Golfer met een Amerikaanse inslag Sport HOLLEN met HJ SCOREbord SPORT SPEL TIP WEEK 12 het RONDJE Rol atleet Dieter Baum; lijkt definitief uitgespee l DONDERDAG 19 APRIL 2001 982 Gordon Machielsen is kritisch op zichzelf Zijn roots liggen in Ameri ka, zijn historie als golfer in Noordwijk. Gordon Ma chielsen is Nederlander, maar in de elf jaar dat hij aan de andere kant van de grote plas woonde, raakte hij behept met de presta tiedrang die de Ameri kaanse sporters zo ken merkt. Zes jaar golft hij pas. In die korte tijd drong hij als amateurspeler door tot Oranje en speelde hij het Europees kampioen schap voor landenteams. Deze maanden verdedigt hij met de Noordwijkse Golfclub de nationale titel voor verenigingteams. NOORDWUK/WASSENAAR PETER VAN DER HULST Hoeveel verder Machielsen was gekomen als hij al op jonge leeftijd was begonnen? De gol fer zelf wil er niet aan denken. ,,lk had de sport wel vijf jaar eerder op willen pakken, maar - als ik dat als een nadeel ga be schouwen, kan ik er beter mee stoppen. Bovendien; Greg Nor man en mijn teamgenoot Mi chael Vogel zijn ook pas op late leeftijd begonnen." Gordon Machielsen (22) groeide in Amerika groot met teamsporten als basketbal, honkbal en American football. Terug in het geboorteland van zijn ouders koos hij voor het in dividualisme. Voetbal is maar niets, er wordt veel te weinig in gescoord. Nee, twee golflesjes en hij was verkocht. „Daar hoef je niet vijf spelers om je heen te hebben." Bovendien kan hij al leen zichzelf de schuld geven als het fout gaat. Hij discus sieert er wel eens over met Cambuur-speler Leonard van Utrecht, een studiegenoot van hem op de Johan Cruijff Acade mie. „In een team kan je heel makkelijk een ander aanwijzen als het niet goed gaat. 'Jij passt niet goed.' In het golf kun je al leen naar jezelf kijken." Machielsen was zo rond de 16 jaar toen hij begon. „Ik kreeg jeugdles op zondagochtend, maar ging al snel ook doorde weeks trainen. Op het brom mertje vanuit Leiden, waar ik op school zat. En de hele zo mervakantie zat ik hier. Ik had Gordon Machielsen: Jij bent de enige die schuldig is als het niet lukt. Het is niet de boom die in de weg staat. de mazzel dat Tom O'Mahoney (instructeur bij de Noordwijkse en coach van de Oranjevrou wen, red.) me snel hielp. In het begin kende ik maar weinig mensen en dan vroeg ik aan de caddymaster of er iemand was die met mij wilde spelen. Dan liep ik wel eens met een ouder echtpaar mee. Op een gegeven moment ging ik zelfs op de oe fenholes 'wonen'." Handicap 1.0 staat er inmid dels achter zijn naam, maar hij is nog lang niet tevreden. „Mijn korte spel moet nog op gang komen. Vanaf de tee sla ik recht en ik krijg de bal ook goed op de green. De meeste winst moet ik uit het putten en het korte spel zien te halen. Daarnaast sla ik niet ver genoeg af om een birdie te kunnen maken. Op een par 5 moet je in twee slagen de green halen. Als je van zo'n 70 meter afstand een derde schot nodig hebt, lukt het niet. Ik kom tot zo'n 220 meter en dat moet 250 zijn. Lange slagen, daar gaat het golf naartoe." Machielsen weet waar zijn te kortkomingen liggen, maar weet ook van wie hij kan leren om beter te worden. Hij prijst zich gelukkig dat hij een beroep kan doen op O'Mahoney en professioneel -golfer Chris van der Velde. In zijn voordeel spreekt ook dat de prachtig ge legen baan een aantrekkings kracht heeft op goede amateur spelers. „De afgelopen twee jaar heb ik in de competitie tij dens de foursomes meer ge leerd dan ooit: de clubkeuze, hoe bekijk je een hole vanaf de tee en wat voor bal ga je slaan. Het eerste jaar speelde ik met Michael Vogel. De rust die hij uitstraalt. Maarten van den Berg, met wie ik het afgelopen jaar een koppel vormde, is weer heel anders. Om zichzelf op te pompen, pompte hij mij ook op. „Kom op, die bal kan erin". En van Marco van Basten leer je qua instelling weer heel veel." „Ik weet niet of die heisa rond Marco vorig jaar storend was. We waren er niet aan ge wend. Tijdens een finaledag om het Nederlands kampioenschap heb ik nog nooit zoveel mensen gezien. Dat was leuk en uitda gend. En het was best goed. De golfsport kwam daardoor toch meer in de picture." Of een her haling van het succes er ook dit jaar inzit, durft Machielsen - ondanks de koppositie die na twee wedstrijddagen in de pou le wordt ingenomen - niet hardop te roepen. „Ik denk dat de Haagsche als favoriet het seizoen is ingegaan. De Pan heeft ook een sterk team." De Wassenaarder week in het verleden nog wel eens uit naar Spanje of Portugal om zich voor te bereiden op zijn seizoen. Dit jaar maakte hij vele uren op zijn eigen thuisbaan en in het krachthonk. Hij moest terugge komen van een zware blessure. Halverwege het vorige seizoen werd hij aan een kapotte me niscus geopereerd. Vermoede lijk een erfenis van een wed strijd op de baan van de Ko ninklijke Haagsche. Een aantal jaren geleden stapte hij in een konijnenhol en viel ongelukkig. Hij was net op tijd hersteld om in het afgelopen najaar met Noordwijk het EK voor lands kampioenen in Italië mee te maken, waar het team verras send als derde eindigde. De winterse arbeid heeft hem fysiek en mentaal sterker ge maakt. Dat hij zijn plaats in Oranje door de blessure is kwijtgeraakt, lijkt hem niet te deren. „In het Nederlands team leer ik heel veel, maar het feit dat ik hier Tom O'Mahoney om de hoek heb, maakt Oranje niet meer zo belangrijk. Ik moet het toch zelf doen. Met of zonder Oranje gaat dat wel lukken." Toch stelde hij zichzelf ande re doelen, al heeft dat niets met de kwetsuur van doen. „Ik had profambities, maar die heb ik bijgesteld. Ik wil nu een waan zinnig goede amateur worden. Ik wil mezelf niet te veel onder druk zetten. Je moet realist zijn in golf. Ik wil dit seizoen veel plezier aan het golf beleven en dan komt de rest vanzelf wel." En in de toekomst? Misschien sportmakelaar. Hij studeert niet voor niets sportmarketing aan de Johan Cruijff Academie. „Ik wil wel begeleider van sporters worden. Dan wel in Amerika. Ik heb ook een Amerikaans pas poort en een groot deel van mijn hart ligt in dat land." Voorlopig focust hij zich op de competitie met Noordwijk en de amateurtour in Neder land. „Als je in het buitenland wil winnen, moet je het toch eerst hier bewijzen. Er wordt wel gezegd dat hier in Neder land niet kan worden geput omdat de banen niet goed zijn. Om goed te kunnen worden, moet je dat dan maar leren. Jij bent de enige die schuldig is als het niet lukt. Het is niet de boom die in de weg staat. Dan heb je niet goed geslagen. Je moet in de spiegel durven kij ken en je afvragen; waar heeft het aan gelegen?" Het is niet al leen maar oefenen en oefenen, maakt Machielsen duidelijk. ,Als ik niet train dan probeer ik situaties te visualiseren: 140 meter van de hole, ijzer 7, een bunker voor de green en de vlag er vlak achter." Het moet hem allemaal hel pen bij de komende amateur- wedstrijden. Begin juni wil hij pieken tijdens het nationaal strokeplay-kampioenschap en de Stem Open. Dan zijn er drie tickets te verdienen voor de Dutch Open. „Want, er is niets mooiers dan als amateur een profevenement te spelen, zeker als dat ook nog bij je eigen club wordt gehouden." Onder redactie van Michel van Gent kunnen breken in de finale van hetTopcircuit in Vorden. Het paar van landskampioen BC 't Onstein eindigde op een be scheiden tiende plaats. Bas Drij ver en Simon de Wijs uit Rotter dam, spelend voor BC Crash (Leiden), deden het beduidend beter met een tweede plaats ach ter winnaars Bakkeren/Bakkeren. Hun teamgenoten Ricco van Prooijen en Jean Paul Vis uit Nieuw Vennep en Zoetermeer kwamen niet verder dan de twaalfde plaats. Eindstand finale Topcircuit: 1. Bakkeren- /Bakkeren, 2. Drijver/De Wijs, 3. Kirchoff- /Paulissen, 4. Daemen/Oosthoek, 5. Kroes/Top, 10. Jansma/Verhees, 12. Van Prooijen/Vis. punten tegen De Grif en Maas stad 2. Bij de Oegstgeestenaren wonnen Ben Scheffer en Joke Martijn en bij de Lissenaren Maarten Hoek en Jesus Cortes Quero. De eerste teams van Transport en Centraal (Oegst- geest) gingen met 8-0 tenonder tegen Smikkelhoekje en De Pijp. René Dongelmans (Trans port) en Nico de Haas (Cen traal) waren nog het dichtst bij een punt, want zij verloren elk met één carambole verschil. De driebanders hebben nog één speelronde voor de boeg. Eindstand kadercompetitie poule 10: 1. WBD 1 24-38, 2. Honky Tonk 2 24-30, 3. H-team 24-28, 4. De Engel (Lisse) 24-28, 5. HWA/Graveleuse 24-28, 6. Sportrust- /Van Diemen (Sassenheim) 24-26, 7. HWA/Vogel 23-25, 9 De Plas (Langeraar) 24-22. men met Bullterriërs moeten afdalen naar de eerste divisies. Uitslagen eredivisie Bollenstreek/Rijnland: Square Point - Winning Darts 8-2, Bullshit - Happy Family 6-4, Gouwe - Tarsal Koos Minck 6-4, Black Adders - Bullterriërs 6-4, United - Eersteling 8-2, Stalgasten - Downstairs 2 7-3. Stand: 1. Stalgasten 19- 145, 2. United 19-133, 3. Tarsal Koos Minck 19-124, 4 Bullshit 19-124, 5. Gou we 19-113, 6. Happy Family 19-94, 7. Downstairs 2 19-87, 8. Black Adders 19- 78, 9. Square Point 19-72, 10. Eersteling 19-68, 11. Bullterriërs 19-55, 12. Winning Darts 19-43. Eerste divisie A: Puntje d'r In - Cleaners 2- 8, Jumbo Darts - Beer 'n Barrels 2-8, Res pons - Dartsworld 4-6, Pythons - Shit Hap pens 2-8. Tijsterman - Klipper 5-5, Josti- bende - Hogewoerd Wizards 5-5. Stand aan kop: 1 Cleaners 19-143, 2. Hogewoerd Wi zards 19-122, 3. Dartsworld 19-110, 4. Beer 'n Barrels 19-106, 5. Klipper 19-90. Eerste divisie B: Uit Altijd Lastig - Brande- wijntje 2 4-6, Raspoetin - Vierkant 2 8-2, Ramses Sjaffies - Sakkiemoto's 5-5, WWW - Alphrame Ravens 4-6, Spijkerbak - Red Arrows 5-5, Buytenbeentje - Botte Speer 4- 6 Stand aan kop: 1 Ramses Sjaffies 19- 131, 2. Raspoetin 19-131, 3. Vierkant 2 19-107, 4 Botte Speer 19-107, 5 Bran- dewijnt|e2 19-102. dat er te weinig spelers beschik baar waren. Eindstanden vierde bekerronde, groep 2: 1 Dijkjes Wannabees (Den Haag) 2-15, 2. Rack 'em Up (Hengelo) 2-12. 3. Dijkjes HWS/Car-Tex (Leiden) 2-9. The Pocket Bal letje Balletje (Katwijk) niet opgekomen. Groep 4: 1. Jong Hague Five (Den Haag) 3- 12, 2. Hengelose Kickers 3-10, 3. The Poc ket 3-10, 4. Jeto (Tilburg) 3-4. De driebanders uit Oegstgeest hadden geen moeite met Tech- notape: Hein Jan Salman, Arie Willem van Es, Henny Filippo en Gijs van Hage zorgden voor een 8-0 zege. MITT Coeriers en Travelshop Lisse deelden de een kwestie van tijd. De titel houder behaalde op de negen tiende speeldag een 7-3 zege op Downstairs 2. Zij raakte zo doende wel een punt kwijt van de voorsprong op United, dat met 8-2 won van De Eersteling. Het verschil is echter nog altijd twaalf punten, terwijl er maar drie ronden zijn te gooien. In de degradatiezone behaalde Square Point een belangrijke 8- 2 winst op Winning Darts. De verslagen tegenstander zal teza- kerstrijd gesneuveld. The Poc ket kwam in poule 4 nog het dichtst bij kwalificatie. De Kat- wijkers behaalden in hun eigen speellokaal evenveel punten als Hengelose Kickers, maar zij hadden het onderlinge duel verloren. Dat betekende dat de oosterlingen als nummer twee doorgingen. Dijkjes HWS/Car- tex (Leiden) verloor in poule 2 twee keer. The Pocket Balletje Balletje kwam niet in actie, om- knappe prestatie geleverd. De Noordwijkse drong met een 3-1 zege op Carolin Rolvink door tot de finale van het snooker- toernooi. Zij moest het hierin opnemen tegen Saskia Smits uit Eindhoven. Deze bleek met 3-0 te sterk voor Lindhout, die traint bij Jumbo (Warmond) en speelt bij De Snookerij (Leiden). Smits was in 1999 ook al eens de sterkste speelster van het land. Het was voor het eerst in de veertienjarige geschiedenis van de titelstrijd dat een speel ster uit deze regio de eindronde haalde. Bij de mannen was Ed win van Orssagen het beste op dreef. De speler van Snookerij 1 reikte tot de laatste zestien, maar ging toen ten onder tegen de Haagse prof Mario Wehr- mann (4-0). Deze zou op zijn beurt uitgeschakeld worden door de latere kampioen Roy Stolk. Bij de koppels kwamen Daan Hoekstra en Paul Swa- nenburg tot de tweede ronde. Maarten Hoek van Travelshop Lisse kwam tot winst in de wedstrijd te gen Maasstad 2. foto mark lamers Probeer drie uur voor de wedstrijd een licht verteerba re maaltijd te nemen, ook al heb je nog geen trek. Eet drie uur voor de Singelloop bij voorbeeld tiuee boterhammen met zoet beleg en een ba naan." Voor het derde acl volgende jaar bereidt pers van het Leidsi blad Marathonteai voor op de Singelloc Leidse marathon, beurt onder begeleii drie trainers: Han Frans Kortekaas Brouwer de Konu daarbij worden door andere trainen den Atletiek en de Road Runners Club. de twee weken is er zamenlijke clinic, op rige dagen volgen d het schema van dein Elke donderdag \t in het Leidsch Dap schema voor begin gevorderden (voor i duurloop van zestig geen probleem is) daarbij een tip vanfl ker en het 'favoriete van een meer of mii kende regiogenootl het schema is om op 10 juni met een gei aan de start te staan tien kilometer of d marathon. Vrijdag: Singeiloop, 6,1 km, start 19.30 uur bij NUON-terrein. Zondag: 20 minuten rustige duurloop. Maandag of dinsdag: 10 minuten rustige duurloop, 5 minuten duurloop tusss o 10 minuten rustige duurloop. Woensdag of donderdag of vrijdag: 40 minuten rustige duurloop. Vrijdag: Singelloop, 6,1 km, start 19.30 uur bij NUON-terrein. Zondag: 40 minuten rustige duurloop. Maandag of dinsdag: 10 minuten rustige duurloop, 10 minuten duurloop tus po, 5 minuten snelle duurloop, 10 minuten duurloop, tus po, 10 minuten rustige duurloop. Woensdag of donderdag: 60 minuten rustige duurloop. Naam: Jan Kortekaas. Leeftijd:37jaarv Woonplaats: Roelofarends- veen. Beroep: Uitvoerder in de bouw. Bijzonderheden: Midden- en lange-afstandsloper, lid van Leiden Atletiek. In 1999 win naar van de Singelloop, werd vorig jaar derde. Beste prestatie: 2.21 op de marathon. Favoriete afstand: Er zijn er zoveel. Ik heb nooit een keuze kunnen maken. Maar op de 3 en 5 kilometer op de baan kon ik het best uit de voeten. Favoriete rondje: In De Zilk, de duinwaterleiding-duinen. Waarom: Geen honden, geen fietsers, je komt eigenlijk ook bijna geen mensen tegen. Lo pen tegen het mooie licht in de duinen, vossen jiqen qf een bijzonder daardoejeheteigenl Hoe lang; Een uur kwartier. Ik weet nid lp afstand is. Ik heb m een trainingspurcoui, meten, want dan kla achter komen hoeveel ter je hebt gelopen ii jaar. En dat wil ik lit weten. Maar het zal kilometer of 18 zijn. Hoe vaak: Gemidde keer in de week. Nu is moeilijker, omdat je de mkz alleen op dei paden mag lopen, r bospaden. Wanneer: 's Middags. Met wie: Ik probeer met anderen te lope de doordeweekse tr: oi vier per week, doe ik 4 DARMSTADT DPA/RTR Dieter Baumann mag komend weekeinde definitief niet mee doen aan de marathon van Hamburg. De rechter wees de eis van de voormalige olympi sche kampioen van de hand. Als de organisatie de 36-jarige Duitse atleet toch zou laten deelnemen aan de marathon, lopen de andere 20.000 deelne mers het gevaar te worden ge schorst door internationale at- letiekfederatie IAAF. De affaire speelt al anderhalf jaar. In oktober 1999 werd Bau mann voor het eerst betrapt op het gebruik van nandrolon, een maand later nogmaals. Volgens hem was de verklaring te vin den in gesjoemel met zijn tube tandpasta. Deze zou zijn inge spoten met de anabole stero- ide. De Duitse atletiekbond (DLV) geloofde het verhaal en sprak hem vrij, de IAAF niet. Deze schorste hem vorig jaar september voor twee jaar. T! Daar kwam in fel) jaar bij, toen Baum: mund van zijn Duitse gebruik maakte voor in meter indoor. In hetg er uit het veld geslager ide strijdlustige atleet zij iva vervolgens op de mar Hamburg. Hij stapt! naar de rechter toen( satie er niets voor ble# len hem in te schrijver H De arrondisseme wi van Frankfurt am Me ov gisteren een einde aar bei kerheid en stelde Be - het ongelijk. Baum zwaai' aangeslagen do spraak. „Ik moet mi opnieuw gaan oriënt! ik ervan heb begrepi ze hier rust en moet maar helemaal richipÜ! IAAF", stamelde hij. caat Clemens Prokop weinig hoop. Mocht al kans maken in een procedure, dan gaat geval vele jaren duren PRIJSVRAGEN Lucky Day van woensdag 18 april: 3-5-10-11-13-15-18-22-23-24 - 29 - 33 - 40 - 45 - 46 - 52 - 53 - 54 - 60 - 80. (onder voorbehoud) VOETBAL Champions League. Kwartfinale, return. Real Madrid (Spa) - Galatasaray (Tur) 3-0 (3-0). 15. Raul 1-0, 29. Helguera 2-0, 37. Raul 3-0. Scheidsrechter Frisk (Den). Toeschouwers 75.000. Gele kaart: Okan, Umit, Hasan, Fatih, Bülent (Galatasaray) Real Madrid: Casillas; Salgado, Karanka, Hierro en Roberto Carlos (90. Solari); Hel guera, Makalele, Figo (86 Savio) en Mc- Manaman; Raul en Guti (75. Flavio Con- ceicao) Galatasaray: Taffarel; Bülent Korkmaz, Emre Asik, Fatih Akyel; Emre Belozoglu, Okan, Kaya Suat (46. Bülent Akin), Hagi, Umit Davala en Hasan (67. ArifJardel. Eerste wedstrijd: 2-3. Real Madrid naar halve finale. Bayern München - Manchester United 2-1 (2-0). 5. Eiber 1-0, 40. Scholl 2-0, 48. Giggs 2-1. Scheidsrechter: Pereira (Por). Toeschouwers 63.000 Bayern München. Kahn; Kuffour, Anders- son, Linke en Sagnol, Jeremies. Effenberg, Tarnat en Scholl (88 Sergio); Eiber (64. Santa Cruz) en Jancker (35. Zickler). Manchester United: Barthez; Gary Neville, Stam, Brown (85. Chadwick) en Silvestre; Butt (78. Solskjaer), Keane, Scholes en Giggs; Cole en Yorke (66. Sheringham). Eerste wedstrijd 0-1, Bayern München naar halve finales. Italië, competitie: Lazio Roma - Parma 1 - Stand aan kop: Roma 26-59 Lazio 26-52 Juventus 26-55 Parma 26-43 Philadelphia 76'ers - Chicago Bulls 86- 92, Washington Wizards - Toronto Raptors 92-98, Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers 101-105 nv. New York Knicks - De troit Pistons 94-88. Orlando Magic - Mia mi Heat 91-103, Dallas Mavericks - Min nesota Timberwolves 120-100, Denver Nuggets - Sacramento Kings 110-100, Seattle SuperSonics - San Antonio Spurs 105-67, Golden State Warriors - Vancou ver Grizzlies 81-95, Phoenix Suns - Utah Jazz 98-93. DAMMEN Zwartewaterland NK. tiende ronde: Gerard Jansen - Van der Kooi] 2-0, Van Dussel- dorp - Wiersma 1-1, Meijer - Kosior 2-0, Oudshoorn - Hans Jansen 1-1, Thijssen - Heusdens 1-1, Van den Akker - Dolfing 0- 2, Clerc - Wesselink 2-0. Stand: 1. Wiers ma 13, 2. Hans Jansen. Meijer 12, 4. Dol fing, Gerard Jansen, Thijssen 11,7. Clerc, Heusdens, Wesselink 10, 10. Van den Ak ker, Oudshoorn 9, 12. Van Dusseldorp 8,. 13. Van der Kooij, Kosior 7. HOCKEY Eindhoven. Oefeninterland, mannen Nederland - Duitsland 2-3 (0-1) 29. Mi chel 0-1 (sc), 39. Michel 0-2, 53. Taeke- ma 1-2 (sc), 58. Domke 1-3, 70 Klaver 2- 3. Scheidsrechters: Deneumostier, Loos (Bel). Toeschouwers: 2500. Nederland: Vogels, Lomans, Jazet, Taeke- ma en Jiskoot, Buma. Delmee en De Nooij- er, Esseveldt, Eikelboom en Geeris. Vlie gende wissels. Dreesmann, Klaver, Derikx. RUGBY Monte Carlo. Masters mannen, 7 miljoen gulden. Tweede ronde Schalken (Ned) - Enqvist (Zwe/11) 2-6 6-4 6-2. Kuerten (Bra/2) - Vicente (Spa) 6-2 6-2, Arazi (Mar) - Nor man (Zwe/3) 6-2 6-4, Blanco (Spa) - Ferre- ro (Spa/7) 6-2 7-6, Henman (Eng/8) - Gau- dio (Arg) 6-4 6-2, Grosjean (Fra/9) - Ulirach (Tsj) 7-5 6-3, Federer (Zwi/15) - Sanguinetti (Ita) 7-6 7-6, Coria (Arg) - Squillari (Arg/12) 4-6 6-1 6-2, Haas (Dui) - Moya (Spa/16) 1-6 6-3 6-3, Di Pasquale (Fra) - Calatrava (Spa) 6-4 6-4, Gustafsson (Zwe) r Pavel (Roe) 6-2 6-7 6-4. Martin (Spa) - Hipfl (Oos) 6-4 6-2, Costa (Spa) - Rios (Chl) walk over. Charleston. Vrouwen, 3 miljoen gulden. Tweede ronde Capriati (VSt/2) - Rios (Par) 6-4 6-3, Mauresmo (Fra/7) - Irvin (VSt) 6-2 3-6 6-3. Nagyova (Slw) - Nejedly (Can) 6-1 6-3, Weingartner (Dui) - Shaughenssy (VSt) 6-2 6-2, Raymond (VSt) - Nola (Bul) 6-4 6-2, Pratt (Aus) - Elia (Ita) 3-6 6-4 6- 1, Likhovtseva (Rus) - Sanchez-Vicario (Spa/5) 6-3 6-4 Bermuda. Challenger mannen, 250.000 gulden. Eerste ronde Wessels (Ned) - Christophe Rochus (Bel/4) 6-4 6-4. Wessels in tweede ronde tegen Bastl (Zwi). Boedapest. Vrouwen, 275.000 gulden. Eerste ronde Montolio (Spa/4) - Buth (VSt) 6-3 6-3, Kuti Kis (Hon/6) - Gagliardi (Zwi) 6-3 5-7 7-6, Mandula (Hon) - Llago- stera (Spa) 4-6 6-2 7-6. Tweede ronde: Schiavone (Ita) - Oremans (Ned) 0-6 6-3 6-4, Loit (Fra) - Garbin (lta/3) 6-4 6-3, Kremer (Lux/2) - Pitkowski (Fra) 7-6 3-6 6- 4, Torrens Valero (Spa) - Vavrinec (Zwi) 6- 3 6-0. VOLLEYBAL Mannen, eredivisie, play-offs, finale: Vre- vok - Dynamo 2-3. Hoei. Waalse Pijl. 1. Verbrugghe (Bel) 198 km in 4.50.03 (40,958 km/u). 2 Basso (Ita) 0.05, 3. Jaksche (Dui) 0.12, 4. Solaun Solana (Spa) 0.21, 5 Etxebarria Alkorta (Spa). 6. Casagrande (Ita), 7. Frigo (Ita). 8. Rebellin (Ita), 9. Boogerd (Ned), 10. Luttenberger (Oos), 42. Lotz 1.33, 65. Dekker 2.48, 81 Moerenhout 7.36. Ronde van Aragon, eerste etappe Huersca - Barbastro: 1. Cipollini (Ita) 152 km in 3.44.45, 2. David Fernandez (Spa), 3. Traversoni (Ita), 4. Leoni (Ita), 5. Capelle (Fra), 6 Perdi- guero (Spa), 7. Garrido (Arg), 8. Casarotto (Ita), 9 Odriozola (Spa), 10 Dominguez (Spa), 41Armstrong (VSt). Wielerweek van Lombardijen, eerste etap pe Bergamo - Boario Terme 1. Valoti (Ita) 184 km in 4.26.35 (41,548 km/uur), 2. Doema (Oek) 0.02, 3. Rüti- mann (Zwi), 4. Botsiarov (Rus), 5. Moos (Zwi). Ronde van de Loir-et-Cher, eerste etappe Blois - Chémery: 1 Lelay (Fra) 185 km in 4.18.13, 2. De Fauw (Bel) 0.17, 3. Kopp (Dui), 4 Sentjens (Ned), 5. Retschke (Dui). Algemeen klassement 1 Fauw 0.21. 3. Kopp 0.23, 0.24, 5. Cougé (Fra) 0 25 Waalse Pijl, vrouwen, 4e 1. Luperini (Ita) 93,5 kifci' (34,730 km). 2 Millward- ')d Worrack (Dui), 4 Pucinsk" 5. Gilfillan (GBr), 6. Van 0.20, 7. Parente (Ita) 0.22, ja (WRu) 0.24, 9. Melchefori Ljungskog (Zwe), 21. Chs |,0 0.59, 47. Grimberg 2.58 Zee, 51. Van Scheppingen 3 Beltman 3.20, 56. Van Esfces Linthorst 3 33, 68. Van M= n Hassink 6.59, 81 Hilled Moerenhout-Klep 8 41, 85 90. Kramp 12.59, 91. Groer get an ton oo )en Uv lan ine Stand WB 1 Millward 20 Melchers 165, 3. Stahoersk perini 86, 5 Ljungskog 85 |011 Beltman 27. kre Aa

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 20