V7 6.47 Haagse winnaars in de Braassemloo De Treffers keert terug in de tweede divist 0?9 447 Sport Grootmeesters brengen Oegstgeest in veiligheic 129 129 149 Bondscoach twijfelt over aanblijven Bizarre Grand National MAANDAG 9 APRIL 2001 Bolletje beschuit Kies uit 10 zaden, meergranen of Twentsche beschuit. Rol a 125 gram, 13 stuks Met Klantenkaart >95 Per kilo f 1,18 Pedro Alvarez cabernet sauvignon Donkerrood-paarse wijn met een zachtkruidige bessen- en kersengeur. Fles a 750 ml. Met Klantenkaart >95 Croky chips Kies uit naturel, paprika of bolognese. Zak a 300 gram. Met Klantenkaart >55 Jorzolino thee- of keukendoeken In verschillende dessins en kleuren. Per stuk. Met Klantenkaart S:95 Délifrance roombotercroissants Om zelf af te bakken. Per 4 stuks. Met Klantenkaart >55 issants Pepsi cola Kies uit regular, light of max. Fles a 1,5 liter. Met Klantenkaart >35 Boursin Ail fine herbes In het koelvak. Doosje a 80 gram. Met Klantenkaart >95 Meggle Baguette Kies uit kruidenboter, pizza of gorgonzola. In het koelvak. Per stuk a 175 gram. Met Klantenkaart >95 Siuiche Lorraine U chef Hartige taart. Per stuk a 800 gram. Met Klantenkaart X2&5 Mona Passie voor Chocolade Kies uit chocolade of chocolade hazelnoot. In het koelvak. Beker a 500 ml. Met Klantenkaart >95 Door in de voorlaatste ronde van de lan delijke schaakcompetitie (KNSB) met 6- 4 van het Amsterdamse Tal te winnen, heeft Oegstgeest '80 zijn plek in de eer ste klasse in veiligheid gebracht. In dit degradatieduel kon Oegstgeest '80 over twee grootmeesters beschikken en dat scheelde een flinke slok op een borrel. GM Predrag Nikolic opende reeds na drie speeluren de score door z'n (te zwakke) opponent volledig te overspe len, maar kort erop stond het alweer ge lijk omdat Rob Veenhuysen een aanval niet kon pareren. Rond de tijdcontrole won Nebosja Nikolic door in een gelijke stand een trucje in te bouwen, maar Joop Piket ging in de betere stelling op de veertigste zet door zijn vlag. Na een remise van Robert Straver bracht GM Genna Sosonko Oegstgeest '80 weer aan de leiding door zonder moeite een plu spion te verzilveren. Caroline Reedijk won op studie-achtige wijze een eind spel en haar echtgenoot, Anne Reedijk, besliste met een 'petite combination' het eindspel in zijn voordeel. Bij die vei lige 5.5-2.5 stand liep Arthur van der Spek in een rommelige partij tegen een nul aan, maar Fred Slingerland kon zijn partij in remise laten eindigen. De reserves van het Leidsch Schaak genootschap kwamen in een spannende wedstrijd met veel gemiste kansen niet verder dan een 4-4 gelijkspel. Mede dankzij de winstpartijen van Sven Bak ker en Mare Erwich werd een 4-3 stand bereikt, maar daarna verprutste Eelco Kuipers een remisestand en de match zege. Hierdoor neemt concurrent Spij- kenisse de leiding over in de tweede klasse C. De promotiekansen zijn voor LSG 2 nog niet geheel verkeken, omdat het Bussumse BSG een team uit de com petitie haalt. In de tweede klasse B speelde LSG 3 zich in veiligere regionen door een 5-3 zege op hekkensluiter Pro motie. Het Leidse team kwam eerst nog wel op een 0-2 achterstand, maar winst partijen van Linda Jap, Mark Irwin en Albert Termeulen - in een blufpokerpar- tij - zorgden rond de tijdcontrole voor een fraaiere stand. Winstpartijen van Jo ris de Wind en Raoul van Ketel stelden vervolgens de zege en het tweedeklas serschap veilig. Voorschoten verzuimde in een kam pioensduel, in de derde klasse E, te win nen van het Haagse Ooievaar (3.5-4.5). Na een fraaie zege van Frans Erwich op de Haagse topscorer Willemsen leek het of de Voorschotenaren een ruime zege gingen behalen. Maar Bert Houweling blunderde (hij gaf een stuk weg) en Frits Fritschy ging in een gewonnen stelling door de vlag. Bovendien kon Peter Wil schut z'n betere stand niet winnen. Leiderdorp kon met twee invallers de nummer twee van de ranglijst, Alteveer, niet van zich afhouden (2-6). Nog voor de eerste tijdcontrole stond het al 0-4. De jeugdige invalster Biaina Geragousi- an scoorde tegen haar veel sterkere te genstander een fraai halfje. Teun merman (remise) en Marcel de Jeu spion) voegden daar nog andei punt aan toe. LSG 5 kwam eindelij de laatste plaats af door een 5-3 ze Q VAS 2. Het team kan degradatie pen, als Leiderdorp in de slotrondi de VAS-reserves wint en LSG zelf maal een matchpunt pakt. Philidoi den heeft onlangs GM John van dei 'ingehuurd' om de selectie te train dat werpt direct z'n vruchten af, g( j een ruime winst in de vorige roni de 3-5 zege op het Utrechtse Oud len. In de derde klasse D boekte i phense Schaakclub zijn achtste 0| g volgende overwinning. Het kamp schap kan de Alphenaren bijna meer ontgaan. Het Vereenigd lemsch Schaakgenootschap (VHS) met 5.5-2.5 aan de zegekar gebo K Het vierde team van LSG deed de v\ Schaakbond geen plezier met d»d' 'broedermoord' op De Zwarte Piopq Lisse. leiden pieter van der vliet Het Nederlands rugbyteam heeft ook zijn laatste wedstrijd in het zeslandentoemooi verlo ren. In Amsterdam won Spanje eenvoudig met 13-39. Door dit resultaat is de positie van inte- rim-bondscoach Luc Theuns- sens onzeker. De Belg, die na zijn gedwongen vertrek bij DI- OK het roer overnam van de opgestapte Nieuw-Zeelander Geoff Old, wil zelf een gesprek met de Nederlandse rugby bond. Hij praat ook met clubs in binnen- en buitenland. „Ik ben nu geestelijk gewoon moe en ik wil rust. Veel hangt af van de plannen die de Nederlandse Rugby Bond heeft." Theunssens vond het verlies tegen Spanje onnodig. „We we ten dat Roemenië en Georgië voor ons te sterk zijn, maar we moeten kunnen winnen van Portugal en Spanje en op een goede dag ook van Rusland." Volgens de bondscoach was er vooraf goed over het spelplan gesproken, maar daar bleef gaandeweg de wedstrijd, on danks de try van Gijs van der Pol, weinig van over. Bij rust was het 8-12. In de tweede rondgang liet Oranje zich de kaas van het brood eten. Met uitzondering van DIOK-speler Wilnus Ver- steijnen, die de longen uit zijn lijf liep om gaten in de defensie te vullen, speelde Nederland twee versnellingen te laag. Spanje had in de genaturali seerde Oekraïner Andrei Kova- lenco, goed voor 21 punten, een goudhaantje. De flyhalf nam met zijn geslepen spel 21 punten voor zijn rekening. Alex Kuipers liet met zijn vijfpunter het Nederlandse publiek één keer opveren. Liverpool Jockey Josh Gifford en zijn paard Brave Highlander komen deze hindernis heelhuids over, maar dat kan niet worden ge zegd van de ruiters Pipe (die door de lucht vliegt) en Daly (op de grond). Dit tafereel was illustratief voor de Grand National die zaterdag op Anitree werd gereden. Veertig combinaties kwamen aan de start, slechts vier paarden haalden de eindstreep. Opmer kelijk was dat alle paarden en jockeys onge deerd bleven. Het paard Red Marauder, met jockey Richard Guest, won de wedstrijd. De outsider bleef Smarty en Blowing Wind voor. Ondanks de mond- en klauwzeerproblema- tiek in Engeland konden de paarden zata dagmiddag op Aintree gewoon starten. 1 was ongelofelijk. Ik wist niet dat de grasjj in zo'n slechte staat verkeerde", zei winitet Guest na de bizarre race. Hij verdiende nLt, zijn zege ongeveer 1 miljoen gulden vooLej eigenaar van het paard. rorf tafeltennis ron hoogendam De landelijke tafeltenniscompe- titie zit er op voor Scylla. De Leidse ploeg, als derde van on deren geëindigd, verloor zater dag nipt (3-4) van Cosmos. Scylla kan terugkijken op een goed seizoen in de eredivisie. Een seizoen dat vooral in het teken stond van de ontwikke ling van talent Edgar Malchasi- an. De 18-jarige Armeniër boekte in de lentecompetitie een score van bijna vijftig pro cent en dat is voor een eerste jaars ereklasser een behoorlijk resultaat. Dat biedt een hoop vol perspectief voor Scylla, net als het jeugdteam dat zaterdag de basis legde voor de derde landstitel door met 9-1 te win nen van Van Herwaarden. Tegen het nog voor de pre mies spelende Cosmos, dat in Veldhoven met 6-1 te sterk was, toonde Malchasian strijdlust en doorzettingsvermogen met twee winstpartijen. Eerst was hij Chris Tournelle (21-13, 30- 28) de baas, en bij een stand van 2-3 moest de veel ervarener Martijn van der Leur er in twee games aan geloven. Van der Leur zadelde op zijn beurt 'moeiteloos' Gerard Bakker op met verlies. Bakker revancheer de zich later met winst op Van Vinckenroye. Gerhard Kray (in valler voor de zieke Martin van Rijn) debuteerde, maar hij maakte te veel fouten om een woordje mee te spreken: 3-4. In de eerste divisie groep 2 stond de kraker Docos versus Kluis op het programma. De Leidse ploeg leek bij 5-3 af te stevenen op een (ruime) over winning. Maar het werd uitein delijk 5-5, waarmee de Geleen- se ploeg, met zes punten voor sprong, zich zo goed als zeker mag opmaken voor een beslis singswedstrijd voor promotie tegen de kampioen van groep 1, TTCV. Dennis Post speelde een puike partij met winst op Hou- ben en Sijstermans. Tegen Pe ter Heister moest Post zich met 21-19 in de derde game gewon nen geven. Heister bedwong ook René Hijne en Fred van Oostenrijk. Van Oostenrijk had te veel last van ontstoken knie- en en bleef derhalve steken op één overwinning (Houben). In dezelfde klasse lijkt het doek voor Pecos te vallen. De Oegst- geester formatie ging bij con current Ankerstars 2 onderuit: 7-3. Waarmee de achterstand op de veilige Groningers is op gelopen tot acht punten. De la ge rangschikking heeft vooral te maken met de wisselende teamsamenstelling. Tegen An kerstars maakte alleen Herman van den Broek goede sier met twee klinkende zeges. Een re mise behoorde tot de mogelijk heden, maar Van den Broek verloor nipt in drie games van Verwey. Robert Thijssen ging met dezelfde cijfers onderuit te gen Raga. Dennis Visser kon in de singles geen potten breken, maar won wel in het dubbel met Van den Broek. Avanti had tegen kampioen TTCV uit Vught weinig te vertel len en verloor met 8-2. Martin Groenewold kon het Brabantse geweld nog enigszins stoppen door te winnen van Gert-Jan van der Braak en van Eric van Kempen. De mannen van De Treffers werden na de 7-3 triomf op DITO met vlag en wimpel kam pioen van de derde divisie. De Veense ploeg (Kish Prashad, en de broers Ron en Rico van Veen) verloor dit seizoen alleen twee keer van Scylla 2. Kishad Prashad benadrukte datfc sterking nodig is, wil 2 goed voor de dag komeij, tweede divisie. Rijnsoever won in weliswaar knap met 7-3 Ij loper US, maar de in! voor de titel werd te laa zet. Het gat met de Utri blijft vijf punten voor I Warmerdam (3x), Ar mint (2x) en Marco Cecchi (lx)| Vrouwen hen| Pecos moet na de 5-5pnl; Amstelveen hopen op wondertje. Slechts met zege op concurrent G~~ het tweededivisieschap gesteld worden. Mirani dorp prikkelde met haar falende teamgent Sjaardema (lx). Docos thuis teleurstellend met TTCV. Van der Meer spreekwoordelijke eer. isi roelofarenpsveen wilmar kortleever Eén wedstrijd voor het einde is het regionale Z&Z-cir- cuit van hardloopwedstrijden voor de helft beslist. In drie van de zes categorieën werd gisteren in de Braas- semloop de (Haagse) winnaar al bekend. Op de lange afstand bij de mannen ligt de strijd nog open. Mij drechter Michael Woerden behaalde in Roelofarends- veen een verdiende zege, maar thuisfavoriet Hans Wubben mag blijven hopen op de eindoverwinning. Wubben heeft op de lange afstand alles in eigen hand. Toch suggereerde zijn optreden gisteren niet erg dat hij vanaf een derde plaats in het circuit Woerden nog kan belagen. Tot ontstemming van de man uit Mijdrecht beperkte Wubben zich tot aanklampen. „Ik kon niet harder", luidde de aannemelijke verklaring. „Ik moest er steeds al bijna af." Woerden werd er in ie der geval flink door gemotiveerd: „Als je achttien kilo meter op kop loopt, wil je ook wel winnen." De winstbonus die Woerden kreeg was een goede tijd, want behalve flink wat water regende het goede tijden in de Braassemloop. Een voorname oorzaak was de gunstige windrichting, die een flinke steun in de rug betekende langs het water, maar waar tussen de be bouwing ook beschutting tegen kon worden gezocht. De Mijdrechter realiseerde zich al in Roelofarends- veen dat diezelfde Rotterdam Marathon hem de over winning in het circuit kan kosten: „Ik zal in Noordwij- kerhout hoogstwaarschijnlijk niet meedoen. Een halve marathon meteen na Rotterdam is me te veel." Wubben put daar hoop uit, want met winst in Noordwijkerhout, wint hij ook het circuit. „Al versla ik Michael liever in een direct gevecht. Dat kan ook, want ik ben dan drie weken langer in training. Het gaat al steeds beter en ik was bijna vier minuten sneller dan in de Twintig van Alphen. Voor een eindklassering in het Zorg- en Zekerheids circuit is deelname aan vier van de zeven wedstrijden vereist. De nieuwe circuitformule is vooral in de breed te een succes gebleken. Net als de vijf eerdere wedstrij den in Lisse, Katwijk, Leiden, Voorschoten en Uithoorn boekte de wedstrijd van Plantaris met meer dan 700 lo pers een ruim deelnemersrecord. Het niveau van de wedstrijd houdt niet per se gelijke tred. Dat blijkt bijvoorbeeld keer op keer bij de vrou wen. Op de lange afstand van twintig kilometer was nu in het natte en koude weer de 1.22.45 van Sonja van Spronsen (Hague Road Runners) nog min of meer ver dienstelijk. De atlete van de Hague Road Runners ver overde er bovendien de eindprijs in het circuil omdat ze onbereikbaar werd voor triatlete Trud 0( teveel (gisteren vierde). a Op de middenafstand (tien kilometer) en bij de nen op de korte afstand (vijf kilometer) onderstri »j- Francis Schinkel en Jeroen Koot op dezelfde 1 hun suprematie. De eerste drie circuitwinnaa jj daarmee allemaal afkomstig uit Den Haag. Hl voor Francis en Koot bovendien erop of erondei e op 29 april zijn ze er in de afsluitende Omloc si; Noordwijkerhout niet bij vanwege vakantie (Sd qj! en verplichtingen in de baancompetitie (Koot). p01 Op de middenafstand wordt het in Noordwijk n spannend. Vooral vanwege de vraag of Amsterdc.pri Cor Olieman op zal komen dagen. Als hij aan hei j mum van vier wedstrijden voldoet, is een plaats !gn eerste acht waarschijnlijk al genoeg voor de wins Wie er nog wel echt voor zullen moeten lope >es Leny van der Plas en Sonja Kleijn. De atletes vi den Atletiek en AV '47 uit Boskoop delen de )rt plaats op de korte afstand. Met de dank van V Plas overigens aan clubgenote Noortje van Ki van Leiden Atletiek. Met een scherpe eindsprini kwam zij gisteren dat Kleijn door een zege de schijnlijk beslissende circuitvoorsprong kon nero

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 30