Lugdunums lekkere taartje gaat nog een tijdje in de koelkast Sport ïrwin Beltman stapt ver naar Quick Boys SPORT &SPEL HOLLEN met HAN TIP WEEK 11 het RONDJE Schalkers en Van Delft verder Leiden verliest in Groningen )NDERDAG 12 APRIL 2001 31 I ben toe aan iets nieuws' IEM SPIERDIJK An Beltman gaat weg bij Ter de. De rechterspits komt jend seizoen uit voor Quick ?s, Beltman heeft drie jaar ,r de Sassenheimse club ge- eld. Naast Beltman trok jck Boys ook Bandy den Hol der aan. Den Hollander is dediger van het Haagse VCS. tman (25) kwam drie jaar ge en over van Blauw Zwart ir Ter Leede. Op dat mo ut wilde een handvol hoofd- ssers de aanvaller inlijven, heb het drie jaar bij Ter de naar m'n zin gehad, ar ik ben nu toe aan iets iiws. Ik hoop de periode in senheim af te sluiten met kampioenschap." e speler zegt dat zijn vertrek s te maken heeft met het Ter Leede voor komend oen al een buitenspeler ft vastgelegd, Robin Koers ADO Den Haag. „Ik ben bang voor concurrentie, eerste jaar bij Ter Leede st ik knokken om een ts met Erwin Crooy, een daarna met Peter van Hars- ip en dit jaar met Patrick ;ema, en ik ben steeds als naar uit de bus gekomen. bij Quick Boys zal ik con- :entie hebben." eltman verwacht veel van nieuwe club. „Het is een in opbouw met goede inen voor de toekomst. Het inisch gebeuren is in han- n Beltman. archieffoto kees van hoogdalem den van mensen als Hans van der Plas en Gert Aandewiel, dat ziet er goed uit. Het lijkt me een mooie club om voor te voetbal len." Van Dam Patrick van Dam, spitsspeler van hoofdklasser Noordwijk, heeft een flinke achterstand op gelopen bij het herstel van zijn enkeloperatie. In het gewricht werden gaatjes in het kraak been geboord om de aanmaak van nieuw kraakbeen te bevor deren. Bij deze operatie zijn complicaties opgetreden. De enkel raakte ontstoken en Van Dam is inmiddels al weer twee keer geopereerd. Van Dam: „Ik krijg antibiotica om de bacteri ën te doden, maar het pro bleem is nog niet opgelost. Het is nu afwachten of de bacterie of het medicijn het wint." Voor Van Dam is het een on zekere tijd. „Je weet niet waar je aan toe bent. Je vraagt je af wat het moet worden met die enkel, hoe lang gaat dit duren? Er be staat een risico dat die ontste king het bot aantast. Toen ik was geopereerd dacht ik na een paar weken rust aan m'n her stel te kunnen werken. Dat is nu allemaal een paar weken op geschoven. Misschien valt het allemaal nog mee." Cabeza Maurizio Cabeza, die bij het Alphense ARC speelt, verdedigt volgend seizoen de kleuren van IJsselmeervogels. Cabeza is be zig aan zijn eerste seizoen in Al phen. IJsselmeervogels trok ook zijn broer aan, Salvi Cabeza, die bij Elinkwijk in de verdediging speelt. Robbers Katwijk moet het volgend sei zoen zonder Edwin Robbers (28) doen. De verdediger stopt met voetballen omdat hij last heeft van allerlei blessures. De Leidenaar heeft vier jaar voor Katwijk gespeeld. Robbers is al de vijfde speler van de selectie van Katwijk die komend sei zoen niet beschikbaar is. Marco van der Plas stopt, John van der Meer gaat op zondag spelen en Alex Redel en Wesley Slinger land maken dé overstap naar Rijnsburgse Boys. Vincent Bon is de eerste helft van het sei zoen niet beschikbaar omdat hij op wereldreis gaat. Daarna voegt hij zich weer bij de Kat wijk-selectie. Joop Molendijk. LOMAN LEEFMANS De naam voetbalschool is misschien niet helemaal gelukkig gekozen. Bijles dekt de lading beter. Maar wat trainer Joop Molen dijk van plan was bij Lugdunum ging de hele vereniging veranderen. Daar was hij van overtuigd. Het was hem immers ook gelukt bij twee verenigingen waar hij eerder werkzaam was. „Dus waarom niet hier. Alle ingrediënten zijn aanwezig. Nu moeten we er alleen nog een lekker taartje van bak ken", aldus Molendijk. Deze week werd bekend dat zijn taartje nog even in de koelkast moet. De jeugd commissie van de Kikkers heeft andere ideeën waar Molendijk zich niet in kon vin den. De voetbalschool had in september moeten beginnen. Het hield in feite niets meer of minder in dan een paar extra trai ningsuurtjes op vrijdagmiddag voor een ge selecteerd groepje E- en D-spelers. „Dat is de belangrijkste leeftijdscategorie voor de vorming van een kind. Het zou niet zomaar een extra training worden. Ten eerste staat de hoofdtrainer van de club voor de groep en niet hun eigen begeleiders. Verder wilde ik me laten assisteren door spelers uit het eerste elftal. Dat versterkt de band in de vereniging, want vraag de jongetjes naar bijvoorbeeld de naam van de keeper van het eerste elftal en ze weten het niet. Ik was van plan ook de trainers met wie ze door deweeks aan de slag zijn om op vrijdag te komen. Dan kunnen zij zien hoe ik mijn trainingen opbouw en daarvan leren. Want ik mag toch van mezelf zeggen dat ik dat kan." Op de voetbalschool zou het er veel strenger aan toe gaan dan op de 'normale' trainingen. Molendijk gebruikt termen als discipline, uniformiteit, reglementen en ei gen verantwoordelijkheid, ook van de ou ders. „De voetbalschool gaat vóór de ver jaardag van oma. Te laat komen wordt niet getolereerd en douchen is verplicht. Daar staat tegenover dat ik ook wilde proberen om met de groep bezoekjes aan profclubs te brengen. Kortom, het moest professio neler worden. Wie zich niet kan schikken, moet niet meedoen. Zo simpel is dat." Molendijk zag geen pedagogische pro blemen ontstaan als in een jeugdelftal van Lugdunum de ene helft wel en de andere helft niet op de voetbalschool zit. „Kinde ren zijn al hard voor ejkaar. Als je een ge deelte op een voetstuk plaatst, willen de anderen daarbij horen. Het moet dus niet zijn: jij wel en ik niet, maar jij wel en ik wil ook." Ondanks de strengheid (de ouders zou- Onder redactie van Michel van Gent a Latour 'im van uit of- dsveen :evende arden op ïale van 2ste Ruitenboertoernooi. :haalden in twee zittingen 22 spellen een score van procent. Jan Ooms en van der Spek uit Alphen den Rijn legden met 57.00 ent beslag op de negende s. Winnaars werd het kop- omers/Schrama uit Hille- met 63.14 procent. In to leden 122 paren aan de onde mee, die zich via 26 tfinales en zes halve finales en gekwalificeerd. JNG Ihijn lauto- nmoet in sei- alweer leid ne- vande ste afde- ran de trioleague. De Lei- ars verloren op de eerste e van de play-offs in Lei- orp al hun zes wedstrijden i Warehouse, Dozy en ïland. „Wij waren een keer bij winst, maar we eten de strikes niet goed telde Jan Cornet mistroos- st. Hij behaalde met 1144 enige nog een behoor- iindscore. Zijn teamgeno- olfHuyden, Dennis Knijff n Snik bleven hier ver bij r. De zes nederlagen bete- •n dat Van Rhijn nog voor ttdag zeker is van degrada- Jet liep het hele seizoen al ekker: er zijn blessures ge en er waren problemen >m de reserves. De pijp is dijk leeg, maar volgend en willen wij met een team proberen weer te- komen", blikt Cornet al- ooruit. Krens verzekerde n de kampioenspoule al et kampioenschap. De e wedstrijdronde is op 6 Schiedam. ie trioleague, stand kampioenspou- Krens 48-74 (kampioen), 2. Trefil 3 CTM 48-52, 4. Almela 48-46. Stand degradatiepoule: 5. Borchland 48- 46, 6 Dozy 48-44, 7. Warehouse 48-36, 8. Van Rhijn Speelautomaten (Leiden) 48- 26 (gedegradeerd). De Engel heeft de ka dercompeti tie in stijl af gesloten met een 4-2 zege op Maasstad. Bij de Lisse- naren speelde Louis Opstal zijn beste competitiewedstrijd ooit door in drie beurten te winnen. Hij raakte in de eerste beurt 7- 111 achter, maar sloeg terug met series van 203 en 15. André van der Aart zegevierde even eens na een ruime achterstand (15-112). De Plas (Langeraar) verloor kansloos bij H-team: 6- 0. Paul Sassen was nog het bes te op dreef, maar hij kwam al 33 punten tekort. Sportrust/Van Diemen begon met een 0-2 voorsprong tegen WBD 1, dat incompleet was. Ben Duiven voorde en invaller Jos Kerkman ervoeren echter dat hun tegen standers niet voor niets kampi oen waren geworden, want zij verloren elk in zeven beurten: 4-2 eindstand. Als gevolg van deze uitslagen eindigden de re gionale kaderteams in de subtop. Bij de driebanders blijft Trans port Van der Luyt 2 (Oegst- geest) in de titelrace met een af getekende 8-0 overwinning op Weena. Hein Jan Salman, Arie Willem van Es, Henny Filippo en Gijs van Hage zegevierden in 44 a 52 beurten. Het eerste team deelde dankzij René Don- gelmans en Erwin van Prehn de punten met Tegelhal (4-4). Paatsgenoot Centraal speelde gelijk bij BV Rotterdam. Rob Vissers en invaller Jan Tolenaar wonnen, de laatste op één ca rambole. Travelshop Lisse red de het niet tegen Technotape: 6-2. Jesus Cortes Quero zorgde zoals zo vaak de laatste weken voor het enige tegenpunt. The Hornets blijft in de Super league op eerbiedige afstand van DVW Game Masters. De ploeg uit Noordwijkerhout ze gevierde met 9-1 over DT Zwol- wedstrijden worden tussen 16 en 20 april afgewerkt. Uitslagen Superleague: Loos Alarm - Com puter Kings uitgesteld naar 13/4, Vrijbuiter - Specials 6-4, DT Venlo - Veni Vidi Vici 9- 1, DCK Eindhoven - Casteleijn 7-3, DVW Game Masters - Silver Arrows 9-1, The Hor- nets - DT Zwolle 9-1, No Entertainment - Brandewijn United 6-4. Stand aan kop: 1. DVW Game Masters 20-52, 2. DT Venlo 20- 46, 3. Specials 20-43, 4. The Hornets (Noordwijkerhout) 20-41, 5. DCK Eindho ven 20-40, 8. Brandewijn United (Leiden) 20-31. Uitslagen eredivisie Bollenstreek/Rijnland: Tarsal Koos Minck - Eersteling 6-4, Win ning Darts - United 1-9, Downstairs 2 - Square Point 9-1, Happy Family - Stalgas- ten 4-6, Bullterriërs - Bullshit 0-10, Gouwe - Black Adders 7-3. Stand: 1. Stalgasten 18-138, 2. United 18-125, 3. Tarsal Koos Minck 18-120, 4. Bullshit 18-118, 5. Gou we 18-107, 6. Happy Family 18-90, 7. Downstairs 2 18-84, 8. Black Adders 18- 72, 9. Eersteling 18-66, 10. Square Point 18-64, 11. Bullterriërs 18-51, 12. Winning Darts 18-41. Eerste divisie A: Shit Happens - Klipper 6- 4, Cleaners - Tijsterman 7-3, Hogewoerd Wizards - Puntje d'r In 6-4, Dartsworld - Jostibende 9-1, Beer 'n Barrels - Respons 6-4, Pythons - Jumbo Darts 2-8, Stand aan kop: 1. Cleaners 18-135, 2. Hogewoerd Wi zards 18-117, 3. Dartsworld 18-104, 4. Beer 'n Barrels 18-98, 5. Klipper 18-85. Eerste divisie B: Vierkant 2 - Alphrame Ra vens 9-1, Botte Speer - WWW 8-2, Red Ar rows - Buytenbeentje 3-7, Sakkiemoto's - Spijkerbak 8-2, Raspoetin - Uit Altijd Lastig 7-3, Brandewijntje 2 - Ramses Sjaffies 1-9. Stand aan kop: 1 Ramses Sjaffies 18-126, 2. Raspoetin 18-123, 3. Vierkant 2 18- 105, 4. Botte Speer 18-101, 5. Uit Altijd Lastig 18-97. Loting vijfde bekerronde: Tarsal Koos Minck - Zoutkeet, Jewels - Happy Family, Pelikaan - Stalgasten, Freddy Bacoboys - Vrienden 1, Gouwe - Bullshit, Lowlanders - Black Ad ders, Square Point - Hogewoerd Wizards, Pijlsnel - Balletje Mayo. Hein Jan Salman blijft met Transport Van der Luyt 2 in de titelrace met een afgetekende 8-0 overwinning op Weena. foto mark lamers le, maar de lijstaanvoer der kwam tot dezelfde cij fers tegen Sil ver Arrows. Brandewijn United gooi de bij No En tertainment net iets tekort (6-4). Dat betekende dat de Leide- naars de zevende plaats aan hun tegenstanders moesten overdragen. In de regionale competitie had De Stalgasten het moeilijk te gen Happy Family. De koploper hield de middenmoter immers maar net achter zich met 4-6. United kon zodoende iets van zijn achterstand afknabbelen door 9-1 winst op Winning Darts. De laatste club is net als Bullterriërs gedoemd om te de graderen, want er resteren nog slechts vier speelronden. De nummers negen en tien zullen zich in promotie/degradatie duels tegen de nummers twee van de eerste divisies moeten handhaven. Zeven eredivisieploegen zijn nog in de strijd om de districts beker, maar één van hen zal ze ker in de vijfde ronde sneuve len. Gouwe en Bullshit werden namelijk door de loting aan el kaar gekoppeld. Stalgasten, Tarsal Koos Minck, Happy Fa mily, Black Adders en Square Point nemen het op tegen clubs uit de lagere divisies. De beker- voorlaatste speelronde afgete kende 8-1 zeges op Rams en Thurston. Wim Braam, Mi-Len Pan en Robert Parlevliet won nen in beide wedstrijden twee partijen. Dijkje Duinzigt leek een concurrent voor de tweede stek te worden, maar raakte door een 1-8 nederlaag tegen HOB Oss ver achterop. Lijst aanvoerder Cupido Tickets kwam niet in actie tegen Dijkje Duinzigt en CA Groningen 1, omdat Rico Diks en Nick van de Berg actief waren op het EK in Karlovy Vary (Karlsbad) in Tsje chië. Diks bemachtigde als eer ste Nederlander het kampioen- clus over vijfentwintig toernooi en liefst zeven eindzeges. Tij dens het slottoernooi maakte hij wel de hoogste break met 58, maar hij strandde in de hal ve finales tegen Huib Kuilboer (1-2). „Ik had graag ook in dit laatste toernooi mijn beste kun nen laten zien, maar het wilde niet echt. Ik ben wel reuze blij met mijn titel", verklaarde de winnaar na afloop. Huib Kuil boer won in de eindstrijd van Marko Reijers: 2-0. Wladimir Roedoe stond langdurig op kop in het klassement, maar hij ging nu in de eerste ronde onderuit. Dat gaf Xander van Rossem, die de halve finales haalde, de kans om naar de tweede plaats op te klimmen. Cok Disseldorp, Lea Lindhout, Marijke Steenvoorde (Jumbo) en Anja Hoek (The Pocket) heb ben zich gekwalificeerd voor het Nederlands kampioenschap snooker. De eerstgenoemde speelster had het moeilijkst, want zij moest een beslissings frame spelen om door te gaan naar het eindtoemooi. Harry van Exeter (Snookerij) en René Sirre (Jumbo) wisten zich te plaatsen voor het titeltoernooi van de senioren. De nationale titelstrijd wordt 13-16 april af gewerkt in Spijkenisse. Eindstand Warmonds kampioenschap na 25 toernooien: 1. Daan Hoekstra 213 pnt, 2. Xander van Rossem 201 pnt, 3. Wladi mir Roedoe 201 pnt, 4. Florian Moeder- scheim 198 pnt, 5. Ronald Blok 187 pnt, 6. Martin Zevenhoven 185 pnt, 7. Harry Vo gelenzang 150 pnt, 8. Huib Kuilboer 144 pnt, 9. Leon Alewijnse 143 pnt, 10. Ed ward Bakker 143 pnt. archieffoto mark lamers den op een ouderavond een lijst met regels meekrijgen), verwachtte Molendijk geen problemen. „Natuurlijk ontstaan er weer standen. Die heb ik ook meegemaakt bij clubs als DRL en Montfoort waar ik eerder trainde en ook iets soortgelijks heb opge zet. Er wordt met een scheef oog naar de discipline gekeken en verder lopen bij iede re club vrijwilligers rond die al jaren soort gelijke plannen hebben, maar die niet van de grond hebben gekregen. Dan komt een relatieve buitenstaander die het wel voor elkaar krijgt. Maar ik hield iedereen voor die bedenkingen heeft: we kunnen het ook niet doen. Dan weten we zeker dat het niet slaagt." Molendijks vrees is uitgekomen. De jeugdcommissie wilde niet een kleine se lecte groep maar alle jeugdspelers laten profiteren. „Dat is niet de keurgroep die ik voor ogen had. Over 120 jongetjes heb ik geen controle. Ik heb alle begrip voor de vi sie van de commissie, maar dat is niet de mijne." Órft extra uurtjes en dus een'hogere ver- go(]édjqg vvas h^t fyloj^ndijk niet ,te doen. „Ik doe het uit liefde voor het vak en het kind. Dat is mijn drijfveer", aldus de Schiedamse oefenmeester. „Misschien dat de club er nog op terugkomt, maar voorlopig is het van de baan." schap bij het 9-ball. Van de Berg behaalde de tweede plaats bij het straight pool. De natio nale selectie kon de Europese titel niet prolongeren. Zij ver loor in de halve finales tegen Zweden (2-1). Stand eredivisie Noord: 1. Cupido Tickets 10-84, 2. Dijkjes F&M Tornado's (Leiden) 12-78, 3. Dijkjes Duinzigt 11-56, 4. HOB Oss 12-56, 5. CA Groningen 1 11-54, 6. Thurston 12-42, 7. CA Groningen 2 12-23, 8. Rams 12-17. Daan Hoek stra is win- „In de training kun je je laten uitdagen door het tempo van medelopers, de bedoeling van een training is ook om te probe ren op een hoger niveau uit te komen. Maar in de wedstrijd moet je je eigen tempo lopen. Voor het derde achtereen volgende jaar bereiden de lo pers van het Leidsch Dag blad Marathonteam zich voor op de Singelloop en de Leidse marathon. Dat ge beurt onder begeleiding van drie trainers: Han Kulker, Frans Kortekaas en Tim Brouwer de Koning, die daarbij worden geholpen door andere trainers van Lei den Atletiek en de Leiden Road Runners Club. Eens in de twee weken is er een ge zamenlijke clinic, op de ove rige dagen volgen de lopers het schema van de trainers. Elke donderdag verschijnt in het Leidsch Dagblad het schema voor beginners en gevorderden (voor wie een duurloop van zestig minuten geen probleem is) - met daarbij een tip van Han Kul ker en het 'favoriete rondje' van een meer of minder be kende regiogenoot. Doel van het schema is om op zondag 10 juni met een gerust hart aan de start te staan van de tien kilometer of de halve marathon. Donderdag of vrijdag: 30 minuten rustige duurloop. Zaterdag of zondag: Duintraining, 25 minuten op gevarieerd terrein. Maandag of dinsdag: 20 minuten rustige duurloop. Vrijdag: Singelloop (6,1 kilometer). Start 19.30 uur. GEVORDERDEN Donderdag of vrijdag: 2 keer 10 minuten snelle duurloop, tussendoor vijf minuten wandelen dribbelen Zaterdag: duintraining: 40 minuten op gevarieerd terrein. Zondag of maandag of dinsdag: 35 minuten rustige duurloop met tussendoor 4 keer 30 secon den snel en steeds een minuut herstellen. Woensdag: 25 minuten rustige duurloop. Vrijdag: Singelloop (6,1 kilometer). Start 19.30 uur. Naam: Corrie Janson. Leeftijd: 47 jaar. Woonplaats: Hazerswoude- Rijndijk. Beroep: Beleidsmedewerker op de afdeling zorg, werk en inkomen van de gemeente Boskoop. Bijzonderheden: We liepen al een jaar of twaalf met een groepje een keer in de week hard, in de zomer twee keer. Gewoon lekker lopen en bij praten. Toen we in de krant iets lazen over Hollen met Han, besloten we daaraan mee te gaan doen. Het leek ons goed om eens onder des kundige leiding hard te lopen. Favoriete afstand: Een kilo meter of zes. Favoriete rondje: Vanuit huis naar de Rijndijk, het Oost- vaartpad op, rechts naar de Spookverlaat, via de Gemene- weg terug, bij het spoor over steken en langs het spoor naar huis. Afstand: Ongeveer zes kilome ter. Dat lopen we nu wel in 35 minuten denk ik. Vroeger de den we er 40, 45 minuten over, maar dan gingen we rek ken en strekken tussendoor. Dat doen we niet meer, maar ik denk dat we ook wel iets sneller zijn gaan lopen. Waarom: Het is lekker rustig, en goed geasfalteerd. En lek ker dicht bij huis. Ik vind het afwisselend genoeg, je gaat onder een tunneltje door, on der de snelweg door en komt langs een weidevogelgebied. Het is niet een heel aantrekke lijk rondje, maar wel het aan trekkelijkste hier in de buurt. En ik vind het zelf wel een mooi gebiedje. Hoe vaak: We volgen het schema. Wanneer: Heel verschillend, 's ochtends en 's avonds. Met wie: Met Tonny Meijer en Ria den Brabander. Zij doen ook mee met Hollen met Han. LEIDEN Rick Schalkers en Bart van Delft hebben zich moeiteloos ge plaatst voor de tweede ronde van het tweesterren Paas A-toernooi van hun club Uni cum. Woubruggenaar Schal kers, nieuwkomer in het eerste competitieteam, hoefde geen game af te staan aan Christiaan Cirkel, die als lucky loser tot het hoofdschema was toegelaten. Rijnsburger Van Delft was met 6-1 6-0 superieur aan Mark IJzerman. Vanmiddag komen Schalkers en Van Delft voor een plaats in de kwartfinale in actie tegen Koen van Gils respectie velijk de als derde geplaatste Mark Philippen. Torben van der Voorn, speler van Unicum 2, zag gisteren alsnog van de hem aangeboden wildcard af. Hij kon het tijdstip van de eer ste ronde niet combineren met zijn studie sportmanagement in Tilburg. De basketballers van BS Leiden hebben gisteravond in Groningen een goede kans laten liggen om op de tweede plaats in de eerste divisie te komen. De reserves van Donar waren met 54-52 te sterk. Leiden moet nu zijn resterende drie duels winnen om op de twee de plaats te eindigen, waarmee promotiewedstrijden worden afge dwongen. De ploegen waren aan elkaar gewaagd. Na rust (30-29) gingen de teams zij aan zij de slotfase in. Leiden faalde toen vanaf de vrije- worplijn. De bezoekers scoorden slechts vier keer uit veertien po gingen. Vooral Timo Versteegen bewees zijn ploeg een slechte dienst, door in een minuut zesmaal te missen. Versteegen was wel topscorer met 16 punten en 12 rebounds. KORFBALBEKER Sporting Trigon, TOP en Fiks hebben zich geplaatst voor de zesde ronde van de districtsbeker. De Leidse hoofdklasser, met Bar bara Aniba voor Mirjam Duin (gescheurde enkelband), raakte bij Luto wel 11-7 (rust) achter. Zij toonde naderhand bedui dend meer inspiratie en schot- kracht, resulterend in 15-19 winst. TOP speelde tegen ALO op volle sterkte en won via een 11-8 ruststand afgetekend met 22-12, waarbij alle spelers scoorden. Fiks behaalde met tal van invallers een 13-14 zege op AW/DTV, dat een klasse hoger speelt. De tweedeklasser ver speelde een 2-6 en 7-11 voor sprong, maar pakte door een goal van Jelle Hooimeijer twee minuten voor tijd alsnog de verrassende winst. Pernix redde het niet tegen Fortuna, dat een reserveteam had afgevaardigd: 7-9 verlies. De Leidenaars ston den eenmaal aan de leiding (5- 4) en bleven tot 7-8 goed bij. Mirjam van den Giessen en Saar Karstens scoorden elk twee keer.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 31