force (7-2) en CA Arnhem 2 (8-1). Curd Perseijn en Gert- jan Verkerk behaalden in beide duels twee overwinningen, ter wijl Ching-I Fu tegen Arnhem ook een partij won. Hun grote concurrent, Pool in Cue Ac tion, had echter uitstel gekre gen, omdat hun kopvrouw Estelle Bijnen interna tionale verplichtingen had. Het is nog niet be kend wanneer Pool in Cue Action zijn duels te gen Rack 'em Up (uit) en De Gracht (thuis) in haalt. De kampioen mag een klasse omhoog, de nummers twee tot en met vijf spelen om de res terende promotieplaats. Stand tweede divisie Noord: 1 Dijkjes HWS/Car-tex (Leiden) 14- 83, 2. Excessive Force 14-69, 3. Pool in Cue Action 12-68, 4. Van Galen 14-64, 5. De Gracht/Oud-West 13-54, 6. CA Groningen 4 en CA Arnhem 2 14-48, 8. Rack 'em Up 13-41 Johan Oenema won in de finale van het Top 16 Combi-toemooi bij De Snookerij met 4-3 van Mario Wehr- man. Archieffoto: Henk Bouwman met de andere gewestelijke finalisten. BV Roelof- arendsveen en Monopole (Papenveen) werden tweede in de gewestelijke finales B-2 en C-3. De overige districtskampioenen De Sport (A-klasse), De Plas (C-l), Westerhaven (C-2) en Roac (C-4) eindigden tussen de derde en zesde plaats. DARTS The Hornets heeft in de Super league een 5-5 gelijkspel be haald tegen De Vrijbuiter. Dat was een tegenvaller, want de tegenstander stond beschei den geklasseerd in de mid denmoot. De aftredende kampioen uit Noordwijker- hout behoudt desondanks uitzicht op een plaats bij de top drie, want DT Venlo verloor tegen koploper DVW Game Mas ters (3-7). Brandewijn United gaf in Groningen goed partij tegen The Specials, de nummer twee van de ranglijst. De Leidenaren moesten echter met een 6-4 nederlaag de terugtocht aanvaarden. De Stalgasten heeft het kampioenschap van de Bollenstreek/Rijnland officieel geprolongeerd. De Leidse formatie werd door een 8-2 zege op De Eersteling definitief onbereikbaar voor de achter volgers. United won met 7-3 van Square Point en zal beslag leggen op de tweede plaats. Bullterriërs en Winning Darts degraderen naar de eerste divi sie. Square Point en De Eersteling zullen hun plaatsen in de eredivisie moeten verdedigen te gen Hogewoerd Wizzards en Ramses Sjaffies of Raspoetin. De strijd om de titel in de eerste divi sie B is namelijk nog altijd niet beslist. Op de slotdag moeten Ramses Sjaffies en Raspoetin op bezoek bij respectievelijk Alphrame Ravens en Red Arrows, die beide onderin zijn geklasseerd. Uitslagen Superleague: No Entertainment - Vem Vidi Vici 6-4 (30/4), DT Venlo - DVW Game Masters 3-7, Vrijbuiter - The Hornets 5-5, Loos Alarm - No Entertainment 6-4, Specials - Brandewijn United 6-4, Vem Vidi Vici - DT Zwolle 0-10, Castelei|n - Silver Ar rows 6-4 Stand aan kop: 1 DVW Game Masters 22-58, 2. Specials 23-53, 3. DT Venlo 23-52, 4. The Hornets (Noordwijkerhout) 24- 49, 5. DCK Eindhoven 22-43, 8. Brandewijn United (Leiden) 23- 34, Uitslagen eredivisie Bollenstreek/Rijnland: Bullterriërs - Tarsal Koos Minck 2-8, Gouwe - Happy Family 8-2, Black Adders - Downs tairs 2 6-4, Bullshit - Winning Darts 9-1, Stalgasten - Eersteling 8- 2, Square Point - United 3-7 Stand: 1 Stalgasten 21-162. 2 Uni ted 21-146, 3 Bullshit 21-139, 4 Tarsal Koos Minck 21-136. 5. Gouwe 21-128, 6 Happy Family 21-102, 7 Downstairs 2 21-95, 8 Black Adders 21-88, 9 Square Point 21-78, 10. Eersteling 21- 77,11. Bullterriërs 21-60, 12. Winning Darts 21-45. Eerste divisie A: Beer 'n Barrels - Shit Happens 9-1, Pythons - Dartsworld 2-8, Jumbo Darts - Hogewoerd Wizards 4-6, Respons - Cleaners 4-6, Jostibende - Klipper 2-8, Puntje d'r In - Tijsterman 7- 3. Stand aan kop: 1. Cleaners 21-157, 2. Hogewoerd Wizards 21- 136, 3 Dartsworld 21-124, 4. Beer 'n Barrels 21-122, 5 Klipper 21-103 Eerste divisie B: Brandewijnt|e 2 -Vierkant 2 4-6, Raspoetin Sak- kiemoto's 6-4, Uit Altijd Lastig - Red Arrows 6-4. Ramses Sjaffies - Botte Sfieer 7-3, Spijkerbak - Alphrame Ravens 9-1, Buytenbeentje WWW 5-5 Stand aan kop: 1 Ramses Sjaffies 21-145. 2 Raspo etin 21-143, 3 Vierkant 2 21-120, 4. Botte Sfieer 21-116, 5. Uit Altijd Lastig 21-113 Dijkjes HWS/Car-tex verkeert nog in onzekerheid over de afloop van de titelstrijd van de tweede di visie Noord. De Leidenaars wonnen op het laat- In de eredivisie begint Snooke rij 0 aan het einde van de com petitie haperingen te vertonen. De Leidenaars gingen tegen Hamlet met 4-5 onderuit, ter wijl er wel degelijk winstkan sen waren. Steven Toal (2), Björn Mattheijssen en Milco Schermer wonnen de frames. „Wij komen weinig aan training toe door gebrek aan tijd en dat breekt ons nu op", stelde captain Rogier van de Kamp. Zijn team heeft nog altijd uitzicht op een plaats in de nieuw te vormen topafdeling, maar zij dient op 16 mei het inhaalduel tegen Sliedrecht wel te winnen. Het eerste team was een divisie lager evenmin succesvol tegen Op naar Teletekst: 6-3 verlies. Edwin van Orssagen (2) en Tuan Nguyen wisten als enigen iets terug te doen. Zes regiospelers haalden de laatste zestien van het Top 16 Combi-toemooi bij De Snookerij. Dat waren Daan Hoekstra, Xander van Rossem en Harry Vc/gelzang van Jumbo (Warmond) en Les lie Liu, Edwin van Orssagen en Steven Toal van het thuislokaal. Voor Liu, Van Rossem en Vogel zang was dat ook het eindstation, want zij verlo ren van Jurrien Kous (2-3), Bas Jansen (1-3) en Jerry van Schie (0-3). Hoekstra, Van Orssagen en Toal gingen de volgende ronde onderuit tegen Brian Beekers (1-3), Michel Grapendaal (0-3) en Mario Wehrman (1-3). De laatstgenoemde speler reikte tot de finale, maar hij verloor hierin van Jo han Oenema (3-4). Het toernooi telde tegelijk mee voor de Rijnlandbokaal. Deze trofee kwam in handen van Martin Zevenhoven van Jumbo. Hij haalde minder punten dan Marko Reyers, al leen kwam die als A-speler niet in aanmerking voor de hoofdprijs. Zevenhoven won geen enkel toernooi in de reeks van twaalf, maar hij was met vier verloren finales wel de meest regelmatige speler. Stand eredivisie: 1 Pompadour 15-98, 2 Dieze 16-78, 3. Snooke rij 0 (Leiden) 16-76, 4 Vlaardingen 16-75, 5. Dijkje Duinzigt 16- 73, 6 Hamlet 17-72, 7. STZ 17-68, 8. Spijkenisse 16-61, 9. Ze venaar 15-59, 10. Sliedrecht 14-50. Eindstand Rijnland bokaal na twaalf toernooien: 1. Marko Reyers 124 pnt, 2. Martin Zevenhoven 103 pnt, 3. Daan Hoekstra 98 pnt, 4. Leslie Liu 96 pnt. 5. Edwin van Orssagen 90 pnt. 6. Leon Ale- wijnse 79 pnt. 7. Richard Blou 76 pnt, 8. John Burgmei|er 69 pnt. 9 Florian Moederscheim 68 pnt. 10. Harry Vogelzang 61 pnt. IDE - Patrick Pothuizen e komende vier seizoe- voor FC Twente. De Je verdediger komt sinds terstop al op huurbasis (Twente, dat hem nu rergenomen van Vitesse, inte betaalt naar verluidt pen gulden voor Pothui- JEN - Jack de Gier verlaat ■einde van het seizoen f 32-jarige aanvaller ver- ir het Schotse Dun- fewaar hij wordt her- Jet trainer Jim Calder- je coach had De Gier bij II ook onder zijn hoede le de aanvaller later ■negen. Dunfermline (t contract van De Gier, e zomer van 2002 door- I. De Gier is bezig aan (de seizoen bij NEC. Beslissingsduel tegen Schipluiden om plaats in nacompetitie gaat verloren Bijna het hele seizoen ben gelde Bernardus onder in de derde klasse. Vorige week zondag leefde ploeg van de scheidende trainer Frans Sjardijn tussen hoop en vrees. Werd het degra datie of lijfbehoud. Het werd na de 1-1 tegen Vre- denburch tot opluchting van de Rijnwoudse club het laatste. En tot verras sing van bijkans het hele dorp kregen de oranje hemden door de gunstige uitslagen zowaar een be slissingsduel voor een plaats in de nacompetitie in de schoot geworpen. WASSENAAR» RON HOOGENDAM Maar dat feestje werd gister avond door Schipluiden, dat de enerverende pot verdiend met 2-1 won, 'wreed' verstoord. Meteen na afloop van deze 'lo terij' riep Sjardijn zijn moege streden pupillen, die hij in vijf jaar tijd van een vijfdeklasser tot een redelijke derdeklasser smeedde, bij elkaar en bedank te hen voor de fantastische ja ren. „Het is mooi geweest. We hebben met z'n allen Bernar dus op de kaart gezet en ik ver trek hier toch een beetje met pijn in m'n hart", zei hij op het veld van gastheer Blauw Zwart. Toch hoefde dit niet de laat ste wedstrijd voor de ploeg van Sjardijn te zijn. Met name in de prima eerste helft leek de deur naar de nacompetitie wagen wijd open te staan. Schipluiden begon dan wel fel te jagen rnaar dat spelbeeld veranderde nadat de ploeg in de 22ste minuut op een 1-0 achterstand werd gezet door de uitblinkende kilome- Jeroen van Mil passeert Schipluiden-doelman Jeroen Haring en brengt Bernardus op een 1-0 voorsprong. Foto: Taco van der Eb tervreter Jeroen van Mil. Na een uitstekende kaats met de ijveri ge Joost de Roo schoof hij de bal beheerst langs de doelman van Schipluiden, Jeroen Haring. De Roo (kopbal net naast) en Van Mil met een halve volley kregen kansen om een grotere marge te bewerkstelligen. Dat zou verdiend geweest zijn, want de luid aangemoedigde ploeg uit Schipluiden grossierde in balverlies en gaf daarbij veel ruimte weg. Bernardus was de betere ploeg, maar profiteerde niet en kreeg koud in de tweede helft de deksel snel op de neus. Twee minuten na de hervatting ver slikte de voor rust zo koelbloe dige Rijnwoudse verdediging zich in een lange bal. Chris van der Stap omspeelde simpel Ro bin Dooze en tekende 1-1 aan. Dat was voor Schipluiden het sein om nog meer en feller op de bal te jagen. Het leidde tot vijf gele prenten aan Bernar- duszijde, uitgedeeld door de zeer alerte arbiter Wagner. De strak leidende Wagner stond overigens indirect aan de basis van de 1-2 voor de 'gas ten'. Nadat Peter de Boer met de bal te lang aan de voet Wag ner omver liep en daardoor zelf struikelde, vond Kurt van Kat wijk met een lange haal topsco rer Peter van Oyen, die het leer voor de tweede maal langs Dooze schoof. Bernardus was daarna de greep op de wedstrijd volledig kwijt. Het aandringende Schip luiden kreeg nog drie fraaie kansen, maar die waren niet aan de ploeg besteed. Bernar dus mag op vakantie en dat is misschien maar goed ook. Want eerlijk is eerlijk. Op Je roen van Mil na, zijn er afgaan de op dit duel geen Bernardus- spelers die het niveau van de tweede klasse aan zouden kun nen. Bernardus - Schipluiden 1-2 (1-0). 22. Van Mil 1-0, 47. Van der Stap 1-1, 56. Van Oyen 1-2. Scheidsrechter: Wagner. Toeschouwers: 350. Geel: P. de Boer, Van der Horst. Prins, Van Mil, B. de Boer (Bernardus).

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 27