Alecto kan niet omschakelen naar 'lelij Leython zet tweede plek op de tocht Mascha Nieuwenhuijsen houdt TOP aan kop t Alecto-vrouwen kunnen toch nog winnen Blitz wint, maar schiet weinig MAANDAG 9 APRIL 2001 998 Trigon en TOP 'debuteren' in beker leiden Sporting Trigon en TOP maken morgenavond hun op wachting in het toernooi om de districtsbeker. De Leidenaars spelen in Amsterdam tegen Luto en de Sassenheimers ontvan gen ALO. Beide teams waren tot dusverre steeds vrijgesteld. Er zitten nog twee andere regioploegen in het bekertoernooi: Per- nix neemt het thuis op tegen hoofdklasser Fortuna, terwijl Fiks ook in Amsterdam op bezoek gaat, bij AW/DTV. De bekerwed strijden beginnen om 19.30 uur. Van Dusseldorp begint goed dammen Cor van Dusseldorp is het NK dammen in de nieuwe gemeente Zwartewaterland goed begonnen. De voor de Rijns- burgse Damclub uitkomende Leidenaar bereikte een technisch drie-om-een-eindspel (remise) tegen de Nederlandse denk sportkampioen (bridge, schaken en dammen) Ron Heusdens. Het is voor het eerst sinds jaren dat een Leidenaar doordringt tot de finale waarin veertien dammers spelen. De enige die za terdag in de eerste ronde tot winst kwam, was de uitgesproken titelfavoriet Harm Wiersma, oud-wereldkampioen en regerend Europees kampioen. Hij versloeg op overtuigende wijze Anton Kosior. Het NK duurt nog tot en met 21 april. Foreholte verliest slotwedstrijd voorhout De uitslag van de wedstrijd tussen de handbalsters van Foreholte en Blerick was niet verrassend. In sporthal De Gaasbak won de kampioen met 20-27 van de degradant. Top- scoorster bij de Voorhoutsen was Kim Geerlings. vrouwenhockey De hockeyvrouwen van Alecto hebben in de overgangsklasse hun eerste overwinning na de winterstop dan toch binnenge haald. Het bezoekende Hel mond werd door een doelpunt van Antoinette Kuijlaars twee minuten voor tijd met 3-2 ge klopt. „Eindelijk", verzuchtte coach Maurits Eikenhout na af loop in het Leiderdorpse club huis. „Het werd tijd. Vooral in de eerste helft speelden we erg goed. De 2-0 voorsprong was volkomen terecht." Beide treffers vielen overi gens uit strafballen. Na zeven minuten legde de Helmondse keepster de na een uitstekende combinatie met Leontien Bak ker doorgebroken Kuijlaars on reglementair neer. Jolanda Plij- ter benutte de strafbal vlekke loos. Negen minuten later schermde de keepster de bal met de handschoen af. „Wel een beetje dubieuze strafbal", verklaarde Eikenhout. „Maar Antoinette sloeg de bal er prima in." Na de rust had Alecto een mindere periode. „Daar moet je niet moeilijk over doen. We hebben nu eenmaal een te smalle selectie. We misten Ma- riëtte Beukers en Marije Manni, en Ghislaine Demetriadis kon maar een helft spelen. Ik heb een beroep gedaan op de Al- junioren Janet van Eijk, Barbara Gardeniers en van de BI de pas 15-jarige Maud Schreuder. Dan sluipt er in de tweede helft wat minder teamdiscipline in en is er te weinig rust in het uitverde digen. Toch klaag ik daar niet over, we zijn een team in op bouw. In die periode kregen we ook de twee doelpunten te gen." In de laatste tien minuten maakte Kuijlaars haar tweede en derde doelpunt. Leontien van Tilburg was volgens de coach de uitblinker. Forescate boekte in de eerste klasse een royale 6-1 overwin ning op hekkensluiter Tilburg. Bij rust stond de formatie uit Voorschoten reeds met 3-0 voor door twee treffers van Karlijn Koel en een van Stephanie Swart. Na de pauze maakte Til burg eerst de 3-1, alvorens Sop hie van Noort, andermaal Swart en Eline van Nimwegen de tweede reeks van drie doelpun ten voor hun rekening namen. In dezelfde afdeling verloor Roomburg in Breda kansloos met 3-0 van Zwart Wit. Bij de rust stond het Leidse team al met 2-0 achter. In de eerste klasse B wist LOHC de 'Doorn- se muur' niet te breken. „Voor al door slordig positiespel", leg de Michiel Cosijn na afloop uit. „We kregen zeven corners en ook daar ging er niet een van in." Het als laatste geklasseerde Doorn schoot er vijf minuten voor tijd eentje in. In de tweede klasse gingen de Leidse Studs in Bergen op Zoom met 2-0 ten onder tegen Tempo. Bij de thee stonden de studentes al met 1-0 achter. Behalve Alphen, dat van het bezoekende Ho door doelpunten van Eijssink Smeets en Fleur, leden de twee o\ gionale vertegenwoord derlagen. Catwijck niet tegen Haarlem, da aan de goede kant van bleef. De nummer vo Noordwijk, was met 9 kansloos bij Castric vrouwen van Hisalis tegen het Amsterdams 'nul' lang vasthouden zoekers scoorden kort einde toch de beslisse fer. Op Goede Vrijdag salis het uitgestelde d FIT in. Forescate behaalt een makkelijke zege De volleyballers van Leython verrasten zaterdag op ne gatieve wijze door in Delft met 4-0 van Delta te verliezen. Door deze nederlaag komt de tweede plaats van de Lei derdorpers danig op de tocht te staan. volleybal chris hartman Niemand bij Leython had een dergelijke afstraffing verwacht. Ook bij Delta, dat naarmate de partij vorderde boven zichzelf uitsteeg, was na afloop sprake van verbazing. Cruciaal voor de wedstrijd was het scoreverloop in de eerste set. Hoewel Ley thon bepaald niet de sterren van de hemel speelde, zette het zijn tegenstander wel op een 17-21 achterstand. Een serie aanvallende fouten betekende echter een 26-24 eindstand. Nog onder dè iMAiï^v&il Tidt gebeuren bakte Leython er in de tweede reeks helemaal niets meer van (25-11). Met name de aanvallers Marcel Boeren en Peter Snieders hadden een off day. Mare Stronkhorst en Dirk Jan Kwestro waren de enigen die in aanvallend opzicht het hoofd koel hielden. Dat was niet genoeg voor puntenwinst. De derde en de vierde set gin gen naar Delta (25-18, 25-23). De mannen van NOVO voeg den een punt aan hun (scha mele) totaal toe. In Noordwijk verloren ze met 1-3 van mid denmoter Switch: 20-25, 25-22, 22-25 en 23-25. In het eerste en derde bedrijf startte NOVO be labberd. In beide gevallen keek de ploeg binnen de kortste ke ren tegen een 1-9 achterstand aan. In de vierde reeks leken de vrijuit spelende Noordwijkers voor de tweede keer de winst te pakken. Tot 20-18 stonden ze voor. Trainer/coach Kees van Meent: „Zoals zo vaak in het seizoen was het weer een kwes tie van 'net niet'. Toch ben ik niet ontevreden, de ploeg heeft zich goed geweerd."De vrou- wenploeg van Gemini/Kange- roes verloor de thuiswedstrijd tegen Rijnmond 2 met 1-3. De setstanden waren 23-25, 22-25, 25-23 en 24-26. Telkens liet Ge- mini in de slotfase een voor sprong glippen. Ook de vijfde plaats verspeelde het Voorscho- terise team. Die-ré nu voor Rijn- friöttd: rNicör H£fserna, trainer- /coach van Gemini: „Dit was een partij die we hadden moe ten winnen. Dat dit niet ge beurd is, heeft toch te maken met wat onrust in de ploeg. El ke week zitten er bij ons scouts van ere- en eerstedivisieclubs op de tribune. Aan tal van speelsters van Gemini wordt getrokken. Ik houd er rekening mee dat er straks vijf van de tien selectiespeelsters vertrek ken. "De vrouwen van RW de den tegen Odijk wat ze konden. Een 4-0 nederlaag bleek echter niet te voorkomen. Lieuwe van der Meulen, trainer/coach van RW: „Het was zeker geen slap pe vertoning van onze kant. Feit was gewoon dat Odijk, hoewel het slechts een plaats hoger stond dan wij, een stuk beter was. Deze wedstrijd be wijst opnieuw dat we tekort ko men voor de derde divisie." Maarten Dek kers van Alphen (rechts) duel leert met Frans Spaink van Cat wijck. foto taco van der eb mannenhockey geert langendorff Forescate won gemakkelijk met 5-1 de uitwedstrijd tegen As- vion. Gert-Jan Egberink, actief in de tenniscompetitie, was niet aanwezig en dat is normaal ge sproken nogal een aderlating voor de ploeg uit Voorschoten. Tegen Asvion was daar weinig van te merken. Een vroege voorsprong van de bezoekers leek een slecht voorteken te zijn, maar het doelpunt schud de de eersteklasser direct wak ker. Jasper Visser tikte een re bound - afkomstig uit een straf- corner - binnen en Reinout Baaten zorgde vlak voor de rust voor een 2-1 voorsprong. In de tweede helft kreeg een speler van Asvion een gele kaart en die man-meersituatie werd volledig uitgebuit. Binnen luttele minu ten stond er 4-1 op het score bord door Visser en Baaten. Het doelpunt van Baaten, een lage backhand in de bovenhoek, was van ongekende schoon heid. Even later maakte Baaten zijn derde, waarmee hij de eindstand bepaalde. Ook LOHC uit Leiden ging verdiend met drie punten naar huis. De Leidse ploeg hoeft daardoor niet meer zo bang te zijn voor degradatie. Dopie werd in eigen huis met 4-2 ver slagen. De winst was terecht, korfbal michel van gent TOP heeft de koppositie in de overgangsklasse verstevigd door de topper tegen De Meeu wen te winnen. De Sassenhei mers wonnen net als een week terug in het inhaalduel met twee punten verschil: 19-17. In de beginfase zorgde overcon- centratie bij TOP nog voor een aantal fouten en een 2-3 en 5-6 achterstand. Jeroen van der Wolf (3), Judith Kok, Petra van Niekerk, Tim van der Horst en Arnoud Kok bouwden na 8-8 een 15-10 voorsprong op. Deze werd bijna nog ingeleverd om dat de aanval niet goed omging met het terugzakken van de te genstander. Mascha Nieuwen- huijsen maakte op 18-16 twee minuten voor tijd aan alle spanning een einde. Pernix raakte door de 10-13 ne derlaag tegen De Dijkvogels vaster op de laatste plaats. De Leidse eersteklasser kende rondom de rust zijn beste pe riode met agressief spel en lan ge aanvallen. Irene van der Burg (2), Raymond Boerman, Christian Lindhout en Bert Vanhaelen werkten een 5-8 achterstand helemaal weg (10- 10). Bij 10-11 zag Saar Karstens een doelpunt om onduidelijke reden afgekeurd worden. Dat bleek de enige keer in de laatste achttien minuten dat de bal nog eens door de vijandelijke mand ging. De eerste verdediging van Tempo moest flink terugzakken om de gevaarlijke beginaanval van Maassluis in toom te hou den. Dat bleek een te zware op gave, want bij rust stond het 8-2 met goals van Maaike van Rijs wijk en Edwin Visser. De Alphe- naren kwamen naderhand wel meer aan scoren toe, maar kon den een zware 15-6 nederlaag niet meer ontiopen. Jake Oudijk maakte net als Visser twee doel punten. De stadsderby De Danaïden - Crescendo kende na zeventig minuten geen winnaar: 8-8. De thuisploeg ging het beste van start, maar verzuimde een gat te slaan. Arne Heijman, Mark Rietbergen en Aart Tholens maakten slechts 2-1, 3-2 en 4-3, terwijl er tal van kansen gemist werden. Crescendo nam in de eerste opstelling het initiatief over door de lengte van Edwin van der Kraan goed uit te spe len. Wijnand Alberts (2) en Car men Zitman profiteerden van zijn afvangen met 4-5 (rust), 4-6 en 6-8. In het slotkwartier kon De Danaïden terugkomen, pro fiterend van de plaatsfouten van de opponent. Arne Heij man en invaller Heiko Locher herstelden bijtijds het even wicht. Fiks kwam met het 17-17 gelijk spel tegen ONDO(G) goed weg, gelet op het scoreverloop. De Oegstgeestenaren stonden en kel op 6-5, 14-13 en 15-14 even aan de leiding. Iris Strooker (dijbeen), Henrik Hooimeijer (griep) en Theo Vreeken (enkel) waren niet fit, maar hun team genoten deden het nauwelijks beter. Invallers Judith Hogen- dorf en Matthijs de Visser wa ren wel een versterking, want zij maakten samen drie doel punten en redden in de laatste twee minuten het ene punt. De aanval van Velocitas toonde maar zeker niet gemakkelijk. „We speelden heel geconcen treerd, vochten hard en won nen verdiend, maar het ging al lemaal erg moeizaam", aldus trainer Peter van der Meer. De Leidenaars kregen vroeg in de wedstrijd een strafbal tegen. Aat van de Polder en Sander Vin- kesteijn lieten zich hier niet door intimideren en tekenden ieder een treffer aan: 2-1. Na de hervatting maakte Vinkesteijn uit een strafcorner zijn tweede doelpunt. Adam Westman stel de daarna de winst veilig. Dopie deed vlak voor tijd nog iets te rug, maar kon Leiden niet meer in gevaar brengen. Alecto-trainer Huub Janssen baalde van de 2-0 nederlaag te gen Ring Pass. „Tegen ploegen die het mooi kunnen, hebben wij de minste moeite. Helaas kunnen wij niet omschakelen naar lelijk als de wedstrijd daar om vraagt." In een slechte wed strijd hielden de Leiderdorpers de stand tot vijf minuten voor tijd op 0-0. Vlak daarvoor had de coach besloten achterin een- op-een te spelen om de partij open te breken. Het gewenste resultaat bleef uit. Integendeel, Ring Pass rondde twee counters af en liet de geelbruinen punt loos achter. Janssen kon dit niet erg waarderen: „Dat zo'n ploeg boven ons staat is eigenlijk schandalig." In de tweede klasse wonnen alle ploegen uit de Leidse regio met ruime cijfers. De Leidse Studs klopten Bennebroek met 5-2. Thomas de Groen eiste met vier doelpunten, de een nog mooier dan de ander, een hoofdrol voor zich op. Na 35 minuten was het pas 1-0. Tjal- ling ten Cate verzorgde de tref fer. Na de rust liep de score snel op. De Groen scoorde binnen een half uur viermaal. Als de Studs op deze manier de com petitie voortzetten, promoveren ze samen met Roomburg naar de eerste klasse. Deze ploeg won thuis met 6-2 van Vianen. Na een helft spelen stonden de oranjehemden op een comfor tabele 3-0 voorspro doelpunten van Sl Huistee, Lucas Wali Jasper Staal. Na de sffc ting werd Roomburg chalant en gaf onnod weg. Eerst benutte Vi straJfbal en na de te van Van Huistee scoiü bezoekers opnieuw. Ri Schaik en David Ber| toen orde op zaken, de ruime overwinn coach Lucas van Sc echt tevreden: „We help te veel fouten gemaak den scherper moeten 2 Ook Noordwijk scoi Uit bij HBS werd me^ wonnen. De in degrai I verkerende ploeg kw J moment in gevaar. E Plantenga zette Noord eerste speelhelft met goal op voorsprong. NP maakte Robin Dob faam van strafcornei volledig waar. Hij verz vier. De keeper van ji klaarde later ze niet ee te hebben. ii Catwijck-Alphen, in f klasse, eindigde in overwinning voor t ploeg. De laaggeklass phenaren speelden vri Ze kwamen zelfs op v( i door een eigen doel Dem Graaff. Emst-Jan ning maakte voor he naai uit een strafcon Na de spelhervatting la vyijckwgt roest grip ofo strijd. Zeker na de r^. varj ArdjJan Bruggen tegenstander opzicht# haakte. Martijn 1 Maarten Plug en Do a Duin voltrokken verve vonnis. >i Alkemade-Voorhoufii eveneens 4-1. In de efe scoorden Eric Vrielei k Slot voor de thuisploi n de Blanken voor de 1 Na rust beslisten Vriel e ter Blom het duel. On e verlies hockeyde Vooi ifc verdienstelijk. ot Met slechts tien mat veld ging Hisalis me e deruit tegen Forcial. viel dan ook eerder més gen. De Lissenaren ic den verdienstelijk en n zelfs een paar kansen ra stand was 0-3. In dts helft tekende Alex el een treffer aan en sco li cial slechts eenmaal. goede hervatting met 9-8. In het restant van het duel liet de aan val alle kansen liggen, zodat er teleurstellend met 9-11 werd verloren. Poulegenoot Madjoe kende meer succes door met 8-10 bij SEV te winnen. De oranjehem den lieten voor rust wel een voorsprong van drie punten schieten (2-5, 5-6 rust). Dat dreigde zich te herhalen, nadat Miranda Pronk, Marloes Scho- neveld en Willeke Sloos 6-9 hadden gemaakt. In de slotmi nuut bracht Remco van de Meeberg uitkomst met een strafworp, die hij zelf had afge dwongen. KZ Leiden behaalde een over tuigende 8-11 zege bij Dubbel Zes. De formatie van Peter Bie- rens speelde met Brenda van Leeuwen en Zierikzee voor Pa tricia Derksen en Joost Kwestro (beiden geblesseerd). De twee de invaller had met twee goals een belangrijk aandeel in de tussenspurt van 3-3 naar 3-8 (rust). Deze voorsprong werd naderhand goed vastgehouden ondanks het stevige tegenspel. Ook Ed Dubbeldeman en Ste ven Kalkman scoorden twee keer. Vierdeklasser Fluks blijft op koers naar het kampioenschap met een 17-5 overwinning op Argus. De Noordwijkers kwa men door zwak afwerken eerst niet los van hun zwakke oppo nenten. Frank van Meijgaarden (3), René Spaanderman (2), In ge Spaanderman en Ramses Duindam vergrootten rondom de rust de voorsprong van 4-3 tot 11-3, waarmee de strijd met een over was. joris zandbergen Blitz won thuis van het sterke ASVU met 73-59. „Dit was goed voor het zelfvertrouwen", vond coach Sid Bruinsma. „Alleen schieten we er in de strijd tegen degradatie niet veel mee op, want onze concurrenten hebben ook gewon nen. Voor onze jonge spelers was dit wel be langrijk, want we moeten leren winnen. Dat ge beurt dit jaar niet zo vaak, dus elke winst smaakt dubbel zoet", aldus de Voorschotense coach. Blitz stond bij rust al voor met 33-26. Ook in het laatste kwart, normaal gesproken de fase waarin het bij de Voorschotenaren fout gaat, speelde de thuisclub geconcentreerd. Om dat de bezoekers uit Amsterdam slecht schoten, konden de Voorschotenaren een groot re- boundoverwicht opbouwen. Bram Moinat was de uitblinker aan de kant van Blitz. Scores Blitz: Moinat 18 (12 rebounds), Vegter 10 (11 re bounds), Smeding 10. MSV verloor in Noordwijk van het voor zijn laatste kans op handhaving strijdende Spring field met 51-57. De Noordwijkers speelden slor dig. Een aantal vaste waarden gaf gisteren niet thuis. „We hebben terecht verloren", gaf coach Burhan Alibegovic toe. „Normaal zijn de scores bij ons goed verdeeld, nu was alleen Zeeger van Leeuwen in vorm. We misten vandaag balans in het team", aldus Alibegovic. MSV knokte zich na rust (28-36) terug tot 51-51. Door twee arbi trale beslissingen, waar de Noordwijkers het niet mee eens waren, kwam MSV niet verder. De thuisploeg probeerde nog met driepunters de partij een wending te geven, maar de bezoe kers uit Berlicum lieten geen scores meer toe. Scores MSV: Van Leeuwen 19. Koek 15. BS Leiden won in Rijssen met 61-56 van Risne Stars. Bij de Leidenaars deed Timo Versteegen ondanks een enkelblessure weer mee. Leiden begon voortvarend en nam onder aanvoering van de vlot scorende Erik-Paul van Weeren snel een voorsprong. Die werd echter even snel weer tenietgedaan toen de bezoekers in hei kwart minutenlang niet tot scoren k\vafr thuisploeg leidde halverwege dan ookr 24. Leiden liep na rust weer weg, maarr felle zonepress nam Risne in het laatsF' het initiatief. Leiden-coach Martin gokte in de slotfase door Versteegen, dj!p derd door zijn blessure nog niet erg mol naar de kant te halen en Martijn Vis.r niet gespeeld had, in te zetten. Vis, inr- het tweede, gaf zijn ploeg verdedigend! puls. Na een driepunter van guard Jeir' thart liep Leiden langzaam weg van ra. club. Scores BS Leiden: Van Weeren 24, Ligthart l: 10 (13 rebounds) Vrouwen In de degradatiepoule verloor BV Leid«Tn Barendrecht met 66-49 van Binnenlant dorp begon uitstekend, maar speelde streus tweede kwart Na rust (29-28) teams lang in evenwicht. In de laatste|je liep de thuisclub uit. Leiderdorp probei h driepunters de achterstand in te halei standsschot viel echter niet, zodat Bï naar een ruime zege liep. Vanavond ei komt Leiderdorp opnieuw in actie, Hoofddorp en thuis tegen Binnenland. Scores BV Leiderdorp: Stijger 12, Haan 11, Sim H In de strijd om promotie naar de maakte BV Lisse tegen het Haagse Juil dure misstap. In een van Lissezijde goede wedstrijd trok de ploeg van Hai gten met 71-67 aan het kortste eind. Schuit liep een enkelblessure op. De ster wist van geen opgeven, maar mist delijk net als haar teamgenoten de scM nederlaag van Lisse kreeg in het laatJ gestalte. De ploeg, die toen al tegen e achterstand was opgelopen, zag ook i^f van de Heuvel met vijf persoonlijke fd c haken. Scores BV Lisse: Schuit 11, Droogh 11 Rabobank R. Edwin van der Kraan van Crescendo verdedigt Danaïden-speler Tycho Wallaardt. De Leidse korbalderby eindigde onbeslist, foto eric taal zich enkel in het eerste kwartier van beide helften scholvaardig tegen ESDO. Remco Glasbergen (2), Hester Kroesemeijer, Els- beth de Mooij en Arjen Bakker maakten in dertien minuten 5- 1, maar bij rust was het 5-4. Fanja van Wallinga (2), Marlin- de Oosterhof en nogmaals Glasbergen zorgden voor een

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 26