Vrijdag 20 flpHI Start 19.30 uur Meer info? Bel 071 5 356 356 of surf naar www.leidschdagblad.nl/singelloop KORTINGSBON Milieu Beheer, elk jaar meer werk De politie als altijd weer onmisbaar De tekening, een beetje brutaler?! n*2 Deelnemersinformatie Inschrijfgeldj/oorverkoop 5,- wedstrijdterrein 6,-. Start Finish NUON Langegracht 70 Leiden Leidsch Dagblad LPSV Leiden WOENSDAG 18 APRIL 2001 Vrijdag 20 april 2001 vindt de 26e Leidsch Dagblad Singelloop plaats. De gezellige prestatieloop van 6,8 km voor het hele gezin over de Leidse singels. Start/finish De loop start om 19.30 uur op het NUON-terrein aan de Langegracht 70 (tegenover ingang politiebu reau). Bert Wijbenga, districtschef van de politie Hollands Midden, zal het startschot geven Startnummers Geen deelname zonder startnummer! Van 3 tot en met 20 april (14.00 uur) kost een startnummer 5 gulden op de voorverkoopadres sen. Op de dag zelf, vrijdag 20 april vanaf 17.00 uur, kunt u ook - maar dan voor 6 gulden - een startnummer kopen op het startterrein. U bent in de voorverkoop dus voordeliger uit! Het uitgereikte startnummer met vier veiligheids speldjes op borsthoogte bevestigen. Op vertoon van uw startnummer ontvangt u na afloop de medaille. De opbrengst van de startnummers gaat geheel naar het goede doel. Warming up Om de spieren warm en soepel te krijgen is er op 19.15 uur een gezamenlijke warming up op het NUON-terrein. Deze warming up wordt verzorgd door Borke Eradus van Sportcity Leiden. Parcours De lopers gaan via de achteruitgang van NUON, rechtsaf de Maresingel op. Er moet opgelet worden bij de Witte Singel, want daar gaat het parcours rechtsaf het Nooreindeplein op, en dan bijna meteen linksaf de Weddesteeg in, over de Rembrandtburg, langs Molen de Put, Huis de Bijlen, via de Morspoort en dan over de Morssingel en Rijnsburgersingel richting finish. Loterij Als u uw startnummer bij een voorverkoop- adres heeft gekocht, doet u met uw nummer mee in de loterij. De trekking vindt plaats op vrijdag 20 april om 19.00 uur bij de stand van Wout Bergers op het Nuon-terrein. De winnaars kunnen op vertoon van hun Singelloopstartnummer vóór de start hun prijs afhalen bij deze stand. Goede Doel De opbrengst van de 26e Leidsch Dagblad Singelloop komt ten goede aan: Stichting Paardrijden voor Gehandicapten voor Leiden en omstreken. Deze stichting, gevestigd bij de Manege 'Moedig Voorwaarts' wil het geld gebruiken voor de aanschaf van een paard Kinderfondsen LUMC voor het opknappen van de speelkamer voor ernstig zieke kinde ren. Singelloop T-shirt Uniek aandenken aan de Singelloop van 2001Mooi wit t-shirt met op de rug de maffe tekening van striptekenaar Eric Schreurs. Deze bon is f 2,50 waard! Normale prijs Kinder t-shirts maten 140-1 52 en 164 f 10,- i i T-shirts in maten M, Len XL f 12,50 Met kortings bon f 7,50 T-shirts zijn te koop op vrijdagavond 20 april bij de stand van het Leidsch Dagblad op het NUON-terrein aan de Langegracht. De Singelloop 2001 wordt niet alleen mogelijk gemaakt door de deelnemers, de sponsors en de poli tie. Een cruciale taak is weggelegd voor de dienst Milieu en Beheer, die het parcours af zal zetten. Cerrit Burgemeester en Joop Koolmoes plaatsen de vlagge- masten en borden. Aad Bey en Wout van der Hoogen maken het parcours autoluw door middel van hekken op kruispunten, „leder jaar weer meer werk", vertelt Burgemeester. Als de laatste renner weg is rijden zij meteen achter het peloton aan om de boel weer op te ruimen. Dat moet zo snel mogelijk gebeuren, want zoals bekend lopen sloopbare voorwerpen een groot risico als ze 's nachts onbewaakt blijven staan. Voor de heren van Milieu en Beheer is het geen over bodige luxe om eens in het zonnetje gezet te worden voor hun bijdrage aan de Singelloop. Burgemeester: „Vooral Van der Hoogen, die de hekken op de kruis punten moet plaatsen. Die krijgt ieder jaar weer boze blikken van tientallen automobilisten over zich heen." De impopulaire maatregelen voor de Singelloop wek ken vaak agressie op. Gelukkig kunnen de heren van Milieu en Beheer uitgebreid napraten over de psychi sche gevolgen. Bij de prijsuitreiking achteraf, op het politiebureau. Onder het genot van een biertje. De politie speelt bij de Singelloop een grote en belangrijke rol. Zij zetten de hekken en de borden neer. Zij regelen het verkeer, en brengen ongedul dige automobilisten tot bedaren. En ze doen dat onder leiding van inspecteur Daan Nix. Sinds meer dan zeven jaar helpt hij bij de Singelloop. Onder zijn regie brengen dit maal ruini vijfendertig man politie het sportieve evenement tot een goed einde. „Motoragenten, surveillanten, vrijwillige politie, zelfs collega's uit Noordwijk helpen mee", vertelt Nix. En dat moet ook, aangezien de Singelloop dwars door het centrum gaat, en er nogal wat kruispunten afgezet dienen te worden. Daarvoor zijn, afhankelijk van de plek, één tot drie man per kruising noodzakelijk. „Voorheen werd het verkeer ook geregeld door de mensen die assisteren op het parcours, de vrijwilli gers van de loop zelf. Maar door een nieuwe wet kan dat nu niet meer, en moet overal politie aan te pas komen." Gelukkig is het in het verleden altijd goed gegaan. Daan Nix, fanatiek lid van de Leidse Politie Sport Vereniging, heeft de Singelloop meerdere malen gelopen. „Het is toch een fantastisch evenement, en je loopt ook nog voor een goed doel." Zelf zal hij het door zijn werkzaamheden niet kunnen opnemen tegen zijn oude chef Bert Wijbenga, die na het lossen van het startschot ook mee zal rennen. „We maken er in ieder geval weer een happening van", zegt een enthousiaste Nix. Eric Schreurs maakte de posters ter promotie van de Singelloop, die inmiddels in abri's door de hele stad te zien zijn. Op de tekening een meisje met vlecht jes, dat tussen de benen van een hijgende en puffen de jogger doorloopt. 'Opzouten Slome!' gilt ze. Sneller, jonger en brutaler moet het worden, ook de traditionele, meer dan vijfentwintig jaar oude Singelloop. Hoewel, brutaler: „Eigenlijk had ik er nóg een tekst bij willen zetten. Het meisje met de vlechtjes roept dan: 'Opzouten, slome, het is geen Single-loop'. Maar dat was toch weer niet vrijblijvend genoeg", vertelt Schreurs. De tekening moet benadrukken dat de Singelloop er voor jong en oud is. Het oubollige moet er af. „Ach, ze willen minder stijfjes overko men en dan vragen ze mij om het geheel wat moder ner en humoristischer te maken." Hoe leuk de poster ook geworden is, het is maar de vraag of het imago werkelijk aan verandering toe was. Vorig jaar waren er immers jongeren genoeg, en heeft niemand het als oubollig ervaren, laat staan stijfjes. Ja, de volgende dag misschien, in de benen. Voorverkoopadressen _Leidsch Dagblad Rooseveltstraat 82 Leiden _Nuon Langegracht 70 Leiden _Sporthuis Wout Bergers Haarlemmerstraat 40 en 232 Leiden, Rijnsburgerweg 121 Leiden, Schoolstraat 35 Voorschoten _Fitshoe Sportschoen Adviescentrum St. Jorissteeg 8 Leiden _Sporthuis de Zwarte Wolf Lange Mare 104 Leiden, Kopermolen 19 Leiden, Stevenbloem 31 Leiden Sporthuis Wijnand Sloos 5 Meiplein 17 Leiden .Rijwielhandel Ruud v/d/Berg Zijlsingel 91 Leiden _De Wolky Shop Botermarkt 14 Leiden .Runnersworld Burgsteeg 7 Leiden

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 24