Vrijdag 20 3Dril Start 19.30 uur Meer info? Bel 071 5 356 356 of surf naar www.leidschdagblad.nl/singelloop n*2 Deelnemersinformatie 9 9 De Molen: Bert Wijbenga lost startschot Twee goede doelen Warming Up door Borke Eradus Karei Boeff, al sinds 1977 lnschrijfgeld_voorverkoop 5,- wedstrijdterrein 6,-. Start_Finish NU0N Langegracht 70 Leiden Leidsch Dagblad LPSV Leiden WOENSDAG 11 APRIL 2001 Vrijdag 20 april 2001 vindt de 26e Leidsch Dagblad Singelloop plaats. De gezellige prestatieloop van 6,8 km voor het hele gezin over de Leidse singels. "4 Start/finish De loop start om 19.30 uur op het NUON-ter- rein aan de Langegracht 70 (tegenover ingang politiebureau). Bert Wijbenga, districtschef van de politie Hollands Midden, zal het startschot geven Startnummers Geen deelname zonder startnummer! Van 3 tot en met 20 april (14.00 uur) kost een startnummer 5 gulden op de voorverkoop adressen. Op de dag zelf, vrijdag 20 april vanaf 17.00 uur, kunt u ook - maar dan voor 6 gul den - een startnummer kopen op het startter rein. U bent in de voorverkoop dus voordeliger uit! Het uitgereikte startnummer met vier veilig heidsspeldjes op borsthoogte bevestigen. Op vertoon van uw startnummer ontvangt u na afloop de medaille. De opbrengst van de start nummers gaat geheel naar het goede doel. Warming up Om de spieren warm en soepel te krijgen is er op 19.15 uur een gezamenlijke warming up op het NUON-terrein. Deze warming up wordt ver zorgd door Borke Eradus van Sportcity Leiden. Parcours De lopers gaan via de achteruitgang van NUON, rechtsaf de Maresingel op. Er moet opgelet worden bij de Witte Singel, want daar gaat het parcours rechtsaf het Nooreindeplein op, en dan bijna meteen linksaf de Weddesteeg in, over de Rembrandtburg, langs Molen de Put, Huis de Bijlen, via de Morspoort en dan over de Morssingel en Rijnsburgersingel richting finish. Loterij Als u uw startnummer bij een voorverkoop adres heeft gekocht, doet u met uw nummer mee in de loterij. De trekking vindt plaats op vrijdag 20 april om 19.00 uur bij de stand van Wout Bergers op het Nuon-terrein. De winnaars kunnen op vertoon van hun Singelloopstartnummer vóór de start hun prijs afhalen bij deze stand. Op de felbegeerde medaille van de Singelloop prijkt dit jaar Molen De Put Het is een monument waarop weliswaar het bouwjaar 1986 vermeld staat, maar dat niettemin een lange en rijke geschiedenis kent. De Put werd gebouwd in 1619 door Jan Janszoon Put op het bolwerk aan de Rijn. Aan de overkant moet de toen 1 3-jarige Rembrandt van Rijn hebben gewoond, wiens vader eveneens molenaar was en eigenaar van de molen tegenover De Put, ermee verbonden door een lange ophaalbrug. Het oorspronkelijke gebouw was geen lang leven beschoren; in 1640 ging het volledig in vlammen op. De herbouwde molen werd in 1 729 gesloopt om vervangen te worden door een hoge stenen stellingmolen van hetzelfde type als De Valk. Deze moest rond 1 820 plaats maken voor de Morspoortkazerne. Ruim anderhalve eeuw later begint een groepje lief hebbers hardnekkig te pleiten voor herbouw van de originele standermolen, een van de oudste molenty pes in Nederland. Met subsidies van het Rijk en de gemeente, diverse particuliere bijdragen en de opbrengst van een loterij wordt de vasthoudendheid van wat inmiddels Stichting Molen De Put heet in 1986 eindelijk beloond. De mensen die door de jaren heen het startschot voor de Singelloop hebben mogen lossen vormen een illuster rijtje: Cees Coekoop, Joop Zoetemelk. Net als de beroemde wielrenner gaat de schutter van dit jaar ook zelf mee lopen. "Ik heb hem eerder gelopen, maar mijn tijd was niet best. Ook dit jaar is het van trainen niet gekomen, maar daar staat tegenover dat ik nu een startvoordeel heb", zegt vertrekkend dis trictschef Hollands Midden Bert Wijbenga. Na alles bij elkaar meer dan tien jaar politiewerk in Leiden gaat Wijbenga naar Driebergen om het landelijk politie korps te versterken. Hoewel zelf geen Leidenaar, hij komt oorspronkelijk uit Zeist, heeft hij in die tijd een zwak gekregen voor de stad. "En met drie oktober kom ik natuurlijk sowieso even terug." Wijbenga is niet van plan zijn dienstwapen te gebrui ken. Ook vormt het startschot niet zijn laatste schot. "Ik blijf gewoon vuurwapendragend, ook bij de KPD." De Districtschef is er nog niet over uit of hij in uni form dan wel hardloopbroek zal rennen. "De politie heeft een eigen sporttenue, dus misschien trek ik dat weer eens aan." Wie 20 april een zwaar hijgende poli tieman voorbij ziet rennen wordt vriendelijk verzocht hem luidkeels te vertellen dat hij op moet schieten. Ook dit jaar gaat de opbrengst van de verkoop van de startnummers en de sponsoring in zijn geheel naar het goede doel. Of goede doelen, want het zijn er twee dit jaar. De één betreft de aanschaf van een nieuw paard voor de Stichting Paardrijden voor gehandicapten, gevestigd bij manege Moedig Voorwaarts. Gezocht wordt naar een jong, beleerd dier waarop zowel geestelijk als lichamelijk gehandi capten het paardrijden kunnen leren. Geen gemakke lijke opgave met een beperkt budget, want jonge paarden die lang meegaan en getraind zijn kosten een aardige duit. Het andere goede doel is een oude bekende: Het kin derfonds van het LUMC kreeg ook de opbrengst van 1999, en die van dit jaar vormt daarop een aanvul ling. De bedoeling is dat met het totale bedrag de speelkamer van de patiëntjes een opknapbeurt krijgt. De standaardinrichting van een ziekenhuisafdeling is natuurlijk niet geschikt voor een speelkamer. Het moet een kleurrijk ingerichte speelruimte worden. Met nieuwe kasten, een vloer en een aanrecht op kindhoogte wordt het geheel kindvriendelijker gemaakt, een onderneming waarmee in totaal 25.000 gulden gemoeid is. Het deel van de opbrengst van de Singelloop 2001 wordt hopelijk precies het bedrag dat het kinderfonds nog nodig heeft om het project te realiseren. De Singelloop kent net als vorig jaar een gezamenlij ke warming-up die ook dit jaar weer wordt gegeven door een echte expert, sportinstructeur Borke Eradus van Sport City. Op een podium zal hij een aantal ont spannen loopoefeningen voordoen, eigenlijk een aerobics-sessie maar dan zonder de armbewegingen. "Tot rust komen en de pezen, spieren en botten op bedrijfstemperatuur brengen met wat rustige loop technieken. Daar gaat het om" zegt Eradus. Hij behoort tot het groeiende aantal experts dat, gesteund door onderzoek onder topsporters, niet Zoals vrijwel ieder evenement wordt de Singelloop mogelijk gemaakt door een aantal trouwe helpers op de achtergrond. Karei Boeff is al jaren betrokken bij de loop. "Zeker sinds 1977." Als manusje-van-alles, vrijwillig en achter de schermen. Na achtentwintig trouwe dienstjaren bij de technische dienst van het Leidsch Dagblad is Boeff inmiddels met een welver diende VUT. Toch is het ook dit jaar weer niemand minder die de borden langs de route zal ophangen, bij de EHBO, de garderobe enzovoort. Met zijn auto zal hij op de parkeerplaats te vinden zijn om ieder een die daarom vraagt te voorzien van hulp, steun en advies. Al moet hij deze keer helaas wat eerder weg. "Ja, ik heb een receptie van een oud-collega in Alkmaar. Maar na afloop kom ik natuurlijk gewoon terug om de boel op te ruimen." Zelf heeft Boeff nog nooit meegedaan aan de Singelloop. "Ik leg al genoeg afstand af met de fanfa re van de muziekvereniging", beweert hij. Bij de fan fare is hij niet minder belangrijk dan bij het sporteve nement. "Daar sla ik op de grote trom, dus het is een wat minder bescheiden hoofdrol." Maar zoals de luid ruchtige grote trom onmisbaar is voor de fanfare, zo is Karei Boeff stilletjes onmisbaar voor de Singelloop. gelooft in het nut van rekoefeningen. "Met stretchen breng je de spieren op lengte, maar ze kunnen dan juist minder zuurstof opnemen. En dat het zou hel pen tegen spierpijn is nooit bewezen." Het is op het moment te hopen dat hij erbij kan zijn, want zijn hand zit in het gips. "Maar ik begin straks ook weer mijn aerobics-lessen. Ik kan het niet laten want ik ben eigenwijs in die dingen en ik heb energie over." Grote kans dus dat hij ook 20 april weer op het podium staat om op wat lekkere muziek het lichaam voor te verwarmen. Voorverkoopadressen _Leidsch Dagblad Rooseveltstraat 82 Leiden _Nuon Langegracht 70 Leiden _Sporthuis Wout Bergers Haarlemmerstraat 40 en 232 Leiden, Rijnsburgerweg 121 Leiden, Schoolstraat 35 Voorschoten „Fitshoe Sportschoen Adviescentrum St. Jorissteeg 8 Leiden _Sporthuis de Zwarte Wolf Lange Mare 104 Leiden, Kopermolen 19 Leiden, Stevenbloem 31 Leiden Sporthuis Wijnand Sloos 5 Meiplein 17 Leiden „Rijwielhandel Ruud v/d/Berg Zijlsingel 91 Leiden _De Wolky Shop Botermarkt 14 Leiden _Runnersworld Burgsteeg 7 Leiden

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 26