SWA peilt Variant als vervanger van Gesman Rijn Veenstreek Extra grond op Alphense Coupépolder Steunbetuiging niet voor relschoppers Viphen se treinenbeurs op kleine schaal hersteld Gewonde inbreker opgepakt in Zwammerdam Leidsch DagbladAtóCHIEVEN NSDAG 17 APRIL 2001 17 Chantal Lek uit Ter Aar heeft voor de vierde keer een jropëse twirltitel behaald. Op het onderdeel strutting was zij iet afgelopen weekeinde de beste in het Spaanse Granollers bij Pip. jarcelona. Met haar clubgenote Leonie Aartman van Dice Mu- tiei ica '83 werd Lek vierde bij de duo's. Ook Marin Verhaar- van zelfde vereniging was succesvol met de tweede plaats op het .iderdeel twirling 2 baton en de derde plaats op het onderdeel ivirling 1 baton. ^Rododendronweekeinde op kwekerij )kj jOSKQÖÊ-i Boomkwekerij C. Esveld houdt op zaterdag 28 en 0 Óndag~29 april een rododendronweekeinde. Tijdens die dagen dl gorden lezingen en rondleidingen georganiseerd en zijn er vele oorten te bekijken. De lezingen, waarvoor belangstellenden jch van te voren moeten opgeven, beginnen om 14 uur. Esveld igevestigd aan het Rijneveld 72 in Boskoop. :il leelnemers gezocht voor ecoteam imwoude Bewoners van de Chopinlaan, het Schubertplant- oen, de Joseph Haydnlaan en de Kreeftstraat in Hazerswoude- j ijndijk krijgen op 18 april tussen 19 en 21.30 uur de gelegen- K1 eid zich op te geven voor een ecoteam. Een vrijwilliger komt jan de deur. Wie in Rijnwoude niet aan deze straten woont, naar zich toch wil opgeven, kan bellen met Marianne Soels 071-3414844). Een ecoteam bestaat uit buurtbewoners of ken- lissen die een aantal avonden bij elkaar komen om aandacht te iteden aan thema's als energie, water, afval, inkopen doen en ervoer. 'lantaris doet mee aan Roparun mi dtu foiiqfarendsveen Leden van loopvereniging Plantaris in Roe- 3 luropese twirltitel voor Ter Aarse nfarendsveen doen van 23 tot en met 25 mei mee aan de Ropa- iüïun, een estafetteloop van 514 kilometer van Rotterdam naar arijs. Het is voor de eerste keer dat de Veense club meedoet. e p Het team bestaat uit acht lopers en zeventien begeleiders. De ls emiddelde leeftijd van het team is vijftig jaar: volgens de orga nisatie misschien wel het oudste team dat meedoet aan de loop. )e opbrengst van deze sponsorloop gaat naar goede doelen. perkoop asperges vanuit kantoorunits iouBRUGGEHet aspergeseizoen is geopend. De eerste witte oppen zijn gestoken op de landerijen van Noordam aan de oddens Hosangweg in Woubrugge. De verkoop zal door de - lond- en klauwzeer niet plaatshebben in de winkel aan de jerderij. Langs de weg zijn twee kantoorunits geplaatst, waar de in het veen geteelde asperges worden verkocht. Volgens ^ytfaditie wordt er gestoken tot 24 juni de feestdag van St. Jan. Zljl lustocht voor ouderen Alkemade jiide wetering De Stichting Ouderen Belangen Alkemade w loudt donderdag een bustocht door de Bollenstreek en langs n8f ekust. De bus vertrekt om 13.30 uur bij het dienstencentrum acobus aan de Saskia van Uylenburchlaan in Oude Wetering. töbi lalverwege is er een koffiepauze in Castricum. De bus is om 17 1 urweer terug. Het uitstapje kost 22,50 gulden inclusief koffie iet gebak. Opgeven kan via de infolijn: 071-3317967 (op werk- lagen tussen 9 en 11 uur). Afdeklaag aangetast door werkzaamheden voor golfclub alphen aan den rijn Op de Coupépolder in Alphen wordt nog 2000 kuub grond ge stort, zodat de afdeklaag van de oude vuilstortplaats weer in or de is. Wethouder Voogd heeft daarvoor 60.000 gulden nodig. Hij hoopt dat in de zomer het werk wordt uitgevoerd, waarna de deklaag weer de vereiste vijf tig of honderd centimeter dikte heeft. De wethouder deed deze me dedeling in een reactie op de schriftelijke vragen die Groen- Links-raadslid Bosma onlangs stelde. Bosma, voormalig lid van de projectgroep die de sa- nerings- en beheersmaatrege len van de Coupépolder in de gaten houdt, zit nog steeds bo venop het onderwerp. Hij stel de vragen naai- aanleiding van graafwerkzaamheden die voor de golfclub waren uitgevoerd. Bosma was bang dat de afdek laag niet meer dik genoeg was en dat mogelijk vervuiling uit de oude gifbelt zou kunnen ontsnappen. De wethouder gaf aanvanke lijk geruststellende antwoor den, maar controleerde voor de zekerheid hoe het ervoor staat met de afdeklaag. Deze week op het erf Voor boeren is de oorlog uitgebroken. Ze maken zich op voor de strijd tegen de vijand: het mond- en klauw- zeervirus. Marieta Kroft, journalist bij deze krant en getrouwd met een melkveehouder uit Bodegraven, be schrijft hoe het virus haar gezin in zijn greep houdt. Vandaag deel 11. De Alphense Coupépolder krijgt een dikkere deklaag. ARCHIEFFOTO BEN DE BRUYN gaf hij toe dat die nog niet opti maal is en dat er extra grond moet worden aangebracht. Hij beloofde verder, op ver zoek van Bosma, dat bij volgen de graafwerkzaamheden de ge- aan de provincie, maar Voogd meente ook zelf luchtmonsters is het met de GroenLinkser neemt om te controleren of er eens dat de gemeente daarbij schadelijke gassen vrijkomen, een eigen verantwoordelijkheid Tot nu toe liet Alphen dat over heeft. De nieuwbouw van de Sociale Werkvoorziening Alphen aan den Rijn komt in andere handen. Het Alphense be drijf Gesman gaf de opdracht vorige week terug. Daar door komt Variant Bouwonderneming, eveneens in Al phen gevestigd, als tweede op de lijst van inschrijvingen in beeld om de nieuwbouwplannen van de SWA uit te voeren. ving heeft geboden, staat", zegt Frankes. De SWA is wel van plan om met de kandidaat bouwer te bespreken of zij de oorspronkelijke bouwplannen als uitgangspunt nemen. „Maar voor het eind van de maand heb ik daarover nog geen zeker heid." De SWA wil eind 2002 of begin 2003 een nieuw onderko men betrekken tussen het dis- alphen aan den run* tim brouwer de koning SWA-directeur Frankes zegt dat Gesman de opdracht na goed overleg teruggaf. Daarna is vol gens de regels voor Europese aanbesteding de op een na goe- koopste inschrijver, in dit geval Variant, aan de beurt. „Het be drag dat het bedrijf bij inschrij- tributiecentrum van Hoogvliet en het spoor. Variant-directeur Vermeer is gematigd positief over de kans van slagen. „Ook wij moeten kijken of we het bestek dat wij tijdens de inschrijving indien den kunnen uitvoeren, gelet op de financiële mogelijkheden die de SWA heeft. Ik ben op gepas te wijze blij met deze mogelijk heid, die op een bijzondere ma nier bij ons terechtgekomen. Want ik vind het nooit leuk als een collega in de problemen is gekomen." Als de op een na beste bieder hield Vermeer aanvankelijk geen rekening met deze op dracht. Maai' na de krantenbe richten van de laatste tijd komt het verzoek van de SWA niet als een complete verrassing. „Wel is het een aanzienlijk project", aldus Frankes. „Maar ons be drijf heeft veertig jaar ervaring. Ons doel is om winst te maken. Als wij daartoe geen mogelijk heden zien, beginnen wij niet eens aan zo'n klus." Gesman geeft nog steeds geen commentaar op de ont wikkelingen rond zijn bedrijf. De vlag hing bij ons zaterdag halfstok. Hoewel we middenin het buitengebied wonen, waren wij nagenoeg de enige in de buurt die zo ons medele ven betuig den met de getroffen mkz-boeren. Op de vraag waarom buurtgeno ten en ken nissen niet vlagden, kwamen ant woorden als 'ach, ik heb er eigenlijk helemaal niet aan gedacht' of 'ze zien het toch niet' of 'dat moes ten toch al leen boeren doen?'. Een enke ling zei bewust niet te vlaggen vanwege de rellen in Kootwij kerbroek. Tja, Kootwijkerbroek. Voor de relschoppers is onze steunbe tuiging ook niet bedoeld. Voor één dag actie kan ik nog wel be grip opbrengen. Er moet im mers iets heel erg mis zijn ge gaan in de communicatie tus sen de overheid enerzijds en de boeren en hun achterban an derzijds. Dat de boeren er niet van overtuigd zijn dat er mkz is uitgebroken, mag de verant woordelijke overheidsinstantie zich ook aantrekken. Maar het lijkt wel of de actievoerders niet van ophouden weten. Dat ze daarmee de publieke opinie na delig beïnvloeden is jammer. In elk geval zijn er nog veel te veel boerenge zinnen over in Gelderland en Friesland die hun levens werk kapot ge maakt zien worden. Hun verdriet, de machteloos heid, het isole ment en de on zekerheid over hun toekomst kwamen zater dagavond tij dens de televi sieactie 'Geef de mkz-boeren toekomst' goed tot uiting. Hun ellende greep mij in elk geval aan. Toch wil ik ook even stilstaan bij al die veetransporteurs, han delaren, inseminatoren, vee marktmedewerkers, slachters enzovoort, die onverwacht werkloos thuiszitten. Ook voor hen moet het gedwongen niets doen geen pretje zijn. Tot nu toe heeft mijn echtge noot duizenden guldens mkz- schade. Het juiste bedrag kun nen we pas ver na de ramp vaststellen. Als het mkz onze kant niet uitkomt, mogen we blij zijn. Dat zijn we als er vanaf nu een maand lang geen uit braken in Nederland bijkomen. zwammerdam jlóoaLt 60 Ööê<t CLÖ Een 20-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is maan dag rond middernacht opge pakt op verdenking van inbraak in een woning aan de Spoor- laan in Zwammerdam. De man werd door de politie op de Steekterweg aangetroffen met verwondingen aan zijn hoofd. Hij was geslagen door een van de bewoners die hem het huis hadden uitgewerkt. Een inbre ker in Ter Aar had eveneens weinig succes. Ook hij werd maandagnacht betrapt in een woning aan de Westkanaalweg. Hij kon echter vluchten. Een zoekactie van de politie leverde niets op. Twee Alphenaren van 21 en 29 jaar oud zijn zaterdag nacht omstreeks 3.45 uur aan gehouden op verdenking van inbraak in een snackbar in de Ridderhof. Het tweetal werd op de Troubadourweg vlakbij de snackbar aangesproken door twee agenten. Ze voldeden aan het signalement. Beiden waren zo dronken dat ze niet konden vertellen waai- ze vandaan kwa- mwe organisator vindt twee sessies per jaar genoeg wen aan den run* brouwer de koning Jit eerder heeft Anton Visser treinenbeurs bezocht. De Aarder werkt zo'n vier jaar conducteur bij de Neder- ^.pi idse Spoorwegen, maar mini- urtreinen doen hem niets, zaterdag loopt hij dan ook een kat in een vreemd pak- c is door gebouw De Bron in hen aan den Rijn, waar de ïiatuurtreinfanaten voor het st sinds jaren weer naar har- jjist kunnen kijken, loven en A I6"- lij de stand van Leiderdorper e uten blijkt dat het niet T lort tussen Vissers grote- nsentreinen en de kleine ko- ën die de handelaar heeft ;estald. Er ontstaat algauw ^spraakverwarring tussen de laagde conducteur, die de ilopen weken als gevolg van IS-stakingen meer verwijten complimenten kreeg, en de tialist in kleine treinen, hte treinen interesseren mij !ts", zegt Stouten ronduit. „Ik 11 tm meestal de auto." En te- Visser, die vooral belang ing toont voor de kleinste ieën van levensecht materi- verklaart hij: „Dit kleine ibriii il van een schaal van 1 op 87 n lo koop ik graag om er grotere len. dellen (schaal 1 op 22,5) ir terug te kopen. Die LGB- chte nen zet ik in mijn tuin." tossen de tientallen stand- lf iders en bezoekers valt de teer Hans-Ingo Draeck op. draagt een stoere conduc- ti vo rpet en spreekt geen woord t dif r de grens. Toch doet hij iteifl de zaken bij zijn eerste be- jelatpc aan een Nederlandse trei- beurs. „Er steekt niets in geld verdienen", zo vroi t de goedlachse handelaar 36- achter zijn kraampje ter intschuldiging. „Als de han del beide partijen tenminste te vreden stemt. Daarnaast vind ik het leuk om met mensen te praten over hun hobby." Draeck, in de rug gedekt door zijn Duitse collega Andreas Schlüter uit Bielefeld, vindt de beurs in Alphen een verade ming in vergelijking met die in zijn eigen land. „Bij ons gooien ze je ermee dood. In het Ruhr- gebied, waar de belangstelling voor treinen het grootst is, kun je elke week wel ergens een beurs bezoeken. Dan gaat de lol eraf. Beurzen die te vaak achter elkaar worden gehouden, zijn gedoemd om ten onder te gaan." Hij man van den Handel is het roerend eens met de kleur rijke Duitser. Na een beursloze periode van meer dan een jaar ging de organisator uit Helle- voetsluis in Alphen verder waar zijn voorganger Leo Hendriks was opgehouden. „Niets ten nadele van Leo", zegt Van den Handel mild, „maar vier of vijf beurzen per jaar op dezelfde plek is niet vol te houden. Aan de andere kant hoort een stad met zo veel inwoners als Al phen een treinenbeurs te heb ben. Ook signaleer ik dat lief hebbers zo'n beurs het liefst dicht bij huis hebben. Maar de planning is belangrijk. Als je in hetzelfde weekeinde beurzen hebt in Alphen en pakweg Zoe- termeer, dan kost dat klanten." De organisator („Ik zit voor de helft in de WAO en moet hier wel wat geld aan overhou den") is tevreden met de op komst in De Bron. Met 180 klanten in de ochtend komt hij al een aardig eind uit de kosten. „Wel besef ik dat de zaterdag voor Pasen niet zo'n handige dag is. De mensen hebben wel wat anders aan hun hoofd." Volgens standhouder Stouten mag de organisator nog van ge luk spreken. „Als het vandaag twintig graden was geweest, had je hier geen kip gezien." De Duitse standhouder Hans-Ingo Draeck (links), NS-conducteur Anton Visser (midden) en or ganisator Hij man van den Handel bekijken het aanbod op de Alphense treinenbeurs. FOTO HENK BOUWMAN Maai- zelfs als de mussen dood van het dak vallen komt NS-conducteur Visser de vol gende keer, op 13 oktober, nog eens terug. Na een uurtje bab belen over treinstakingen en rondjes om de kerk beent hij voor de derde keer naai' de ta fels vol spoorse zaken. Aan de ene kant schrikt hij telkens weer van de pittige vraagprij zen, zoals die 715 gulden voor een moderne flitstrein. Aan de andere kant lucht deze minia tuurwereld hem op. Want hoe hij ook gluurt en tuurt, in geen enkel treintje ontwaart hij een zwartrijder of een zakkenroller, de vrees van iedere conducteur. uit de ANNO 1901 Woensdag 17 April GEMENGD NIEUWS - Commissarissen der Stedelij ke Gasfabriek hebben het besluit genomen, dat het personeel der stokerij op elke 14 dagen één vrije dag zal worden toegekend. In den zomer, als de fabriek des Zondags van 6 uren 's voormiddags tot 6 uren 's namiddags stil staat, blijft de toestand zooals hij thans is. Gedurende de andere maanden zal elke stoker, die 13 achtereenvolgende dagen dienst heeft ge daan, recht hebben op één vrije dag, en elke stoker, die 13 achtereenvolgende nachten dienst heeft ge daan, recht hebben op een vrijen nacht. Voor zoover zulks zonder bezwaar voor den dienst kan geschieden, zal er naar getracht worden de vrije dagen en nachten te doen vallen tusschen Zondag morgen 6 uren en Maandagmorgen 6 uren. Dit is zeer zeker een ferme verbetering. ZOETERWOUDE - Drie klokken, bestemd voor de kerk aan den Hoogen Rijndijk, Parochie Meerburg, zijn door den zeereerw. heer F.C.X. Mosmans, de ken, gewijd. De klokken geven een zeer schoon ge luid; de zwaarste weegt 600 kilogram. Het geheele stel kost te zamen 2300. ANNO 1976 Zaterdag 17 april WOUBRUGGE/BODEGRAVEN - "God zal zeker straffen. Er zullen nu zeker doden vallen", heeft B.J. Woudenberg van Veilig Verkeer Nederland de afgelo pen week zo'n keer of vijf moeten horen, omdat zijn organisatie met de paragnosten Gerard Croiset en W. Tholen in zee is gegaan om te onderzoeken of er an dere dan de al bekende krachten in het verkeer wer ken. Voor dat onderzoek, dat zich toespitst op de krui sing Herenweg-Kruisweg in Woubrugge en de krui sing rijksweg 11 (Leiden-Bodegraven) met de Goud- seweg in Bodegraven, is op de kruising in Woubrug ge een paaltje in de grond geslagen. Op beide krui singen, die zeer overzichtelijk zijn, zijn veel ongeluk ken gebeurd. Ook veel met dodelijke afloop. Dat paaltje, dat overigens binnenkort wordt vervangen dooren veel kleuriger exemplaar, onderbreekt vol gens Croiset een 'storingszone', die de mens een tij delijke black-out geeft. Het publiek heeft zeer uiteenlopend gereageerd op het bekend worden van het onderzoek en het slaan van het paaltje. Sommigen zien het als 1- aprilgrap, omdat het onderzoek op die dag is begon nen en op die dag bekend is geworden. Anderen vin den het onderzoek belachelijk omdat ze niet in 'sto ringszones' en 'magische paaltjes' geloven, weer an deren nemen het onderzoek serieus en er zijn men sen die het onderzoek met de paragnosten op religi euze gronden afwijzen. Een krant meldde dat er zelfs een actie tegen het onderzoek gaande was, on der leiding van de hervormde pedikant van Wou brugge. Maar dominee Blenkzegt: "Ik weet te wei nig van parapsychologie af om hierover een oordeel te kunnen geven". NOORDWUK - "Men kon er over de hoofden lopen", werd tijdens het paasweekeinde gezegd van Noordwijk. Het was inderdaad druk. Erg druk. Zoals het op tal van plaatsen erg druk was. Keukenhof was met 160.000 bezoekers de grootste trekpleister, maar gezien de eindeloze files tot gisteravond toe op de Nederlandse wegen is het ook elders goed vol geweest. foto archief leidsch dagblad Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing een ingevulde cheque (geel .■erschrijvingskaarl) ter waarde van vijf gulden Ivoor een exemplaar van 13 bij 18 in zwart wit) op te sturen naar het Leidsch Dagblad, t Leidsch Dagblad Archieven, postbus 54, 2300 AB Leiden of door contante betaling aan de balie van het leidsch Dagblad aan de Rooseveltstraat 82. U ontvangt de foto binnen drie weken.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 15