Kratje voor de trainer, niet voor de spelei Sport ARC laat zien wat het kan Waterpoloërs Katwijk laten aanhang tot laatste fluitsignaal sidderen7. LZ '86 op goede we$ es* Koudeki kan titi vergete;, MAANDAG 9 APRIL 2001 994 Alphen haalt uit tegen VNA vijfde klasse zondag Alphen had geen kind aan VNA en won met groot gemak, 3-9. Bij rust stond het al 0-5. Pas in de tweede helft konden de Leidenaars wat terugdoen door doelpunten van Danny van den Hoorn en twee keer Kees Janson. Voor Alphen scoorden Edgar van Harskamp en Peter Saunier twee keer. Vijf spelers troffen eenmaal het doel: Bart van der Hulst, Peter Knoppert, Reinier van Lierop, Jerry van Eisen en Huib van Dui nen. Ook SJZ had een makkie. In een matige partij tegen hek kensluiter Dynamo kwam de thuisploeg op voorsprong door een eigen doelpunt van de tegenstander. Voor SJZ scoorden verder Jan Rietkerken, Ron Belt en Andres van der Hoeven: 4-0. Roodenburg klopt concurrent vijfde klasse zaterdag Roodenburg verstevigde zaterdag de koppositie. Door treffers van Chris van der Reeden en Barry de Bock (2x) klopten de Leidenaars concurrent Abbenes met 1-3. Bas Abspoel miste voor de blauwzwarten een strafschop. Het Abbenesser doelpunt kwam op naam van Remco Zijsling. Roo- denburger Prem Gharbaran kreeg een rode kaart. LFC en WSB speelden gelijk: 3-3. Johan Steiner, Alex Alberda en Egon On derwater scoorden voor de Leidenaars, bij WSB maakten Ed win Warmerdam, Ruud Duivenvoorde en Ruud Warmerdam de doelpunten. LFC'er Marcel van Ginkel moest met twee gele kaarten voortijdig naar de kleedkamer. VCL en GWS speelden eveneens gelijk: 1-1. Het Leidse doelpunt was van Mick Thee- len, voor GWS schoot Dirk Leenen raak. Alkmania bekert verder nuon-cup Derdeklasser Alkmania heeft zich geplaatst voor de laatste 16 in de strijd om de NUON-Cup. De zondagvoetballers van Voorschoten'97 hadden weinig in te brengen tegen de Ou de Weteringers. Dario Tunic en Peter Drost bepaalden al na elf minuten de eindstand: 0-2. Quick Boys verliest bij Roda JC a-junioren eerste, tweede divisie Quick Boys kon het niet bolwer ken tegen Roda JC. In Kerkrade werd het 3-0. In de eerste helft hadden de Katwijkers de beste kansen, maar de precisie ont brak. In de tweede divisie maakte Katwijk gehakt van het al ge degradeerde DSO. Op De Krom werd het liefst 8-0. Wim van der Luit (4x), Jan Arie Bakkenes (2x), Jan Groen en Jan Haasnoot waren de doelpuntenmakers. UVS speelde met 2-2 gelijk tegen Spartaan '20. De Leidse ploeg kwam door Frank Jansen twee maal op voorsprong, maar moest in de slotfase alsnog een re mise toestaan. DOSR en Quick Boys A2 degraderen a-junioren derde divisie Voorschoten '97 leverde een wanpres tatie af door met 4-0 te verliezen van Vreeswijk. Bij rust leidden de Utrechtenaren al met 2-0. Quick Boys A2 kreeg met 7-1 op de broek van Elinkwijk. Dirk de Reus bracht zijn team nog wel op voorsprong. De Katwijkers degradeerden door dit resultaat naar de hoofdklasse. Ook DOSR degradeert. De Veners verloren kansloos met 4-0 van Lelystad '67. ARC kwam tegen Noordwijk niet verder dan 1-1. Bart Koppers zette via een strafschop de Noordwijkers op voorsprong. Toch moest de ploeg van Ton Nieuwenburg Racing naast zich dulden. Derk Hesseling zorgde ervoor dat het 1-1 werd. Alphense Boys verloor met 2-1 van WOG. Twee counters vloerden de Boys. Mitchell Lafeber maak te het enige tegendoelpunt. Knappe zege Ter Leede 2 vrouwenvoetbal eerste klasse De reserves van Ter Leede zorg den in de eerste klasse voor een verrassing door het op de twee de plaats staande TYBB met 2-0 te verslaan. De Sassenheimsen kwamen voor de rust op voorsprong door een doelpunt van Marion van der Ploeg. Na de thee vergrootte Louise van de Ma- rel de marge. Alkmania ging in eigen huis met 0-2 onderuit te gen KFC '71. De oranje-blauwen kregen genoeg kansen, maar konden er geen verzilveren. De bezoekers waren een stuk scher per. Uit twee kansen werd tweemaal gescoord. SJC raakt koppositie kwijt vrouwenvoetbal tweede klasse Koploper SJC zat geen moment in de wedstrijd en verloor terecht met 1-3 van achtervolger RVC '33. Bij een 0-3 achterstand probeerde de Noordwijkse ploeg nog wel druk te zettten, maar verder dan een tegentreffer van Martine Harkes kwam het niet. Door deze nederlaag is RVC '33 de nieuwe koploper en heeft SJC de titelkansen niet meer in ei gen hand. De zege voor het goed spelende RCL kwam bij Noot dorp geen moment in gevaar, 1-5. De ploeg van Ton Zwager man leidde bij rust al met 0-3 door drie treffers van Joyce This- sen. Na de rust vergrootten Kim Binsbergen en Annemarie Was senaar de score. RCL heeft in de komende vier wedstrijden aan één puntje genoeg om zich te plaatsen voor de nacompetitie. ARC zou in het linkerrijtje staan als het de hele competitie had gevoetbald zoals zaterdag tegen Excelsior Maassluis. Geconcentreerd, gedreven en spelend vanuit een strakke organisatie won nen de Alphenaren verdiend met 1-3. En, nog belangrijker, ARC toonde eindelijk de o, zo noodzakelijke vorm om de strijd tegen degrada tie met vertrouwen verder aan te gaan. Het eni ge minpuntje was dat ARC in de tweede helft verzuimde het doelsaldo wat op te vijzelen om zo het zelfvertrouwen een extra impuls te geven. Zelfs het bericht dat concurrent SHO ook drie punten rijker was, kon de goede stemming in het Alphense kamp niet bederven. Niet dat er een uitgelaten sfeer heerste na de tweede winst partij (en de eerste uitzege) van het seizoen. Daarvoor is de positie van ARC te penibel. Nog altijd moet ARC een plek op de ranglijst klim men om rechtstreekse degradatie te ontlopen. Trainer Dennis van den IJssel had bij zijn aan treden in de winterstop met het bestuur afge sproken dat hij na zes wedstrijden de balans zou opmaken. Zaterdag, bij de zevende compe titiewedstrijd onder Van den IJssel, introduceer de hij een soort 4-4-2 opstelling in plaats van het vertrouwde 4-3-3. Die tactische aanpassing bleek goed te werken. Stefan Schaafsma en Fa bian Gelderblom vervulden daarbij een dubbel rol. Bij balverlies waren ze links- en rechtshalf en bij balbezit vleugelspits. Peter van der Veen liep diep in de spits met Maurizio Cabeza er kort achter. Als ARC in balbezit kwam, werd Van der Veen aangespeeld. Die zocht vaak de com binatie met Cabeza of de snel bijsluitende Schaafsma en Gelderblom. In de eerste helft ging dat nog vaak mis omdat Maurice Balkho- ven niet gelukkig was met zijn dieptepasses. In de tweede helft ging dat beter. Dat kwam zeker ook door Gelderblom, die stilaan zijn oude niveau begint te naderen. De vaak van rechts opererende aanvaller was con stant aanspeelbaar en liep herhaaldelijk over zijn directe tegenstander heen. Zeker in de tweede helft leidde dat tot een aantal grote kan sen waarbij duidelijk werd dat Peter van de Veen geen echte goaltjesdief is. Maar Van der Veen heeft andere kwaliteiten. Het was niet toe vallig dat de lange spits bij alle Alphense goals was betrokken. Bij de eerste treffer werd duidelijk hoe handig Van der Veen kan zijn. Nadat Dino Lima, die Emanuel Monteiro uit de wedstrijd speelde, blindelings uitverdedigde, startte Van der Veen een op het oog kansloze loopactie. Dat had tot gevolg dat Excelsior-doelman Rob Grauwmeijer twijfelde bij de hoge bal. Van der Veen kopte de bal over de doelman heen en liep vervolgens de gelijkmaker binnen. Want hoewel de defensie bij ARC uiterst solide speelde, scoorde Harold Loeve tien minuten eerder 1-0. Een minuut na de gelijkmaker liet Van der Veen weer iets van zijn klasse zien. Een voorzet van Gelderblom was perfect op maat. Vi Veen timede beter dan zijn opponent! Berveling die niets anders kon dan Van de naar de grond te trekken. De strafscho| door Maurice Balkhoven onberispelijk bi 2. De voorsprong was op basis van de helft niet verdiend. Excelsior Maassluis neerde beter en kon bogen op een ve wicht hoewel dat niet tot uitgespeelde leidde. Na de rust kreeg ARC meer ruim{ dat de Maassluisse ploeg één-op-één om de achterstand ongedaan te maken, maal bleef ARC defensief op de been. Dei die ARC kreeg, leverde vier levensgrote op, maar geen doelpunten. Cabeza en V Veen mochten zich dat het meest aanl Een minuut voor tijd werd het toch 1-3. meijer kreeg een harde kopbal van Van def>r niet onder controle, waarna invaller Knoop simpel binnenwerkte. ARC: Admiraal: Van Orssagen, Lima, Bloemheuve ma: Gelderblom, Balkhoven, Van Grootveld, Sc Cabeza (81. Knoop): Van der Veen. Woubrugge pakt periodetitel na 4-2 overwinning op LSW'70 k waterpolo dirk kloos Katwijk komt volgend seizoen uit in de eerste klasse. De ploeg van Ruud Plouvier won met 5-4 van Rotterdam. Deze zege was voldoende voor het kampioen schap en de daaraan verbon den promotie. De Katwijkers lieten hun in groten getale op gekomen supporters overigens tot aan het eindsignaal in span ning zitten. Vooraf leek de wed strijd tegen het reeds gedegra deerde Rotterdam een eitje, in de praktijk kwam daar niets van terecht. Ruud Plouvier zag het voor aanvang al aankomen. ,,Ze stonden stijf van de zenuwen. Het was dan ook de slechtste wedstrijd van het seizoen. Ie dereen deed dingen die hele maal niet moeten. Lange ballen in plaats van korte stukjes. Maar het resultaat was heilig. Op het einde zie je toch dat de ploeg gegroeid is. De laatste halve minuut werd keurig uit gespeeld. Geen wilde acties meer, dat was een jaar geleden niet gebeurd." Rotterdam dat slechts met zeven spelers arri veerde, nam brutaalweg de lei ding. Nadat Katwijk al twee keer het houtwerk geteisterd had, was de eerste echte Rot terdamse aanval direct raak (0- 1). Alex Sieval wist in de eerste periode de stand gelijk te trek ken. In de tweede periode le ken de Zeekanters orde op za ken te stellen. Twee keer een man meer en een break bracht de stand op 4-1. Toch was Rot terdam nog niet verslagen. In de vierde periode vochten de Rotterdammers zelfs terug naar 4-3. Katwijk was wel veel meer in balbezit maar bleef op pal en Bloemen en uitbundige gezichten. De waterpoloërs van Katwijk promoveren. lat schieten. Na 5-3 werd het weer 5-4 en de supporters had den het benauwd. Met nog een halve minuut te spelen kwam Katwijk in balbezit. Daarmee was de zege binnen en de titel op zak. Een opgeluchte Plou vier: „Deze wedstrijd zullen we maar snel vergeten. De rest van het seizoen was wel goed. We zijn de terechte kampioen." Goals Katwijk: Alex Sieval (2), Dirk Haasnoot, Kjeld Boon stoppel en Cees van Duin. De Zijl/LGB speelde een pri ma wedstrijd tegen Alliance. Veel staat er voor de Leidenaars niet meer op het spel. De derde positie op de ranglijst komt niet meer voor verbetering in aanmerking. In Leiden kwam de ploeg van Jacob Spijker niet verder dan 5-5, nu hadden de Leidenaars geen kind aan Al liance. Het stond al snel 0-3 en de marge werd alleen maar groter. Vooral Rob Dubbelde- man schoot met scherp. Hij trof acht keer doel. De Zijl/LGB won met 6-12. Eersteklasser Vivax stelde te leur door met 13-10 te verlie zen van het lager geklasseerde Aquapoldro. De Oegstgeeste- naren reisden maar met acht man af naar Apeldoorn en dat brak de nummer vier van de eerste klasse behoorlijk op. Zo liep goalgetter Sjors Verburg te gen drie persoonlijk fouten op en was de uitsluiting van Mar co Mulder (2p's) ook al nabij. foto taco van der eb In de derde periode werd het pleit beslecht. De Apeldoorners liepen uit naar 12-7. Vivax kwam met nog twee minuten te spelen terug tot 12-10. De laatste score en de puntenwinst was echter voor Aquapoldro. Voor Vivax scoorden Hans Trijsburg (3) en Marco Mulder (3). Sassenheim strijdt in de tweede klasse tegen degradatie en de wedstrijd tegen Hoorn le verde een kostbaar punt op: 7- 7. In de derde periode ging het bijna mis. Hoorn counterde naar 5-6. In de laatste periode kon Sassenheim toch nog het verdiende punt 'uit het water vissen'. Topscorers Sassen heim: Rene de Bruin (2), Leon Bakker (2) en Peter Bijman (2). Koudekerk heeft nog steeds uitzicht op de titel in de derde klasse. Met nog een wedstrijd op het programma bedraagt de voorsprong op de nummer twee van de ranglijst UWV Wilskracht een enkel punt. Bij winst op De Vliet is Koudekerk kampioen en promoveert het naar de tweede klasse. Zater dag won de ploeg van trainer Mark Kimpel met 10-5 van SWNZ. De ploeg uit Schijndel ontpopte zich in het zwembad de Thermen als een gevaarlijke tegenstander. SWNZ nam bru taalweg een voorsprong (0-2 en 2-4). Pas in de laatste periode manifesteerde Koudekerk zich als de ware kampioen. Rob Westgeest was de grote man. Hij scoorde driemaal op rij en tilde de stand van 4-4 naar 7-4. Lars Bergsma scoorde ook 3x. Alkemade was goed op dreef tegen De Vliet uit Rijswijk. De ploeg uit Roelofarendsveen gaf geen kansen weg en stelde orde op zaken in de tweede periode. Alkemade liep weg naar een 4- 0 voorsprong. De jeugdspelers Jack Geerlings en Ronald van der Tang maakten hun debuut en lieten een goede indruk ach ter. De eindstand kwam bij 7-1. Voor Alkemade scoorden Je roen Duvekot (2), Michel Bak ker (2), Ruud Koster (2) en Jack Geerlings. De vrouwen van LZ 1886 kwamen weer uitstekend voor de dag. De lastige uitwedstrijd tegen WVZ werd in een 8-2 winst omgezet. Vooral in con ditioneel opzicht was de Leidse formatie veel sterker. Doel- vrouw Paula Heemskerk liet een prima indruk achter. Voor LZ scoorden Natasja Sierag (3), Yvonne Flippo (3), Biurakn Hakverdian en Noeld Klein. De vrouwen van Alkemade wonnen met 6-3 van BZPC. Een terechte overwinning vond coach van Beek. „We misten nogal wat kansen daail BZPC nog lang bijblijf eindelijk konden we tOfL! kelijk afstand nemen scoorster Alkemade: Pec Hogenboom (2). De |n won met 4-7 van Alliart( betere collectief gaf (je 1 slag. Bij winst in der11 wedstrijd kunnen der vrouwen nog vierde Pa' Topscoorster werd Aif Belkum (2). r| waterpolo dirk kloos LZ 1886 is de laatste weken in goeden doen. De ploeg veifa! de uit de laatste 10 wedstrijden 17 punten. Zaterdag w< met 14-5 aan de kant geschoven waardoor de Leiden eerste plaats overnamen in de hoofdklasse D. In de naci tie neemt LZ 1886 het op tegen AZPC uit Amersfoort. De Eindhovenaren bakten er in het 5 Meibad weinig vi 'n stuitte op de onverzettelijke Leidse formatie. LZ 1886 gin mate slagvaardig te werk. Voor het verstrijken van de ee riode kwamen de Leidenaars al op een 4-0 voorsprong... doelman Ad Meissen had het zwaar te verduren. Op 1 van Frans Langerhorst en Martijn Laurense had hij gee 'n verweer. Zijn collega aan de andere kant deed het heel V1 ter. Jan Schrama toonde zich een prima stand-in voor Ar e nik. In de tweede periode nam LZ 1886 even gas terug (l0^ in de laatste rondgang uit te halen. Voor LZ 1886 scoorde!, tijn Laurense (4), Frans Langerhorst (3), Jan Langerhe ;lc Marco Kerkvliet (2), Bas Willemsen, Mathieu Spros en Ai L nik. AZC kwam ook tot winst. De landskampioen won m van De Robben en eiste daardoor de eerste plaats in de r klasse C op. De eerste tegenstander in de best-of-three Polar Bears. Het treffen tegen De Robben was cruciaalf een overwinning zou in de nacompetitie een relatief ma 'z! tegenstander opleveren. De Alphenaren begonnen g "r kwamen zelfs op een 7-2 voorsprong. Een opleving van I ,a. ben-speler Marco van der Kuilen (hij scoorde drie keel zorgde nog voor enige onrust in het Alphense kamp. 11 plus aan kwaliteit stond in de laatste periode garant voo .n ge. Kimmo Thomas scoorde driemaal. aa Na de wedstrijd tegen LS W'70 kwam Woubrugge- speler Danny Schijf als laatste uit de kleedkamer. Met vier doelpunten was hij de man van de wed strijd, maar desondanks keek de spits niet vrolijk. Het feestje wegens het be halen van de periodetitel had Schijf zich anders voorgesteld. „Wegens werkzaamheden aan onze eigen kleedkamer moesten we uitwijken naar de sporthal. De beheerder wilde niet dat er een kratje bier in de kleedkamer ver scheen, en dus was het snel douchen en wegwe zen." woubrugge harry van nierop Ondertussen kreeg Woubrugge- trainer Buntsma in de kantine wel een kratje bier aangeboden. Voor aanvang van het seizoen had hij met een aantal leden van de vereniging gewed dat Woubrugge een periodetitel zou behalen. Afgelopen zater dag kon Buntsma, die aan zijn eerste seizoen als trainer van Woubrugge bezig is, de inzet van de weddenschap in ont vangst nemen. Al was hij verre van tevreden over het vertoon de spel. „Misschien waren sommige spelers te gespannen. Zeker drie spelers van ons zaten totaal niet in de wedstrijd", al dus Buntsma, die bovendien van mening is dat de Leidse Studenten Voetbal Vereniging een ware 'Angtsgegner' van de Woubruggenaren is. „Het spel van LSW '70 ligt ons totaal niet. Het oogt allemaal wat noncha lant en ontspannen, en wij la ten ons daarin te veel meevoe ren." De start van de studenten was zeker niet nonchalant. Al in de eerste minuut opende Je- LSW '70-spits Niels Knollema probeert tussen de Woubruggenaren Bas Loos en Randy Buntsma weg te spurten. foto eric taal roen de Koning, op aangeven van Alan Nieuwendam, de sco re. Binnen het kwartier had Woubrugge, dankzij twee/naai Danny Schijf, de stand omge bogen in een 2-1 voorsprong. Vreemd genoeg drukte de equi pe van Buntsma niet door en liet zij LSW terugkomen in de wedstrijd. De Leidenaren ver toonden bij vlagen technisch verzorgd voetbal en kwamen door een vrije trap van Peter van de Broek verdiend op gelij ke hoogte. De 2-2 ruststand was gunstig voor LSW, omdat de Leide naars in de tweede helft het voordeel van de harde wind in de rug zouden hebben. Het pakte anders uit. Zoals zo vaak dit seizoen waren de krachten bij LSW na de theepauze ver dwenen. Trainer Wim Mugge heeft wel een verklaring: „Con ditioneel zijn we niet sterk ge noeg voor dit soort wedstrijden. Al mijn spelers trainen één keer in de week, en vandaag bleek weer dat dit te weinig is." Niet alleen op de conditie van zijn spelers had Mugge het een en ander aan te merken. „Som mige spelers interesseert het geen bal of we wel of niet in de vierde klasse blijven. In het veld coacht men elkaar nauwelijks. Bovendien helpt een talentvolle voetballer als Niels Knollema deze ploeg in zo'n belangrijke wedstrijd ook niet over het dooie punt heen", aldus de te leurgestelde Mugge. De man die met name profi teerde van de zwakte van LSW was weer Danny Schijf. Twee minuten na rust omspeelde hij beheerst keeper Kai van Alem en vlak voor tijd zorgde de nummer elf van Woubrugge hoogstpersoonlijk voor de knock-out. Op de rand van het zestien-meter-gebied draaide hij weg van zijn tegenstander en schoot de bal laag en hard in de korte hoek. Deze twee acties waren de enige lichtpuntjes van de tweede helft, die naar een bedenkelijk niveau terugviel. Schijf is een type spits met een zogenaamd 'neusje voor de goal'. Afgelopen zaterdag kreeg hij zes kansen waarvan hij er dus vier verzilverde. „Dit sei zoen gaan ze er wel erg makke lijk in. De belangrijkste reden hiervoor is dat dankzij de trai ningen van Buntsma mijn con ditie aanzienlijk is ve ,d sprak de goaltjesdief "Pe De teller staat voor vijfentwintig. Hij be dat zijn succes mede is aan het goede spel brugge. „Het twee-spi Vj teem bevalt erg goed. ontbrak Piet Oele, noi sproken mijn maatje vi ris van de Broeke is ei vanger en deed het goe Van een eventuele naar een andere verer Schijf niets weten. „Ik echte dorpsjongen en vendien een eigen drijf waar ik veel tijd Bovendien ben ik alvv liggen mijn ambities zozeer op voetbalgebie Woubrugge-LSW70 4-2 Koning 0-1. 5. Schijf 1-1 2-1 31. Van de Broek 2-2 3-2. 88. Schijf 4-2. Schefte Taylor. Toeschouwers: 16 van der Meer (Woubrugge) Woubrugge: De Blanken; N Van de Weiden, F. van der Brunt (85. Van Ellinkhuiz hoom, Buntsma, Wetsela van de Meer); Schijf, Van de LSW70: Van Alem; Idriss v h< de Broek, Wieringa, Knolle r(j ning, Van de Burg (45. Waa wendam. va vierde klasse zaterdag >vc Koudekerk verloor f van UVS en kan del10 wel vergeten. UVS, |°l door doelpunten vaip Brokaar en Orvile Vrfr£ door de zege de de#r dans te ontspringen!10' en Blauw Zwart s^e nog 19 minuten vanfe der gestaakte wedstj Aan de stand verfe niets. Die was en bletf1'1! [lal

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 22