Ex-minister Peper krijgt deels gelijk Gedraaide pijl zet gemeente Leiden op verkeerde been Frank de Boer betrapt op doping Premier: Regering van nationale eenheid in Macedonië bijna rond GRATIS LEIDSCH DAGBLAD i axima morgen ar Keukenhof izetrecord bij ling Aalsmeer bestgevaar nte Wever llonist gedood 3 de Westoever lichters met iro-smoes' 15 17 18 20 :jes uit gratie JKSSE3M2I1 Verkeerschaos door werk aan Geregracht Race tussen klassiekers meef zonr en warmer Volgende week acties in Rijnland en Diaconessen 2 WEKEN ISDAG 8 MEI 2001 a paradijsje iet weg )reen iene strook - Kroonprins Willem- Ëder en zijn verloofde a Zorreguieta brengen 0_ ïmiddag een bezoek aan i bloei staande Keukenhof, heeft de Rijksvoorlichtings- ist vanmorgen bevestigd, ens de woordvoerder is niet bekend hoe laat de met verloofde en gevolg Lissese bloementuin arri- n. Keukenhof zelf liet van gen weten dat er morgen- dag om drie uur 'hoog bui- T ands bezoek' komt. Volgens VD worden nadere details het bezoek morgenoch- bekendgemaakt. «ii - Meer dan drie mil- gulden bedroeg het afgelo- jaar de omzet van Bloe veiling Aalsmeer. Dat was ïieuw record. De export u ira droeg daaraan voor itig procent bij. In 2000 :n in totaal 4,8 miljard Epemen en 500 miljoen [en verhandeld. 5 iHAREN - Bij de grote ""din uitgaanscentrum De f te Wever in Slagharen is 4 ren asbest vrijgekomen. is uit laboratoriumonder- gebleken. Vanochtend be- a een gespecialiseerd bedrijf gj een opruimingsactie. Om- enden kregen het advies tuele brokstukken niet aan ken. na 3 IZALEM - Vlakbij de joodse irzetting Itamar op de be- Westelijke Jordaanoever is norgen een joodse kolonist j Igeschoten. Dit heeft een jrdvoerster van het Israëli- leger laten weten. De man aakte in zijn eentje een al caravans. Volgens het le- ouden Palestijnen de man ien vermoord. Gisteren vie- ooral aan Palestijnse zijde HAAG - De NVB, koepelor- itie van Nederlandse ban- waarschuwt voor crimine- ie vooral ouderen bankpas incode afhandig maken. >ebeurt onder het motto Ie bankpas geschikt ge urt moet worden voor de Soms geven de oplichters juit als bankmedewerkers, is de NVB vraagt een nooit een pincode af te Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad Nagerecht: 'Maar ik was daar helemaal niet' Sportfondsen neemt beheer sporthal en gymzalen over Café De Wels: Een rood monument is niet meer Ouders wachten te lang met I voorlezen uur en Kunst, lomie visieprogramma's International geeft positieve controle toe BARCELONA YPE MINKEMA/GPD Frank de Boer is na de competi tiewedstrijd van zijn club Bar celona tegen Celta de Vigo op 29 april betrapt op doping. Er zijn sporen van nandrolon in zijn urine aangetroffen. De ver dediger van Oranje gaf de posi tieve controle vanmorgen toe. „Maar iedereen die mij kent, weet dat ik nooit doping zou gebruiken." Wanneer de con tra-expertise wordt uitgevoerd, is De Boer nog onbekend. „Maar als deze controle positief is, stel ik me weinig van die contra-expertise voor. Het re sultaat zal hetzelfde zijn." Eerder werd Edgar Davids bij Juventus betrapt op het gebruik van hetzelfde middel. Het re sultaat van die contra-expertise is nog niet bekend. Dat voedt de geruchten dat het middel niet bij de clubs, maar bij Oran je zou kunnen zijn toegediend. Directeur Moggi van Juventus zinspeelde daar al op in het ge val van Davids. Die geruchten stroom zal nu gerichter op 'Zeist' afkomen. Is het toeval dat twee spelers van Oranje in hetzelfde tijdvak positief wor den bevonden op hetzelfde Drie van de zes klachten tegen KPMG gegrond verklaard Frank de Boer. Foto: ANP/Marcel Antonisse middel? De Boer: „Ik weet het niet. Ik kan geen verklaring vin den. Maar ik kan het ook nog niet rijmen: doping en Frank de Boer." De Boer wil zelf onderzoek doen naar de herkomst van het verboden middel. De libero gaat, net als Davids, zijn gangen nauwgezet na. „Ik ben baas over mijn eigen lichaam", zegt hij. „Ik wil weten wat er met mijn lijf gebeurt, wat ik allemaal binnen krijg. Ik wil weten waar dat middel vandaan komt. In ieder geval niet bij mezelf. Echt. Doping past niet bij me. Ik zou het nóóit doen." De Boer wil nog niet de be schuldigende vinger heffen. „Nee, dat kan natuurlijk nog niet. Ik kan me niet voorstellen dat de club mij zonder mede weten een verboden middel geeft. Maar dat geldt eigenlijk ook voor de KNVB." De Raad van Tucht voor Registeraccountants heeft van daag drie van de zes klachten van ex-minister Peper te gen accountantskantoor KPMG gedeeltelijk gegrond ver klaard. Volgens de Raad hebben de accountants van KP MG twijfel laten bestaan over de 'deugdelijkheid' van hun rapport, onder meer door op het laatst wijzigingen in 'de gehanteerde begrippen' aan te brengen. Amsterdam ANP-GPD20.000 betrokkenen om zich eventueel anoniem te melden werd ongegrond verklaard. De Raad oordeelde dat het aan vaardbaar is anonieme tips te behandelen mits de aangedra gen informatie op waarheid wordt gecontroleerd. KPMG zou aan die eis hebben vol- De andere drie klachten achtte de raad ongegrond. Volgens raadsvoorzitter J. Willems is geen twijfel gerezen over de fei telijke bevindingen in het rap port. Hij noemde verder de gang van zaken bij declaraties in Rotterdam 'niet te verdedi gen'. Het eerdere verweer van Peper dat bijvoorbeeld credit carduitgaven altijd in functie werden gedaan en daarom 'per definitie' functioneel waren, noemde hij 'onbegrijpelijk'. De klacht van Peper dat er een oproep is uitgegaan onder daan. Verder acht de raad het aan nemelijk dat KMPG niet verant woordelijk is voor het uitlekken van vertrouwelijke informatie. Samenvattend stelde de raad dat er van alles mis is geweest met de presentatie van het rap port. Het KPMG-verslag was te- THAAG - Het bintje heeft aan populariteit verloren, tekende aardappelras rte vorig jaar nog 29 pro- uit van de huishoudelijke :open van verse aardappe- [In 1992 was dat nog 50 pro- Nederlanders verkiezen Is vaker vastkokende aard- ilen boven kruimige soor- De eerste lenen zich beter ovenschotels, aardappel- pia en roerbakken. enland inland LEIDEN WIM WEGMAN De werkzaamheden aan de Ge regracht en omgeving hebben gisteren voor grote opstoppin gen gezorgd rond de Leidse binnenstad. Vooral op de Kore- vaarstraat, de Lammenschans- weg, de Hooigracht en Hoge Rijndijk stond het verkeer ge ruime tijd vast in de ochtend en avondspits. De gemeente wijt de ver keersproblemen aan onwennig heid van de automobilisten. „We hebben de omleidingen goed aangegeven, maar kenne lijk duurt het een tijdje voordat mensen zich de nieuwe routes helemaal eigen hebben ge maakt." Volgens de gemeente heeft de drukte niet tot grote problemen geleid. Het gebied rond de Gere gracht, St. Jorissteeg, Leven daal, Korevaarstraat en Oranje boomstraat is een van plekken in Leiden waar de meeste onge lukken gebeuren. De afgelopen drie jaar zijn daar dertien ver keersslachtoffers gevallen. Vooral het kruispunt Oranje- boomstraat-Geregracht is bij fietsers berucht. Om de veiligheid in het ge bied te vergroten, neemt de ge meente de komende tijd een flink aantal kruispunten en straten onder handen. Onder meer komt er straks eenrich tingverkeer op de Geregracht. De huidige werkzaamheden be staan uit het versmallen van trottoirs en het aanleggen van fietspaden. Het karwei, het eer ste deel van de reconstructie, moet over drie weken klaar zijn. Pagina Leiden: 'Drukte ver spreidt zich snel' ROTTERDAM - Een van de klassieke zeilschepen vaart over de Maas in Rotterdam. Gis teren is voor de dertiende keer de Heineken Race of the Classics van start gegaan. Ruim 350 studenten strijden om de felbegeerde Heineken Challenge Cup. Burgemeester Op stelten van Rotterdam gaf het startschot. De schepen zetten koers richting Ramsgate in Engeland. Op zondag 13 mei is de finish in Amsterdam. Foto: ANP/ED OUDENAARDEN .6,7 20 .5,8 >of en Samenleving14 'rek van de Dag 2 13,15,16,17 19 11 9,14 Vortell presenteert:* jjasterCareerPlan voor "projectleiders IT wortell.nl bel: 023 5266117 LEIDEN ROBBERT MINKHORST Leiden heeft door een verkeerd getekende pijl op een kaart jaren kunnen volhouden dat de vervuiling in De Bult, de vroegere vuilstort plaats, nooit richting Roomburg zou stromen. Een veronderstelling waar ambtenaren en een wethouder maar met grote moeite van af waren te brengen, zegt A. Flippo, secretaris van wijk- cornité Meerburg. Een wetenschapper ontdekte de fout al in 1986. De pijl op de bewuste kaart blijkt bijna een kwartslag gedraaid: in plaats van dat hij naar het noorden richt, wijst hij naar het oost noordoosten. „Een geohydroloog zei: uw wind roos staat verkeerd", aldus Flippo. „Een ambte naar had zelf een pijl getekend, parallel aan de A4. Die snelweg loopt van noord naar zuid, moet hij hebben geredeneerd. Hij zag alleen over het hoofd dat een weg ook wel eens een bocht maakt." Flippo waarschuwt de gemeente al jaren voor de gevaren van de vroegere vuilstort De Bult. Hij voorspelt dat zonder extra maatregelen de vervuiling uit de vuilnisbelt lekt en richting de nog te bouwen woonwijk Roomburg stroomt. Zelfs Meerburg loopt dan gevaar. „Zie het als een dijkdoorbraak. Het begint heel lichtjes, maar uiteindelijk gaat het in golven." Dezelfde overtuiging heeft ook L. Barendregt, oud-directeur van gemeentewerken. Bij de Raad van State haalden beiden onlangs hun ge lijk: het bestemmingsplan is geschorst. Leiden heeft inmiddels overigens besloten om extra maatregelen te nemen. Zolang alleen niet vast staat of die ook helpen, vindt de Raad van State bouwen in Roomburg onverantwoord. Flippo: „Nog duiken af en toe kaarten op met een verkeerde pijl. Een fout die ergens insluipt in een systeem, valt er haast niet meer uit te krijgen. Dit getuigt van een knulligheid, onvoor stelbaar. Dat iemand niet even een collega van landmeten belt en zegt: joh, doe mij even een kaartje. Dan ga je toch niet zelf lopen pionie ren?" Pagina 15: De Don Quichot van Meerburg Principe-akkoord moet burgeroorlog voorkomen SKOPJE Rtr-AFP In Macedonië is een principe-akkoord bereikt over de vorming van een regering van nationale eenheid, die moet voorkomen dat het Balkan- land in een burgeroorlog verzeild raakt. Dat heeft premier Lubco Georgievski van de voormalige Joegoslavische republiek vanmorgen laten weten. De regering moet alle belangrijke partijen om vatten van de Macedonische Slaven en van de Macedonische Albanezen, zei Georgievski tegen de pers. De twee belangrijkste oppositiepartijen - de door Slaven gedomineerde socialisten en de Albanese Partij voor Democratische Welvaart - sluiten zich aan bij de bestaande regeringscoali tie uit Slavische nationalisten en gematigde Alba nezen. EU-buitenlandcoördinator Javier Solana nam gisteren in Skopje deel aan de besprekingen over de vorming van een 'grote coalitie'. Het Westen ziet de vorming van een regering van nationale eenheid als de beste manier om de rebellie van etnische Albanezen de kop in te drukken. Het Westen wil voorkomen dat in Macedonië NR. 42612 LOSSE NUMMERS 2,25 ZATERDAG 2.75 VRAGEN veel een werkdossier in plaats van een afgerond rapport. Zo hebben de vele bevindingen op detailniveau teveel het karakter van een opsomming. Beschou wingen ontbreken, waardoor het verslag teveel aanleiding geeft tot speculaties. Peper was zelf aanwezig bij de uitspraak van de Tuchtraad, net als bestuursvoorzitter Van der Veer van KPMG. Kort voor de bevindingen van KPMG wer den gepresenteerd trad Peper in maart vorig jaar af als minis ter van binnenlandse zaken. Peper ligt nog altijd in de clinch met Rotterdam. Het ge meentebestuur vroeg hem eni ge tijd geleden 64.000 gulden terug te betalen. Dit bedrag zou hij voor persoonlijke doelein den gebruikt hebben. De oud burgemeester weigert echter te betalen. Mede hierdoor besloot Peper om de Van Oldenbarne- veltpenning terug te sturen. 071-5128030 HET WOORD IS AAN Ernst Hohenemser Een oordeel is een schot dat vaak de schutter treft en niet het doel. 18° vooruitblik don vrij zat !SJ?Tma*r 10722° 10*/23° 10721° 10% 10% 10% 10% 70% 70% LEIDEN RUUD SEP Zowel bij het Rijnland Zieken huis in Leiderdorp als bij het Leidse Diaconessenhuis wor den voorbereidingen getroffen voor acties die - zoals het er nu naar uit ziet - volgende week worden gehouden. Bij het Rijnland ziekenhuis heeft het actiecomité plannen om vanaf volgende week woensdag op een aantal afde lingen zondagsdiensten te draaien. Ook bij het Diacones senhuis is inmiddels overleg ge weest over eventuele acties. „Maar of het daadwerkelijk tot uitvoering komt, is nog niet ze ker", benadrukt een woord voerder van het ziekenhuis. Medewerkers van het Diaco nessenhuis deelden vandaag al wel folders uit aan bezoekers om begrip te vragen voor het CAO-conflict. In de planning van de Abva Kabo nemen de ziekenhuizen in Noord- en Zuid-Holland vol gende week het stokje over van de ziekenhuizen in het noorden en oosten van het land. Daar gaan morgen in tien ziekenhui zen een hele dag de operatieka mers op slot, waardoor naar verwachting vierhonderd ope raties komen te vervallen. Pagina 3: Extra miljarden voorkomen loonstrijd niet ia, ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. de staat van oorlog wordt uitgeroepen, maar Ge orgievski sloot die mogelijkheid niet helemaal uit. „Alles hangt af van de situatie op het ter rein". aldus de regeringsleider. Bij nieuwe aan vallen van de Albanese guerrilla blijft de 'optie van het instellen van de staat van oorlog open'. In dat geval dreigen de gematigde Albanezen van de DPA van Arben Xhaferi de regering te verlaten. NAVO-leider Robertson, ook op bezoek in Skopje, noemde de etnisch-Albanese 'guerilla- strijders 'een bende moordzuchtige criminelen, die een democratisch Macedonië willen vernieti gen en die burgers als menselijk schild gebrui ken'. De NAVO wil met Macedonië overleggen over betere samenwerking. Het Macedonische leger verhardde gisteren zijn acties tegen de re bellen. In een gevecht bij het noordelijke dorp Lojane zei het twintig Albanezen te hebben ge dood. Het leger bestookte verder posities van /Al banezen in de plaatsen Slupcane en Vakcince met helikopters. Ook de artilleriebeschietingen gingen door. Inmiddels zijn al zeker 2.000 Mace donische Albanezen uit bergdorpen nabij Tetovo naar de Kosovaarse stad Prizren gevlucht. Naam: Voorletters: m/v Adres: Postcode: Plaats: Telefoonnummer: (i.v.m. controle bezorging) Na de eerste twee weken betaal Ik mijn abonnement: Per maand automatisch 37,30) Per kwartaal automatisch 106,95) Per kwartaal acceptgiro 107,95) Bank/giro nn Handtekening Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 staatslot met jackpot cadeau. Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. Stuur deze bon In een envelop, zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonnee service. Antwoordnummer 10050, 2300 VB Lelden. Bellen kan ook: 071- 5128 030 of abonneren via: www.leldschdagblad.nl 8 712141 400114

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 1