Manchester United is kampioen MKZ is een zegen voor springruiter Fuchs JF Sport DINSDAG 17 APRIL 2001 Club Brugge loopt verder in brussel Club Brugge is verder ingelopen op Anderlecht. Club won zaterdag bij Beveren (0-2). Vrijdag til liet koploper Ander lecht twee punten liggen tegen Standard Luik (0-0). Club Brugge naderde Anderlecht tot op twee punten via een zwaarbevochten zege. De titelkandidaat kon bij Beveren nauwelijks imponeren. Een snelle treffer van Sillah bracht weinig rust. Pas kort voor tijd besliste Clement de wedstrijd, 2-0. Bij een ongeïnspireerd Wes- terlo pakte KV Mechelen een punt. Het bleef 0-0. Mechelen, met de Nederlandse trainer Hulshoff, kwam met de remise niet van de laatste plaats af. Het had wel de fraaiste kansen. Zo kopte Van Steenberghe nog op de lat. Nantes blijft leider parus Nantes blijft lijstaanvoerder in de Franse competitie. De club, op jacht naar de eerste titel in zes jaar, won zaterdag van Bastia (1-0). Zonder moeite kwam de zege niet tot stand. Na de treffer van Monterrubio, in het eerste deel, maakte de koploper een moeilijke tweede fase door. Verdediger Fabbri werd in de 57ste minuut uit het veld gestuurd. De Argentijn maakte een overtreding op aanvaller Nee. Vervolgens stopte Nantes-doel- man Landreau de strafschop van André. Van de naaste achter volgers liet Lille, vorig seizoen nog tweede-divisie, twee punten liggen. De nummer twee kwam niet verder dan een gelijkspel (1-1) bij Auxerre. De thuisclub kwam door Cisse al na twee mi nuten op voorsprong. Lille, dat nu vier punten achterstand heeft op Nantes, kwam dankzij N'Diaye uit op een remise. Bor deaux bleef op zes punten van Nantes. Het won op eigen veld van Strasbourg, 2-1. Wilmots en Pauleta waren de doelpunten makers voor de club die op de derde plaats staat. Strasbourg degradeerde door de nederlaag. Monaco won met 5-3, na een aanvankelijke 1-3 achterstand, van het toch al zo geplaagde Saint-Etienne. Het betekende de vijfde opeenvolgende winst op eigen veld voor Monaco. Marseille behaalde zijn eerste over winning onder leiding van het nieuwe duo Ivic/Tapie. Sedan werd verslagen, 2-1. Hibernian in bekerfinale Glasgow Hibernian heeft zaterdag de finale bereikt van het toernooi om de Schotse FA Cup. 'Hibs' won in Hampden Park, waar bijna 25.000 mensen een plaatsje hadden gevonden, over tuigend met 3-0 van Livingston, dat bovenaan staat in de eerste divisie. John O'Neil opende de score al na twee minuten. Ver in de tweede helft had hij opnieuw succes. Even daarvoor had Da vid Zitelli het duel eigenlijk al beslist. In de andere halve eind strijd won Celtic zondag, in hetzelfde stadion, met 3-1 van Dun dee United. Henke Larsson scoorde tweemaal. Rivaldo wellicht naar Engeland Barcelona FC Barcelona opent deze week de onderhandelin gen met een grote Engelse club over de transfer van Rivaldo. Dat beweert Jose Maria Orobitg, de zaakwaarnemer van Pep Guardiola. Deze Catalaanse publiekslieveling schokte vorige week de aanhang door bekend te maken dat hij hoe dan ook vertrekt bij Barga. Guardiola wil naar het buitenland, bij voor keur naar Engeland. Rivaldo zei gisteren dat hij kan begrijpen dat het bestuur van Barcelona hem wil verkopen voordat zijn verbintenis in 2003 afloopt en hij transfervrij wordt. De Brazili aanse aanvaller, die deze week 29 wordt, is bereid zijn verbeter de contract uit te dienen, maar zal geen bezwaar maken als een Engelse topclub volgend seizoen al van zijn diensten gebruik wil maken. Manchester United lijkt de belangrijkste gegadigde. De Engelse kampioen had vorig jaar al belangstelling. „Ik kan alleen zeggen dat het me streelt in verband te worden gebracht met zo'n club, maar het is aan Barcelona te beslissen", was de reactie van Rivaldo. foto epa Manchester United is za terdag voor de derde ach tereenvolgende keer natio naal kampioen van Enge land geworden. Dat ge beurde met nog vijf speel ronden te gaan in de Pre mier League. londen rtr Het was voor de formatie van Ferguson de zevende titel in negen jaar en de veertiende in totaal. Alleen Liverpool (18) werd vaker kampioen. „Ik ben trots op de jongens", zei Fergu son. „Weer winnen we de zwaarste competitie ter wereld. Het doet me bijzonder goed." De titel werd zeker door de nederlaag van Arsenal op eigen veld tegen Middlesbrough (0-3) De ploeg van Bergkamp moet zelfs uitkijken de tweede plaats niet te verliezen. Ipswich Town, met Reuser en Wilnis, is Arsenal tot op een punt genaderd door een 2-1 zege (twee keer Arm strong) gisteren bij datzelfde Middlesbrough. Zaterdag won Ipswich al met 1-0 van New castle United door een straf schop van Stewart. Zaterdagmiddag had de titel verdediger, met de Nederlander Stam in de gelederen, zelf al ge wonnen van Coventry, 4-2. United-manager Ferguson liet de 37-jarige Andy Goram als doelman debuteren. De Schot was zo onzeker dat hij na 35 minuten ingewisseld werd voor Raymond van der Gouw. Eerste doelman Barthez kreeg rust met het oog op het duel tegen Bayern München in de Cham pions League. United stelde de overwinning in de laatste tien minuten veilig door doelpunten van Giggs in de 81ste en Scholes in de 87ste minuut. Halverwege lag Coven try gelijk (2-2). Hartson opende voor 67.737 toeschouwers de score voor Coventry (0-1), waarna Yorke met twee treffers United aan de eerste voor sprong hielp (2-1). Nog voor rust tekende Hartson voor de gelijkmaker. Middlesbrough had sinds 1939 niet meer gewonnen bij op Highbury. Arsenal-verdedi- gers Edu en Silvinho schoten voor de rust in eigen doel. De Colombiaan Ricard tekende na de hervatting voor nummer drie. Bergkamp, geblesseerd, ontbrak bij de thuisclub. Liverpool won gisteren de stadsderby bij Everton: 2-3. McAllister maakte in de laatste minuut de winnende treffer. Fulham promoveerde zater dag al naar de Premier League door een zege bij Huddersfield 2-1. Gisteren pakte de ploeg de titel in de eerste divisie door een gelijkspel (1-1) tegen Shef field Wednesday. Italië AS Roma heeft zaterdag aan de thuiswedstrijd tegen Perugia Manchester-trainer Alex Ferguson kon een week eerder dan gepland een feestje bouwen. De cham pagneflessen met passend opschrift werden in allerijl klaargezet, na de onverwachte zege van Middlesbrou gh bij Arsenal. foto ap maar een punt overgehouden. De trotse koploper van de Serie A mocht niet mopperen. De ge lijkmaker kwam pas in bles suretijd tot stand: 2-2. Giovanni Tedesco, verdediger van Peru gia, schoot in eigen doel. Juventus won zaterdagavond met 3-1 van Inter. Tacchinardi, na een pasje van Edgar Davids, Inzaghi en Del Piero bezorgden de club uit Turijn, met uiter aard ook Edwin van der Sar in de basis, een geruststellende voorsprong. Alleen Vieri kon iets terug doen. Clarence See- dorf viel na veertig minuten in voor Di Biagio. Titelverdediger Lazio blijft vast op de derde plaats door de zege op Reggina: 2-0. Dë Argen tijn Heman Crespo maakte bei de doelpunten. Enrico Chiesa schoot tweemaal raak namens Fiorentina tegen Lecce. Parma won de strijd om de vierde plaats met Atalanta in Bergamo, 0-1. Savo Milosevic scoorde. Andrej Sjevtsjenko had een belangrijk aandeel in de 3-0 overwinning van AC Milan op Udinese. Brescia deed onderin goede zaken in de degradatie topper tegen Verona: 1-0. 'Good-old' Roberto Baggio zorgde halverwege de eerste helft, naar later bleek, voor de beslissing met een fraaie vrije trap. Verona eindigde met ne gen man. Camoranesi en Gon- nella kregen rood. Spanje Voor de tweede opeenvolgende week heeft Barcelona met 4-4 gelijkgespeeld. Beide keren red de de club het punt in de laat ste minuut. Nu thuis tegen Za- ragoza, de vorige wedstrijd te gen Villareal. Bij rust leidde Zaragoza met 0-2, door Esnaider en Jamelli. Daarna werd het 1-2 door Over- mars, heel fraai, 1-3 door Igna- cio, 2-3 door Kluivert, 2-4 door Esnaider, 3-4 door Kluivert en gelijk door Rivaldo. Een week eerder tegen Vil lareal was Kluivert nog verant woordelijk voor drie treffers. Barcelona speelde met vijf Ne derlanders, De Boer, Cocu, Rei ziger, Kluivert en Overmars. De laatste was de uitblinker. Barga nog blijft nog in de race voor kwalificatie voor de Cham pions League. Real Mallorca verdrong de ploeg met een 2-1 zege op Las Palmas echter wel van de vierde plaats. Bij koploper Real Madrid eis te Guti in de 4-0 winst tegen Villareal een hoofdrol op met drie treffers. Braziliaan Roberto Carlos van Real schoot er één in. Valencia verloor thuis van Alavés. De nummer zes, al na genoeg zeker van de eindstrijd van de UEFA-beker, won met 2- 1. Sterspeler Mendieta schoot bij Valencia in eigen doel. Bij Alavés was Jordi Cruijff basisspeler, oud-Groninger Magno viel in. De Noor Eggen werd matchwinner. Deportivo blijft tweede door een overwinning op Osasuna, 2-1. Makaay maakte de 1-1, na dat Osasuna door Rosado op voorsprong was gekomen. Fer nando besliste de wedstrijd voor de favoriet. Duitsland Via Bayern München heeft Schalke 04 de koppositie in de Bundesliga veroverd. De Deen Sand scoorde drie keer voor de formatie van de Nederlandse trainer Stevens in het Olym pisch stadion van de record kampioen, 3-1. Genoeg om „den Platz an der Sonne" te heroveren. Schalke, al zeker van de be kerfinale, is inmiddels vijf duels op rij ongeslagen. Sinds 30 mei 1983 hadden de Köningsblauen uit Gelsenkirchen niet meer ge wonnen bij Bayern. Aanvankelijk zag het er zater dag ook niet naar uit dat het zou gebeuren. Jancker opende al na drie minuten de score voor de thuisclub. Sand trok vervolgens de wed strijd naar zich toe. Hij scoorde in de 14de, 48ste en 75ste mi nuut. De Deen heeft dit seizoen al twintig doelpunten gemaakt en is daarmee topschutter in Duitsland. Eén Nederlander maakte deel uit van Stevens succesformatie: Van Hoogda- lem. Dortmund slaagde er zater dag niet in zich op de ranglijst naast Schalke te voegen. Het verloor bij Hertha BSC, even eens nog in de race voor de titel (1-0). Voor het elftal uit Berlijn, spelend met de Nederlander Van Burik, scoorde Rehmer. Dardai van Hertha kreeg een kwartier voor tijd de rode kaart. Kaiserslautern won zaterdag weer eens. Het versloeg Ein- tracht Frankfurt, 4-2. Op de Be- tzenberg scoorden Lokvenc (2), Klose en Basler (strafschop) voor de thuisclub. Leverkusen, jagend op zijn eerste titel ooit, verloor op nieuw terrein. De club die de laatste vier jaar drie keer twee de werd, ging thuis onderuit te gen Freiburg (3-1). Door Schumann kwam de fa voriet wel op voorsprong. Een Tunesiër (Baya), een Braziliaan (Ze Roberto) en een Witrus (But) hielpen vervolgens Frei burg aan de winst. Verlaat bezegelde min of meer het lot van VfL Bochum, dat na de nederlaag tegen Wer- der Bremen degradatie vrijwel niet meer kan ontlopen. De Ne derlander maakte kort voor tijd de winnende treffer voor Bre men, door de bal langs landge noot Van Duijnhoven te kop pen, 2-1. Westerlo - Mechelen 0-0, Charles 2-1, Antwerp - La Louviere 1-]' Lokeren 1-4, Beveren - Brugge 0 Truiden - Aalst 1-0, Harelbeke -f Genk - Moeskroen 4-0, Stand aan kop: Anderlecht 29-68 Lokeren Brugge 29-66 Moeskroen Standard 29-52 Westerlo Gent 29-49 Lierse Germinal 29-48 Charleroi ENfl Arsenal - Middlesbrough 0-3, c Southampton 1-0, West Ham - ft Ipswich - Newcastle 1-0, Asto- Everton 2-1, Man.United - Cora Sunderland - Tottenham 2-3, Man.City 1-2 Stand: Man.United 33-76 Leicester Arsenal 33-60 Southampl I Ipswich 33-56 Newcastle Leeds 33-56 West Ham Chelsea 32-51 Everton Liverpool 31-50 Middlesbr. Sunderland 33-49 Derby j Aston Vil. 33-48 Coventry Tottenham 33-45 Man.City Charlton 33-45 Bradford Man.United kampioen Fiorentina - Lecce 2-0, Juventus. 1, Brescia - Verona 1-0, Vicenza- 4-2, Roma - Perugia 2-2, AC Mi!*' nese 3-0, Reggina - Lazio 0-2, Bar li 0-1, Atalanta - Parma 0-1. Stand aan kop: Roma 26-59 Milan Juventus 26-55 Inter Lazio 25-49 Fiorentina Parma 25-43 Bologna Atalanta 26-40 Perugia DM ;l Wolfsburg - 1860 Munchen 0-1, BSC - Dortmund 1-0, Bochum -ft 2, Kaiserslautern - Frankfurt 4-2, Schalke 04 1-3, Leverkusen - ft i, 3, HSV - Koln 1-1, Unterhaching^|f Stand aan kop: Schalke 04 29-52 Kaisersl. Bayern 29-50 Bremen Leverkusen 29-49 Freiburg Dortmund 29-49 Koln Hertha BSC 29-49 Wolfsburg FfU Monaco - Saint Etienne 5-3, Bi Strasbourg 2-1, Auxerre - Lille 1 seille - Sedan 2-1, Nantes - 8= Guingamp - Metz 1-3, Toulouse. 2-0, Lyon - Paris SG 2-0 Stand aan kop: Nantes 31-59 Rennes Lyon 31-55 Troyes Lille 31-55 Guingampj Bordeaux 31-53 Monaco Sedan 31-48 Auxerre «I Alverca - Leiria 0-1, Gil Vicente-I 3-0, Salgueiros- Porto 0-1, Aves- 1, Maritimo - Belenenses 1-2, S Amadora 1-0, Campomaiorense 2-1, Guimaraes - Boavista 1-2. rU Stand aan kop: Boavista 28-62 Belenenses Porto 27-55 Leiria Sporting 28-55 Beira Mar I Braga 28-51 Salgueiros! Benfica 28-49 Ferreira Oceanische zone. Groep 1: Australië - Fiji 2-0 (1-01 Amerikaans Samoa 5-0 (2-0), A Samoa 11-1 (3-0), Fiji - Tonga 8-ll Eindstand: 1. Australië 4-12 (6§if Fiji 4-9 (27-4), 3. Tonga 4-6 (if Samoa 4-3 (9-18), 5. Amerikaan 4-0 (0-57). Australië in twee pl?L strijden tegen winnaar groep 2.1 van die wedstrijd speelt twee playj strijden tegen nummer 5 van ZuidJ om WK-ticket. Aziatische zone. Groep 6: Kazachstan - Macao - Irak - Nepal 9-1 (5-1), Irak - Kazac 1(1-1), Nepal-Macao4-1 (2-1) Stand: 1. Irak 3-7 (18-2), 2. Ka m 3-7(10-1), 3. Nepal 3-3(5-16),'. 3-0(1-15). 2 Groep 8: Brunei - Verenigde k jj Emiraten 0-12 (0-5), India - (0-1). Stand: 1. Jemen 2-4 (6-1), 2. If (2-1), 3. VAE 2-3 (12-1), 4. Brune 17). Markus Fuchs heeft het aan het uitbreken van mond- en klauw zeer te danken dat hij maandag in Göteborg kon worden gehul digd als winnaar van de 23ste wereldbeker voor springruiters. Zonder die heersende veeziekte had de 45-jarige Zwitser niet eens kunnen meedoen, omdat hij zich officieel niet had ge kwalificeerd. Pas toen de wereldbekercom missie van de internationale fe deratie, onder leiding van Fuchs' landgenoot Max Am- mann, uit voorzorg besloot het aantal West-Europeanen voor de finale uit te breiden van 18 naar 26, kwam de man uit St. Josefen weer in beeld. „Be dankt, Max", zei Fuchs bij de persconferentie uit de grond van zijn hart nadat hij de che que van 140.000 gulden voor de winst in ontvangst had geno men. In een bloedstollende barrage maakte Fuchs een einde aan de heerschappij van de Braziliaan Rodrigo Pessoa, die met Balou- bet du Rouet de laatste drie fi nales had gewonnen. Beiden waren na drie onderdelen op vijf strafpunten uitgekomen, waarbij Fuchs het zichzelf extra moeilijk had gemaakt door in de twee ronden maandag tel kens een strafpunt wegens tijdsoverschrijding op te lopen. „Ja, dat was heel stom van me. Maar eind goed, al goed." Fuchs wist dat hij in de barra ge, pas de derde in een wereld bekerfinale, met Tinka's Boy als een razende moest rijden. „An ders zou die duivelse Rodrigo me net als vorig jaar voorblij ven." Het slechts 1,62 meter hoge hengstje, gefokt bij stal Muntjewerf in het Noord-Hol landse Zuidoostbeemster, voel de de sporen en begreep de Tinka's Boy en zijn berijder Markus Fuchs begroeten nog even het publiek. De Zwitserse combinatie won in Göteborg de finale van de wereldbeker. foto ap boodschap: foutloos in 35,25 seconden. „Dat was heel scherp", aldus wereldkampioen Pessoa. ,,lk gaf alles wat ik had, maar raakte aan het slot de controle kwijt." Dat resulteerde in fouten op de laatste twee hindernissen. De betere tijd (33,90) deed er niet meer toe. De Nederlandse fokproduc- ten deden het beter dan de na tionale ruiters. Vier paarden bij de beste acht zagen op een Ne derlandse stal het levenslicht. Dat gold ook voor nummer drie, Handel II van de enige aanwezige Brit, Michael Whita- ker, gefokt bij Fred van Straaten uit Den Ham. Na twee dagen stond deze combinatie nog op kop, maar twee fouten op de slotdag stonden winst in de weg. In de breedte ging het nog wel met de vier Nederlandse ruiters, die op de pas 23-jarige Gerco Schroder na tot in de laatste rondgang mochten star ten. Meer dan achterhoede plaatsen in de eerste helft van het veld zaten er niet in. Jan Tops, aan zijn negende fi nale bezig, werd met Roofs ze ventiende. De ervaren ruiter uit Valkenswaard vond dat hij te weinig waardering had gekre gen voor zijn constante rijden. „Ik heb geen rondje gereden met meer dan vier strafpunten. In dit systeem heeft het lichtste parkoers me op de eerste dag te veel punten gekost. De verhou ding was in mijn nadeel." Yves Houtackers moest er kennen dat de laatste opgaven van bouwer Olaf Petersen hem en zijn paard Jonggor's Kid Gentleman te machtig waren geweest. Hij zakte van de elfde naar de 23ste plaats, pal achter de tegenvallende Belgische Ne derlander Jos Lansink en team genoot Wim Schröder. Houtac kers maakte in de eerste ronde drie fouten en besloot in het tweede parkoers na nog eens vier missers op te geven. Zondag boekte Houtackers trouwens in het Scandinavium een voorlopig hoogtepunt in zijn nog korte internationale loopbaan door met Granni G vierde te worden in de Grote Prijs. Dat leverde de ruiter van manege De IJzeren Man in Weert bijna 15.000 gulden op. Winnaar werd voor het tweede achtereenvolgende jaar Ludger Beerbaum, niet meer dan een troostprijs voor de Duitsers die met negen man in de finale om de wereldbeker waren verte genwoordigd. De beste, Rene Tebbel, belandde pas op de twaalfde plaats. Maargoed, achteraf bezien, dat PSV al is uitgeschakeld in het toernooi om de UEFA Cup. (Door Kaiserslautern, by the way, hetzélfde Kaiserslautern waarvan een ronde verder met 5-1 gehakt werd gemaakt door een Spaans provincieclubje, een uitslag die 1. alles zegt over de krachtsverhouding tussen Deportivo Alavés en FC Kai serslautern en die 2. meer zegt dan ons lief is over de huidige status van PSV in het alge meen en het Nederlandse club voetbal in het bijzonder: niet best. Niet best is, in aanmerking ge nomen dat Ajax struikelde overeen stelletje Zwitsers en Feyenoord over Duitse hekken sluiters, nog mild gesproken. Zo langzaamaan de enige fi nale waar Nederlandse clubs zich voor plaatsen - de helft daarvan nog met moeite, na het nemen van strafschoppen - is de Nederlandse bekerfina le.) Stel dat PSV wél nog in het UEFA-Cuptoernooi had geze ten en er voor donderdag aan staande dus een thuiswedstrijd gepland stond tegen Alavés, op welk tijdstip had dat dan moe ten beginnen De vraag is simpel gesteld. Het antivoord moeilijk, zo niet on mogelijk te geven. Acht uur? Gaat niet. Lingo! Dagelijks om 19.53 uur begint op Nederland 2 het nog door analfabeten te doorgronden letterspel Lingo, dat zich van wege de blonde spelleidster nochtans kan verheugen in een door PSV niet te kloppen kij- kersschare. Kwart over acht dan? Het blondje loopt op het scherm als het ware nog warm voor de finale van Lingo - zet daar het warmlopen van Ar nold Bruggink tegenover: kans loos! Half negen misschien? Half Nederland is on-line aan het chatten over de afloop van Lingo en van de andere helft is de helft al in beslaggenomen door De Leukste Thuis, home videofilmpjes om te lachen met presentatie van Ron Boszhard. De vraag stellen is hem beant woorden, daar zet je met ge zond verstand geen voetbal te- genover. Iets tegen op negen uur? Ja. Op Nederland 1 is Zo vader, zo zoon daar tegen en op RTL 4 staat Wie ben ik? op punt van beginnen, gezamenlijk goed voor dik een miljoen kijkers. Is half tien een idee? Een idee, dat wel, maar een slecht idee. Om half tien begint op RTL 5 het populair-weten- schappelijk magazine van J.D. Kroeske, genaamd Jan Douwe op zoek... (Op zoek naar wat? Naar kijkers, dat vooral en ver wacht wordt dat hij ze zal vin den ook, zeker een half mil joen, terwijl tegelijkertijd op Fox de serie City of Angels be gint, tel uitje winst, daar gaan weer een paar honderdduizend potentiële PSV-kijkers veil ren.) j Tien uur? Dan rekenen dn m iljoen kijkers op het Jour naai. Klopt, van het nieuws moej afblijven. Kwart over tien i dan is Lingo toch zeker rui schoots afgelopen? Lingo wél, Barend Van D niet. Sterker: die moeten di nog beginnen, Jan Mulder dat tijdstip zelfs nog nuclitt Hoe laat dan? Moeten wen PSV naar de vooravond naar zes uur? Is een mogelijkheid, hoem miljoen kandidaat-PSV-w )Q chers dan de rode kool nas binnen schrokken om bijl klaar te zitten voor The bd the beatiful deel 897, tiveei joen a nderen nog in de file staan en TMF rond dat uui jfla hoge kijkcijfers haalt. Maw va goed dus, achteraf bezien, ujj PSV is uitgeschakeld. Nut ns dit soort zorgen voor andei clubs. De aftrap van het UEFA Ci< a -kwartfinaleduel tussen Bi me lona en Liverpool werd een kwartier uitgesteld, echt we zodat het Britse televisiepul eerst in alle rust de afleven en van de soapserie EastEnde e|j kon zien. Hierin zou name de vraag worden beantwoc wie één van de hoofdrolsp ot( heeft vermoord. East Enden Ct kluisterde die avond 20 mi tv-kijkers aan de buis, ooi: de kleedkamer van Liverpn ge| stond een televisietoestel en em werd fanatiek meegeleefd f it het drama. En voorafgaan k d aan de wedstrijd in Nou 0 werd - gebaar naar de Lii pool-fans - de naam van: va schutter (hij was de eni[ avond) onthuld. Frank Snoeks

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 18