Miljoen voor opknappen voetbalvelden Oratoriumvereniging Commissie selecteert achttien plannen voor tien-miljoenactie 'We zijn er met zijn duizenden tegelijk ingetrapt' te£™?£„beter Regio/Rijn Veenstreek Rommelmarkt wijkt uit naar binnen Limousinebedrijf in Leimuiden Open dag in moskee Alphen Een miljoen voor brandweerauto's houdt rommelmarkt MAANDAG 30 APRIL 2001 973 1' Regen en wind noopten de organisatie van de jaarlijkse rommelmarkt van Hoogma- de om zaterdag maar naar binnen uit te wijken. Het schoolplein van Ter Does bleef stil en verlaten, maar des te drukker was het in de nabij gelegen gebouwen De Drieluik, De Stal en De Barg. Het werd uiteindelijk een ge slaagde dag, aldus een van de organisatoren Jacqueline van Aperen. De opbrengst was bijna 5100 gulden, iets meer dan voorgaande jaren. Dat geld wordt verdeeld on der de clubs die de markt or ganiseerden: gymvereniging DIO, peuterspeelzaal De Barg, Zomerkamp Hoogma- de en het Cultureel Centrum Hoogmade. Foto: Mark Lamers LEIMUIDEN - Het bedrijf BV Taxi mag zich vestigen op het bedrijventerrein aan de Waaier in Leimuiden. Hoewel er eigen lijk alleen maar bedrijven uit de gemeente mogen neerstrijken, kan het Jacobswoudse gemeen tebestuur BV Taxi uit Aalsmeer niet weigeren. Eerder heeft de gemeente er namelijk ook al be drijven van buiten toegelaten. Het taxi- en autopoelsbedrijf is gericht op het vervoer per li mousine en zakelijk vervoer. De auto's rijden vooral tussen 8 en 18 uur uit. De politiek van Ja- cobswoude buigt zich op 7 mei over het voorstel van B en W. ALPHEN AAN DEN RUN - De Ha- ci Bayram moskee in Alphen aan den Rijn houdt zondag 6 mei open dag. De moskee aan de Sterrenlaan 41 is in Turkse stijl ontworpen en telt diverse ruimten voor uiteenlopende ac tiviteiten. Geïnteresseerden zijn welkom tussen 10 en 17 uur. Om 12 en 15 uur zijn er rondlei dingen met uitleg in de Neder landse taal. RUNWOUDE - De brandweer korpsen van Koudekerk aan den Rijn en Benthuizen krijgen een nieuwe auto. B en W van Rijnwoude trekken er bijna een miljoen gulden voor uit. Het ge meentebestuur vindt het onver antwoord om de aanschaf van de zogenoemde tankautospui ten nog langer uit te stellen. De auto van Koudekerk is 22 jaaïr oud en die van Benthuizen 21 jaar. Beide wagens zijn al enke le jaren geleden afgeschreven. De raad neemt eind mei een besluit over de uitgave. Na de bestelling duurt het nog onge veer een jaar voordat de nieuwe brandweerwagens er zijn. Rijnwoude trekt de komende tien jaar jaarlijks 100.000 gulden uit voor de renovaties van voetbalvelden. Als eer ste moeten de trainingsvelden van de Hazerswoudse Boys uit en BSC '68 uit Benthuizen onder handen wor den genomen, zo blijkt uit een onderzoek. ten worden opgeknapt en wat de kosten daarvan zijn. Op Bureau Oranjewoud onder- grond van dat rapport leggen B zocht welke velden van de vier en W de raad nu een plan voor voetbalclubs in welk jaar moe- de komende tien jaar (2002- 2011) voor. Uit het onderzoek blijkt dat het sportcomplex van Hazers woudse Boys flink bezet is. Vooral voor trainingen, heeft de club te weinig ruimte. Wel is het zo dat Hazerswoudse Boys in vergelijking met andere clubs erg veel traint voor een wed strijd. Voor het nemen van maatregelen volstaan B en W voorlopig met de renovatie van het trainingsveld in 2002 en het jaar daarop met een eenvoudi ge renovatie van het wedstrijd- veld. De capaciteitsproblemen zijn vooral bij BSC '68 groot. Deze club komt een wedstrijd- en trainingsveld tekort. Dit uit zich in een slecht trainingsveld. Dit veld moet dan ook volgend jaar worden gerenoveerd. Oranje woud doet de suggestie om een wedstrijdveld ook geschikt te maken voor te trainen. B en W geven er echter de voorkeur aan om toekomstige ontwikkelin gen af te wachten. Er is een kans dat de voetbalclub ver huist naar het Bentwoud. De overige twee Rijnwoudse voetbalclubs SV Bemardus (Ha- zerswoude-Rijndijk) en w Kou dekerk aan den Rijn hebben geen problemen met de capaci teit. Het gebrek aan trainings- capacitéit waarmee Bernardus kampte wordt opgelost. Een wedstrijdveld wordt ook ge schikt gemaakt voor trainingen. Een renovatie van de trainings velden staat bij beide clubs voor 2003 in de planning. De politiek bespreekt het 'meerjarenonderhoudsplan' op donderdag 10 mei, waarna de raad 31 mei een besluit neemt. VOORSCHOTEN Oratoriumvereniging Exultate DeO uit Voorschoten houdt op 12 mei op het plein voor het Kruispunt in de School straat de jaarlijkse rommel markt. De opbrengst van de markt, die om negen uur 's morgens begint, is bestemd voor het kerstconcert. Boeken, kleding, speelgoed, huishoudelijke artikelen, klei ne meubelen etc. kunnen van af 5 mei worden ingeleverd bij ijzerhandel Verhoog in de Voorstraat. Handtekeningenactie BBS 'tegen beter weten inGemeentehuis TIEN TEGEN EEN Naam: Noor Bremmer Leeftijd: 50 Woonplaats: Leiderdorp Functie: onbezoldigd 'sociaal gezicht' van de Schansenflats Burgerlijke staat: ongehuwd Wat is de mooiste dag van uw leven? Dat zijn er eigenlijk twee: de ge boorte van mijn zoon en van mijn dochter. Zoonlief is toe vallig vorige week getrouwd. Dat was ook al zo'n geweldig hoogtepunt. Ik ben er nog schor van. Toen bruid en brui degom bij kaarslicht Ru/i to me whenever I'm lonely zongen, ging ik compleet in tranen. Hoogtepunten probeer ik het liefst dagelijks in te bouwen. Als er wat te vieren valt, dan doe ik dat. Toen mijn zoon Shil zijn zwemdiploma haalde, had ik 's avonds vijftig feestvierders in huis. Heerlijk vind ik dat. Waar kijkt u naar uit? Naar de komst van mijn eerste kleinkind. De vrouw van mijn zoon is zwanger en de baby komt eind augustus. Ik voel me nu al helemaal oma. Ik heb een godsgruwelijke hekel aan pret parken, maar ik denk dat ik me daar maar heel snel overheen ga zetten. Wanneer heeft u voor het laatst gevloekt? Vanmorgen nog. Eerst toen de uitlaat van mijn auto kapotging. En vervolgens toen de monteur van de garage een paar uur la ter opbelde om te zeggen hoe veel de reparatie kost. Toen heeft het even flink gedonderd in dit huis. Vloeken, daar ben ik sowieso erg goed in. De 'god vers' vliegen hier de hele dag door de tent. Een driekamerflat in de Schan sen of een nieuwbouwwoning in Poelgeest? Dan ga ik toch voor de nieuw bouwwoning. Niet omdat ik het zat ben aan de Rietschans, want ik heb het hier geweldig naar mijn zin. Maar omdat ik heel erg opzie tegen al die sloop- en renovatieplannen van de wo ningbouwvereniging. Die bete kenen gegarandeerd dat we met z'n allen vijf jaar in de troep zit ten. Natuurlijk, dat er iets met de flats moet gebeuren, dat kan ik wel begrijpen. Met renoveren heb ik geen enkel probleem. Maar waarom er ook nog zo nodig gesloopt en afgetopt moet worden, daar begrijp ik nog steeds helemaal niets van. Daar ben ik falikant tegen. Wat haat u aan Leiderdorp? De enorme verkeersdrukte op de Rietschans. Sinds de Van der Valk Boumanweg eenrichtings verkeer is geworden, denderen de vrachtwagens hier de hele dag voorbij. En dat enkel en al leen omdat de bewoners van een paar dure huizen verderop geen verkeer meer voor hun deur willen. Sindsdien hebben zij het rustig en zitten wij hier met de rotzooi. Daar is wat mij betreft maar een antwoord op. Gooi de Van der Valk Bouman weg gewoon weer open en doe hetzelfde met de Lage Rijndijk. Dan hoeven al die bedreigde buurtwinkeliers zich tenminste ook geen zorgen meer te ma ken. Waarvoor kunnen we u 's nachts wakker maken? Voor een lekkere vette bak patat mét. Ik ben namelijk al maan den aan het lijnen en verlang naar iets anders. Dat komt om dat ik voor de bruiloft van mijn zoon een mantelpakje wilde ko pen, maar dat hadden ze niet in mijn maat. Inmiddels ben ik al zo'n negen kilo kwijt. Maar ik ben ook zover dat mijn hart een stukje sneller gaat kloppen van de geur van heet frituurvet. Wat gaat u vandaag doen? Koninginnedag vieren bij mijn dochter in Utrecht. Samen de kroeg in, lekker drinken - alleen water, want ik doe nog steeds aan de lijn - en hossen op mu ziek. Van André Hazes tot Anas- tasia, het maakt mij niets uit. Vroeger ging ik altijd naar Am sterdam op de verjaardag van Bea. Dan ging ik bij voorkeur in van die nichtenbarretjes zitten. Vermaakte ik me kostelijk. Maar dit jaar ga ik voor het eerst naar Utrecht. Het zal mij benieuwen. Beatrix of Willem Alexander? Willem Alexander. Ik vind hem veel liever dan zijn moeder. Misschien dat hij niet zo clever is als Beatrix, maar hij heeft een zachtere uitstraling. En dat vind ik veel belangrijker. Nederland heeft namelijk behoefte aan een lieve koning. En die Maxima is ook zo'n schatje. Ondanks haar vader. Wie zou u een lintje willen ge ven? Aan mijn moeder. Posthuum. Ze is twee jaar geleden overle den, maar ik mis haai' nog elke dag. De omstandigheden waar onder ze mij heeft opgevoed waren extreem moeilijk. Dat heeft ze namelijk helemaal in haar eentje gedaan. Als telg uit een fijnkatholiek gezin, ga er maar aan staan. Toen ze in ver wachting was van mij, is er zelfs druk op haar uitgeoefend om 'het kind' af te staan. Gelukkig heeft ze dat nooit gedaan. Daar ben ik haar nog steeds dank baar voor. Wat geeft u voldoening? Dat ik zo enorm veel leuke mensen om me heen heb. Óm te beginnen mijn geweldige kinderen. Maar ook mijn uitge breide vriendenkring. Daar gaat zoveel hartelijkheid en warmte van uit, in welke situatie ik me ook bevind. Ik mag dan qua poen arm zijn, maar met al de ze mensen om me heen voel ik me elke dag verschrikkelijk rijk. TEKST: ERIC WENT FOTO: HIELCO KUIPERS ALPHEN AAN DEN RUN SASKIA BUITELAAR Uit de ruim 2600 ideeën die Alphenaren in dienden om 10 miljoen gulden te besteden voor hun stad, zijn er achttien geselecteerd. Een onafhankelijke adviescommissie van vijf Alphenaren heeft alle plannen doorge licht. Na uitvoerige discussies voegde ze er enkele samen en kwam de commissie uit op achttien plannen, in zes categorieën. Binnenkort bekijkt de gemeenteraad de se lectie, waarna de Alphenaren in juni over de ideeën mogen stemmen. De adviescommissie moest moeilijke keuzes maken. Tussen de vele reacties za ten veel leuke, maai' dure plannen. Om te voorkomen dat mensen teleurgesteld afha ken als de kleine en originele ideeën niet meetellen in de burgerraadpleging, zocht de commissie er daarvan ook een aantal uit. Onder de categorie milieu vallen bijvoor beeld de plannen om een gevarieerd wan delbos van 70.000 bomen aan te leggen. Ook zouden er grote bomen met bankjes in het nieuwe centrum moeten komen en meer speelplekken voor honden in Alphen, Aarlanderveen en Zwammerdam. Op onderwijsgebied stelt de commissie voor om een verkeerspark aan te leggen, waar schoolkinderen kunnen oefenen in verkeersregels. Dat zou een plek kunnen krijgen in een zogenoemd Central Park. Dat is een ander plan, waarin jongeren zich kunnen vermaken met sport- en spelvoor- zieningen en in een multifunctioneel ge bouw. Een ander recreatieplan is de aanleg van een kunstijsbaan in de open lucht. Ook op het gebied van kunst en cultuur zijn plannen geselecteerd. Behalve investe ren in monumenten, ziet de commissie wel iets in oefenruimten voor muziekverenigin gen en twee muziektenten. Op sociaal ge bied heeft de gemeente behoefte aan een multifunctioneel uitgaanscentrum voor jongeren en een ontspannings- en ontmoe tingsplek voor ouderen. Veel reacties met betrekking tot de cate gorie gezondheidszorg gingen over de in richting van een afdeling spoedeisende hulp in het Alphense Rijnland Ziekenhuis De adviescommissie heeft zich laten voor lichten over dit onderwerp en geconclu deerd dat dat binnen de 10 miljoen-actie niet te verwezenlijken valt. Ook omdat het besluit daarover buiten de bevoegdheid van het gemeentebestuur valt en omdat een EHBO-post zonder volwaardig zieken huis niet kan functioneren. Ze stelt daarom voor om te zorgen voor een goede busver binding naar de omliggende ziekenhuizen. Verder adviseert de commissie de gemeen te om zich te bezinnen op manieren waar op Alphen wél kan lobbyen voor een vol waardig ziekenhuis. LEIDERDORP ERIC WENT Het zijn spannende dagen voor de Leiderdorpse C. de Groot van de Beukenschans 53. Stemt de Leiderdorpse politiek op 15 mei in met de afbraak- en reno vatieplannen van de Algemene Woningbouwvereniging Leider dorp (AWL), dan verplettert de slopershamer de flat waar zij al 19 jaar 'met veel plezier' woont. Met een handtekeningenactie onder buurtbewoners probeert de Bewoners Belangenvereni ging Schansen (BBS) het tij nog te keren. Als het aan deze ver eniging ligt wordt er geen enke le woning gesloopt of 'afgetopt'. Opknappen daarentegen mag wel. „Maar ik vrees dat het al te laat is. We zijn er met open ogen ingetuind." De eerste die de voordeur ontgrendelt, is de Russische be woonster van Beukenschans 51. Of zij haar handtekening tegen de sloopplannen wil zetten. „Uw woning blijft straks welis waar staan. Maar de rest van deze etage wordt compleet af gebroken." De vrouw zet haar handtekening en wil weten wanneer de gewraakte plannen worden uitgevoerd. „Sorry, maar dat weet niemand", moet De Groot haar het antwoord schuldig blijven. „Dat kan over twee, drie of vijf jaar zijn." Ze voelt zich soms net een maatschappelijk werkster, een soort wandelende Postbus 51- spot. „Overal klampen veront ruste mensen me aan. Wanneer beginnen ze met slopen? Moet ik dan mijn huis uit? Ze denken dat ik overal een antwoord op heb, omdat ik met deze lijsten loop. Maar ik weet natuurlijk ook niet alles." De in allerijl begonnen hand tekeningenactie van de BBS 'te gen sloop en aftoppen' van de Schansenflats loopt als een trein. De actie is bedoeld om de Leiderdorpse politiek onder druk te zetten. „Laat ze maar De bewoonster van Beukenschans 51 zet haar handtekening tégen sloop. Foto Hielco Kuipers eens weten hoeveel mensen er tegen deze plannen zijn." De Groot heeft zich aangemeld om 53 flats aan de Beukenschans langs te gaan. „Gisteren heb ik al dertig bewoners gehad. Daar van was er slechts eentje die niet wilde tekenen. Dat bete kent dat in mijn complex so wieso meer dan de helft van de bewoners tegen afbraak is." Als dat overal zo is moeten de poli tici daar hun conclusies uit trekken, vindt zij „Ook dat is democratie." Vandaag krijgt ze de handte kening van C. Snijder van huis nummer 5 er nog bij. Hij aarzelt geen moment als hij de lijst ter ondertekening onder zijn neus gedrukt krijgt. „Veel mensen gillen om woonruimte. Dus laat de AWL deze flats eerst maar eens fatsoenlijk opknappen. Dat voorkomt verpaupering en dan is iedereen tenminste weer tevreden." Dat de Schansen in toene mende mate verpauperen, heeft de AWL helemaal aan zichzelf te wijten, is zijn over tuiging. „Als mijn dochter de storingsdienst belt, laat die het vaak afweten. Je hebt toch een handige vader, krijgt ze dan te horen. Maar dat is toch geen mentaliteit?" Ook mede-flatbe woner J. van Straten - "Waar moet ik mijn handtekening zet ten?"- vindt dat de AWL de hand in eigen boezem moet steken. „Er hangen geisers van dertig jaar oud in onze flats, zonder afvoer naar buiten. En de douches hebben geeneens verwarming. Dat stamt toch uit de tijd van de Batavieren?" De twee 'buren' hebben alle bei een tijdje meegedraaid in de planteams, waarin vertegen woordigers van de verschillen de Schansen met de AWL kon den overleggen over de sloop- en renovatieplannen. Maar daar hebben ze een nare smaak aan overgehouden. „Ik voelde me continu gepakt. Aan de an dere kant van de tafel zaten al lemaal gelikte jongens, die ver schrikkelijk rap van tong waren. Meters bouwtekeningen lieten ze ons zien. Maar wij, als bewo ners hadden niemand die goed onderbouwd tegenspraak kon bieden en hebben ons gewoon laten overdonderen", aldus Snijder. „Het was slikken of stikken", herinnert Van Straten zich. „De AWL had plannen en daar mochten wij alleen maar 'ja' op zeggen. Groot nadeel was bovendien dat de bewo ners van begin af aan verdeeld waren. De AWL heeft dat goed in de gaten gehad. Liggen de bewoners aan de Engelendaal dwars? Dan beloven we ze toch gewoon een vlinderbalkonne tje. Dan houden zij hun klep dicht. Zo zijn we tegen elkaar uitgespeeld. De AWL heeft dat heel slim gedaan. Jullie hebben toch je zegje kunnen doen, zul len ze nu zeggen. En wij zijn er met z'n duizenden tegelijk in getrapt. Met open ogen." Misschien dat de BBS iets aan de dreiging van sloop had kun nen doen, maar de vereniging heeft zich te afwachtend opge steld. „Niet zo raar, want we zijn door de woningbouwver eniging op het verkeerde been gezet", vindt Van Straten. „Het gaat nog maar om plannen, hebben ze steeds gezegd. Maar ineens kregen we allemaal nieuwsbrieven waarin stond dat er al van alles besloten was. Vanaf dat moment loop je dus constant achter de feiten aan." Heeft een handtekeningenac tie dan nog wel zin? Van Straten betwijfelt het. „De AWL en de gemeente spelen toch onder een hoedje. Al die plannen heb ben ze allang met elkaar door gesproken. Ik verwacht geen politieke tegenstand van bete kenis. Die plannen worden straks gewoon uitgevoerd." Ook De Groot is sceptisch. Maar toch hebben de bewoners geen andere keuze, vindt zij. „Doen we namelijk helemaal niets, dan hebben we zeker ver loren." En kordaat recht ze haar rug en beklimt de trap naar de volgende etage. Er moet nog heel wat werk worden verricht. ALKEAAADE MARIETA KROFT Het gemeentehuis van Alkema de is vanaf morgen een half uu eerder open. Door al om 8.3( open te gaan, verwacht de ge meente tegemoet te komen aar wensen uit de bevolking. Om die bereikbaarheid ver der te bevorderen, komt er eer nieuwe telefooncentrale, waar op meer lijnen tegelijkertijc kunnen binnenkomen. Boven dien is er een nieuwe receptio niste aangenomen, zodat er morgens twee tegelijk aanwezig zijn die de burger kunnen hel pen. Burgers kunnen behalve langskomen of brieven sturen voortaan ook via de e-mail (in fo@gemalkemade.nl) de ge meente bereiken. Aan andere wensen die ui het klanttevredenheidsonder zoek naar voren kwamen wordt gewerkt. Zo moet alle ge meentelijke informatie vana het einde van het jaar te vinder zijn op een eigen website. Bur gers maakten in het onderzoel ook veel opmerkingen over d£ slechte staat waarin de weger verkeren. De raad heeft 12 mil joen gulden beschikbaar ge steld voor de komende vijf jaaj om het onderhoud op peil te brengen. Voor dit jaar wordt een bedrag van 4 tot 5 miljoer gulden uitgetrokken voor het onderhoud. Verder meldt de gemeente dat het apart ingestelde tele foonnummer om klachten te melden, is aangeslagen. Op nummer 071-3327222 kan ie dereen terecht voor zaken als losliggende stoeptegels, onge diertebestrijding, defecte straat verlichting. De vragenlijsten die vorig jaai juni onder 2200 huishoudens in Alkemade werden verspreid, le verde een respons op van 32 procent. De burgers waardeer den de gemeente in het alge meen met een rapportcijfer tus sen de zes en zeven.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 11